Aqmda £ucktoaatt Stad est QmoevtHQ lifeec&eacfit INTERNATIONALE ZIEKENHUIS-ORGANISATIE. REIZIGERSVERKEER MET DUITSCHLAND. Denk om de deviezencontrole. DE POSTLVUCHTEN OP INDIE. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dagelijks van 10—5 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereeniging in het Waaggebouw. Zondag van 10 tot 12 uur voormiddags. Van 23 t/m 25 Aug. te Schagen, eiken avond 8 uur, Bouwmeesters Revue „Vooruit maar weer", met Buziau en Nieuwenhuizen. Zondag 26 Augustus. 1.30 uur, Gemeentelijk Sportpark, Motor races. 35 uur, Sted. Muziektuin, concert Excelsior. Bij H. H. van Truijen te Grootschermer, optreden Daan Pool. KERMIS-AGENDA. T o o n e e 1. 't Gulden Vlies: Zaterdag tot en met Woensdag eiken avond 8 uur „De vier Müllers'', door het NederlandschIndisch Tooneel (hoofdrollen Cor Ruys en Louis de Bree). Donderdag- en Vrijdagavond 8 uur „Vor stelijke Emigranten", door de tooneelgroep „Het Masker", met o.a. Jan Musch, Ank v. d. Moer, Ko Arnoldi en Johan Gobau. Zaterdag en Zondagavond 8 uur blijspel „Dokter tegen wil en dank", door de tooneel groep „Het Masker", met o.a. Jan Musch, Ank v. d. Moer, Ko Arnoldi en Johan Gobau Schouwburgloge Doelen- veld: Zondag Maandag, Dinsdag en Woensdag, telkens om 8 uur, revue „Dat doet de deur dicht" (medewerkenden o.a. Louisette, Sylvain Poons, Kees Pruis, Sophie Kohier). Woensdagmiddag 2 uur, matinee, speciale kinderrevue „De voetbalavonturen van Jan". Donderdag- en Vrijdagavond 8.15 uur „De Despoot", door N.V. Het Hollandsch Tooneel, met Louis de Vries in zijn jubileum- rol Pierre Beyon. Zaterdag- en Zondagavond 8.15 uur Louis Saalborn's gezelschap met „Rubber", spel uit Deli. Ni'euwe Schouwburgloge Doelenveld: Operettegezelschap v. h. Grand Theater te Amsterdam met operette „In Pyama', eiken avond 8 uur. Cabaret, muziek, enz. Café Central: Zaterdag 25 Aug. en volgende dagen eiken avond 8 uur caba ret- en variété-gezelschap, conferencier Her man Diederichs; benedenzaal middag- en avondconcert. Valk's Lunchroom: Zaterdag-en Zondagavond ensemble Anslijn. Café W. Bus, Kaasmarkt 36: optre den Jopie Keizer, humor en zang. Wapen van Heemskerk: dan sen Zondag aanvang om 4 uur, Donderdag om 7 uur, Zaterdag 1 Sept. om 1 uur, Zon dag 2 Sept. om 4 uur. Café Martin, Doorbraak, hoek Waagplein: eiken avond cabaret. Centru m-h o t e 1: eiken avond ver sterkt orkest. Hotel Brittan je: Zondagmiddag Henk Klaver en zijn band. Cabaret Populair: Alle dagen optreden Joop Vana. Café K. Groot, Peperstraat, The Four Raps (van Dijk's Volendammers). Bioscopen. Victoria-Theater, hedenavond half 8 en 9.45 uur hoofdnummer Popje (amus.); hoofdrollen Hermann Thimig en Franziska Gaal. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, hedenavond 7 uur en half 10, hoofdnummer Mein Herz ruft nach dir (rom.); hoofdrollen Jan Kiepura, Mar- tha Eggerth, Paul Hörbiger. Toegang alle leeftijden. Zondagmiddag van 2 uur af doprloopende voorstellingen. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Cinema Americain, hedenavond half 8 en 10 uur, hoofdnummer Het joch van Spanje (kom); hoofdrol Eddie Cantor. