Agenda AZIJN H.M. de Koningin en de Prinses terug in Holland. Stad. en Omgeving. 'JhiMicaties jftucqediikeStand binnenland E i geboren! overleden: Enthousiaste begroeting in het Noordzeekanaal We naderen Amsterdam. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Maandag avond half 8, hoofdnummer De honderddui zend (kom Toegang voor eiken leeftijd Dinsdag, Woensdag en Donderdag, tel kens 's av. half 8. hoofdnummer Het eiland der demonen (natuurfilm). Toegang boven 14 jaar. Woensdagmiddag, half 3, middagvoor stelling, Het eiland der demonen. A. B. T., hedenavond half 8, hoofdnum mer Meester der smeltkroes (sens); hoofd rollen Jack Holt en Fay Wray. Toegang bo ven 14 jaar. Victoria-Theater, hedenavond half 8, hoofdnummer De wandelende Jood (rom.); hoofdrol Conrad Veidt. Toegang Doven 18 jaar. Woensdagmiddag half 3, matinee, vertoo ning De. wandelende jood. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer Canaille (rom.-dramhoofdroller Harry Baur, Pierre Blanchar, Alice Field. Toegang bo ven 18 jaar. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 11 September. L. E. T. T. te Heiloo. Woensdag 12 September. 1 Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uu». 8 uur. bioscoopzaal Handelsschool, lezing over Esperanto door J. Mets uit Amsterdam. 8.30 uur, De Unie, psychometrische seance mevr v. d. BosTeunissen. L. E. T. T. te Heiloo. Donderdag 13 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. L. E. T. T. te Heiloo. Vrijdag 14 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. Zaterdag 15 September. Floraliatentoonstelling in den Muziektuin, van 1 tot 9 uur. rimmm OESLAAGD. Voor het op 7 en 8 September te Rotter dam gehouden examen vanwege de Ned Chemische Vereeniging voor het diploma van analyst (2e gedeelte) slaagden mej. N. Vis te Alkmaar en de heer S. de Ruiter te Zuid- Scharwoude. Beide candidaten werden opgeleid aan het laboratorium van den Keuringsdienst voor Waren te Alkmaar. KWAJONGENNSWERK. Terzake het gooien met steenen naar de zwanen in het Kennemerpark zijn Zaterdag door de politie drie jongens van 8-jarigen leeftijd ernstig onderhouden. VRIJ GOED AFGELOOPEN. Gisteravond te omstreeks half twaalf reed een bestuurder met zijn motorrijtuig over den Geestersingel komende uit de richting Ber- gerbrug en gaande richting Gerechtsge bouw. Tengevolge van de duisternis ter plaatse nam hij de bocht naar links eenige meters te vroeg, tengevolge waarvan de auto met het linkervoorwiel in de rietschoot naast den weg terecht kwam. De wagen is door een andere auto weer op den weg gebracht en de bestuurder kon zijn reis vervolgen. Per soonlijke ongelukken vielen niet voor, ter wijl de auto geen materieele schade had op- geloopen. WIJZIGING ROUTE STADSAUTOBUSDIENST. In verband met de afsluiting van Koor straat en Ritsevoort zal de route van lijn I van den Stadsautobusdienst gedurende den tijd dat de werkzaamheden aan die straten worden uitgevoerd, als volgt gewijzigd wor den. Vertrekkende van Regulierslaan wordt de oude route gevolgd tot Vroom en Dreesmann, waar gedraaid wordt en teruggereden via Ridderstraat en Zilverstraat langs Nieuw- landersingel en Kennemersingel °aar het station. Dit geldt ook voor de route terug van het station. GEPASTEURISEERDE -- :'c.;.j:' BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis dat hun College aan Mejuffr. M. van Stein, officier van het Nederl. Leger des Heils, krachtens art. 9, 5e lid, der Winkel- sluitingswet-1930, S 460, ontheffing heeft verleend van de verbodsbepalingen dier wet ten behoeve van een te houden dank- en oogstfeest in het perceel Hekelstraat nr. 9 alhier. De verleende ontheffing geldt den verkoop van bloemen en vruchten te houden op Maandag 10 en Dinsdag 11 September a.s., des avonds van 811 uur. Alkmaar, 8 September 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOEL