£udUoaact iBtdteuicmd NACHTELIJKE AUTOBUSDIENST AMSTERDAM-ROTTERDAM. Naar van welingelichte zijde wordt meegedeeld, zijn binnen kort ingrijpende economische maatregelen van de Duitsche regeering te verwachten, welke ten doel hebben te trachten de moeilijkheden welke den a.s. winter worden verwacht te boven te komen Het ligt n.1. in de bedoeling te komen tot een volledige centralisatie van den in- en uitvoer. De instelling van deze centralisatie beteekent de uitvoering van een reeds in het voorjaar van 1932 door dr Schacht ontworpen plan dat hij destijds heeft voorgelegd aan de leden van het Rijk6 verbond der Duitsche industrie. De Duitsche industrie heeft zich toen fel tegen het plan gekeerd en ook dr Luther, die in dien tijd pre sident van de rijksbank was, heeft zich er tegen verzet Thans, nu dr. Schacht volledige be voegdheden heeft tot het nemen van dergelijke maatregelen, is geen verzet van de industrie te verwachten Haar houding ie ge- heél passief. Ook uit vrees voor de gevolgen van een misluk king van de economische maat regelen, die dr. Schacht thans meent te moeten nemen oorts wordt gemeld, dat spoedig de nationalisatie van alle goud voorraden in het land is te ver wachten. Engeland heeft, de oefenvliegtuigen niet DE VERLOVING VAN PRINS GEORGES. STALIN GAAT FEESTEN IN TURKIJE. KINDERMOORD DOOR WOLVEN. EEN MAMMOUTH-SCHOTEL. Ongewoon gerecht. 100.000 LIRE UITGELOOFD. Voor hem, die een fruitziekte weet te bestrijden. de oorzaak Woensdagavond in de half ont ruimde woning brand. Het vuur breidde zich in het aanwezige pakmateriaal snel uit en in minder dan geen tijd stond het geheele huis inlichterlaaie. Bij den feilen wind was er ge vaar voor de aangrenzende woningen. Aalst heeft echter in het geheel geen brandspuit en dus waarschuwde men de Philipsbrandweer, die weldra aanwezig was en den brand wist te beperken tot de woning van Van Dam Wel kreeg het naastgelegen huis ook eenige brand- en waterschade. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN FORTUINLIJKE GEMEENTE. Akkrum sluit 1933 met een saldo van 9000. Bij de aanbieding van de gemeentereke ning 1933 aan den raad te Akkrum (Fr.) is gebleken, dat op den gewonen dienst een voordeelig saldo is behaald van ruim 9000. DE HARINGVANGST NA 3 SEPT. Niet meer dan 280 drijfnet-vis- schersvaartuigen. De minister van Economisce Zaken heeft bepaald dat het aantal drijfnet-visschers- vaartuigen, dat na 3 September ter harings vangst mag uitvaren, 280 bedraagt. Dit aantal wordt over de ij de Stichting voor de Nederlandsche Haringvisscherij aangeslo tenen door deze Stichting zoodanig ver deeld. dat alle aan de aangeslotenen in eigendom toebehoorende of te hunner be schikking staande schepen na 3 September mogen uitvaren, voor zoover daarmede het aantal van 280 niet wordt overschreden. Voorts mogen de drijfnet-visschersvaar- tuigen van 3 September af een vleet mede- nemen, waarvan de bovenspeerreeplengte, in natten toestand gemeten, niet meer be draagt dan: voor de vaartuigen met een bruto-inhoud van minder dan 350 M3 voor een Schotsche vleet 2520 M. en voor een Hollandsche of een Standaardvleet 3040 M.; voor de vaartuigen met een bruto-in houd van 350 tot 399 M3. voor een Schot sche vleet 2772 M en voor een Hollandsche of een Standaardvleet 3344 M.; voor de vaartuigen met een bruto-inhoud van 400 M3 of meer, voor een Schotsche vleet 3049 M. en voor een Hollandsche of een Stan daardvleet 3678 M. DE NIEUWE SPELLING. Gebruik voor openbare gymnasia, H. B. S. en kweekscholen verplicht. Naar wij vernemen, heeft de mi nister van Onderwijs, K. en W. aan de hoofden van de openbare gym nasia, hoogere burgerscholen en kweekscholen een aanschrijving doen toekomen, waarin het gebruik van de nieuwe spelling met ingang van September wordt voorge schreven. VERBOD DETAILVERKOOP VAN LOSSE SUIKER. Ter bestrijding van de smokkel handel. Naar het Nederlandsch