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. A. B. T., hedenavond half 8 en 10 uur, hoofdnummer De circusvoorstelling op Vrij dag den 13den; hoofdrollen Adolphe Men jou, Greta Nissen en Donald Cook. Toegang boven 18 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. als een waarschuwing en een les aan ouders. Zooals men weet is Dillinger Sr., in ver scheidene plaatsen reeds opgetreden in va- rieté-theaters en bioscopen waar hij een le vensbeschrijving van zijn beruchten zoon gaf. Inmiddels doen ook bandieten, die hun bedrijf niet of nog niet met den dood be kocht hebben van zich spreken. De politie te Chicago treedt met kracht op tegen de goed georganiseerde onderwereld in deze stad. Door het overbrengen van Al Cajpone naar de „escapeproof" gevangenis van Alcatraz en het arresteeren van Ralph Capone, den broer van A tracht zij een einde te maken aan de activiteit der racketeers". Ralph Capone, bijgenaamd „Bottles" werd door de politie gearresteerd op de be schuldiging dat hij de bende van zijn broer reorganiseerde en dat hij onder bedreiging caféhouders dwong hun bier van een spe ciale brouwerij te betrekken. Een van de redenen waarom Al Capone van de gevangenis te Atlanta naar Alcatraz is overgebracht, is, dat hij uit zijn cel toch nog bevelen zond aan zijn aanhangers in de onderwereld. Tevens waren er plannen be raamd om Al Capone te laten ontsnappen. Al Capone, die nog 9 jaar gevangenisstraf moet uitzitten, was zeer verbolgen over zijn overbrenging naar het Duivelseiland. Naar de bewakers van de Atlantagevangenis me dedeelden, was de bendeleider een voorbeel dige gevangene, die zich zeer goed gedroeg om verkorting van zijn straf te verkrijgen. Het schijnt, dat elke minder brave methode om dit te bereiken op Alcatraz zelfs voor Capone onmogelijk is. ij-*» - BLOEDIGE BOTSINGEN TE RIODE fANEIRO. Twee dooden, 20 gewonden. Te Rio de Janeiro is het in den nacht op Vrijdag na afloop van een vergadering tot bloedige botsingen gekomen tusschen politie en demonstranten. Er zijn twee doo den en ongeveer 20 gewonden. VLIEGTUIGEN OP DE ENGELSCHE VLOOT. In verband met de uitbreiding der Engel- sche bewapening in de lucht heeft de Engel- sche admiraliteit besloten, alle slagschepen en moderne kruisers der Britsche oorlogs vloot elk van twee vliegtuigen te voorzien, waardoor dus behalve de reeds vermelde versterking nog 60 nieuwe vliegtuigen noo- dig zullen zijn. OVERSTROOMINGEN IN BRITSCH INDIE. Zooals reeds werd gemeld, is de Bengaal- sche provincie Bihar door een groote over strooming geteisterd. De provincie zou reeds geheel zijn overstroomd. De groote spoor wegen zijn buiten bedrijf gesteld. Bij de op 25 K.M. afstand van Pasma gelegen Bhita staan ongeveer 50 dorpen onder water. DE OCEAANTOCHT VAN GRIERSON. Weer stagnatie. De Engelsche vlieger Grierson, die Vrij dag van Almasalit aan de Oost-kust van Groenland naar Godthaab zou vliegen, moest twee uur na den start weer naar de plaats van vertrek terug keeren. De oorzaak van den terugkeer is nog niet bekend. Te Bern wordt op het oogenblik een con gres gehouden van de internationale zieken huisorganisatie. In dit congres heeft als tweede inleider dr. Zijlstra uit Groningen een inleiding gehouden over arbeidstherapie, waarin hij een overzicht gaf van hetgeen op dit gebied in Nederland werd gedaan. Aan de discussies over dit onderwerp nam ook dr. Hekman uit Nederland deel. NIEUWE DAAD VAN SABOTAGE IN IERLAND. Treinramp ternauwernood voor komen. Tengevolge van een nieuwe daad van sabo tage van regeeringsvijandige elementen was het Vrijdagavond in Zuid-Ierland bijna tot een ernstig spoorwegongeluk gekomen. Even voordat een sneltrein, geheel bezet met En