De fllkmaarsche Motorraces. Een buitengewoon geslaagd motorfeest. Böttler weer de snelste. SPORT EN WEDSTRIJDEN. Alctnaria V. V. V. heeft het gisteren met het weer wel buitengewoon goed getroffen: t was heerlijk zomerweer, geen dreigend wolkje vertoonde zich en dus was het te begrijpen, dat vele dui zenden in den vroegen middag naar het gemeentelijk sportprrk trokken. De politie had op de bekende manier voor de verkeersregeling gezorgd, zoodat alles vanaf het eerste moment tot de laatste minuut als op wieletjes liep. Ongeveer 6000 menschen hebben de races gevoivd en er zal wel niemand zijn. die zich verveeld heeft. Want het programma werd zeer vlot afgedraaid en steeds werd er voldoende strijd gele verd in alle klassen. De held van den dag was natuurlijk de DuitsCher Böttler, die opnieuw de snelste was Dat lag hem zeer zeker niet aan zijn motor, maar in de allereerste plaats aan zijn wijze van rijden. Böttler riidt met een eigen stijl, die trouwens past bij den bouw van zijn machine. Want terwijl onze Hollanders over het algemeen korte frames hebben, heeft Böttler een lange machine, die voor Ie grasbaan blijkbaar zeer geschikt is Hij kan er niet mee „dirt-tracken", maar dat is niet noodig ook, want de motor ligt uiterst vast en daardoor behoeft Böttler in de bochten niet al te veel af te rem men. Vlug in den start is hij niet, maar in elke race had hij meestal in de eerste ronde den kop veroverd en dan bleef hij voor aan En nu leek het wel, dat Jan Rijk hem een paar keer ernstig be dreigde. maar Böttler gaf zich niet ge heel. zoodat die bedreiging eigenlijk slechts „spielerei" was. Sédan Graf, Böttler s landgenoot, was eveneens in uitstekenden vorm. Hij reed zeer zeker, had een snelle machine en al kan hij zijn landgenoot niet houden, de Hollanders hebben de handen aan hem vol gehad. Ook Klinghammer bleek uit het goede hout gesneden en het was al leen jammer, dat hij door kettingbreuk al ie spoedig uit den strijd was. Dat laatste is voor ons aanleiding, om iets over het programma op te merken. Men moet voortaan niet alleen series laten verrijden, maar bovenal ook her» kansingsritten. Dan is de kans, dat een zeer snelle rijder direct uitgeschakeld wordt, veel kleiner geworien. De Belgen waren te zwak in deze be zetting. Zij hebben geen al te snelle motoren en bovendien deugt hun stijl niet. Toch gaan ze vooruit en het zal niet lang meer duren, of ze zullen ernstige concurrenten worden van de Hollanders En van die Hollanders moeten wij al lereerst Jan Rijk noemen Deze Hage naar heeft uitstekend gereden en ieder een heeft kunnen genieten van zijn fraaie stijl. Daarnaast mogen wij onzen Alkmaar der1 de Ridder noemen die in zijn klasse absoluut de sterkste was en zeer ver diend nummer één werd op zijn Mo tosacoche. Uitvoerige beschouwingen over de andere renners kunnen wij dezen keer niet freven; gebrek aan plaatsruimte be let ons dat In het kort kunnen wij slechts zeggen, dat de Nederlandsche renners zich best gehouden hebber, dat zij het publiek een race hebben laten