EEN EERESCHULD. Ivorol-tanden IVO ROL ^pii s OeutfletoH £andett JMM&OUW Jhizdew&ciek T W/A r m WA '9- 'W/A WA Wk WÈ 4 ydrnx De heer H e r i n g a gat in overweging een audiëntie aan te vragen bij den minister. De hetr S p a a n zei, dat dit al bij B. en W. in overweging is. Het college zal al het mogelijke doen om de zaak tot een goed einde te brengen. Goedgevonden; de heer Zwaan wensch- te geacht te worden te hebben gestemd tegen den voorgestelden weg. Hij vroeg nog wat bet loon in werkverschaffing zal zijn, waar op de voorzitter antwoordde, dat dit nog niet is vastgesteld en in de volgende raadvergadering op de agenda zal worden gesteld. Werd goedgevonden. Benoeming gemeentebode. De veldwachter Vieretra werd met alge- meene stemmen benoemd tot gemeente bode, met ingang van 1 September j.1. De heer Heringa merkte op, dat deze benoeming niet behoeft te geschi-deo door den raad, maar door B. en W. kan worden en W stelden voor den heer Blom thans eervol te ontslaan als bode der gemeente. Werd goedgevonden, onder dankzegging voor de in die functie bewezen diensten. Rondvraag. De heer Zwaan vroeg of de woning van den heer Korver te Oterleek, welke verhuurd is aan een gezin van negen personen, aaar" voor niet te klein is te achten. Spr. vreesde, dat er moeilijkheden door zullen kunnen ont staan. De heer Dekker gaf een uiteenzetting, waarbij hij aanhaalde het streven van een paar jaar geleden om te werken in de rich ting van afkeuring van kleine woningen voor groote gezinnen. Dit streven is nu niet zoo streng meer, zoodat de gemeente met het gesignaleerde geval zeker niet in het gedrang zal komen. Zoo lang woningen nog verbe terd kunnen worden, mogen ze niet meer on bewoonbaar worden verklaard. De heer Zwaan verwonderde zich er over, dat een woning, die een paar jaren ge- lvden te klein werd geacht voor vijf personen en waaraan allerlei gebreken werden aange wezen, thans goed is bevonder en dat de woning van Korver, die nog kleiner is, nu betrokken mag worden door een gezin van negen personen. Devoorzitter maakte duidelijk, dat de soepeler houciing van B en W. een gevolg ia van ve«-andeid inzicht bij de autoriteiten. De hetr Heringa vroeg of de voorloo pige gemeentebegrooting al klaar is en of daar een post op voorkomt voor vervolg onderwijs. Devoorzitter antwoordde, dat die be grooting nog niet geleed is. De heer Heringa deelde nog mede, dat het vervolgonderwijs over November en De cember betaald kan woraen uit het nog be staande Overschot. In Stompetoren zijn er reeds negen liefhebbers voor en uit Oterleek zijn ook al medeóeelingen voor deelname. De voorzitter had van den heer Köhne, hoofd der school te Stompetoren, een brief ontvangen over deze kwestie en zei dat de zaak in de volgende vergadering aan de orde zal worden gesteld. Dé heer de Boer vroeg of de heer Talsntd Schentierhorn, die tijdens de vacature van veldwachter te Oterleek den poli tiedienst waarnam, daarvoor een gratificatie zal worden toegekend, waarop de voor zifter antwoordde, dat ook dit punt in de volgende raadsvergadering aan de orde zal komen. Hierna sluiting der openbare vergadering. SCHERMERHORN. Donderdag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer B. Mein- dersma, die mededeeling deed van de navol gende ingekomen stukken: Van het Dag. bestuur van den districtor te Purmerend de begrooting van 1935. Voor bijdragen van gemeenten was geraamd een bedrag groot 9000. Tevens deelde dit be stuur mede de toetreding van verschillende gemeenten bezuiden het IJ, zoodat thans ruim 50 gemeenten zijn aangesloten. De heer B. Plugboer deelde namens de commissie voor het nazien der rekeningen mede, deze accoord te hebben bevonden en adviseerde tot voorloopige vaststelling, waartoe z. h. s. werd besloten. De rekening van de gemeente, dienstjaar 1933, was groot in ontvangsten 58628 54, in uitgaven 67705.79, alzoo een nadeelig saldo groot 8877.25. De kapitaaldienst in ontvangsten 15000, in uitgaven 15417.13 met een nadeelig saldo van 417.13. Haar het Engelscb van Dorothea Qerard. 