gelsche vacantiegangers, het kruispunt Cur- rols-Cross bij Waterford zou passeeren, werd ontdekt, dat een stuk uit de rails was genomen. Het gelukte den trein nog op het laatste moment tot stilstand te brengen. De daders hadden de telegraaflijnen doorge sneden en de telegraafpalen afgezaagd. Eerst na 2 54 uur waren de rails in zoover hersteld, dat de trein zijn reis kon voort zetten. Herhaaldelijk blijken nog Nèderland- sche reizigers naar Duitschland, of zij, die via Duitschland reizen, met bestem ming naar elders, niet bekend te zijn met de bepaling van de Duitsche devie- zencontröle, dat men bij passeering van de grens verplicht is aan den met de contröle belasten ambtenaar op te geven hoeveel vreemd geld men bij zich heeft. Teneinde groote moeilijkheden bij het ver laten van het land te voorkomen, is het ge- wenscht, ook al wordt hiernaar geen navraag gedaan, bij binnenkomst het bezit van vreemde valuta te laten registreeren, daar zonder meer geen toestemming is te verkrij gen tot wederuitvoer van het Nederlandsch geld, dat medegenomen is. Particulieren alsook de Nederlandsche reisbureaux, die biljetten verstrekken voor reizen naar Duitschland, alsmede voor pas sage op Duitsche schepen, zullen er der halve goed aan doen op dit voorschrift at tent te zijn, respectievelijk de aandacht hun- ner clientele te vestigen. De Kwartel (uitreis) is gister uit Athene vertrokken en te Rutbah aange komen. De Ijsvogel (thuisreis) vertrok heden uit Rangoon en landde te Calcutta. DE NEDERLANDSCHE ROND VLUCHT. Van Eindhoven vertrokken- Hedenmorgen van kwart voor tien af had van het Eindhovensche vliegv.ld het vertrek plaats van de deelnemers aan de Nederland sche rondvlucht 1934. De deelnemers zijn gisteravond na een diner in Hotel Du Commerce vergast op een avondfeest, hetwelk in het clubgebouw van de Eindhovensche Golfclub te Valkenswaard werd gegeven. Het was wat laat geworden, zoodat vanmorgen de deelnemers aan de rondvlucht wat later uit de veeren kwamen dan oorspronkelijk in het voornemen had gelegen. De deelnemers beweerden evenwel van daag plenty time te hebben. Het was een stralende zomermorgen met een blauwe lucht, prachtig vliegweer bij Oostenwind. Toen alle toestellen uit de hangars op het veld waren gebracht, bleek het, dat 55 vliegtuigen, groot en klein zich voor vertrek gereed maakten. De militaire vliegers hielden het publiek, dat in grooten getale was opgekomen, aangenaam bezig met het uitvoeren van eenige experi menten in de lucht. Om kwart voor tien ver trokken het eerst de militaire vliegers, gevolgd door de startvliegtuigen, die met tusschen- poozen van een halve tot een minuut startten, r J?,aaIn£L tr°kkfn de toestellen van de bui- tenlandsche deelnemers en ten slotte de K L.M.-passagiersvluchten, nadat de burge meester van Eindhoven, de heer A. Ver dijk, en ingenieur Cools, directeur van ge meentewerken, hartelijk afscheid van de deelnemers hadden genomen. Om ruim haif elf waren vrijwel alle toestellen vertrokken in de richting Den Bosch. JUBILEUM ARIE KOOL. Heden herdacht de heer A. Kool, K. van 't Veerstraat 60, den dag waarop hij voor 25 jaar als typograaf in dienst trad van de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v h. Hernis. Coster en Zoon. De directeur der N. V., de heer C. Krak, had voor een passend bloemstuk gezorgd en overhandigde den jubilaris te zijnen huize met eenige waardeeren- de