Ikoo# en Aanbod Jilwutmms £ucfUaaact JUtêlicaties len, 1 kinderwandelwagentjp MEIN HERZ RUFT NACH DIR. Het Lied van Monte Carlo een triomf voor Jan Kiepura. Bioscoop Theater Harmonie. zich overtuigd beoten dat hun leden deze in spanifingen kunnen doorstaan Oe verantwoording dezer bestuurders is zeer groot. Leden. Het aantal sportvereeningen bij het oureau als lid aangesloten is wederom gegroeid, met dien verstande, dat de Vereen. R.K.S A R C. heeft opgehouden te bestaan en de voetbaivereenigingen A. V. V. Alkmaar en V V. Alkm Boys met de Alkm. Politiesport- vereeniging zijn toegetreden als lid. Momenteel telt h.t bureau 17 leden met een totaal van 1650 personen. In het totaal werden gekeurd 185 perso nen en afgekeurd 6 personen. Oneer con trole werden gesteld 22 personen Is het wonder dat het bestuur van het Bu reau, het nut en ot noodzakelijkheid zoo pronageeren. Hiermede komt de vraag naar voren: Kan de groote steigmg voor afgêkeur- den, meer dan 50 pCt., en voor onder con trole gestelden van 30 pCt., niet als oorzaak hebben de groote vermindering der levens standaard? Wordt hier niet bezuinigd op voedsel en kleeding en daarom op volkskracht en volksgezondheid? Het jaarverslag eindigt met dank voor de mede- en samenwerking van leden en be stuur en aan de directie van het Centraal Ziekenhuis en Zuster Meindersma voor de goede zorgen en het beschikbaar stellen en geschikt maken van het keuringslokaal. Het verslag werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Het jaarverslag van den pen ningmeester, dat hierna behandeld werd, luidde ongeveer als volgt. Jaarverslag penningmeester De ontvangsten waren 174.78 en de uit gaven 109.90, zoodat het batig saldo be draagt 64.88. Door de controle commissie werd eveneens verslag uitgebracht en wel door de heeren Hutter en Bottemanne. Dezen hadden de boe ken en bescheiden van den heer Veen, even als die van den heer Jonker die later het penningmeesterschap tijdelijk waarnam in uitstekende orde bevonden. Na min of meer uitvoerige discussie over eenige onderdeelen vanzelfsprekend waren er door 't overlijden van den heer Veen eenige moeilijkheden ontstaan dat tot volle te vredenheid van allen verliep, werd het jaar verslag van den penningmeester goedge keurd. Aan de orde was hierna de vaststelling van de begrooting over het jaar' 1934. Aan ontvangsten was begroot een bedrag van 212.10. Deze werd na eenige opmerkingen even eens goedgekeurd. Als vereeniging, die de kas en boeken te controleeren kreeg in het komende jaar, werd volgens alfabetische volgorde, de vereeni ging Advendo aangewezen. Als laatste punt van de agenda was aan de beurt van behandeling de verkiezing van bestuursleden. Aan de beurt van aftreden waren de hee ren Scholten, Amoreus en Torenvliet en mej. ter Horst. De secretaris, de heer Schol ten, stelde zich alleen als bestuurslid herkierbaar. De func tie van secretaris kon hij wegens zeer druk ke bezigheden njet langer waarnemen. Gekozen werden: de heeren Scholten, Jonker en Hutter en mej. Zuster C. Bol in de plaats van mej. ter Horst. De functies secre taris en penningmeester gingen beiden over op den heer Jonker. Nadat de heer Scholten door den voorzit ter voor diens werkzaamheden als secretaris hartelijk dank was gebracht en de rond vraag was gehouden, sloot de voorzitter met een hartelijk woord van dank en opwekking de vergadering. (Uitsluitend 2e hands artikelen). LI" 1—5 M cent M| vooruit boiailnq te roldasn. TEKOOPGEVRAAGD een MOTOR RIJWIEL M) c.c. merk Eijsink of Sim plex, ib goeden staat. Brieven met prijs onder letter J o67 bureau v. d. blad. TE KOOP AANGEBODEN een goed onderhouden HARMONIUM of HUIS