Spoct JtedktszoAen WEDSTRIJDEN TE HEER-HUGOWAARD. DOOR LIFTKOKER GEVALLEN. Toen Dinsdagmiddag het 16-jarige meisje Teuntje de Vries in een woning aan de Delft- sche Vaart te Rotterdam bezig was een lan taren schcon te maken boven een liftkoker, verloor zij haar evenwicht en viel door den koker in de keuken van de eerste verdieping, die 8 M beneden lag. Zij kneusde een enkel en brak beide beenen. In zorgwekkenden toe stand is zij naar het ziekenhuis aan den Bergweg gebracht. DE RIJKSBEGROOTING VOOR 1935 SLUITEND. Naar medegedeeld wordt, is een sluitende ontwerpbegrooting voor 1935 verkregen, onder meer dank zij opnieuw ingrijpende be zuinigingsmaatregelen, waaronder zich ver schillende z.g. perspectiefbezuinigingen be vinden. ONTPLOFFING IN EEN MOTORJACHT. Vaartuig geheel verwoesf. Dinsdagavond is het motorjacht „Bosa- no"„ dat op het Brasemermeer onder de ge meente Woubrugge voor anker lag, door een hevige ontploffing geheel vernield. Daar de 100 P K. motor niet goed func- tionneerde, stelde de eigenaar, een bewoner van Den Haag, een onderzoek in naar de oorzaak. Bij het aanslaan van den motor sloeg echter plotseling een vlam uit de car burateur, waardoor de motor in brand vloog Wel trachtte de eigenaar nog de vlammen met zand te blusschen, doch dit mocht niet gelukken en onmiddellijk daarop volgde een ontploffing, waardoor het schip geheel van het water werd gelicht. In allerijl wisten de eigenaar en zijn vrouw zich in het volgbootje tn veiligheid te brengen. Vandaar moesten zij toezien hoe het vuur zich snel over het geheele jacht verspreidde, totdat het vaartuig ten slotte geheel in de diepte verdween. De inventaris welke niet was verzekerd en waartoe o.a. een radio-ontvangtoestel, een damesrijwiel en een vrij groot bedrag aan geld behoorde ging geheel verloren. Slechts een kat, die zich mede aan boord bevond, kon op het laatste oogenblik worden gered. Het fraaie eikenhouten jacht moet als geheel verloren worden beschouwd. RIJKSTELEFONISTEN. Het telefoonpersoneel (chefsteleioniste, toezichthoudsters en telefonisten) georgani seerd in den Centralen Bond van Neder- landsch Post-, Telegraaf- en Telefoonperso neel (C.B.P.T.T.), hield een druk bezochte jaarlijksche vergadering te Haarlem. De voorzitter, de heer H. van Giessel, al gemeen-secretaris van den C.B.P.T.T. te s-Gravenhage, ging in zijn openingsrede na, hoe de materieele positie van het tele foonpersoneel de laatste jaren zéér ingrij pend is verslechterd. Door de automatiseering verliezen enkele chefs en toezichthoudsters haar functies- De wijze, waarop de administratie hierin voor ziet, heeft niet de instemming van het per soneel. Mej. Westerveld, telefoniste te Utrecht hield een inleiding over „Ruiling van dienst'* Zij kwam tot de conclusie, dat, waar de be trokken ambtenaren de onberispelijke dienst uitvoering garandeeren, aan de administra tie verzocht kan worden de beperkende be palingen betreffende ruiling van dienst oo te heffen, waarmede de vergadering zien vereenigdé. In behandeling- kwam daarna het rappor*, uitgebracht door de z g. commissie voor de titulatuur. Deze uit vertegenwoordigers der diverse categorieën bestaande commissie had de opdracht „het vraagstuk der titulatuur te onderzoeken en ter zake op korten termijn rapport uit te brengen." Bij P.T.T. bestaan thans nog 114 rangen en titels, waarvan vele niet kloppen op de verrichte werkzaamheden. De commissie stelde o.m. voor om alle rangen van het uit voerend kantoorpersoneel bij den post-, tele graaf- en telefoondienst den verzameltitel „klerk Me geven. Mej. Feldmeijer, chef-telegrafiste te Dor drecht (lid dier commissie) dit rapport toe lichtende, wees op de noodzakelijkheid voor de telefonisten om één lijn te trekken met het overige kantoorpersoneel, opdat aan het hier en daar tot uiting komende denkbeeld om het vrouwelijke personeel in een uitzonde ringspositie te plaatsen, geen uitvoering wordt gegeven. «ij vertolkte voorts den wensch om, ook In de hoogere rangen dan telefoniste le klasse, de promotiekansen gelijk te maken aan die van het overig personeel. Dit reeds jarenlang door den C.B.PT.T. verdedigde standpunt, werd door de vergadering nog maals onderstreept en het rapport goedge keurd. 