zien, die buitengewoon fraai as en die naqr.meer smaakt. En zoo komen wij dan tot de wed strijden, die precies half twee begonnen. Nieuwelingen tot 250 c.M3. t Begin is goed, want al dadelijk zijn er o motoren in de baan! De nieuwelin gen blijven'neites bij elkaar op kleine afstanden. In de 3de ronde maakt v d Wal een gevaarlijke schuiver Wel houdt hij het nog, maar hij stapt zeer verstan dig af De rest rijdt door en wij zien dan nog een aardige strijd tusschen Zijp o Son de Cerff, dien Zijp wint. Intusschen is ook v d. Berg uitgevallen wegens motorpech en de race verloopt verder zonder sensatie. 1. Jac. H Iesberts (Rudge), Hilversum in 3 min. 12 1/5 sec 2. N. G Zijp (O K Supreme), Krommenie, in 3 m. 17 4/5 sec Nieuwelingen tot 350 c.M3. De vier renners Iesberts, v. d. As, Buys en de Graaf zetten er dadelijk een flink gangetje in Zij demonstreeren wel zeer verschillend bochtenwerk; de onderlinge afstanden zijn na een rónde al zoo groot, dat van werkelijke strijd geen sprake meer is. Winnaar wordt Buys 1. H. Buys (Motosacoche), Rotterdam, in 3 min. 6 1/5 sec.; 2 L. v. d. As (Royal Enf), den Haag, in 3 min. 13 2/5 sec 3. J. H Iesberte (Imperia), Hilversum, in 3 min 20 2(5 sec 4. H de Graaf (Norton) Rotterdam, in 3 min. 22 sec. Juniores tot 250 c.M3. Nu begint het echter goed. Maller en, Ludeke leiden en strijden naast elkaar gedurende drie ronden. Maller's motor is iets sneller, maar Ludeke is beter in de bochten. Toch verliest Ludeke terrein en Ouwehand weet hem in de laatste ronde nog te naderen, zonder echter te kunnen passeeren. Een zeer goede race van allen. 1. P Maller (Lady), Rotterdam, in 3 min. 6 1/5 sec.; 2. J Ludeke (Ariel), Hei- loo, in 3 min. 8 1/5 sec.j 3. G. Ouwehand (Royal Enf den Haag, in 3 min 9 sec.; 4. Versluis (O K. Supreme). Kralingsche Veer, in 3 min. 13 1/5 sec.; 5 Roos (Ariel) Hoorn, in 3 min. 17 2/5 6ec. Seniores 350 c.M3. Ie serie Westerop neemt na een snelle start de leiding, terwijl Poldervaart en Moeke eerst om de tweede plaats vech ten. Dat wint Moeke en die gaat dan op Westerop af. Ze komen naast elkaar, doch voorloopig behoudt Westerop de leiding. Het gevecht duurt een ronde en dan gaat Moeke Westerop voorbij en wint. 1. O. Moeke (B S A Heemstede 3 min 2 1/5 sec 2. J. Westerop (Velocette), den Haag, 3 min. 2 3/5 sec 3 A. Poldervaart (Chater Lea), den Haag, 3 min. 6 3/5 sec. 2e serie. Nu komen vier renners aan den start: Hamers, Oosterbaan, de Jong en 3osma. Dat belooft een felle strijd De start is goed en direct neemt Oos terbaan de leiding voor Bosman. De twee overigen vechten om de derde plaats en maken gevaarlijke schuive-s Het veld ligt na 3 ronden vrij ver vit elkaar en het tempo wordt door den lei der gedrukt. Dan in de 5e ronde valt Bosman Oosterbaan aan en passeert hem in de uitgaande bocht en wint, on danks een zware laatste ronde. Zeer goed gereden! 1. J Bosman (Veloeelle). den Haag, 2 min. 59 4*5 sec 2. P Oosterbaan (Rud ge), den Haag. 3 min. 1 2/5 sec 3 Hamers (New Imperial). Heerlen. 