yzzz&zznszznz Jbcooindaaf 7liemos ^Binnenland DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. WIERINGERWAARD. HEILOO. BROEK OP LANGENDIJK- HOOGKARSPEL, 'T VELDT. HENSBROEK. HEERHUGOWAARD. WIERINGERWAARD. WIERINGEN DE STREEK. Voor slechte spijsver tering en verstopping zijn Poster s Maagpfl- ten bet middel bt) alt- aemendhetd. Zl) por- geeren met heftig, doch werken zacht en zonder krampen Houdt steeds een Baeos bq de band Alom oorkrtfgbaei Af 0.63 O- flacon. LANGENDIJK. De zaak van de pokkige aardappelen, welke dezen zomer tijdelijk voor de venneti- gingsprijzen van den hand zijn gedaan, vormt wel een punt van bespreking bij de tuinders. Men is er niet al te best over te spreken, dat deze aardappelen niet tegen een hoogeren prijs worden berekend en er werd door de tuinders nog wel eemge toeslag op deze aardappelen verwacht, omdat de telers van deze pokkige aardappelen in een on gunstiger positie zouden komen te verkee- ren dan de andere aardappeltelers Niet alleen in het bestuur van den Noor- dermarktbond is deze zaak ter sprake ge bracht, ook in de districtsvergadering van de Ned. Tuindersbond afd. Noordholland heeft men er zijn aandacht aan besteed en is aan den regeeringscommissarts eemge cor respondentie gericht met verzoek om toeslag op deze pokkige aardappelen, voor hen die door de droogte een misgewas hebben ge kregen. Het antwoord, dat men na eenigen tijd van dezen regeeringscommissaris mocht ontvangen, was niet bijzonder hoopgevend, daar er in dit antwoord aan fle tuinders werd verweten, dat ze te weinig vertrouwen in de verschillende regelingen hebben be toond, waardoor ze te gauw aan het rooien zijn gegaan. Dit kan echter geen aanleiding zijn voor den R.C. om een steunregeling in het leven te roepen. De bestuursleden waren het met dit scnrij- ven lang niet eens, want de oorzaak, dai sommigen vroeg zijn beginnen te rooien, zat hoofdzakelijk in het feit, dat de aardappelen tengevolge van de droogte zoo spoedig doou gegaan waren. Naar aanleiding van de vele abuizen bij de berekening van het kwantum door de bol- 1 enkweekers in te leveren bloembollen zal door den N.T.B. een adres aan de Sierteelt- centrale worden gezonden. Qemewletade*t •Vrijdagavond 8 uur vergaderde de raad onder leiding van wethouder A. D. Sleutel, wegens ongesteldheid van den burgemeester. De andere leden waren allen aanwezig. Door ongesteldheid van den burge meester, aldus de heer Sleutel, ben ik aangewezen de vergadering te 'eiden en doe dat met den wensch dat de burge meester weer spoedig hersteld moge Ingekomen was van den commissaris der koningin een schrijven waarbü werd medegedeeld dat aan den burge meester nogmaals een maand ziektever lof is toegestaan ingaande 18 Aug. Door Ged. Staten werd de rekening 1932 goedgekeurd terug gezonden. Dan was nog ingekomen een verslag van de vergadering van den Vleesch- keuringsdienst. De rekening van het Burgerlijk Arm bestuur over 1933, nagezien door de heeren P. Visser Az. en P Nieuweboer werd in orde bevonden. Laatstgenoemde deelde mede dat de ontvangsten hadden bedragen 14151 20, uitgaven 14471 88, nad. saido 320 88 De heer Blaauboer zeide de gemeen terekening in volkomen orde te hebben bevonden. Hier waren de ontvangsten van den gewonen dienst 64682 33, uit gaven 58797.89, batig saldo 5884 74. Kapi'aaldienst ontvangsten 4568. uit gaven 1866.93, batig saldo 2701 07. Deze rekening werd voorloopig vast gesteld. De voorzitter bracht dank aan beide commissiën voor hun uitgebrachte rap- poorten en hunne bemoeiingen. Een suppletoire begrooting 1934 werd eveneens vastgesteld. Het batig saldo van den kapitaaldienst over 1933 dat als regel op den dienst 1935 moet worden overgebracht, werd nu op den dienst 1934 overgebracht. Aanbieding volgde van de gemeente- begrooting 1935. Deze sluit in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van 59952 66 met een post onvoorzien ad 618 44 De voorzitter merkte op dat alles zeer krap was nagegaan. Deze begrooting moet nu eerst worden opgezonden aan Ged. Sta ten, waarna behandeling door den raad kan geschieden. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur sloot op een bedrag van 13 000, welk bedrag als subsidie aan de gemeente wordt gevraagd De voor zitter zeide, dat dit 1000 minder was dan verleden jaar, wat aan de gemeente zeer ten goede kwam. Anders toch was het niet mogelijk geweest de gemeente- begrooting kloppend te maken. Rondvraag De heer Sijbrauds vroeg dat wanneer de begrooting van Gedep. Staten terug kwam deze vooraf b v in comité-vergadering werd behandeld De raadsleden komen dan meer beslagen ten ijs. De voorzitter deelde mede dat dit ook de bedoeling was. De heer Blaauboer deelde mede. dat het zijn aandacht had getrokken dat reeds een maand lang eenige spoorwa gens vlak bij den overweg staan wat het uitzicht ten zeerste belemmert Daar de heer Koster in het bestuur van de tram zit was er misschien wel iets aan te doen. De heer Koster merkte op dat hij als voorzitter van de tram er niets aan doen kon. Wel kunnen we aan den chef vragen om ze b.v. een 25 Meter verder te plaatsen. Hierna sloot de voorzitter onder dank zegging voor de welwillende medewer king, de openbare vergadering, waarna nog in comité werd gegaan. 'Alhier is overleden in den ouderdom van 78jaar de heer C. Kieft Jzn., in leven groothandelaar in bloembollen. De overledene had zich enkele jaren geleden uit het vak teruggetrokken. Een reeks van jaren eaf hij daaraan zijn beste krachten. Hij was een kenner als weinigen en vele iaren was hij lid van het scheidsgerecht. Het Correspondentschap van het N.V.V. te Heiloo schrijft ons: Naar aanleiding van het bericht uit Hei loo in Uw blad van 30 dezer, inzake de loo- nen in de werkverschaffing, waar Uw cor respondent als voorbeeld aanhaalt een ge zin van 4 personen, waarvan de man „in den bond zit", en het gezinsinkomen bij te werkstelling van 4 dagen pius toeslagen 16.20 bedraagt, zijn wij zoo vrij een ander voorbeeld te noemen. Neemt eens een gezin met 1 kind, man on georganiseerd, dan wordt het inkomen 12.97y2 plus 0.50 kindertoeslag en f 0.30 voor ziekenfonds, totaal 13.77%. De huishuur bedraagt in bedoeld gezin 5 50 per week. Personeele belasting pl.m. 30per jaar. De overige 2 dagen waarop niet in werk verschaffing wordt gewerkt zijn voor de werkloozen waardeloos; zooals de praktijk geleerd heeft zijn de inkomsten over het ge heel genomen nihil. Dat deze regeling er toe bijdraagt om het aantal tewerkgestelden te doen stijgen, zoo- als vermeld wordt, is dus wel denkbeeldig. Vrijdagmiddag werden door de Broeker zwemvereeniging verschillende wedstrijden uitgevoerd, welke werden geopend door Neptunus. die in zijn gondel, omringd en ge trokken aoor een aantal waternimfen, net publiek toesprak en wees op de noodzake lijkheid dat een ieder in deze waterrijke om geving moet kunnen zwemmen, terwijl te vens naar voren werd gebracht het nuttige van de watersport en de aangename bezig heid van het zwemmen. Een beroep werd ge daan op de burgerij om zich als lid te doen inschrijven of begunstiger te worden der vereeniging waarna werd begonnen met de wedstrijden. Snelzwemmen 56 M. voor heeren: 1. J. Vroegop Jzn., 2. Jn. Biersteker Gzn. Idem voor dames: 1. H. Bos, 2. Jannie Twisker. Estafette heeren: Groepsprijs: J. Bierste ker, K. Witteveen, H. Witteveen, Abr. Schoon. Estafette adspiranten: Groepsprijs: H. v. Ameide, T. Kloosterboer, H. Bos. Hindernis