Agenda één uur KINDERFEEST WEMBLEY ATTRACTIE. De Alkmaarsche kermis. BELANGRIJK. Morgenmiddag 3-4 uur JUMicaü&s Stad en Om lUeec&ecicht BANDIETEN OVERVALLEN TREIN. Vele dooden. Ieder kind betaald f 0.20 en mag een uur gratis draaien JEUGD-ONTSLAG TE BERLIJN. Naar arbeidskampen. aanrijding. „RUBBER". Schouwburgloge (Doelenveld). Stedelijk Museum Ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Dagelijks van 10—5 uur, tentoonstelling Berger Kunstenaarsvereemging in het Waaggebouw. Vrijdag 31 Augustus. 7.30 uur, Stedel. Muziektuin, feestavond ter eere van den verjaardag der koningin. Zondag 2 September. 35 uur. Stedelijke Muziektuin, conceri Alcmaria Victrix. 2 uur, Alkm. Wielerbaan, internationale ■wedstrijden. KERMIS-AGENDA. T o o n e e I. 't Gulden Vlies. Hedenavond 8 uur „Vorstelijke Emigranten", door de tooneel- groep „Het Masker", met o.a. Jan Musch, Ank v. d. Moer, Ko Arnoldi en Johan Gobau. Zaterdag- en Zondigavond 8 uur blijspel „Dokter tegen wil en dank", door de tooneel- «roep „Het Masker", met o.a. Jan Musch, nk v. d. Moer, Ko Arnoldi en Johan Gobau Schouwburgloge Doelen- veld: Hedenavond w.15 uur „De Despoot", docr N.V. Het Hollandsch Tooneel, met Louis de Vries in zijn jubileumrol Pierre Berjon. Zaterdag- en Zondagavond 8.15 uur Louis Saalborn's gezelschap met „Rubber", spel uit Deli. Nieuwe Schouwburgloge Doelenveld: Operettegezelschap v. h. Grand Theater te Amsterdam met operette „In Pyama", eiken avond 8 uur. Cabaret, muziek, enz. Café Central eiken avond 8 uur cabaret- en variété-gezelschap, conferencier Herman Diederichs; benedenzaal middag en avondconcert. Valk's Lunchroom: ensemble Anslijn. Café Klinkhamer, Kaasmarkt 34, optreden Geo:g Harting en zijn band, met humorist Bultje. Café W. Bus, Kaasmarkt 36: optre den Jopie Keizer, humor en zang. Wapen van Heemskerk: dan sen aanvang Zaterdag om 1 uur, Zondag om 4 uur. Café Martin, Doorbraak, hoek Waagplein: eiken avond cabaret. C e n t r u m-h o t e 1: eiken avond ver sterkt orkest. Cabaret Populair: Alle dagen optreden Joop Vana. Café K, Groot, Peperstraat, The Four Raps (van Dijk's Volendammers). Bioscopen. A. B. T., hedenavond half 8 en 10 uur, hoofdnummer Boerenbedrog (sens.), hoofd rol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Victoria-Theater, hedenavond half 8 en 9.45 uur hoofdnummer Pechvogels (kom.)hoofdrollen Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8 en 10 uur, hoofdnummer Goud (sens.), hoofd rollen Hans Albers en Brigitte Helm. Toe gang boven 14 jaar. Zaterdag- en Woensdagmiddag matinee. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. Cinema Americain, hedenavond half 8 en 10 uur, hoofdnummer Het joch van Spanje (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstellingen. DE DIRECTEUR DER GEM. WERKEN van ALKMAAR maakt bekend dat het RITSEVOORT en de KOORSTRAAT met ingang van MAANDAG 3 SEPT. a s. VOOR ALLE RIJVERKEER ZULLEN WORDEN AFGESLOTEN, voor zoover en voor zoolang als dit in verband met het asphalteeren c.a. van genoemde straten zal blijken noodlg te zijn. HOOGSTE Eiv-..-..Ïjjjïjïsïïïïïïïïsïïïïïïtïïrrïtïïsrïr:: Gisteravond hebben Mandsjo-erijsche vrijscharen een aanval gedaan op een trein op het Zuidelijk gedeelte van den Oost-Chinees chen spoorweg nabij hot station Woetsjia. Volgens te Charbin ontvangen berich ten zouden de bandieten, die den trein- overval hebben gepleegd 3 employe's van de Metro Goldwyn Mayer hebben ontvoerd. Deze employe's heeten respec tievelijk E. F. Johansen, J. J. Russell en R. Lury. Volgens de laatste berichten zouden bij den spoorwegaanslag op 40 K.M. ten zuiden Charbin 13 Japanners zijn ge dood en ongeveer 20 gewond. De ban dieten hadden de rails opgebroken, waardoor een personentrein derailleer de. Daarop openden zij een wild