6 Vervolgens hield mej. Adèle Achttienribbe cheftelefoniste te Maastricht, een inleiding over de verlof-regeling. Zij verdedigde de stelling, dat het verlof niet vastgesteld moet worden naar het sa laris, doch naar diensttijd. Met het stijgen der jaren heeft men meer behoefte aan re creatie. Het gaan met vacantie „om achter de kachel te zitten'' heeft geen zin. „Fe bruari en Maart moeten er af" werd verder betoogd. Met algemeene stemmen werd besloten de actie voor een verbetering van de verlof regeling onverzwakt voort te zetten. Met klem werd aangedrongen op invoe ring van een zoogenaamd zuster-pensioen, dat in de plaats zou treden voor het wedu- wenpensioen en uitbetaald worden b.v. aan de(n)gene, die tenminste 10 jaar met de(n) ongehuwde(n) ambtenaar samenwoonde en van hem Tiaar afhankelijk is. ZINKWITFABR1EKEN GESLOTEN. Engelsche dumping oorzaak300 arbeiders werkloos. Als gevolg van de stopzetting van de zink- witfabrieken te Maastricht en Eysden zullen heden de eerste arbeiders worden ontslagen, n.1. te Maastricht 25 en te Eysden 280 arbeiders. Het verder ontslag der andere arbeiders zal geleidelijk geschieden. De abnormaal groote invoeren van zink wit in Nederland zouden, naar gemeld wordt, de voornaamste oorzaak zijn van de moeilijkheden der Nederlandsche zinkwit- industrie. In 1933 werd hier aan zinkwit ingevoerd: uit Engeland 1287 ton, Duitschland 1265 ton, België en Luxemburg 1003 ton. Met dien verstande, dat in dit cijfer van Enge land nog een zeer geringe hoeveelheid uit Polen kan begrepen zijn. Hetgeen niet nader is na te gaan, daar in de statistielccijfers dit niet nader is gesplitst. Betrokken Engeland en Polen vroeger nog zinkwit uit Nederland, thans, onder kunst matige bescherming, voorzien deze landen zichzelf en exporteeren zij hun overschot tot dumpingprijzen naar de Nederlandsche markt, waar de invoer geheel vrij is. OVEREENSTEMMING VOOR „WERKFONDS" Eerste aanbestedingen op 14 Septem ber. Naar het Hbld. vernam, is thans volledige overeenstemming bereikt tusschen het „Werk fonds" en de besturen der arbeidersvakver- eenigfngen inzake de loonen, te betalen bij de vier riikswaterstaatswerken, die, dank zij het „Werkfonds" in Amsterdam zullen wor den ondernomen. Men is reeds bezig met het drukken der bestekken en van twee der vier volgende werken mag men ae aanbesteding op 14 September a.s., van de twee anderen veertien dagen later verwachten. Het betreft hier ten eerste een gedeelte van den weg Amsterdam—Wieringen, n.1 in de gemeente Landsmeer, ten tweede een gedeelte van den weg Amsterdam—Laren in de gemeenten Amsterdam en Dienen; ten derde een gedeelte van den wee Amster dam—Laren in de gemeente Muiden; ten vierde een gedeelte van den weg Amsterdam Utrecht in de gemeente Weesperkarspel De voorloopige raming van de kosten dezer werken bedraagt ruim zes en een halve ton. TOEKOMSTIGE MIDDENSTANDS- POLITIEK. Op het 31e Nationaal Middenstandscon gres, dat op 5 September a.s. te Amsterdam wordt gehouden, zal als eenige onderwern aan de orde komen het vraagstuk der z g. bedrijfsordening, samengevat onder den titel „Toekomstige Middenstandspolitiek". Een zestal personen is door het bondsbe- stuur uitgenoodigd hierover in het bonds orgaan een inleidende beschouwing te geven ter voorbereiding van de discussies ERNSTIG ONGELUK MET EEN REVOLVER. Gistermiddag heeft te Dirksland een ern stig ongeluk plaats gevonden. Een tweetal H.B.S.