Nederland wint drie Europeesche titels. ffftq fiWij FIFTY-FIFTY ALCMARIA VICTRIX—VELOX 4—5. ALKMAAR I—ALKM. BOYS 4—3. Alkmaar in de tweede ronde! SPARTA WINT DEN ZILVEREN BAL. OM DEN K. N. V. B.-BEKER. Berger eerst op de 100 en 200 M. Peters springkampioen. Berger. De verschillende uitslagen. DE BAAN TE OSS GESCHORST. WIELERCLUB DE KAMPIOEN. WEDSTRIJDEN TE NOORDSCHARWOUDE. Dokter adviseert SIGARETTEN cent SPORT Voetbal. Eindelijk hebben de Alkmaarsche voetbal- liefhebbers ook eens kennis kunnen maken met de Utrechtsche tweede-klasser Velox, de club, die dit jaar bijna de le klasse was bin nengegaan. Alcmaria speelde gisteren n.1. haar laatsten oefenwedstrijd voor de aan vang ^er competitie. Er was vrij veel belang stelling voor deze ontmoeting, die onder lei ding van scheidsrechter Geervliet werd ge speeld. Alcmaria kwam uit in de Zaterdag door ons gegeven opstelling. Velox stelde daar het volgende team tegenover: Keizer; van Asten en Brink; Steenwinckel, Swanink en Proost; Sluik, Hettinga, Lith Sr., Brouwer en Achterberg. Er waren drie invallers voor Lith Jr., Coerman en Ham. Het spel van Velox maakte direct een goe den indruk, maar in de Alcmaria-ploeg bleek bet noodige enthousiasme aanwezig. Een paar vinnige Alcmaria-aanvallen werden slechts met moeite afgeslagen. Na een kwar tier doelpuntte Velox en direct daarna nog eens. Toen zette Alcmaria de tanden op el kaar en Gerritse zorgde voor een mooi te- genpunt. De linksbinnen van Velox maakte een fraai derde doelpunt voor zijn club, waarna Hamstra den achterstand verkleinde tot 3—2. Onmiddellijk na de hervatting was Alc maria geducht in actie. Direct na den aftrap maakte Keppel den stand gelijk en Alcmaria bleef in den aanval. Velox echter herstelde zich en nam meer en meer het spel in han den. Een vierde doelpunt voor de Utrechte naren was het gevolg. Bij een gevaarlijke aanval op het Velox-doel, pakten back en keeper tegelijk den bal. Strafschop. Gerritse plaatste deze naast. Later maakte Alcmaria uit zuivere buitenspelpositie gelijk, doch de scheidsrechter kende na raadplegen der grensrechters het doelpunt toe. Hevig protest bij de Velox-menschen, waarvan enkelen zelfs het veld wilde verlaten, 't Liep echter nog goed af. Kort voor 't einde maakte Ve lox nog een fraai doelpunt, wat ook de over winning beteekende, al zat Alcmaria er in de laatste minuten nog vinnig op en was de gelijkmaker heusch geen wonder geweest. Velox verdiende de overwinning volkomen. De ploeg is technisch en tactisch beter dan Alcmaria en zeker mag Velox tot de sterk ste tweede-klassers worden gerekend. Het sa menspel in de breedte en in de lengte was zeer goed. Er werd gemakkelijk gespeeld en 't plaatsen was uitstekend. De beide vleugel spelers trokken zeer de aandacht. De keeper verrichtte uitmuntend werk en ook de backs en vleugelhalfs deden veel en nuttig werk. Bij Alcmaria was de keeper niet onver dienstelijk. Zijn opstellen was niet altijd goed. Vermoedelijk waren één of twee doel punten te houden geweest. Bijlsma en Ooms verdedigden flink. De eerste was vooral voor de rust heel goed. De middenlinie was niet op volle kracht, de linkshalf had meermalen zwakke ©ogenblikken. De spil deed wel aar dig werk, doch was er toch nog niet geheel in. De rechtshalf werkte enthousiast. In