DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. 'Jlcouinciaai 'FUeiuus nieuwe niedorp. bergen. de rijp. stompetoren, winkel. zijpe. ursfm. uitgeest. hensbroek. castricum. CHRONISCHE HOOFDPIJNEN. Een kwelling van 20 jaar geëindigd. WIERINGEN. maar dat deze op hun verzoek weer is ge bracht op 9. Verder deelden zij mede, dat het plan be staat, om door de Zuidelijke duinen een weg te maken, evenwijdig aan de Voorstraat. Di* zal een goed werkverschaffingsobject zijn. Rondvraag. De heer Roodhart vroeg hoe het met den faecaliëndicnst staat. De voorzitter deelde mede, dat naar der. prijs van een tankwagen geïnformeerd is en dat een tweedehandsche reeds eenige honder den guldens zal kosten, en een nieuwe zeker vier a vijf duizend gulden Hij achtte daar om een dergelijke uitgaven in den tegenwoor- digen tijd niet verantwoord. Na nog eenige discussie werd besloten hierop bij de behan deling van de begrooting 1935 nog eens terug te komen. Hierna sluiting. Begunstigd door prachtig zomerweer zijn Zaterdagmiddag de Floraliafeesten in- gezet. Door rappe handen was het gedeelte van af de Schutsluis (welke ook keurig was ver sierd) tot de brug van den heer Wilken aan beide kanten van het water versierd met bloemen, lampions en vlaggetjes en electra- lampjes. De buurtvereeniging heeft aan deze versiering, welke meerendeels het 250-jarig bestaan der schutsluis betreft, wel een groot aandeel gehad. Ook de Prins-Maurits, waar de tentoon stelling werd gehouden, was omgetooverd in een bloemenhof. En al moeten wij zeggen, dat de inzendingen de laatste tentoonstellin gen niet overtreffen, vernamen wij toch van de jury, dat vergeleken bij andere tentoon stellingen op dit gebied Nieuwe-Niedorp ook dit jaar best kon meedoen. Te ongeveer 4 uur had de opening plaats De heer C. van der Haagen sprak een enkel woord tot de aanwezigen en memoreerde, dat voorgaande tentoonstellingen steeds uitgingen van de Middenstandsveree- niging, maar <Jat deze thans is ge organiseerd door de in het leven geroe pen Floraliavereeniging, welke thans reeds vele leden telt. Hij sprak den wensch uit, dat het resultaat van deze tentoonstelling aan leiding moge zijn tot groei van het ledental. Nog memoreerde spr. de extra-feesten in verband met het jubileum der schutsluis, waarna spr. het woord gaf aan burgemees ter Pluister voor de officieele opening. De burgemeester zeide met genoegen te voldoen aan het verzoek deze tentoonstelling te openen. Hij bracht in herinnering hoe wij hier zonder Floraliavereeniging toch reeds driemaal een dergelijke tentoonstelling heb ben gehad en richtte warme woorden van dank aan 't bestuur van de Middenstandsver- eeniging voor 't initiatief in deze en bracht hulde aan de wijze waarop dit bestuur drie jaar lang deze tentoonstellingen heeft voorbereid en tot een goed einde gebracht. Spr. wenschte de nieuwe Floraliavereeni ging alle goeds toe en heeft persoonlijk kun nen constateeren hoe bestuursleden en com missie van bijstand reeds veel werk hebben verricht, daarbij constateerende dat het werk nog lang niet af is. Dit werk verdient alle waardeering, zeide spr., welke men het beste uitdrukt door be langstelling en ook door een druk bezoek aan de tentoonstelling. Hierna richtte de heer C. van der Haagen woorden van dank aan het gemeentebestuur voor de aanwezigheid en de waardeerende woorden door den burgemeester tot de Mid- denstandsvereeniging gericht en aan de da mes en heeren juryleden en verder aan allen die