Pluimveeteelt. SMOKKELAUTO IN BESLAG GENOMEN. Woensdagavond bemerkten een rijksveld wachter en een kommies te Valkenburg, dat twee smokkelaars uit een auto drie zakken suiker haaiden en bij den bakker H. S. in de Muntstraat bezorgde. Zij namen direct maatregelen, waarop de smokkelaars de wijk wilden nemen. Een van beiden, zekere B., werd vastgegrepen en onder hevig verzet naar het arrestantenlokaal gebracht. De an dere smokkelaar E. genaamd, sprong in den auto en reed weg. De kommies sprong eveneens in den auto en greep den smokkelaar bij den keel om hem te dwingen tegen de Berkelpoort te rijden. De smokkelaar wist echter te ontkomen, dodi de auto bleef achter met een inhoud van 450 K.0. suikeren 140 K.G. marga rine. Het voertuig werd in beslag genomen en naar Maastricht getransporteerd. KORTE BERICHTEN. Het bezoek op den eersten dag van de Almitento was zeer bevredigend. Vooral de demonstratie van bedrijven in actie hadden op de tentoonstelling de aandacht. JUouuioiaal Tlieuws WIERINGEN. Het maken van een afrastering om óe noodslachtplaats aan de Belterlaan alhier, is bij inschrijving gegund aan den heer P. C Luijt te Wesierland voor de som van f 149.—. Overwerkv ergunning. Door den Hoofdinspecteur van den Ar beid is aan de Fa. Verstoep voor zijn arbei ders werkzaam aan aard- en rioleeringswer- ken van de Genie te Den Oever overwerk- vergunning verleend van 3 September tot 13 October a s. EGMOND AAN DEN HOEF. De Hjst, die onder de ingezetenen cir culeerde voor A., die zijn paard had afge staan om mee te rijden in de feestelijke op tocht bij het zilveren Priesterfeest, bij welke gelegenheid zijn paard plotseling doodviel, heeft 156.55 opgebracht. Zondag a.s. zal „Fioralia" haar vijf-ja rig bestaan feestelijk herdenken. UITGEEST. Openbare verkooping. Donderdag had alhier in het hotel „de Ooievaar" de openbare verkooping plaats ten overstaan van notaris Stuijt te Castricum van een woon-winkelhuis gelegen alhier aan den Meldijk, groot 1.18 Are. verhuurd bij de week voor 6.eigendom van den heer J. Dobber. Het perceel werd opgeboden tot f 2000.hoogste bieder de heer C. J. Berkhout alhier. Later bij afslag werd het perceel niet gemijnd, zoodat de heer Berk hout kooper van het perceel werd voor 2000.—. ABBEKERK. De heer H. Vierstra, gemeente-veld wachter alhier, is in gelijke functie benoemd te Oosterleek. DE STREEK. De aanvoeren aan de veiling nemen ge leidelijk toe. Tegen de verwachting in is van een vermindering van den aardappel- aanvoer niets te bespeuren; van de soort Duke komt er meer dan geplaatst kan wor den, waardoor de prijs iets gedaald is, tot 1.05 per baal. Van de late soorten staan vraag en aan bod vrijwel in evenwicht; de prijs is de laat ste dagen eenigszins in reactie en bedraagt thans 1.80 a 1.95, welke prijs alleszins bevredigend is. OTERLEEK. "Bij een vanwege Staatsboschbeheer ingesteld onderzoek bleek, dat in deze gemeente niet minder dan 64 boomen zijn aangetast door de iepenziekte. Op het erf van een boerderij aan de Ncor- dervaart werden 45 exemplaren aange troffen. gelegen in den polder „De buitenlanden aan de St. Aagtendijk, ter grootte van ongeveer 5 H.A. Kooper in massa werd de heer R. Kap- tein te Rinnegom gem. Bergen voor de som van 4752. Tusschen de bond van Bloembollenvel- lingen en de Sierteeltcentrale en de regee- ragscommissaris, de heer Valstar, is over eengekomen. dat hyacinthen en tulpen, welke de minimumprijs