de voorhoede bleek de rechtsbuiten een uitste kende voetballer. Met eiken bal die hem werd toegespeeld, deed hij wat goeds en dan dreigde er gevaar voor Velox. Het samenspel met den rechtsbinnen vlotte nog niet altijd even goed. Het medespelen van den midvoor werd met groote belangstelling gevolgd. Zijn werk was gisteren vrij goed, doch een definitief oordeel zal beter na een optreden in de competitie gegeven kunnen worden. De linkervleugel was niet altijd even gelukkig. Het geheele elftal deed zijn best en daarom zal men zeker met vertrouwen de eerste com petitiewedstrijden tegemoet zien. Wat haar in de competitie niet gelukte, ge beurde thans: Alkmaar heeft de Alkm. Boys met een 43-nederlaag huiswaarts gezon den. Wanneer scheidsrechter Kühne om 2 uur laat beginnen, blijkt dat Alkmaar een inval ler telt voor Asjes, wiens plaats wordt inge nomen door G. Nierop-Groot. De eerste aan vallen zijn voor de Boys, welke echter geen succes opleveren. Spoedig neemt Alkmaar de leiding, wanneer een door haar midhalf genomen vrije trap in het doel belandt, waarbij o.a. de Boys-keeper niet geheel vrij uit ging. De Alkmaar-aanvallen worden nu talrij ker en de Boys-defensie moet handelend op treden, wat haar echter is toevertrouwd. Toch kan zij niet verhinderen, dat de bewe gelijke Alkmaar-midvoor, die tevens uitste kend positie wist te kiezen, den stand op 20 brengt, wanneer hij tusschen twee Boys-spe lers onhoudbaar inschiet. Dit wordt de Boys schijnbaar te erg en goed gesteund door haar half-linie komt haar voorhoede in den aanval. Wel worden deze aanvallen goed opgezet, doch eenmaal voor het doel laat de afwerking veel te wenschen over, terwijl daarnaast den Alkmaar-achterhoede door re soluut ingrijpen menigen aanval onder schept. Toch moet ook keeper Burger herhaalde malen handelend optreden. Ook deze is er uitstekend in en geeft voorloopig niet thuis. Alkmaar verplaatst dan het spel weer, maar toch zijn het de Boys, die weten te doelpunten, wanneer haar linksbinnen een geode pass van rechts benut en onhoudbaar inschiet. Dan trekt echter Alkmaar weer ten aanval en hoewel hardnekkig verdedigend, kan de Boys-achterhoede niet verhinderen, dat de Alkmaar-midvoor opnieuw doelpunt. Met dezen stand (3—1) komt de rust. Na de rust zijn de Boys weer in den aan val, daardoor in de gelegenheid gesteld do<pr het terugtrekken van de Alkmaar-binnen- spelers. Mede echter door dit terugtrekken is er voor de Boys bijna geen doorkomen aan. Komt haar voorhoede echter voor het Alk maar-doel, dan weet hier de achterhoede van geen wijken, terwijl in laatste instantie kee per Burger op betrouwbare wijze de schoten verwerkt Als echter de Alkmaar-achterhoede even weifelt bij een vermeend buitenspel-ge WEDSTRIJDEN. val, weet de Boys-midvoor toch te doelpun ten en de stand is 32. Alkmaar laat dan haar verdedigend spel achterwege en meteen is zij weer in den aan val en het is tenslotte de Alkmaar-linksbin nen, die op schitterende wijze het vierde doelpunt scoort. Nog geven de Boys zich niet gewonnen en het is v. d. Hilst, die bij een scrimmage voor het Alkmaar-doel nog maals voor de Boys scoort. Wel komt dan opnieuw het Boys-doel nog enkele malen in gevaar, doch tot doelpunten komt het niet meer. Scheidsrechter Kühne fluit dan het