Agenda SBmnenland jftucgedijke Stand Stad en Omqadaq. Weec&edcfit Brutale roofoverval. AUTO MET 33 PERSONEN ONDER DEN TREIN. Negen gewonden. RIJKSBISSCHOP MÜLLER GEDESAVOUEERD. Door het Hooge gerechtshof in het ongelijk gesteld. GAMPANA VERLOREN. SPOCRWEGAANSLAG MANDSJOERIJE. IN De daders van den spoorweg- overval omsingeld. Nadere berichten. DOODVONNISSEN IN RUSLAND. VERKEERSONGEVALLEN Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 6, 7, 8 en 9 Sept. historische feesten te Purmerend; Donderdag en Vrijdag histo risch spel Johan van Egmond; Vrijdag hist optocht, Zaterdag harddraverij, Zondag mu ziekconcours; tentoonstelling van land- en tuinbouw- en zuivelproducten, handel en industrie, enz.; kermis. Bioscopen. A. B. T., hedenavond half 8, hoofd nummer Boerenbedrog (sens.), hoofd rol Ken Maynard. Toegang boven 14 jaar. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer Pechvogels (kom.); hoofdrol len Stan Laurel en Oliver Hardy. Toegang eiken leeftijd. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8, hoofdnummer Goud (sens.), hoofd rollen Hans Albers en Brigitte Helm. Toe gang boven 14 jaar. Woensdagmiddag matinee. Cinema Americain, hedenavond half 8, hoofdnummer Het joch van Spanje (kom.); hoofdrol Eddie Cantor. (Geprolon geerd). Toegang boven 14 jaar. dair te verklaren met de stakende arbeiders der katoenindustrie, en eveneens in staking te gaan. Daarmede is de geheele textiel industrie der V.S. door staking stop gezet. De eischen der stakers. De eischen der textielarbeiders luiden als volgt: 1. 6-urige werkdag en een week van 5 da gen, met gelijke betaling van alle districten. 2. Geen vermindering van de thans be staande weekloonen. 3. Stopzetting van het achterstellen van georganiseerde arbeiders. 4. Afschaffing van de gewoonte het aantal der door 1 arbeider bediende weefstoelen te vermeerderen, zonder tegelijkertijd het loon te verhoogen. 5. Erkenning van de vakvereeniging als vertegenwoordiging der arbeiders bij onder handelingen. 6. Instelling' van een scheidsgerecht. 7. Krachtiger vertegenwoordiging van het federale bureau tot opheffing van de econo mische crisis bij de arbeidsbureaux in de ver schillende districten. Gissingen omtrent het aantal stakers. De stakingsleiders verklaren, dat een mil- lioen textiel-arbeiders instructie hebben ge kregen het werk neer te leggen. Volgens schattingen van andere zijde treft het sta kingsparool slechts 666000 arbeiders, die in 2781 fabrieken werken. In het Zuiden der U.S.A. wordt Labour Day niet algemeen gehouden, zoodat men daar reeds heden een indruk kan krijgen in hoeverre de werkgevers gelijk hebben met hun bewering, dat de meerderheid der arbei ders tegen de staking is. De voorzitter van de katoen-textielin dustrie Sloan heeft Zaterdag verklaard, dat het personeel van 12 fabrieken in het Zui den met overweldigende meerderheid heeft gestemd tegen opvolging van het stakings bevel. Algemeen komt de vrees tot uiting, dat het tot botsingen zal komen tusschen stakers en werkwilligen. De voorzitter van het sta kingscomité Gormen heeft in een radiotoe spraak gewaarschuwd voor ordeverstorin gen. IDe stakingsleiding heeft ook delegaties gézonden aan de gouverneurs der betrokken staten met het verzoek de orde zoonoodig met behulp van troepen te handhaven. Zij vree zen, dat de communisten den stakers tot daden van geweld zullen opruien. Zondagavond is te Annahütte bij Sentfenberg een trein van de Zschipkau Finsterwalder spoorlijn in botsing geko men met een vrachtauto