JiacfUéecichteH JCecA S. School !Bintiett£and DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. De voorzitter zeide dat men nu wel weer kan gaan vragen, doch ziet hiervan geen firactisch resultaat. Op hetgeen de heer Hei- inga zeide deelt hij mede dat 'in verband met de voorschriften van de regeering voor steunuitkeering den Minister om goedkeu ring moest worden gevraag, omdat het in wezen een steunverhooging beteekende. Bij het voorstel van B. en W om niet in te gaan op het aanbod van Th. de Groot met betrtkikng tot het afstaan van een strook grond voor verbetering van de Schoolstraat voor de som van 3500 zeide de voorzitter als toelichting dat dit bedrag zeer hoog lijkt en het zonder meer bezien ook schijnt of hier overvraagt wordt. Hij wilde zeggen dat als men de positie van den heer de Groot kent dit toch niet het geval is. B en W. meenen dat gezien het gemeentebelang, dit bedrag echter niet mag worden uitgegeven. De heer B. Res gaf wel aan een bedrag waarvoor hij bereid zou zijn den grond aan te koopen en vroeg of B. en W. op dien voet in nadere onderhandelingen willen treden. Nadat na eenige discussie de heet Res op voorstel van wethouder de Vries het verzoek om nadere onderhandelingen zonder nadere omschrijving had gewijzigd werd dit zonder stemming door B. en w. aange- nomen. Het voorstel van B. en W. om de perso- neele belasting voor koffiehiuzen enz. maar voor 2/3 toe te passen, hetgeen een bedrag zal vorderen van 800 werd niet bestreden door den heer de Nijs, maar deze meende dat de belasting zeer onbillijk werkt, omdat niet gevraagd wordt wat er in het bedrijf ver diend wordt. De heer Twisk meende dat het billijk is als men de belasting op 5 pCt. zou vaststel len en maakte hiervan een voorstel. Nadat de heer B. Res zich voor het voor stel had verk'aard verdedigde de voorzitter het voorstel en meende, dat een bedrag van 1200, dat het voorstel van den heer Twisk vraagt, niet kan worden overgenomen. Hierna werd het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bij het voorstel tot aankoop van grond- 'strooken aan de Mient zeide de voorzitter, dat in verband met de besprekingen in de vorige zitting B. en W. zouden trachten die strooken grond voor de asphalteering van de Mient in handen te krijgen. Dat is nu ge lukt en B. en W. vragen bekrachtiging door den Raad. Na eenige bespreking ging het voorstel zonder stemming onder den hamer door. Het verzoek van D.O.S. gymnastiekveree- niging voor geruik van het gymnastiek'okaa! van de Centrale school ontlokte een uitge breide discussie. De voorzitter zeide. dat z.1. de school moet blijven voor de jeugd en niet voor andere doeleinden. Bovendien hoe kan men alles controleeren. Als de school gevraagd wordt voor gebruik van lichamelijke opvoeding voor het chr. onderwijs dan zal de conse- kwentie zijn bij weigering dat men gelden voor een dergelijk lokaal beschikbaar stelt, terwijl verder dient opgemerkt dat dan het lokaal gebruikt wordt onder toezicht van on derwijzers. Gebruik van r.k. schoollokalen heeft de ge meente niet in de hand. Nadat nog eenige opmerkingen ziin ge maakt werd het voorstel van B. en W. zon der stemming aangenomen. Het kohier Wegenbelasting. Ie aanvullend kohier wordt vastgesteld, nadat de voorzit ter heeft opgemerkt, dat een witte raaf is verschenen in den persoon die zelf kwam mededeelen dat hij te weinig betaalde. Alvorens de rondvraag werd behandeld stelde de voorzitter aan de orde een spoed- voorstel en wel betreffende het verhaal van de omzetbelasting voor gebruik van gas en electriciteit op de gebruikers. Er Is, zoo deelde hij mede, een schrijven ingekomen van den bond van gasfabrikanten waarbij gebleken is, dat de regeering niet de belasting zal verhalen van de productie prijs maar van den verkoopprijs. In het eerste geval zou dit voor het gasbedrijf een kosten