eind signaal en Alkmaar heeft zich in de 2e ronde geplaatst. Wij willen ten opzichte van spel en spelers volstaan met een enkele opmerking. Het Alkmaar-elftal is beslist sterk vooruit gegaan, al kan het afspelen van den bal nog vlugger geschieden. Achterhoede en half- linie zijn verdedigend uitstekend, doch de kanthalfs kunnen nog iets meer zorg beste den aan het steunen van de voorhoede. De spil verstaat deze kunst uitmuntend. Dt voorhoede is zeer bewegelijk en schotvaar dig, wat een zeer voorname factor is. Het Boys-elftal is nog steeds van prima Athletfek. gehalte, doch de schotvaardigheid bij de voorhoede laat te wenschen over. Scheids rechter Kühne leidde dezen wedstrijd op de juiste wijze en hij had het geheel volkomen in handen. Gisteren werd te Rotterdam de finale ge speeld om den Zilveren Bal, waarvoor Sparta en Willem II zich geplaatst hadden. Willem n was favoriet en wellicht daardoor werd Sparta tot grootere daden geïnspi reerd en de Rotterdamsche club won met 63 en daardoor voor dit jaar den Zilveren Bal. Van de uitslagen der K.N.V.B.-bekerwed- strijden (le ronde) noteeren wij de volgende: AlkmaarAlkm. Boys 43; Schagen— Sloterdijk 0—3; Victoria—D.E.C. 0-3; J.O. S—H.R.C 2—3; Ahrend's V.C.—Helder 3—4; Utrecht—Texel 6—2; Succes—Wilh. Vooruit 3-4); De Meteoor—Woerden 11—3; ZaandijkHollandia 40; Volenwijckers Electra 0-6; Verkade—'T.H.B. 3—4. Een klein groepje athleten is de vorige week naar Turijn vertrokken, om daar deel te nemen aan de Europeesche kampioen schappen op athletiekgebied. En dat kleine groepje heeft meer gedaan dan alle andere groepen, die Nederland in den loop der ja ren heeft uitgezonden.Immers, tot nog toe had Nederland nog nooit een Europeeschen titel gewonnen en was men hier al zeer te vreden, als onze vertegenwoordigers een eer volle plaats bezetten. En nu? Niet minder dan drie Europee sche titels zijn naar Nederland ver huisd! Onze nationale sprintkam pioen Berger won de 100 en 200 M.« terwijl Peters eerste werd in het hink-stap-sprong-nummer. Doch dat is nog niet alles, want Osendarp werd op de 200 M. derde en onze estafette-ploeg wist even eens de derde plaats te veroveren in een tijd, die 0.1 sec. beter was dan het Nederlandsch record! Een der titels heeft echter aan een zijden draadje gehangen, want Zaterdag werd Berger door de jury op de 100 M. tweede geplaatst achter den Duitscher Borchmeyer. Ons land protesteerde direct tegen de beslis sing, omdat onze vertegenwoordigers meen den, dat Berger eerste was. Dat was trou wens ook de meening van de toeschouwers, die bij de finishstreep zaten. Gelukkig was van de finish een film ge maakt en deze zou beslissend zijn. Onmid-, dellijk werd de film ontwikkeld en gistermor gen afgedraaid. En toen bleek heel duidelijk' dat Berger zeker een 25 c.M. voor was. On middellijk herriep de jury haar beslissing en verklaarde Berger tot Europeesch kampioen op de 100 M. Dat gebeurde juist voor de finale 200 M., waarin zoowel Berger als Osendarp zich geplaatst hadden. En dat bericht is voor Berger van belang geweest, want hij had voor de 200 M. de slechtste baan (de buiten baan) geloot en Osendarp liep naast hem. Voor beide Nederlanders was dus de loting wel heel erg ongelukkig. In deze finale liepen verder nog Sir (Hon garije), Kovacs (Hongarije), Genelle (Italië) en Schein (Duitschland). Reeds bij het uitkomen van de bocht bleek aldus de Tel.