waarop 33 per sonen voornamelijk kinderen en jeug dige personen zaten. De vrachtauto werd met groote kracht in de langs de baan loopenden sloot geslingerd. Negen personen werden gewond en moesten naar het ziekenhuis worden overge bracht. Geen der gewonden verkeert in levensgevaar. VERDUISTERINGEN BIJ HET GRIEKSCHE DEPARTEMENT VAN BUITENLANDSCHE ZAKEN. Meer dan 10 millioen drachmen ontvreemd. In het departement van buitenlandsche za ken te Athene is men een verduistering ten bedrage van 10 millioen drachmen op het spoor gekomen. Het betreft hier sommen die door geëmigreerde Grieken door bemidde ling van de Grieksche consulaten gezonden waren aan hun in 't vaderland achtergeble ven familieleden. Een in de zaak verwikkel de hooggeplaatste ambtenaar heeft de hand aan zichzelf geslagen. De benadeelde per sonen zullen door den staat worden schade loosgesteld. Het hooggerechtshof van Berlijn heeft het optreden van rijksbisschop Müller tegen zijn opponenten onwettig ver klaard door zijn vonnis ten gunste van dr. Buchholtz, den predikant van het Tempelhof district te Berlijn. Dr. Buchholz was door het consisto- rium van de Brandenburgeche kerkpro vincie afgezet op grond van het decreet van bisschop Müller van 3 Februari j.1. In dit decreet nam dr. Müller de macht om autocratisch, predikanten van de eene plaats naar de andere over te plaatsen en voorloopig met verlof te zenden of te schorsen. Dit decreet be rustte op een ander decreet van 26 Jan. Het gerecht heeft thans bevel gegeven tot uitbetaling van het achterstallige salaris van dr. Buchhalz en tot voort zetting van de uitkeering van zijn volle salaris, terwijl tevens werd bevolen, dat hij in 't bezit moost worden gelaten van zijn woning en dat de kosten van het proces moesten worden betaald. JAPANSCHE PROTESTNOTA AAN CHINA. De Japansche regeering heeft door haar gezant in Peking de Chineesche regeering een nota doen overhandigen, waarin zij pro testeert tegen de anti-Japansche ongeregeld heden in Weihaiwei. Op grond van de wa penstilstandsovereenkomst dringt zij er bij de Chineesche regeering op aan de anti- Japansche organisaties te ontbinden en haar activiteit te beletten. Wanneer dit niet ge schiedt, zal de Japansche regeering gedwon gen zijn oorlogsschepen naar Weihaiwei te zenden teneinde zelf voor orde en rust te zorgen. Bevestigd wordt, dat de stad Campana thans, na de tweede groote uitbarsting binnen één week, geheel aan de vlam men ten prooi is. Nog 6lechts enkele ambtenaren der posterijen, agenten en matrozen zijn voorloopig achtergeble ven. Toen Zaterdag nog verscheidene oe- troleumreservoirs in de lucht vlogen werd de hitte dermate ondragelijk, dat zelfs de brandweer haar pogingen moest opgeven en niets meer kan uitrichten ter bestrijding van het vuur. Men heeft thans alle beschikbare voertuigen gere- quireerd om de 15000 zielen tellende be volking in veiligheid te brengen. Buiten de stad staat een groote speciale trein te wachten om de politie en andere amb tenaren, die zich tot het laatste oogen- blik in de brandende stad ophouden, weg te voeren De schade wordt thans geschat op veel meer dan 12 millioen gulden. Het aantal dooden is nog niet bekend, men schat het op minstens 20 en dat der ge wonden op ruim 100. In den nacht op Maandag hebben Chinee sche bandieten op de lijn Kirin Aesjan een werktrein tot ontsporing gebracht. Acht per sonen werden gedood, vele anderen zwaar gewond. De Chineesche bandieten, die den spoor- wegoverval hebben gepleegd op den