fllkmaarsche Courant JCeck éi Schooi Sport tR'mnenland Ho. 205 1934 Honderd Zes en Dertigste Jaargang. VRIJDAG 31 AUGUSTUS Een overval door Chineesche piraten. TSJOEUG-JI DE ZEEROOYERKONINGW. DE NEDERLANDSCHE VOETBAL BEKER, DE INTERNATIONALE ZESDAAGSCHE. De vierde dag eischt nieuwe slachtoffers. Hopelooze karwei. De stand. WEDSTRIJD IN DE SCHERMER. Oneven lijn: 1. de heeren Witteveen en Zwaan 24 p.; 2. de heeren P. Slot en C Bpeder Jr. 25 p.; 3. mevr. Witteveen en Mej. Witteveen 34 p.; 4. de heeren Hidde Heringa Jr. en S. Heringa 35 p. Even lijn: 1. de heer D. Kramer Glij- nis en mevr. Köhne 28 p.; 2. de heer H. Davelaar en mevr. Mulder 28 p.; 3. de heer H. Davelaar Jr. en dr. Heringa 31 p.; 4. de heer en mevr. H. Bruin 32 p. JLJUA k Reportage door Emile H. van Stadt. VII. Tsjoong-jL Fregatkapitein O'Connor van de „Soen- jatsen" ontpopte zich als een energiek man. Hij bedacht een plan om Mabel uit de handen van de bandieten te krij gen zonder losgeld of anderszins. „Laat ons de gevangenen uitleveren tegen mijn dochter", stelde Baker voor. Maar daar wilde O'Connor niet6 van hooren. Baker zei, dat hij ook de door de bandieten te verlangen som wel wi'de betalen. Doch O'Connor was ook daar voor niet te vinden. „Het beste is om de bocht heen te va ren," besliste O'Connor, „en te veinzen, dat we willen onderhandelen. Van de andere zijde laten we het jacht naderen Misschien hebben ze nog niets gemerkt en denken ze, dat alles bij het oude is Het jacht bemannen we en we zorgen, dat we het dorp zoo dicht mogelijk na deren." Baker verklaarde bij de onderhande lingen tegenwoordig te willen zijn, het geen O'Connor evenmin toestond. „Ik ben tegenover de Chineesche re geering verantwoordelijk voor uw leven en kan uw aanwezigheid in geen geval toelaten." Doch Baker legde deze keer groote vindingrijkheid aan de dag. Hij wist een Chineesch soldaat zoo ver te krij gen, dat die zijn uniform aan hem af stond en mij wist hij te overtuigen, dat ik mee moest gaan. Tenslotte gaf ik toe; door mij was hij in dit avontuur terecht gekomen. Dies kochten wij een tweeden Chineeschen soldaat om, maakten den Chineeschen onder-officier met onze plannen bekend (ook dat kostte natuur lijk een kleinigheid) en voegden ons vermomd als Chinees bij de tien, welke onder bevel van genoemden onderoffi cier zich in een sloep naar de kust be gaven De bevelen werden in het Chineesch gegeven en Baker en ik verstonden er geen woord van. We deden echter wat ook de anderen deden. Deze gedroegen zich, alsof ze ons niet herkenden en alles leek goed te zullen gaan. Het was prachtig weer, volkomen windstil. Er hing 'n blauwe lucht. Eeni ge jonken lagen met slappe zeilen op het glinsterende water. Het dorp, dat we uit de verte zagen, maakte een indruk van verlatenheid. Opnieuw weerklonken bevelen, die wij niet begrepen, en we marcheerden op het dorp toe, voorzien van een witte vlag. Doch we hadden de grenspalen van het schijnbaar uitgestorven gehucht nog niet bereikt, of er weerklonk een schot. De soldaten naast mij wierpen zich langunit op de grond. Baker deed hetzelfde en trok mij mee. We vonden dekking achter een rotsblok. Baker bleef deze keer het best van ons allen bij zijn positieven. Blijkbaar was hij het schie ten gewend, terwijl ik lang geleden wel eens op de hertenjacht was geweest en me nauwelijks