ge weervuur op de omgevallen spoorwa gens, waarbij talrijke personen werden gedood en gewond. De bandieten sloe gen vervolgens op de vlucht met mede neming van 6 Japansche reizigers en naar verluidt 2 Amerikanen en een Deen. Japansche baanwachters hebben met in de de bandieten een gevecht gevoerd, dat 2 uur heeft geduurd, doch zij konden niet verhinderen, dat de roovers met hun buit ontkwamen. Er is een hospitaaltrein naar de plaats van het ongeluk gezonden. Het red dingswerk en de berging der voor een deel ernstig verminkte lijken werden belemmerd door een wolkbreukachtige regen. GROOTE BRAND IN DUITSCHLAND. Brandweer fe zwak. Het nabij Hildburghausen in Duitschland gelegen dorp Marisveld is door een ver woestenden brand geteisterd. Tijdens een he vig onweer was de bliksem in een landbouw- schuur geslagen die in brand vloog. Tot over maat van ramp waren de telefoonverbindin gen tijdens het onweer gestoord, zoodat de brandweer der omliggende plaatsen niet te hulp kon worden geroepen. Daar de plaatse lijke brandweer te zwak was om alleen het vuur meester te worden, breidden de vlam men zich, aangewakkerd door de felle wind zich met ontzettende sneleheid uit en tastten drie woonhuizen, vijf schuren en tien bijge bouwen aan, welke allen in de asch werd ge legd. De totale oogst, zeer veel landbouw machines en instrumenten evenals veel klein vee zijn een prooi der vlammen geworden. ZWITSER IN DUITSCH CONCENTRATIEKAMP Duitsch emigrant naar Duitsch land ontvoerd. Naar gemeld wordt, is een Duitsche emi grant, Wilhelm Sprenger, die verblijf hield te Zürich door een anderen Duitscher, die zich uitgaf voor emigrant, naar Duitschland ontvoerd. De man zou Sprenger hebben uit- genoodigd voor een autotochtje en hem nabij Shafhausen over de grens hebben gesleept. Deze zaak is aan het licht gekomen door een anoniem schrijven uit Duitschland, gericht aan de politie van Zürich. De chauffeur, die het tweetal naar de grens heeft gebracht, heeft het anonieme verhaal bevestigd. De autoriteiten van Zürich hebben de bonds- regeering verzocht vrijlating van Sprenger te eischen, die naar verluidt in een concen tratiekamp is opgesloten. Na den lsten October zullen employé'» van particuliere en overheidsbedrijven te Berlijn, die jonger zijn dan 25 jaar, voor zoover mogelijk worden ontslagen en door oudere personen worden ver vangen, aldus meldt United Press. Een uitzondering maken daarbij de gehuw den, de kostwinners en de leerlingen, evenals leden van de strijdorganisaties de, nationaal-socialistische partij. De jonge personen, die ontslagen worden, zullen of wel op het land, of in arbeids kampen worden ondergebracht. Het D.N.B. meldt nog. dat men met de zen maatregel bedoelt de samenstelling van de in de bedrijven tewerkgestelden zoo te maken, dat vooral hoofden van kroostrijke gezinnen er door worden be voordeeld. Niet door de nieuwe regeling getroffen worden het landbouwbedrijf, de houtvesterij en de zee-, binnen- en luchtvaart. De leiders van groote bedrij ven moeten voor 1 October aan de auto riteiten opgave doen van het aantal em- ployé's in hun bedrijf van meer en van minder dan 25 jaar, en tevens opgeven tot welk een omvang en in welken tijd een vervanging van jonge door oudere krachten mogelijk is. Aan krachtens de zen maatregel aangestelde oudere em- ployé's, die door hun langdurige werk loosheid minder presteeren, worden door de overheid prestatietoeslagen van vijf tig mark, zoomede kindertoeslagen toe gekend. STIEREN JACHT IN TE STRATEN VAN PERPIGNAN. In de straten van Perpignan in Frankrijk is het tot een stierenjacht gekomen toen een veehandelaar ondanks het verbod een kudde vee, waaronder zich ook verscheidene stie ren bevonden, door de straten naar hef ab- battoir 1W biengen Door het rumoer en het drukke verkeer op straat werden de dieren schuw, renden op de voetgangers af en ver wondden verscheidene personen, voor het meerendeel vrouwen. Een os stootte met zijn ïereena een groot etalageruit in, een ander chargeerde op een auto. De gendarmerie zag zich gedwongen de gevaarlijkste dieren mid den op straat neer te schieten. CORR ESPON DFNTIE. X., alhier. Wanneer U Uw naam niet aan de redactie bekend maakt, heeft Uw stuk geen kans op plaatsing. Red. Alkm. Crt. Weest voorzichtig met vuur In boscjh en heide. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den burge meester tegen Donderdag den 13den Sept. 1934 een raadsvergadering te beleggen. EEN JUBILEUM. Zaterdag 1 September herdenkt de heer A. Mater, in het Huis van Bewaring alhier, den dag, dat hij 25 jaar geleden, in dienst trad bij het gevangeniswezen. EEN ONDEUGDELIJKE AUTO. Door de verkeerspolitie is gistermid dag een vrachtauto in beslag genomen, waarvan de banden zoodanig waren af gesleten en de stuurinrichting zoodanig defect, dat de wagen niet in voldoenden staat van onderhoud verkeerde. is ALKMAAR IS NIET DROOG! Terzake openbare dronkenschap gisteravond 1 proces-verbaal opgemaakt en 1 proces-verbaal contra een wielrij der, die onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank verkeerde, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn rijwiel naar be- hooren te besturen. Beiden zijn ter ont nuchtering aan het bureau van politie in bewaring gesteld. Hedenmorgen om twaalf uur kwam de wielrijder Z. op den hoek Emmastraat Kennemerstraatweg in aanraking met een uit de richting Heiloo komende stee nenvrachtauto. De heer Z. kwam te val len en werd naar het Centraal Zieken huis overgebracht. Nadat een schaaf wond verbonden was, kon hij weer naar huis terugkeeren. ASPHALTEERING OPGEDRAGEN. Naar wij vernemen is de asphalteering van het Ritsevoort en de Koorstraat na onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de N. V. De Geruischlooze weg te Heemstede voor 14.850. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De arbeider v. O. uit Slootdorp, die op 31 Juli door de politie als verdacht van diefstal van een portemonnaie met geld ten nadeel© van een mede-ai beider was gearresteerd en ingesloten in het Huis van Bewaring te Alkmaar, is heden op last der justitie op vrije voeten gesteld. VISCHDIEFSTALLEN IN ANNA PAULOWNA. Ten nadeele van een vis6cher te Anna Paulowna zijn drie in de Ewijckvaart liggende vischkaren door onbekenden geledigd. Circa 70 pond visch wordt ver mist. Van een anderen visscher uit deze ge meente werd ongeveer 150 pond aal .iit een vischkaar ontvreemd, welke even eens in de Ewijckvaart geplaatst was. DIERENBESCHERMING. Aan het einde van den Westerweg ie gisteravond een 4 maanden oud poe«je zwart met witte voetjee en een wit puntje aan den staart uit een boom gehaald. Eventueel® liefhebbers kunnen zich hedenavond tusschen 7 en 8 bij den in specteur van „Dierenbescherming", den heer Verwer, Oudegracht hoek Baan- straat vervoegen, MEISJE AANGEREDEN. Bij het achteruit rijden van een auto uit een bierhandel op de Nieuwesloot werd hedenmorgen ongeveer half twaalf de 21-jarige dochter van den heir Vogelpoel uit de daar staande kraam aangereden. Het meisje klaagde over pijn in de beenen en kon niet staan. Ter controleering harer verwondingen is zij per auto naar een geneesheer ge bracht. BENOEMD. Tot instrumentmaker bij de posterijen alhier is benoemd de heer P. Janssen, alhier. BEKENDMAKING. De Directeur van het Gemeentelijk Bu reau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 3 September 8 September uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op gele bonnen vanaf no. 11845 en onvermengde marga rine op lichtroode bonnen vanaf no. 5920. De