OPENING MEISJESSCHOOL MET 5-J, CURSUS TE BERGEN. BRANDEN. Boerderij afgebrand. dat van vele andere mannen en daaronder zijn er, die tegen haar opgewassen zijn, die haar in onuitgesproken woorden begrijjen en door hun even onuitgesproken medelijden tot de vlucht drijven, die in de handelingen van het geheele boek reed te voorzien was Eenmaal vrij en dit lijkt ons een on logisch slot verlangt zij naar de gevan genschap terug en haast zich naar de Indi sche boot om den verlaten echtgenoot, die zijn troost in de tropen gaat zoeken, opnieuw in de armen te vallen. Zooals gezegd, het boek is onderhoudend, het is prettig en vlot geschreven, zooals wij dat van dezen auteur gewoon zijn, het geeft een uitstekende karakterteekening, maar het blijft niet in gedachten als een werk, dat men spoedig opnieuw zal willen lezen. JCedi S. School In de plaats van den heer J. H. Eden, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moet komen, is tot tijdelijk onderwijzer aan de O. L. school te Hiopolytushoef benoemd de heer K. Groen uit Jisp. Gistermiddag om half drie is de Meisjes school met 5-jarigen cursus van de Berger schoolvereeniging officieel geopend. Aanwezig waren het volledig bestuur der school, leeraren, ouders en kinderen, namens het gemeentebestuur burgemeester van Ree- nen, wethouder MacDonald en den gemeen tesecretaris den heer Taapken. Voor het schooltoezicht was de heer G. C. Dun, in specteur van het onderwijs, aanwezig. De heer D. L. Daalder, voorzitter der Berger- schoolvereeniging, heeft uitvoerig het doel der vereeniging met deze school uiteengezet. Vervolgens gai de heer D. L. Beijneveld een exposé, waarna de burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, de geiukwenschen van het ge meentebestuur overbracht. Ten slotte sprak de heer Dun, die voor deze school een rooskleurige toekomst zag en zijn volle medewerking beloofde. Daarna werd thee geserveerd, waarmede de officieele bijeenkomst werd besloten. LANDDAG DER VRIJE KATHOLIEKE KERK. Voor den derden landdag der vrije katho lieke kerk, die gister te Huizen werd gehou den, bestond groote belangstelling. Mgr Bonjer celebreerde 's morgens een pontifi cale mis. Des middags werden verschillende bijeenkomsten gehouden, o.a. van het Maria- gilde, terwijl in een vergadering met de be sturen de raad van Nederlandsche gemeen ten gevormd werd voor het leggen van een nauw verband tusschen de gemeenten on derling, waarbij tevens ernaar gestreefd zal worden om in de vrije katholieke kerk het Nederlandsche volkskarakter meer naar vo ren te brengen o.a. door het zingen van oud- Nederlandsche hymnen en toepassing van Nederlandsche kunst te bevorderen. Des avonds celebreerde bisschop Bonjer het lof. TEGEN OPHEFFING VAN SCHOLEN. Gisteravond belegden de federatie van de S.D.A.P. en de Amsterdamsche Bestuurders- bond een protestvergadering in het gebouw van de Diamantbeurs te Amsterdam tegen de opheffing van de 41 lagere scholen te Amsterdam. De heer J. W. Matthijssen, voorzitter van de federatie van de s.d.a.p., heette de talrijke aanwezigen welkom. Daarna voerden de hee- ren K. Toornstra, lid van den gemeenteraad, Theo Thyssen, voorzitter van den Ned. Bond van Onderwijzers en S. R. de Miranda, lid van den gemeenteraad, het woord. Ten slotte werd een motie aangenomen, waarin werd opgewekt zich te scharen aan de zijde van