niet kunnen opbrengen na herhaald veilen, direct door den controleur van de Sierteeltcentrale worden gekeurd op de eisch aan exportbollen gesteld. De keuring wordt op den veilingbrief aan- geteekend. Na goedkeuring worden de bloembollen dadelijk door de veiling opge slagen voor de regeering, waaidoor men zich 85 pet. van den minimumprijs als verkoop prijs verzekerd. De prikkel om onder den minimumprijs uit den hand te verkoopen, komt daardoor geheel te vervallen. Daar de keuring nu reeds geschiedt, is de kweeker er zeker van, dat krimp in de maat of verval van kwaliteit hem geen zorg meer behoeft te baren, doch aangeraden wordt, om te sorteeren in de vastgestelde maten, dus b.v. geen sortiment als 1012, doch 10—11 en 11—12 c.M. Niet goed gesorteerde partijen komen voor opstaan niet in aanmerking doch moe ten hergesorteerd worden. De keuring blijft geldig, zoolang de par tijen bij de veiling opgeslagen blijven tot aan de eventueelen in levering en vernieti ging, terwijl de veiling-besturen zorg dra gen voor zoodanige vakkundige behandeling dat de partijen zoowel voor uitvoer als om op te zetten, steeds hunne waarde blijven behouden. Bij verkoop uit den opgeslagen voorraad worden den kweeker generlei kosten voor opslaan berekend. WESTERBLOKKER. De heer C. Neefjes, aftredend lid van het bestuur der Banne Westerblokker is bij enkele candidaatstelling als zoodanig her kozen. DE RIJP. Dinsdagavond werd door den heer J. Hoogstraten de laatste too- neel-declamatieavond gehouden in de tooneelzaal van „het Rijper Wapen". Tot onderwerp had de heer Hoogstraten ge kozen „De steunpilaren der maatschap pij", van Ibsen; een spel in 4 bedrijven. Het gegevene was af. Middernacht keerde men voldaan huiswaarts. BEVERWIJK. Publieke verkooping. Door Notaris Moens werden Woensdag in veiling gebracht bouw- en grasland, SINT MAARTENSVLOTBRUG. De hoogbejaarde heer H. Yeuger alhier, die een lange reeks van jaren secretaris- penningmeester is geweest van het burgerlijk armbestuur te Zijpe, heeft in verband met zijn ouderdom ontslag aangevraagd uit die be trekking. WEST-ORAFTDÏÏK. Woensdagavond werd een algemeene le denvergadering gehouden van de afd. Graft der Noordhollandsche vereeniging Het Witte Kruis. De voorzitter, de heer J. Blaauw Az., heette allen welkom. De secretaris bracht verslag uit over den den toestand van de materialen alsmede om trent het uitleenen van materialen aan zie ken. In 1933 was van het beschikbare mate riaal veel gebruik gemaakt; tevens was in het verslag melding gemaakt omtrent de t b.c.-bestrijding. Dit onderwerp trok in het afgeloopen jaar de volle aandacht van onze vereeniging en geen kosten zijn ook gespaard gebleven deze ziekte te doen bestrijden. De penningmeester deed vervolgens reke ning en verantwoording. Uit een gehouden controle bleek, dat de totale ontvangsten over 1933 hebben bedragen 'n som van 378.40; de uitgaven 420.25; nadeelig saldo 41.85. Afd. II t.b.c.