3 min 4 4/5 6ee.; 4 G. de Jong (Royal Enf.), den Haag. 3 min. 5 2/5 sec. Juniores tot 500 c.M3. Zes renners gaan dan van start en zoowaar neemt de populaire Nagtegaal den kou; echter niet lang, want 't dichte veld jaagt elkaar op en wij zijn getuige van een felle strijd, die zich vooral ont spint tusschen de drie kopleiders v. Aartsen, Moeke en Riemersma. Moeke neemt in de laatste ronde de leiding en wint dan onbedreigd, 't Was zeer boeiend 1. O. Moeke (B S A-), Heemstede, in 3 min 6 4/5 sec.; 2. v. Aartsen (Rudge), Amsterdam, in 3 min 8 1/5 sec 3. Nag tegaal (Ariel), Scheveningen, in 3 min. 11 sec.; 4 Riemersma (Norton). Hengelo, in 3 min. 12 1/5 sec.; 5 Pollé (Lady), de Zilk, iun 3 min 16 1/5 sec. Senioren tot 500 c.M3. Nu komt het groote gevecht in de in ternationale klasse. De eerste serie brengt Rijk, v. Winger den, Vital en Böttler aan de start. Vital is het eerste weg, maar zijn mo tor Weigert even en.... ligt dan vierde. Böttler doet het beter. Wel ligt hij nog tweede achter Rijk, maar in de tweede ronde passeert hij hem buitenom Maar de strijd is nog lang niet gewon nen, want in de vierde ronde komt Rijk weer naast hem. Dan gooit de Duitscher er een schepje op, doch Rijk komt op nieuw naast hem. Toch blijft Böttler sneller ip de bochten en hij wint, zon der zich geheel te moeten geven. 1. Böttler (Imperia), Duitschland, 2. min. 59 2/5 sec.; 2. J. Rijk (Ariel), den Haag, 3 min. 2/5 sec.; 3. A. v. Wingerden (Royal Enf.) Dordrecht, in 3 min. 4 1/5 sec. Ook de tweede serie is internationaal en o a. start hier de onbekende X, de Duitsche Klinghammer, die veiligheids halve de staart vormt, om echter dan al gauw de tweede plaats te veroveren en den Belg Grosfils achter zich te laten. Klinghammer rijdt Böttler's stijl en een mooi duel zien wij dan tusschen hem en van Dinter, die nog steeds eerste ligt. Ook Hamers houdt zich best en het drie tal zit vlak bij elkaar. In de 5de ronde neemt de Duitscher eindelijk de leiding, maar verliest in gewonnen positie zijn ketting en ligt dus uit de strijd. Jommer, want de race was zoo goed. 1. Hamers (Royal Enf.), Heerlen, in 3 min. 5 4/5 sec.; 2. v Dinter Ariel), Arn- heip, in 3 min. 7 1/5 sec.; 3. Grosfils (Rudge), België, in 3 min. 12 3/5 sec 4 Klinghammer (uitgevalen). De derde serie brengt drie Hollanders, een Belg en een Duitscher aan den start. Tuerlirix is he* eerste weg en Sedan Graf bet laatste, maar 200 M. verder ligt Graf al tweede en de Belg vierde. Reeds na een ronde stuift Sedan Graf ais eer ste voorbij in keurige stijl voor Bever- dam en Haring, terwijl Tuerlinx met een onwillige rraetor sukkelt en bovendien zijn stijl niet deugt. De drie overigen snijden snel op kleine afstanden en de beide Hollanders vechten onderling om de tweede plaat6, een strijd, die tot de laatste meter duurt. 