De moord te Amsterdam. Ome Jiotoniën jRecfdsioAen ^Binnenland DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Na den moord op Sonja. waar op alles moet bezuinigd worden, het Prov. bestuur dan toch zelf in deze diende voor te gaan en stelde voor een attest op te maken, dat op de post salaris gem. ontvanger belangrijk kan bezuinigd worden. Spr. achtte een salaris van f 1500 voldoende, temeer, daar de verhouding tegenover de andere ambtenaren, betreffende de te verrichten werkzaamheden niet goed is. De voorzitter zei. dat met de verlaging van het vorig jaar de salarissen reeds bedui dend zijn gedaald. De secretaris deelde mede, dat het salaris der gemeente-ontvanger van 1800 is ver minderd met 261, zoodat het komt op 1539. De heer Koedijk merkte nog op, dat door hem reeds eerder aanmerking is gemaakt op de verhouding, maar wenschte er nu niets van te zeggen, daar het nu gaat over de gemeente-financiën. De begrooting werd aldus vastgesteld. Het voorstel van B. en W. tot vaststelling van verordeningen op de heffing en invorde ring straat-belasting. Deze zal bedragen 3 pet. der belastbare opbrengst van de eigen dommen volgens het kadaster der grond belasting. De heer v. d. Molen vroeg of de 3 pet. norm is of dat zij opgedreven kan worden. Meegedeeld werd. dat niet meer berekend kan worden dan er aan de straatverlichiing ten koste wordt gelegd Is de belasting te hoog, dan kan hij gewijzigd worden. Het voorstel van B. en W. om een ver makelijkheidsbelasting te heffen van 15 pet. der bruto-ontvangst, werd goedgevonden. De straatbelasting zal ingaan op 1 Jan. a.s. en de vermakelijkheidsbelasting 1 Oct. a.s. Vastgesteld werd een nieuwe leges-verorde ning, waarbii naast verschillende heffingen voor een huwelijksvoltrekking 10 moet worden betaald op andere dagen dan Don derdag. Dan is het kostelijk. Hierna sluiting. DE BEFAAMDE BOM. Officieele verklaring der Indische regeering. De regeerings-gedelegeerde voor Marine, schout-bij-nacht Van Duim, heeft op 16 de zer in den Volksraad de verklaring afge legd: „Het is der regeering gebleken, dat de me- dedeelingen die ten vorigen iare door haar en den Volksraad werden gedaan inzake het gebeurde met Hr. Ms. „De Zeven Provin ciën" aanvulling behoeven. Uit een onlangs ingesteld onderzoek toch is thans komen vast te staan, dat de bom, welke oo 10 Februari 1933 Hr. Ms. „De Zeven Provinciën" trof, niet werd geworpen bij wijze van waarschuwing, doch door den betrokken officier opzettelijk zoodanig werd gericht, dat het schip moest worden getrof fen. Aldus handelde die officier in afwijking van de van hooger hand gegeven bevelen, welke inhielden, dat de eerste bom moest zijn een waarschuwingsbom kort voor den boeg, waarbij het risico van eventueel treffen aan vaard werd. Dit afwijken van de gegeven order is het gevolg geweest van een samenloop van om standigheden, welke zich als volgt heeft toe gedragen. Op 9 Februari 1933 hield de commandant van het tijdelijk vliegkamp Oosthaven een bespreking met de bij de luchtstrijdkrachten aldaar ingedeelde officieren, waarbij het plan van actie, hetwelk het werpen van een waar schuwingsbom inhield, werd bekend gesteld Tevens werd daarbij medegedeeld, dat den volgenden morgen de oorlogstoestand zou intreden. Bij deze bespreking nu blijkt de officier die de bom geworpen heeft, niet tegenwoor dig te zijn geweest. Wel is hij later op dien dag door den groepswaarnemer ingelicht betreffende hetgeen in de gehouden bespre king nooens het plan van actie was vastge steld, maar daarbij is hetgeen gezegd was over het intreden van den oorlogstoestand achterwege gebleven. Toen dan ook den volgenden morgen kort voor het vertrek door den commandant van het vliegkamp aan de op den steiger te Oost haven verzamelde bemanningen der vlieg tuigen werd bekend gemaakt, dat van af 7 uur de oorlogstoestand intrad en het muiten de schip als een buitenlandsche vijand be schouwd moest worden was dit voor