-bestrijding: ontvangsten 441.55, uitgaaf 441.55. Op voorstel van dr. J. Koppen werd in bespreking gebracht de contributie voor de leden te bepalen op 1.50 per jaar, welk voorstel na eenige besprekingen met alge meene stemmen werd goedgekeurd, zoodat de contributie als lid van de afd. Graft 'n ge lijk bedrag is als het lidmaatschap van de afd. de Rijp „Het Witte Kruis". Tevens werd besloten de bewoners aan den Kanaaldijk onder de gemeenten Jisp- Akersloct e.a. aan de afd. Graft toe te voegen zoodat de afdeeling met een leden-aantal van plm. 50 gezinnen zal worden vermeer derd. Ten slotte werd overgegaan tot ver kiezing van twee bestuursleden, vacature P. Bruin, Noord-Einde van Graft, wegens het bedanken als zoodanig door het bereiken van een te hoogen leeftijd om de functie als lid van het bestuur te kunnen aanvaarden. Als bijzonderheid kan worden gemeld dat de heer P. Bruin meer dan 50 jaren lid van de afd. Graft Het Witte Kruis is geweest en vanaf 1897 lid van het bestuur. Een woord van dank aan den heer Bruin was dan ook op zijn plaats voor het vele waarmee hij on ze afdeeling heeft gediend. In diens plaats werd met algemeene stemmen gekozen den heer L. Bruin Pzn., Noord-Einde van Graft, zoon van den heer P. Bruin. De heer J. Blaauw Azn. die in 1934 als lid van het be stuur behoorde af te treden werd met alge meene stemmen herkozen en tevens door het bestuur als voorzitter. Na eenige besprekingen werd tenslotte nog besloten de statuten der vereenig'-" in 1934 opnieuw vast te stellen en de ve goedkeuring verzoeken. De schrijver„De redacteur Is al een heelen ÜJd bezig mijn manuscript te bestudeerea. Denk le dat bil bet zal aan nemen - Kantoorjongen „Nou, hU ls eigenlijk bezig om er vUe- gen mee dood te slaan, meneer", f y V (Humorist) £cuid: m JaiUi&oiuu OPWEKKINO AAN LANDBOUWERS EN VEEHOUDERS. De wnd. Directeur der R.L.W.S. te Scha- gen, Ir. G. Lienesch, verzoekt ons de vol gende opwekking aan landbouwers en vee houders te willen plaatsen: U hebt al veel gehoord, gesproken en on dervonden van de crisis in Uw bedrijf. Mogelijk hebt U er ook al Iets tegen ge daan, en er zelfs als verschillende dingen voor nagelaten. Menscheiijkerwijs hebt U daardoor misschien nu nog het hoofd boven water en is dus geluk te wenschen. Dan van harte! Maar hebt U ook al over de toekomst van Uw 16: tot 20-jarige zoon gedacht? Zou "een diploma van een Rijkslandbouw- winterschool geen prachtige steun kunnen zijn, het zij hij in eigen landbouw- of veebe drijf zal terecht komen, hetzij hij anderszins zijn bestaan zal moeten zoeken in de land bouw of een daaraan verwant vak? Met geringe kosten, mogelijk zelfs zonder kosten kunt U dit voor Uw zoon doen, door hem twee winters naar Schagen te zenden.! BLOEMBOLLENVEILING TE BOVENKARSPEL. De bloembollenveilingsvereeniging West-Friesland heeft Woensdag alhier haar elfde veiling gehouden van lever bare bloembollen. De aanvoer bedroeg 7 (vorige veiling 8) millioen stuks. De belangstelling was matig en de handel stug, evenals op de vorige veiling. Er was nog wel eenige vraag naar bepaalde soorten, mits goed behandeld en gesorteerd. We noemen hier witte valk, generaal De Wet, mon trésor, la reine Max en Mar. Niel. Verreweg het grootste gedeelte van den aanvoer werd op het wijzerbord doorgedraaid of opgehouden. Ongeveer 30 procent werd verkocht. INVOER VAN TUINBOUW PRODUCTEN IN ENGELAND. Tarieven belangrijk verhoogd. Reuter seint d.d. gisteren uit Londen: Een nieuwe verordening van de schat kist heeft met ingang van 1 September de invoerrechten op enkele groenten, sa lades en tuinbouwproducten verhoogd. Voorts is een uniform invoerrecht van 20 sh. per ton ingevoerd op boomen en heesters. Het invoerrecht op bloemkool en brocoli is voor de periode van 1 Maart tot 30 Juni van 3 op 4 sh. per ton ge bracht. Het invoerrecht op peen is van 18 d. op 10 sh. gebracht en op raap van 8 d. op 8 sh. per ton