Weekblad voor kruidenierswaren verneemt, maakt het bij de regeering, op aandrang van de belasting inspecties in de Zuidelijke provinciën een ernsitg punt van overweging uit, om in de roviLcies Zeeland, Noordbrabant en Lim- urg allen detailverkoop van losse suiker te verbieden en in winkels alleen den verkoop van verpakte suiker toe te staan. Door dezen maatregel oopt men een afdoende bestrijding van den smokkelhandel te bereiken, daar na de uitvaardiging van de verbodsbepaling alle onverpakte suiker in winkels als smokkel waar zal worden beschouwd. De invoering van dezen maatregel wordt tegen 1 October of 1 November a.s. verwacht. TRAGISCH ONGEVAL. Gistermiddag is uit een sloot nabij de ouderlijke wonmg het lijk opgehaald van een 12-jarig zoontje van den scheepmaker J. C. Veerhuis te Mijdrecht. Het kind, dat aan een zoodanige ziekte leed, dat het altijd thuis moest blijven en zelfs de school niKuier bezocht had, was een oogenblik aan de aandacht der ouders ont snapt. Ged. Staten van Noordholland hebben aan G. Matser en S. Mars te De Rijp ver gunning verleend tot het in werking brengen van een autobusdienst van Amsterdam over Haarlem en Den Haag naar Rotterdam voor zoover het door dien dienst te rijden traject in de provincie Noordholland is gele- gen. Deze dienst zal des nachts worden gere den. Ged. Staten hebben o.a overwogen, dat deze nachtverbinding tusschen de grootste steden van Nederland als ontbrekende scha kel in het verkeer van nut kan zijn. Aan de bestaande spoor- en tramverbindingen zal naar de meening van Ged. Staten geen noe- menschwaardig afbreuk worden gedaan. De bussen zullen te Amsterdam van het beursplein vertrekken. HISTORISCHE BOERDERIJ ONDER MIERLEHOUT AFGEBRAND. Onder Mierlehout bij Helmond heeft gis ternamiddag een felle brand gewoed in de kapitale boerderij, genaamd „Het Apostel huis". De boerderij die een diepte had van 50 M. stamde uit de 14e eeuw en was van historische beteekenis. Zij is totaal uitge brand. Zij was een stiching van kardinaal van Enckevoort. Het vuur is ontstaan in den schuur en breidde zich weldra uit naar de stallen en in een oogwenk stond de geheele boerderij in lichterlaaie. Alles brandde tot den grond toe af. De geheele oogst bestaande uit een groote partij haver en rogge, een groote hoeveelheid stroo, alle landbouwwerktuigen en de gehee le inboedel van den bewoner van de boerde rij, den landbouwer Kooien werden een prooi der vlammen. De schade die duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. De boerderij werd momenteel beheerd door het kerkbestuur van Mierlo en het vruchtge bruik er van kwam ten goede aan de armen uit die gemeente. Ruim een uur nadat de brand ontstaan was kwam de brandweer uit Mierlo ter plaatse doch deze kon toen niets meer uitrichten en beperkte zich slechts tot de nablussching en het omhalen der muren DE DUITSCHE IN- EN UITVOER. Ingrijpende maatregelen. GOED AFGELOOPEN. Gisteravond is op de Willemsbrug te Rotterdam een auto op de tramrails ge slipt .rondijgezwaaid en ondersteboven gesdagen. Een achter dien auto rijdende motorrijder kreeg den auto op het üjf Wonderlijk genoeg s de man er af ge komen met een ontwricht sleutelbeen. Hij is in het ziekenhuis aan den Cool- singel behandeld en daarna te voet naar huis gegaan. INBRAAK TE HEEZE. Tijdens de kermis te Heeze hebben gii teravond twee broers uit Gemert de kans waar genomen om in te breken in den schoenwinkel van den heer v. i. Eertwegh. Te voren hadden zij echter met een zaklantaarn het terrein ver kend, hetgeen opgemerkt was door een overwegwachter, die de politie waar schuwde. De mannen hadden zich in middels door het indrukken van een ruit toegang verschaft en waren bezig alles overhoop te halen. Zij hadden den inhoud van de kassa, ca. 300, reeds buitgemaakt. Zij werden plotseling over vallen door de veldwachters die hen boeiden en naar het raadhuis