express bij Hsuang Sjen Pau, zijn door de Mandsjoe- rijsche en Japansche regeeringstroepen ach terhaald en omsingeld. Hun werd de eisch gesteld onmiddellijk alle gevangenen uit te leveren. Teneinde het leven van de ontvoerde passagiers te sparen is op bevel van het op percommando der achtervolgende troepen het vuur niet geopend. Mochten de bandie ten weigeren hun gevangenen op vrije voeten te stellen, dan zullen de troepen hen omsin geld houden totdat zij gedwongen zullen zijn tot vrijlating der gijzelaars. De bandieten zijn bereid de ontvoerden uit te leveren op voorwaarde, dat hun vrije aftocht wordt toegestaan. Deze voorwaarde is echter door het Japansche en Mandsjoe- rijsche commando afgewezen. Het schijnt thans toch, dat de eerste be richten omtrent omsingeling van de daders van den spoorwegoverval nabij Charbin, die een aantal gevangenen, waaronder Japan ners en Amerikanen, met zich voeren, niet geheel juist waren. Althans, ditmaal wordt emeld, dat men de bandieten, in totaal veertig in getal, wel heeft gevonden, doch dat men vreest, dat zij er nog in zullen slagen de Soengari-rivier te passeeren en Noordwaarts te ontkomen. Wanneer zij hierin niet zullen slagen, zullen zij waarschijnlijk trachten langs een Zuidelijke route te ontkomen. Vliegtuigen van het Japansche leger hebben verkenningsvluchten ondernomen en de waarnemers hebben daarbij inderdaad de gijzelaars, die zich in handen der bandieten bevinden, geobserveerd. Daar men echter bevreesd was dat hun iets zou overkomen, heeft men niets tegen de bandieten kunnen uitrichten. De overheid stelt alles in het werk om de gevangenen ongedeerd uit han den der bandieten te bevrijden. Naar uit Moskou gemeld wordt heeft het ferechtshof te Rershina vijf ambtenaren ter ood veroordeeld wegens verduistering van levensmiddelen, sabotage en diefstal. MINDER fARIG MEISJE AANGEHOUDEN. Zaterdagavond is verdacht van cnJstal van rijwielen aangehouden zekere W. S. uit Enschede, die zich in een logement te Eind hoven ophield met een minderjarig meisje, eveneens afkomstig uit Enschede. S. is naar het huis van bewaring te Den Bosch over gebracht. Het meisje is op transport gesteld naar Enschede. ARBEIDERSPERS CONTRA BAARS. Op verzoek van de Arbeiderspers geschorst. Men zal zich herinneren dat de N.V. de Arbeiders tegen den heer J. Baars een vor dering had ingesteld tot schadevergoeding van f 10000 op grond van uitlatingen van den heer Baars ten opzichte van de Arbei derspers. De Haagsche rechtbank heeft op 14 Juni ji. in deze zaak interlocutoir vonnis gewe zen, waarbij boekenonderhoud weid gelast en waarbij tot deskundigen werden benoemd de heer A. Schmidt, J. Moret Sr. en J. Robel De Arbeiderspers teekende tegen dit vonnis hooger beroep aan. dat heden voor het ge rechtshof in Den Haag werd behandeld. Het hof heeft evenwel op verzoek van appellante de zaak geschorst wegen» faillissement van den heer Baars. ROGGE-VERGOEDINCEN. Bij beschikking van den minister van econo mische zaken d.d. 3 September 1934 is aan belanghebbenden in verband met de ver laging van het prijsverschil bij invoer van Rogge en de verlaging van de vergoeding bij denaturatie van rogge in bepaalde gevallen een compenseerende vergoeding in uitzicht gesteld. E»e Nederlandsche akkeibouw- centrale wijst erop, dat toekenning van deze vergoeding blijkens bedoelde beschikking is beperkt tot bepaalde groepen van bij haar of bij de Nederlandsche meelcentrale georgani- seerden. Verder brengt de N. A. C. onder de aan- daht van