-ers waren per fiets aen Lorredijk bij Dirksland opgereden. Een van de jongens, de 16-jarige H. S. was in het bezit van een geladen revolver. Zijn vriend, de 16-jarige M B., wilde daarmee op spreeuwen schieten en S. reikte hem de revolver over. Plotseling ging de haan over en werd M. B. in de borst getroffen. De kogel doorboorde een zijner longen en verliet vlak onder de hart streek het lichaam. S waarschuwde direct dokter Boot, uit Dirksland. De getroffene is ?:r ziekenauto naar het ziekenhuis vervoerd ijn toestand is ernstig. HULPELOOS OP HET IJSELMEER GEVONDEN. Het schip behouden binnen gebracht. In den afgeloopen nacht werd door schip per Dijkstra van het motorschip .Ideaal" te Amsterdam binnengebracht het motorschip „Disponibel", thuisbehoorende te Gouds waard. Dit motorschap dreef met gebroken krukas hulpeloos rond op het IJselmeer. Het motorschip, dat niet geladen was. verkeerde in gevaar. De schipper had ge tracht door het zwaaien met een lantaarn de aandacht te trekken, hetgeen door den schip per van de „Ideaal" werd bemerkt, waarna dit schip d* „Disponibel" op sleeptouw nam BRUTALE ROOFOVERVAL TE MOEROESTEL. Oude man gekneveld; daarna het huis doorzocht. In den afgeloopen nacht heeft te Moer gestel (N.B.) een brutale roofoverval plaats gehad. De alleen-wonende v. d. Pol, die zijn woning heeft aan de Postestraat, werd tus schen een en twee uur, terwijl hij rustig lag te slapen, overvallen door twee gemaskerde personen. De onverlaten bonden den ouden man, die gebrekkig is, aan handen en voeten vast en deden hem een prop in den mond. Terwijl één van hen de wacht hield met een revolver in de hand, zocht de andere het 'huis af Met hun buit verlieten zij de wo ning en lieten den ouden man gekneveld liggen. Eerst tegen 6 uur van morgen is het den ouden man na vele pogingen gelukt, zich van de touwen te bevrijden. Hij heeft toen de buren gewaarschuwd, die onmiddellijk de politie van het gebeurde op de hoogte stelden. De heer v. d Pol deelde mede, voorzoover hij tot nu toe kon nagaan, ruim 200 gulden, een kistje sigaren en twee flesschen wijn zijn ontvreemd. Door het uitsnijden van een raam aan de z.g. opkamer hebben de in brekers zich toegang tot het huis verschaft. Na hun daad zijn ze door de voordeur ver trokken. GELD VERDWENEN. Niemand heeft den dief gezien. Bij den houthandel van de firma v. d. Vegte te Almelo is op tot nog toe onopge helderde wijze gistermiddag uit een kistje met zilver en papiergeld, dat in het kantoor op een lessenaar stond en waarvan de sleu tel in het slot stak, een bedrag van ruim 400 ontvreemd. Eeuig klein geld werd er in gelaten. De diefstal had plaats toen de eigenaar een oogenblik afwezig was, doch geschiedde in de onmiddellijke nabijheid van een aantal arbeiders, die echter niets jemerkt hebben. Elk spoor van den dader ontbreekt. Door de politie wordt een uitvoe rig onderzoek ingesteld. OMGESLAGEN KANO IN HET IJSELMEER. De inzittenden verdronken? Gister kwam te Bunschoten binnen een schipper, die in de Enkhuizer Vaart circa drie a vier K.M. van Enkhuizen in volle zee een omgeslagen kano heeft gevonden In de kano was aanwezig een kampeerten; met toebehooren, riemen enz. Bij de kano dreven verschillende voorwerpen, waaronder een zwemvest enz. Men vreest, aldus het be richt van de Tel., dat de inzittenden van de kano zijn verdronken. Door den schipper is van een en ander aangifte gedaan aan de plaatselijke politie De kano heeft geen naam noch een nummer en geen bijzondere kenteekenen. ONDEUGDELIJK VLEESCH. Ambtenaren van den gemeentelijken vleeschekeuringsdienst te Haarlem hebben in samenwerking met