hen, die zich opmaken den strijd voor het herstel aan te binden. S8üweulattd DE NOOD IN DE VLASSPINNERIJ. Steun gevraag van de regeering. De heerschende noodtoestand in de N. V. Nederlandsche Vlasspinnerij te Tilburg, heeft het bestuur van de Vlassersvereeni- ging, vertegenwoordigend alle vlassers in Nederland, aanleiding gegeven om zich te wenden tot den minister van economische zaken, teneinde zijn aandacht te vestigen, op het groote belang, dat de geheele vlas- serij heeft bij het voortduren van een vlas spinnerij in eigen land. Adressanten wijzen dan verder op het lands belang, dat in het bestaan van vlas spinnerij in ons eigen land gelegen is en verzoeken den minister dringend, het daar heen te willen leiden dat de Nederlandsche vlasspinnerij niet gesloten worde, maar als belangrijke verbruikster van het Nederland sche vlaslint in stand zal kunnen blijven. BURGEMEESTER BLOEMERS NAAR ARNHEM. Gistermiddag is in 'n buitengewone raads zitting te Arnhem de installatie, geschied van den nieuwen burgemeeser, den heer H. P. J. Bloemers. Aanwezig waren o.a., behalve de familie van den heer Bloemers, een deputatie van de colleges van B. en W. van Groningen, Rheden en Borculo; voorts de burgemeester van Roozendaal (Gelder land), tal van hoofdambtenaren der ge meente en vele hoofden van de bedrijven. GESTOLEN SUIKER. Ook andere diefstallen gepleegd? Vermoedelijk heeft de politie van het bureau Warmoeestraat te Amsterdam een flinken slag geslagen door de ar restatie van den chauffeur, die in den nacht van Vrijdag op Zaterdag een achttal balen suiker vervoerde in zijn auto. Deze Duitsche chauffeur heeft een drietal van deze balen suikergebracht naar de y. d. Hoopetrpat. De recherche heeft ze daar gevonden onder den vloer van een schuurtje. De bewoner van dat huis, een zekeren v. d. L., beweert, dat ze in den vroegen morgen door een koopman gebracht zijn en ze om ze te behoeden tegen vocht onder den vloer heeft neergezet. Deze v. d. L. bevindt zich sedert gistermid dag oo kin arrest. De z.g. koopman is nog zoek, maar vermoedelijk zal hij zijn vrijheid ook niet lang meer genieten. Waar de andere vijf balen suiker zijn gebleven, is nog niet bekend. De schipper van wiens schip de ba len gestolen zijn, heeft de auto her kend, waarmee de bij hem vermiste suiker is vervoerd. Vermoedelijk hebben de heeren meer diefstallen op hun geweten, want onge veer eenzelfde auto is gezien aan de Duivendrechtschekade toen daar bij de firma Dijkstra, in thee en koffie, een voorraad cadeaux is weggenomen, zoo als fototoestellen enz. Ook is het niet onmogelijk dat de arrestanten hun deel hebben gehad in een inbraak, een paar dagen geleden ge pleegd in de Jan Evertsenstraat, waar voor een groot bedrag aan manufacturen werd meegenomen. DE AFGEBROKEN MORISONPAAL. Omtrent het afbreken van een mori- sonpaal voor de in aanbouw zijnde brug over het Hollandsche Diep (zie ons vo rig no.) wordt nader gemeld, dat de te water geraakte machinist, die bewuste loos op het droge werd gebracht, later weer bij kennis is gekomen, nadat men kunstmatige ademhaling had toegepast. Het ongeval is dus nog goed afgeloopen. Het ijzeren gevaarte is in de diepte ver dwenen en zal door middel van een bok moeten worden gelicht. VAN EEN WAGEN GEVALLEN. Maandagmiddag is de 50-jarige land bouwersvrouw G. Joosten uit Blerik, toen zij op een