Directie van de Schouwburgloge verzoekt ons mede te deelen, dat slechts 2 avonden tot sluiting der kermis op Zaterdag 1 en Zondag 2 Sept., om 8 uur, het bekende tooneelstuk en veelgelezen boek „Rubber" opgevoerd wordt. Het stuk is persoonijk bewerkt voor tooneel door mevr. M. H. Székely—Lulofs. Het gezelschap bestaat uit 24 medespelen den der eerste Nederl. tooneelspelers (en speelsters). Ook speelt in dit stuk mede de bekende Javaansche actrice Katisho, verder werken er io mede Javanen en Delianen. Pracht decors door Carl Otte, en verder schitterende verlichtingen door J. Calf uit Arasterdam. Als men Rubber heeft gezien, heeft men genoten. O.a. scènes door Louis Saalborn, Jan van Ees en Carla de Raet gespeeld, zijn van zóó een enorme apeel- kracht, dat de film surogaat daarbij is. De Directie heeft gemeend trots de enorme kosten, de prijzen zoo te hand haven, dat ze voor ieders beurs bereik baar zijn. Kermismuziek op den Waagtoren. Als bijzonderheid vermelden wij, dat he denmorgen de klokkenist van den Waagtoren de heer Crefeld, eenige liedjes ten gehoore heeft gebracht, welke voorkomen in het re pertoire van het duo Mimi—Jules Seron, dat heden optreedt in 't café van den heer Aart Martin in de Doorbraak. VORSTELIJKE EMIGRANTEN. Een prachtige avond in 'f den Vlies. Gul- Met Vorstelijke Emigranten heeft Het Mas ker, de tooneelgroep van Jan Musch c.s., zijn entree in Alkmaar gemaakt en een geheel gevulde zaal heeft het gezelschap met veel enthousiasme ontvangen en het aan het slot een soort ovatie gebracht, die laten wij het hier direct maar bij voegen volkomen verdiend was. Vorstelijke Emigranten is wel een zeer ac tueel stuk uit den na-oorlogschen tijd. De hoofdpersonen zijn Tatiana Petrovna Otiralief, een Russische prinses en Mikaël Alexandrovisch Ouralief, haar echtgenoot en vroeger generaal in het Russische leger Beiden hebben na de totale omwenteling Rus land kunnen ontvluchten en zijn in Parijs aangeland, waar zij armoede lijden. En dat niettegenstaande er op de Fransche Bank een saldo van ongeveer 4 milliard staat, welke soms de prins voor zijn meester op zijn naam heeft gedeponeerd. Maar aan dat be drag wil de arme prins niet komen, omdat het niet zijn eigendom is. Het behoort aan den tsaar en hij wil dat aan een Russischen tsaar terug geven. Zelfs bezwijkt hij niet, als de onder-gouver neur van de Fransche Bank herhaaldelijk pogingen doet, om 't bedrag voor een Fran sche leening te krijgen. Prins Ouralief en zijn vrouw weigeren, blijven weigeren, altijd. Als er geen cent meer in hun bezit is, en als wij nog even de goede karakters van het emigranten-echtpaar hebben leeren kennen, komt er plotseling redding en als zoovele andere emigranten worden de twee Ouraliefs huisbedienden bij de bankiers-familie Ar- béziat. Angstvallig houden zij hun afkomst geheim en de familie Arbéziat weet slechts, dat ze Russische emigranten in haar dienst hebben, maar zijn er van overtuigd, dat het eenvoudige Russen zijn. Tatiana en Mikaël blijken hun nieuwe be trekking zeer goed te kunnen vervullen. Zij zorgen voor den heer en mevrouw Arbeziat op voortreffelijke wijze en ook de dochter en de zoon kunnen het uitstekend vinden met de nieuwe bedienden. Weldra dweept de geheele familie met het tweetal, dat zijn best doet, om iedereen tevreden te stellen. Intusschen houden zij hun geheim angst vallig vast, al kost dat soms veel moeite en al verraden beiden zich bijna met verschil lende kleinigheden. Zoo blijkt bijvoorbeeld Tatiana veel beter met juweelen te kunnen omgaan dan mevr. Arbéziat en zoo kan prins Mikaël veel beter schermen dan de zoon des huizes. Maar zij redden zich steeds uit de onverwachte moeilijkheden door altijd maar weer te wijzen op de Russische gewoonten, die zij