herinnerde, hoe een ge weer gehanteerd moest worden. Het leek of in het dorp de hel was losgebroken Een machinegeweer begon te ratelen. Gesproken werd er niet. Geen mensche- lijk geluid werd vernomen. Alleen het fluiten en inslaan der kogels benevens het korte geknal onzer geweren was hoorbaar. Op een gegeven moment was het stil. Ik keek om me heen en ontdekte tot m'n geweldige schrik, dat de soldaten weg waren. Ze hadden zich teruggetrokken en Baker was blijkbaar niet in de gele genheid geweest me te waarschuwen. Doordat ik was blijven doorschieten had ik niets gemerkt van vertrek, hetgeen des te begrijpelijker is, daar we al'en dekking hadden gezocht en al geruimen tijd voor elkaar bijna onzichtbaar wa ren geweest. Toen ik mijn neus boven de rots stak, suisden er eenige kogels langs mijn hoofd. Ik wist niets beters te doen dan me wee, te laten vallen. Dat ik erg ordelijk dacht op dat moment, mag niet gezegd worden. Ik geloofde, dat mijn laatste uur al bijna verstreken was. 0peen6 begon het geraas weer, oorver- doovend en in staat zelfs een krijger het bloed te doen stollen. Door een onwille keurige beweging kwam ik op mijn zij te liggen en kon daardoor de zee zien. Het bleek ,dat het gebulder ditmaal van de kruiser kwam. Achteraf is me mee gedeeld, dat het dorp van twee kanten werd beschoten en met granaten be werkt. Er bleef niets dan een puinhoop van over. Intusschen voelde ik me aanvankelijk meer dood dan levend. Toen het beschie ten geruimen tijd had geduurd, waagde ik het over de rand van mijn rotsblok te kijken. Het dorp was een ruïne en nog altijd sloegen de granaten in. Tegen den avond, toen geen geluid meer werd vernomen, krabbelde ik overeind. Ik was stijf en kon nauwelijks loopen. Men zou me aan boord toch on getwijfeld missen. Ik had evenwel nog geen tien stappen gedaan, toen een aan tal slecht gekleede lieden me omsingel de en zich klaarblijkelijk verwonderden over mijn Europeesch gezicht Even daarna was ik geboeid en werd ik mee gevoerd. Ik vervloekte Baker, die me had overgehaald mee te gaan „onder handelen". Gevangene van de piraten. We trokken door het dorp, waar geen steen meer pp de andere stond. Zgoals later bleek, waren de bandieten tijdig gevlucht, zoodat geen van hun menschen gevallen was. Ware dit niet zoo geweest, dan had men ongetwijfeld mijn hoofd met afgesneden ooren aan kapitein O Connor doen toekomen. Hoogstwaarschijnlijk zou men een losgeld eischen. Na een zeer vermoeiende nachtelijke rit stieten we op een colonne auto's. In een er van werd ik, bewaakt door eenige Chineezen, neergezet en wederom ging het landinwaarts. Men trachtte klaar blijkelijk zoo snel als eenigszins kon, vooruit te komen. Zou er een Vervolging ingesteld zijn? Opeens werd de geagiteerdheid onge woon groot. We stegen uit en stonden tot mijn verbazing tegenover een groote Rolls-Rovce. Hieruit kwam een vrouw te voorschijn. Ze droeg een uniform, dat niet nieuw was, maar in vergelijking met de kleedij der andere bandieten schitterend. Plotseling hoorde ik uit de Roll-Royce een andere stem, die maar al te bekend klonk: „Mr. van Stadt, hoe komt hier?" Het was Mabel. De Chineesche vrouw schreeuwde eenige bevelen, wierp een uiterst korte blik op mij en daarop moe6t Mabel de auto verlaten, wij werden omsingeld, door een aantal roovers en deze verwij derden zich