vorderen van ongeveer 700 en voor electra van 250, maar thans zal dit zijn rond 2000 voor gas en 1200 tot 1400 gulden voor electra. Dat bedrag kan niet door het bedrijf worden gedragen, waarom voorge steld wordt vanaf 1 Augustus 4 pCt. te ver halen op de verbruikers. De heer de Nijs dacht aan de minst draag- krachtigen en zou willen onderzocht hebben of daarvoor niet is te ontkomen. De voorzit ter zeide dat dit niet gaan zal maar verzette zich niet tegen een onderzoek dat B. en W. zullen instellen. De voorzitter zeide, dat de kwitantie over het verbruik over Augustus nog moeten uit gaan en dan geen bezwaar is het verhaal toe te passen. De heer de Vries deelde mede, dat de re geering van het bedrijf verhaalt vanaf 1 Jan. maar over 1934 2 2/3 pCt., wat neerkomt dat tot en met April de belasting niet wordt geheven en van Mei tot en met Juli do:r het bedrijf wordt betaald. Dit zal ongeveer vor deren een bedrag van 800. Het voorstel werd hierna zonder stem ming aangenomen. Bij de rondvraag vroeg de heer Aukes in lichtingen over de verruiming van de win kelsluitingswet. De voorzitter zeide, dat tij dig het voorstel tot invoering van de verrui ming den raad zal bereiken. Dan vroeg de heer Aukes of reeds uitvoe ring is gegeven aan den wensch in de vorige zitting geuit om de bewaking te herstellen van den overweg bij den Brakersweg. De voorzitter a«twoordde, dat dit inmid dels heeft plaats gehad en gewacht wordt op het antwoord van de Spoorwegen. De heer Res vroeg of Castricum Vooruit al medewerking heeft gevraagd van B. en W. om den badtrein die van Amsterdam naai Bergen gaat te Castricum te doen stoppen De voorzitter zeide, dat dit niet het geval is, maar zeer gaarne aan een dergelijke po ging zal medewerken. Voorts vroeg de heer Res onderzoek of voor werkverruiming niet kan overgegaan worden tot pensionneering van gemeenteper- soneel op 55-jarigen leeftijd. De voorzitter zeide daarop geen direct antwoord te kunnen geven. De heer de Nijs bracht een woord van hulde voor hetgeen B. en W. gedaan hebben om de steunverleening bij den minister te bepleiten en de gemeente in een hoogere klasse te brengen, wat ook is toegestaan. Verder vroeg hij of een voorstel is te ver wachten ten aanzien van medewerking voor steun aan werkloozen in de betaling van de kosten van ziekenfondsen. De voorzitter dankte namens het college voor de hulde en zeide, dat een onderzoek als de heer de Nijs bedoelt ten aanzien van de bijdragen voor ziekenfondsen gaande is. Een voorstel is de volgende vergadering te wachten. Hierna sluiting. N V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 1 Sept. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 130000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 58—60 3 3.30, 60-62 3—3.50, 62—64 3.20 3.60 64—66 3.50—/ 3.80 en 8000 st. Eendeieren ƒ2.10—2.30. DE BOTERPRIJS. ALKMAAR, 1 Sept. 1934. Op de heden gehouden botermarkt was de prijs 65—72 K cent. Eieren (groothandel) f 3—3.40. Eendeieren 2 25. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 1 Sept. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren de prijzen als volgt: 2 Paarden, prijs niet genoteerd; 37 Melkkoei en 110—200; 25 Nuchtere kal veren (slacht) 410; 14 Vette schapen 13.50—2123 Biggen (10 weken) 7— 10 en 3 Bokken ei geiten 612. Han del stil. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 31 Aug. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard appelen per 100 K.G. 4.20; Andijvie per 100 stuks 1 3.80; Appelen per 100 pond 2—5.50; Augurken per 100 pond 1.50—9; Bloemkool le s. per 100 st. 14.50—21.50, 2e s. 5—9; Bieten per 100 K.G. 1.50; Druiven per 100 pond 12—18; Gele kool per 100 K.G. 3.50; Groene kool per 100 stuks 28.50; Kropsla per 100 stuks 13.30; Kom kommers per 100 stuks 14; Meloenen per 100 stuks 618; Peren per 100 pond 2—6.50; Prei per 100 bos 3 80; Perziken per 100 "tuks 2.50—6.50; Pos telein per bakje 10—22; Pruimen per 100 pond 4—6.50; Rabarber per 100 bos 1Roode kool per 100 K.G. 1 4.10; Selderiep er 100 bos 0.50—1.20; Spinazie per bak 4080 cent; Snijboonen per 100 pond 3—11Dubb. Spercieboo- nen per 100 zak 1—/ 1.95; Tomaten per 100 pond 1 3; Uien per 100 K.G 2.60; Wortelyen per 100 bos 1.50—6. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 1 Sept. 1934. Op de he- den gehouden aardappel enmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 73000 K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 1 Sept. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6300 K.G. Aardappelen: Duc of York 1.90, Eigenheimers 4—4.70, Schotsche muizen 3.20, BI. Eigenheimers 4.10 4.70; 44000 K.G. Roode kool 1 3; 18000 K.G. Gele kool 1.50-/ 3.40; 68000 K.G. Vroege witte kool 1.20 1 50; 1925 K.G. Tomaten: A 2.40, B 2.90-/ 3 en C 2.30; 6500 K.G. Uien: gele nep 2.202.60, gele uien 2.10— 2.80; 1100 K.G. Bieten f 1.30—f 2; 475 K.G. Peen 0.60; 3400 K.G. Slaboonen 5.90—12.20 en 75 K.G. Snijboonen 7 -ƒ 9.40, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 31 Aug. 1934. 16400 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 1.60—4.50, R. Duken 1.90-/ 2.10, Eigenheimers 4.30, BI. Eigenheimers 4.10—4.40, BI. Aardappelen 4.20 4.50; 4800 K.G. Uien: uien 2.20— 2.30, drielingen 2—2.10, gele nep 2.302.50; 12200 K.G. Spercieboonen 6.80—11.50; 150 K.G. Snijboonen 5 7; 4700 K.G. Roode kool 140— 2.10; 19800 K.G. Witte kool 1.20— 1.50; 2600 K.G. Gele kool 2.70— 3.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 31 Aug. 1934. Sch. muizen ƒ4.20, grove 1 en Eigenheimers 3.80-/ 4; Gele Nep 2.20—2.30; Uien 2.302.50; Uien (drielingen) 1.80—1.90; Gele kool 2.90-/ 3 20; Witte kool 1.50; Slaboonen 8.70— 13.20. Aanvoer: 2200 K.G. Aardappelen; 1275 K.G. Gele Nep; 925 K.G. Uien; 600 K.G Gele kool; 2400 K.G. Witte kooi en 1730 K.G. Slaboonen. PREDIKBEURTEN. Doopsgezinde Kerk, 10.30 uur, ds. B. P. de Vries, van Hoorn. STOMPETOREN, geen dienst wegens vacature. en CATECHISATIES IN VRIJZ. CHRIS!GEEST. Bij ds. Rappold kan men zich voor catechi saties in Vrijz. Chr. geest opgeven aan het adres Fnidsen 41 op de Maandagen 3 en 10 September van 34 uur en op de Dins dagen 4 en 11 September van 3.30—4 uur. Aan het adres Van Houtenkade 19 is voor opgave op dezelfde dagen tusschen 7 8 uur gelegenheid. Men kan tevens aangifte doen voor ouderen-cursussen en inlichtingen krijgen voor het lidmaatschap. Het vaste spreekuur is daarvoor gesteld op Dinsdag van 3.30— 4 uur aan het adres in het Fnidsen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE TE ALKMAAR. De inschrijving voor de catechisaties van ds. Kuiper is op Dinsdag en Woensdag a.s. s avonds van 79 en Donderdagsmiddags Van o i uur in het kerkgebouw Konings weg 8. Zoowel kinderen vanaf 12 jaar als volwassenen kunnen worden ingeschreven ONTSLAG NA OVERPLAATSING. Te Almelo. De minister van onderwijs heeft bezwaar gemaakt tegen het besluit van den raad, waarbij mej E. M. Lancker, onderwijzeres aan een o. 1. school, naar een andere school is overgeplaatst, waarna zij wegens ophef fing harer betrekking is ontslagen, zoodat zij voor wachtgeld ten laste van het rijk in aanmerking zou komen. Blijkbaar huldigt de minister hier de op vatting dat, gelijk in het bekende Utrecht- sche geval, het raadsbesluit tot overplaat sing in strijd met de wet is gekomen. Ten opzichte van de drie gehuwde onder wijzeressen, die bij hetzelfde raadsbesluit na overgeplaatst te zijn, eervol ontslagen, schijnt de minister een inschikkelijker stand punt in te nemen. Hel gemeentebestuur heeft in afwachting van het besluit, dat gemeenteraad in dezen zal hebben te nemen, maatregelen getroffen om mej. Lancker voorloopig, zij het ook in tijdelijken dienst, bij het o.l. onderwijs te herplaatsen. Inmiddels heeft