den hierbedoelden officier een geheel nieuwe mededeeling. Deze officier nu, voor wien door zijn anciënniteit hij was de jongste in de groep van drie Dorniers slechts een on dergeschikte taak was weggelegd, zag zich door het uitvallen der andere vliegtuigen ge heel onverwacht ervoor gesteld de uitvoe ring van de actie over te nemen. Eerst toen realiseerde hij zich de tegenspraak die er voor hem gelegen was tusschen de inlichtin gen, die hij den vorigen dag ontvangen had en de latere order, dat „De Zeven Provin ciën" als vijand beschouwd moest worden, Immers, zoo redeneerde hij, bij een aanval op een vijand werpt men niet eerst waar- schuwingsbommen. De tijd drong, gelegen heid voor rustig overwegen was er niet. Hij moest de radio-communicaties verzorgen, uit het hoofd het sommatietelegram opstellen waarin hij volkomen slaagde en door overgang op een andere golflengte verbin ding zoeken met het muitende schip. Snel overleg bracht hem tot de conclusie, dat de laatste order, nl. dat „De Zeven Provin ciën" als een vijandelijk schip beschouwd moest worden, den voorrang had en dus de waarschuwingsbom achterwege moest blij ven. Toen dan ook aan de sommatie geen ge volg werd gegeven, heeft hij, jagersgewijs richtend op een punt ongeveer 10 m. voor den boeg, met de bedoeling om aldus het schip ter hoogte van de brug te treffen, de bom geworpen, welke het dan ook slechts enkele meters achter de brug trof. Mijnheer de voorzitter. Hetgeen ik hier mededeel, is bereids door Aneta wereldkun dig gemaakt Niettemin stelt de regeering nu haar gebleken is, dat haar stellige over tuiging dat de bom als waarschuwingsbom bedoeld was een overtuiging, gegrond op het rapport van den betrokken commandant waarin voorkomt: „ten 0918 wordt een bom van 50 k.g. geworpen, richtpunt ongeveer 10 m. voor den boeg van de Zpn. niet juist was, er prijs op, den Volksraad met de feitelijke toedracht in kennis te stellen". MERKWAARDIGE PRESTATIE. Veertigjarige H. B. S.-leerling. De combinatie van beide titels kan doen vermoeden, dat wij het „merkwaardige" rail- leerend bedoelen, aldus het „Soer. Hbl." Het tegendeel is het geval. De 40-jarige, die verleden jaar, na het ver- eischte examen afgelegd te hebben, werd toe gelaten tot de 4de klasse der H.B.S. te Soe- rabaja, is géén luie of achterlijke leerling, maar juist een volijverig en energiek man. Hij heeft het diploma van eersten stuurman, was leerling van de kweekschool voor de zee vaart in Amsterdam en voer vele jaren op de groote lijnen. Maar het zeemansleven beviel hem niet. Toen zocht en vond hij een betrek king aan den wal in Indië. Hij was werkzaam in verschillende plaatsen, doch de studie trok hem zoodanig, dat hij daaraan ten slotte toe gaf, toen de omstandigheden dit hem moge lijk maakten. Hij wenschte in de rechten te studeeren maar had hiervoor het diploma 5-jarige H.B.S. noodig. En zoo kwam hij verleaen jaar in de 4de klasse der H.B S., zat met de jongens op de banken, werkte met hen als een gewone, zij het dan ook veel meer ontwikkelde leerling en heeft verschillende hunner bij de studie kunen helpen. Zijn vorderingen waren dusdanig dat hij nu voor de 5de klasse is vrijgesteld en zijn studies aan de Rechts-Hoogeschool te Bata via kan aanvangen. Een prijzenswaarig voorbeeld! N.S.B.-JEUGDLEIDER GESTRAFT. Het O.M. wilde niet schikken. Voor den Rotterdamschen waarnemenden kantonrechter mr. C. J. J. M. Petit, had zich gisterochtend te verantwoorden de 24-jarige mr. B. E. W. te Rotterdam, leider van de Mussert-jeugd, beschuldigd van overtreding van de Wapenwet. Hij gaf toe, op 1 Augustus j.1. zich met een wapenstok op straat te hebben bevonden, zonder dat hij daarvoor vergunning had. Hij beweerde, zich een wapenstok te hebben aan geschaft, omdat hij menigmaal had blootge staan aan molestaties. De waarnemend kantonrechter, terloops bladerend door de stukken Dat is ook wel gebleken, maar hoe komt het, dat u bent aangevallen? Lokt u