MA, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblad van Alk maar zijn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van resp. 31 Mei en 5 Juli j.1, waarbij zijn vastgesteld a. verordeningen, regelende het heffen en invorderen van schoo gelden voor het onderwijs aan het M urmeH ius-gym- nasium alhier (Gemeenteblad Nr. 1404) b. eene verordening voor de Handels school alhier (Gemeenteblad Nr. 1405). Deze verordeningen zijn heden afgekon digd en gedurende drie maanden ter ge meente-secretarie ter lezing gelegd. Zij zijn aldaar tevens in afdruk, tegen betaling der kosten, verkrijgbaar. Alkmaar, 10 September 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester A. KOELMA, Secretaris. AARDBEVINO IN NOORD-AFRIKA. Paniekstemming onder de be volking. Onder de bevolking van Noord-Algerije heerscht een paniekstemming, na de laatste ernstige aarbeving, welke het plaatsje Car net bijna geheel verwoestte, zijn overal nieuwe lichte aardschokken waargenomen De bewoners van den geheele streek hebben er den voorkeur aan gegeven hun woningen te verlaten en leven sedert Vrijdag in de openlucht. In den loop van Zaterdag zijn In Saint Cyprien weer verscheidene slacht offers gevallen door aarbevingen. GEVECHT TU3SCHEN NEGERS EN BLANKEN. Aantal dooden en gewonden onbekend. In het plaatsie Princess Anne (Maryland) in Amerika is het tot ongeregeldheden ge komen. Nadat een neger en een blanke ruzie had den gekregen, ontstond een algemeene vecht partij, welke den geheeler, avond voort duurde en waarbij ten slotte 200 olanken en 1100 negers tegenover elkander stonden. De blanken bleven meester van het terrein. Hoe veel personen bij de vechtpartij om het leven zijn gekomen en hoeveel er gewond zijn is nog niet bekend CORRESPONDENTIE. Wegens plaatsgebrek moeten helaas ver schillende berichten en ingezonden stukken tot een volgend nummer blijven liggen. DE G.A.M.I.T. Ter beantwoording aan de vele ingekomen informaties deelt het Gamit-Comité mede, dat de Gamit-Verkoopweek aanvangt op Donderdag 20 September en eindigde Zater dag 29 September; de tentoonstelling Gamit 1934 wordt geopend Zaterdag 22 September des middags 2 uur en eindigt Zondag 30 September. WINDHOOS TE HEILOO. Zaterdagnacht is, tijdens het hevig on weer, dat in Heiloo gepaard ging met een windhoos, een in aanbouw zijnde ronde tent op het L.E.T.T.-terrein door den wind opge nomen en een tiental meters verder neerge slagen. De zware richtmast knapte als een lucifer af. De electrische installatie, die ook reeds voor een deel gereed was, geraakte defect. Men zal met man en macht moeten wer ken om alles tegen Woensdag, als de L.E. T.T. begint, gereed te hebben. DE BLIKSEM SLOEG IN DE NED HERV. KERK VAN WIERINGERWAARD. In den nacht van Zaterdag op Zondag is tijdens een zeer hevig onweer de bliksem in de Ned. herv. kerk geslagen zonder brand te veroorzaken. De bliksem is boven in den toren binnen gekomen. De muur van het plafond was erg beschadigd en zag er zwart uit. Bovendien lag de geheele kerk bezaaid met kalk. De electrische geleiding is beschadigd, terwijl het torenuurwerk on beschadigd bleef. UIT EEN PAAL GEVALLEN. Bij het nazien van het net der Radio distributie te Lutjewinkel, had de zoon van den exploitant G. de Geus het ongeluk uit een paal te vallen. Met inwendige kneuzin gen is hij opgenomen en onder behandeling gesteld van onmiddellijk ingeroepen genees kundige hulp. BRAND TE WINKEL. Tijdens een hevig onweer dat in den nacht van Zaterdag op Zondag boven de ge meente woedde, is de bliksem ingeslagen in de zaadschuur van den heer J. Breebaart Kzn. in den Groetpolder, aldaar. Er ontstond brand en de vlammen die gretig voedsel von den laaiden hoog op. Groote hoeveelheden stroo en de geheele tarweoogst gingen ver loren, benevens nog landbouwwerktuigen, wagens en gereedschappen. De auto, die in de garage stond, kon nog tijdig in veiligheid worden gesteld. Niettegenstaande het zware onweer, waren toch spoedig veel personen ter plaatse. De brandspuit, die eveneens vlug arriveerde, moest zich beperken tot het be houd van het omliggende. Het woonhuis, dat los van de 9chuur stond, is behouden ebleven. Schuur en garage brandden ge- eel af. Verzekering dekt de schade. POSTDUIF KOMEN AANVLIEGEN. Bij den heer G.,J. Geerlings, Oosterkolk- straat 21 is een postduif komen aanvliegen, genummerd 13 32 18846. 