brachten. Zij zijn gisteren op transport naar Den Bosch gesteld. ERNSTIG ONGELUK TE GOR1NCHEM Gistermiddag is te Gorinohem op het ter rein buiten de Waterpoort, een betreurens waardig ongeluk gebeurd tijdens het op stellen van een toestel voor oe op 31 Augus tus te houden kinderspelen. Daarbij werd ge bruik gemaakt van een bok. Deze schoot uit en de 40-jarige werkman U. A. de Zeeuw werd door het vallende gevaarte zoodanig op hoofd en schouder getroffen, dat hij ter stond is overleden. De man laat een vrouw en drie kinderen achter. HET ONGELUK BIJ SOESTDUINEN Uit een nader ingesteld politieonderzoek is gebleken dat de wielrijder die Woensdag nacht bij Soestduinen door een trein over reden en gedood is de 27-jarige ongehuwde bakkersknecht A. A S. uit Utrecht OVER BOORD GESLAGEN EN VERDRONKEN. De stoom treiter Zwarte Zee IJM. 27 Is gisteren te IJmuiden van de visscherii terug gekeerd, omdat de 45-jarige gehuwde ma troos J. Krab uit Egmond aan Zee door een stortzee overboord geslagen en verdronken was. De Zwarte Zee was geruimen tijd op- gelegd geweest en pas eenige dagen tevoren weer ter visscherij uitgevaren. DE WERKLOOSHEID. Bericht van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en ar beidsbemiddeling over de week van 6 t.m. 11 Augustus. De directeur van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling deelt mede, dat in de week 6 t/m. 11 Augustus 1934 het aantal leden van inge volge het werkloosheidsbesluit 1917 gesub sidieerde vereenigingen bedroeg 576.900, waarvan 82.700 landarbeiders. In de maan den Mei t/m. November worden geen gege vens aangaande de werkloosheid van de vereenigingen van landarbeiders ontvangen De werkloosheid onder de overige 494.200 verzekerden bedroeg in genoemde periode 26,3 pCt., tegen 26,4 pCt. in de week 23 t/m. 28 Juli 1934 In de overeenkomstige verslagperiode van het vorige jaar bedroeg de werkloosheid 23.7 pCt. Bij 1059 organen der openbare arbeids bemiddeling stonden op 11 Augustus 1934 in totaal 317.673 werkzoekenden ingeschre ven, waaronder 300.691 mannen. Hiervan waren werkloos 295.184 personen, waar onder 283.353 mannen. Op 28 Juli 1934 bedroeg het totaal aan tal ingeschrevenen bij een ongeveer gelijk aantal organen 318 034. Hiervan waren werkloos 295 091 personen, waaronder 283 984 mannen. Het aantal ingeschreven werkzoekenden is derhalve sedert 28 Juli 1934 gedaald met 411, het aantal werkloozen daarentegen ge stegen met 93. INBRAAK TE OSS. In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn onbekend gebieven personen door ver breking van een ruit de boerderij binnenge drongen van den landbouwer L. in de l'ssen- schestraat te Oss. De vrouw des huizes werd omstreeks middernacht doo' gerucht wakker. Zij ontdekte daf een man haar slaapkamei was binnengedrongen, die de linnenkast doorzocht. Toen de inbreker zich ontdekt zag, nam hij iilings de vlucht, gevolgd door een tweeden persoon, die zich eveneens in de woning bevond. De mannen hebben geen kans gezien ets mee te nemen. De politie heeft de zaak in onderzoek. HET STOOMSCHIP „LINGESTROOM" OP NOORDERPIER TE IJMUIDEN GELOOPEN. Geen gevaar voor de opvarenden. Het ruim 1400 ton metende s.s. „Linge- stroom'' van de Hollandsche Stoomboot Maatschappij te Amsterdam is gisteravond tegen 12 uur bij het uitvaren uit de haven van IJmuiden, op weg naar Bristol, met volle kracht aan den binnenkant op den kop van de Noorderpier geloopen. Het ongeval is vermoedelijk veroorzaakt door een defect aan de stuurinrichting, waardoor het schip uit het roer is geloopen. De „Lingestroom" kwam vrij hoog vast te zitten op de basaltblokken aan den binnen kant van den kop van de pier. Nadere bij zonderheden omtrent de opgeloopen schade ontbreken nog. Aangezien het water kalm is dreigt er noch voor schip, noch voor opva renden onmiddellijk gevaar. Sleepbooten van de firma Wijsmuller zijn uigevaren om assistentie te