Ramp op oribewaakten overweg. £ands enJmn&oum DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Autobus door trein gegrepen. LANGENDIK. OUDKARSPEL, BRQFK OP LANGENDIJK. OUDE NIEDORP. ZWAAG. BOVENKARSPEL. WOGNUM. KOEDIJK. Binnenland Tot dusver drie dooden. Hoe het ongeluk gebeurde. Ook de chauffeur overleden. Wat een der doktoren vertelde Deelneming van den minister van sociale zaken. saneeringsplan verzocht, maar een, waaraan vastzat 6 millioen steun. Verder wend besloten ir. Dijt van Texel uit te noodden, hier eens te komeD spreken over de sanoentife en de beteekenis van de handhaving: van den gouden standaard voor de bloembollenhandel. Hierna sloot de voorzitter de nogal ru moerige vergadering. 'Met de verdiensten der transportar beiders gaat het maar steeds slecht. Nu ei dit jaar maar winig eaardappele ge teeld zijn, is ook dit voor hen een strop geworden. Eigenlijk zijn er te veel ar beiders, maar het is zeer moeilijk, om dit te verminderen, vooral ten opzichte van de vraag, wie er ontslagen zou moe ten worden. Thans echter vernemen we, dat van uit den boezem der transport arbeiders zelf een voorstel aan de orde zal worden gesteld om het aantal dezer arbeiders met een 15-tal te verminderen. Evenwel wordt ons medegedeeld bestaan tegen dit voorstel bij velea ernstige be zwaren. 'Na gehouden inspectie zijn in deze gemeent* aan het noordeinde een 12 tal iepenboomen aangestreept welke de lepziekte hebben. Deze zullen worden gerooid. Ook lange de Spoorstraat aan den kant van Noordscharwoude zullen er weer heel wat moeten vallen. Daar gaat zoo langzaamaan de heele mooie rij ver dwijnen. Dinsdag, den laatsten dag van deze kermis, werden door de V s kinderwedstrij den gehouden op het D. T. S.-terrein. Voor de uitreiking der prijzen sprak de voorzitter, de heer A. Oot]ers, de kinderen toe. Tevens sprak hij er zijn teleurstelling er over uit dat zoo weinig medewerking van de ouders werd verkregen, waar het voor het bestuur van de 5 V s een heel werk is om de kinderen aangenaam bezig te houden. Houden de ouders hun kinderen van de wedstrijden af dan werkt dat niet aanmoedi gend. De uitslag is voor jongens van 6 jaar: eerste prijs P. Kuilman, 2e prijs J. Greeuw; jongens van 7 jaar le prijs K. Tromp, 2e prijs Jn. v. Hout, 3e prijs C. Nap, jongens van 8 jaar: le prijs C. v. da Hoven,2e prijs Jac. Biersteker, jongens van 9 jaar: le prijs Jn. Kos, 2e prijs C. Rootjes, 3e prijs D. Rood; 10 jaar: le prijs H. Kroon, 2e prijs K. v. d. Hove, 3e prijs P. Kooiman. 11 jaar: le prijs C. Biersteker, 2e prijs G. Hoogeboom, 3e prijs H. Bruin* lr jaar: le prijs H. Kramer, 2e prijs J*. Kroon, 3e prijs Jn. Wijke; 13 jaar: le prijs K. Kroon, 2e prijs G. Biersteker. Meisjes van 6 jaar:*le prijs Fredi Groot, 2e prijs Vera Kos, 7 jaar: le prijs Neli van Dort, 2e prijs Maartje Breed, 3e prijs Anni Hink; 8 jaa: Ali Ootjers, 2e prijs Anni Chattiljon, 3e prijs Nelli Bol; 9 Jaar: le prii'4 Marijf'e Tauber, 2e prijs Corri Blom, 3e piijs Diewertje Bakker; 10 aar: le ppijs Inda de Hart, 2e prijs Grietje Maakal. 11 jaar: le prijs Trien Molenaar, 2e prijs Neli de Vries. 12 jaar: le prijs Trein Bruin. 'Door het onlangs opgericht comité tot aanbieding van een vaandel aan het plaatselijk fanfarecorps, zijn de plannen dienaangaande in zulk een vergevorderd stadium gekomen, dank zij de spontane medewerking der burgerij, dat reeds Maandagavond a.s. de uitreiking offi cieel zal plaats vinden in het bollenge- bouw der Langendijker groentencentra- le. Nadien zullen door het corps eeniee nummers ten gehoore gebracht worden. 