woorden een enveloppe met inhoud als blijk van dankbaarheid voor het vele, dat de heer Kool in al die jaren voor de vennootschap verricht heeft. Waar de heer Kool speciaal fungeert als „waarnemend opmaker" van de Alk- maarsche Courant werd hem ook een bloemstuk van de Redactie gezonden. De procuratiehouder, de heer T. Bus, zond eveneens een bloemenmand, terwijl ook de administratie door een bloem stuk haar belangstelling toonde. De A N- T. B., waarbij de jubilaris is aan gesloten, zond een bloemenmand. Het technisch personeel heeft den al gemeen geachten collega een tafel aan geboden. Verschillende gelukwenschen in pa- pierenvorm en in bloemvorm zijn den jubilaris die zijn zilveren feest thuis viert in den loop van den dag toege zonden. Wel een bewij6 dat zijn persoon en zijn werk in breeden kring gewaar deerd worden. GESLAAGD. Voor het diploma Machineschrijven afge nomen door het Nederlandsche Handelsin stituut te Haarlem slaagde mej. M. Pie al hier met een snelheid van 50 lettergrepen per minuut (foutvrij). DE 38000STE INWONER VAN ALKMAAR en het Huldigings-concert van het Alkmaarsch R. K- Oem. Koor, Dir. Jac. Al. Men schrijft ons: Enkele dagen geleden is reeds in de cou rant net bericht verschenen dat het bovenge noemd Koor het plan had een huldigings concert te geven ten bate van de 30000ste in woonster van onze Victoriestad. Dit concert zal worden gehouden op Zondag 16 Septem ber 1934, 's avonds 8 uur in den Stedelijken Muziektuin. Het moet een succes worden, want welke Alkmaarder is niet trots op dit heugelijke feit, welke Middenstander is niet verheugd bij de vooruitgang van onze stad. Daarom Alkmaarders roepen wij U op dit huldigings concert bij te wonen, temeer daar een van onze bekendste Alkmaarders, n.1. Mej. Annie Veenenbos, geheel belangeloos haar mede werking zal verleenen. Ook verschillende zaken-menschen hebben toezegging gedaan voor de bijkomende benoodiganeden en re clame te zullen zorgen, zoodat met medewer king hiervan het batig saldo zoo groot moge lijk zal worden. De heer Jac. Al heeft met het Koor een programma samengesteld, dat in de puntjes zal worden afgewerkt, o.a. zullen er verschil lende Koorliederen worden gezongen, en ook de „Lentenachts Fantasie" van Paardenkoo- p.r, voor groot Gem. Koor met Sopraan en Baryton Solo's met begeleiding van groot Strijkorkest van Alkmaarsche musici. Een bekende Alkmaarder heeft een gedicht gemaakt, betrekking hebbende op onze 30000ste inwoonster, dat zal worden gezon gen door 4-stemmig Gemengd Koor, op de wijze van het Alkmaarsch Victorielied, gear rangeerd door den dir den heer Jac. Al. Als bijzonderheid kunnen wij nog melden, dat onze 30000ste met haar Vader en Moe der op het huldigingsconcert aanwezig zal zijn. Toont dus Alkmaarders Uw medeleven, wij verzekeren U een mooien avond in onzen Mu ziektuin. In andere steden is zoo'n gebeurte nis bijzonder gevierd. Laat Alkmaar hierbij niet achter blijven. RUBBER. Zaterdag 1 en Zondag 2 September zal in de groote schouwburgloge op het Doelen vela gespeeld worden Rubber, een spel uit Deli in 6 tafreelen, door mevr. M. H. Széke- Lulofs. In de vertooning, die door de Gemeente Amsterdam werd gesubsidieerd, werken mede: de dames Carla de Raet, Pé- ronna Hosang, Alie Crok, Anny Schuitema en de Japansche tooneelspeelster Ito Ka- tisha, de Heeren Louis Saalborn, Jan van Ees, Joh. Timrott, Jos. Liesting, Falkert