1 Sedan Graf (Rudge), Duitschland, 3 min. 1 4/5 sec.; 2. Beverdam (Jap den Haag, 3 min 3 2/5 sec.; 3. Haring (B S.A.) Amsterdam, 3 min. 3 3/5 sec.; 4. Tuer linx (Sarolea), België, 3 min. 19 4/5 sec. Junioren tot 350 c.M3. Ie serie. De start is van alle vier wat onzeker, maar 't gaat en Maller neemt de leiding vóór de Ridder en Breeman, ter wijl Versluis het veld sluit. De drfe eereten rijden snel en op kor te afstanden yan elkaar. Maller rijdt echter heel gevaarlijk en zwerft steeds in. de buitenbocht, waarvan de Ridder profiteert en naast hem komt. Na een daverende eindspurt -wint de Ridder met miniem verschil dank zij beter bochten- w^rk En 't publiek Juicht. 1. J de Ridder (Motosacoche), Alk maar, 3 min. 3 4 5 sec.; 2. Maller (Lady), Rotterdam, 3 min. 4 sec.; 3. Breeman (O. K Supreme). Rotterdam, 3 min 8 sec.; 4. Versluis (Royal Enf.) Kraling.che veer, 3 min. 21 4/5 sec. 2e serie. De start is kalm, maar het veld ligt bij elkaar Er wordt gezocht om een plaatsje en dat kost v. Ekris een leelijke val, die echter goed afloopt. Zon der strijd weet dan Rehorst van Zon te passeeren. 't Gaat echter kalm en onder ling wisselen de drie overgeblevenen van plaatsen. De laatste ronde verloopt ook al zonder sensatie en Rehorst wint on bedreigd. 1. L. Rehorst (Caltorp), den Haag, 3 min 8 4/5 sec.; 2. W. Rijnders (Velocette) den Haag, 3 min. 10 sec.; 3. J. v. Zon (Sunbeam), Rotterdam, 3 min. 10 4/5 sec. Een bloemencorso. Dan is het pauze, gedurende dewelke een collecte voor het v d. Pluym-fonds wordt gehouden. En daarna rijden de vier prijswinnaars, die reeds in de eerste helft de beslissende races reden, geza menlijk een eererondje, dat wel wat weg heeft van een bloemencorso! Het groepje wordt gekiekt onder applaus van het publiek- En dan beginnen wij met de finale 500 c.M3. seniores. Aan den start komen Buttler, Duitsch-- land, (Imperia), Hamers, Heerlen, (R. Enf.), Sedan Graf. Duitschland, (Rudge), Haring, A'dam, (B S.A.), Beverdam, den Haag, (C. Jap.), Rijk ,den Haag, (Ariel) Jan Rijk heeft een zeer fraaie start, maar Böttler passeert hem al gauw Ook Sedan Graf is zeer snel en weet in de 3de ronde Rijk te passeeren. 't Wordt een fraaie strijd, keurig be- heerscht het drietal hun motoren en al is de onderlinge afstand ook vrij groot, de race boeit van 't begin tot het einde en onder daverende toejuichingen wint Böttler, in de laatste ronde nog even bedreigd door den uitstekenden rijder Sedan Graf. 1 Böttler (Imperia), Duitschland, in 2 min 55 sec.; 2. Sedan Graf (Rudge), Duitschland, in 2 min. 55 4/5 sec); 3. J. Rijk (Ariel) ,den Haag, in 3 min. 2/5 sec., 4 Hamers (Royal Enf.), Heerlen, in 3 min. 5 2/5 sec. De snelste ronde is gereden door Böttler in 2 sec., nog 1/5 sec. boven bet record van Houtop. Finale 350 c.M3. juniores. Aan den start komen de Ridder, Alk maar, (Motosacoche), Rehorst, den Haag, (Caltorp), Maller, Rotterdam (Lady), Breeman, Rotterdam, (O, K. Supreme), Rijnders, den Haag, (Velocette). Reeds na 300 M. heeft de Ridder de leiding voor Breeman en Maller, die naast elkaar liggen. Rehorst valt, maar riidt even later door. Intusschen is Mal ler tweede geworden, maar wordt nu be dreigd door Rijnders, die Breeman ge passeerd is. De laatste ronde brengt geen verandering meer en onze Alkmaarder de Ridder wint zeer verdiend en op zekere wijze. 