De Alkmaarsche kermis. {Binnenland JlecfUszoAen £aatsie éecicfiten JUuktfecichtea *Adoecteuliëu BRAND TE OPMEER, Districts-arbeidsbeurs. GEZELSCHAP LOUIS SAALBORN. Opvoering van Rubber, een spel uit Deli. GULDEN VLIES. Tooneelgroep Het Masker: Dokter tegen wil en dank. Kerkbrand te Rhenen. Nadere mededeeling. Vergiftige bessen. Twee kinderen overleden. PUTSCHPOGING VAN GRIEKSCHE ONDEROFFICIEREN TE ATHENE. Met de kas ontvlucht. HOOG WATER IN POLEN. Hulpbruggen weggeslagen. AUTO TE WATER GEREDEN. Een doode. BRAND. Felle brand te Rotterdam. Een rusthuis uitgebrand. ONTSLAGAANVRAGE VAN BURGEMEESTER DEKKER VAN OBDAM. Burgemeester Dekker gaat hun. D« heer N. Dekker heeft tegen 1 Octo- ber a s. om gezondheidsredenen ontslag gevraagd als burgemeester en secreta ris der gemeente Obdam, welke functies hij sinds April 1914 vervulde. Dit besluit van den algemeen geachten magistraat zal, hoewel het niet onverwacht komt (de heer Dekker heeft reeds sedert April ziekteverlof), de gemeentenaren onaan genaam treffen. De burgemeester toch is een zeer welwillend, deskundig en werk zaam man, die veel gedaan heeft voor den voorutgang der gemeente. De op- ricchting van het G. E. B. in 1916 (on langs overgedragen aan het P E N.) was voor een groot deel zijn werk, terwijl hij voorts zijn werkkracht gaf aan de we genverbetering in de gemeente, waar voor bij ook streed als secretaris van het polderbestuur. Aan hem is het te danken, dat er thans een uitstekende weg is, die, flink verbreed op verschil lende punten, door het hoogheemraad schap Hollands Noorderkwartier in orde is gebracht en in beheer werd genomen. Van de belangstelling van den heer Dekker voor de zaken der gemeente ge tuigt dat hij tijdens zijn ziekte gedurende de laatste maanden nog van alles op de hoogte, wenschte te worden gehouden, opdat hij zijn oordeel zou kunnen geven. De heer Dekker is 59 jaren oud. Hij is reeds sedert een groot aantal jaren iid van de Prov. Staten van Noordholland en is ook eenige jaren voorzitter geweest van den L. T. B. in het diocees Haarlem, terwijl hij een zeer gezien lid is in het bestuur van het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. PUZZLE-RUBRIEK. In de nieuwe opgave moet het tweede woord zijn bo en het vierde jlodbk. De ij vap het elfde woord stelt één enkele let tel* voor. Hetgeen onder het diagram staat be hoort niet bij de puzzle-rubriek. AANRIJDING TE SCHAGERBRUG. Zaterdag j.1. had op den Schagerweg te Schagerbrug een aanrijding plaats. Eenige jongens uit Schagen reden per fiets in de rich ting Callantsoog. Zij werden achterop gereden doof den heer U. W., -die met zijn auto even eens uit Schagen kwam. Juist toen de heer W. de fietsende jongens wilde passeeren, week één van hen, een zoontje van den heer S., te veel naar links, waardoor hij in aan raking kwam met de auto. Hij bekwam een groöte vleeschwond aan den linkerboven arm en geraakte, waarschijnlijk mede door den schrik, bewusteloos. De heer W. nam den aangeredene in zijn auto en bracht hem naar Schagen, waar een dokter geneeskundige hulp verleende. Het bleek, dat de aangereden knaap nog slechts korten tijd kon fietsen. 'Tijdens eeil kort/maar hevig onweer, is de kapitale boerderij van den heer N. Laan, aan het Koningspad, door den bliksem getroffen en geheel uitgebrand. Het vuur greep zóó snel om zich heen, dat niet6 kon worden gered. Als bijzonderheid kan worden mede gedeeld dat op dezelfde plaats reeds driemaal de boerderij is afgebrand, waarvan tweemaal door het onweer. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. In Rochdalestraat 4 is een postduif komen aanvliegen met pootring gemerkt W.B.-N7-83 9395. Tel. 838. Geopend voor werkgevers van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2—5 uur, behalve Zaterdag. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: groep bouwvakken: 55 grondwerkers, 32 metselaars, 7 voegers, 12 stucadoors, 13 op perlieden, 72 timmerlieden, 20 schilders, 1 steenbikker, 1 steenhouwer, 5 betonwerkers, 1 bouwkundige, 2 waterbouwkundigen, 1 opz,-teekenaar, 2 bouwk.-opzichters. groep metaalindustrie: 1 electrotechnisch ingenieur, 1 autog. lasscher, 9 bankwerkers, 1 blikslager, 5 carrosseriebouwers, 1 kern- maker, 4 electriciens, 1 fitter, 2 ketelmakers, 1 fraiser, 4 klinkers, 3 instrumentmakers, 12 loodgieters, 1 lijnwerker, 8 machinisten, 1 mach. teekenaar, 8 metaaldraaiers, 1 metaal- ijler, 2 metaalsüjpers, 11 monteurs, 1 piano stemmer, 3 plaatwerkers, 2 scheepstimmer lieden, 3 rijwielherstellers, 5 smeden, 3 scheepbouwers, 8 stokers, 1 tandtechniker, tegenhouder, 1 voorslaander, 3 vuurwer- *ersj>2 wagenmakers, 1 werktuigbouwkunde Se> 9 ijzerwerkers, 1 zandbereider, 3 zand- vormers. groep voedings- en genotmiddelen: 39 si garenmakers, 2 sorteerders, 2 kistenplak- *er6, 1 stripper, 2 tabaksbewerkers, 2 sla gers, 1 kok, 4 chocoladebewerkers, 2 suiker bakkers, 14 bakkers, 1 bierbottelaar. groep boek- en steendrukkerijen: 3 letter zetters, 4 drukkers. groep houtbewerking: 14 meubelmakers, 7 meubelstoffeerders, 8 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 beeldhouwer, 2 borstelmakers. groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 12 boerenarbeiders, 3 bloemisten, 1 kweeker. groep handel: 13 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden. groep verkeerswezen: 29 chauffeur, 3 koet siers, 13 pakhuisknechts, 4 kellners, 13 ma gazijnbedienden. overige beroepen: 7 boekbinders, 1 was- scher, 5 kleermakers, 2 rietwerkers, 1 zeil maker, 3 schoenmakers, 1 verfbereider, 4 in casseerders, 2 huidenzouters, 10 kantoorbe dienden (manl 3 zakkenstoppers, 1 kapper, 1 secretarie-ambtenaar, 1 reclameteekenaar, 1 klompenschilder, 33 transport- en 150 los- arbeiders. gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 37, tabaksindustrie 10, overige beroepen 3. jeugdige werkloozen beneden IS jaar in diverse beroepen 20. geplaatst 46 werkzoekenden, vrouwelijk personeel (aangeboden) 1 kin derjuffrouw, 1 steno-typiste, 9 kantoorbe dienden, 1 naaister, 1 huishoudster, 1 strijk ster, 1 lampen ka ppenmaakster. 7 werksters, 3 dagmeisjes. Alkmaar, 1 September 1934. De directeur voornoemd, ED. VAN DEN HEliVEL. De schouwburgloge Dassi wtrs Zater dagavond geheel uitverkocht. Voor het stuk Rubber bestond een buitengewone belangstelling, die allereerst te verkla ren is door de groote bekendheid die het boek Rubber, van mevr. Székely-Lulofs in ons land heeft gekregen. Naar dit boek is in zes tafreelen het stuk vervaardigd. Veel wat men in het boek aantreft, moet men op het"tooneel missen. Versteegh en zijn vrouw Marian nemen in het stuk slechts een zeer be scheiden plaats in. Meesters is §ds zeer speelbare figuur meer op den voorgrond gesteld. Maar als middelpunt Van het stuk zijn toch genomen John v. Laer en zijn pas uit Holland gekomen vrouwtje Renée. In het eerste tafreel brepgt een telegram voor John de verrassing, dat Renée