voor de periode van 1 Mei tot 15 Juni. Het invoerrecht op sa lade, Brusselsch lof en cichorei is met 2 sh. per ton verhoogd voor de periode van 1 Maart tot 31 December. DE CRISIS-ZUIVEL-CENTRALE De Crisis-Zuivel-Centrale maakt be kend, dat bij haar besluit van 30 Augus tus 1934, door haar vergunning is ver leend aan winkeliers, handelende in olie, voorzoover zij die niet zelf hebben geproduceerd, tot het onverpakt ver voeren, verkoopen of afleveren van ten hoogste 1 liter olie tegelijk, zonder dat de waar voorzien is van een banderoile of gedekt is door een geleidebiljet. Onder „onverpakt" worde verstaan: niet verpakt in de gebruikelijke verpak king, waaronder olie in den handel wordt gebracht, zooals gesloten, gecap- suleerde flesschen met etiket of ver zegelde of dichtgesoldeerde bussen. Voorts vestigt de Centrale de aan dacht der winkeliers, handelende in olie, op de beschikking van den Minis ter van Economische Zaken dd. 30 Augustus 1934 No. 1145, Afd. C. Z. A., waardoor het verboden is flesschen of bussen olie, door hen zelf getapt uit een onder dekking van een geleidebiljet ontvangen vat of tank, zonder banderol- Ie voorhanden te hebben. In hun eigen belang wordt belangheb benden aangeraden de letters en num mers van geleidebilpetten, waaronder zij olie hebben ontvangen, zorgvuldig te noteeren. £aatste èecicfUm (Ongecorrigeerd DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Pelikaan (uitreis) is te Athene geland. De „Snip" is op thuisreis te Calcutta geland. LESVLIEGTUIG GEVALLEN. Bestuurder levensgevaarlijk gewond. Even buiten het vliegveld Andir nabij Bandoeng is een lesvliegtuig, bestuurd door den sergeant J. H. Latooy, neergestort. Het toestel werd vernield. De bestuurder bekwam snijwonden in het gezicht en brak het neus been. Verder wordt gevreesd voor inwendige verbloeding en voor een schedelbasisfrac- tuur. Zijn toe stand is zeer ernstig. Jiidschcifim „Universum''. Het September nummer van „Universum" opent ditmaal zijn reeks artikelen met een zeer belangwekkende verhandeling over een momenteel brandende kwestie, n.1. onder den hoofdtitel „Onrust in het Verre Oosten": Rusland en Japan vlak tegenover elkaar; dan „Amsterdam in de achttiende eeuw", hetgeen beschrijft een wandeling door Am sterdam aan de hand van prenten en schil derijen en een aardige beschrijving geeft van het 18e eeuwsch Amsterdam; van de hand van ir. B. Swanenburg deze keer een boeien de beschrijving over het trekken van metaal en draad- en kabelfabricage, hierin wordt de fabricage van draad en kabels behandeld over een tijdvak van meer dan 500 jaar; in de serie „De levende natuur" verscheen dit maal van de hand van dr. J. C. v. d. Steen „Laysan, het eiland der nesten"; dan „De geschiedenis van Canada", waarin de ont wikkelingsgang van Canada wordt beschre ven; verder een aardige beschrijving over begrafenisplechtigheid bij de Noormannen: „Het dooaschip"; van prof. dr. Aug. Ver- meylen zien we ditmaal in de serie Moderne Vlaamsche letterkunde iets over „Prosper van Langendonck"; op het filmgebied tref fen we een beschrijving aan over „Trucage in de Film", waarin o.a. de bekende „Invi- sible Man'Mruc wordt beschreven; vervol gens „het dal der Assussijnen" onder den ti tel „De oude van den Berg"; in de serie Het groot9ch Heelal verschijnt ditmaal van dr. U. J. Rutgers: „Mass. helderheid en afstand der sterren; in de serie De Mensch en de mi croben van