44. „Hebt u die brieven hier?" vroeg ik. „Neen, die moeten eerst weer ergens op gediept worden, zooals dat gewoonlijk het geval is met de bezittingen van mijn moe der, maar ze zijn er zeker. Morgen hoop ik u te b^enfire^,,. -f. „Wat een diplomaat!" dacht ik bij mij- zelve. Eerst eenigen tijd, nadat bij w«g waf; kwam Jadwiga binnen. Aan de wou, aie over haar gelaat trok, terwijl zij naar haar moeders verslag van het bezoek, zag ik, dat iets haar geweldig ninderae. Toch was al wat ze zei, op een toon van on gewone terughoudendheid: En u heeft zijn diensten aangenomen? "Natuurlijk", luidde het antwoord. „In dit" geval weiger ik geen diensten". Ik wilde wel, dat het iemand anders van geweest", zei Jadwiga met pijnlijk saamge trokken wenkbrauwen, en aan den sterken tegenzin, dien haar gelaat uitdrukte, wist ik, wat zij dacht. Dat nu juist deze man, je gens wien zij zich niet geheel schuldeloos voelde, op wien zij haar spot en haar min achting had laten neerdalen dat hij nu juist degene zou moeten wezen, die zijn hulp bood, moet voor iemand van Jadwiga's' na tuur een ware kwelling zijn geweest. Om te moeten aanvaarden, dat bij in het volle bezit was van het bewuste, onteerende ge heim, was al erg genoeg, maar om hem nu De rekening van bet Burg. Armbestuur was groot in ontvangsten 4028.54, in uit gaven 4482 66H, met een nadeelig saldo groot 256.15X. De voorzitter deelde mede, dat Ged. Sta ten adviseeren tot wijziging aan de gemeen tebegrooting 1934 en wel te verminderen de raming van de bureaubehoeften groot f 50 l0?1"«ouden van het raadhuis grooi fLon,derlTd van i>u'zen en torens groot 50, het abonnement van Staatsblad en dag- en weekbladen groot 80 welk be drag moet worden 40. deel?e mede' dat de" ramin gen voor 1934 niet kunnen worden vermin derd, daar deze reeds grootendeels zijn uit gegeven. Z.h.s. werd besloten de bedragen niet te verminderen. erder werd door Ged. Staten aangegeven het bedrag voor de straatverlichting te ver lagen. Algemeen was de raad van oordeel, dat dit niet kon worden verminderd. Het bedrag voor schoolbehoeften gesteld op f 125 moet worden gebracht op 110, zijnde 2 per leerling. Ook dit bedrag is reeds gebruikt, zoodat de post niet kan worden verlaagd. Op advies van Ged Staten werd door B en W. voorgesteld de legesgelden te verhoo gen, ingaande 1 Nov. aa.. Z.h.s. goedgevonden. Verhooging der begrafenisrechten werd in stemming gebracht en verworpen met 4 tegen 3 st. (Los,- Appelman en Broersen). Invoering van een straatbelasting van 1 °/c der belastbare opbrengt van gebouwde eigendommen. Dit werd in stemming gebracht en aange nomen met 5 tegen 2 stemmen (Plugboer en Oostwouder). Verhooging van schoolgelden en aanvan gende met een inkomen van 800. Dit werd aangenomen met 4 tegen 3 stem men (de Groot, Plugboer en Oostwouder). Verhooging van hondenbelasting van 1 op 3 gulden en van 3 op 6 gulden. Na bespreking stelde de heer Mantel voor de verhooging te stellen van 1 op 2 gulden en van 3 op 6 gulden, wat z.h.s. werd aange nomen. Vermakelijkheidsbelasting k f 2.50 per lokaal kleiner dan 200 M2j voor muziek instrumenten per jaar 2.50; voor dans muziek 0.05 per M2.; gelagkamer met mi nimum van 2.50. Z.h.st. goedgevonden. Verhooging van het