met paard bespannen boerenkar naar den akker reed, tenge volge van het schichtig worden van het paar van de kar gevallen. Zij werd be wusteloos en hevig bloedend lang6 den toestand naar het ziekenhuis te Venlo weg gevonden en is in zorgwekkenden overgebracht. EEN RIJKSVELDWACHTER IN DEN SLAG. Loste een schot om zijn zoon te ontzetten. De Dijklaan te Breda werd Zondag nacht door een ernstige vechtpartij in opschudding gebracht. Een zekere Ver- gauweii had hoogloopende twist gekre gen met den zoon van rijksveldwachter Marijnissen. Laatstgenoemde werd ern stig mishandeld. Toen de rijksveld wachter zijn zoon te hulp kwam en hem trachtte te ontzetten, stuitte hij op ern stig verzet, daar een aanal opgeschoten jongens partij voor Vergauwen koos. De politieman zag zich genoodzaakt, de revolver te trekken en een schot te los sen, dat Vergauwen in den schouder trof. De wond is niet levensgevaarlijk. NIET BESTAANDE LUCHT POSTZEGELS. Naar het Corr.-bureau van het hoofdbe stuur der P. T. T. verneemt, worden hier te lande fantasie-luchtpostzegels en briefom slagen, waarop deze zegels zijn gedrukt, te koop aangeboden. De zegels zijn, zoowel in rechthoekig als in driehoekig model, uitgevoerd in licht groene. -blauwe en -bruine en mogelijk nog in andere kleur, in verschillende waarden, ook zelfs met opdrukken. Zij dragen een uit beelding van de rakettenpost en voorts het inschrift „Nederlandsche Luchtvaartonderne- ming-Rakettenpost" en de waarde-aandui- ding. Ofschoon het voor kenners overbodig is te zeggen, dat deze zegels niet tot een rijksuit gifte behooren, is een waarschuwing tegen deze zegels toch op haar plaats. TIENJARIG BESTAAN DER JONGEREN VREDES ACTIE. In het Bondshuis van den Nederlandschen Protestanten Bond te Soesterberg heeft de jaarlijksche zomerconferentie der Jongeren Vredes Actie plaats gehad. Hieraan ging vooraf een herdenking van het tienjarig be staan der organisatie, waarbij mr. H. Wil- lemse uit Voorburg, een der oprichters der J. V. A., een rede heeft uitgesproken. Vertegenwoordigers van tal van bevriende organisaties, o.m. van de Katholiek Demo cratische Volkspartij, hebben daarna hun felicitaties met het jubileum der J. V. A. aangeboden. De voorzitter, de heer H. van Wijk uit Heemstede, zeide, dat, nu velen hun beginsel ontrouw werden, de anti-militairistische or ganisaties een zelfstandige houding moeten aannemen en dat de J.V.A. iets bijdraagt tot hun zelfbewustheid en een begin vormt van eenheid tusschen de verschillende groepee ringen. Op de zomerconferentie sprak ir. P. Schut uit Amersfoort over „De oorlogsdreiging in Azië en Nederlandss rol". Spr.'s conclusie was, dat, indien de bestrijders van den oor log, hoewel zij alle krachten inspannen, dien vrede niet kunnen handhaven, Nederland in den strijd zou woiden betrokken en het niet twijfelachtig is, dat ons land daarbij aan de zijde van Engeland zou komen te staan. Drs. J. H. Ruttink, uit Apeldoorn, be sprak het onderwerp- „De dreigende lucht oorlog en de luchtbescherming". Bescherming tegen gasaanvallen achtte spr. onmogelijk uit financieel en vooral uit psychologisch en organisatorisch stand punt. Tenslotte sprak ds. H. J. Mispelblom Beyer over „Wat kunnen de anti-militairisten van Nederland doen?" Spr. zeide om., dat men het militairisme niet op militairistische wijze kan bestrijden zonder zelf militairist