zwemmen: 1. J. Vroegop Jzn-, 2. K. Witteveen. Na afloop werd nog een gecostumeerd waterballet gegeven, waar zeer aardige costuums bij waren en dat vroolijke mo menten te zien gaf. 1. T. Kloosterboer, 2. Nel Borst, 3. Aafje Mulder, 4. Betsy Giltjes. Vrijdagavond werd het reeds eerder aangekondigde concert, in verband met Ko ninginnedag, gehouden in het bollengebouw. Een groote schare belangstellenden was opgekomen om de reeds zoo gunstig bekend staande plaatselijke zang- en muziekvere nigingen te komen hooren. De heer Schelhaas, voorzitter der Oranje- vereeniging riep allen een welkom toe, waarna een begin gemaakt werd met de af wikkeling van het programma, dat alleszins goed was verzorgd. Ieder koor heeft op eigen wijze, onder leiding van de bekwame direc teuren, getoond in alle opzichten te kunnen wat hun was opgedragen, wat dan ook steeds leidde tot een geestdriftig applaus. Het was dan ook een avond van hoogstaand kunstgenot. 'Door B. en W. dezer gemeente is de gemeente-rekening over 1933 aangebo den. Deze wijst aan, wat den gewonen dienst betreft, een nadeolig saldo van 1724450, kapitaaldienst: nadeelig sal do 35.41 en van het Burgerl. Armbe stuur nad. saldo 40 06&. LIMMFN. Vrijdag hadden wederom de jaarlijksche festiviteiten plaats van de R.K. Vereeniging „Koninginnedag", 's Morgens had een muzi kale rondgang plaats, waarbij men pastoor Wolff en burgemeester Nieuwenhuisen een aubade bracht. De familie van den burgemeester stelde spontaan huis en erf voor de jeugd en bege leiders disponibel, terwijl de kinderen gul werden getracteerd De begeleiders werden allerminst vergeten, 's Namiddags hadden op de Kerkweg, die hiervoor was afgesloten, de kinderspelen plaats. Door den regen was het aanvangsuur verlaat, doch tijdens de spelen bleef het nagenoeg droog. Deze spelen trok ken de onverdeelde aandacht van de hon derden toeschouwers. De prijswinnaars wa ren (in volgorde der namen de le, 2e en 3e prijs). jongensspelen. Blokjes rapen: G. Metse laar, W. van Dijk, T. Reevers. Vlag steken: T. Min, J. Kraakman, T. de Winter. Ezeltje steken: S. Koot, J. de Graaff, W. Pepping. Ballen kruien: J. Metselaar, N. Groot, B. Hes. Hoedje gooien: J. Mors, A. Keijzer, S. Roodt. Mast klimmen: J. Bakker, C. Schol, K. Dekker. Tonnetje steken: J. Min, P Nevens. P. de Graaff. Meisjesspelen. Slof loopen: M. Brakenhof, A. Min, I. Mok. A EMorslept;100P<m: Tr' Baltus- L °lorie Vlag steken: T. van Dijk, R- Hollenberg, M Groot Ezeltje steken' G. Castricum, N Hollander, T- Kuys. Bailenkruien: T. Neyens, T. van Dijk, T. Bakkum. Pakjes knippen: G. van der Eng, B. Ligt- hart, M. de Rooij. Pop onthoofden: S. de Roode, C. Dirkson, N. Mooij. Voor den wedstrijd voor versierde fietsen (maaksel en gereden door kinderen) bestond groote animo. Meerderen hadden veel werk er van gemaakt. De prijzen werden behaald door de jongens: J. Glorie, P. de Groot, S. Pepping, H. Commandeur en W. Mooij. Voor de meisjes: W. Admiraal en M. Snel. Zoowel bij de spelen als bij de tractatie en uitreiking der prijzen waren de familie Nieuwenhuizen en de geestelijken tegen woordig. Er werd door pastoor Wolff gul getracteerd. Na afloop bleef men gezellig bijeen. In de ruime speelzaal van „Sint Maarten" werden de prijzen uitgereikt. Muziek en zang wis selden elkander af. W.O.L. Polder. 