de ambtenaren van in voerrechten en accijnzen onder den rook van de gemeente Haarlem een frauduleus ge slacht rund in be3lag genomen, dat lijdende was aan nierontsteking, gewrichtsontsteking en abcessen. Proces-verbaal is opgemaakt DR. OOLIJN TERUG. Minister-president dr. H. Colijn is van zijn verlof uit het buitenland reruggekeerd en heeft hedenochtend zijn ambtsbezigheden aan het' departement van koloniën hervat DAAD VAN EEN DRONKAARD. Poogde zijn dochter te dooden en verwondde een voorbijgan ger, die tusschenbeiden kwam. Onder den Invloed van sterkedrank heeft zekere A Jiet noordelijk gedeelte van Oldenzaal in opschudding gebracht door een moordaanslag te plegen op zijn dochter, bij wie hij inwoonde en op een voorbijganger, die toevallig pas seerde toen A- met zijn dochter in ver woeden strijd gewikkeld was en haar bijna had gewurgd. Door zijn ingrijpen heeft deze voorbijganger den dood van A"s gehuwde dochter voorkomen De redder in den nood werd door A. met een .mes over het gelaat gesneden, ter wijl de dochter, die zich inmiddels her steld had, erger voorkwam door haar vader met een stuk ijzer tegen het hoofd te gooien toen deze zijn tegenstander met het mes te lijf wilde gaan. A. had zich, aldus de Teldes mid dags te goed gedaan aan meer borrels dan blijkbaar goed voor hem was, zoo- da'. hij des avonds in nogal beschonken toestand in de woning van zijn dochter terugkeerde. Terstond hief hij een helsch geschreeuw aan, waarna hij zijn dochter op den grond wierp en haar le keel dichtkneep. B., die toevallig pas seerde en door het geschreeuw op het gevecht van vader en dochter opmerk zaam werd gemaakt, trad de woning binnen. Hij wilde A van zijn slachtoffer trekken, waarop deze onverwacht een mes trok en B. een diepe snede over het gelaat toebracht. Toen A. zijn tegen stander nogmaals wilde aanvallen, werd hij echter door zijn dochter buiten ge vecht gesteld en zelf aan het hoofd ver wond. Hierop spoedde hij zich hevig bloedend naar de marechausseekazerne, blijkbaar in zijn dronkemansbui niet wetend waarheen bij zich moest bege ven. Aan de marechaussees vertelde hij, dat men hem geslagen had, doch hier wist men vrij spoedig de ware toedracht der zaak en A. werd in arrest gesteld om zijn roes uU te slapen. Hij is hierna ter beschikking van den officier van justitie te Almelo gesteld. A. staat zeer ongunstig bekend in heeft zich reeds meerdere malen wegens dronkenschap en ruzie te verantwoorden gehad. Het tweetal gewonden moest zich onder geneeskundige behandeling stel len. Dr. De Bruyn, die spoedig ter plaat se verscheen, moest meerdere hechtin gen leggen op de diepe snijwond van B Ook de gearresteerde A. had zoodanige verwondingen opgeloopen. dat een twee tal hechtingen noodzakelijk was. LICHTBEELDEN VOOR SOCIALE HYGIENE. Door samenwerking van het Noordbra- bantsche Wit-Gele Kruis, het Noordbrabanr- sche Groene Kruis, het Limburgsche Groene Kruis en de Raden van Arbeid van Tilburg, Breda, den Bosch en Maastricht zijn op des kundig advies van de inspectie van volksge zondheid en van verschillende andere medi sche zijden en met medewerking van illus trators tot stand gekomen enkele lichtbeel denseries op het gebied der sociale hygiene met name zuigelingenzorg, kleuterzorg en schoolartsendiensten. Het ligt in het voornemen, deze smalfilm series met bijbehooren binnenkort voor be langhebbenden op nader te bepalen voor waarden verkrijgbaar stellen, zoodat zij reeds in het a.s. winterseizoen zullen kunnen worden gebruikt bij de volksvoorlichting op sociaal-hygiënisch terrein, inzonderheid voor de leden van verschillende organisaties, welke zich in het geheele land op dit gebied bewegen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den voorzitter der samengestelde commissie den heer Michielsen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Breda. ONVERMENGDE MARGARINE. Ook zij die ondersteund worden burgerlijk armbestuur of diaconie komen er voor in aanmerking. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gericht betreffende de distributie van onver mengde margarine. Hierin deelt hij mede, dat enkele gemeentebesturen hebben ge vraagd, of personen, die van het burgerlijk armbestuur ondersteuning ontvangen inge volge de bepalingen der armenwet of van de diaconie van een kerkenootschap, in aan merking kunnen worden gebracht voor de distributie van margarine. Te dien aanzien, aldus de circulaire, elieve uw college er rekening mede te hou- en dat, daar bedoelde personen kunnen worden gerangschikt onder de armlastigen, ook aan hen onvermengde margarine kan worden verstrekt uiteraard onder de daar voor geldende restrictie, dat de betrokkenen moeten zijn gezinshoofden met vier of meer kinderen, dat zij gedurende drie maanden of langer gesteund worden en van die steun geheel of bijna geheel moeten leven. EEN VERZOEK O.M GRATIE. Voor een Nederlander bij Hitier ingediend. Naar wij verntmen heeft de heer mr. M. van der Goes van Naters te Heerlen thans namens den heer ri. M. Spansier, die ter zake van landverraad door het Volksgericht te Berlijn tot 2 jaar gevangenisstraf is ver oordeeld, bij den Föhrer en rijkskanselier van het Duitsche rijk een verzoek voor gratie voor den veroordeelde ingediend. In het verzoek zegt de heer Spansier, dat hij niet den opzet tot landverraad van het Duitsche rijk heeft gehad, zelfs is hij zich er nimmer van bewust geweest dat feiten, welke in zijn eigen lano ten volle zijn toege staan, in Duitschland strafbaar zouden kunnen zijn. Juist het feit, dat ondergeteekende, de heer S., volgens de rechtsopvattingen van zijn eigen nationaliteit strafbaar zou zijn, moge wellicht voor U, geëerde Herr FQhrer, aan leiding zijn met het oog op de internationale zijde van de zaak, tot een verzachting van de straf te besluiten, waardoor onderge teekende aan de zijnen zou worden terug gegeven. De heer van der Goes van Naters heeft bij dit verzoek om gratie een memorie ge voegd, waarin hij erop wijst, dat de heer S. volgens de rechtsopvattingen in Nederland niet strafbaar was. Hij wijst erop, dat S. nooit de bedoeling heeft gehad, iets te publi- ceeren ten gunste van een vreemden staat en dat hij zich er ook niet van bewust is ge weest, dat dit in het bewuste nummer van de „Freie Presse", naar aanleiding waarvan de veroordeeling is geschied, het geval was Een afbeelding van een pantserauto, in dit nummer en n de dagvaarding aangehaald, is gekocht van het Duitsche persbureau Presse Photo te Berl'jn en kan derhalve niet in aanmerking komen als landverraad De opvatting, dat de heer S. niet schuldig is, aldus verklaarde de heer van der Goes van Naters, is niet alleen mijn persoonlijke mee ning, doch ook de opvatting van een groot aantal Nederlandsche en buitenlandsche, in het bijzonder Engelsche autorit iten, juris ten en journalisten van alle richtingen. In deze kringen zou het met groote vol- doening worden vernomen wanneer U, reke ning houdende met de bepalingen, die gol den ten tijde van de arrestatie van Spansier en met de in zijn land geldende rechts opvattingen, het U toekomende gratierecht zou willen toepassen en dat aan S die reeds meer dan een jaar gel-t en werd gearres teerd, zou worden teruggegeven. Wij vernemen verder, dat de minister van buitenlandsche zaken den heer van der Goes van Naters heeft verzekerd, dat de Neder landsche regeering adhaesie aan het gratie verzoek zal betuigen. BRAND. Winkel uitgebrand. In den afgeloopen nacht te omstreeks vier uur is door onbekende oorzaak de kruide nierswinkel