te worden, zopdat men het langs den weg van arbeidzamen opbouw zal moeten overwin nen. De anti-militairisten kunnen alléén vrucht baar werk leveren, als hun anti-mi litairistisch beginsel een levensbeginsel is, dat zich als gezindheid op alle levensgebieden openbaart. De brand in de Cunerakerk te Rhenen. Men meldt nader uit Rhenen over den brand in de Cunerakerk: Gisteren omstreeks half een ontdekten voorbijgangers dat brand was uitgebroken aan den buitenkant van het dak der linker beuk van het kerkgebouw der herv. gemeente, welk gebouw een geheel uitmaakt met den bekenden Cuneratoren. Op het dak was des ochtends arbeid verricht door een loodgieter, zoodat het wel vaststaat, dat het onvoorzich tig omgaan met benzine als oorzaak van den brand moet worden aangemerkt. De brandweer werd gewaarschuwd en deze begon onmiddellijk het vuur te bestrij den. Daar al spoedig bleek, dat haar mid delen tekort zouden schieten, daar het vuur door den hevigen wind werd aangewakkerd, werd hulp gevraagd aan de brandweren te Wageningen, Veenendaal en Arnhem. Die uit Wageningen was spoedig met haar mo torspuit ter plaatse en kon het water uit den Rijn oppompen, terwijl de slangen der Rhe- nensche brandweer werden aangesloten op de waterleiding. Successievelijk kwamen ook de brandweer uit Veenendaal en Arnhem en namen aan het blusschingswerk deel. Een oogenblik sloegen de vlammen zoo fel op, dat de steiger om den Cuneratoren, waaraan herstelwerk wordt uitgevoerd, vlam vatte. De Wageningsche brandweer slaagde er in op groote hoogte het vuur te blusschen. Intusschen bleek dat het dak der kerk niet te behouden was. De droge bekapping, door leien gedekt, verbrandde geheel. Dank zij de zware steenen gewelven leed echter het in wendige der kerk geen schade. Uit voorzorg werden evenwel de kussens der banken ver wijderd. Het orgel, dat aan dan kant van den toren staat, kreeg nogal wat waterschade alvorens het met zeilen daartegen beschermd werd. Om vier uur was het vuur gebluscht en kon de brandweer inrukken. Het kerkgebouw is verzekerd voor 65.000 bij de Brandverzekeringsmaatschappij te Utrecht. Ook het orgel is verzekerd. De schade aan het dak wordt geraamd op plm. 35.000 gulden. Het verbrandde dak dateerde van 1897. Bij den be'f nden brand, tengevol ge van het inslaan van den bliksem, die op 4 September 1897 den Cuneratoren teisterde, ging ook het dak der kerk in vlammen op. Door onbekende oorzaak brak gister middag brand uit bij den landbouwer Halters te Oosterhout. De schuur, de stal en eenige hooimijten werden een prooi der vlammen, terwijl ook eenige varkens in de vlammen omkwamen. Het woonhuis kon gespaard blijven. Villa uitgebrand te Epe. Gistervoormiddag omstreeks 10 uur brak door onbekende oorzaak brand uit in de vil la Tamsue van den heer M. Bysterbosch aan den Heerderweg te Epe. De brand nam ter stond een hevigen omvang aan, zoodat de brandweer, die spoedig arriveerde, machte loos stond. Slechts een gedeelte van den in boedel kon gered worden. Kurkplatenfabriek verwoest. Zondagnacht is in het Utrechtsche indus triekwartier achter het park „Oog in Al" brand uitgebroken in de kurkplatenfabriek van de fa. M. Helmink. Het vuur vond gretig voedsel in het brand bare materiaal, dat in het pand lag opge stapeld en zocht zich een weg door alle verdiepingen. De hitte was zóó groot, dat er een