natuurlijk nog niet afgeleerd hebben. Tot dat plotseling de ontdekking komt. De bankier heeft n.1. een diner en op dat diner verschijnt lady Karrigan, die in prinses Ta tiana een bekende ziet en direct een buiging maakt! Groot is de consternatie bij allen en mmmmmmmmamm de twee bedienden worden plotseling door asten behandeld. Die eeriè uitzondering is allen op een uitzondering na als hooge imitri Gorotchenko, een Sovjet-Rus, die de omwenteling heeft meegemaakt en nu een hooge positie bekleedt en de Russische petro- leumbelangen behartigt. Wat er echter ook gebeurd is, de beide emigranten blijven zich zelf als bedienden beschouwen en bedienen allen zeer correct. Maar het diner mislukt vrijwel door de groo te consternatie. Na het diner komt Dimitri bij de twee Russeri in de keuken. Er ontwikkelt zich een vinnig debat tusschen het drietal en dan blijkt, waarom het diner is aangericht: de Franschen willen de olievelden van de Rus sische landen koopen en Dimitri moet die verkoopen, wil hij niet eenige millioenen Rus sen den hongerdood laten sterven. Er is echter een oplossing: als prins Mikaël zijn „Tsaar-gelden" aan Dimitri wil afstaan, blijven de Russische petroleumbronnen Rus sisch eigendom en zijn de Russische boeren van den ondergang gered. Nog aarzelt de prins, om dat bedrag af te staan, maar tenslotte blijkt Dimitri een even goed en oprecht Rus te zijn als de twee an deren en eindelijk teekent Mikaël, omdat Rusland en de Russen voor hem meer zijn dan andere landen en volken. Spel en spelers. Dit stuk eischt wel heel veel van de spe lers, maar het mag direct gezegd worden, dat allen hun rol beheerschten. Natuurlijk heeft iedereen zitten genieten van het won- der-mooie spel van Jan Musch, maar naast hem stond Ank v. d. Moer. Deze twee waren de emigranten Mikaël en Tatiana. Ank v. d. Moer speelde de rol, die in 't voorbije seizoen door Else Mauhs werd gespeeld, maar zij deed het zeker niet minder goed. Zij heeft met veel kleur en verve haar rol .gespeeld, zij boeide van het begin tot het einde. Zij was goedhartig, onderdanig, maar daar naast fel en hartstochtelijk; kortom zij gaf zich geheel. Naast deze 2 hoofdfiguren moet allereerst Ko Arnoldi genoemd worden die van den bankier Arbéziat een prachtige creatie maak te. En hetzelfde kunnen wij zeggen van A. van Hees en Mary Smithuysen, de twee kin deren van de familie Arbéziat. Tenslotte mogen wij nog noemen Johan Gobau, die den Rus Dimitri voortreffelijk speelde en verder kunnen wij vermelden, dat ook de kleine rollen in goede handen waren. Het tempo en 't samenspel waren natuurlijk af. De tooneelen waren buitengewoon keurig verzorgd en het geheel nu resumeeren wij was een voorstelling van de allerbovenste plank. En dat niettegenstaande het stuk zelf zeer hooge eischen stelt. Want de diverse karak ters zijn wel zeer verschillend en soms moei lijk te ontleden. Zoo kunnen wij wel goed naar waarnemingen, verricht in den mor»*. van 31 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl M„* Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 780,8 m M Vardö. Laagste barometerstand 750,6 m m Kinn. i dm Meest zwakke wind uit zuidelijke tot telijke richtingen; betrokken tot zwaar half bewolkt; waarschijnlijk weinig 0f regen; iets warmer overdag. Weeroverzicht. Er kwam in de drukverdeeling nog «wi, weinig verandering. De depressie "uit v der op, in het zuidwesten nam de druk t Over Lapland trok het maximum noordonsf' waarts af, echter met nog stijgenden kT5 meter. Uitgezonderd ever Noord-Scandina'-* waar het weer vrij goed is heerscht over"Tl geheele waarnemingsgebied slecht weer D temperaturen zijn over het algemeen nog gedaald. Vrijwel overal is de hemel zwaar bewolkt, terwijl over een uitgebreid gebied zware neerslag viel. Vooral