dat uit? Maakt uw optreden duidelijk den in druk, dat u tot de N.S.B. behoort? Ik ben geen lid van de N.S.B., aldus verdachte. Maar uw jeugdgroep behoort toch bij Mussert. Marcheert u dan met anderen sa men Loopt u dan daardoor zoo in de ga ten? Het grauw moet mij blijkbaar hebben. Worden dan alle N.S.B -ers op straat aangevallen! Er zijn duizenden lia De ambtenaar van het O.M., mr. F. Hol lander, sceptisch: Alleen het grauw is blijkbaar niet lid van de N.S.B. Verdachte vertelde dan, dat men hem in Amsterdam met een stuk ijzer had geslagen. Was u toen niet in uniform? infor meerde de waarnemend kantonrechter. Het uniformverbod was pas afgekon digd. En verder vertelde verdachte, dat men in Haarlem steenen door de ruiten van zijn auto had geworpen. Vervolgens was hij op de Kruiskade te Rotterdam bedreigd. Door een paar bandieten, die kennelijk tot de rood-front-leiders behoord, lichtte hij toe. In ieder geval, aldus de waarnemend kantonrechter: u bent als leider van de jeugd-organisatie een vooraanstaande figuur in de Mussert-partij. Mr. Hollander, sarcastisch: Leider van de Mussert-jongens. Mr. Petit: Gaan de bedreigingen steeds van anderen uit? Ja- Ik geloof het niet. 't Is toch heusch zoo. Ik geloof het niet. Ik denk, dat het wel wederkeerig zal zjjn. De A.J.C. treedt provoceerend op. Wij niet. Wat willen die menschen dan van u? Mij een pak slaag geven. Waarom? Dat moet u „mij" niet vragen. U hebt het dan toch uitgelokt. De verdediger, mr. L. J. Hijmans van den Bergh: Het is op de Kruiskade gebeurd bij het verlaten van een vergadering, dat verdachte bedreigd werd. U wilt toch niet zeggen, dat het verlaten van een vergadering „provoceeren" is? Ik ben zelfs bedreigd geworden terwijl ik alleen met een tasch onder mijn arm liep, merkte verdachte op, die overigens verklaar de, het om meerdere redenen te betreuren, dat hij geen toestemming heeft gevraagd om een wapenstok te dragen. Op een vraag van den wd. kantonrechter of de politie niet steeds bereid is, assistentie te verleenen, ant woordde verdachte, dat de politie niet altijd bij de hand is. Mr. Hollander, requisitoir nemend, stelde vast, dat het betrokken instrument valt on der de Wapenwet. Spr. acht het feit ernstig, temeer omdat mr. W. behoort tot een kring, waar zulk een feit niet mocht voorkomen. De eisch luidde: 25 boete of 5 dagen hechtenis, met verbeurdverklaring van den wapenstok. Nadat mr. Hollander op een vraag van den waarnemend kantonrechter nog had ge antwoord, dat hij een schikking had gewei gerd om de zaak in het openbaar te behande len, was het woord aan mr. Heijmans van den Bergh, die de zaak teruggebracht wilde zien tot haar geringe proporties. Verdache deelde nog mee, dat hij met j ni,ei de s.d.a.p. of de communisten het algemeen niet de ge schoolde partijraenscheiv. midri ,7awarn?nend kantonrechter "d^Ton- middelhjk uitspraak. Hij achtte het feit waaraan verdachte zich heelt schuldig ge maakt, verkeerd, hoewel aangenomen kan worden, dat verdachte gevoeld heeft, gevaar te loopen. Maar de politie is er voor om de burgerij te beschermen. Rekening houdend met de verzachtende omstandigheden legde de waarnemend kantonrechter een boete op van 10, met verbeurdverklaring en bevel tot vernietiging van den wapenstok. Misschien Zondag begrafenis. Omtrent den moord „o Amsterdam op het meisje S. B meldt men nog: Gistermiddag heeft men sectie op het lijkje verricht, om na te gaan of de ver klaringen, die P. bij zijn verhoor heeft afgelegd, inderdaad juist zijn. Over het resultaat van de 6ectie kon men nog geen inlichtingen ver-trekken. De politie-autoriteiten zouden Don derdagnacht met verd. een bezoek aan de bananenloods, waar het lijkje is ge vonden .brengen, ter reconstructie van het drama. Daarvan scheen het publiek do lucht gekregen te hebben, althans er waren zeker een paar duizend menschen in de onmiddellijke nabijheid van het politiebureau J. D. Meijerplein op de been. die overal