vergunningsrecht van 8.75 tot het maximum bij de wet bepaald zijnde 12.50. In stemming gebracht aangenomen met 4 tegen 3 stemmen (de Groot, Plugboer en Oostwouder). Besloten werd de begrooting aldus gewij zigd in te zenden. Verruiming winkelsluitingsbesluit: De voorzitter deelde mede, dat aan A. Molenaar een verzoek was ingekomen de openstelling van zijn groenten- en fruitzaak op Zondag te verlengen van 4 op 6 uur. B. en W. stelden voor hierop afwijzend te beschikken, aangezien Molenaar reeds is ver strekt een verlof B en hij steeds vergunning krijgt met kermis en uitvoeringen met een stalletje te staan. Z.h.st. goedgevonden. Rondvraag. De heer Mantel vroeg waar om de begrooting 1935 niet wordt inge diend. De voorzitter antwoordde, dat deze eerst moet worden gezonden naar Ged. Staten. De heer de Groot vroeg of voor tuinders weder een bagger- en spifregeling kan wor den tegemoetgezien. Enkele leden meenden dat de tuinbouw dit jaar gunstiger was. De heer de Groot be aamde dit, maar zeide dat één jaar van klei ne vooruitgang de tuinderstoestanden niet zooveel verbeterden, dat bedragen voor kunstmest konden worden uitgegeven. De voorzitter antwoordde, dat na een aanvrage dit later kan worden behandeld, daar nog geen werkobject was gevonden. De heer Appelman vroeg presentiegeld bij vergaderingen voor onderzoek rekening, be grooting, enz. Dit zal bij de begrooting van 1935 wor den behandeld. Ook zeide de heer Appelman, dat een aan den raad ingezonden brief door den voorzit ter van het r k. schoolbestuur niet door den voorzitter in behandeling werd gesteld, ter wijl deze reeds voor de vorige vergadering is ingekomen. Ook den heer Broersen verwonderde dit ten zeerste. De voorzitter antwoordde dat de bewus te brief, welke betrof een uitbetalingsreke- nog dankbaar te moeten wezen voor een dienst, was oneindig erger. Jadwiga vertel de mij dergelijke dingen nu niet meer, maar de uitdrukking op haar gelaat en heel haar houding was mij zoo duidelijk geworden als een open boek. Toen Malewicz den dag daarop met de brieven terugkwam, bleef zij hem zorgvul dig uit den weg, maar de aard van hel on derzoek, dat nu begon, bracht zoo mede, dat een herhaaldelijk overleg noodzakelijk was en ze kon hem toch niet steeds blijven ver mijden. „Drie Fransche namen hebben we reeds gevonden", bracht madame Zielinska mij op de hoogte. „Ik had nu dadelijk naar mr Chardon willen schrijven, dat hij informa ties voor mij nam betreffende die families, maar Krysztof heeft aangeboden de corres pondentie zelve te leiden. Hij zegt dat dit minder tijd zal kosten en hij belooft mij voortdurend oip de hoogte houden van al wat maar eenig licht in deze zaak kan ver spreiden". Onnoodig te zeggen, dat hij meer dan ge trouw zijn gelofte nakwam, want hij ver toonde zich dikwijls, als hij in het geheel geen nieuws had te brengen, maar alleen een idee aan de hand had te doen, of quasi iets te vragen. Binnen een week, en zonder dat iemand er eigenlijk iets van merkte, had hij een positie veroverd, die het midden hield tusschen secretaris en raadsman van de fa milie en was hij in het heiligdom van ma dame Zielinska even goed thuis als zijzelve. Zij was zoo zeer gewoon geraakt aan zijn tegenwoordigheid, dat zij zich de dagen, dat hij niet verscheen, zeer rusteloos en on voldaan voelde. In hem toch had zij ge vonden precies wat zij verlangde: een luiste raar zoowel als een raadgever. ning voor het bijzonder onderwijs, door den gemeente-ontvanger met den pastoor als voorzitter van het r.k, schoolbestuur was behandeld en nader geregeld. De heer Broersen vroeg voorlezing van het schrijven, waaraan werd voldaan. De