ORGEL, bevattende 15 regieters en 3K steaat 7Ö VrageD: SASBURG, Heeren- Elken Ledikant z. g. a 9 r oc,n prima Haard 15 Veerenbed 8 50, bes te Mangel 16, Gemakskoffer met not 6 o0, groote Reiskoffer 3.50 \aaima- chines enz. DEKKER. Laat lg. alma AANGEBODEN 2 JONGENSRI ïwtf KLAAS DIK, Ritsevoort 17. Tel 811 Gebruikte jongensfiets f 19 nn Als nieuw damesrijwiel f 1* v!' 12.50, 12 00. heerenrijwiel mst remnaaf als nieuw 14, 12 50 f ïn.vi nieuwe MOTORBROEK (m. 52) f^an enz. NIEROP. Koningsweg 40. TE KOOP een prachtig wit geëmaif leerd FORNUIS 90-60 c.M als nieuw Verder een groote voorraad Kachel* Fornuizen, Haarden, enz. bij Jb v.\n DER HOEK. Kachelsmederij Achterstr. TE KOOP GEVRAAGD 10 Engeleche LEDIKANTEN, plus bedden en dekens, a'les 1 persoons, moet alles in prima goeden staat zijn. Brieven onder letter K 568 bureau van dit blad. TE KOOP EEN RADIO-TOESTEL met LUIDSPREKER. Te bevragen LINDELAAN 9. TE KOOP DAMESRIJWIEL 1100, HEERENRIJWIELEN vanaf 3.50 en hooger, JONGENRIJWIEL vanaf 6.50, MEISJESRIJWIEL 10.50. LIMMERHOEK 18. BOEKEN voor H. B. S. en Kweekschool TER OVERNAME AANGEBODEN Te bevragen (na Maandag) BAANSINGEL1 TE KOOP een prima HEEREN- en DAMESRIJWIEL a 12 50 per stuk. Te bevragen 2e Tuindwarsstraat 19. TE KOOP goed onderhouden 1 per soons LEDIKANT met spiraalmatras. Te bevr. P. W. VISSER, Westerweg 155. POPJE. Victoria-Théater. Het is natuurlijk van algemeene bekend heid, dat elke vrouw een levend raadsel is, maar het is misschien en nog niet algemeen bekend, dat elke vrouw zich met behulp van de moderne schoonheidsmiddelen precies zoo jong kan maken als zij zelf wil. Soms is een zekere leeftijd niet heelemaal te verbergen bijvoorbeeld als men een groote dochter heeft en in dat moeilijke geval ver keert Leopoldine Konstantin, die in deze al- lergeestigstigste film de rol van Maria speelt. Zij wordt vurig bewonderd door Anton Edthofer in de rol van Dr. Lohnau, een ernstig heer van iets meer dan middel baren leeftijd, die juist bij haar op bezoek is en zijn nog vage huwelijksplannen steeds vasteren vorm ziet aannemen als de dochter van het voorwerp zijner droomen een jonge, beroemde zangeres uit Parijs tele foneert, dat zij thuis zal komen. Dr. Lohnau is zeer verwonderd te hooren, dat zijn aan gebedene een dochter heeft maar de huis houdster laat hem een jeugdfoto van het meisje zien en hij gelooft, dat het dochtertje nog een kind in korte rokjes is. Moeder en dochter bezien samen de si tuatie en maken een plan de campagne op Terwijl Dr. Lohnau met zijn zuster op be zoek komt verschijnt er een alleraardigst meisje met korte rokjes in de kamer. Zij heeft een strik in het haar en stelt zich juist kin derachtig genoeg aan om den Herr Docter in den waan te brengen, dat zij nog in de speel kamert thuis behoort. Jammer genoeg heeft de doctor een jeug digen collega meegebracht in de persoon van Herman Thimig —welbekend uit de Privé secretaresse die het groote kind Franziska Gaalbetrapt als zij stiekum een sigaret rookt. Hij neemt haar die sigaret af en praat wat met haar met het gevolp, dat de onwezenlijke baby hopeloos op hem verliefd wordt. Dr. Lohnau heeft een neefje meegebracht om met haar te spelen maar de pientere huishoudster sluit dit neefje met een wat klein uitgevallen bewonderaar van Lu cie Carel in de sepeelkamer op, waarna een gevecht tusschen deze beiden weinig meer van den inventaris is overgebleven. Inmid dels heeft Dr. Werner het gastvrije huis ver laten en treft even later op zijn eigen kamers Gsibi an, zooals Lucie Carell in haar kind vermomming dien avond thuis genoemd is geworden. Hij doet alle mogelijke moeite de lastige kleine weg te krijgen want hij