-verslaggever Berger flink voor te zijn. Osendarp zat met Sir vlak achter hem en zoo naderde men den eind streep. Toch werd de situatie evenals daags te vo ren nog gevaarlijk, toen Sir over een eind spurt bleek te beschikken, die hem vlak bij den Nederlandschen kampioen bracht. Voor beiden werd dan ook dezelfde tijd van 21.5 sec .opgegeven. Osendarp liep een prachtigen wedstrijd en verbeterde met 21.6 sec. zijn eigen besten tijd. Eenige Nederlandsche of ficials zagen den Hongaar Kovacs derde en Osendarp vierde, doch ook dan nog overtrof de Hagenaar alle verwachtingen. Een onvergetelijk oogenlik voor de Neder landers was het, toen Berger zijn twee kampioenschapen had behaald. Tegenstan ders en zelfs juryleden drukten hem de hand en als één man verrezen de toeschouwers op de eere-tribune van hun plaatsen om den overwinnaar een spontane ovatie te brengen. Inmiddels was voor de hoofdtribune de hink-stap-sprong-kamp begonnen. Peters was er direct goed in en had geen last van ongel dige sprongen. Voor de finale kwalificeerde hij zich tweede achter den Zweed Swensson, die met 14.83 M. leidde. De tweede sprong van den Nederlander in de finale bracht hem echter met 14.89 M. op de eerste plaats. Zijn laatste sprong was nog verder, ons inziens boven de 15 M., doch hij overschreed daarbij met eenige milimeters den afzetbalk. Swensson had toen nog één sprong te maken, die met groote spanning werd afgewacht. Ook de Zweed faalde ech ter en bovendien was zijn sprong veel min der dan de vorige. Nederland had zijn derde kampioenschap veroverd! En nauwelijks was dit nummer beëindigd of de loopers maakten zich gereed voor de 4 maal 100 M. estafette. Zou de Nederland sche vlak voor de vierde maal achtereen in top gaan? Het zou te mooi geweest zijn en helaas bleek het noodlot er ook zoo over. te denken. Er kwamen vier ploegen in het veld: Duitschland met Schein, Gillmeier, Homber ger en Borchmeyer; Hongarije met Forgacs, Kovacs, Sir en Geynes; Italië met Di Bias, Ragni, Larocchi en Toetti; en Nederland met de bekende formatie. De voorafgegane sprintwedstrijden hadden afdoende aange toond, dat de gemiddelde snelheid van onze ploeg zeker niet voor die van Duitschland en Hongarije, laat staan voor Italië, behoefde onder te doen. Alles zou dus afhangen van het wisselen, dat inderdaad niet het sterkste deel van onze ploeg vormt. Osendarp liep uitstekend en was zijn te genstanders zelfs iets voor. Boersma stond echter bij het overnemen volkomen stil. Zijn wisselen was nog aanmerkelijk slechter dan ik eenige malen tijdens de training waar nam. De groote achterstand, die daardoor ontstond, was onmogelijk meer in te halen. Wel is waar ging Jansen prachtig door de bocht en liep hij nog op zijn tegenstanders in, doch het bleef voor Berger een hopeloos geval. Alleen den Italiaan wist hij achter zich te houden. Ondanks deze ernstige fout liep onze ploeg nog 0.1 sec. binnen het Nederlandsche natio nale record (41.6 sec.), en dat bewijst wel, wat er in de ploeg zit als het wisselen per fect wordt. Dit laatste zal dan ook grondig >onder handen moeten worden genomen. De Bruyn nam nog deel aan het kogel- stooten, doch hij wist