hebben medegewrkt tot 't tot stand komen van deze tentoonstelling. Een extra woord van dank meende spr. te moeten richten tot den heer S. van der Stok, kweekerij Leeu wenhof, voor het groote aandeel dat deze heeft in de versiering der schutsluis enz. Dan ging het -theoWH.p.BD'u, r.5g'Dm ging van de verschillende inzendingen. Van de afdeeling bloemen had wel een extra be wondering de dahliastand van den heer P. Dekker. Hoewel het bezoek niet overgroot is ge weest des Zaterdags, kunnen wij toch spre ken over een bevredigende belangstelling. De buitenverlichting werd dezen eersten avond bepaald tot het branden van de elec- tralampjes, wat reeds een heel aardig effect gaf. Zondagmiddag had een gecostumeer- de optocht plaats met een 'vijf-en-twintig deelnemende groepen en enkelingen. On derwijl hield Excelsior een rondgang door het dorp, waarbij enkele dames van de gelegenheid gebruik maakten speldjes te ver- koopen ten bate van de kas der vereeniging. Na afloop reikte de heer C. v. d. Haagen met een toepaselijk woord de prijzen aan de resp. winnaars uit. Naar wij vernemen heeft de speldjesver koop een zeer bevredigend resultaat opgele- verd. Des avonds te 7 uur had een gondelvaart plaats vanaf het Westeinde naar de schut sluis. Hieraan namen tien kano's deel. Honderden belangstellenden stonden langs den kant het schouwspel gade te slaan. Het was een fantastisch schouwspel die honderden lichtjes op het water. Velen had den inderdaad met de versiering prachtig werk gemaakt. Het mooiste aanzien was wel vanaf de eerepoort bij de Maatschappij. Wederom werden de prijzen door den heer C. van der Haagen met een toepasselijx woord en dank voor alle medewerking in de Prins-Maurits uitgereikt. Na afloop bleef er op de tentoonstelling nog langen tijd een gezellige drukte. De Berger Esperantovereeniging heeft haar wintercampagne geopend met het uit- noodigen van een buitenlandsch esperantist, en wel den heer S GrenkampKornfeld uit Parijs. Deze is een geboren Pool, doch woont sinds jaren ie Parijs, waar hij als cor respondent optreedt voor diverse Poolsche bladen. Ook op het gebied van esperanto heeft hij reeds heel wat geschreven, zoodat velen venangden met hem kennis te maken. Het was dan ook geen wonder, dat Vrijdag avond het zaaltje van het Dr. Dekkershuis geheel met esperantisten gevuld was. De heer Grenkamp toonde zich een geestig spre ker, zoodat zijn rede: „Van de Tunische zandvlakten tot het Stockholmer congres" met groote aandacht werd gevolgd. Na de pauze vertoonde hij een serie mooie licht beelden betjpffende zijn lezing. Het geheel was een groot succes en de woorden van hartelijken dank en waardeering, die aan het einó der bijeenkomst tot den heer Grenkamp- Kornfeld werden gericht, waren zeker wel verdiend! Vrijdag werden alhier de volksfeesten gehouden in verband met de kermis. Het was een dag van feeststemming. Van ver schillende huizen waaide de driekleur. De kinderen vertrokken des morgens van het Oosteinde; allen met mombakkessen voor. Óp het feestterrein warden ververschingen ver strekt. terwijl het muziekkorps „Kunst na Arbeid" voor de muziek zorgde. Daarna werd met de kinderspelen een aanvang ge nomen. Tijdens deze kinderspelen cirkelde een vliegmachine boven de Rijp, wa* ook een aardige attractie gaf 's Middags werd door de schooljeugd de ballonwedstrijd gehouden Het was een mooie stoet. Ruim achthon derd ballons werden in den optocht meege dragen. Velen nieuwsgierigen hadden zich langs den