'Evenals het vorige jaar wordt reed6 weer door verschillende bouwers van de gelegenheid gebruik gemaakt »ot het verkrijgen van bagger in werkver schaffing. als bemesting voor het land. Men deelt ons mede, dat enkele zuurkool fabrikanten in België, o.a. te Brussel, inrichtin gen zullen stichten voor den inmaak van zuur kool. De hooge invoerrechten op dit artikel zijn de onmiddellijke oorzaak van dit besluit. Als nadeel zal hier wel aan verbonden zijn de om standigheid, dat er voor de arbeiders hier min der werk in de fabrieken zal zijn. De zuurkool campagne begint hier binnen een paar weken. BEEMSTER. Bij Koninklijk Besluit is benoemd met in- gang van den eersten Donderdag in Octo- ber 1934 tot heemraad van het waterschap ~"-mster de heer K. Akkerman alhier. 'Do kermis van Oude Niedorp behoort thans weer tot het verleden. Op prettige wijze is dit feest gevierd en geen enkele wanklank werd vernomen, terwijl ook het weer weinig te wenschen overliet. Zondagmiddag vond een gecostu- meerde voetbalwedstrijd plaats, Oude Niedorp Verlaat. Alvorens het veld te betreden werd eerst een optocht ge houden vanaf Verlaat naar Oude Nie dorp. De voetballers zaten in een kar, welke werd voortgetrokken door een auto. De beide 12-tallen waren samen gesteld uit de volgende heeren: Oude Niedorp: Fijma (doel), Aa>- bregtse, P Heinis, W Heinis, A Hol- lenberg. Hoohiem, H. Kriller, P. Lange- dijk, J Liefhebber, K. Vormer, A de Wit en J. v. Zoonen. Verlaat: S Klaver (doel), A. v. d. Gragt, P. Hollander, S. Hollander Hopman, J Kind, M Kina, H Mooij, J. Meereboer, J Prins, J. Vos en L. de Wit. Als scheidsrechter fungeerde de heer li Klaver. Om pl.m. half drie werd de bal aan het rollen gebracht. Het was een vermake lijk gezicht dezen heeren te zien voetballen. De een was nog grappiger uitgedost dan de andere Men zag er verkleed als bakk'r, clown, terwijl een ander in zijn pyama ro.id- liep met de slaapmuts op. De scheidsrechter was voorzien van een scheepshoorn, we:ke als fluit dienst deed, terwijl een groote wek ker aan zijn zijde hing om af en toe te kun nen worden geraadpleegd om te zien boe laat het was Er werd verwoed gespeeld. Met de rust leide Verlaat met 21. Na ae rust kwam Oude Niedorp echter opzetten en wist ten slotte deze match te winnen met 32. Maandagavond trad de plaatselijke toö- neelvereeniging „Molière" op in de zaal van den heer Feiis. Opgevoerd werd een klucht in drie bedrijven. De belangstelling voor deze uitvoering was zeer goed te noe men. De zaal was flink gevuldT Van de uit voering zelve heeft men terdege kunnen ge nieten. Het stuk was bijzonder geschikt om ter gelegenheid van een kermis te worden op gevoerd. Iedere rol was vol humor en het publiek heeft hierdoor blijkens de vele lach salvo's intens kunnen genieten. Wij willen niet bepaalde personen noemen voor hun goede prestaties, welke zij dezen avond heb ben geleverd, omdat hierdoor tekort zou worden gedaan aan anderen, die eveneens hun rol zeer vlot hebben gesjjeeld. Bravo „Molière"! Na afloop werden twee taarten verloot. De gelukkige winnaars waren mej. Marie Lief hebber en de heer D. Kriller. De volgende morgen werd om 12 uur het „eerste deuntje" weer gespeeld door het onvermoeide en uit muntende orkest onder leiding van Jo Stipriaan. 's Avonds werd een avond vol verrassingen. Tevens vond de prijsuitreiking plaats van den voetbalwedstrijd van Zondag j.1., bestaan uit een medaille. Tevens ontvin gen alle spelers een cadeautje. Zooals werd verwacht, vormde deze avond een waardig slot van deze kermis. De heer A. Jansen alhier slaagde te Wage- ningen voor de acte Tuinbouwonderwijs. De bloembollenveilingsvereeniging „West friesland" heeft wederom een tulpenveiling ge houden. De handel was stug. Alhier zal van gemeentewege een gedenk steen worden onthuld van het 100-jarig jubi leum der familie Commandeur als burgemeester van Wognum. Woensdagavond werd door de Harmonie- vereeniging „Aurora" een concert gegeven in de muziektent onder leiding van den heer Hek- ket uit Alkmaar, waarvoor