Kramer, H. K. Teune, Henrij Tiemeijer, Har- rij Dresselhuis, Theo Vink, Bob van Leer- sum, Willy Timrott. Ger. Hartkamp, G. Lim- per, H. Kam lag e.a. De regie van deze voor stelling is in handen van Louis Saalborn, terwijl het zakel. beheer bij Maurits Parser berust. Zes nieuwe decors werden vervaar digd, naar ontwerp van Saalborn door Ca- rel Ótte. In de entré-acten Krontjong en ga melan muziek. Mevr. SzekelyLulofs schreef als inleiding tot haar stuk het volgende: Wat de Roman Rubber wilde zijn, dat wil ook het Tooneelstuk Rubber zijn: een beeld uit een zeker deel der Nederlandsch-Indi- sche samenleving. Een beeld uit een speci aal deel van de Nederlandsche Kolonieën: uit de cultuurwereld, begrensder gezegd, uit de Rubberwereld van Sumatra's Oost kust, van Deli. Een beeld, een reeks beelden liever, waarin aangetoond wil zijn, wat eigenlijk dat woord Rubber beteekende in het leven van hen, daar ver in de tropen, op ver af gelegen ondernemingen, in die jaren dat het product Rubber door een ontzettende prijsstijging het primitieve leven op een ontginning aileengs veranderde in het on gebonden, onuitgebalanceerde „Society- leven" van de tropen. Voor hen, hier in het moederland, die kin deren, broers en zusters of vrienden daar ginds hebben of gehad hebben, wil zoowel de Roman Rubber als het Tooneelstuk Rub ber geven: Stemming, sfeer en indruk van die verre onbekende wereld daarginds; ik heb dat leven daar even wat naderbij wil len halen om er degenen, voor wie het vreemd is, een blik te geven in de ups en downs van een bestaan, dat wel veraf ge leefd wordt, maar toch met zooveel banaen verbonden blijft aan Nederland. AANRIJDING. Gistermorgen reed een wielrijder in de Langestraat in de richting van de Steenen- brug. Uit de Boterstraat kwam een aange spannen voortuig de Langestraat inrijden. De wielrijder wilde remmen, doch zijn te rugtraprem sloeg door, waardoor hij tegen het achterwiel van den wagen reed en zijn voorwiel verbogen werd. MET DE KNIE IN EEN HEKJE. Gistermiddag viel een 13-jarige scholier in het plantsoen aan de Molenbuurt van zijn autoped en kwam hierbij met zijn knie in een hekje terecht. De jongen is door een agent van politie verbonden. POESJE GEVONDEN. In de Zuiderhoutlaan is een muiskleurig poesje met veel wit gevonden. Het diertje heeft een rood halsbandje om. De eigenaar wordt verzocht zich heden avond tusschen 7 en 8 uur te vervoegen bij den heer Verwer, inspecteur van „Dieren bescherming, Oudegracht hoek Baanstraat. RIJKSWEG ALKMAAR—DEN HELDER. Naar aanleiding van een desbetreffend verzoek van den A.N.W.B. en de K.N.A.C. heeft de hoofdingenieur van den rijkswater staat mededeeld, dat verbetering van de uit- zichtshoeken bij de kruispunten van den rijksweg Alkmaar—Den Helder met den Damweg te Schoorldam, en den Koogendijk bij Koedijk, in voorbereiding is, Aangezien het echter nog wel eenigen tijd zal duren voordat tot de uitvoering van het werk kan worden overgegaan, zullen in over leg met de beheerders der zijwegen ver- keersstrepen worden aangebracht. NIEUWE ZAAK. De heer D. Hockmeijer, meubelfabrikant, opende heden in het perceel Nieuwesloot 38 onder de naam Woninginrichting „Het moderne Binnenhuis" een expositie-gelegen heid voor de in de fabriek vervaardigde meubelen. De heer Hoekmeijer, wiens fabriek in de Achterstraat is gevestigd, beschikt in het perceel beneden over drie toonkamers, waar wij een huiskamer-, een