1. J. de Ridder (Motosacoche), Alk maar, in 3 min. 5 2/5 sec.; 2. P. Maller (Lady), Rotterdam, in 3 min. 5 3/5 sec.; 3. Rijnders (Velocette), den Haag in 3 min 6 sec.; 4 Breeman (O.K. Supreme), Rot terdam, 3 min. 9 sec5. Rehorst, den Haag, (Caltorp), 3 min. 26 sec. Finale 350 c.M3. seniores. Aan de start komen Moeke, Heemste de, (B S.ABosman, den Haag, (Velo cette), Oosterbaan, den Haag, (Rudge), Westerop, den Haag (Velocette), Hamers Heerlen, (R E). Westerop is heel snel weg, maar de rest is ook gauw los en er ontstaat al dadelijk e>;r gevecht, lat Oosterbaan wint. Deze leidt dus, doch v ak achter hem liggen Bosman, Westerop en Ha mers. Dan in de 3de ronde valt Bosman Oosterbaan aan en komt hem voorbijl Dan verliest Oosterbaan echter zijn zool. Toch rijds hij door maar verliest ook nog de tweede plaats Jammer, want hij reed zoo goeol Bosma i wint de race. die zeer boeiend was. 1. J. Bosman (Velocette), den Haag, 2. min. 55 sec., 2. Hamers (Royal Enf Heerlen, 2 min. 59 4/5 sec.; 3. Oosterbaan (Rudge), den Haag, 3 niii4. Moeke (B. S- A.), Heemstede, 5. Westerop. Bosman maakte meteen een snellere tijd over een ronde, n.l. 27 4/5 sec. De landenwedstrijd. Aan den start komen J. Rijk, Bever dam en Haring voor Nederland, Martin Vital, Marcel Grosfils en Jean Tuerlinx voor België, Sedin Graf, Jos. Klingham mer en W. Böttler voor Duitschland. De massale start levert geen moeilijk heden op en natuurlijk neemt Böttler de leiding. Dan komen de drie Hollan ders, en vervolgens de rest Klingham mer, die even met zijn motor sukkelt en in de achterhoede geraakt, verovert dan de vierde plaats achter Böttler, Rijk en Beverdam en de drie Belgen vormen de achterhoede. Tot het laatst blijft de strijd span nend, maar Buttler slaat een aanval van Rijk af en blijft eerste 1 Böttler 2 min. 56 4/5 sec., 2 Rijk 2 m. 58 3/5 sec., 3. Beverdam 3 min 4 3/5 sec., 4. Klinghammer 3 min. 4 4/5 sec. Seniores 250 c.M3. Aan de start komen J. Rijk (Ariel), den Haag; A. B Poldervaart (Ariel), den Haag), J" Westerop (D K W), den Haag, P. Oosterbaan (Velocette), den Haag en Jac. Al, (Royal Enfieid). Jan Rijk neemt de leiding en ver ach ter hem komen Poldervaart en Wes terop. De race verloopt kalm, ook al, omdat de onderlinge afstanden direct te groot zijn, om gevechten aan te gaan. De uitslag is: 1 J- Rijk (Ariel), den Haag, in 3 min. 2 1/5 sec2 Poldervaart (Ariel), den Haag. in 3 min 4 4/5 sec 3. Westerop (DKW.), den Haag. in 3 min. 15 6ec 4 Jac. Al (Royal Enf.), A'dam, in 3 min. 16 4/5 sec. Intusschen een goe^e tijd voor deze lichte machines. Dan volgen nog twee slotraces; aller eerst een handicap-wedstrijd over 10 ron den tusschen A. B. Poldervaart, (Chater Lea), v. meet; G. de Jong (Royal Enfieid) (2 sec. later); J. Westerop (Velocette), 10 sec later; O. Moeke (B.S-A.) 11 sec later; H. Hamers (New mperia) 12 sec. later; P. Oosterbaan Rudge). 12 sec later; T. Bosman, (Velocette), 19 sec. later. 