verleenen. Reis voorloopig niet voortgezet. De sleepbooten, die_ waren uitgevaren om het tegen middernacht op den kop" van de Noorderpier te IJmuiden geloopen stoom schip „Lingestroom" assistentie te verlee nen, zijn er vannacht te ruim twee uur in geslaagd, het schip vlot te trekken. Het voor- ruim maakte zooveel water, dat het niet mo gelijk was de reis naar Bristol voort te zet ten. De omvang van de aangerichte schade kon vannacht nog niet vastgesteld worden. De „Lingestroom" zou voorloopig beoos ten van het Fort gemeerd of aan den grond gezet worden. De toedracht van, de zaak. Het vastloopen van de automatische stuur inrichting van de „Lingestroom" is de oor zaak geweest, dat het uitgaande vracht stoomschip gisteravond tegen 12 uur op den binnenkant van het uiteinde der Noorder pier is gestooten. Het ongeval was niet meer te voorkomen, ondanks het feit, dat de gezag voerder bij de ontdekking van het defect aan de stuurinrichting onmiddellijk volle kracht achteruit deed slaan, terwijl ook het anker werd uitgegooid. Het schip, dat naar men weet in den afgeloopen nacht is vlot ge sleept, waarna het be oosten het fort is vast gemaakt, heeft onder de waterlijn ter hoog te van ruim 1 een groot gat, als gevolg waarvan gemeld ruim veel water heeft ge maakt. Daar de andere ruimen geen water maken, had de rijkshavenmeester geen be zwaar, dat de „Lingestroom" naar Amster dam zou opvaren, hetgeen vanmorgen te kwart vóór negen is geschied. Besloten werd, dat de lading niet zou worden gelost, aangezien in dit geval nog meer water zou binnendringen. Het schip wordt gerepareerd bij de Nederlandsche dok maatschappij en na het herstel zal de lading worden gelost. Op weg naar Amsterdam. De „Lingestroom" is hedenmorgen, na te zijn geschut, te ongeveer 10.15 uur naar Amsterdam vertrokken. Het schip wordt door twee sleepbooten achterste voren ge trokken, omdat het voorste gedeelte dieper in het water ligt dan het achterdeel In het dok van de Nederlandsche dok Mij. zal het gat voorloopig worden gedicht, waarna aan de Handelskade de lading, die voor een een groot deel uit aan bederf onderhevige le vensmiddelen bestaat, zal woiden gelost. DR. J. J. VAN DER LEEUW, t Het stoffelijk overschot ter aarde besteld. Reuter meldt uit Nairobi, dat het stoffelijk overschot van den omgekomen sportvlieger dr. J. J. van der Leeuw op de missiebegraaf plaats bij Mpina is teraarde besteld. Er is een commissie van onderzoek inge steld naar de oorzaak van het ongeval. Men is algemeen van meening dat slechte weers omstandigheden het was een bijzon-der koude dag met laaghangende woiken den vlieger partij hebben gespeeld. LUCHTMACHTEN DER WERELD. Frankrijk verreweg de sterkste. Volgens het bewapeningsjaarboek van den Volkenbond heeft Frankrijk de grootste luchtmacht ter wereld. Het heeft in" totaal 2891 vliegtuigen, welke aantal bijna gelijk is aan dat van de twee erop volgende sterkste landen tezamen. medegerekend, 1434 vliegtuigen, hetgeen het zelfde aantal is als in 1931. De Vereenigde Staten hebben 743 vlieg tuigen behoorende tot het leger en 518 voor de marine. De cijfers van Sowjet-Rusland zijn die van 1931 en geven 750 legervliegtuigen aan. latere opgaven zijn door de Sowjets niet ge daan. Ook van Italië zijn geen latere opgaven ontvangen dan van 1931 toen het aantal legervliegtuigen als 1507 werd opgegeven. De Japansche cijfers voor 1933 wijzen 1140 legervliegtuigen aan en 329 voor de marine. Bovendien is een vloot van 470 post vliegtuigen in aanbouw. VLIEGTUIGEN MET 1000 PASSAGIERS. Volgens een Deensch ingenieur, die be weert een nieuwe manier te hebben uitge vonden om vliegtuigen in beweging te bren gen. zal het weldra mogelijk zijn. reus achtige vliegtuigen te bouwen van 100.000 P K., die 1 000 passagiers kunnen meevoeren. Naar verluidt, heeft een Amerikaansche luchtvaartonderneming vertegenwoordigers naar Denemarken