dr. P. H. van der Hoog: Vrien den en vijanden in maag en ingewanden; dan onder den titel Fantasie van gisteren: werkelijkheid van heden wordt een heden- daagsche reis van twintigduizend mijlen be schreven, een aardige beschrijving over duik- booten; in de serie Landen en Volken der aarde thans iets over „Mexico in Gisting"; in de serie De wieg der beschaving van mej. mr. j. W. L. Meijer ditmaal over: „Strijd om de Grieksche senheid", terwijl ,.De onder daan" van Heinrich Mann de weer uitste kend verzorgde artikelenserie besluit. Wij ontvingen het Speciale nummer van de Zakenwereld dat gewijd is aan de Alge meene Middenstandstentoonstellmg (Almi tento) te Amsterdam, een bij uitstek gewich tige gebeurtenis voor een zeer talrijke en zeer voorname groep in ons nationale zaken leven. De middenstanders kunr.en zich met een enkelen blik op den inhoud overtuigen, dat dit speciale nummer voor hen van meer dan gewoon belang mag heeten. Wij hebben allen nu zoo langzamerhand door de harde feiten geleerd, dat welvaart of tegenspoed van een belangrijke groep van medeburgers het lot van de overigen ten sterkste beïnvloedt. Zeker geldt deze stelling, waar het een zoo groote en zoo belangrijke groep betreft als onzen Nederlandschen mid denstand. En daarom gelooven wij, dat de keur van artikelen over middenstandsproble men van de hand van vooraanstaande des kundigen, die in dit speciale nummer zijn bijeengebracht, de aandacht verdienen. OVER HET DOODEN VAN LUIZEN EN ANDERE PARASIETEN IN WARME DAGEN. Naar aanleding van eenige vragen het volgende: Een lezer vraagt mij naar een middel tegen schurftmijten bij duiven. Het uiteinde der slagpennen wordt geheel opge geten. Een bad van warm water met anijs heeft niet geholpen. De vogel vliegt gelijk met de andere uit en is overigens kernge* gezond. Aan de geruide (nieuwe) pennen is tot nog toe niets te bespeuren. Ik kan zonder onderzoek niet zeggen wat de oorzaak is van het wegvreten der veeren, doch het is best mogelijk dat hierbij de een of andere soort van mijten in het spel is. In elk geval is dan het volgende te probeeren: Een lauw bad klaar maken van Yt pro cent oplossing van fluoor-natrium, dat men bij een dierenarts of drogist koopen kan. De ze oplossing doodt de parasieten en werkt ook nog een poos na, zoodat de jonge para sieten, die eenige dagen later uit de eitjes kruipen, eveneens gedood worden. Dit middel is ook wel aangewend tegen luizen bij kippen, men gaf de kippen aan met warm weer een lang bad in de oplossing en liet ze daarna snel drogen. Een dergelijke behandeling is echter tijdroovend, daar men de kippen stuk voor stuk voorzichtig moet behandelen. Vandaar dat een andere metho de snel ingang gevonden heeft, n.1. het 's avonds bestrijken der zitstokken met een op lossing van nicotine-sulfaat. In ons land wordt dat onder den naam van Neudo-tox door de firma Denka te Voorthuizen in den handel gebracht. Het principe is hiervan het volgende: De nicotine verdampt langzamer hand van de zitstokken en de dampen daar van dringen dan tusschen de veeren en doo- den de luizen en mijten. Hier krijgt men dus met één behandeling van de zitstokken 's avonds alle kippen tegelijk te pakken en het middel werkt minstens even goéd als de meer ouderwetsche baden. Men moet eerst de zitstokken goed reini gen van mest voor men het middel er op smeert, ongeveer een half uur voor het op stok gaan der kippen. De kippen moeten wel