't Gaat natuurlijk zeer hard, maar ge durende de eerste ronden wordt er door de snelsten heel weinig gewonnen. Al leen Bosman schiet op. Reeds in de 5e ronde passeert hij Hamers; verder komt hij echter niet. Poldervaart is echter in zijn element en loopt zoowaar nog uit op ie Jong. Maar de handicap is te groot. Zonder buitensporigheden verloopt de strijd dan en Poldervaart wint zeer verdiend. 1. Poldervaart (Chater Lea, den Haag. in 4 min. 57 4/5 sec.; 2. de Jong (Royal Enf den Haag, in min. 6 1/5 sec.; 3. Moeke (B.S.A.), Heemstede, in 5 min. 6 3/5 sec.; 4. Oosterbaan (Rudge), den Haag, in 5 min 7 2/5 sec.; 5 Westerop (Velocette), den Haag, in 5 min 8 3/5 sec.; 6. Bosman (Velocette), den Haag, in 5 min. 17 6ec.; 7. Hamers ((New Imp Heerlen, in 5 min. 23 4/5 sec. En als daverend slot de laatste race van den dag Hieraan nemen maa- even tjes 12 renners deel en dus zien wij een massale start van Sedan Graf (Rudge); Martin Vital (Vita Jap); Marcel Grosfils (Rudge); Jean Tuerlinx (Sarolea); C. Hnring (B S A.); J. Rijk (Norton); P. F. van Dinter (Ariel); H. Hamers (Royal Entield); H. W. Beverdam (C. Jap); A. van Wingerden (Royal Enfieid; Jos. Klinghammer (Rudge); W. Böttler (Im peria); O. Moeke (B S.A.) De groep kan niet behoorlijk weg ko men en Böttler die de binnenbaan heeft, neemt al direct alle vlaggetjes mee! Na tuurlijk heeft Böttler de leiding met Rijk als tweede en de zeer snelle Sedan Graf derde, die echter in de 3de ronde Rijk passeert. Dan volgen naast elkaar een Duitscher, Hollander en Belg, die angstig dicht op elkaar zitten. Gelukkig is Klinghammer spoedig voorbij de twee anderen en dan komt er wat meer ruimte. De Belgen vormen de achterhoede en de Hollanders vormen met elkaar de bekende middenmoot. Twee ronden voor het eind valt Klinghammer Jan Rijk aan, maar deze slaat de eerste aanval af en laat het niet tot een tweede komen. Zelfs moet Klinghammer nog inhouden en dat kost hem niet alleen de vierde plaats, maar hij eindigt pas als zevende! Dan komt het einde me teen waardig slot van een spannende en boeiende middag: 1. Böttler (Imperia), Duitschland), in 4 min 57 sec.; 2. Sedan Graf (Rudga), Duitschland, in 5 min. 1 sec 3. Jan Rijk (Ariel), den Haag, in 5 min. 6 3/5 sec 4. v. Wingerden (Royal Enf.), Dordrecht, in 5 min. 11 sec.; 5 Beverdam, in 5 min. 11 2/5 sec.; 6 Vital in 5 min. '1 4/5 sec. Tijdens de pauze werd er een collecte gehouden voor het v. d. Pluym-fonds. Deze collecte bracht ongeveer 250 op, een resultaat, dat niet meeviel, gezien het groote aantal toeschouwers, dat de races volgde. Een kleine sensatie beleefden wij nog met een handelaar in loten, 't Was een Amsterdammer, die van een motorclub in Amsterdam loten aan de markt bracht. De politie vond het zaakje waar schijnlijk niet heelemaal in orde en bij onderzoek bleek, dat de brave man voor zitter, secretaris, penningmeester en eenig lid was van die club en dat hij de opbrengst van de loten bestemd had voorzich zelf. 