zich, overeenkomstig de verwachting, niet in de finale te plaatsen. Petit gaf in de 5000 M. op. En hiermede was de Nederlandsche deel neming ten einde. Wij kunnen meer dan te vreden zijn: drie kampioenschappen, een derde en een vijfde plaats voor Osendarp, een vierde prijs voor Kaan en een derde voor onze estafette is voor deze kleine ploeg, die door v. d. Zee nog met succes versterkt had kunnen worden, een prachtig resultaat, een resultaat, dat nog nooit te voren is behaald. De uitslagen luiden: 200 Meter; 1. Berger (Ned.) 21.5 sec., 2. Sir (Hongarije) 21.5 sec., 3. Osendarp (Ned.) 21.6 sec., 4. Kovacs (Hongarije), 5. Schein Duitschland), 6. Gonnelli (Italië). Hink-stap-sprong: 1. Peters (Ned.) 14.89 meter; 2. Swensson (Zweden) 14.83 meter; 3. Rajassari (Finland) 14.74 meter; 4. Luck- haus Polen) 14.54; 5. Poyry (Finland) 14.47; 6. Milanese (Italië) 14.24. Estafette 4 x 100 Meter: 1. Duitschland 41 sec.; 2. Hongarije 41.4 sec.; 3. Nederland 41.6 sec. (nieuw Ned. record), 4. Italië 42 s. 5000 Meter: 1. Rochard (Frankrijk) 14 m. 36.8 sec.; 2. Kusocinski (Polen) 14.41.2; 3. Salminen (Finland) 14.43.6. 800 Meter: 1. Szabo (Hongarije) 1 min. 52 sec., 2. Lanzi (Italië) 1-52; 3. Dessecker (Duitschland) 1.52.2. 400 Meter horden finale: 1. Scheele (Duitschland) 53.2 sec.; 2. Jarvinen (Fin land) 53.7 sec.; 3. Mandikas (Griekenland) 54.9. 'Estafette 4 x '400 M.': 1. Duitschland 3 m 14.1 sec.; 2. Frankrijk 3.15.6; 3. Zweden 3.16.6; 4. Itqlië 3.19. Kogelstooten1. Viiding (Estland) 15.19 meter; 2, Kuntsi (Finland) 15.19 meter; 3. Douda (Cechoslovakije) 15.18 meter. Marathon: 1: Toivonen (Finland) 2 uur 52 min. 29 sec.,' 2. Enokson Zweden) 2 uur 54 min. 356 sec; 3 Genghini (Italië) 2 uur 55 min. 43.4 sec. Tienkamp: 1. Sievert (Duitschland) 8.103245 p., 2. Diahlgren (Zweden) 7.770.83, 3. Plawczyk (Polen) 7.552.345, 4. Dimza (Duitschland) 7.451.40, 5. Ghul (Zwitser land) 7.347.47, 6. Eberle (Duitschland) 7.153.645. Wandelen. A. W. V. „DE KAASKOPPEN". Zondag heeft de A.W.V. „de Kaaskoppen" met een groep van 25 leden deelgenomen aan de 35 ICM. wandeltocht der „Spaarne kanters te Haarlem. De tocht ging door de schitterende omgeving van Haarlem en werd door de Kaaskoppen in een vroolijke stem ming, zonder uitvallers en weinig blaren volbracht! Als extra prijzen konden er twee bekers en een groepsmedaille mee naar Alk maar genomen worden. Voorwaar een kra nige prestatie! En nu a.s. Zondag in Amsterdam maar weer eens het „beste beentje" voorgezet Kaaskoppen, misschien dat dan de wissel beker der „Amsterdamsche vierdaagsche" ook eens bij Hartland kan geëtaleerd wor den. Wielrennen. A. S. V. VICTRIX. De wielerclub A. S. V. Victrix hield giste, ren een peletonrit over 83 K M. Er werden door 4 clubs aan deelgenomen. De prijzen bestonden uit een lauwerkrans, een lauwer tak en een medaille. 