deze georganiseerden, dat de toe zegging alleen geldt ten aanzien van op 2 September 1934 in Nederland opgeslagen ge- dorschte, ingedenatureerde rogge. Onge- dorschte of eedenatureerde rogge komt dus in geen geval voor een uitkeering in aan merking. Teneinde recht op deze vergoeding te kun nen doen gelden, zijn de betrokken groepen georganiseerden gehouden aan de N. A. C. vóór 7 September 1934 een opgave te ver streken van de voorraden rogge, welke naar hun meening voor vergoeding in aanmer king komen. Deze opgave zal voor iedere partij afzonderlijke bepaalde gegevens moe ten bevatten. De N. A. C. behoudt zich het recht voor, opgaven van belanghebbenden na 6 September 1934 versterkt niet in behande ling te nemen. Ernstig verkeersongeval bij Laren. Op den Nieuwen Rijksweg ter hoogte van de grens Laren Eemnes heeft gistermiddag omstreeks kwart voor zes een ernstige aan rijding plaats gehad tusschen een motorrij wiel en een auto, bestuurd door mevrouw F. B. uit Haarlem. Mevrouw F. B., dié achter het stuur van de auto zat, stak geruimen tijd, vóórdat zij den oprit naar de theeschenkerij „De Witte Berg" wilde inrijden, haar richtingsaanwij zer uit. Toen zij den weg overstak, kwamen juist van tegenovergestelde richting twee motorrijders aan. De voorop rijdende motor rijder j. S. B. Rings uit Zandvoort met op de duo een dame, vloog in volle vaart tegen de auto op. De duorijdster werd van aen motor geslingerd, vloog over de auto heen en kwam aan de andere zijde van den weg terecht. Zij bleef met een zware hersen schudding en een bloedende hoofdwonden bewusteloos liggen. De motorrijder kwam op een berm rechts van den weg terecht en was er nog erger aan toe. Hij had een sche delbasis-fractuur en een dubbele dijbeen breuk bekomen, benevens ernstige inwendige kneuzingen. Beide slachtoffers zijn, nadat de eerste hulp verleend was door een dokter, die toe vallig in de theeschepkèrij .gezeten was, naar de Majdlla Stichting te Bussum ver voerd. De auto kwam in een greppel rechts van den weg terecht en werd licht beschadigd. De inzittenden bekwamen lichte verwondingen door glasscherven. Naar gemeld word, is de tweede motorrij der, die achter den heer J. S. B. Rings reed, de schuld van het ongeluk. Daar hij echter doorreed, is hij onbekend gebleven. De iden titeit van de duorijdster kon nog niet vast gesteld worden. Door auto aangereden en gedood. Zondagmiddag is de 17-jarige wielrijd- ster S. Behing uit Peize aan den Heerenweg te Groningen aangereden door een auto, be stuurd door S. de B. en zoo zwaar gewond, dat zif spoedig na de aanrijding is overle den. Naar de oorzaak van de aanrijding wordt nog een onderzoek ingesteld. Vier wielrenners gewond. Gistermorgen omstreeks tien uur is op den Keienbergweg te Beekbergen een groep van zes wielrenners, leden van de Apel- doornsche rennersvereeniging „De Ade laar", komen te vallen. Het peleton was om negen uur uit Apeldoorn gestart voor een trainingsrit om het kampioenschap van Ne derland. Een traject van 40 K.M. was reeds afgelegd, toen de gangmaker, de renner Ton Berk de Beer, door een wielrijder werd aan gereden met het noodlottig gevolg, dat het geheele peleton, dat met een snelheid van 35 tot 40 K.M. reed, kwam te vallen. De renner M. Huiskes liep een ernstige hoofd wonde op, terwijl nog drie anderen gewond werden. Zij zijn naar hun wonigen vervoerd. Drie racefietsen werden vernield. Tragisch sterfgeval te Purmerend. Dinsdagmiddag had op den hoek Dubbele Buurt en Koemarkt te Purmerend