't Spreekt vanzelf, dat de loten in be slag werden genomen en dat een proces- verbaaltje volgde! Aa t hle tiek. BERGER LOOPT IN WERELD RECORDTIJD! De 100 M. in 10,3 sec. Op het door de A. V. 1023 georganiseerde athletiektournooi, dat gisteren te Amsterdam gehouden werd, heeft Berger voor de grootste verrassing gezorgd: hij won de 100 M. in wereldrecordtijd en verbeterde dus zijn eigen N'ederlandsch record, dat op 10.4 sec. stond, met 0,1 sec. Bovendien werden nog andere Neder- landsche records verbeterd. Zoo bracht de Limburger Petit het record 2 Eng. mijl op zijn naam met 9 min. 523 sec., de A. V. '23 verbeterde de tijd der Olympische estafttte (800. 400. 200, 100 M.) en bracht die op 3 min. 35 sec., en tenslotte wierp de Bruyn de discus 46.14 M wat een record verbete ring van bijna 2 M. beteekende! Vooral dat laatste record werd mooi ge maakt. Den eersten keer gooide de Bruyn de schijf reeds 45.40 M., de vierde keer was het 45 87 M. en de vijfde keer 46.14 M. De voornaamste uitslagen waren: 1(X) M.: 1. Berger in 10,3 sec.; 2. M. Osendarp 10.8 sec 3. T Boersma, 11 sec. 110 M. horden: 1. W. Kaan in 15,5 sec; 2. A Jansz in 16 sec.; 3. W. Spanjerdt, 16 sec. IE M.: 1. P. feen6tra in 4 min. 34,9 sec.; 2. J. Heymans, 4 min. 40,6 sec, Polshoog: 1. A v. <L Zee, 3,80 M.; 2. T. Pasman, 3 80 M. Hoogspringen: 1. K. Roelof, 1.80 M.; 2 W. Spanjerdt. 1.75 M. Discuswerpen: 1. A de Bruyn. 46,14 M.; 2. J. v. d Wel 36,25 M. Speerwerpen: 1. J. v. d. Poll, 54,43 M.; 2 N. Lutkeveld. 53,39 M. 2 E. M 1. S. Petit. 9 min. 52^ sec; 2 A. Mulder, 10 min.24.6 sec 4 X 100 M 1. A. V. 'Zi in 43,1 sec 2. V. en L. in 43,4 sec 4 X 400 M.: 1. Haarlem in 3 min. 33,7 sec.; 2 A. A. C in 3 min. 53.8 sec. Olymp. estafette; 1. A. V. 23 in 3 min. 34,1 sec.; 2. A. A. C. in 3 min. 41,7 sec.; Wielrennen. DE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. De Pijn en Wals weer samen. Reeds seden enkele weken worden met diverse renners onderhandelingen gevoerd ia zake hun deelneming aan den derden Am- sterdamschen Zesdaagsche, welke van 28 November a.s. wederom in het R.A.I.-gebouw gehouden zal worden. Het eerste koppel, dat voor dezen zes daagsche definitief is aangeworven, wordt gevormd door Pijnenburg en Wals. de win naars van den vorigen Amsterdamschen Zes daagsche. Pijnenburg en Wals, die beiden een dezer dagen via Oscar Egg een contract kregen aangeboden voor den Zesdaagsche van New-York, wleke ongeveer samenvalt roet den Amsterdamschen zesdaagsche, heb ben j.i. Zaterdag definitief besloten het con tract voor New-York niet te aanvaarden. Het tweede Europeescht koppel, dat voor dezen belangrijksten Amerikaanschen zes daagsche was uitgvnoodigd, de Franschen BroccardoGuimbretière zullen allerwaar schijnlijkst eveneens Amsterdam prefereeren boven New-York. Het ligt verder in de bedoeling naast PijnenburgWals en BroccardoGuimbre tière in het R.A.I.