tijdlang ernstig gevaar bestond voor de naastbijliggende sigarenfabriek „Nova", maar voor deze konden ten slotte voldoende veiligheidsmaatregelen worden getroffen. Geleidelijk bezweken de muren van het bran dende pand en eindelijk stortte ook het dak met donderend geraas omlaag. Tot het materiaal, dat verloren ging, be hoorde ook een lading kurkplaten voor het Amsterdamsche postkantoor, die bestemd waren om als isolatiemiddel te worden ge bruikt bij de centrale verwarming, terwijl eveneens een wagon voor transport naar Wageningen gereed stond, waar het mate riaal voor de landbouwhoogeschool dienst moest doen. Later in den morgen ontstond tevens brand in de woonruimten, die bij de familie Helmink in gebruik waren, zoodat de brand weer zich ook in die richting moest concen- treeren. In het huis van den zwager van den heer Helmink, die het achtergedeelte in gebruik had, en ook de eerste was, die den brand ontdekte, kwam de brandweer nog voor een moeilijke taak te staan. Er ontwik kelde zich een verstikkende rook, zoodat de spuitgasten telkens moesten terugdeinzen, maar toch slaagden zij erin, hier het vuur te beperken tot de bovenverdieping. De zol der van dit pand brandde geheel uit. De eigenaar van de fabriek is van mee ning, dat kortsluiting waarschijnlijk de oorzaak moet zijn, Zaterdagavond om half elf werd de laatste ronde gemaakt en toen was er van onraad nog geen sprake. De fabriek was voor ca. 50.000 tegen bedrijfsschade verzekerd. INBRAAK TE HAARLEM. De dader droeg een masker. In den nacht van Zaterdag op Zondag om half vijf kwamen twee personen aan den politiepost aan den Rijksstraatweg te Haar lem mededeelen, dat er was ingebroken in een perceel in de Eekemstraat. Zij hadden den bewoner om hulp hooren roepen. Bij het onmiddellijk door de politie inge steld onderzoek verklaarde de bewoner, de heer T., dat hij om kwart voor vier plotseling was wakker geworden door het schijnsel van een zaklantaarn ir zijn slaapkamer en door gestommel op het dak. Hij was toen uit bed gesprongen en had een zwarte gedaante zien wegvluchten. Bij de achtervolging was deze plotseling verdwenen. Voorts bleek, dat de ongewenschte bezoeker zich door een tuindeur open te sluiten toegang had ver schaft tot het perceel. Het heele huis was doorzocht en een kast in een kantoortje was opengebroken met een schroevendraaier even als een blikken trommel, die erin stond. Hier zat echter geen geld in. In de kippenren ach ter de woning is de trommel teruggevonden. In de slaapkamer was de binnenkast door zocht. Hier was een ledig gesloten geldkistje uit gehaald en op den vloer gezet. Uit een handtaschje, dat op een stoel naast het bed lag, wordt een bedrag van on geveer 10 vermist. Verder is er niets ontvreemd. Bij de keukendeur werd een zwart masker gevonden. 'N31HDIH38 3LHOH De minister van financiën, mr. P. J. Oud, is van verlof teruggekeerd en heeft zijn ambtsbezigheden hervat. De Burgemeester van Roermond, mr. M. A. M. Waszink, oud-minister, die met ingang van 1 Januari a.e. ontslag als zoodanig heeft gevraagd, zal de gemeen te verlaten en zich nog vóór genoemden datum metterwoon te 's-Gravenhage vestigen. In huize „De Liefde" te Amsterdam is heden de Centrale Raadsvergadering gehou den van de Hanze in het Bisdom Haarlem. Het 2i/2-jarig zoontje van den schipper A. G Elfrink is gisteravond in de haven van Hillegom te water geraakt en verdronken. Gistermiddag is te Scheveningen de door de Haagsche afdeeling van het Nat. Jongeren Verbond georganiseerde Marine dag begonnen. Minister Deckers sprak de openingsrede, voorts spraken nog de kapitein ter zee Fer- werda en prof. jhr. mr. B. C. de Savornin Lohman, terwijl aan den maaltijd in het Grandhotel o.a. het woord werd gevoerd door den Haagschen burgemeester. Macktlecicfiim ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 3 Sept. 1934. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.804.90; Appelen per 100 pond 2—7; Augurken per 100 pond 211.50; Bloemkool le per 100 stuks 1218, 2e s. 4—7; Bieten per 100 K.G. 1.60; Druiven per 100 pond 13—18; Gele kool per 100 K.G. 3.60; Groene kool per 100 stuks 39; Krop sla per 100 stuks 14.90; Komkom mers per 100 ctuks 14; Meloenen per 100 stuks 6—22; Peren per 100 pond 27; Prei per 100 bos 4.30 5.40; Perziken per 100 stuks 2.50 6.50; Postelein per bakje 1033 cent; Pruimen per 100 pond 3.507.50; Roode kool per 100 K.G. 1.604.50; Selderie per 100 bos 0.501; Spinazie per bak 2060 cent; Snijboonen per 100 pond 2.5011.50; Dubbele Spercieboo nen per zak 1.10—1.90; Tomaten per 100 pond 1 3; Uien per 100 K.G 3.60; Wortelen per 100 bos 1506. BROEK OP LANGENDIJK, 4 Sept. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 6300 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 3.804.60 en Duc 1.90; 27000 K.G. Roode kool 1.20—3.10; 13000 K.G. Gele kool 3.40—4.60; 101000 K.G. Vroege witte kool 1.20—1.70; 2400 K.G. Uien: gele uien 2.803, gele drielingen 1.601.70, gele nep 1.80 2.50; 3400 K.G. Tomaten: A 2.60, B 2.50—2.70 en C 2.30; 1072 K.G. Druiven: Alicante 25.3026.30, Fran- kenthaler 23.9034; 3800 K.G. Slaboo- nen 7.7012.90; 250 K.G. Snijboonen 6.30—7.50; 1325 K.G. Bieten 1— 2.30; 400 K.G. Rammenas 1.90—2, alles per 100 K.G. en 600 stuks Bloemkool le s. 11—'15.50 en 2e s. 3.50-/ 4. PURMEREND, 4 Sept. 1934. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Gemeentel. Kaasbeurs Verhandeld 20 partijen, wegende 50000 K.g Hoogste prijs 22. Handel goed. Kaas: 22 stapels Kleine boeren 21, handel stug en Volvette 22, handel stug; 1487 K.G. Boter 1.401.55 en Weiboter 1.251 45 per K.G. 775 Runderen, w.o. 365 Vette koeien 5460, 190 Gelde koeien 110 145; 115 Melkkoeien 120—230 85 Stieren 32—45 cent per K.G.; 10 Paarden 70—/ 130; 128 Vette kalverx 30—f 50 handel stug; 283 Nuchtere kalveren (slarht) 3—16, handel matig; 260 Vette varkens voor de zouterij 29—32 cent, handel matig; 62 Vette varkens voor de slacht 10—17 ct. per K.G.; 178 Biggen 8—11; 753 Scha pen 10—22, handel stug; 25 Bokken 3 11, 687 Lammeren 5—14, handel matig; Kipeieren 3.103.60 p. 100 st. Eendeieren 2 per 100 stuks f Piepkuikens 405214 cent, Oude kippen en hanen 40— 45 cent per K.G.; Konijnen 0.30—/ 1 65; Eenden 3075 cent per stuk; Duiven 40 ct. per paar; 1236 stuks Eendeieren A 2.15; 1956 stuks Kippeneieren A 3.203.50; 232 stuks Kippeneieren B 1.902.30. Coöp. Centrale Eierveiling. 200000 stuks Eendeieren 1.30—2.30 en 65000 stuks Kipeneieren, waarvan de prijzen als volgt: 70—80 K.G. 3.60—4.40, 65—66 3— 3.50, 63—64 3-/ 3.30, 60-62 2.90 3.20, 58-59 2.70-ƒ 2.90, 56—57 2.70-/ 2.90, 53—55 2.60—2.70 en 50—52 1.50—2.50. NOORDSCHARWOUDE, 3 Sept. 1934. 