met ons en dwongen ons tot hard loopen: Maar 't bleek voor hen te laat. Om ons heen doemden geuniformde lieden op: Chineesche soldaten. Ze spraken geen woord en boeiden de ban dieten, die dit zwijgend toelieten. Een der officieren wendde zich daar op tot ons en vroeg in het Engelsch: „Heeft u Tsjoeng-ji opgemerkt?" „In de Rolls-Royce!" zei ik. Snel wer den nogmaals bevelen gegeven. Een aan tal soldaten, eveneens in auto's verwij derden zich. Men is er echter niet in ge slaagd Tsjoeng-ji op te sporen. Ik wil tenminste veronderstellen, dat de vrouw, die ik een halve minuut lang had mogen gadeslaan, de beruchte piratenkoningin was. Ze was niet mooi, over de veertig, maar met een zeer scherpe oogopslag. Men kreeg den indruk, dat de mannen voor haar sidderden. Ze had een hooge stem, die zeer doordringend klonk. Meer kan ik helaas niet over haar meedeelen. Na wederom een eind te hebben gere den, stooten we op menschen van de „Soenjatsen", die de achtervolging wa ren begonnen. Het is een der weinige keeren, dat ge vangenen zonder letsel of losgeld uit de handen van Chineesche roovers gered zijn. En de geschiedenis herhaalt zich. Kort geleden nog werd het Britsche stoomschip „Sjoentien" tusschen Takoe en Tsjefoe overvallen en geplunderd. Ook hier waren de roovers als passa giers aan boord gekomen. Zes-en-twintig leden van de bemanning en de passa giers onder wie twee officieren van de „Royal Navy" zijn ontvoerd. Eén passa gier werd ernstig gewond. Ds. J. C. Fischer te Slootdorp is beroepen tot voorganger bij de afd. Ede van den Ned. Protestantenbond en eeni ge zusterafdeelingen in den omtrek (Lunteren, Renkum, Veenendaal en Rhenen. Hij al zich te Ede vestigen en hoopt op 30 September te 1054 uur in het kerkgebouw van den N.P.B. aldaar zijn intrede te doen. PREDIKANTEN GEVRAAGD. Dringend noodig op Sumatra. Mej. C. H. C. Gunning, secretaresse der Jonge Vrouwen-Federatie in Indië, heeft een dienstreis van Medan naar Padang ge maakt, en is daarbij zeer onder den indruk fekomen van het gebrek aan predikanten op umatra. De afstanden zijn er groot, en de hier en daar verspreid wonende Europeanen, zoowel Hervormden als Gereformeerden, klagen over een tekort aan geestelijke ver zorging. Te Medan heeft mej. G. kennis gemaakt met den veelomvattenden arbeid van ds Wielenga, die veel waardeering vond, maar terwijl zij er was kwam het bericht van zijn verplaatsing naar Buitenzorg, en de ver zoekschriften om hem te Medan te laten, konden het kerkbestuur te Batavia, dat met een tekort aan predikanten worstelt, niet be wegen het besluit te wijzigen. Ds. Brink, die te Pematang Siantar op 132 K.M. van Me dan prachtig werk doet, is naar Medan overgeplaatst, maar heeft ook zijn tegen- woordigen arbeid gehouden. Hij is nu de eenige predikant ter Oostkust. Op de West kust is het al niet anders. Te Padang wordt voorzien in de geestelijke behoeften van Batakkers, Niassers, Chineezen, Ambonnee- sche en Menadoneesche soldaten, maar voor de Europeanen is er slechts één predikant, ds. Teriet, die de niet onbelangrijke groep vrijzinnigen heeft verzameld, en verder hier en daar gemeenteleden op groote afstanden heeft, zoodat het dagreizen kost hen te be zoeken. Mej. Gunning vraagt, waarom zich toch zoo weinig jonge predikanten aanmelden om het mooie werk in Indië te doen. Nieuwe predikanten