heer Mantel zeide, ingevolge den In houd van het schrijven dat B. en W. de ver goeding voor het bijzonder onderwijs rege len naar de begrooting 1934, wat in strijd is met de wet, daar dit moet worden uitbe taald volgens rekening 1932. t Besloten werd de begrooting te wijzigen volgens de wet. De heer Plugboer klaagde nog over de stoelen, waarvan leerbedekking bij warmte aan het zitvlak kleeft, waarop de voorzitter antwoordde deze door stof te doen bedekken. Hierna sluiting. HET GEREGISTREERDE RUNDVEE OP DE TENTOONSTELLING. TE HOUDEN VANWEGE DE AFD. ALKMAAR DER HOLL. MIJ. VAN LANDBOUW. OP WOENSDAG 19 SEPT. A.S. TE ALKMAAR. Door het herdenkingsfeest van den polder de Schermer en bet heerschen van het mond en klauwzeer is het vorige jaar de afdeeling geregistreerd rundvee niet op deze jaarlijksche tentoonstelling geweest. Niettegenstaande de ongunstige tijdsom standigheden als droogte, minder goede be- drijfsuitkomsten en beperkende crisisvoor schriften, heeft het bestuur van de afdeeling voornoemd, na gehouden overleg met de des betreffende fokvereenigingsbesturen, gemeend voor dit jaar we: weer een expositie van ge noemd vee te organiseeren. Evenals vroegere jaren bestaat de gelegen heid tot inzending alleen voor de fokvereeni- gingen op de lichte gronden in den omtrek van Alkmaar. Het vraagprogramma moest in verband met de hiervoor beschikbare gelden, in ver gelijking met voorgaande jaren, iets worden ingekrompen en daardoor kon geen manne lijk fokmateriaal worden gevraagd. Overigens is met de inrichting van het vraagprogramma, voor zoover het met 't be schikbare geld mogelijk was, rekening ge houden met de eischen die van een foktech- nisch standpunt bezien, tegenwoordig aan een fokvee-expositie worden gesteld en daar door zal een uitslag zooals op de onlangs gehouden tentoonstelling te Purmerend waarbij de beker voor een kampioen-koe wera toegekend aan een dier. waarvan noch de af stamming, noch de melkopbrengst bekend was, hier niet plaats kunnen vinden, In de eerste plaats worden dan gevraagd f roepen van 3 kuikalveren, 4 hokkelingen, melkvaarzen en 2 melktwenters De dieren van elk dezer groepen moeten afstammen van één vaderdier. „Waar heeft u toch die handigheid van manoeuvreeren geleerd?" vroeg ik hem eens schertsend, maar bij antwoordde, vol strekt niet lachend: „Weet u niet, dat ik half-Armenisch ben en dat listigheid een Armenische hoedanig heid is?" De bitterheid, waarmee bij dit zei, herin nerde er mij aan, dat hij inderdaad Arme- nisch bloed in de aderen had en dat in de dagen van zijn hopelooze hofmakerij Jad wiga dikwijls minachtend van hem gespro ken had als van den „Armeniër". Gedurende die eerste week hadden Jadwi ga en Krysztof elkaar niet weer ontmoet en ik begon mij al af te vragen of hij niet ge noeg zou krijgen van deze vruchtelooze tac tiek, toen op een goeden avond zijn kans kwam. We zaten weer op de veranda; Jadwiga was lusteloos aan het lezen, ik aan het schrijven aan Agnes. Ik wist, dat zoo onge veer een uur geleden Malewicz gekomen was en dat hij regelrecht naar de kamer van Malewicz was gegaan, maar het feit alleen, dat Jadwiga nier was, bewees, dat zij van zijn tegenwoordigheid in huis niet af wist en ik besloot haar in die onwetendheid te laten. Bij het weggaan moest hij hier pas- seeren, maar des te beter, het werd tijd dat de toestand tot klaarheid kwam, op de een of andere manier, en het was meer dan tijd om Jadwiga uit de apathie te werken, die haar zoozeer hervormd had. Eindelijk hoorde ik zijn stap en Jadwiga hoorde dien ook en hief het hoofd op, om te luisteren maar hij stond reeds op den drempel. Met één