gezonden, om over de exploitatie van de uitvinding te onder handelen. HERFSTDIENST DER K. L. M. Den eersten September gaat op het gehee le Europeesche net de herfstdienst in. Voor de periode van 1 September tot en met 6 Ocotober blijft het aantal luchtver- bindingen Nederland en het buitenland het zelfde als gedurende het zomerseizoen, al leen veranderen eenige tijden van vertrek. Op de lijn AmsterdamRotterdam Londen v.v. worden vijf dagelijksche diens ten onderhouden (vier door de K.L M één door de Deutsche Lufthansa). De ochtend dienst naar Londen vertrekt na 1 September om 8 uur (zomers om 7 uur) van Schiphol, om 8.35 van Waalhaven. Op het traject AmsterdamRotterdam Parijs v.v. blijven de vier dagelijksche diens ten in stand. Twee hiervan worden onder houden door de K.L.M., één (met tusschen- landingen te Antwerpen en Brussel) door de Air France, één via Brussel door de Air France en Sabena. De ochtenddienst naar Parijs vertrekt een uur later dan gedurende den zomer n.1. 9 uur van Schiphol, 9.35 van Waalhaven. Er is via Parijs een dagelijksche verbin ding tusschen Milaan en Nederland tot stand gekomen (tot en met 29 September). Voorts wordt in de dienstregeling melding gemaakt van de gelegenheid op Maandag, Woensdag en Vrijdag om Rome binnen één dag door de lucht te bereiken, uit Rome be staat deze verbinding op Dinsdag, Donder dag en Zaterdag. Voorts bestaan er drie dagelijksche diens ten naar Berlijn (één K.L.M., twee D.L.H.) en twee naar Scandinavië, waarvan één via Hamburg (K.L.M. in samenwerking met de Zweedsche Maatschappij A. B. Aerotrans- port). De dienst der Deutsche Lufthansa AmsterdamEssen/Mülheim Dusseldorp Keulen zal in beide richtingen 40 minuten vervroegd worden, n.1. vertrek uit Amster dam 10.30, aankomst te Keulen 12 20, ver trek uit Keulen 12.35, aankomst te Amster dam 15.05. De K.L.M. dienst AmsterdamHuil Liverpool v.v., die gedurende den winter zal worden stilgelegd, blijft tot en met 6 Octo ber gehandhaafd. Wat de binnenlandsche luchtverbindingen betreft, gedurende de periode van 1 Septem ber tot en met 6 October blijft de dubbel- daagsche dienst RoterdamAmsterdam— Groningen v.v. gehandhaaft, voorts komt er één dagelijksche verbinding tusschen Am sterdam; Rotterdam en Twente (vertrek uit Rotterdam 16.20, uit Amsterdam 17.00 uit Twente 8.00). Hierdoor worden te Amster dam fraaie aansluitingen op de voornaam ste buitenlandsche diensten geschapen. Ook op de lijn RotterdamEindhoven v.v. blijft één dagelijksche dienst gehand haafd tot en met 31 October met aansluiting naar en van Amsterdam en op vrijwel alle voorname buitenlandsche verbindingen. Op de lijn AmsterdamRotterdam HaamstedeVlissingen v.v. wordt tweemaal daags een dienst in beide richtingen gevlo gen gedurende het tijdvak van 4 September tot en met 6 October. De aankomst- en ver trektijden ondergingen ook hier kleine wij zingen om aansluitingen op de voornaamste internationale Verbindigen tot stand te brengen én tevens te Vlissingen op de Pro vinciale stoombootdiensten naar en van Breskens, hetgeen van vee- belang is voor een vlugge verbinding tusschen Zeeuwsch Vlaanderen en Holland. DE DUITSCHE „VRIJE" STEMMING. Intimidatie door dokter. In verband met het schrijven van dr. Sei- ler, voorzitter der Artsenvereeniging te Düs- seldorf, waarin verboden werd patiënten naar het Marien-ziekenhuis te verwijzen, om dat daar bij volksstemming op 19 Aug. j.1. meer dan 50 pCt. der kiesgerechtigden met „neen" had gestemd, heeft de „Maasbode" een onderzoek ingesteld. Het blad schrijft daaromtrent het volgende: „Aangezien het ons niet verantwoord leek het bovenvermelde afschrift zonder nadere informatie te publiceeren, verzonden wij on der dagteekening van 23 Augustus een schrijven, geadresseerd aan dr. Seiler, naar Düsseldorg, verzoekend om opheldering om trent het door ons ingesloten afschrift. Aan het slot van onzen brief schreven