zullen er met open armen wor den ontvangen. DE VRIJ-EVANG. GEMEENTE TE SCHOORL. Men verzoekt ons opname van het volgende: Vanwege de Vrije Evang. gemeente te Alkmaar werden hier in de maand Au gustus iederen Zondagmorgen hage- preeken gehouden in den tuin van pen sion v. d. Garde aan den Laanweg. Telkens was een groote schade aan wezig die met belangstelling luisterde naar de prediking- Het gezang werd begeleid door vioolspel. Op 19 Aug. zong een geloovige, ervaren zangeres, 't Schoone van deze samen komsten dat menschen van onderschei dde standen levensovertuiging hier eendrachtig bijeen waren. Uit de hoor ders (essen) is zelfs een vaste kring be langstellenden ontstaan. Een viertal studenten der Rijksuniver siteit te Utrecht boden den voorganger, den heer Ruys, eenige foto's van de samenkomsten aan uit waardeering van 't werk. PREDIKBEURTEN. Zondag 2 September. Groote Kerk, 10 uur, ds. Warners (doop); 6 uur, ds. Bartlema, van Zeist (voor ds. Terlouw). Kapelkerk, 10.40 uur, ds. Baar. Rem. Geref. Gemeente10.30 uur, ds. Rappold. tv. Luth. Kerk, geen dienst (wegens ziekte}. Doopsgezinde Kerk, ds. C. P. de Vries, van Hoorn. Geref. Kerk, 10 uur, ds. von Myenfelfdt (voorbereiding H. Avondmaal); 5 uur, dezelfde. Herst. Apost. Gem., Toussaintstraat, v.m. 10 uur en n.m. 4 30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Vrij Ev. Gem., Lindenlaan 117, 10.15 en 7 uur, ds. Ruys. Leger des Heils (Gen. Booih.), Limmer- hoek 40. Zondag v.m. 7.30 uur, bidstond; 10 uur, heiligingssamenkomst; 3.30 uur, openluchtbijeenKomst aan den Westerweg bij de gevangenis; 8 uur, verlossingssamen komst; Maandag 8 uur, straatzang; Don derdag 8 uur, heiligingssamenkomst. Nederlandsch Leger des Heils, Hekel straat 9e. Zaterdag 8 uur, straatzang; Zon dagmorgen 10 uur, wijdingsdienst; Zondag middag 4—5 uur, openluchtbijeenkomst bij de Frieschebrug; Zondagavond 8 uur, ver lossingssamenkomst; Dinsdag en Donder dag 8 uur, openbare samenkomsten. Deze samenkomsten zullen geleid worden door kapiteine M. v. Stein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 9.30 uur, ds. J. Bartlema, van Zeist. BERGEN, 10.45 uur, ds. v. d. Kieboom. Evangelisatie Mavanatha, 10.30 uur, ds. Dönszelmann, van Amsterdam. Geref. Kerk, 10 uur en 5 uur, hulppredi ker J. H. Slager. DRIEHUIZEN, ds. Boerendonk. EGMOND AAN ZEE, geen opgaaf ont vangen. Oud. kath. kerk, geen opgaaf ontvangen. EGMOND-BINNEN, 10.15 uur, ds. Nobel. GR AFT, 10 uur, ds. Heep. GROET, 10.30 uur, ds. Boeke. GROOTSCHERMER, 10 uur, ds. Loysen. HEILOO 10 uur, ds. Pattist. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging aan de Kerklaan, 10 uur, ds. C. A. ter Linden, van Amsterdam. HEERHUGOWAARD, geen dienst. KOEDIJK, geen dienst. LIMMEN, 2 uur, ds. Baar. NIEUWE NIEDORP, geen opgaaf ont vangen. NOORDSCHARWOUDE, ds. de Leeuw. OUDE NIEDORP, geen opgaaf ont vangen. OUDORP, 9.30,uur, ds. v. d. Kieboom (doop). OTERLEEK, 9.30 uur, ds. Baar. OUDKARSPEL, geen opgaaf ontvangen. SCHERMERHORN, geen dienst. SCHOORL, 9 uur, ds. Boeke (jeugd dienst). ST. PANCRAS, geen opgaaf ontvangen. STOMPETOREN, geen opgaaf ont vangen. Evangelisatie2 uur, dr. C. A. ter Linden, van Amsterdam. UITGEEST, 10 uur, ds. van Peursem. (Doopsbediening) Evangelisatiegebouw Sedeur, 10 uur, d* heer N. Hazes, van Amsterdam; 11.40 uur, Zondagsschool. URSEM, 8 uur, ds. Reddingius. VEENHUIZEN, geen dienst. WARMENHUIZEN, 10.30 uur, ds. Mole naar. ZUIDSCHARWOUDE, geen dienst. Voetbal. Volgens de Sportkroniek is een nieuw wedstrijdschema van den K. N. V. B - beker opgesteld. Daaraan ontleenen wij het volgende: 1. De competitieleider heeft op de Be kerwedstrijddagen het recht den Bekerwedstrijd voor te laten gaan op een competitiewedstrijd, óók al is die Bekerwedstrijddag een z.g. in- haaldag. 