6000 K.G. Aardappelen: R. Duken 1.70 1.80, Eigenheimers 3.50, BI. Eigen heimers 3.40—3.80; 5800 K.G. Uien: uien 1.30—2.40, drielingen 2, gele nep 2.102.40; 125 K.G. Zilveruien: Zilvernep 7.30; 11600 K.G. Spercieboo- nen 5.9011.80; 250 K.G. Snijboonen 4.10-/ 7.40; 400 K.G. Kroten 0.80- 1.20; 4600 K.G. Roode kool 1.20—2; 15800 K G. Witte kool 1.30-/ 1.50, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Sept. 1934. Aan voer en prijzen waren als volgt: 1100 K.G. Witfte kool 1.30 en 990 K.G. Slaboonen 7.7010.20. PURM EREND, 3 Sept. 1934. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken". Aardappelen: BI. Eigenheimers /O .94—1.12, Bonte 1.33, Blauwe 1— 1.26 en Borgers 1 per kist, 25 K.G Slaboonen: dubb. 1.05—1.83, dubb. z. dr. 1.16—1.92 en enkele z. dr. 1.50 2.45 per kist, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.303 en Stam (breede) 0.60— 1.90 per kist, 15 K.G.; pêrzikeiT~rr 5.20 per 100 stuks; Pruimen le s 11" 17 en 2e s. 2-ƒ 9 per 100 K G kommers 0.70—4.40 per lOo'shS?" Tomaten: A 2046 cent en C 20— per 10 K.G.; Bloemkool 2—Q kool 3—8.20 en Savoye kool o 3 per 100 stuks; Spinazie 1284 V2" en Postelein 30-48 cent per kist 6 v Sla 1.203.70 per 100 krot. 0.331.04 per kist; Wortelen' 5 f9.60 per 100'bos; Uien 60-80 ct. en (drielingen) 55 cent per 25 K.G Dn.hï? Frankenthalers) 20—30 cent per g Meloenen: Suiker 4—22 en Net j 14 per lOOstuks. Appels: Zoete Bellefil" 3—8, Bramley Seedling 1— Codlin Keswick 1—/ 7, Fisher's Fer.? ling 1—/ 6, Graham Jubilé 3— Groninger Kroon 16, Transparant' de Cronsels 2-f 11 en Roode tulS 1-/ 10, alles per 100 K.G. Peren- Chrétien Williams 1 5, Clapp's' FavÜ1 rite 3—18, Dirkjes 1—/ 4.50 D> mant 2—8, Durandeau 1 5 tv" chess Williams 19, Herzogin Fi« 16, Juttepeer 2—12, Seigneï d'Esperen 2—14, Suikerpeer 2—I en Triomphe de Vienne 1 13, alle® 100 K.G. EIERENVEILING TEXEL TEXEL, 3 Sept. 1934. Op de heden houden eierenveiling waren in totaal 65los stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 5056 K.G. (ner i<yu 2.35-/ 2.75; 58-62 2.75-/ 3.20' 62 -64 3-/ 3.30; 66-70 3.40-/ 3 7a. Puleieren 1.50—2.20; Oude kippen ner K.G. 28—34 cent. TEXEL, 3 Sept. 1934. Op de heden houden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 160 Schapen 11—J4. 120 Lammeren 5—7; 5 Koeien ]3nJ 150; 4 Paarden 225240; 3 Gras. kalveren 1525; 2 Vette kalveren 45 50; 5 Nuchtere kalveren 5—7- 11 Schrammen 14—18; 2 Biggen 6__ 9; 2 Veulens 65—75. BEVERWIJK, 3 Sept. 1934. In de speciale bloemkoolmarkt werd betaald voor le s. 13.50-/ 19, 2e s. 5.60-/ 9.20 en voor 3e s. 1.502. Siaatdoteüi (Niet officieel) 4de klasse, 2de lijst Trekking van Dinsdag 4 "eptetnber 1934 Hooge Prijzen 1500— 18918 1000.— 3762 6024 6904 22578 400.— 2098 10741 11018 200.— 4839 15439 100— 5657 11170 13447 13611 15687 18247 19494 20436 Prfjien van 65. 10 24 28 54 107 128 14S 15} 160 188 198 214 221 222 239 25f 276 300 336 354 399 525 590 SI 675 681 737 741 810 824 826 19 965 986 989 1014 1030 1046 1048 1059 1134 1220 1238 1275 1282 1304 1333 1390 1512 1518 1530 1538 1552 1653 1706 111.0 1726 1727 1789 1825 1826 1898 1968 2138 2175 2189 2240 2507 2519 2538 2567 2580 2617 2632 2642 2663 2702 2706 2726 2779 2788 2812 2813 2843 2866 2878 2910 2976 2978 2992 3075 3135 3197 3236 3280 3294 3389 3434 3487 3552 3561 3577 3610 364a 3652 3656 3683 3688 3693 3778 3832 3835 3843 3886 3938 4026 4027 4045 4047 4235 4274 4311 4386 4418 4425 4471 4495 4499 4561 4640 4663 4688 