50-JARIG BESTAAN „VOOR BEIDEN RECHT". Zaterdag vierde de Koninklijk goedge keurde onderlinge huurwaarborgvereeniging ,,Voor beiden Recht", alhier, haar vijftig jarig bestaan. Ter gelegenheid van dit feit werd in de achterzaal van hotel „De Nach tegaal" in de Langestraat, een besloten feestvergadering gehouden. Te ruim half negen werd de feestelijke bijeenkomst door den directeur-voorzitter der vereeniging, den heer C. v. d. Hilst, met een hartelijk woord van welkom geopend. Spiekei wenschte alle leden van harte ge luk met het vijftig-jarig bestaan der ver eeniging Hij wees voorts op het verheugen de ieit, dat de vereeniging er in geslaagd was op haar statuten een Koninklijke goed keuring te verkrijgen, wat tot nu toe, voor zoover dit spreker bekend was, geen enkele huurwaarborgvereeniging in net land te beurt was gevallen. Dit verkrijgen van de goedkeuring was dus wel veelzeggend. Nadat spreker eenige cijfers had genoemd over de achterliggende jaren, waaruit bleek, dat de vereeniging zich thans weer in op gaande lijn bevindt, en de medewerking van de leden had ingeroepen, om de vereeniging tot verderen groei en bloei te brengen, wenschte hij allen een prettigen avond toe. De heer Kloet, secretaris-penningmeester der vereeniging bracht hierna een kort ver slag uit over de afgeloopen vijftig vereeni- gingsjaren. Van de eerste twintig jaren kon, wegens het zoekraken der desbetreffende papieren, maar weinig meer verteld worden. Van de daarna komende jaren herinnerde spreker aan het vele werk, dat toen door de vereeni ging in het belang der huiseigenaren werd gedaan. Hulde werd gebracht aan wijlen den heer H. Wolzak Gzn., die met den thans nog in functie zijnden voorzitter, den heer v. d Hilst, de stuwkracht was van de vereeni ging Het was dan ook, dat de tegenwoor dige directie de heer v. d. Hilst die de vereeniging in de laatste jaren weer krachtig leven inblies. Het aantal ingeschreven per- ceelen, dat tot onder de honderd was ge daald, werd weer uitgebreid tot ongeveer 280. Aan het slot van zijn verslag bracht de heer Kloet dank aan zijn medebestuurs leden, voor het vele, dat zij in het belang der vereeniging hadden gedaan, terwijl ook hij een beroep deed op de leden, de vereeniging tot verderen bloei te brengen. De heer Meiboom, die hierna aan het woord was, bracht in een korte toespraak hulde aan allen, die den bloei der vereeni ging hadden voorgestaan, in het bijzonder aan den heer v. d. Hilst, die 22 jaar be stuurslid was geweest en 15 jaar voorzitter en directeur. Hij overhandigde den heer v. d. Hilst, namens den heer Kok, als blijk van dankbaarheid een voorzittershamer. De heer v. d. Hilst dankte voor de hem ebrachte hulde en voor het geschenk en oopte, dat hij dit laatste nog langen tijd in het belang der vereeniging mocht gebrui ken. De avond werd verder in een zeer gezellig samenzijn doorgebracht. Door eenige leden van de Alkmaarsche Operetteclub werd voor vroolijke muziek gezorgd, terwijl door het „gezelschap Motrogo" voor de verdere vroolijkheid en avondvulling werd gezorgd, door net opvoeren van een aantal vroolijke kleine kluchten. FEESTAVOND ALG. NED. BOND VAN ARBEIDERS(STERS) IN HET BAKKERS-, CHOCOLADE- EN SUIKERBEWERKINGSBEDR1JF. Een feestavond. De Algemeene Nederlandsche Bond van Arbeiders(sters) in het Bakkers-, Chocolade en Suikerbewerkingsbedrijf herdenkt deze maand zijn 40-jarig be staan en ter gelegenheid