in Zuid-Scandj. navië en West-Frankrijk werden groote w' veelheden regen afgetapt, traden gisteren in den middag buitjes op, die lichten tot matigen neerslag brachten, behalve boven midden. Zweden, midden Noorwegen en Finland waar het nog krachtig uit het oosten waait! De toestand in den luchtdruk maakt het opi maken van de weersverwachtingen n{t gemakkelijk. Ons inziens is nog slechts wei nig verandering te verwachten. De tempera tuur zal nog slechts weinig veranderen, Plaatselijk kan nog weer eenige regen vah len, doch voor het geheele land kan dé ge heele neerslagverwachting waarschijnlijk net beste worden aangegeven met weinig of geen regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.24 uur licht op. de reacties begrijpen van de Franschen, maar die der Russen blijven soms problema. tisch. Wel begrijpen wij de felheid der emi granten als zij tegenover Dimitri, den Sovjet- Rus, komen te staan, maar ietwat vreemd laat meesleepen, dat zij in het water spuwt, doet het aan, als Tatiana, de prinses van den hoogen ouden Russischen adel, zich zoo dat Dimitri wenscht te drinken. Zoo zijn er meer moeilijke problemen, die wij met oazc Westersche begrippen moeilijk geheel ha nen begrijpen. Dat alles neemt echter niet weg, d&M Masker ons een uitvoering heeft bezorgd, 4* tot de allerbeste behoort. Vanavond gaat de tweede opvoering van dit stuk. i NIEUWE SCHOUWBURGLOOE. In Pyamt Het is niet gemakkelijk een operette te schrijven, waarin het zoo wemelt yan allerlei vergissingen, dat het stuk bijna zelf een ver gissing dreigt te worden. Toch wil het publiek dat, althans een groot deel van het publiek en vooral de kermisbezoekers, die voor hun plezier naar de stad zijn gekomen en voo; een heel jaar tegelijk willen lachen. Ja, wat zal men van deze operette, waarin weinig gezongen en veel gesproken wordt, zeggen? Men kan naar waarheid verklaren, dat zij zeer zeker interessant is, dat men er zich niet bij verveelt en dat er altijd wel de een of andere dolle situatie is, die de belang stelling van het publiek heeft. „In Pyama" ia nu juist geen stuk dat een voorbeeld van echtelijke trouw is. Het is evenmin een stuk waarnaar een kind zijn vader en moeder kan meenemen omdat het wel eens op het kantje af gaat, maar in de kermisdagen wordt da*f niet zoo nauwkeurig naar gekeken en kan er wel eens een beetje meer door den beugw dan anders. Laten wij over het algemeen zeggen, dat men zich in deze schouwburgtent zeer zeker amuseert en dat voornamelijk Piet Kohier et Harry Boda die wel eens een beetje veel Buziau wil imiteeren daarin e# groot aandeel hebben, vooral de laatste, 9 een goed acteur er, een voortreffelijke zanjp blijkt. Van de dames, die in dit stuk vw komen, kan men opmerken, dat zij over W* algemeen de welpenleuze in toepassing biw gen, welke leuze bij de jeugdige padvidWi eenvoudig luidt: „Wij doen ons best". Zij doen inderdaad haar best en zij er met de goede muzikale leiding van Lou» Metz toe mede, van deze vroolijke opeiw een aangename tijdpasseering te maken. Voor kinderen beneden den leeftijd, waWW. de liefde in het spel komt, is deze opel'«, niet geschreven. J nlltf. Volwassenen kunnen zich m deze scnou burgtent kostelijk vermaken. DE DESPOOT. In de Schouwburgloge D°e'enV!' „De Despoot" tooneelspel in drie t* ven van Henri Clerq, wordt sIech 2\0ot avonden gegeven in de Schouwburg'^ Doelenveld. Wij zouden dit kunnen ve d)< ren, want het Hollandsch Tooneel <- .|jeine rectie Louis de Vries geeft er een opvoering van, maar wij be8rlJPe"' ;n de" Despoot nu eenmaal niet is wat i regel verstaat onder den aaaffl. ernstig- Wmisstuk. Daarvoor is het «e kf|jji Maar als men bedenkt, welk stu men leven erin wordt weergegeven,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2