dezen avond veel belangstelling was. Een negental nummers werden ten beste gegeven, die allen met volle aandacht gevolgd werden en een dankbaar ap plaus verwierven. Mede was op het terrein aanwezig het acro- batenpaar Rene van Duiningen uit Haarlem, dat in de provincie Noord-Holland rondreist en ook hier behendigheidskunsten ten beste gaf, wat door de aanwezigen op hoogen prijs werd ge steld. Het geheel was een mooie avond. Het oogsten en afdorschen van graan en peulvruchten heeft in onze gemeente weer een aanvang genomen. De machines van de N. V. tot exploiteeren van dorschmachines onder lei ding van den heer W. Visser en de eigen onder nemer Jn. Oosterman werken volop. Gaf het oogsten en dorschen voorheen aan vele arbei ders werk en brood, dit wordt al minder door mechaniseering der bedrijven met zelfbinder en maaimachine. Deze maken het voor de arbei ders moeilijker om werk te vinden. Het woord va- professor Diepenhorst, mechaniseering van de bedrijven geeft efficiëntie van de productie, is waarheid, maar hier zien wij dat de arbeider er werkeloos door wordt. HEERHUGOWAARD. Vergadering afd. HM. Mij. van Landbouw. De voorzitter, de heer de Jong, verwees naar de laatste samenkomst in Februari, waarin de hoop uitgesproken werd dat ver betering ook voor den boerenstand mocht in treden. Wel was er iets verbeterd, doch dit was meer het geval geweest voor den akker- en tuinbouwer, dan voor den boer, voor wien de gansche maatschappelijke toe stand nog vol vrcagteekens was. Hij ging niet accoord met de conclusie van den heer Huismans, uitgesproken in een artikel in het Handelsblad, waarin de ge dachte werd gelanceerd dat de mogelijke mislukking van den oogst in Amerika hier verbetering zou brengen. Intusschen hoopte spr. dat de tijd uitwijzen zal, dat hij zich vergist. Met deze woorden opende hij de vergadering. Medegedeeld werd, dat opgave was ver strekt aan het gemeentebestuur van twee leden voor benoeming van lid der commissie van toezicht op de werkverschaffing De benoeming had echter niet plaats gevonden De circulaire der ve ree naging tot bevorde ring der arbitrage in den veehandel brengt de vele misstanden op het tapijt, die nog steeds in den veehandel heerschen. Betreurd wordt, dat deze vereeniging zoo weinig levensvatbaarheid blijkt te bezitten. Wij allen kennen het spreekwoord: „Wie pleit om een koe, geeft er een toe!" Als ten opzichte van de handelingen in den veehandel geen arbi trage in het leven geroepen wordt, zal dit spreekwoord zijn waarde blijven houden, tot schade en schandie van den boer. De voorzitter achtte deze kwestie van zoo urgent belang, dat hij meende, dat het hoofd bestuur hier zich voor diende te spannen. Medegedeeld werd, dat ter gelegenheid van de opening der nieuwe markthallen te Am sterdam een tentoonstelling zal worden ge houden Aan de afd. Alkmaar zal ter gelegenheid van de tentoonstelling op 19 September weder ten medaille ter beschikking worden gesteld. In herinnering werd gebracht, dat hieraan een fokveedag is verbonden, terwijl het dit jaar tevens 25 jaar geleden is, dat het schapen-stamboek werd opgericht. Tien gul den wordt voor dit doel uitgetrokken. Naar aanleiding van de circulaire van het norf^bestuur betieiiende bet strijkgeld ble ken de meeningen zeer verdeeld Men meende dat het systeem zooals het thans bestaat in wezen immoreel is, en er een prijs op drijven de werking van uitgaat. In dezen geest zal aan het hoofdbestuur worden bericht. Daar geen leerlingen uit den kring der af- deeling de Landbouwschool te Hoorn bezoe ken, wordt geen voldoende reden aanwezig geacht om aan deze inrichting subsidie toe te kennen. Besloten werd alsnog niet mede te werken tot vorming van een werkgevers-organisatie, *ulks in tegenstelling met net advies van het hoofdbestuur. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Rotterdam werd benoemd de heer M. Spaan, reserve D. de Jong. Wegens aftreden van de heeren de Jong en Kuiper als bestuurleden, welke laatste niet herkiesbaar is wordt een verkiezing ge houden. Herkozen wordt de heer de Jong, gekozen de heer J. Vader, die beiden de benoeming aannemen. De voozitter richtte eenige woorden van dank aan het adres van den heer Kuiper. Na de rondvraag die enkele zaken van on dergeschikt belang opleverde, sloot de voor zitter onder een woord van dank de verga dering. Vergadering rundveefokvereeniging „Samenwerking". L-e voorritter de heer Blauw deelde mede, dat door een samenloop van omstandigheden geen afgevaardigden der vereeniging aanwezig zijn geweest op de vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw te Alkmaar, ter bespreking der te houden tentoonstelling op 19 September. Het bestuur der vereeniging was echter van meening dat alsnog pogingen moesten worden aangewend, waarom men de leden had samen geroepen, De vraag was of men een behoorlijke ver- eenigingsgroep kon samenbrengen, dan wel dat een eigenaarsgroep gevormd moest worden. Uit de vergadering kwam in het algemeen de gedachte naar voren, dat het dit jaar nog moei lijker zou zijn, iets samen te brengen, dat een behoorlijke kans had op een tentoonatelling dan een paar jaar geleden, aangezien in dien tijd veel goed vee was verkocht, terwijl de aanvul ling hiermede geen gelijken tred had gehouden. Ten slotte werd besloten een commissie te benoemen, die bij de leden rond zou gaan om te zien of er nog iets te bereiken viel. Benoemd werden hiertoe de heeren P. Blauw Jz., P. Borst Sr. en S. Borst Pz., terwijl de heer Bouw huis als reserve werd aangewezen. Besloten werd de vereischte jaarlijksche keu ring te doen plaats hebben als het vee op stal stond. Voor deelname aan de tentoonstelling te Hoorn bleek onder de aanwezigen geen animo te bestaan. Medegedeeld werd dat de aangifte tot 7 September open was. Besloten werd het jaarverslag na goedkeuring door de provinciale commissie te laten verme nigvuldigen en onder de leden en enkele niet- leden veehouders te verspreiden. Hierna sloot de voorzitter onder een woord van dank, de hoop uitsprekende, dat de com missie vruchtbaar werk zou kunnen verrichten. Op den oribewaakten overweg in den Dordtschen Straatweg, onder de gemeente Emmen is gistermiddag om vijf uur een autobus, waarin ruim twintig personen gezeten waren, bij het passeeren van de spoorweg overgang door een locaaltrein gegrepen en geheel vernield. Van de passagiers is één persoon op slag gedood, twee hunner zijn aan de gevolgen overleden; tien anderen werden zwaar ge wond, de overigen bekwamen lichte verwondingen, behalve twee, die ongedeerd zijn geble ven. Met de autobus, die bestuurd werd door den autobusondernemer J. Deen uit Nieuw-Amsterdam, werden arbei ders uit de werkverschaffing, afkomstig Uit de omgeving van Kazinaveen, naar huis vervoerd. De bus had, toen hij den spoorweg naderde, geen groote vaart. Een der omwonenden, die het ongeluk zag aankomen, heeft den bestuurder nog trachten te waarschuwen voor de nadering van den trein, doch dit heeft deze helaas niet opgemerkt. De auto werd over eenige tientallen meters mee gesleurd en geheel vernield. Van de inzittenden werden de arbei ders H. Funcke uit Bargeroosterveen (vader van acht kinderen) en R. Nijen- huis uit N.