mej. Lancker een keuring aangevraagd, om zoo mogelijk invalidi teitspensioen in aanmerking te komen. NA DEN MOORD OP SONJA. Hu'de aan inspecteur Kater. Gisterochtend heeft een deputatie uit de buurtbewoners, welke deputatie bestond uit de heeren M. Kokernoot en H. Mof, een be zoek gebracht aan inspecteur P. A. Kater, den chef van het politiebureau J. D. Meyer- plein, om hem en zijn personeel, namens de bevolking der sectie dank te betuigen voor de activiteit, welke de politie bij het onder zoek van de moordzaak, betoond heeft. Ter beschikking van de justitie gesteld. In den afgeloopen nacht is de moordenaar van Sonja Beugel- taech van het politiebureau per auto overgebrr.cht naar het bureau Leidsche Plein. De over brenging had zonder eenlg in cident plaats. Hedenmorgen is P. uit het bureau Leidscheplein ter beschikking van de justitie gesteld. ONDERZOEK IN KRINGHUIS DER N. S. b. Partijbrochures In beslag genomen. Gisteren heeft de politie geheel onver wacht een inval gedaan in het Kringhuis van de Nationaal Socialistische Beweging aan den Koninginneweg te Amsterdam. De politie doorzocht het huis en nam o.a eenige pakken brochures" fn beslag, betrek king hebbende op de ongeregeldheden in de Jordaan, Voorts werd de bewaker van het huis, die op één der bovenste étages woont, meegenomen naar het bureau, waarschijnlijk om daar door de politie te worden verhoord. Bij het onderzoek der politie was o.m. de kringleider der N.S.B., de heer Blok van Laer tegenwoordig. Nader verneemt de Tel., dat deze inval mede verband zou houden met de versprei ding van lectuur, afkomstig van de N.S.B., die men als beleedigend voor minister Colijn beschouwt. Vóórdat de huiszoeking in het kringhuis der N.S.B. geschiedde, waren in de Schelde- straat door een politieman twee colporteurs van „Volk en Vaderland" aangehouden die de gewraakte brochure betreffende de onge regeldheden in de Jordaan, zichtbaar bij zich droegen. Hierin vond de politie aanleiding beide menschen mee naar het oureau te nemen en het kringhuis te laten onderzoeken, waar evenals reeds werd gemeld, een groote partij brochures in oeslag werd genomen. DE EXAMEN-SPELLING. Het hoofdbestuur der Ver. Chr. MULO heeft in antwoord op een vraag betref fende de schrijfwijze van de Ned. taal bij de MULO. examens een ministerieel antwoord ontvangen, hetwelk hierop neerkomt, dat de nieuwe spellingsafwij kingen bij het schriftelijk werk van de M U L O. examens moeten worden toe gepast. Evenwel vestigt de minister er nadrukkelijk de aandacht op, dat ter vermijding van onnoodige kosten invoe ring van de vereenvoudigde schrijfwijze op de scholen geen aanleiding behoort te zijn om thans gebruikt wordende en nog niet versleten boeken door nieuwe te vervangen. NACHTELIJKE INBRAAK. Oude man jaagt indringers op de vlucht. Gisternacht heeft een tweetal inbre kers zijn slag willen slaan in de woning van het echtpaar V. in de buurtschap Albergen, onder de gemeente Tubbergen Nadat de dieven zich door een zij raampje van de deel toegang hadden verschaft tot het huis. zijn zij de slaap kamer van de vrouw binnen gegaan. De oude vrouw werd wakker, toen de kerels het licht van een zaklantaarn op haar rihtten. Zij begon om hulp te roepen, hetgeen door haar 74-jarigen echtgenoot werd gehoord. Deze kwam op het leven af en stond eensklaps voor de beide in dringers. Hij raakte met hen slaags, met het gevolg, dat de onbekenden, temeer daar de vrouw om hulp bleef roepen, via de voordeur de vlucht namen. De politie heeft hen nog niet kunnen opsporen. ONVERWACHTE HULP. Beroepsbokser In actie. Een juffrouw uit Rotterdam begaf zich naar Hillegersberg om haar kind te halen dat in een gesticht aldaar was opgenomen. De juffrouw was gehuwd, doch leefde voorloopig gescheiden van haar man. De echtgenoot scheen op de hoogte te zijn van het plan om het kind thuis te