in groepen samen schoolden De politie heeft eenige malen, met gebruikmaking van den gummistok de menigte moeten verdrijven. Naar wordt vernomen zal waarschijn lijk het stoffelijk overschot vandaag aan de ouders worden teruggeven. In dat ge val zou de teraardebestelling Zondag a.s. op de Isr. Begraafplaats te Muider- berg plaats hebben. Ook in de nabijheid van het huis van bewaring aan het Kleine Gartman- plantsoen, heerschte gisteravond een ongewone drukte, en waren velen dai--- heen g-komen, vermoedende, dat de verdachte daarheen zou worden overge bracht, om van het transport getuige te zijn. Dit is echter niet geschied. Verdachte huilde, toen hij be kende. In een onderhoud, dat we nog hadden met inspecteur Kater, die de 21-jarige P. tot een bekentenis wist te brengen, verklaarde deze ons nog, dat hij gister morgen de overtuiging had, dat het gis ter tot een bekentenis moest komen. Het feit wordt thans volledig gereconstru eerd door het uitgebreide onderzoek. De inspecteur heeft, toen hij gister morgen met P. alleen was, zijn gedach ten aan hem meegedeeld en hem toen op den man af gevraagd of dit zoo was ja of nee. Na ëenig geagiteerd huilen heeft P. toen met een volmondig „ja" geant woord. Daarna was P. weer heel kalm. De firma Groenteman en Bolle, In wier loods de moord 16 geschied, heeft nog gistermiddag verklaard, dat zij den man altijd onder toezicht heeft laten werken. Een van de firmanten is Maan dagavond tusschen 9 uur en half tien nog op de vliering geweest. Op de vlie ring is geen licht en daar is toen met lucifers gezocht, maar niemand heeft iets gezien. De confrontaFe. In den afgeloopen nacht om ongeveer half drie heeft de po litie den moordenaar van Sonja Beugeltasch naar de plaat6 van de misdaad gebracht In een ge sloten auto en vergezeld van inspecteur Kater werd hij ge boeid van het politiebureau naar het bananenpakhuis overge bracht. In het bananenpakhuis heeft de dader aangewezen, hoe het drama zich heeft afgespeeld. Er waren enkele honderden per sonen op de been; alles bleef echter kalm. i Kinderen waarschuwen. Fr. v. R schrijft in het Hbld De verschrikkelijke misdaad, waar door een kind te Amsterdam het slacht offer werd zal weer, evenals bij vroegere gevallen van deze soort den ouders den schrik om het hart doen s'aan er ze zul len zich angstig afvragen, of er niets tegen te doen is. Het sobere antwoord moet luiden niet veel anders dan de gangen der kinderen zooveel mogelijk bewaken. Waarschuwen nooit met een vreemde mee te gaan helpt alleen maar voor korten tijd en niet eens bij alle kinderen. Het vertrouwt nu eenmaal volwassenen omdat ze volwassen zijn, het heeft geen levenservaring genoeg om te weten, waarom het niei a'le men schen kan vertrouwen, geen vuo-«tel- lingsvermogen genoeg, om de gevaar lijke mogelijkheden, die het niet kan voorzien. Er zijn kinderen, van drie tot zes jaar, die ook zonder verleiding met moois of lekkers bereid zijn, met ieder een mee te gaan, er zijn ook éénkennige kinderen, de aan alle uitnoodigingen weerstand bieden, maar veel hangt af van het optreden, het voorkomen van dengeen die hen meelokt. Als men de reeks misdrijven op kin deren volgt, blijkt In de meeste gevallen, edat materleele middelen ter verlokking gebruikt zijn en het eerste dat de ouders hun kinderen dus moeten inscherpen 's, dat ze nooit en onder geen voorwaarde iets van vreemden mogen aannemen; verder, dat ze nooit met iemand mogen meegaan zonder eerst verlof van een van hun ouders te hebben gevraagd. Maar lang niet alle kinderen herinneren zich op beslissende oogenblikken dit voorschrift, en ook komt een kind wel eens voor moeilijke beslissing te staan, als b.v. bij gescheiden ouders een kind, van de school gehaald wordt door den ouder, wlen het kind niet is toegewezen. Edmond Ficard geeft in de inleid'ug van zijn ..Pandectes Beiges" voorbeelden van verlokkingen van kinderen waarbij ook een geval, waarin een kind door een