oogopslag had hij de si tuatie overzien. „Pani Jadwiga", begon hij vlug tot haar, terwijl zij reeds van haar stoel was opge- Onze Tweede Septemberopgave. De cij'fers 5. Tal Tan goede oplossingen kwamen ditmaal binnen. Velen hadden de ver- menigvuldigsom met veel genoegen op gelost en waren tot het volgende reeul- taat gekomen: 7291364 805 36456820 5833091200 5869548020 gezond en parelblank 6eginnog neden met /JeNedeHandsche Tandpasta Doos 20,Tube40en 60ct. „WAT MIJNMARDT MAAKT IS GOED" Onze Nieuwe Opgave (No. 3 der Sep- tember-serie). Een kruiswoord met lettergrepen. In elk der hokjes moet een lettergreep worden ingevuld, waardoor woorden verkregen worden, die voldoen aan de omschrijvingen. 2. 3. y. e M 13. 'V> /f. /6. 10. i/. it. 23. iA IA. tl). zP »o. w&i JA 32. 33. Jv. 37. M *r- 30. y- YS. VA /i- V3. Omschrijvingen. Horizontaal. 1. Dorpje in Friesland; 3. autostalling; 5. intrest; 7. verzotheid op iets; 8. gebrand linnen; 10- soort; 12. stad ln België; 13. kerkgebruik; 14. te koop aanbieden; 16. toegewijde aandacht; 18. lekkernij; 19. stof; 21. voorstel; 22. model 23. gewoonte; ?4. fijn weefsel; 26. giftige brilslang; 28. eiland in de Mlddell. Zee; 29. Dominion van Gr.-Br.; 31. leenman; 33. met de tanden wonden; 34. vulkaan op W.-Sumatra; 35. lichaamsdeel 37. zie 14 hor.; 39. rooven; 40. kleur; 42. barmhartigheid; 43. meervoud van een oude maat. Ve r t i k a a 1. 1. Afdeeling (leger); 2. gesponnen draad 3. loon 4. deel van een provincie; 6. voorzetsel 7. vindt men in ieder huisj 9. graven 10. toespraak; 12. volk; 13. havenstad van Letland; 15. voegwoord 17. dier, dat vliegt; 18. begrip; 20. militaire optocht; 21. stad ln Italië; 24. muziekinstrument; 25. meisjesnaam; 27 eilhnd ln N. O. I.; 28. D,ultsche grensplaats; 29. begin (It); 30. zakken; 32. wijden 33. wat men voor 'n bepaald doel geeft; 34. vullen, dichtmaken; 36. gedeelte van Sumatra; 38- soort examen; 39. dijk; 41. komt uit een vulkaan. Oplossingen (2 p.) liefst zoo vroegtij dig mogelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 21 September 12 uur aan den Puzzle- Redacteur van de Alkmaarsche Courant. Rubriek 5 is voor de vereenigingsgroepen, bestaande uit 5 melkkoeien, waarbij iedere groep moet toebehoor en aan minstens 2 eigenaars. Uitgezonderd die voor de kuikalveren worden van bovengenoemde rubrieken eerst de beste dieren individueel aangewezen en daarna wordt een uitspraak gedaan over de beste en meest uniforme groepen. Voor het zichtbaar drachtige vee zijn 2 rubrieken, n.1. dieren geboren in 1931 of 1932 en idem geboren in 1930 of vroeger. Deze inzendingen worden al Ken individueel beoordeeld. Rubriek 8 .s voor moederdieren met min stens 3 afstammelingen en rubriek 9 is voor fokker-tigenaarsgroepen, bestaande uit 5 dieren, waaronder minstens 3 melkkoeien. Niettegenstaande de ongunstige factoren tot deelname bovengenoemd, zooals het ge ringe geldbedrag voor deze expositie Be schikbaar gesteld, de droogte en de ongun stige bedrijfsomstandigheden, is de animo tot inzending zeer goed te noemen Voor de kuikalveren zullen meedingen 8 en voor de hokkelingen 7 grotpen, respectie velijk bestaande uit 3 en 4 dieren. Voor de melkvaarzen en melktwenters ko men uit respectievelijk 10 en 5 tweetallen. Voor rubriek 5, de vereenigingagroepen, staan, blijkbaar met de bedoeling om zich terug te trekken. „Gelukkig, dat ik u aan tref. Ik moet u iets vragen uit naam van mijn moeder". Het was wonderlijk hoe hij in deze dagen altijd zijn moeder er voor spande bij vele van zijn vragen en voorstellen. Jadwiga aarzelde een oogenblik, toen ging zij weer zitten. „Wat kan uw moeder mij te zeggen heb