halen. Hij was in de nabijheid, schoot plotseling te voorschijn en gebruikte zijn vuist, waardoor de vrouw in het gelaat werd gewond. Doch daarmede was de fatnilietwist niet teneinde. Ook de vrouw was op alles voor bereid en even plotseling als haar echtge noot was verschenen, verscheen ook haar „groote broer", een kerel als een boom, wiens oogen tintelden van wraaklust. De slaande echtgenoot ontving op zijn beurt een hevige opstopper, met het gevolg, dat hij bewusteloos neerstortte. Te verwonderen was dat niet, wan de zwager bleek een be roepsbokser te zijn. Er daagde echter hulp op en toen bleek eensklaps, dat de getrofene bewusteloosheid voorwendde en, terwijl hij op straat lag, al les hoorde wat er werd gezegd. Bij het verschijnen van de politie stond de bewustelooze plotseling op. Het gezel schap is vervolgens naar het bureau geleid, waar de zaak werd beslecht. De bokser, wiens verschijning alleen al eerbied afdwong, scheen echter bijzonder tevreden over den goed geplaatsten recht- sche en trok met moeder en kind huistoe. „NATIONALE JEUGD STORM". Te Rotterdam is de vereeniging „Natio nale Jeugd Storm" opgericht onder leiding van den heer C. van Geelkerken, secretaris van de Nationaa Socialistische Beweging Zij staat geheel los van de N. S. B. De le den mogen niet jonger dan 12 en niet ouder dan 18 jaar zijn. De nationaal socialistische jeugdorgani saties zijn ontbonden. De N. S. B. neemt geen leden meer aan beneden 18 jaar. Het beginsel voor leden en leiders van de N. J. S. luidt, blijkens Volk en Vaderland: Vreest God, eert den Koning. Hare Majesteit Wilhelmina, Koningin der Nederlanden bij de gratie Gods. wordt ge ëerbiedigd als het grondwettige Hoofd van de Nederlandsche natie. Het Nederlandsche volk is geen wille keurige groepeering van zelfstandige enke lingen, maar een organisch geheel, waarin de enkeling of een groep, eigen belangen ondergeschikt heeft te stellen aan het be lang van de geheele volksgemeenschap heeft te dienen naar de mate van de verkre gen vermogens. Eerbied voor den godsdienst, vaderlands liefde, kameraadschap, tucht, orde, offer vaardigheid en gemeenschapszin moeten in deze volksgemeenschap worden aange kweekt, ontwikkeld en in stand gehouden. MAN ONDER DE TRAM. Spoedig aan de gevolgen overldeen. Gisteravond om tien uur is op de Mau- ritskade nabij het Koloniaal Instituut te Amsterdam een ernstig ongeluk ge beurd. Het slachtoffer, een man van naar schatting 50 jaar, stak plotseling de trambaan over. Het ontging hem blijk baar, dat een tramtrein van lijn 3 met vrij groote snelheid naderde. De man werd gegrepen en meegesleurd. Het toe geschoten trampersoneel en publiek vond hem bewusteloos en met eén ga pende hoofdwonde onder het voorbalcon liggen. De ongelukkige werd naar het Onze Lieve Vrouwegasthuis vervoerd, waar hij spoedig na aankomst den geest gaf. De bestuurder van de tram was zooda nig geschrokken, dat hij niet in staat was verder dienst te doen. Een chef wagenbestuurder heeft den tramtrein weggebracht. De wagens werden buiten dienst gesteld ter nader onderzoek van de remmen. WEILSCHE ZIEKTE TE LEIDEN Zweminrichting gesloten Bij een bezoeker van de gemeentelijke zweminrichting nabij den Hoogen R||n dijk, waar gisteravond nog de Interna" tionale polowedstrijd tusschen L Z C en Mechelen werd gespeeld, heeft zich da ziekte van Weil in ernstige mate geonen baard. Op last van B. en W. is de zweminrich ting gesloten. INBREKERS OVERVALLEN BEJAARD ECHTPAAR. Man zwaar gewond In den afgeloopen nacht te ongeveer twee uur is aan den weg van Almelo naar Albergen ingebroken door twee per sonen, die blijkbaar goed den weg wisten in de boerderij van den landbouwer H Vinke. Een van hen kwam met een bran' dende zaklantaarn voor het bed van dë 64-jarige vrouw te staan. Zij sprong uit haar bed, maakte een raam open en schreeuwde om