'Het krooswerk voor de polderslooten ie gegund aan den laagsten inschrijver G. Kok alhier voor 36. Het polderbestuur vergaderde Donder dagavond te 8 uur. De voorzitter heette al len welkom op deze vergadering die weer zoo spoedig is noodig gebleken. Thans zijn drie inschrijvingen voor den stoomketel in gekomen, doch de kosten vielen meer tegen dan verwacht werd. Aan het vorig besluit, de stroomlijnroeden, wordt reeds gewerkt en de verzekering die ons daaromtrent wordt gegeven is zoo groot dat wij ons afvragen moeten we ons de groote kosten van onge veer 4000 op den hals halen, of eerst eens afwachten. Als blijkt dat de molen het af kan is dit geld vrijwel nutteloos besteed, wat zeer jammer zou zijn. De voorzitter stelde daarom voor het plaatsen voor onbepaalden tijd uit te stellen. De heer Bos informeerde naar de vroegste plaatsing. De voorzitter zeide, dat dit ongeveer No vember zou zijn. Daarna komt het metsel werk, dat vier weken rust moet hebben. De heer Wit uitte zijn verwondering over de woorden, die de ingenieur heeft gespro ken die onzen ketel keurde. Deze sprak van klaar liggen en 1600 kosten. Spr. had ver wacht van dergelijke heeren betere inlichtin gen te verkrijgen. We zijn hierdoor op zijn zachtst gesproken misleid, en daardoor heb ben we ait jaar niets aan ons stoomgemaal. De voorzitter had de mogelijkheid nog onderzocht, aangewezen door den heer Po land, om water in de Wogmeerder ringsloot te loozen, waardoor wij meer zekerheid heb ben dan bij de hulp van Obdam en dit gaat zeer goed. De heer Bas: Dan had de heer Poland toch gelijk, al dachten wij van niet. De heer Wit vond dit veel beter. Voor hulp van Obdam gaf spr. niet veel. De Wogmeer is zijn water drie maal beter machtig dan Obdam. Deze polder is veel grooter. De heer de Vries was het met den heer Wit eens en wenschte hulp van Wogmeer. Besloten werd te overleggen met de Wog meer, dat ingeval van nood zal kunnen hel pen, en het plaatsen van een nieuwen stoom ketel voorloopig uit te stellen. De heer de Vries wilde den ouden repa- reeren, wat de voorzitter ontried en ook de heer Dekker die nog een onderzoek heeft in gesteld naar de windsterkte. Deze verzeker de nogmaals, volgens ingekomen schrijven, dat de molen het water weg kan houden. Men besloot geen reparatie te laten ver richten. De voorzitter sloot hierna de vergadering met de hoop, dat de belangrijke besluiten in het belang van den polder mogen zijn. Spr. hoopte, dat de molen het water mach tig is tot eer van den heer Dekker en tot voordeel van de ingelanden. De lasten zul len dan zeker dalen. 'Naar men ons mededeelde werden de theoretiscne lessen van den melkcurrus niet geven door den controleur Eppinga, doch door controleur Slikker. De voetbalvereeniging Wieringerwaard vergaderde Donderdagavond in het café van den heer D. Veetei onder leiding van den heer A. C. Woestenburg, die bij de opening zijn genoegen uitsprak over de flinke op komst. Het geheele bestuur moest periodiek af treden. De heeren A. C. Woestenburg, voor zitter; K. Schenk, secretaris-penningmeester. R. Spaan, J. van Ham, A. Bakker Jz. en A. Saai werden herkozen, terwijl in de plaats van den heer Cor Bakker, de heer C. van Zandwijk werd gekozen. De elftalcommissie, bestaande uit de heeren R. Breed, G van Zandwijk en J. Klaaren werd bij acclamatie herkozen. Naar men ons mededeelt, heeft mevr. D Wit geb. Slikker hare benoeming tot lid van den raad (vacature P. Kooij) aangenomen. 'De aanvoer van bloemkool neemt langzaam toe. Hoewel de kwaliteit nog veel te wenschen overlaat Is de belang stelling groot genoeg. De prijzen zijn echter zeer ongelijk. VEILIOHEID OP ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Treinen zullen bij mist fluitseinen geven. Zooals indertijd is medegedeeld, hebben dc A. N. W. B. en de K. N. A. G in een adres aan den Minister van Waterstaat verzocht de veiligheid bij de onafgesloten spoorweg overgangen zooveel mogelijk te bevorderen, met name het in de eerste plaats daarheen te leiden, dat zoo spoedig mogelijk wordt overgegaan tot automatische sein-installa- ties, voorts een