2. Kampioens-, promotie- en degrada tiekandidaten vallen automatisch uit, als dit tot een feit is geworden. 3. Clubs, die uitvallen in de Bekercom petitie, moeten op Bekerwedstrijdda gen competitiewedstrijden inhalen c.q. nieuwe spelen. 4. Clubs, die spelers of invallers moeten afstaan aan vertegenwoordigende elftallen, kunnen hiervoor geen uit stel vragen van een Bekerwedstrijd. 5. Deelnemers kunnen zijn de club6, die spelen in den K.N.V.B., kampioenen der Erkende Bonden en eenige niet toegelaten vereenigingen, liefst zoo veel ais noodig is, dat een Tusschen- ronde wordt voorkomen. 6. De volgorde der te spelen wedstrij den zij aldus: le Ronde: 2e Zondag in September: 3e4e klassers KN VB.; kampioenen Erkende Bonden; niet-toegelaten vereenigingen. 2e Ronde: Laatste Zondag in October: de overgeblevenen van Ronde 1, plus de 2e klasse K.N.V.B. 3e Ronde: Onafhankelijkheidswed strijddag: de overgeblevenen van Ronde 2, plus de le klassers. 4e Ronde: Tweede Kerstdag: de overgeblevenen van Ronde 3. 5e Ronde Nieuwjaarsdag; inhaal dag, zoo noodig, tusschen- ronde. 6e Ronde: Eerste Zondag in Febr.: de overgeblevenen van Ronde 4 en 5. 7e Ronde: Eerste Zondag in Maart: de overgeblevenen van Ronde 6, enz., enz. tot de finale en zoo noodig 2en Paasch- dag, Hemelvaartsdag, en 2en Pinkster dag benutten om tijdig klaar te komen met deze Bekercompetitie. Motoren. De kansen van ons B-team hebben den vierden dag aan een zijden draad gehangen, schrijft de verslaggever van de Tel. Fijma kreeg tweemaal een lekken band, doch wist beide malen juist binnen den gestelden tijd gereed te komen met zijn reparatie. Hamersveld kreeg ook een lekken band en liep vier strafpunten op. Bakker Schut viel en zijn motor bleek zoo ontzet, dat hij den strijd moest opgeven. Verder had Klysen veel oponthoud hetgeen hem veel strafpunten bezorgde. De situatie is thans zoo, dat nog 10 Ne- derlandsche rijders een blanco strafregister hebben, onder wie ons B-team, het Velocette- en het Ariel-team. Bij de buitenlanders viel Williams van het Engelsche Vase-team uit in verband met het feit, dat zijn versnellingsbal defect raakte. Ook het Cechische A-team verloor een rijder, terwijl de Belg Jecky het ongeluk had bij een val zijn sleutelbeen te breken. Het aantal uitgevallen coureurs is heden van 36 tot 45 gestegen. Het traject van heden met veel smalle en steile wegen, alle uiterst glad door den re gen, was zeer zwaar. Een bijzondere correspondent van het blad schrijft over den derden dag van den internationalen motor-zesdaagsche nog het volgende: De deelnemers aan den Zesdaagsche be hoefden vandaag „slechts" 437 K.M. af te leggen. Gelukkig ging de route via Bad Tölz, Altenmarkt, Reit im Winkl, Reichen- hall, Endorf en Bad Tölz naar Partenkir- chen hoofdzakelijk over vrij goede wegen, zoodat men weinig moeite had met het ver- eischte gemiddelde, dat meestal circa 48 K.M. per uur bedroeg. Slechts