4734 4774 4791 4810 4833 4844 4870 4904 4911 4967 4972 4985 4992 5028 5053 5080 5085 5102 5162 6165 5179 5194 5235 5250 5302 5319 5336 5340 5358 5408 5410 5444 5462 5502 5545 5617 5627 5630 5655 5676 5689 5698 5713 5714 5734 5741 5786 5860 5878 5881 6911 6916 5934 5940 5942 5973 5977 6023 6052 6098 6108 6193 6268 6283 6359 6367 6411 6417 6455 6461 6474 6515 6555 6593 6636 6655 6661 6692 6712 6758 6776 6780 6792 6879 6884 6903 6921 7035 7093 7243 7291 7398 7317 7361 7385 7432 7440 7444 7499 7644 7678 7695 7724 7801 7806 7841 7870 7872 7917 7985 7991 8030 8036 8065 8081 8110 8113 8131 8170 8174 8241 8250 8282 8284 8301 8303 8334 8340 8357 8389 8431 8481 8513 8520 8527 8552 8592 8596 8630 8664 8731 8735 8855 8896 8914 8925 8928 8968 8974 9033 9039 9079 9147 9161 9163 9177 9227 9259 9302 9397 9402 9443 9455 9497 9522 9530 9551 9554 9598 9600 9605 9657 9679 9731 9745 9771 9871 9874 9877 9887 9905 9912 9964 9979 9985 10007 10055 10130 10174 10284 10294 10316 10336 10371 10402 10421 10434 10454 10481 10606 10607 10608 10655 10723 10777 10780 10782 10801 10813 10816 10822 10844 10950 11013 11015 11044 11142 11150 11162 U202 11251 11333 11407 11410 11462 11508 11527 11531 11575 11597 11602 11609 11613 11639 11662 11746 11759 11839 11840 11889 11906 11935 11971 11985 12088 12108 12200 12206 12226 12233 12284 12314 12370 12386 12419 12432 12435 12455 12517 12641 12647 12685 12691 12699 12741 12777 12782 12™ 12790 12799 12846 12859 12891 12910 12972 13® 13042 13071 13086 13115 13124 13164 13166 Wi» 13199 13204 13267 13271 13281 13308 13383 «J* 13539 13574 13577 13585 13669 13671 13701 «J» 13728 13752 13775 13821 13826 13827 13751 1*J» 14025 14045 14094 14127 14179 14182 14327 1®» 14343 14374 14403 14519 14529 14539 14561 IWJ 14573 14585 14594 14598 14612 14625 14649 W» 14680 14697 14719 14744 14775 14780 14819 1«" 14865 14874 14889 14910 14915 14929 14954 149» 14979 14989 14992 15115 15116 15138 15139 15186 15209 15289 15351 15408 15612 15705 15815 15829 15831 15860 15878 15882 15899 15977 16025 16040 16065 16107 16172 16173 iw 16223 16224 16256 16316 16404 16407 16532 1*» 16565 16675 16742 16989 17008 17018 17023 l"** 17130 17267 17278 17288 17372 17403 17431 17485 17531 17559 17572 17685 17690 17749 in 17821 17834 17844 17888 17910 17925 17928 18069 18079 18083 18087 18093 18192 18202 w 18258 18285 18325 18348 18353 18360 18404 18472 18487 18551 18580 18588 18638 18647 j» 18765 18805 18865 18870 18931 18964 18969 1» 19116 19125 19220 19233 19234 19239 19240 1 19282 19302 19306 19331 19334 19393 19395 i 19428 19513 19531 19557 19574 19639 19641 i 19774 19784 19813 19847 19848 19946 19972 1 20010 20011 20125 20183 20200 20235 20275 20332 20374 20376 20385 20407 20470 2050* 20523 20537 20548 20555 20585 20596 206« 20646 20657 20771 20788 20869 20871 206W 8 21154 21244 21263 21297 21326 21409 21422 21525 21540 21577 21707 21715 21727 21739 21779 21790 21800 21845 21846 21906 21910 22087 22166 22199 22228 22277 22285 2234J - 22391 22425 22461 22463 22555 22556 22628 22671 22707 22711 22717 22721 22816 2287J j 22927 22979 23020 23029 23033 23049 23051 23220 23272 23306 23310 23311 23316 23348 23369 23414 23439 23447 23455 23500 235« 23572 23578 23607 23669 23689 23785 238W 23877 23957 23980 23986 Verbeter. 4e kl. le lijst: 4625 m. s

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8