een aan rijding plaats tusschen een auto en een wiel- rijdster, mej. S., welke oogenschijnlijk zon der ongelukken was afgeloopen. De wielrijdster gingn.1. per fiets weer naar huis. Thuisgekomen stortte zij evenwel neer en klaagde over inwendige pijnen. De dokter, die verscheuring van de ingewanden constateerde, achtte overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk, waar zij Zaterdag ochtend is overleden. Moeder en twee kinderen gewond. In de Aert van Nesstraat te Rotterdam zijn Zondagmorgen twee auto's met elkaar in botsing gekomen. In de auto, die werd aangereden, zat mevrouw M. M. Koppelaar van den Beukelsdijk, met haar beide doch tertjes, 6 en 8 jaar. Mevrouw Koppelaar kreeg een schouderfractuur en een gekneus- den rechterarm. Haar zesjarig dochtertje brak eenige tanden en kreeg wonden aan het gelaat; het achtjarige meisje kneusde een vinger. Drie gewonden bij botsing tus schen motorrijwielen. Zondagmiddag zijn op den Utrechtsche- weg te Amersfoort twee motorrijwielen met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van het eene rijwiel, de heer G. Ch. uit Apeldoorn, moest met een hersenschudding naar het ziekenhuis De Lichtenberg ver voerd worden. Zijn duopassagier ble« onge deerd. De bestuurder van het andere motor rijwiel, de heer C. T. J. de V. uit Rotterdam, kreeg een beenwond en een verstuikte pols. Zijn duopassagiere mevr. de wed. J. C. G liep een hoofdwonde en een gekneusden arm op. Zij konden, na verbonden te zijn, per trein huiswaarts keeren. Twee ernstig gewonden. Op den weg Steenbergen—Kruisland, ter hoogte van de z.g. blauwe sluis, is Zater dagmiddag een ernstig auto-ongeval ge beurd, waarbij de twee inzittenden van den auto, de heeren A. Halfman uit Prinsen- hage en Bosman uit Rotterdam, het slacht offer zijn geworden. Ernstig gewond werden zij naar het ziekenhuis Charitas te Steen bergen vervoerd. Slachtoffer overleden. Gisteravond wilde het 11-jarig meisje M. V. de Hoogstraat te Eindhoven overste ken. Het kind, dat blijkbaar geen acht sloeg op het verkeer, werd door een personenauto, bestuurd door den heer G. uit Nunen, die een vóór hem rijdende auto wilde passeeren, gegrepen. Het meisje kreeg ernstige verwon dingen en is naar het ziekenhuis overge bracht, waar zij direct na aankomst is over leden. KORTE BERICHTEN. Ter gelegenheid van het derde eeuwfeest van het voor handel en in dustrie aan de Zaan belangrijke vaar water, de Nauernasche Vaart, heeft de Zaansche Vereeniging voor Vreemde lingenverkeer een bloemencorso voor auto's, motorrijtuigen en rijwielen uitge schreven tegen Zondag 9 September. GEBOREN: Machiel, z. van Louis Vleeschhouwer en Johanne Lipmann. Margaretha Maria d. van Cornelis Breed en Cornelia Vendel. Agatha Maria, d. van Johannes Smit en Wilhelmina Bakker. Mattheus Gerardus, z. van Nicolaas Meijer en Guurtruida Pronk. Hendrik Nicolaas, z. van Klaas van de Pol en Johanna Cevat. Andreas Clemens, z. van Jurianus op de Weegh en Adriana Melker. Jeltje, d. van Jelle Vis ser en Johanna Winkelaar. OVERLEDEN: Geertruida Mieldijk wed. Laurens Huijs- man 37 jaar. Pieter Beunder 60 jaar. Emma Johanna Slagter gehuwd met Gerrit Wolzak 77 jaar. Jacob Schoonhoven 82 jaar. Jan Helder 21 jaar. In den laten avond van Zaterdag had al hier een brutale roofoverval plaats. De heer Hopman, ^wonende aan het Zeglis aan den weg naar Akersloot, was dien avond alleen thuis en vroeg naar bed gegaan. Ongeveer elf uur werd hij plotseling in zijn slaap ge stoord. Een onbekende sloeg met een stuk