-Dordrecht (vader van vijf kinderen) gedood. Een tiental arbeiders werd zwaar gewond, terwijl de overige inzittenden lichte verwondingen op liepen, behalve twee personen, die ge lukkig ongedeerd zijn gebleven. Twee doktoren uit Emmen en een tweetal verpleegsters waren spoedig ter plaatse en hebben eerste hulp verleend. Het meest ernstig gekwetst werden de arbeiders J. Schonewille, A. Schonewil- le, G. Heyne. R J. W. Heyne, A. Arends, J Jauring, K. Pol, K. Sterken en de chauffeur Deen en diens ongeveer 12- jarig dochtertje, dat vrij van school was en voor genoegen met vader was mee gereden. De trein, waarmede de aanrijding ge schiedde, was de locaaltrein, welke te vijf minuten vóór vijf van het station Emmen in de richting Zwolle was ver trokken. Dit spoorweggedeelte maakt deel uit van de lijn Stadskanaal—Zwol le. De trein is, toen het ongeluk had plaats gehad, onmiddellijk tot stilstand gebracht, doch moest spoedig daarna de reis voortze'ten om een van den an deren kant komenden trein te laten passeeren. Een ziekenauto uit Nieuw Amsterdam was weldra op de plaats des onheils aanwezig, terwijl een tweede zieken wagen werd ontboden. Het uitzicht naar de richting vanwaar de trein kwam, is zeer slecht en wordt belemmerd door een aantal woningen, op ongeveer dertig meter afstand van de spoorlijn gelegen. Om acht uur gisteravond werden de laatste zwaar gewonden van de plaats van de ramp weggedragen en onderge bracht in de nabijstaande woning van de wijkverpleegster, zuster Bloemink. Onmiddellijk levensgevaar is thans nog aanwezig voor vier arbeiders, te weten J. Schoneville te Emmer-Erf- scheidemeer, J. Jeuring te Nieuw Dord recht, A. Arens te Barger Oosterveen en K. Pol te Oranjedorp De lichtgewonden zijn per auto naar hun woning vervoerd en ter behande ling aan de plaatselijke huisartsen overgelaten. Twee hunner hadden arm en beenbreuken, de anderen in hoofd zaak snijwonden In de bus zaten 18 arbeiders, benevens de chauffeur en dienst 10-jarig doch tertje, Catherina, die een beenbreuk heeft. Omtrent de toedracht van het ge beurde vernemen wij nader, dat de be trokken groep arbeiders, werkzaam bij de landontginning in de gemeente Sleen, juist deze week door verandering van den dien6t een uur vroeger huis waarts gingen dan gewoonlijk, waardoor de bussen den overweg moesten passee ren, juist in den tijd, dat in beide rich tingen naar en van Zwolle treinen voor bij gaan. De bestuurder heeft daardoor blijkbaar aan de nadering van den trein niet gedacht. De nabij den overweg wonende mej. J Ossel, die toevallig buiten stond, waarschuwde door het opsteken van de hand, ongeveer 40 meter vóór de nade ring van den trein, doch blijkbaar heèft de bestuurder dit teeken als een groet opgevat. De echtgenoote van mej. Ossel, die aan den anderen kant van den overweg ver bleef en het ongeluk zag gebeuren, deel de mede, dat de bus nog niet op den weg stond toen de locomotief van den trein deze in de linkerzijde raakte. De bus maakte daardoor een slag-om en werd door den trein over de lengte in tweeën gereden. Ossel, die onmiddellijk toesnelde, vond de ruïne van de bus op ongeveer 20 meter afstand van den overweg. Drie bewustelooze gewonden lagen tegen den motorkap, eenige me ters verder vond hij weer enkele perso nen liggen. Het dochtertje van den chauffeur bleek nog 20 meter verder te zijn mee gesleurd, terwijl de bestuurder zelf blijkbaar op een treeplank van den trein over een afstand van ongeveer 80 meter moet zijn meegenomen. Hij werd be wusteloos en met een schedelbreuk op den spoorberm gevonden. Van de arbeiders waren er «i twee In staat eerste hulp te verio ts Omwonenden waarschuwden onman lijk de politie en eenige doktoren 'n taal waren er zeven doktoren en achttal zusters op de plaats sü. een heils. 