een kort ge deelte, de „Alte Etaler Strasze", was bui tengewoon zwaar. Hoewel het weer op dezen derden dag werkelijk schitterend genoemd mocht wor den, was door de vele regens van gisteren de Ettaler spiegelglad geworden, een soms 50 c.M. dikke modderloog bedekte op enkele gedeelten de vrij steile helling. De eerste deelnemers konden meestal vrij vlot naar boven komen, doch door het doorslaan der wielen werd de ondergrond steeds slechter voor de volgenden en de bestijging steeds moeilijker. De Hollanders brachten het er over het al gemeen uitstekend af. Van de plm. 190 deel nemers was Jaap Fyma een der weinigen die zonder stoppen boven kwam. Ook de En gelsche Trophy-rijders, zooals Perrigo en Bradley, waren uitstekend. Bakker Schut bleek veel te hoog gegard. Hoe hij ook wroet te en modderde, hij kan de Eijsink niet om hoog brengen, met het gevolg dat hij hulp van derden aan moest nemen en daardoor de noodige strafpunten opliep. Dit was een harde klap voor Holland, in 't bijzonder voor ons A-team, dat daarmede alle kans om geplaatst te worden, verspeelde. Bakker Schut was echter de eenige niet die op de Ettalerstrasze geholpen moest worden. Vooral de Italianen brachten het er slecht af. Er waren rijders bij die absoluut niet ge holpen wenschten te worden, en die twintig minuten en langer zwoegden om ten slotte dood en dood op boven te komen. Een der Belgen viel zelfs flauw en moest worden bij gebracht, de arme kerel had ruk voor ruk zijn machine omhoog trachten te sleepen. De Duitschers zelf vielen over het alge meen ook tegen. Zelfs Henne, de bekende B. M.W.-rijder en lid van het Duitsche Trophy- team, knoeide hevig. Zijn teamgenoot, Mauer- meyer, daarentegen met een B.M.W.-zijspan- combinatie deea het schitterend. Maar de „Alte Ettaler Bergstrasze" zal den deelne mers aan den 16den Zesdaagsche nog lang heugen. De pech van Bakker Schut was niet de eenige klap, dien Holland kreeg. Klijsen op Norton, die overigens een rustigen en keu- rigen wedstrijd reed, viel hetzelfde lot ten deel als den Eijsink-rijder, ook hij moest hulp aanvaarden, zoodat ook Klijsen rijk met strafpunten werd gezegend. Later op den dag viel ook nog Dick Eijsink uit. Een onverklaarbaar defect in den versnellings bak noopte hem den strijd te staken. Bij Sybrandy was het vandaag vrijwel op 't kantje af. Hij ontdekte een groot stuk ijzer- draad in zijn achterband, welke door den binnenband heen stak. Gelukkig had hij zijn binnenband gevuld met een middel tegen lekke banden. Hij rukte het ijzerdraad uit den band, het middel deed zijn plicht en als of er niets gebeurd was kon onze Velocette- man zijn weg vervolgen. Er viel heden een ernstig ongeval te be treuren. De Duitsche N.S.U.-rijder H. Barth kwam in een S-bocht nabij Reit im Winkl zoodanig ten val, dat hij eenige uren later in het ziekenhuis te Traunstein aan de bekomen verwondingen overleed. Er vielen vandaag 11 deelnemers uit, zoo dat thans in het geheel reeds 36 rijders op gaven. 