wij (vertaling uit het Duitsch): „Wij hopen, dat u er mee accoord gaat, dat wij, in geval wij geen antwoord-schrijven van u zouden ont vangen aannemen, dat het afschrift klopt met het origineel Tot nu toe hebben wij geen antwoord van dr. Seiler op dit schrijven ontvangen. Intusschen heeft een (toevallig in Duitsch- land aanwezig) lezer van het „Dagblad van Noord-Brabant" dr. Seiler zelf opgebeld, naar aanleiding van de publicatie van het bovengenoemde afschrift. De dokter bevestigde de juistheid van de publicatie, uitgezonderd de onderteekening, welke tot misverstand aanleiding geeft, daar hij niet namens de Düsseldorfer Artsen yer- eeniging handelde, maar in zijn kwaliteit van privé persoon. Hij zeide verder, van de partijleiding een ernstige berisping over zijn optreden te heb ben ontvangen een Duitscher. bij het te lefoongesprek aanwezig zei letterlijk: „er hat sich einen Rüffel geholt" (hij heeft een uitbrander gehad). Meerdere Duitschers in leidende positie meenden, dat de fanatieke dokter zijn partij en zijn vaderland een'zeer slechten dienst had bewezen. Volgens de allerhoogste lei ding toch, moet men trachten de neen-stem mers te winnen en mogen geen tegenmaatre gelen tegen hen worden genomen. Prins Georges, die thans met zijn verloof de, prinses Marina, als gast van prins en prinses Paul van Joegoslavië aan het Bled- meer vertoeft, wordt tegen het einde van de volgende week in Engeland verwacht. Hij zal dan den koning op Balmoral gaan be zoeken en daar spreken over den datum van het huwelijk en andere plannen. Naar vernomen wordt, heeft Stalin, de dictator van Rusland, besloten de uit- noodiging van de Turksche regeering te aanvaarden om op 29 September te An kara het feest der stichting van de Turk sche republiek bij te wonen. (Mocht dit bericht juist blijken, dan zal het de eerste maal zijn, dat Stalin zich uit het Kremlin verwijdert. Red.) KINDER-ONTVOERDER GESNAPT. De twee kleinkinderen van Roosevelt. Benjamin Varn is gisteren gearresteerd, beschuldigd te hebben gedreigd de beide kleinkinderen van president Roosevelt te zul- ontvoeren, wanneer hem niet een groot los geld werd uitbeaald. Varn, een 31-jarig voormalig marine-officier uit Charleston in Zuid Carolina wordt er van beschuldigd, dreigbrieven te hebben gezonden aan mevr. Franklin Roosevelt te Hijdepark, waarin mevr. Roosevelt erop werd gewezen, dat wanneer zij de in brieven vervatte instruc ties niet uitvoerde, Roosevelt onaangename dingen zou ervaren. In de omgeving van Nanking werden zoo veel kinderen door wolven gedood, dat de autoriteiten een belooning van 40 Chinee- sche dollars hebben uitgeloofd voor wie een wolf dood of levend vangt. De dieren houden zich vooral op in het dorp Ssiaolingewei in het Mausoleum-park. Zij zijn zoo brutaal, dat zij onlangs een vrouw aanvielen, die een zuigeling op den arm droeg. Het dier wist aan de vrouw het kind te ontrukken en ermee te ontkomen. Tijdens een te Stockholm gegeven maal tijd, naar aanleiding van het terugkeeren van een wetenschappelijke expeditie uit Noord-Siberië), is een vleeschschotel opge diend, bereid uit het vleesch van een mam- mouth, die de expeditie, welke onder leiding stond van prof. Lindbergh bij Taiga in het ijs ingevroren had gevonden. Het vleesch van het dier was voortreffelijk geconser veerd en de expeditie zond een deel ervan naar Stockholm. Een nauwkeurig onderzoek werd ingesteld, waaruit bleek, dat het vleesch nog zeer goed bruikbaar was, waar op tijdens het banket een daaruit bereide schotel aan de gasten werd voorgezet. Het prae-historische gerecht schijnt den heeren voortreffelijk te hebben gesmaakt. Een belooning van 100.000 lire zal wor den toegekend door de kamer van landbouw te Messina aan den burger van onverschil- „Ze zeggen, dat de knaap die daar woont verbazend Individualistisch is I"

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7