weg geschaard. Ook het fanfare corps verleende hare volle medewerking. Na het oplaten van de ballon; op den Zuiddijk ging de optocht weer naar het feest terrein, alwaar reeds een gezellige drukte heerschte. De uitslagen van de gehouden wedstrijden werd eerst bekend gemaakt. Mombakkesen. Meisjes: le pr. Grietje Pot- gieser en Lies Matzer; 2e pr. fine Zwaan; 3e pr. Trien Poel. Jongens: le pr. Klaas Visser; 2e pr. Jan Schippers; 3e pr. Willem van Braam. Vlaggetje steken Meisjes van 6 en 7 jaar: le pr. Riek Blokdijk; 2e pr. Annie Abels; 3e pr. Annie Bruin. Jongens; le pr. Jan Commandeur; 2e pr Jan Woessenburg; 3e pr. Piet van Straaten. Hardloopen met hindernissen Jongens van 89 jaar: le pr. Henk Veenman; 2e pr Piet Commandeur; 3e pr. Barend Slot. Wasch ophangen. Meisjes: le pr. Marie Vredcvoort; 2e pr. Jansje van Diepen; 3e pr. Alie Luijkx. Kruiwagenraces. Jongens van 12 en 13 jaar: le pr. Diik v. d Heide; 2e pr. Jaap Commandeur; 3e pr. Klaas de Jongh. Balletje loopen. Meisjes vari 12—14 jaar: le pr. Trien van Diepen; 2e pr. M:en Poel; 3e pr. fine Zwaan. Stoelendans. Dames 14 jaar en ouder: le pr. Trien Nijman; 2e pr. Mien Mul; 3e pr. Mien Beumer; 4e pr. Neli Akkerman. Een woord van hulde voor het organisee- ren aan het bestuui der feestcommissie. Des avonos trad in het Rijper V apen Daan Pool en Tommy Bouman op. Het was in de zaal stampvol. De lachsalvo's waren den geheeler avond niet van de lucht en er was een goede stemming onder het publiek. De aankleeding van décor en eostume» was af en derhalve een kunstavond. Vooral be hoort gememoreerd te worden de voordracht „Gas", een oorlogstragedie. Ook de bioscoop van de Jong h«d een druk bezoek, daar de nieuwste films gedraaid werden. Vrijdag en Zaterdag hield de Huisvlijt en Floraliavereeniging te Stompetoren haar jaarlijksche tentoonstelling in 't café Kam steeg. Het bezoek dat aanvankelijk niet zoo groot was, werd in den loop van den middag beter en des avonds was het als van oude gezellig druk. De zaal zag er keurig verzorgd uit, hoewel het aantal inzendingen terug geloo- pen was. Voor verschillende attracties was ook flinke belangstelling, vooral het balspel bracht veel gezeligheid. Een mandolineclubje uit Oterleek zorgde beide avonden voor eenige musicale afwisseling. Zaterdagmiddag was het feest voor de schooljeugd, deze werd onthaald en tevens werden aan de prijswinners hunne bekronin gen uitgereikt, die deze dankbaar aanvaardde en vooral de 6 gelukkigen, die als prijs een paar rolschaatsen kregen, waren na afloop heel gauw verdwenen om zich op den as- phaltweg te oefenen. Des avonds werden de andere behaalde prijzen uitgereikt. Ook nu waren er weer veel bezoekers. Daarna volg de de uitslag van de groote verloting. Als geheel is deze tentoonstelling goed geslaagd. De prijzen werden behaald als volgt: Groepsplantenle pr. mevr. wed. Mulder- Blom; 2e pr. J. de Jong; 3e pr. mej. T. Span; 4e pr. mevr. Makkinga. Ster van Bethlehem: le pr. Jac. de Boer; 2e pr. mevr. Huyser van Reenen3e pr. mevr. Leusing; 4e pr. mevr. Davelaar; 5e pr. P. Leegwater. rransche geranium: le pr. mevr. Holwer- de; 2e pr. mej. G. Mosselman; 3e pr. P. Klerk; 4e pr. A. Kwak; 5e pr. mej. T. Mos selman. Primula: le pr. mej. J. Dekker, 2e pr. S Debets, 3e pr. T. van Twisk; 4e pr. mej. Hempenius; 5e pr. C. Tromp. Opluistering: le pr. Kuilboer, 2 cactussen; 2e pr. mevr. Kruimel, begonia; 3e pr. Jb. Hop, aloë; 4e pr. mevr. wed. Mulder-Blom, flotunia. Overjarige planten: le pr. J. Dekker