hout een raam geheel in elkaar, stapte toen naar bin nen en greep den reeds bejaarden heer H. onmiddellijk bij de keel, voordat deze nog om hulp had kunnen roepen. Daarna pakte de onbekende een broek, welke onder het hoofdkussen lag, en nam het zich daarin bevindende bedrag ad 890 mee, waarna de man langs denzelf den weg weer verdween. H. heeft daarop zijn buren gewaarschuwd, die de politie met het gebeurde op de hoogte stelden. Een onderzoek, dat direct werd ingesteld, leverde tot nog toe geen resultaat op. BEGRAFENIS PIET SLIKKER. Onder groote belangstelling is Zaterdag middag het slachtoffer van de aanrijding op den Helderscheweg, de 16-jarige Piet Slik ker, door zijn kameraden uit de A. J. C. be graven. Om even over eenen vertrok de stoet uit het Centraal Ziekenhuis, waar ds. F. Kuiper in de kapel een korten dienst had gehouden, voorop de omfloerste vaandels van de Roode Valken en de A. J. C., daarachter de Roode Valken, dan de lijkwagen en hierachter de oudere leden van de A. J. C. Als slippen- dragers fungeerden de hordeleiders. De lange stoet, nog aangevuld met vele belangstellenden, trok door de stad naar de Paardenmarkt, waar het slachtoffer woonde en waar een krans aan de kist werd gehecht en vandaar naar het kerkhof. Bedekt met de vlag van de A.J.C. werd de kist door de kameraden, waarmee hij leefde en werkte, naar de groeve gedragen, waar familie en vrienden zichtbaar onder den indruk voor altijd afscheid van hem namen Ds. F. Kuiper sprak hier een kort woord. Namens de famili" bracht hij dank voor de betoonde deelneming. Voor de A. J. C. bracht spreker den overledene een laatsten groet. Wij weten wat Piet aan de A.J.C. te danken heeft gehad, wat de A. J. C. voor hem is geweest. Vast besloten trouw te blij ven aan het vaandel van de A J. C. is hij dit geweest, tot aan ziin dood. GESLIPT. In het ziekenhuis verbonden. Zaterdagmiddag reed een motorrijder met duorijdster over den Geestersingel in de rich ting van het Texelschehek. In de bocht voor het gerechtsgebouw slipte hij door het naar links uitwijken om een rechts van den weg staande personenauto te passeeren. Het mo torrijwiel viel en werd beschadigd. De be stuurder en de duorijdster bekwamen beiden wonden aan de beenen. Zij zijn verbonden in het Centraal Ziekenhuis en konden daar na hun reis vervolgen. Het ongeval was aan eigen schuld te wijten. GEVOLG VAN TE SNEL RIJDEN. Op hen hoek MetiusgrachtMetiusstraat vond Zaterdagmiddag een aanrijding plaats tusschen een motorrijwiel en een driewieli- gen motorbestelwagen van de firma S. Mom. naar waarnemingen, verricht in den mor»*, van 3 September. Medegedeeld door het Kon. NederL Met Instituut te De Bof Hoogste barometerstand 770,9 mM Vardö. e Laagste barometerstand 740,4 m M Torshaven. te Verwfchting. geldig tot dca avond va» 4 September: Krachtige tot matige zuidelijke tot zu/d. westelijke wind; zwaar bewolkt met opkia ringen; kans op regenbuien; later koeler/ Weeroverzicht, De veranderingen in de drukverdeeling vol trekken zich in een bijna bonte volgorde" Van de depressies, welke Zaterdag over hei vasteland lagen, is die over Frankrijk met groote snelheid naar de Middellandsche zee getrokken, terwijl die over Duitschland na zwaren storm en veel neerslag in het Óóst zeegebied te hebben veroorzaakt, zich via zuid-Noorwegen naar de Noorsche zee heeft bewogen. Intusschen ontwikkelde zich in de afgeloo- pen 24 uur een diepe en uitgebreide depres- sie over den oceaan en de Britsche eilanden Tegelijkertijd vormde