slaapkamer- en een salon-ameublement geétaleerd vonden, die een solieden en beschaafden indruk maken. Boven heeft de heer Hoekmeijer voor eventueele uitbreiding nog de beschikking over de noodige ruimte. Door bloemstukken en gelukwenschen hebben de vrienden blijk gegeven van hun belangstelling in de opening van deze nieuwe zaak, uie er weer een steentje toe bij draagt, dat fie Nieuwesloot een winkelstraat van beteekenis wordt. STEUN AAN WERKLOOZEN. In aansluiting aan het reeds medegedeelde omtrent de wijziging van artikel 10 der steunregeling heeft, naar wij nader verne men, de minister van sociaie zaken het voor schrift inzake plaatsing bij de werkverschaf fing, dat zij, die na den eersten Januari 1933 tijdens hun werkloosheid zijn gehuwd, niet te werk gesteld mogen worden dan na dat zn in hun huwelijk tenminste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt, in dier voege gewijzigd, dat zulks voortaan slechts geldt voor diegenen die na 1 April 1934 tijdens werkloosheid zijn gehuwd. DE BRUG IN DEN WEG HOORN-OOSTHUIZEN. De A. N. W. B. en K. N. A. C. ontvingen van Gedeputeerde Staten dezer provincie, in antwoord op een betreffend verzoek, be richt dat ter voorziening in de behoeften van het verkeer tijdens ae uitvoering van de werkzaamheden tot vernieuwing van de Eeesterbrug in den weg Hoorn—Oosthuizen ter plaatse een hulpbrug zal worden ge bouwd. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 27 Augustus1 September uit sluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op licht-bruine bonnen vanaf no. 10275, en onvermengde margarine op blauwe bonnen vanaf no. 6997. BRAND TE SCHAGERBRUG. Waarschijnlijk doordat eenige kinde ren een vuurtje stookten, is Donderdag namiddag brand uitgebroken in een schuur, staande achter de woning van den heer Ch. L. de Schepper in den Be'kmerweg te Schagerbrug. De brand werd opgemerkt door den heer D., eige naar van genoemde woning, die ten spoedigste de brandweer alarmeerde. De motorspuit van Schagerbrug was spoedig ter plaatse. Inmiddels had ech ter ook het woonhuis vlam gevat. De brandweer slaagde er in het woonhuis te behouden. De inboedel bekwam even wel groote waterschade. De schuur brandde tot den grond toe af. HET IJSHUIS. Het ijshuis van den heer Schreur» Ver dronk enoord 65 zet gedurende de ker misdagen zijn deuren wijd open voor allen, die tegen zeer civiele prijs een portie ijs, of plumbière willen verschalken. naar waarnemingen, verricht in den van Zaterdag 25 Augustus Medegedeeld door het Kon. Nederl u Instituut te De Bilt. Met- Hoogste barometerstand 7660 m u Scilly en Shields. ie keft Laagste barometerstand 756.8 m \a Haparanda. te Verwachting, geldig tot den avond 26 Augustus: van Zwakke tot matige noordoostelijke tot oostelijke wind; nevelig tot licht 0f ht bewolkt; droog behoudens dauw iets warmer. Werda« Weeroverzicht. De hooge druk ia het zuidwesten zich naar onze omgeving uitgebreid, r kern bevindt zich thans boven de Noótf»? terwijl een tweede kern boven Oost-DyS' land is gelegen. Intusschen is de Scandinavische dept^ flink opgevuld en ook thans stijgt daar <u barometer nog, zoodat een verdere ontwik keling van den hoogen druk naar het noord, oosten te wachten is. De lage druk bij IJsland toont zich weinw actief. Vrijwel overal is het rustig weer; stations melden windstilte; hier en daar komt ochtendnevel voor. Over het algemeen is de temperatuur