volwassene gedood werd, alleen om wraak te nemen op de ouders van het kind. Dit beeld leent zich uitstekend om kinderen van zes tot twaalf jaar aan het verstand te brengen, waarom ze nooit zonder ouderlijk verlof met iemand mee mogen gaan, maar dergelijke waar schuwingen moeten met groote omzich tigheid gegeven worden, om geen pa niekstemming bij kinderen te wekken. Dat hiervoor gevaar bestaat, bleek eens toen iemand uit de provincie met een handkoffertje bij zich op klaarlichten dag een ongevear tienjarig kind het was op de Amstelbrug, aan het begin van de Sarphatistraat naar den weg vroeg. Het kind zag den heer even aan, gaf een gil en liep hard weg: kortgeledsn was er een misdaad op een kind ge pleegd en het meisje was vrij zeker on der den indruk van waarschuwingen bang e-eworden. Daar er zich onmiddel lijk een oploop vormde, deed de man verstandig door snel door te loopen. Nog verstandiger zou hij hebben gedaan, geen kind aan te spreken. Zooals allerwege in het land op de scholen en in de gezinnen de kinderen herhaaldelijk de les meekrijgen, vooral op de trottoirs en niet op den rijweg te loopen, en steeds rechts te houden, zoo dienen ze telkens opnieuw vermaand worden, nooit zonder toestemming van ouders of onderwijzers met wien dan ook mee te gaan. Maar daarbij moet streng vermeden worden opwinding en onrust bij de kinderen te verwekken, want al moge dan ook een angstig ge worden kind te verkiezen zijn, boven een kind, dat het slachtoffer van het meest weerzinwekkende misdrijf, dat denkbaar is, wordt, taot noodig, om geen neurose aan te kwéeken. Vooral thans, ohder den indruk van het gebeurde is voorzichtig heid ten aanzien van de waarschuwin gen dringend noodig, maar even nood zakelijk is, dat over eenigen tijd als Ie ontsteltenis weer geluwd zal zijn niet uit het oog verloren wordt, dat ieder kind gewaarschuwd moet worden, tel kens opnieuw net als voor verkeersge varen. SPELLINGSJANBOEL. Aan de „Nieuwe Rotterdammer Cou rant'" ontleenen wij het volgende „pae- dagogische sprookje". Er was eens een jongmensch, dat met goed cijfer voor Nederlandsch eindexa men had gedaan. Om de spelling had men zich op zijn school niet veel be kommerd. Ieder kon schrijven, zooals hij wou, mits hij maar aangaf volgens welk systeem: Siegenbeek, de Vries en Te Winkel, Terpstra, Marchant, Xolle- wijn, van Eeden enz. Een prachtige ge legenheid om te plagen: de Kollewijnia- nen onder leeraren kregen de Vries en Te Winkelsche, de Siegenbeekianen Marchantsche spelling. Eigenlijk kon hij het Nedarlandsch wel in zoowat a'le spellingen schrijven, al was hij dik wijls in onzekerheid hoe het eigenlijk moest. Maai toen hij van school ging begreep hij. dat hij moest kiezen of dee- len. Hij besloot het van het toeval te la ten afhangen, welke spelling hij voortaan in zijn leven gebruiken zou. Voorkeur had hij niet en al die drukte om een letter meer of minder vond hij idioot. 's Avonds werd in de krant een jong- niensch gevraagd, voorzien van enz. 't W'as voor een engros-zaak in modear tikelen. Natuurlijk schreef hij zijn sol licitatie in de spelling van minister Marchant, want zoon moderne ziaL- bru Ik te de allernieuwste snufte, V*" dag daarna kwam een volgens rt» i; n en Te Winkel geschreven briefje- T*3 gezien uw sollicitatiebrief vol fAiT0' was, kunnen wij van uw aanbied 2 enz. Maar daarom niet getreurd Wam dienzelfden avond las hij een sa tentie waarin een antiquair een i^r" mensch van goeden huieze zocht Hij schreef thans zijn sollicitatie 'in ivf; Siegenbeeksch: „Zoo'n oud-hedenw! man zal wel een antieke spellino- p* bruiken,' 'dacht hij. Maar twee ds daarna kwam een volgens Kollewiin n schreven briefje: „Aangezien uw vol fout«n De Jonge loor den moed niet. Want denzeifa avond las hij een oproeping van sollïf tanten voor een plaatsje op de secrm. ne van een zeer vooruitstrevende meente. In zijn onnoo.zelheid schreef ml zijn aanmelding volgens de Vries 2." Winkel. Eenige dagen later schrZ I* burgemeester hem in het Marchant,,* „Aangezien uw brief niet geschreven in de officieele spelling" enz. Nu be» hij ongerust te worden. Maar gelukkt®" de minister van onderwijs riep solui' tanten op naar de betrekking van is spirant vierde klerk. Nu was alle» J delijk! En met zijn mooiste schrift hi j hij in de eigen spelling van den mfnfst zijn diensten aan. Een paar weken d na kreeg hij antwoord in het Sie^'"' beeksch: „Aangezien uw schrijven ?