van dit feit is een jubileumrevue vervaardigd welke gedurende September en October in tal van afdeelingen ten tóoneele wordt ge bracht. Zoo was gisteravond Ru Mulder met zijn gezelschap in t Gulden Vlies om deze jubileumrevue te vertoonen voor de Alkmaarsche leden en een groot aan tal genoodigden. De revue waarvan de tekst geschreven is door Piet Bakker, de liedjes door Willem van Iependaal, muziek van Han van Dalen en décors van Albert Hahn Jr. wordt gebracht onder leiding van den heer Ru Mulder, die met een tweetal revues voor den Nederlandschen Arbei ders Sportbond reeds zulk een uitbundig succes boekte, terwijl verder medewer ken Jo Remy, Steffa Wine, Lida Polak, Han van Amstel, Cor de Groot, Daan van 01 lef en Jr. en een aantal leden, jon gens en meisjes van de Alkmaarsche afdeeling. De revue brengt op humoristische wij ze het bakkersbedrijf door alle eeuwen te beginnen bij de Egyptenaren om ver volgens terecht te komen bij de Germa nen, de leefwijze in de middeleeuwen, het ontstaan van het particulier bedrijf, het deegtrappen en de eerste teekenen van verzet. Een en ander in den vorm van kluchtige nabootsing van de werke lijkheid van vroeger. Door alle tafereelen vormen de gezel Schieter (Ru Mulder) en Kattentong (Jo Remy) de voor vrijheid vechtende figuren, waarbij regelmatig gelegenheid gevonden wordt de bestaan de toestanden scherp te hekelen. Het tweede bedrijf speelt dan op het kantoor van een groote bakkerij in de eerste jaren van de oprichting van den bond. Gezel Schieter, verdacht van opruiing onder het personeel moet de laan uit, hij raakt verzeild in een „bakkersloge ment" waar hij van leer trekt tegen de drang tot het afzichtelijke drinken en tegen de geraffineerde wijze van afper sing. Zeer scherp worden hier de toen heerschende toestanden onder het bak- kerspersoneel naar voren gebracht. Bij zijn felle protesten tegen den nachtar beid en andere misstanden ondervindt hij den steun van de dochter van den logementhouder. Deze verkiest niet lan ger in dat milieu te blijven, wordt, om dat zij in een chocoladefabriek gaat werken, lid van den bond en verlaat met Schieter de kroeg. Beiden hebben zooveel vertrouwen in elkander als in de toekomst voor den oond, dat zij besluiten, voortaan teza men door het leven te gaan. Het derde en laatste bedrijf vertoont allereerst de tegenstellingen van den wereldovervloed en de vernietiging der voorraden, de weelde van het oogstfeest tegenover het gebrek der werkloozen. Het slottafereel brengt een vrouwen figuur naar voren, die de gelofte van trouw aan het beginsel aflegt, waarna gezamenlijk de jubileummarsch wordt gezongen. Hoewel het gezelschap met eenige pech had te kampen, doordat een der damesleden dusdanige neusbloedingen kreeg, dat zij zich onder doktersbehan deling moest stellen, waardoor de pauzes iets te lang gerekt werden, ver dienen de opvoerenden een woord van lof voor de wijze waarop de revue werd gebracht. Met overtuiging is door allen gespeeld, de groote verscheidenheid van personen werd op de juiste wijze geïmiteerd en ondanks de ernstige ondergrond was de lach, vaak onderbroken door luid ap plaus, niet van de lucht. Een zeer geslaagde opvoering, die op nieuw het bewijs levert dat Ru Mulder met slechts enkele krachten aangevuld door figuranten een stuk strijdtooneel weet te brengen van groote propagan distische aarde voor de betrokken or ganisaties. Voor de jubileerende organisatie wa ren bloemstukken binnen gekomen van den Metaalbewerkersbond, den Alk- maarschen bestuurdersbond, den bond van Overheidspersoneel en den Alg Ned. Bond van Handels- en Kantoorbe dienden. Na het tweede bedrijf sprak de honds penningmeester de heer Roeg, die er op wees, dat hoe uitstekend het gezelschap de toestanden ook geschetst had, de wer kelijkheid nog niet benaderd kon wor den. Vele oudere leden zullen zich onge twijfeld de