heeft een rendez-vous met een getrouwde dame. Het lukt hem niet want Csibi doorziet on danks haar korte rokjes den opzet en zij is vrouw genoeg om niet voor een mededing ster het veld te ruimen. Dank zij de plotse linge komst van den man van de bewuste dame verwisselen Csibi en de vrouw van het rendez-vous van toilet en nu zij eenmal een avondjapon van een volwassene draagt laat Csibi zich niet meer naar huis sturen. On danks de heftige protesten van Dr. Werner, die beweert dat een minderjarig meisje vroeg naar bed moet, gelukt het haar met hem in een nachtlokaal te komen waar zich aller geestigste tooneeltjes afspelen vooral als de kleine Csibi daar door een bewonderaar als de beroemde zangeres Lucie Carell her kend wordt. Eerst bij zijn thuiskomst ont dekt Dr. Werner, dank zij zijn humoristi- schen huisknecht, het geheele complot en daarna neemt hij wraak door de jonge vrouw inderdad als een kind te behandelen, haar op zijn knie te zetten en hem den goeden oom kusjes te laten geven. Het slot van de historie is natuurlijk een dubbel huwelijk waarbij de eene de moeder en de an dere de dochter trouwt, wat een bewijs is, dat smaken zeer kunnen verschillen. Deze vroolijke, allergeestigste film doet de toeschouwers schudden van het lachten. Zij brengt door de persoonsverwisseling van een beroemde jonge zangeres in een opge schoten meisje met korte rokken en bloote knieën allerlei dolle situaties, die, niet hei minst door het eminente spel van Herman Thimig en Franziska Gaal, de toeschouwers voortdurend in prettige spanning houden Popje is een film zooals men ze graag ziet, geestig, beschaafd en van een prettig, onder houdend genre vol humoristische tafreeltjes. Vooraf gaat een uitgebreide serie binnen- en buitenlandsch nieuws, waaronder een Éclair journaal. Er zijn fraaie opnamen van films waarin muziek en zang een voorname plaats innemen. Een prettig reclame-filmpje van de firma Vroom en Dreesmann mag niet onvermeld blijven. Het Vjctoria Theater brengt een kermis- programma, dat ongetwijfeld zeer vele be zoekers zal trekken. Voor het optreden van Jan Kiepura en Martha Eggerth in de succesfilm Mein Herz ruft nach dir, bestond gisteravond reeds zeer groote belangstelling en het eerste kerais- programma in de Harmonie belooft een doorslaand succes te worden. De overwin ning, die Jan Kiepura in deze Lumina-film behaalde, was volkomen. De film bezit alle kwaliteiten om ieder te boeien. Schitterende zang, uitstekend spel, komische tafreelen, fraaie opnamen en bo vendien zit er een gang in, die ieder mee sleept. Kiepura is in deze film de tenor van een reizend operagezelschap, dat op de terug reis is van Zuid-Amerika naar Europa. De zaken zijn treurig gegaan en directeur Rosé weet niet wat te doen. Hij hoopt nog op een engagement in Monte Carlo, maar een tele gram vernietigt ook deze hoop. De tenor Mario ontdek» in zijn hut een verstekelinge, een allerliefst meisje. Hij zal voor haar het geld voor de overtocht bij elkaar zingen en geeft boven in de mast een concert, dat een daverend succes heeft. De verstekelinge Carla is geholpen. In Monte Carlo heeft een bezoek bij den operadirec teur weinig succes. Toch zal deze Mario hooren zingen en als er geen andere kans is, zingt de tenor in de speelzaal, wat tot groote sensatie aanleiding geeft. Als in de opera Tosca wordt gegeven, organiseert Rosé een opvoering van dezelfde opera in de open lucht vlak bij het theater. Een schitterende vondst, want Mario heeft zoo'n succes, dat de opera-bezoekers hun plaatsen verlaten en buiten gaan luisteren Dat een buitengewoon voordeelig engagement volgt en het geheele gezelschap van den ondergang is