30 rijders hebben strafpunten, 143 zijn dus nog strafpuntenloos. Wat de Internationale Trophy betreft, staan Duitschland en Italië nog zonder strafpun ten. Engeland heeft 1 en Cechoslovakije 110 strafpunten. Voor de Silver Vase kregen strafpunten Duitschland A 300, Italië A 200, Holland A 150 en Oostenrijk 7. Een blanco register be hielden Duitschland B, Engeland A en B, Holland B, Ierland A en B, Italië B en Ce choslovakije. Bridge. Woensdagavond werd in café Kam steeg de demi-finale gespeeld om het Schermer kampioenschap. Er waren 32 deelnemers, verdeeld over 8 tafels. Na een zeer spannenden strijd, met tal van moeilijke spelen, was het resultaat dat zich in de finale wisten te plaatsen: 4 paren hadden zich reeds gekwalifi ceerd voor de finale, zoodat 12 paren den eindstrijd zullen spelen. DE VERJAARDAG VAN ONZE KONINGIN. De geboortedag van H. M. de koningin is heden in de residentie op de gebruikelijke wijze herdacht met inachtneming van de wenschen, zooals de koningin die onlangs na het verlies, dat ons vorstenhuis dit jaar heeft getroffen, had te kennen gegeven. Van alle openbare gebouwen en van de verschil lende legaties was de vlag uitgestoken, ter wijl ook door particulieren druk werd ge vlagd. Reeds vroeg in den ochtend begaven dui zenden zich naar het Malieveld waar een groote parade werd gehouden. Het feest te Amsterdam. Ter gelegenheid van den Koninginnedag hing behalve van de openbare gebouwen uit tal van particuliere woningen te Amsterdam de driekleur terwijl ook veel oranje werd gedragen. Hoofdzakelijk bepalen de feeste lijkheden zich tot kinderfeesten, zooals ge woonlijk werd de dag ingezet met carillon- bespeling op den Dam. 's Middags werd het carillon van den Westertoren bespeeld. Velen voor wie de Koninginnedag een vrije dag is, brachten een bezoek aan de Artis en aan de Alminento. ONWEER. Boerderij afgebrand. Tijdens een hevig onweer, dat gistermor gen boven de gemeente Opmeer woedde, is de kapitale boerderij van den heer N. Laan, wethouder van die gemeente, door den blik sem getroffen en tot den grond toe afge brand. Dit is voor de derde maal, dat de boerderij van den heer Laan in vlammen opgaat, waarvan tweemaal tengevolge van het inslaan van den bliksem. ECHTELIJKE TWIST TE OSS. Marechaussees interveniëeren. In den nacht van Woensdag op Donder dag keerde een patrouille marechaussees te Oss, die op de kermis te Berghem surveil lancedienst had verricht, naar de mare. chausseekazerne terug. Op den Berghem- scheweg te Oss hoorden zij in de woning van den vrachtrijder B. een hevig spektakel De politiemannen drongen het huis binnen waar de bewoner en zijn echtgenoote in een hoogloopende twist waren gewikkeld. De vrouw hield een geladen pistool in de hand en maakte aanstalten dit in de richting van haar echtgenoot af te vuren. Na veel moeite gelukte het de marechaus see de vrouw, die als een dolle tekeer ging, het wapen afhandig te maken. Zij werd we gens poging tot doodslag gearresteerd en in de marechausseekazerne te Oss opgesloten. De twist bleek te zijn ontstaan doordat de vrcuw pas tegen middernacht van de kermis te Berghem huiswaarts was gekeerd. Zij had toen een pistool uit haar kleeren te voor schijn gehaald, dat zij op haar echtgenoot wilde afvuren. Het pistool, dat met scherp was geladen, is door de politie in beslag ge nomen. rZ* !e Gelegenheids-tuinman, die een u aanlegt„D'er ls Iets verschrikkelijks gebeurd, mevrouw. Het cement is ineens hard geworden en nu ken lk hier niet weg komme." Vrouw des huizes „Ben Je mal. Je kunt daar niet blijven. Je •reet heel goed, dat ik daar Juist dat cupido-beeldje wil hebuen," «Jf v e

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 9