^n" gesteld was in de op het ministerie" bruikelijke spelling, hebben wil yjP: ter zijde gelegd". Ten einde raad zette hij een 6igftr„. winkeltje op en omdat hij een aardi». vlotte jongen was, liep het zaakje heel goed. Dikwijls koop ik een paar slgg^n bij hem en dan mag ik graag wat ®e< hem praten. Maar begin niet met over de spelling van onze Nederland, scbe taal. OVERVLOED VAN A.S. STUURLIEDEN. Commisise van onderzoek ingesteld. Naar wij vernemen is de aandacht van den minister van sociale zaken gevestigd op de moeilijkheid voor de leerlingen der Zee vaartscholen, dat zij na hun theoretische op leiding niet in staat zijn practisch zich te be kwamen, omdat de Koopvaardij geen be hoefte heeft aan hun kracht. Bij een eerste onderzoek is gebleken dat inderdaad het aanbod van opgeleiden belangrijk grooter is dan de behoefte zoodat de minister geen maatregel zal kunnen nemen, waarvan het gevolg zou zijn, dat de bezetting der Zee vaartscholen wellicht nog zou toenemen Intusschen zou een maatregel met betrek king tot degenen, die in 1934 hun theoreti sche opleiding hebben voltooid, zoodanig ongunstig gevolg niet hebben, wanneer tevo- ren vaststaat, dat deze maatregel tot dit ééne jaar beperkt blijft. Na overleg met de zeevaartscholen en met de koopvaardij heeft de minister een commis sie ingesteld, die de zaak voor dit jaar ter hand neemt. In deze commissie hebber zif ting de heeren E. P. Westerveld, oud-ntótrief van Marine; G. D. Heeris. secretaris^ ningmeester der Ned. ReedeTsvereenigmj; W. Polderman, inspecteur van het Nijver heidsonderwijs en mr. H. B. Wildt Mey- boom, hoofdcommies bij hef Departement van Sociale Zaken. De bedoeling is, dat wanneer de medewer king der ouders wordt verkregen, door een bescheiden toelage vanwege het Departe ment het mogelijk gemaakt wordt, dat onge veer 100 jongelieden eerlang zullen kunnen gaan varen om zich practisch te bekwamen. KISTJE MET GELD GEVONDEN. Een gelukkige dame. Eenige dagen geleden heeft het zoontje van den sluiswachter G. Voorn te Korten- hoef, op het terrein waar de gemeente Hil versum bezig is met vuilnis land te maken, een kistje gevonden. Toen hij het kistje open de, bleek het vier bankbiljetten van 25 te bevatten. Hiervan werd mededeeling gedaan aan den Hoofd-Opzichter van de Gemeente- reiniging te Hilversum. Na eenige dagen deelde een dame uit Hil versum per telefoon aan den Hoofd-Opzich ter mede, dat zij een nieuw geldkistje in ge bruik had genomen en het geld niet had over gebracht in het nieuwe kistje. Gelukkig kon men haar mededeelen dat het kistje gevon den was. Zij ging dan ook direct per taxi naar Kortenhoef en de eerlijke vinder kreeg zijn belooning. BRAND BIJ VERHUIZING. Dorp zonder brandweê Juist terwijl de bewoner W. van Daffl, woonachtig in den Philips-woningbouw Effl" mastraat no. 99 te Aalst nabij Eindhov** zijn geheelen inboedel had ingepakt om na# Zwolle te verhuizen, ontstond door onbe*®' 137. Ontitemd zocht Piet in hui» de schaduw op en zette een ventilator voor zich neer om een beetje frisscher te worden. Maar nauwelijks kwam Drein binnen of deze begon hem te ver velen „et d. opmerking dat die warmte niets anders dan aan- steller ij was. 138. Piet Prikkel was wel goed maar niet gek. Op een 00 blik werd het hem te machtig en sprong hij uit zijn s ot maar naar buiten met je praatjes", riep hij uit en meteen p hij Drein beet en gooide hem zoo maar de deur uit.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6