gered, spreekt van zelf. Mario en Carla, nu dat laat zich raden. Zooals Jan Kiepura in deze film zingt, heeft men hem nog nimmer genoord. Niet alleen in zijn liederen, maar vooral ook in de opera Tosca. Dat zal niemand willen verzui men. Martha Eggerth als Carla sloot zich uitstekend aan. an bijzondere kwaliteit was het spel der drie komische krachten Paul Kemp, Paul Hörbiger en Theo Lingen. .De eerste als directeur Rosé deed schateren van de lach. Hörbiger typeerde den operadirec teur prachtig en Lingen als zijn assistent gaf iets aparts van origineele vinding. Als geheel een schitterende film. Voor de kermisweek uitgezocht. Het voorprogramma bracht een interes sant journaal, een origineele tweeacter Het familie-album, een uitvoering van de ouver ture Orpheus in de Onderwereld van Suppé en als noviteit één van de veel geroemde ge kleurde teekenfilms van Walter Disney: De Natuur ontwaakt. THE KID FROM SPAIN. (Het joch van Spanje.) In Cinema Americain. Met de kermis in zicht, heeft de directie van dit theater gezocht naar een film, die in staat zal zijn een week lang twee voorstellin gen per avond een volle zaal te trekken. En dat is volkomen gelukt dat durven wij wel te voorspellen met The Kid from Spain, waarvan wij den korten inhoud reeds in ons nummer van Donderdag opnamen. Bij de lezing ervan kan men reeds niet ontkomen aan de gedachte, dat deze rolprent een schat van humor en vroolijkheid in zich bergt, maar het zien overtreft deze verwachting in sterke mate. Dat zullen allen, die gister avond aanwezig waren, grif erkennen. Zij allen hebben werkelijk genoten van de ver makelijke situaties, waarin de student Eddie Williams zich geplaatst zag, dikwijls moei lijke omstandigheden waaruit hij zich door blufferig optreden vaak wist te redden, maar waarbij zijn humor en zang tevens groote bondgenooten waren. Wij denken b.v. aan zijn gedwongen chauffeur-zijn op een auto, waarmee vakgenooten van wijlen Dillinger na een bankroof wegvluchtten, of aan zijn optreden als toreador een vermakelijkheid op zichzelf: den jongeling die reeds bang is op het hooren van het woord „stierenvechter" te zien optreden in de arena en te over winnen, zij het dan ook niet op een wijze die stierenbloed doet vltféierf. Wij zien den be roemden komiek als hij zingt van het betoo- verende maanlicht een held worden, wien alle dames volgen en dan weer ontvangt hij uitbundige toejuiching als negerzanger. En in al deze creaties zag hij zich geplaatst om uit onvoorziene moeilijkheden te ontkomen. Wij zouden nog heel veel vermakelijke mo menten uit deze film kunnen aanstippen, maar wij willen alleen maar zeggen: gaat deze film The Kid from Spain zien en ge zult u kostelijk amuseeren. Het voorprogramma geeft een komisch verhaal van „De vliegende bruidegom", waarin sprake is van dikwijls kibbelende ver loofden, die later na een prachtig staaltje van luchtacrobatiek van den jongeling toch nog vereend worden. Voorts verschijnt er een aardige teekenfilm van Krazy Kat „Curio Shop" en dan natuurlijk het wereld gebeuren in woord en beeld. DE CIRCUSVOORSTELLING OP VRIJDAG DEN 13DEN. Alkmaarsch Bioscoop Theater. De inleiding van het programma, dat deze kermisweek in het A. B. T. gedraaid wordt, mogen we als uitgebreid en goed geslaagd beschouwen. Na het wereldnieuws, krijgen we een aardig teekenfilmpje, waarna volgen twee vermakelijke 2-actertjes, welke alleraar digst in elkaar gezet zijn, en waar het pu bliek om schatert van het lachen. Het hoofdnummer „De Circusvoorstelling op Vrijdag den 13den" is voor het A. B. T. een uitgelezen filmwerk. De zoo vermaarde filmacteur Adolf Menjou speelt hier z'n hoofdrol als