al op weg is, waarop Jbhn af scheid neemt van Kikusan, de huishoud ster, die acht jaar bij hem is geweest. Het tweede tafreel geeft het inhalen van Renée op de plantersclub te Randjah. Daar doet zij haar eerste indrukken op van dit bijzondere rubber-milieu, waar de Hollanders zoo geheel anders worden en waar 't voor een blanke vrouw nage noeg niet uit te houden is. In dit tafreel heeft ook de eerste ontmoeting plaats ttiet Ravinsky, den jongen Rus. In de derde scène wordt den toeschouwers ge toond, dat het in het huwelijk van van Laer en Renée lang niet alles rozengeur is. Renée vertrekt dan naar Brastagi, het rustoord in de bergen, waar Ravinsky haai ondanks alles komt bezoeken en hij en Renée elkaar hun liefde bekennen. Dan komt het tafreel van de nieuwe club. De verandering die er plaats vindt door 'tvele geld verdienen en door de A-'.erikaansche ideeën van flirt en cock tails, waarna in 'tslottafreel Kikusan weer tot van Laer terugkeert, die alleen is achtergebleven. Om Renée en John groepeeren zich de voornaamste personen uit het boek: het echtpaar Terheide, van Hemert, v. d. Meulen, Meesters e. a. In stijgende spanning hebben de be zoekers de vertooning gevolgd. Ta] van tafreelen maakten gf-ooten indruk, mede doov de decors, waaraan veel zorg was besteed. In de oorspronkelijke rolverdeeling moest door het niet beschikbaar zijn van Oscar Tourniaire een kleine verande ring plaats vinden. Louis Saalborn had de rol van Tourniaire overgenomen, ter wijl Jan v. Ees als plaatsvervanger op trad in Saalborn's rol. Deze laatste be slissing was eerst laat genomen, w aar door Jan van Ees nog niet voldoende ge legenheid had gehad om zich in de rol (ook wat den tekst betreft) in te leven. Toch waren verschillende scènes uitste kend en leek Jan v. Ees ons voor deze rol een zeer geschikte figuur. Carla de Raet heeft Renée gespeeld op uitstekende wijze. Zij speelde vlot en met temperament en was in alle opzich- tr i het vrouwtje dat men zich uit het boek voorstelt. Louis Saalborn speelde de rol van Meesters vol kleur en leven en wist dezen echten Deliaan uit de rub ber uitstekend te doen leven. Van de vele verdere medewerkenden noemen wij John Timrott, die opviel door zijn goed spel als-van Hemert, Folkert Kramer, die van der Meulen. den administrateur, uitmuntend typeerde, Adolf Hamburger als Ravinsky en Theo Vink als Spoor. Bij de dames vielen op Ito Katiska als Kigilsa'n en Alie Crok als Marian Ver steegh. Zeer goed was Péronne Hosang als Anna Terheide, evenals Annie Schuitema in de rol van Mies Spoor. Ne elk der tafreelen volgde een enthou siast applaus. Zaterdag en Zondag besloot de too- neelgroep „Het Masker" haar voorstellin gen in het Gulden Vlies met een Moiiè'e- avond. De keuze was gevallen op één der gróote stukken van den Franschen schrijver n.I. Dokter tegen wil en dank, dat voorafgegaan werd door Belache lijke Hoofsche; Juffers. In het laatste stukje maakt Molière de preciease juffertjes uit zijn tijd in hooge mate belachelijk. Hun overdreven ge doe, hun vereering voor alles wat z.g. hoofsch is, brengt een paar afgewezen minnaars er toe de dochter en het nich tje van Gorgibus er leelijk in te laten loopen. Twee lakeien weten zich dusda nig voor te doen dat de dames in vuur geraken voor deze mannen Maar dan keeren de meesters terug en laten de lakeien en de dames een allerzotst figuur slaan. Markies de Mascarille, in werkelijk heid de knecht van La Grange, is de be roemde rol uit deze éénacter Jan Musrh speelde hem vol kleur en leven. Zijn voordracht, zijn improvisatie, zijn zang. 