hulp naar de buren De man, de 73-jarige H. Vinke, die in de an dere kamer sliep, was eveneens wakker geworden. Toen hij de voordeur uit wil dj gaan om hulp te halen, werd hem dit door de inbrekers belet en werd hem een hand voor den mond gehouden, om te verhinderen, dat hij zou schreeuwen in zijn verbouwereerdheid liep de man naar zijn slaapkamer terug en sprong door een raampje, tengevolge waarvan hii zich zwaar aan armen en beenen ver wondde door de glasscherven. Hij moost zich onder behandeling van een genees heer stellen. De inbrekers maakten zich intusschen uit de voeten, zonder eenigen buit te hebben kunnen meenemen. per fiets zijn zij in de richting van Almelo vertrokken. ERNSTIG MOTORONGELUK. Vier personen gewond, In den afgelooper nacht omstreeks hall drie heeft op den rijksstraatweg van Gronin gen naar Leeuwarden nabij Twijzel een ern stig ongeluk plaats gehad. Twee motorrij wielen, elk door twee personen bezet, botsten in volle vaart tegen elkaar. Alle vier berij ders werden tegen den weg geslingerd. Een dokter uit Groningen, die Juist passeerde, verleende de eerste hulp. Twee der gewon den, een kellner uit Leeuwarden en een col lega uit Nurmerwoude, die op weg waren naar Beesterzwaag, werden niet ernstig ge- wond. Nadat zij voorloopig waren verbon den, konden zij naar hun resp. woonplaat sen worden overgebracht. De toestand van de beide andere personen, vooral van een, was ernstiger. Een gewonde, die een gecom pliceerde beenbreuk en hoofdwonde had op- geloopen, werd naar het ziekenhuis te Gro ningen overgebracht. De ander, die alleen hoofdwonden had gekregen zal voorloopig naar huis worden vervoerd. ZWAARGEWONDE BIJ EEN VERKEERSONGEVAL. Op den Maastrichtschen straatweg had Vrijdagavond een aanrijding plaats tus schen den Bosch en den Dungen. Tegen 9 uur wilde een taxi een wielrijder, die naar de meening van den chauffeur voor hem vut reed, links passeeren. De fietser, de 19-\w'\ye Baten uit Berlieum, die geen licht op had, reed de auto echter tegemoet en week rechts uit, waardoor hij tegen de taxi opbotste. Met een schedelbreuk werd het slachtoffer in hoogst ernstigen toestand opgenomen in het ziekenhuis te Den Bosch. Zijn toestand was hedenmorgen hopeloos. TELEORAM VAN DEN RAAD VAN BARNEVELD. Aan zijne Exc. den minister van economische zaken. Naar aanleiding van de stijging der (^aanprijzen waardoor de positie van, den andbouw steeds moeilijker wordt is giste ren door den gemeenteraad van Barneveld met algemeene stemmen besloten een tele gram aan Z Exc. den minister van economi sche zaken te zenden van den volgenden inhoud: „Door de stijging van de graanprijzen wordt de positie van den landbouwer die in hoofdzaak bestaat van de pluimveehouderij en de varkensmesterij, steeds moeilijker. Om deze reden vraagt de Raad van Barneveld, heden bijeen, met den grootsten aandrang volledige compensatie van de graanrechten". .DRIEJARIG MEISJE VERDRONKEN Nadat de politie te Haarlem tevergeefs gedrecht had, heeft iemand gisteravond mj de Delft te Haarlem het lijkje opgehaald van het driejarig meisje J. L. van 't Hof, wonende Junoplar.soen te Haarlem, dat p termorgen met eenige kinderen was spelen. Volgens mededeeling van een do kinderen is het meisje van den grasberm1? het water gevallen. Het kind heeft spee®1» haar moeder gewaarschuwd, die op M* beurt de politie van het gebeurde in kou»? stelde. 139. Plet schrok zelf v»n zijn wildheid, want Drein kon een leelijke smak maken. Gelukkig kwam hij midden in een tobbe water terecht Dal brak den val een beetje. „Helpl" riep Drein uit, „Piet gaat me verdrinken!" 140. „Vooruit, zei Piet, terwijl hij Drein uit de tobbe tro ga er zelf in liggen, dat water is lekker koel". En terwij in het zonnetje stond te drogen, kroop Piet lekker in ne o met heerlijk koel water.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6