zich boven west.' Duitschland. Zwitserland en oost-Fraafa-ii een hooge aruk. Dientengevolge nam de luchtdrukgradient flink toe, zoodat krach tige wind langs onze kust waait. Ook over Ierland, Schotland en zuid-Noorwegen waait het hard, in het overige gebied heer. schen meest matige winden. Over het algemeen is het warmer gewor den, hoofdzakelijk, omdat de krachtige wind een sterke nachtelijke afkoeling tegenging. Slechts over Scandinavië, waar in het noor den een hooge druk nog stand houdt, ver anderde de temperatuur weinig. Over de Britsche eilanden viel zware neerslag. Deze regen wordt veroorzaakt door een opvullen de depressie over centraal-Europa. Het weer ten onzent zal in de eerstkomende 24 uur wel onder depressie-invloed staan, vrij sterke wind en regenbuien zijn waarschijnlijk. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 8.14 uur licht op. De oorzaak was, dat de motorrijder J. St. veel te snel reed en aan den bestuurder van den bestelwagen niet den voorrang verleen de. Het motorrijwiel werd vrij ernstig be schadigd en is door de politie in beslag ge nomen. De motorrijder kreeg ernstige ver wondingen aan zijn hoofd en zijn reefttenin- ger werd verbrijzeld. Deze is in het C*ntraal Ziekenhuis geamputeerd. De raotordrwme- Ier werd beschadigd aan spatborden en voorzijde van den bak. KLEINE AANRIJDING. Hedenmiddag om ongeveer kwart voor twee had op den hoek Grootnieuwland—D» Laat een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto der firma de Ruiter en een wiel rijder, doordat de bestuurder der auto den fietser coupeerde. De fiets werd deerlijk ge havend. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. j DRONKENSCHAP. Terzake openbare dronkenschap zijn Za terdag twee en Zondag vier personen door de politie ter ontnuchtering aan het bureau in bewaring gesteld. Proces-verbaal is te gen hen opgemaakt. GESIGNALEERD IN HET POLITIEBLAD. Door de politie is gistermiddag een per soon aangehouden, die in het algemeen poli tieblad stond gesignaleerd terzake het opge ven van een valschen naam en wiens aan houding door den burgemeester van Texel was verzocht. BINNENBRANDJE. Gistermorgen werd aan de politie assis tentie verzocht bij een binnenbrandje teil huize van dr. S. aan den Bergerw# Vermoedelijk door kortsluiting bij het bruiken van een electrisch apparaat, P* een bed in brand geraakt. Met behulp vah water en zout is het brandje gebluscht. ZWEMWATER VICTORIEBAD. Men verzoekt ons opname van f** volgende: Er schijnen geruchten te loopen, dat n« zwemwater van het Vctoriebad niet aan ae eischen voldoet en men zelfs kans zou lob" pen op oor- en keelontsteking als men er van gebruik maakt. a De gemeentelijke geneeskundige en S610 heidsdienst heeft in verband met de geruC£ ten een bacteriologisch onderzoek ingeste"* waarvan de resultaten zijn medegedeeld aa dr. Hollman. inspecteur van de Vol'ksgezo - heid, die heden bericht heeft, dat er grond van dit resultaat van gevaar g sprake is en dat de geruchten dus van a grond ontbloot zijn, zoodat tegen zwe®i in het Victoriebad geen enkel bezwaar besta OPKOMST EN BLOEI VAN PURMEREND ALS MARKTPLAATS. Door den heer O. Köhne, wethouderv^ het Marktwezen, voorzitter van het 1934 te Purmerend, is ter gelegenheid van feestweek een boekje geschreven over komst en bloei van Purmerend alsh plaats. Het boekje bedoelt een kort h overzicht te geven de ontwikkeling c me rende r ma rkten. t Enkele oude gravure» sieren den te*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2