't was alles van groote komische kracht Maiy Smithuysen er Georgette Reye<- - ski wisten de overdreven juffers keurig uit te beelden Dokter tegen wil en dank is een blij spel in drie niet te lange bedrijven *t Is de bekende geschiedenis van Sganarelle, den drankzuchtigen houthak ker, die zijn vrouw slaat. En deze Mar- tine neemt wraak door eenige dienaren van den rijke Géronte wijs te maken, dat Sganarelle een wonderdokter is, een zonderling, die alleen na een flink pak siaag wil bekennen dokter te zijn. En Sganarelle moet zich zijn nieuwe functie wel laten welgevallen- Hij moet de doch ter van Géronte, die eensklajvs stom ge worden is, genezen. Nu dat gelukt hem ook. Want Lucinde houdt zich maar stom, omdat zij niet wil trouwen met den candidaat van haar vader, maar mei haar eigen keuze, den joongen Leandre Alles keert zich aan t slot ten goede. Een rol als van Sganarelle is voor Jan Musch als 't ware geschreven. Hij speelt haar vol fantasie en dit spel beheerscht het geheel© stuk. In deze Molièrestuk ken toont Jan Musch opnieuw welk een artist hij is. Noemen wij verder nog An- ton Ruys als Géronte, Ank van der Meer als Lucinde en Ad van Hees als Lean dre. De rol van Martine werd goedge- speeld door Henriette van Kuyk terwijl Coba Kelling opviel in de rol van Jac- queline. Willem de Vries en Jacques de Haas waren de twee bedienden. Costuums waren goed verzorgd. Aan 't slot klonk een luid applaus in 't bijzonder voor Jan Musch. NAAR DE VOLKENBONDSVERGADERING. De Nederlandsche delegatie naar de 15- de Volkenbondsvergadering, welke op 10 September 1934 te Üenéve zal aanvangen, zal als volgt zijn samengesteld: Jhr. mr. A. C. D de Graefi, min. van buitenland- sche zaken, mr. J. A. N. Patijn, mr. J. Lim burg en mr. W. M. v. Lanschot, en voorts prof. mr. J. A. Francois, administrateur en mevrouw C. A. Kluyver. HERPLAATSING VAN DEN LUTINE-TOREN. De toren is Zaterdag met goed gevolk bo ven het wrak van de „Eutine" geplaatst. EEN ONDERNEMENDE JONGEMAN. Op de fiets naar Saloniki. Den 20en Juli, juist op zijn jaardag, is de jeugdige Eddy Knap van den Hofdijk te Rotterdam, in gezelschap van een Bussumschen vriend per fiets op reis gegaan naar Palestina. Zaterdag heeft de familie, zoo deelde de moeder van den globetrapper aan de N. R. Ct. mede, be richt ontvangen, dat de 19-jarige zoon te Saloi.iki aan boord is gegaan om de rest van zijn reis per boot tot Jaffa te maken Natuurlijk is de tocht niet zonder avonturen voorbijgegaan. Te Frankfort heeft de Bussumer, die meer vriend schap voor een Duitschen maat had op gevat, zijn Rotterdamschen reisgezel in den steek gelaten, met medeneming van alle kaarten en papjeren. Eddy heeft zich door die trouweloosheid niet laten ontmoedigen en is opi eigen gelegenheid op zijn stalen ros verder getogen naar Weenen, van VVeenen met een omweg over Boedapest naar Belgrado en van daar langs de veelal nog ongebaande Balkanwegen naar de havenstad Salo niki. Van de 125, waarmede hij ver trokken is, had hij, toen hij de boot be trad, er nog 60 over. In Palestina zal de lange afstandrijder eerst eens duchtig uitrusten en een be zoek brengen aan zijn te Rehoboth bij Tel Aviv wonenden oom, een Wage- ningsch landbouwkundige, die ter plaat se onderzoekingen verricht en die eigen lijk door een grapje in een brief den jeugdigen, doorzettenden