politie-commissaris zeer goed, en wordt bijgestaan door Greta Nissen en Do- nald Cook. Tatcher Colt (Adolf Menjou) wordt het opsporen van misdadigers, uitzoe ken van moordaanslagen, diefstallen etc. moe, en wil een tijdje vacantie nemen. Als commissaris van politie in New-York gaat hij met z'n secretaris op reis, en komt in een plaatsje om rust te nemen, wat hem echter niet lukt. Daar is een circus aangekomen, dat z'n eerste voorstelling zal geven op Vrijdag den 13den. Alles wijst er op dat de artisten niet op vriendschappelijken voet leven. De direc teur, die dit wel weet, komt den commissaris tegen, die hij kent, en vraagt of hij een oogje in het zeil wil houden. Dat dit wel noodig is blijkt al heel gauw, als de liefde van een schoone trapezewerkster, van haar man over gegaan is naar een anderen artist. Haar echtgenoot is een jaloersch man en daarbij moordlustig, want hij zal hun beide uit den weg ruimen. Voor een deel krijgt de man z'n zin maar niet geheel en al, want daar zorgt Adolf Menjou wel voor Hoe of dit gebeurt kunnen wij zoo maar niet ronduit gaan ver klikken, maar dat het adembenemend is staat vast. Deze film wijkt nu eens af van de gewone regels, welke in de meeste films den opzet vormen, n.1. op 't einde de liefde. Dit komt nu niet tot uiting, maar daarom is 't niet minder spannend. Ieder die dit programma gaat bewonderen zal dit moeten beamen. CINEMA EN THEATER. Het Weekblad geeft dezen week o m. Kunst te Schevervingen. Onze Nederlandsche film acteur Sylvain Poons (in Bleeke Set); Nieuws uit de Studio's, een gesprek met Frits Hirsch over het nieuwe seizoen (met vele portretten), photo's van anderen, o.a. van hen die in de Ned. films Malie gevallen. Dood Water, en Op hoop van Zegen, optreden; een liedje „Kop Op!" van Guus Betlem Jr., enz. DE NEDERLANDSCHE RONDVLUCHT. De eerste dag De eerste dag van de Ne ferlandsche Rondvlucht 1934 is weer t»n einde. B» houdens een tweetal ongelukken is alles prachtig verloopen. Volgens de leesen- passagiers was het gistermorgen prach tig vliegweer, maar de K L M -piloten de sportvliegers en de Weerberichten- dienst dachten er anders over. Waalha ven en Soesterberg zaten „dicht". We zouden met het vierpersoons taxi- toestel de „Krekel" om kwart voor acht van Schiphol naar Waalhaven gaan om daar nog twee passagiers sportvlie gers op te halen. Viruly keek beden kelijk naar de lucht, bestelde een nieuw kop koffie en bleef bedenkelijk kijken tot tegen half elf. De weerberich ten werden beter en thans begon de leek bedenkelijk te kijken, want dikke wol ken begonnen ter westerkimme samen te pakken. Viruly nam welgemoed de stuurknuppel van het „Krekeltje" en 20 minuten later zaten we op Waalhaven waar de „groote" start plaats had. De andere toestellen, die van Schiphol waren gestart drie K.L.M. toestellen en eenige sportvliegers hadden koers gezet naar het Noorden om Edam en Marken nog even vanuit de lucht te be kijken. en daarna Soesterberg op te zoe ken, vanwaar de Rotterdammers en Amsterdammers gezamenlijk optrokken naar het einddoel van den eersten dag Eindhoven. Op Waalhaven was het een Interna tionaal gezelschap. Daar stonden de groote blauwe K. L. M. vogels, de snelle en de in hun evoluties veel brutalere militaire machines en de kleine ranke sportvliegtuigen, met hun vroolijke kleuren. Daar stond de Duitscher H Wegenast met zijn „Klemm", voorzitter van de Dusseldorfer Aero Club, Haupt- mann Tibor Bisitz uit Boedapest, lord Willoughby de Broke met zijn „Klemm- Eagle", de Engelschman Borton met zijn Airspeed-courier en de Belg Schellekens met V. S. 4. Ook was aanwezig de be kende wereldvlieger graaf de Sibour en zijn landgenooten