gewijzigde verlichting van de trekvoertuigen, van den trein te doen in voeren en bij mist door fluitseinen met lagen toon de nadering van den trein te doen aan kondigen Op dit verzoek ontvingen die Vereenigin- gen dezer dagen het bericht, dat van 1 Oc- tober 1934 af, tijdens mist, bij de nadering van niet afgesloten overwegen, fluitseinen zullen worden gegeven en dat de vorige ir. dit adres bedoelde aangelegenheden nog in onderzoek zijn Op 16 Juli jl. hebben de A.N.W.B. en de K.N.A.G de kwestie der gelijkvloersche spoorweg-overgangen in het algemeen in een nader adres (voorzien van een uitvoerige nota van toelichting) aan een beschouwing onderworpen en aan den Minister van Wa terstaat verschillende maatregelen, welke tot beveiliging bij de afgesloten en onafge sloten overwegen kunnen strekken, in over- weging gegeven. SMOKKELAUTO IN BESLAG GENOMEN. Op een grensweg nabij het Limburg- sche plaatsje Swalmen bemerkte een aantal dienstdoende ambtenaren van de invoerrechten een auto, die met echeroe lichten uit de richting van de Duitsche grens kwam. Het bekende douanevlag getje werd getoond, doch de bestuurder van den wagen, 'n vrachtauto, gaf vol gas. Hij werd echter genoodzaakt over de gevreesde spijkerplank te rijden. Een paar lekke voorbanden waè het gevolg, doch ondanks dat werd met snelle vaa"t doorgereden in de richting Swalmen. De ambtenaren volgden het spoor en troffen onder de gemeente Beesel de vrachtauto onbeheerd aan. Bij het ingesteld onder zoek bleek de wagen een groote partij uit Duitschland binnengesmokkelde bouillon-extraten in bussen en flesschen te bevatten. De wagen is in beslag ge nomen. DE KONINGIN TE OSLO. Bij de koninklijke familie. Naar Reuter uit Oslo seint, hebben ko ningin Wilhelmina en prinses Juliana Vrijdag het noenmaal gebruikt in de koninklijke zomerresidentie bij Oslo. Daarna keerden zij naar Aasgaardstrand terug. SLACHTOFFER VAN ZIEKTE VAN WEIL. De 49-jarige Leidenaar, die in de zwem inrichting nabij den Hoogen Rijndijk door de ziekte van Weil werd aangetast, is daar aan overleden. ARBEID VAN SLECHTS KORTEN DUUR. Vrijdagmiddag 12 uur zijn te Hengelo (O.) van de arbeiders in de werkverschaffing on der Haaksbergen in de gemeente Hengelo, die gistermorgen het werk hadden hervat, weder achttien geschorst, omdat zij weigerden door te werken. CENTRALISATIE VAN CRISISDIENSTEN. Pluimvee, eieren en gedroogde garnalen. Met ingang van Zaterdag j.1. heeft zich de centralisatie van de crisisdiensten voor pluimvee, eieren en gedroogde garnalen vol trokken. Op dien datum zijn de Stichting Eieren- import-centrale, de Stichting voor export van eieren en pluimvee, zoomede de Stichting Nederlandsche garnalen-centrale, alle geves tigd te Apeldoorn, in de Stichting Neder landsche pluimvee-centrale te Apeldoorn orv genomen. In verband hiermede zijn de statuten en reglementen van laatstgenoemde Centrale wijzigd en aangevuld, waarbij tevens H» naam gewijzigd is in: Nederlandsche Cen trale voor Eieren en Pluimvee. Bij de eieren-monopolie-beschikking l<m welke op 1 September 1934 in werking is ge treden, is thans in plaats van de Eieren" import-centrale, de Nederlandsche central* voor eieren en pluimvee aangewezen t monopohehoudster voor den invoer vin eenden- en kippeneieren in schaal en van niet wgeriderSeCm aanwwi*« ^anddeelen van INBRAAK TIJDENS VUURWERK TE LEEUWARDEN. v "a a Een flinke b*U Vrijdagavond Is te Leeuwarden tijdens het vuurwerk dat afgestoken werd ter«legen, heid van den verjaardag van de koningin een inbraak gepleegd aan de Sperwerstraat 4. L it een kast zijn ontvreemd twee geld kistjes, inhoudende verschillende obligatie tot een waardevan 3100, een schuldbeken! tenis van 4000, eenige