68 °n- De arbeider Funcke bleek op gia ijn gedood. Nijenhuis overleed een later. De burgemeester van Emmen *UUr ook na het ongeluk aanwei*. Hef L®* uit Assen arriveerde in den loop 4 den avond om den toestand op te n#m 3n De justitie stelt een onderoek in nl' toestand van den chauffeur leent y u nog niet voor een verhoor. Niet bekend is of de machinist den trein, die na een oponthoud v«ö eenige minuten doorreed, de voor».n schreven signalen heeft gegeven Op 20 meter van den overweg hfnf. men nog een goed uitzicht, zoodat au chauffeur dus nog tijdig had kun«„ stoppen. De chauffeur, de autobusondernemer J. Deen uit Nieuw-Amsterdam, ie jn r laten avond aan zijn verwondingen k*®* /.weken In een onderhoud, dat wij hedenmor! gen met dr. J. N. Post te Emmen vo«r." den, verstrekte deze ons omtrent de volgen van de noodlottige botsing navolgende gegevens: Op slag werden gedood de arbeiders J. H. Funke, ou t 44 jaar, vader van io kinderen, en R. Nijenhuis, oud 58 Jaar en vader van twee kinderen, beiden te Klazinaveen. Gisteravond laat ie te Nieuw-Amster dam aan de bekomen verwondingen overleden de bestuurder van de auto bus, de 56-jarige garagehouder J. Deen, die een rugwervelfractur had bekomen! Het aantal overledenen bedraagt dus tot heden drie. In ernstigon toestand worden nog ten huize van de wijkzuster te Emmen ver pleegd dc 46-jarige A. Arends, vader van acht kinderen uit Bergeroasterveen, J Schoonewille, 49 jaar, vader van vier kinderen, uit Klazinaveen en J. Jeuring, 44 jaar, vader van 5 kinderen te Nieuw- Dordrecht. De beide eerstgenoemden zullen waar. schijnlijk in den loop van den dag naar hun woningen worden vervoerd. Op het behoud van het leven van Jeuring be staat weinig hoop. Naar het ziekenhuis te Hoogeveen zijn overgebracht de 42-jarige K. Pol, vader van elf kinderen uit Klazinaveen, die ernstige verwondingen aan den buik heeft bekomen, en de 10-jarigee Trijntje Deen, dochtertje van den bestuurder, die een ernstige dijbeen fractuur heeft. Naar het ziekenhuis te Groningen is vervoerd de arbeider G. H Heijnen met een beenfractuur en tamelijk ernstige vleeschwonden, terwijl in het Groene Kruisgebouw te Klazinaveen met tame lijk ernstige verwondingen wordt ver pleegd de arbeider J. Sterken uit Nieuw- Dordrecht. De andere gewonden worden thuis verzorgd en hun toestand was heden morgen over het algemeen zeer bevredi gend. De burgemeester van Emmen heeft hedenmorgen reeds vroeg in gezelschap van den wethouder van sociale zaken en den directeur van den werkloosheids- dienst alle gewonden een bezoek ge bracht. De Geneeskundige Dienst is den ge- heelen nacht in de weer geweest met het verzorgen van de gewonden. De bestuurder van de bus stond alge meen bekend als een uitermate betrouw baar chaufleur. Men verklaart de oorzaak van het on geluk uit het feit, dat twee bussen even eens met arbeiders vóór die van den heer Deen den overweg passeerden, waardoor de bestuurder moet hebben gedacht, dat de spoorbaan vrij was. Niet temin verminderde hij zijn snelheid tot beneden de voorgeschreven maximum snelheid van 20 KM., hetgeen juist in dit geval noodlottig i6 geweest. Bij een grootere snelheid zou de bus den over weg nog zonder ongelukken hebben kunnen passeeren. De heer Deen, die reeds vele jaren chauffeerde, was des wege nog nimmer met de politie in aan raking geweest. De minister van sociale zaken heeft den burgemeester van Emmen verzocht zijn deelneming over te brengen aan de na gelaten betrekkingen der werkloozen, die tengevolge van de autobotsing over leden zijn en hem in te lichten over den toestand der gewonden. V» 123. De proef was schitterend geslaagd, maar Piet bleek alles behalve tevreden. „Als je nog eens zooiets hebt", riep hij uit, „ik was warempel echt aan het verdrinken. Ik voelde niet eens meer g;ond onder mijn voeten". „O, schreeuwde je daarom zoo hard zei Drein. 124. „Zeg eens heeren", zei de meneer, die aan het s stond, „jullie hebt daar een aardig ezeltje. Ik ben de 'aas van het strand. Als jullie nu met die ezel hier de heele ag staan, om de drenkelingen te redden, dan krijg je van bei vijlentwintig gulden in de week„Dat is afgespro *n Drein,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6