dr. Behague en Kellner. Te kwart over elf begon de start te Waalhaven. De een na de ander kozen de toestellen het luchtruim. De eerste halte was Soesterberg. De militairen toonden zich even goede vliegers als gastheeren. Helaas kon het oponthoud niét te lang zijn. Er was een aanmer kelijk mist-tijds verlies in te halen. Bij het starten in Soesterberg gebeur de er een ongeluk zooals wij reeds meld den, dat bijna een schaduw over den dag zou hebben geworpen doch dat tenslotte nog goed afliep. Het toestel was echier vernield. Het weer was intusschen niet verbe terd. Zware regenbuien teisterden ons Krekeltje, maar Viruly is wel erger ge wend en al genietend van het prachtige landschap, afwisselend zonbestraald en somber omhuld door een grijs regen gordijn, komen we via Harderwijk, Kampen en Zwolle op het vliegveld Twente aan. De heer W. Graft, instruc teur van de Twentsche Aero Club gaf hier een demonstratie van crazy-flying waar passagiers en publiek volop van genoten. Na een uiterst gezelligen lunch, aangeboden door de Twentsche Aero Club werd de tocht voortgezet. Intusschen was bericht binnen geko men dat de P H.-A.GQ. van De Mul, de instructeur van de Amsterdamsche Aero Club een noodlanding had moeten maken onder Nijkerk. Slechts het lan dingsgestel was licht beschadigd. De toestellen gingen voort om via Zutfen, Arnhem en Nijmegen, het einddoel van den eersten dag. Eindhoven te bereiken, waar de Noord Brabantsche Aero Club a's gastheer optrad. Een geweldige menigte had zich hier naar het vliegveld gespoed om de aan komst van de 60 machines een evene ment op luchtvaartgebied bij te wo nen. Een ballonnenwedstrijd uitgeschre ven voor de jeugd, had veel belangstel ling. De K. L. M.-passagiers gingen per autobus naar Oisterwijk, waar in hotel „Bosch en Ven" werd gedineerd en ge logeerd- De Oisterwijksche Harmonie bracht een aubade aan de deelnemers Als eerste nummer werd de K L M - marsch ten gehoore gebracht, een atten tie die zeer op prijs werd ge teld. Een tweede ongeval. De heer 3. de Mul maakte een noodlanding onder Nijkerk wegens motorde fect. Alle overige deelnemers behouden te Eindhoven gearri veerd. Gistermiddag vanaf kwart voor vijf tot gisteravond half zeven zijn de vlieg tuigen, welke deel namen aan de Neder landsche Rondvlucht, onder belangstel- lngi van duizenden toeschouwers, be houden op het vliegveld Welschap bij Eindhoven geland. Behalve het Waco-vliegtuig van den heer v. d. Heuvel, dat, zooals gemeld, te Soesterberg is afgegleden, heeft ook de F K. 1 (P.H.A.G.Q.), bestuurd door S. de Mul een ongeval gehad. Het toestel kreeg op weg van Twente naar Eindho ven te Nijkerk een motordefect en heeft op de heide aldaar een noodlanding moeten uitvoeren. Hierbij is een der DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van F- SMIT, alhier, om VERLOF B verlof voor den verkoop uitsluitend van alco holvrijen drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in het perceel KOOL- TUIN 13. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwa ren tegen het verleenen van dit verlof indienen. Alkmaar, 25 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT. Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. DRANKWET. (Staatsblad 1931, nr. 476). Ingekomen is een verzoek van J. M. ZWETSLOOT, alhier, om een VERLOF A verlof voor den verkoop van zwak- alcoholischen drank in het klein zoowel voor gebruik ter plaatse, voor welke het verlof geldt, als voor gebruik elders in het perceel NIEUWESLOOT nr. 7. Binnen twee weken na dagteekening dezer kan een ieder schriftelijk bezwaren tegen het verleenen van dit verlof in dienen. Alkmaar, 25 Augustus 1934. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris. BEKENDMAKING. DE COMMISSARIS VAN POLITIE der Gemeente ALKMAAR maakt bekend dat tijdens de Kermis van 25 AUGUSTUS 1934 tot en met 2 SEPTEMBER 1934, slechts voor en beperkt aantal Straat orgels (uitsluitend boekorgels) of Straatmnziekcorpsen (minstens Bestaan de nit vier spelende muzikanten) ver gunning zal worden verleend. Kunstenmakers, acrobaten, dierenver- tooningen, straatzangers, boeienkonin- gen, degenslikkers, enz., enz., worden BESLIST NIET OP DEN OPENBAREN WEG TOEGELATEN. Verder wordt de aandacht gevestigd op de bepaling in de Arbeidswet betrek kelijk JEUGDIGE PERSONEN, dia luidt: „Een jeugdig persoon mag geen arbeid verrichten, bestaande in gevaarlijke knnstverrichtingenen in het deelnemen aan kunstverrichtingen, voor zoover dit gevaar oplevert. (De Wet verstaat onder jeungdige personen, zoowel jongens als meisjes BENEDEN ACHTTIEN JAAR). SLUITINGSUUR KERMIS 1934. VOOR CAFE'S ENZ. ALS SLUITINGSUUR VOOR DE KERMIS-, CAFÉ S en ANDERE IN RICHTINGEN is vastgesteld: van 25 AUGUSTUS tot en met 31 AUGUSTUS 1934 tot des nachts 1 UUR en op 1 en 2 SEPTEMBER 1934 tot des nachts 2 uur. vleugels beschadigd. De vlieger bleef gelukkig ongedeerd, en heeft de reis naar Eindhoven per trein voortgezet. Het vliegtuig zal worden gedemonteerd. Als eersten landden te Eindhoven eeni ge militaire vliegers. Daarna volgde het L M. toestel P.H A.G.F., waarmede eeni ge rondvluchten werden gemaakt. De bekende militaire vlieger adj. P. v. d. Griend hield het publiek bezig met fraaie staaltjes luchtacrobatiek. Tot de eerste toestellen, die op het vliegveld daalden behoorden die van Lord Wel- laughly Debreke (Klemm-Eagle) en van Wolfgang van Gronau, den bekenden Duitschen Oceaanvlieger, die een Xlem- toestel bestuurde. De deelnemers werden allereerst ver welkomd door Ir. Philips van de Noord- brabantsche Aero Club. In het bijzonder begroette spr. generaal Snijders, die deze vlucht medemaakt. Hij hoopte, dat hij nog vele andere tochten zou mogen meemaken. Daarna sprak burgemeester Verdijk, die het op Jhoogen prijs stelde, dat de route van de Ned. Rondvlucht over Eindhoven loopt, hetgeen een ver goeding is voor de teleurstelling van het vorige jaar, toen vele vliegtuigen niet waren gearriveerd. Spr. betreurde het, dat het vliegveld nog niet de outillage biedt, welke men mag eischen, doch hij hoopte, dat het volgende jaar bij de Rondvlucht 1935 vele verbeteringen zouden zijn aange bracht. Hij eindigde met het uitspreken van den wensch, dat door de rondvluchten het volk nader tot de luchtvaart en deze nader tot het volk mogen komen. De havenmeester van het vligveld, ir. Car- stendijk, deelde nog mede, dat er een Fransch vliegtuig van het vliegveld Or- ly was gearriveerd, dat alsnog aan de Rondvlucht wenschte deel te nemen. Een intiem diner van alle deelnemers en genoodigden besloot den eersten dag van het vliegfestijn. Hedenochtend half tien werd de tocht voortgezet. KORTE BERICHTEN. Donderdagmiddag bracht de minister van waterstaat een bezoek aan de zoutindustrie te Boekelo, waarbij hij werd vergezeld door den directeur-generaal van den rijkswater staat, dr. ir. J. A. Ringers. Voorts bezocht de minister nog de Buurserbeek. In den ouderdom van 74 jaar is te 's- Gravenhage overleden de gepensioneerde yeneraal-majoor der infanterie Th. E L de Jlercq. voorzitter van de Kon. Ver. van ge- pens. officieren van het Ned. leger. Met de bedoeling de zeevisscherij op een meer loonend peil te brengen zijn er bij de betreffende instanties op grond van de landbouwcrisiswet 1933 verschillende maat regelen in voorbereiding.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7