na de koude nachten iets gedaald. Over Scandi- navië veroorzaakt de depressie nog regen, terwijl ook in Oost-DuitsChland nog zware regen viel. De vooruitzichten voor het weer ten onzent zijn gunstig LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.34 uur licht op HOOG- EN LAAG WATER TE BERGEN AAN ZEE. (In Zomertijd). Augustus. Dat. Hoogwater Laagwater. v.m. nam. vm. nam 26 4.56 5 23 1.36 1.56 27 5.37 606 2.20 2.37 28 6.20 6.44 3.03 3.16 29 7.02 7.27 3.40 3 53 30 7.45 8.07 4 20 432 31 8 28 8 55 5.00 512 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (In Zomertqd). Augustus Dat. Hoogwater. Laagwater. v.m. nam. v.m. nam. 26 4.53 5 20 1.24 M 27 5 34 6.03 2.08 - "fc 28 6 17 641 2-51 3\ 29 6.59 7.24 3.28 3.41 30 7.42 804 4.08 4.20 31 8.25 8 52 4.48 500 VUURWERK TE CASTRICUM. Morgenavond zal er aan het strand te Castricum—aan Zee een vuurwerk worden afgestoken nabij het badhotel, vanwaar men dit vuurwerk schitterend zal kunnen zien. ETABLISSEMENT PORTON. Wie naar poffertjes, Hollandsche en Brus- selsche wafels of beignets aux porames ver langt vindt in het etablissement Porton waar als van ouds ook weer een uitstekend glas Pilsener verkrijgbaar is volop ge legenheid een keuze te maken, r DE ETALAGE VAN DEN HEER SPAANDER. De etalage van den heer Spaander waarin tot uitdrukking komt hoe het koper van oude rijwielplaatsje in goud voor de tuberculose bestrijding kan veranderen, blijft veler aan dacht trekken. De firma die deze etalage nog tot Maandag laat staan bericht ons, dat vele stadgenooten door den blik op de reeds ver zamelde plaatjes blijkbaar op de gedachte komen, dat ook zij er nog een te missen heb ben, zoodat de firma nog een 200-tal plaat jes ontving, die natuurlijk bij de reeds ver zamelde hoeveelheid gevoegd zijn en zoolang de etalage nog te bezichtigen is daar nog dankbaar in ontvangst worden genomen. WAARSCHUWING. In de maand Januari van dit jaar fc door den Commissaris van Politie te Apeldoorn gewaarschuwd tegen het in relatie treden met de N.V. Bouw- en Exploitatie Mij- „Lado" te Apeldoorn. De Commissaris van Politie te Leeuwar den maakt in verband hiermede bekend, dat bedoelde Maatschappij „Lado" thans isjje* vestigd te Leeuwarden. Als directeur treed' op Taeke van der Woud, wonende aldaar> Achter de Hoven no. 6. DE VIER MULLERS IN T GULDEN VLIES. Toen Cor Cuys bij het begin van tooneelseizoen met de première van „Dt Müllers" uitkwam, schreef de tooneelresc®' sent van het Handelsblad in zijn vejw* over deze voorstelling o.a. „Cor Ruys hW voor dit seizoen reeds een reeks van stak» aangekondigd „Mercadet", Welkom Vree® deling", Een Vrouw uit Duizend maar wij vermoeden, dat hij zijn proPjJ niet afwerken kan nu hij „De 4 Muil heeft laten voorafgaan. Deze fabrikanwj comedie van Arman Friedmann en Lu Nerz heeft op den eersten avond ult fetj. succes geoogst en men behoeft geen Pr ,a, schen blik te hebben om te voorspa e'o0ver het succes langdurig zal zijn l ot bedoelde verslaggever. Inderdaad _u«, voorspelling ten volle uitgekomen. {f heeft geen tijd gehad om ook nog lojre te boven genoemde stukken op het rep v0||t nemen. Steeds trokken de 4 Mm' s(u|( zalen en dan is het logisch, dat rne altijd maar weer blijft spelen, tot l, aU. en van het publiek en ook yan niets list. Want voor een bureaulist v0or prettiger, dan maar geregeld kia™ zijn loketje te zien,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2