frissche lucht hebben maar toch niet te veel, daar anders het middel te veel vervliegt. Er zijn zelfs aanwijzingen dat het middel ook werkt tegen kallqpooten, maar dan alleen in het beginstadium. De eitjes der parasieten worden niet gedood, dus wie de kippen radi caal ontluizen wil doet beter de behandeling na een week te herhalen. De eitjes zijn dan uitgekomen en men krijgt dan dus het jonge parasieten-broedsel ook te pakken. Wie de moeite wil doen om onder de zit stokken witte stukken papier te leggen zal den volgenden morgen daarop massa's para sieten vinden. Men moet echter scherp toe kijken tusschen de mest die op het papier valt. de luizen en mijten zijn erg klein en niet ge makkelijk te zien. Wie dit middel wil gebruiken (en iL kan in deze warme dagen alle kippenhouders aanraden hun dieren eens flink te ontluizen) moet er een gebruiks-aanwijzing bij vragen en zich daaraan houden. Parasieten op de kippen maken de dieren onrustig en doen den leg verminderen. Bij sterke besmetting kun nen de dieren zelfs min of meer bloedarmoe de krijgen, terwijl bovendien deze huid-para sieten allerlei besmettelijke ziekten over kun nen brengen. De tweede brief is erg lang en ik vermeld hem alleen als voorbeeld hoe de pluimvee houders nog steeds door brutaalheid van le veranciers de dupe worden. Deze lezer heeft verleden jaar 500 kuikens gekocht van een fokker van naam, met garantie van pullo- rum-vrij, (dat is om te beginnen als mis, want zoo'n garantie kan een behoorlijk fokker niet geven). Toen de kuikens stierven werden ze opgezonden naar Utrecht en daar bleek: pullorum. Dit jaar werd bij denzelfden fok ker gekocht, weer gingen de kuikens dood en nu kreeg de Rijksserum-inrichting de eer van het onderzoek en weer bleek: pullorum. Mij dunkt dat was nu wel raak, twee jaar achter elkaar. De koooei vraagt schadever goeding. Geen kans. E>e leverancier schrijft brutaal weg dat dat pullorum beslist uitge sloten is en verder allelei smoesjeTn^"? de ziekte te verklaren. De vraag di^ 0n> moet worden is: wie heeft de kinnl„ Sesteld zocht en op welke manier zijn ze ond Zelfs na het strengste onderzoek tZZ°cht fokker geen verklaring van Pull^m ««n geven, dat is een reclame-truc. leen verklaren dat de kippen erns« 3l" die en die dierenarts onderzocht riilf d°°r niet. ju, n*»r De 3e brief betreft een vraag diphtherie-entstof waarover ik f Schrijver heeft een circulaire gekren^. ^- een entstof uit de Bilt, die hij zelf k??1 Van wenden. Ik raad dit ten allen tijde at aa°- eerst omdat deze entstof een geheim is waarvan de bereidingswijze niet keurig bekend is, ter, tweede omdat rii -"l!1*- reclamepapieren beweert dat zij dooi" 31 instellingen gebruikt wordt, zondera ?iis- deze noemt en ten derde omdat m*n i. *9 zelf enten allerlei fouten begaatzo™ ervaring mij al vaak leerde, die wrrnL^ worden als men den dierenarts laat De enting door den dierenarts komt het algemeen niet duurder dan dat ent met onbekende entstoffen Wendt n rustig tot uw dierenarts en bespaar moeite zelf te gaan knoeien met onwil sultaat. nie|W ft. DrJTHENNEp£ In een handig boekske, wTifTj".- heden en adviezen voor den effect, geschreven door EL. Perrin en nlt^f' de Financieele Uitgevers Mij. te n- van (N.B.) worden vele nuttige wenken t De schrijver behandelt o.a. de lyse, het geld, het geschokt vertroS?"!" goudclausule, de premie-affaires en <fe culatie Ia baisse om ten slotte het >Pe~ van de leuze „safety firat" te bepleit, BB* Mackt&ecidUen DE KAASMARKT. ALKMAAR, 31 Aug. 19(34. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 78 sta pels, wegende 130000 K.G. kaas aan», voerd, waarvan de prijzen als volgt: Fa. briekskaas: 42 stapels Kleine 20.50, Boe. renkaas: 5 stapels Kleine f 20; 31 stapels Commissie 23. AlPs met rijksmerk. Haj, del matig. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 31 Aug. 1934. Op de heden gehouden Graanmarkt waren in totaal 1739 H.L.'s aangevoerd, waarvan soort en prijzen als volgt: 35 H.L. voeriarwe 6.25; 180 H.L. rogge 7—8.50; 324 H.L. gem 5.75—-ƒ 6 en gerst chev. 66.25; 336 H.L. haver 5.756.60; 11 H.L. boonen: bruine 13—14, (nieuwe) 19—22 en witet boonen 25; 127 H.L. karwijzaad 1418.60; 726 H.L. erwten, w.o. kleine groene 8.50—9.25, groote 18- 18.50, grauwe 20—35, vale 16- 23.50 en platte vale 25.50—28. Alles per 100 K.G. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARD APPEL. PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Aug. 1934. Op de be- den gehouden aardappelenniarkt ^«cn de prijzen als volgt; Andiiker mu'zea j 4.20, Andijker blauwen 44.20, Lan- gedijker muizen 4—4.20, Purmerender muizen 44.20, Zeeuwsche eigenhei mers 3.80--/ 4.10, blauwen 3.90— 4.10 en bonten 3.90—4.20 De overige prijzen waren onveranderd. Aanvoer 216.500 BRÓEK OP LANGENDIJK, 31 Aug. "34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 4800 K.G. Aardappelen; Duc of York 1.90, Eigenheimers 4.40 en Blauw Eigenheimers 4.20—4.70; 32000 K.G. Roode kool 1.10—2.90; 16000 K.G, Gele kool 1.30-/ 3; 63000 K.G. Vroege witte kool 1—/ 1.60; 8000 K.G. Uien: gele nep 2.60—3.10, gele uien 2.30— 2.70; 700 K.G. Peen l-f 1.10; 3503 K.G. Slaboonen 7—12.70, alles per 100 K.G. en 2400 stuks Bloemkool le s. 9.80 15.80 en 2e s. 1.80—3.20 p. 100 st, WARMENHUIZEN, 30 Aug. 1934. Schotsche muizei 3.50, Eigenheimers 3.90—4.80, Blauwe aardappelen 4.40 4.70; Gele nep 2.10—2.70; Uien 2.202.60, drielingen 1.80-/ 1-90, grove 2.50-/ 3; Roode kool f 1.20- 2.80; Gele hoe' 3.10-/ 3.40; Witte kool 1.20; Slaboonen 8—13.20; B» ten 0.601.9C en Snijboonen 4 20- 9. ,x Aanvoer: 10050 K.G. Aardappelen; 5825 K.G. Gele Nep; 5525 K.G. Uien; 84001» Roode kool; 2400 K.G. Gele kool; 550P Witte kool; 3570 K.G. Slaboonen; 600*» Bieten en 150 K.G. Snijboonen. PURMEREND, 30 Aug. 1934. „AiJJ ver. Beemster, Purmerena en Omstrek®^ Aardappelen: BI. Eigenheimers G9#7 1.17 en Blauwe 1.10-/ 1.24 pf/07 25 K.G.; Slaboonen: dubb. 1.17-/'■»'« dubb. z. dr. 1.16—1.93 en enkele z.®; 170; Pruimen l-f 13 per 100 Tomaten: A 20 cent per 10 K.G.; Sp''n 34—42 cent per kist, 6 K.G.; Sla 3.40 per 100 krop; Andijvie 46 et P„ j Uien 55—60 cent, uien (drielingen) 4u en uien nep 5565 cent per 25 K.0. 7, alles per 100 K.G. Pere?' caVo Chrétien Williams 1-/ 6, Clapp rite l-f 13. Dirkjes f 1-/4, D'anL 1 7, Duchess Williams f l-{ tepeer 2-f 10, Seigneur d'Esperen r f 13, Suikerpeer 1-/ 3.50, ailes per K.G. AL NOORDSCHARWOUDE, 30 Aug. 16600 K.G. Aardappelen: R. D"ke*L' t lOOW K.u. Aaruappercii. iv. 70 Bi- ƒ2.10, Eigenheimers 4.»W ^rdip Eigenheimers f 1.20—f 4.80, B pelen 4.60-/ 4.70; 12900 K.G. uien 1.80f 2.50, drielingen uSoO ƒ2.10, gele nep 2.50-/ 2.80. K.G. Spjercieboonen 7.30—/ g.G K.G. Snijboonen 3—/6-50, fcooj Kroten l-f 170; 4600 K£ f i£ f 1 -ƒ 2.30; 23200 K.G. Vtrite w -ƒ 1.70; 1400 K.G. Gele kool f 3.50, alles per 100 K.G,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10