ben?" vroeg zij op terughoudenden toon. „Zij wilde u verzoeken of u zich niet zoudt kunnen ontfermen over haar eenzaam heid: de oogst nadert. Ik moet dan op het veld zijn en daarom zal zij het heel een zaam hebben. Zou het niet te veel van u ge vergd zijn om haar gezelschap te houden een paar dagen maar voorop gesteld al tijd, dat u hier gemist zoudt kunnen wor den?" Al het bloed vloog Jadwiga weer naar het gelaat, terwijl zij vlug antwoordde: „O, neen, ik kan het niet doen! Dat kar ik niet! Het is onmogelijk! Ik kan hier niet weggaan en bovendienviel zij zich- zelve in de rede. „Wat bovendien?" vroeg Malewicz vrien delijk. „Uw moeder zou niets winnen bij mijn ge zelschap, zooals ik nu ben. Laat zij liever omkijken naar iemand in opgewekter stem ming en die haar huis meer eer zou aan doen". Deze laatste woorden werden gesproken met afgewend gelaat, heftig en bitter, als werden ze haar afgeperst tegen haar wil. „Noch moeder, noch ik weten iemand, die ons huis meer eer zou kunnen aandoen", zei Malewicz zeer beslist. „Wilt u uw besluit nog niet eens in overweging nemen?" Ze wendde niet geheel het hoofd om, elk bestaande uit 5 melkkoeien, komen 3 groe pen uit. Voor het zichtbaar drachtige vee zullen 8 dieren worden ingezonden. Voor rubriek 8 moederdier roet minstens 3 afstammelingen zijn 2 groepen aangegeven. In totaal kunnen ongeveer 150 dieren worden ingezonden. Al dit vee is afkomstig en wordt gehouden op de lichtere gronden in onze provincie en uit den aard der zaak niet zoo robust en bespierd als het vee van de zwaardere kleigronden, maar toch kan de verwachting wel worden uitgesproken, dat het geheel zal vormen een collctie edel, regelmatig gebouwd vee met goede ge bruikswaarde. In aansluiting hiermee nog enkele grepen uit de stamboomen van het ingezonden vee. De stamboomen van het vee uit de fokvereenigingen te St. Maartens brug en Assendelft worden vrijwel be- heerscht door het Fransbloed. V. n. 1. moe ten hierbij worden genoemd de zoons van Max Albert 2, Frans 104, Frans 107 en Frans 111> waarvan directe afstammelingen te zien zijn. Van de eerstgenoemde Frans 104 fungeeren drie zoons n.1. Frans 129, Frans 145 en Frans 172 als vaders van in gezonden dieren. Van de vereeniging te Schagerbrug ko men nog afstammelingen van Anna's Frans, maar de handen, die in haar schoot lagen, waren zenuwachtig saamgeklemd. „Ik kan niet komen", zei ze met verstikte stem. „Dus dit is al, wat ik aan mijn moeder zeggen moet?" Er volgde een oogenblik stilte, eer zij hem haar diep-ontroerd gelaat toonde. „Neen, dat is niet alles; u moet haar ook zeggen, dat het heel vriendelijk van haar was en dat ik haar ten zeerste dank. Zult u dat vooral niet vergeten?" En ofschoon het haar moeite kostte, stak ze hem de hand toe, maar vermeed hem aan te kijken. Hij nam ze stilzwijgend in de zij ne en drukte ze aan de lippen, maar keerde zich toen onmiddellijk om en liet ons al leen ver ward. „Ik dacht, <3a „Dat is ook zoo". „En zijn moeder ook? En toch vraagt ze mij haar te bezoeken? Hij is natuurlijk, die er haar toe overhaalde", voegde ze er bij. Ik zag, dat zij diep getroffen was. Of Malewicz nu al of niet verwacht bad, dat zijn voorstel zou aangenomen worden, het had zeker niet zijn doel gemist. „Ik begrijp hem totaal niet", zei ze pein zend. „Niet?" vroeg ik, haar nauwlettend gade slaand. „Voor jou kan er toch niets verwonderlijks in zijn. Heb je zelve niet gezegd: wat ne- duidt nu nog armoede of schande in de oogen van hem, die waarlijk lief heeft?" „Och, zeg dat toch niet! Je doet mij pijn". En ik zag, dat ik genoeg gezegd had. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7