neef op het denkbeeld heeft gebracht dit reisje op deze manier te ondernemen. DIRECTEUR SPAARBRIEFBANK VEROORDEELD. Tot boete van f 2000. Bij schriftelijk vonnis heeft de kanton rechter mr. rerguson te Den Haag den directeur van de Ned. Spaarbriefbank N G M.G., die door middel van agenten z g spaarbrieven heeft verkocht, die trokken op de Staatsloterij, conform den eisch van het O. M. veroordeeld tot een boete van 2000, subs. honderd dagen hechtenis. (Ongecorrigeerd De Cunera-ioren behouden. Hedenmiddag is brand ontstaan in de be kende CuneFakerk te Rhenen Het vuur greep snel om zich heen en tastte het kerkgebouw geheel aan. Het dak stortte in Bijna niets kon worden gered. De brandweer slaagde erin den beroemden Cunera-toren te behou den. Het dorp Rhenen en de omgeving wer den hedenmiddag opgeschikt door de mare, dat brand was uitgebroken in de beroemde Cuerakerk. Van alle kanten spoedde men zich naar de plaats des on- heils om zoo mogelijk hulp te verleenen. De vrijwillige brandweer was spoedig ter plaatse, doch daar het vuur met zeer groote snelheid om zich heen greep, werd onmiddellijk assistentie gevraagd van de brandweren uit de omliggende gemeenten. Korten tijd na het uitbreken van den brand te ruim 1.30 uur arriveer den de brandweren van Wageningen, Veenendaal en Arnhem. Uit laatstge noemde gemeente was een groote motor spuit ter plaatse. Het blusschingswerk, onder leiding van den waarnemenden burgemeester van Rhenen, werd met kracht ter hand genomen. Met 8 stralen werd water ge geven, doch het mocht niet baten. Het kerkgebouw werd een prooi der vlam men. Aan alle kanten sloeg het vuur uit Toen bleek, dat het kerkgebouw niet te redden was, werden alle krachten ge concentreerd op het behoud van den be roemden Cunera-toren. Ruim anderhalf uur na het uitbreken van den brand stortte het dak van het kerkgebouw in. Uit Jiet kerkgebouw kon slechts zeer weinig worden gered. Ook het beroemde orgel in deze kerk ging verloren. Hedenmiddag om 3 uur woedde de brand nog voort. De vlammen zijn wel veel minder geworden, doch er ontwik kelde zich nog heel veel rook. Het ge vaar voor den toren was nog niet gewe ken, doch was niet zoo dreigend meer als in het begin. De brand Is uitgebroken aan de oost zijde van de kerk. De toren staat aan de Westzijde. Hoewel hieromtrent nog geen zeker heid bestaat, kan worden aangenomen, dat de oorzaak van den brand moet worden gezocht in onachtzaamheid van een loodgieter, die hedenmorgen op het kerkgebouw werkzaam is geweest. Tal van autoriteiten, ook uit de om liggende plaatsen, en een groote menigte nieuwsgierigen slaan het blusschings werk gade. DE NEDERLANDSCH-DUITSCHE HANDELSOVEREENKOMST. Naar aanleiding van de uit Berlijn ge seinde aanvulling van de hier te lande van officieele zijde gedane mededeeling betref fende de met Duitschland tot stand gekomen transferregeling, volgens welke aanvulling de voor de transfer van de rente binnen hei kader der overeenkomst vereischt deviezen in vollen omvang ter beschikking worden ge steld uit het totaal der aanvullende leverin gen (zusatz-exporten), welke Nederland in Duitschland zal bestellen, vernemen wij van bevoegde zijde, dat zulks in het algemeen wel juist is, doch dat niet moet worden ge meend, dat Nederland hierbij verplichtingen op zich heeft genomen, welke de Nederland sche volkshuishouding zouden kunnen scha den. Met name moet niet de gedachte ont staan, dat Nederland