ontzettende toestanden in het bakkersbedrijf herinneren, de slech te staat van de kelders, waarin gewerkt moest worden en den ontzettend langen arbeidstijd gedurende den nacht tegen hongerloonen. De bakkersgezellen leef den op de grens van de bedeeling. Zoo is het echter niet gebleven, onder zeer moeilijke omstandigheden heeft de bakkersbond zijn aandeel in de lotsver betering van de arbeiders bijgedragen. Wij zijn er echter nog niet, zeide spre ker, de reactie loert, de loonen moeten terug naar het peil van voor den oor log. Krachtig moeten wij hiertegen stel ling nemen; spreker wekte allen op tot deelname aan de 16 Septemberbetoo- ging. Hij bracht hulde aan de vrouwen die hun mannen in den strijd hebben gesteund. Den bestuurders van de afdeelingen bracht spreker dank voor alles wat zij gedaan hebben om den bond groot te maken. Wij gaan verder, zoo besloot spreker, rekenend op grootere moeilijkheden dan ooit te voren, maar wij zullen niet ver sagen. Staande zong de vergadering hierna de Internationale. Vervolgens werd door den voorzitter van de vlaggencommissie een nieuwe vlag aangeboden, welke ontwerpen werd door den heer H. Heertjes, en vervaar digd door de dames Koot en Ankringa. terwijl de heer Helleman den stok maakte. Allen mochten hiervoor den welverdienden dank in ontvangst ne men. Na afloop van de voorstelling werd het gezelschap hartelijk dank gebracht voor wat het had geboden, waarbij den medewerkenden een kaasje werd ge offreerd. Albertus Hendrikus, z. van Cornelis Dirv- gerdis en Beatrix de Lange. Nelly Gerda, d. van Cornelis Swart en Okje van Drunen. Gerrit, z. van Maarten Coerts en Neeltje Schager. Gerritje Harderwijk, 1 maand. Teetje Molenaar, gehuwd met Hendrik van der Velden, 60 jaar Hendricus Wilhelmus Rijken, 61 jaar. Zwaantje Langenberg, gehuwd met Doeke Veld, 21 jaar. Hedenmorgen vroeg is de „Ta- blnta", waarop H. M. de Ko ningin en H. K. H. prinses Juliana uit Noorwegen naar Nederland terugkeerden, te IJmuiden aangekomen. Om half vijf werd het schip geschut. Te 8 uur werd de Hembrug gepas seerd en te ruim 9 uur arriveer de de „Tabinta" voor het empla cement van de Stoomvaart Mij. Nederland te Amsterdam. In een waas van damp lag heden morgen vroeg het IJ, toen wij de „Ta binta", het motorschip van de Stoom vaart Mij. Nederland tegemoet voeren, dat H M. de Koningin en H. K. H. prin ses Juliana uit Oslo naar het vaderland terug bracht. Tegen 8 uur werden flauw de contouren van het groote zeeschip zichtbaar in het Noordzeekanaal ver achter de Hem brug. Langzaam voer het schip op, om dat pas om even over 8 de brug geopend kon worden. Aan de Hembrug stonden reeds menschen om het schip te begroe ten. Aan de grens van de gemeente nam de havendienst de taak van den haven meester van IJmuiden over om het vaarwater vrij te houden. Toen eenmaal de Hembrug was gepasseerd, werd het op dit vroege morgenuur reeds levendi ger op het water. Bij de petroleum haven kwam de gepavoiseerde „Prins Hendrik" van de Alkmaar Packet het zeeschip tegemoet. Naar schatting wa ren meer dan 1000 menschen aan boord, hoofdzakelijk leden van de Amsterdam- sche christelijke oranjevereeniging.a De muziek zette het Wilhelmus in, dat door naar waarnemingen, verricht in den morgen van 10 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 768,4 m.M. te Helsingfors. Laagste barometerstand 744,4 m.M te Jan Maijen. Verwachting, geldig tot den avond van 11 September: Zwakke tot matige wind uit zuidelijke richtingen; licht tot half bewolkt; dr00g weer; iets warmer overdag. Weeroverzicht. Een uit het zuidwesten opkomend hooge drukgebied heeft westenwinden met afkoe ling gebracht. Hier te lande Zaterdagnacht met zwaar onweer gepaard, waarbij op de meeste plaatsen de regen matig bleef. in Duitschland is hedennacht zware regen ge vallen (Zürich meldt 45, Frankfurth 29 m M.) De regen duurt in de opvullende se cundaire over Duitschland nog voort. Een diepe depressie ten westen van Ierland schijnt noordwaarts te trekken en in verband met de verdere ontwikkeling van hooge druk ook boven het Oostzeegebied is weer opkla ring en stijging van temperatuur te ver wachten. Frankrijk heeft windstil en zonnig weer, in Ierland waait het stormachtig uit zuid met weinig regen. Engeland heeft op klarend weer, in oost-Duitschiand en om de Oostzee houflt de warmte nog aan. Noor- wegen had ook veel regen, die hier en daar nog voortduurt. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7 57 uur licht op. allen krachtig werd meegezongen. H. M., vergezeld van de prinses, verscheen toen aan het dek en nam al wuivende de hulde in ontvangst. Eenige oogenblikkèn later verscheen H. M., die geheel in het wit gekleed was, op de brug om ook van het s.s. „Alkmaar" eveneens bezet met een groot aantal passagiers de hulde betuigingen te ontvangen. Hoe meer de stad werd genaderd, hoe drukker het werd met motorbooten en ook langs den wal stond veel publiek, dat met zakdoeken wuifde: Intusschen wa ren de „Prins Hendrik" en de „Alk maar" gedraaid en voeren een tijdlang op met de „Tabinta". Geestdriftig werA aan boord gewuifd, terwijl Oranjeliede ren werden gezongen. Voor het Centraal station brachten de jongens van de „Pollux" in hun sloepen hun hulde aan Koningin en Prinses. Om 9 uur arriveerde de „Tabinta" bij de etablissementen van de Stoomvaart MIJ. „Nederland" aan de Javakade. Terwiji het schip werd vastgemaakt, stond H. M. wuivend op de brug als ant woord op de hartelijke toejuichingen, haar en de Prinses gebracht door de leden der Oranjeverenigingen aan boord van de beide schepen der Alk maar Packet. Op de Javakade waren ter begroeting aanwezig de burgemeester dr. W. de Vlugt, en de hoofdcommissaris v&n poli tie. Toen de verbinding met den wal tot stand wa6 gebracht, verlieten de vorste lijke personen het schip, nadat zij af scheid hadden genomen van den ge zagvoerder, de heer B. Jansen. Bij het van boord gaan was de Koningin verge zeld van den heer van Hengel, directeur van de Stoomvaart Mij. Nederland, die de reis naar Oslo had meegemaakt. Nadat H. M. zich enkele oogenblikken had onderhouden met den burgemeester en zij afscheid had genomen van den heer van Hengel, schreed zij door de loods naar buiten, waar een daverend „hoera" opsteeg uit de velen, die zich- daar hadden verzameld. Het Wilhelmus klonk op, terwijl auto's werden bestegen om de reis naar den Haag verder voort te zetten. Overal langs de Handelskade en de Piet Heinkade stonden groote groepen menschen, die de landsvrouwe en haar dochter toejuichten. Het was een hartelijke ontvangst geweest, deze aankomst van Koningin en Prinses te Amsterdam op haar doorreis naar de residentie. Op weg naar huis. Op de doorrit in Haarlem werden H. M. de Koningin enPrinses Juliana op den Wagenweg bij de Hazepaterslaan door zusters van het diaconessenhuis en Bethesda Sarepta bloemen aangeboden. H. M. dankte voor deze aardige attentie- Aankomst te Den Haafb Hoewel het uur van aankomst van H. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana niet bekend gemaakt was, had den velen zich hedenochtend naar het paleis Huis Ten Bosch begeven om de vorstelijke personen een welkom in de residentie toe te roepen. Om kwart over 11 kwam ae Koningin met Prinses Juliana voor het paleis aan- Hartelijk werden zij door het publiek begroet. Minzaam df.nkten de vorste lijke personen voor de begroeting door het publiek. Ook in de vestibule van het paleis wuifden zij de menschen nog maals toe. BALONNEN-DERBY TE ROTTERDAM. Op het Schuttersveld te Rotterdam is Za terdagmiddag onder belangstelling van dui zenden een internationaa luchtvaartfeest ge houden, dat zijn hoogtepunt bereikte met de opstijging van acht luchtballons.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2