van den heer S. aan de Prof. Kaiserstraat te Den Haag uitgebrand. Korfbal. WAT IS KORFBAL EIGENLIJK? De pers- en prop. commissie van den N.H. V.B. schrijft ons: Heel lang geleden was er eens een sport redacteur, die schreef: „ouderen te zien korf ballen, maakt op ons dezelfde indruk, als een man met een baard in een bokkenwagen'- Deze uitdrukking getuigt van een scherp gevoel voel voor humor, en stellig zal ze toen aanhangers gehad hebben, - want korfbal stond in de kinderschoenen, was daarbij van specifiek Nederlandsche oorsprong en be gonnen door een schoolmeester, zoodat zoo wat alle factoren voor spot bijeen waren. Maar nu, na pl.m. 30 jaar, zou een sport journalist, zonder zich hevig te blameeren, dergelijke vergelijkingen niet meer kunnen gebruiken. De pioniers van het spel lieten zich niet afschrikken en zijn stil hun gang gegaan, zoodat korfbal op dit oogenblik een der belangrijkste sporten in ons land is, ste vig georganiseerd in den K.N.B. en een 13- tal plaatselijke en gewestelijke bonden. Deze snelle ontwikkeling was vooral mo gelijk, omdat er behoefte was aan een krachtige openluchtsport, waaraan man en vrouw als gelijk gerechtigde konden deel nemen. Dit hoofdprincipe van het spel is steeds van kracht gebleven, en het getuigt stellig voor het idealisme van de pioniers, dat deze factor van coëducatie, ondanks 't weten dat juist daarop toen aanmerkingen werden gemaakt, is blijven voelen als één der grondpijlers van het spel. Ze zagen in, dat het deelnemen van de vrouw eventueele ruw heid zou verminderen en beheerschtheid op de voorgrond zou orengen Van groot belang is ook de vakindee'.ing in drieën en het wisselen na doelpunten. Wat een gunstige invloed heeft dat wisselen niet op het humeur, op het moreel van de speler, nu zijn belangstelling onbewust op alle onderdeelen blijft gericht. Hierdoor is korfbal alzijdiger dan eenige andere sport, ook wat betreft de harmonische ontwikkeling van het lichaam, waarbij alleen de zwem- sport met korfbal op een lijn gesteld kan worden. Een goed korfballer moet snel kunnen starten, vlug kunnen keeren, hoog kunnen springen: Het lichaam is bijna voortdurend gestrekt, omdat de bal uit de kient moet worden opgevangen, dat voor een goed weg spelen een snel zich strekken van het lichaam ook noodig is. Korfbal is het atlethisehe spel bij uitnemendheid En toch zijn de onder deelen van het spel, loopen. vanger en werpen den mensch van nature zóó aangeboren, dat een beginneling al dadelijk iets kan pres- teeren. Natuurlijk is voor volmaakt beheer- 9chen van die onderdeelen oefening nooaig, maar daardoor juist blijft de prikkel tot be ter doen bestaan. En korfbal is bij uitstek de sport van samenspel. De éénling in ons spel is niets. De loop regel, die vert>iedt. zich te verplaat sen als de bal in de hand is. dwingt zelfs de meest volmaakte egoïst, zijn clubgenoot en in het spel te betrekken. Zoo één sportman, dan is het de korfballer, die beseft, dat in samen werking kracht ligt. Tenslotte de opmerking, dat korfbal in de eerste plaats een coe-speT is. Kijken er naar is in hoofdzaak moei voor hen d.e het spel practisch hebben leeren waardeeren. zij voor al kunnen getuigen, dat korfbai stellig „razend spannend" kan zijn Met bovenstaand schrijven heb ik hen willen bereiken, die over korfbal weinig of niets wisten, of die er een schouderophalen voor over hadden. Ook zij. die er voor voelen, maar die het desondanks niet beoefenen, waren in mijn gedachten. Ik zou willen, dat we :n Alkmaar even ver waren als in Bergen, waar een Ulo-school is, die korfbalt, zóó goed en enthousiast, dat steeds meerderen daar het mooie van korf bal gaan vcx-len. Schoolkorfbalwedstrijden doen stellig veel goed. maar zoo jammer is het daarbij, dat