goederen zou moeten koopen, die het niet kan gebruiken. ARBEIDSONGEVAL. Hedenmorgen is aan den in aanbouw zijn- den dam ten behoeve van de nieuwe brug te Lage Zwaluwe een 35 M. lange Morisoo- paal afgebroken en in het water gevallen. Viji arbeiders, die daar aan. het werk waren, geraakten te water. Allen konden met be hulp van reddingsboeien weer op het drocc worden gebracht. De machinist, die aan de brug werkzaam was, werd bewusteloos opge haald. OUDE MAN VERDRONKEN. Op de grens der gemeenten Moordrecht en Gouda is uit een sloot het lijk opgehaald van den 82-jarigen W. C. Verhaar, wonende in de Taborstraat te Rotterdam. Vermoedelijk is de oude man, die meerdere malen verre wandelingen maakte, door de duisternis misleid, en te water geraakt. Bij de lijkschouwing werd geen enkel spoor van misdaad aangetroffen. ROYEMENTEN IN DE O.S.P. In een Zaterdag en Zondag gehouden par tijconferentie der Onafhankelijk Soc. Partij is met 168 tegen 14 stemmen besloten tot royement van de reeds geschorste partijbe stuurders J. de Kadt (secretaris), S. Tas en H. de Boer. De beide eerstgenoemden waren, hoewel daartoe uitgenoodigd, niet ter conferentie aanwezig. Voorts werd met 134 tegen 22 stemmen besloten tot bevestiging van het royement van den Rotterdamschen Federatievoorzitter G. van Oorschot. De politieke stellingen, voorgesteld door het partijbestuur, werden met op vier na al- gemeene stemmen aanvaard. Het partijbestuur werd aangevuld Hel dagelijksch bestuur bestaat thans uit P. J. Schmidt voorzitter, Stan Poppe secretaris, F v. d. Goes 2e voorzitter en mevr. Chr. de Ruyterde Zeeuw. In het gezin van den arbeider L. uit Ov3r Aa onder de gemeente Prinsenhage (N.-B.) werden Zaterdag 3 kinderen van respectievelijk 3, 4 er 6 jaar na het eten van bessen ongesteld Twee van hen zijn aan de gevolgen overleden De toestand van het derde kind was hedenmorgen ernstig. Een groep onderofficieren der lucht- afweerbatterijen heeft hedennacht een po^ir.g tot opstand gedaan. De man schappen weigerden echter aan den putch deel te nemen. Daarop braken de onderofficieren de kasten open, waar in de gelden waren opgesloten en vluchtten met medeneming van de aan wezige gelden. Het onderzoek door po litie en militairen is nog aan den gang. In verband met den regenval der laat ste dagen is de waterstand in Galicië zoozeer gestegen, dat de rivieren op eenige plaatsen wederom buiten hun oevers zijn getreden. Ernstig gevaar voor hoog water bestaat echter niet. Eenige bruggen die na de laatste hoog water catastrophe. als hulpmaatregel waren gelegd zijn weggesleurd door het water. Hedenmorgen te ongeveer 11 uur reed een personenauto, afkemstig uit Amsterdam, door tot nog toe onbekende oorzaak in de Schalwijksche Wetering In de auto zaten behalve de chauffeur, vier dames. Door onmiddellijk toegeschoten hulp werden de chauffeur en drie dames op op het droge gebracht. Een der dames is echter verdronken. In verband met het auto-ongeluk verne men wij dat de auto afkomstig uit Amster dam op weg was naar Grave. 