1. D. T. S., Zaandam, tijd 2 uur 19 min. 53 sec.; 2. D. O. K., den Helder, tijd 2 uur 22 min. 44 sec.; 3. Alcmaria, Alkmaar, tijd 2 uur 25 min. De gemiddelde snelheid be droeg ongeveer 35 K.M. A. S. V. hield voor eigen leden, die niet aan de peletonrit deelnamen, een afvalsrit over 23 K.M. De uitslag daarvan was: 1. C. Hoogerhuis; 2. J. Schenk (gem. 32 K.M.) Tengevolge van conflicten tusschen de drie directies der Wielerbaan en het gemeen tesportpark te Oss en de Nederlandsche Wie- Ier Unie is de Osser Wielerbaan geschorst Er mogen geen wedstrijden meer worden verreden. De oorzaak is gelegen in het feit, dat eenigen tijd geleden op de baan een zoo genaamde zesdaagsche is gehouden, zonder dat de aandirecteur de heer J. Verhoeven te Oss, die de baan van het gemeentebestuur heeft gepacht, hiervoor licentie van de N.W U. heeft ontvangen. Het gevolg was een boete van 100, welke de directeur tot op heden weigerde te betalen. De N.W.U. wei gert op haar beurt een wedstrijdvergunning te verstrekken vooy de schuld is betaald. Men is zelfs zoover gegaan de plaatselijke wielrenvereeniging te Oss, „Arditi" trai- nings- en clubwedstrijden op den weg te houden. Tusschen deze voornaamste wiel renvereeniging te Oss en de baandirectie zijn hierover eveneens onaangenaamheden gerezen, waardoor het conflict is verscherpt. Door een en ander is de eens zoo bloeiende wielvereeniging in de knel geraakt. Boven dien is het sportlievend publiek geheel van wedstrijden verstoken. Het gemeentebestuur lijdt schade, doordat men thans de verma kelijkheidsbelasting te innen op de entree gelden derft. De wielerclub De Kampioen hield gisteren voor een talrijk publiek te Heiloo grasbaan- wedstrijden. De junioren reden om een race fiets. Tol en Peters eindigden met 'n gelijk aantal punten, zoodat de volgende week de beslissing moet brengen. De uitslagen zijn: Koppel wedstrijd over 50 ronden: 1. Hoebe Derkx. Afvalrit: 1. Hoebe; 2. A. v. d. Kuyt; 3. W. Tol. Sprintwedstrijd: 1. J. Ravenstein; 2. J. Stroet. Sprint over 3 ronden: 1. J. Stroet; 2. J. Ravestein; 3. G. Baken. Zondag werden door de ren- en tourver- eeniging Onderling Genoegen de laatste rit ten verreden voor het kampioenschap der A- en B-klasse. De A-klasse moest 120 K.M. en de B-klasse 80 K.M. rijden op eigen kracht. De uitslag was als volgt: Klasse A: 1. J. Renaud, Zuidscharwoude; 2. Herm. Quant, Warmenhuizen; 3. A. Wil- lemse, Schagen; 4. J. Ridderbos, Kolhorn. Kampioen werd A. Willemse te Schagen met 6 punten; 2e werd J. Ridderbos, Kol horn, 4 p. en derde J. Renaud te Zuidschar woude, 4 p. Klasse B: 1. G. Zeeman te Oudkarspel, 2. J. van Zijl te Oudkarspel, 3. M. Strijbis te Woudmeer. J. van Zijl werd kampioen der B-klasse met 7 punten, 2. G. Zeeman te Oudkarspel 5 punten. Zwemmen. ZWEMVEREENIGING „HET SKARPET" TE WINKEL. Vrijdagavond werd in café „Feijs" te Winkel de eerste ledenvergadering gehouden van de zwemvereeniging „Het Skarpet". Voorzitter was de heer F Leek. Aan de orde kwam het voorstel om de zweminrichting belangrijk te vergrooten. De voorzitter zeide, dat zij, die het eerst dit plan vernamen, wel vreemd zullen heb ben opgekeken, dat in deze eerste ledenver gadering na de oprichtingsvergadering, reeds word voorgesteld om het zwembad te vergrooten. Wanneer men echter weet op welk een bijzondere wijze dit voorstel is tot stand gekomen, zal men er niet meer zoo vreemd tegenover staan. De heer van Zoonen kreeg van B. en W opdracht om werkgelegenheid voor de werk- loozen te vinden. In zijn plan werd ook de Aan Goodwin S Co. 23 Augustus 1934 AU medicus wilt U mij wel toestaan II geluk te wenschen met Uw pres tatie ten aanzien van de fabricage Uwer Fiftg-Fifty sigaretten, die blij kens lange persoonlijke ervaring