-gebouw te doen starten de Nederlandsche koppels BrespenninxPelle- naars. J. v. KempenSlaats, J. v. d. Heyden- De Wolff en Matena—Heslinga. de Belgische ploeg BuysseDeneef, de Duitsche equipes RauschHurtgen en SchönIppen en de Amerikaansche paren PedenAudy en WinterHill. Het kan zijn dat ook KI.'v. Nek Jr.. Jac v. Egmond en/of P. v. Kempen zullen starten, terwijl tevens overwogen wordt nog een Ita- liaansche combinatie te vormen, waarvoor dan Guerra en Olmo in aanmerking zouden komen. DE KAMPIOEN. De Alkmaarsche wielerclub De Kampioen hield gisteren verschillende wedstrijden. De uitslagen zijn: 10 ronden-race voor A- en B-klasse: 1. G. Klomp; 2. Widenhoff (op 1 ronde); 3. J. Derksen. Koppelachtervolging: 1. G. KlompWi denhoff; 2. MuurlingHahn (op 1 ronde); 3. KranenburgPeters. 10 ronden-race voor nieuwelingen: 1. J. Bodewitz; 2. R. Dijkekers (op 1 ronde). Junioren sprint over 300 M.: 1. Peters; 2. J. Ravenstein; 3. F. du Pont. A. S. V. VICTRIX. De Alkmaarsche wielerclub A.S.V. Victrix hield gisteren een open rit over 16 en 32 K.M. De uitslagen waren: A-klasse (32 K.M.): 1. J. Pronk in 1 uur 20 sec.; 2. I. de Min; 3. C. Slijderink; 4. S. Looper. B-k'asse (16 KM 1. C. Hoogenhuis; 2. W. Harms; 3. J. Schenk; 4. L. Prins. ALCMARIA. De wielerclub AIcmaria hield gisteren ver schillende wedstrijden, die tot uitslag had den: A-klasse achtervolgingsrace voor ploegen over 21.6 KM.: H. Bol, J. A. Serpenti, F. Rcobeek en L. van Engelsman winnen in 33 min. 2 sec. van J. Zandvoort, Jb. Homan, Oukes en P. Joon in 33 min. 25 sec. B-klasse (idem): J. H. Mulder, J. Root- ring, C. Dames, H Stroombergen en B. Mar tin verliezen in 37 min. 15 sec. van W. Wou ters, J. de Bood, D. Groot, H. Smith en Chr. Egbergen in 31 min. 13 sec. C-klasse (idem): J. Hollebeek, J. Frijn en J. Mulder winnen in 38 min van K Kusch, J. Woudstra, K. Smit en W. Butter in 39 min. 6 sec. HET WERELDUURRECORD. De eerste poging op de Alk maarsche baan. Zooals men weet, zou de onafhankelijke Wils Zaterdagavond een officieuze poging doen, om het werelduurrecord te verbeteren. Dat wereldrecord staat sinds het vorige jaar op naam van den Franschman Richard, die toen in een uur 44,778 K M. aflegde. Het is een heele geschiedenis geweest met dat record, dat wellicht het moeilijkste is van alle records, welke er bestaan. Men kent na tuurlijk de strubbelingen, die er ontstaan zijn na de geslaagde poging van van Hout op de baan in Roermond en het succes, dat Richard een paar weken later had. Dat re cord van Ricnard is erkend en zoo kunnen wij nog steeds Richard als werelduurrecord- houder beschouwen. Maar er worden vele pogingen gedaan, om dat record te verbeteren, zoo zal straks Slaats op de Wageningsche baan een poging doen en vanavond probeert Pijnenburg het in Ginniken. En zoo heeft Zaterdagavond Wils het in Alkmaar geprobeerd. Echter, hij slaagde er niet in, het record te benaderen. Wils, die o.i. met een te hooge versnelling trapte, begon in een matig tempo en had na 10 min. een gemiddelde van 39 78 K.M., een gemiddelde, dat 5 minuten later gezakt was tot 38.454 K.M. Dat eerste kwartier reed hij zeer regelma tig, maar de snelheid was te klein. Zoo zou het ook in het verdere verloop van den strijd gaan. Wils bleef regelmatig rijden, verhoog de in het derde kwartier nog even het tempo,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7