't Was een ge huurde wagen. Een der andere dames is er tengevolge van 't ongeval vrij slecht aan toe. De verdronkene was mevr. A. de Kruyf Borghols uit Baarn, 58 jaar oud. Van de drie andere dames is mevr. E. Siemering Borchhols er het ergst aan toe. Zij heeft veel water binnen gekregen. Zondagmorgen even voor vijf uur heb ben voorbijgangers ontdekt dat een felle brand was uitgebroken in het ge bouwencomplex van de bakkerij van de firma T.. den Hartigh aan den Bergweg te Rotterdam. De brand bleek te woeden in een houtloods, welke op de binnenplaats staat Deze loods deed dienst als werk plaats voor het maken en schilderen van wagens. Vlak bij zijn de stallen van 35 paarden. Met groote moeite hebben politieagenten en burgers de paarden langs een nauwe gang, die heel dicht zij de vuurzee was gelegen, in veiligheid weten te brengen. De werkplaats brandde totaal uit Een aangrenzende bakkerij werd even aan getast, maar de brandweer wist het vuur hier spoedig te blusschen. Niet kon wor den verhinderd, dat de vlammen zich mededeelden aan een groot steenen pak huis van de firma M. Vromen en Co., gelegen achter de bakkerij. In dit pak huis, dat 60 bij 30 meter groot is, was een groote partij papier opgeslagen De brandweer tastte het vuur van ver schillende kanten krachtig aan en na een paar uren was de brand bedwon gen. De oorzaak van den brand heeft men niet kunnen vaststellen. Er wordt gedacht aan de mogelijkheid van kortsluiting of broeiing. Hedenmorgen is vermoedelijk door een lek in den schoorsteen brand uitgebroken in het rusthuis „Pansarie" gelegen aan den Heerderweg te Epe, van het echtpaar Hoek stra. Het gebouw brandde uit, de inboedel kon gedeeltelijk worden gered, het huis was laag verzekerd. De laatste pensiongast was juist Zaterdag vertrokken. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 3 Sept. 1934. 87 Vette koeien 130—220; 22 Graskalveren 20 37; 36 Nuchtere kalveren (slacht) 4 12; 382 Vette varkens per K G. 2932 cent. Handel matig. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Sept. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6300 K.G. AardapjoelenDuc of York 1.702, Blauwe Eigenheimers 4 4.50; 19000 K.G. Roode kool 1.30 2.90; 3200 K G. Gele kool 2.30- 4.5040000 K.G. Vroege witte kool 1.30 1.60; 11000 K.G. Uien: gele uien 2.40—3, gele drieligen 1.60—1.90, geleep 2.20-/- 2.60 2000 K.G. Peen 7 0.60-f 1.50; 3400 K.G. Bieten 1.20- 2.10; 3400 K.G. Slaboonen 5.10 12; 150 K.G. Snijboonen 5.1011, alles per 100 K.G. en 2900 stuks Bloemkool le s. 8.10—14.80 en 2e s. 2.50—4. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 3 Sept. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt; 417 Vette koeien, le kw. 58—60 cent, 2e kw 52—58 cent, 3e kw. 44 —50 ct. per K.G. slachïgewicht; 128 Melk en kalfkoeien 160216; 158 Vette kal veren 2e kw. 36—44 cent, 3e kw. 28—35 ct. per K.G lyevend gewicht; 100 Nuchtere kalveren 3.506; 91 Schapen en lam meren, Schapen 1519, lammeren 10 13; 616 Varkens, vleeschvarkens 90 110 K.G. 3637 cent, zware varkens 34 36 cent, vette varkens 33—34 cent per K.G. slachtgewicht: 27 Paarden 60—100. Ter veemarkt waren 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken aangevoerd. IC September D.V. hopen onze ge'iefde Ouders M. TEERHUIS en A. TEERHUIS—DE VRIES hun 12K-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hun liefhebbende kinderen, GERRIT. BRAM. MIEP. Alkmaar, Zaadmarkt 45. Heden nam de Heere tot Zich onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd-, Groot- en Over grootmoeder, EMMA JOHANNA WOLZAK-SLAGTER, in den ouderdom van 77 jaar. Uit aller naam, G. WOLZAK. Alkmaar, 3 September 1934. Oudegracht 185. De teraardebestelling zal plaat9 hebben Woensdag 5 September a.s. op de Alge- meene Begraafplaats te Alk maar. Vertrek van het sterf huis nam. 8 uur.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3