alle goede kwaliteiten vereenigen met de zeer loffelijke eigenschap, dat zij. door wetenschappelijke samenstelling, prikkeling van dat gevoelige orgaan, de keel, voorkomen. Ik beschouw dit als een besliste en blijvende bijdrage tot het ongestoord genot van de talrijke rookers en iedereen, die last heeft van keel-irri- tatie of rookers-hoest, kan ik met vertrouwen aanbevelen voortaan Fif- tg-Fiftg sigaretten te rooken, daar hun dan in de meeste gevallen het lot bespaard wordt zich één van die weinige genoegens geheel of gedeel telijk te moeten ontzeggen, die in deze moeilijke tijden op allen zulk een weldadigen invloed uitoefenen. Hoogachtend, (Het origineel van dezen brief ligt te onzen kantore ter inzage.) Indien U bemerkt dat andere sigaretten Uw keel prikkelen en dien „rookershoest" veroorzaken, probeer dan eens één week SIGARETTEN zwemvereeniging betrokken. Wanneer de plannen zouden worden uitgevoerd, dan zou het zwembad belangrijk worden vergroot en verfraaid. Het plan heeft een punt van be spreking uitgemaakt in de bestuursvergade ring. Ofschoon het bestuur er eerst wel wat huiverig tegenover stond, heeft het ten slotte ingezien, dat nu de eenige gelegenheid werd geboden om zoo'n verbetering tot stand te brengen. Het bestuur stelde daarom voor om de uitvoering van het plan te ondersteu nen. Hierna lichtte de heer van Zoonen het plan nader toe. De heer van Zoonen zeide, dat zijn plan niet werd opgemaakt in opdracht van B. en W. Het is van hem zelf uitgegaan en hij heeft hierna B. en W. er voor gewonnen. Er bestond reeds lang behoefte aan uit breiding van de algemeene begraafplaats. Voor deze uitbreiding is vanzelfsprekend grond noodig. De vraag was nu, waar deze grond vandaan moest worden gehaald. Men kwam tot de conclusie, dat deze grond het beste bij het Skarpet was te vinden. Hiervan zouden de IJsclub en de Zwemvereeniging een groot voordeel ondervinden. Begonnen wordt met het uitbaggeren van de slappe modder uit het Skarpet. Tevens worden de in de nabijheid gelegen gronden van de heeren Vormer en Sanders afgegraven en wel zoo danig, dat een zachte glooiing ontstaat. Hierop wordt een laag zand aangebracht van pl.m. 30 c.M. Hierdoor wordt dus een strand geschapen. Tevens moeten de slootjes gelegen tusschen de perceelen Kriller, San ders en Vormer worden gedempt. De Volks gezondheid eischt dit dringend. Zij worden gedempt met de bagger uit het Skarpet. Wanneer het plan wordt uitgevoerd, zal een oppervlakte water voor de zwemvereeniging ter beschikking staan, welke in Hollands Noorden zijn weerga niet zal vinden. Volgens raming zal pl.m. 700 benoodigd zijn. Volgens spr. kan dit echter worden be streden uit de contributies van de leden. Dit bedrag is in hoofdzaak noodig voor het be- noodigde zand. Wanneer deze zandlaag niet wordt aangebracht, kan men wel van het plan afzien. Met den meesten nadruk wees spr er op, dat deze gelegenheid, wordt zij thans niet benut, zich niet meer zal voor doen. Gaat men er niet toe over, dan zal de gemeente toch een aanvang nemen met het afgraven van het terrein en zal de zwemver eeniging toch verplicht zijn de inrichting hiernaar te wijzigen O.a. zullen, zooals thans zal geschieden, de zwemhokjes worden ■I^B

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7