de middelbare scholen alleen met damestwaalf tallen korfballen. Zooiets is zóó fout. dat ik zelfs veel vod voor de stelling, van dan maar heelemaal niet. De voordeel en van het ge mengd spel zijn velen, de nadeelen denk beeldig. Hier ligt voor gymnastiekleeraren- en leeraressen een dankbaar veld braak. Zij. die gaarne over korfbal en aansluiting bij een vereeniging wat meer willen weten, zor ik voor willen stellen, een der bestuurs leden van K. V K V. op te zoeken, die gaarne alle gewenschte inlichtingen ver strekken zullen. Wielrennen. DE REVANCHE-WEDSTRIJDEN IN HET STADION. In het Stadion te Amsterdam zijn gister avond de revanchewewdstrijden der wereld kampioenschappen verreden. De uitslag was: Sprint voor profs: 1 Scherens, 2 van Eg- mond, 3 Richter 4 van der Heuvel. 100 K.M. acnter motor: 1 Severgnini (Italië) in 1 uur 18 min. 5.6 sec., 2 Laaue- haye (Frankrijk) op 10 M., 3 v. d. Wulp (Ned.) op 260 M 4 Snoeck Jr. (Ned.) op 460 M., 5 Metze (Duitschland) op 1100 M, 6 Leddv (Ned.) op 1600 M., 7 Krewer (Duitschland), 8 Prieto (Spanje), 9 Pail- lard (Frankrijk). Kolven. WEDSTRIJDEN TE NOORD- SCHARWOUDE. De uitslag van de te Noordscharwoude gehouden kolfwedstrijden is: Eerste klasse: 1 C. Langendijk, Noord scharwoude 264 pnt., D. Rijper Jr., Zuid- scharwoude 262 pnt., 3 P. Gelder, Oudkar spel 258 pnt. Serie-prijzen K. Quant, Warmenhuizen 56 pnt. Tweede klasse: 1 C. Balder, Noordschar woude 246 pnt., 2 L. Dekker, Oudkarspel 239 pnt., 3 A. Moeijes. Oudkarspel 231 pnt. Serie-prijzen: K. Boot, Noordscharwoude 53 pnt. Derde klasse: 1 D. Rijper Sr., Zuidschar- woude 220 pnt., 2 J. Leeuwerik, Zuidschar- woude 214 pnt., 3 J. du Burck Zuidschar- woude 191 pnt. Serie-prijs: W. Kuin, Noordscharwoude 41 pnt. Zwemmen. De H.Z.V. te Heerhugowaard heeft Woensdag verschillende wedstrijden gehou den voor leden. De uitslagen waren: Meisjes tot 15 jaar, 40 M. schoolslag: 1. Adrie de jong; 2. Nannie Goudsblom; 3. Jannie de Waard. Jongens tot 15 jaar, 40 M. vrije slag: 1. Rin Kuut; 2. Joop Engel; 3. Jan Gouds blom. Dames 100 M schoolslag: 1. Adri de Jong; 2 Co Goudsblom; 3. Trien Beets. Dames 40 M. rugslag: 1. Co Goudsblom; 2. Trien Beets- 3. Adri de Jong. Heeren 100 M. vrije slag: 1. K. de Waard; 2. T. de Geus; 3. C. de Waard. Heeren 40 M. rugslag: 1. en 2. C. de Waard en K. de Waard; 3. T. de Geus. DE RELLETJES IN ROTTERDAM. Tegen een der verdachten v.tr maanden geëischt. De vacantiekamer van de Rotterdam- sche rechtbank heeft heden de eerste zaak behandeld, betrekking hebbende op de relletjes, welke begin Juli te Rot terdam hebben plaats gehad. Terecht heeft gestaan de 29-jarige communisti sche bankwerker M L. uit Rotterdam, thans gedetineerd, en wien ten laste was gelegd, diefstal, subs. heling van straatsteenen en -tegels. Verdachte had op 10 Juli tijdens de onlusten in Croos- wijk ongeveer 75 straatklinkers en 30 trottoirtegels in voorraad gehad. Het O M. eischte, rekening houdende met de omstandigheden, een gevange nisstraf van vier maanden. De verdediger concludeerde in een uitvoerig pleidooi tot vrijspraak en vroeg verd onmiddellijke in vrijhe'd stelling. Dit verzoek werd door de rechtbank echter geweigerd. OPLICHTING MET EEN KWITANTIE. Vreemde handelwijze van een zaakwaarnemer. Voor de Utrechtsche rechtbank heeft te recht gestaan de 35-jarige zaakwaarnemer G E., uit Arnhem, wegens oplichting door een onderteekende kwitantie, groot 3500, ten nadeele van den landbouwer P. v. B. te Vianen. P. v. B. had verdachte verzocht om bij hem te komen, om eenige zaken voor hem te regelen. P. v. B had toen vorderingen uitstaan, een van 1000 en een van 2000; met de rente inbegrepen bedroeg de totale vordering 3500. Verdachte had de beide

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7