rijkspostspaarbank boekjes waarop een totaal bedrag van f 450 en aan contanten een bedrag van geveer 500. S 0 on' HET TEXTIELGESGHIL TE ALMELO. Een middenweg De hoofdbesturen van de tartielarheid.r.' bonden „De Eendracht", „Unitas" en Lambertus" hebben aan de N.V. Katoenmif v.h. gebr. Scholten en Co. een schrijven ge zonden, waarin o.a. gezegd wordt: Wij hebben het resultaat van de op 18 Augustus gehouden conferentie met uw directie zoowel met onze bestuursinstanfiej als met onze bondsleden besproken. Kaar aanleiding hiervan kunnen wij u beriditen dat de wevers uwer onderneming accoont kunnen gaan met het door ons bestuur ter conferentie gedane voorstel, waarbij een toe- slag van 10 op de tegenwoordige loonea zal worden gegeven, terwijl aan het einde van dien termijn in gemeenschappelijk over", leg zal worden nagegaan of de toestand zich dermate heeft gewijzigd, dat deze toe- slag geheel of gedeeltelijk kan vervallen. Volgens de meeening onzer besturen zal op deze wijze een behoorlijke oplossing van het geschil verkregen kunnen worden en wij dringen er alsnog bij de directie op aan, dit voorstel te aanvaarden. Wij deelen u echter mede, dat op de gehouden vergaderingen op ons advies door de betrokken arbeiders is be- sloten, dat indien zij vóór of op Zaterdag 8 September a s. hieromtrent geen bevredi gend antwoord hebben ontvangen, uw wevers het werk niet zullen hervatten op Maandag 10 September a.s. Onze besturen verklaren zfch verder des- gewenscht gaarne bereid, deze aangelegen heid nader met uw directies te bespreken. FABRIEKEN STOPGEZET. Te Blerik. In de draadfabriek „De Wiel der" te Blerik heeft onlangs de directie de arbeiders op ter mijn ontslagen. Deze termijn liep op Sep tember af, zoodat het getal der werkloowi te Blerick thans met ruim 100 is vermeer derd, waaronder een twintigtal Duitsche ar beiders. De directie van de steenfabriek van de ge broeders Blerick heeft zich genoodzaakt ge zien aan een twintigtal arbeiders den dienst op te zeggen, terwijl bij de overige veertig arbeiders spoedig hetzelfde zal moeten ge schieden. De geheele fabriek wordt stopgezet, zoowel de kleidelving als het werk aan de evens. Men vermoedt, dat deze stopzetting de geheele winterperiode zal duren. GELDSMOKKELAARS. Naar het „Berliner Tageblatt" meldt, heb ben de douaneambtenaren bij Aken een groote Nederlandsche vrachtauto tot staan gebracht. De inzittenden waren Nederland sche staatsburgers De beambten vonden in de reflectors van de lampen bankbiljettal ter waarde van 6500 Rijksmark verstopt. De reispassen ontdekten zij in de bekleeding van den wagen. Het bleek, dat men met behulp van reis- chèques grootere geldzendingen wilde over brengen. Het geld en de auto werden in be slag genomen. FABRIEK VAN BEHANGSELPAPIER IN AMSTERDAM. De nieuwe behangselpapierfabriek van Rath en Doodeheefver aan dé Duivendrecht- sche kade te Amsterdam, vroeger gevesti te Schiebroek, is Zaterdag officieel geoglP in tegenwoordigheid van de Amsterdamsa» wethouders dr. I. H. J. Vos en Jac. Riyjjf |j: en de voorzitter van de Kamer van KM? handel de heer Gottfr. Crone. De n» Rustige heeft het nieuwe gebouw geopend'® de fabriek officieel in wenung gesteld. 141. Drein was heelemaal niet te spreken over de manier waarop Piet hem behandeld had. Hij ging nij dig oen wandeling maken, maar daar de cactussen, die overal groeiden, niet de minste schaduw boden, begon hij het zelf ook warm te krijgen. 142. Stilletjes sloop hij naar huis en ging in een stoel liggen. Zoo vond Piet hem. „Wacht eens e tjes," dacht Piet „nu zullen we eens Pr0^ee^e" en Drein ook niet warm wil worden". En op zijn te sloop hij de kamer uit

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6