met fuchsia; 2e pr. P. Wit, begonia; 3e pr. M. Leegwater, pijpfuchsia. Kinderplanten, groepen: le pr. Marijtje Tromp; 2e pr. Muus Speur; 3e pr. Cor Ens; 4e pr. Herman Speur. Geraniums: le pr. Betsie Wit; 2e pr. Gré Tromp; 3e pr. Wim Gardebroek. Margriet: le pr. Jaap de Boer; 2e pr. Dirk de Boer; 3e pr. Aafje Speur. Handwerken: le pr. mej. T. Mosselman; la prijs merr. C. Kramer Glijnis; lb pr. me vrouw Schermerhorn-Kleinschmidt; 2e pr. mej. J. Dekker; 2a pr. mej. G. Schreuder; 3e pr. mevr. Couvert; 3a pr. mevr. wed. J. M. Bakker; ,4e pr. mevr. J. Govers; 4a pr. D. Kramer Glijnis; 5e pr. mevr. Weeshoff. Opluistering: le pr. mevr. C. Klerk ;2e pr. mevr. Klerk te Oterleek; 3e pr. mej. T. Govers. Eervolle vermelding: mej. T. Blauw, mevr. wed. C MulderBlom, mej. G. Mossel man. Huisvlijt :1e pr. mevr. Kruimel; la pr. S. Kieft; 2e pr. mej. J. Kalis; 2a pr. mej. Blauw; 3e pr. mevr. J. Posch; 3a pr. Piet Kuilboer; 3b pr. Wolthuizen. Opluistering: le pr. Kuilboer, 2e pr. Jan Willem Tromp. Handenarbeid: le pr. Muus Weder, Klaas Verweel en Wim de Geus; 2e pr. Corrie Zo mer, Marijtje Tromp, Dirk de Boer; 3e pr. Rens Zijlstra; 4e pr. Diet Mienis. Trien We der, Alie Imming, Annie de Geus en Nelie Sint. Kinder school- en huiswerk: le klas: le pr. Mieke Heringa, 2e pr. Willie Weeshoff, 3e pr. Jannie Imming; 2e klas: le pr. Wies Verweel, 2e pr. Rietje Ringelenberg; 3e klas: le pr Appie Brouwer; 2e pr. Herman Speur; 3e pr. Annie Leegwater ;4e klas: le pr. Rei- nie Couvert; 2e pr. Afke Heep; 3e pr. Ma- rietje Imming en Grietje Bobbeldijk; 5e klas: le pr. Jan Buis; 2e pr. Greta Klein; 6e klas: Martje Heringa; 7e klas: le pr. Dirk de Boer; 2e pr. Diet Mienis; 3e pr. Alie Im- mEervolle vermelding: Corrie Zomer; Aag je Kloosterboer. Kinderen van buiten-leden: 1ste pr. Tine Schermerhorn2e pr. Marietje Kuilboer. Bouquetten van overjarige stekken: le pr. P. Leegwater; 2e pr. F. Woerdeman; 3e pr. Kistje bloemen C. Couvert; 4e pr. asters T. van Twisk; 5e pr. gemengde bloemen mevr. Eervolle vermelding: M. Klerk, dahlia's; Ali Couvert, mandje. De hoofdprijs der groote verloting, een stofzuiger, werd gewonnen door een dame uit Alkmaar. De prijs van 't raden van het aantal boo- nen in tentoongestelde flesch werd gewon nen door mevr. D. Huyser van Reenen. De sjoelwedstrijd, waarvoor zes prijzen beschikbaar waren, werd gewonnen door: le pr. mevr. Woerdeman; 2e pr. D. Huyser van Reenen; 3e pr. mevr. Wcerdeman; 4e pr. C. Klerk Jzn.5e pr. mevr. Woerdeman en 6e pr. J. de Leeuw te Oterleek. Het hoogst aantal punten besliste. SCHAGEN. Zondag 16 Sept. is in het Noordhol- landsch koffiehuis alhier een esperanto-ver- eeniging opgericht, die zich ten doel heeft gesteld, om elke eerste Zondagmorgen van iederen maand een bijeenkomst te houden en verder propaganda voor de esperanto-taal te voeren. Een twintigtal leden gaven zich reeds op, terwijl meerdere esperantisten hun mede werking hebben toegezegd. Het bestuur is samengesteld als volgt: De heer K. Rogge veen, voorzitter, de heer Jan Winkel, secre taris, mej. Corrie Bronder, penningmeest res, mevr. Groenhart en de heer F. Bakker, leden. Het in de vorige week verkochte café „Het Bonte Paard" is thans overgegaan in handen van den heer U. Bilstra te Winkel, die voornemens is, daarin het cafébedrijf voort te zetten en waarvoor bereids vergunning voor den verkoop van sterken drank in 't klein is aangevraagd. Bij de Zaterdag gehouden aanbesteding van krooswerk van de polderslooten, is dit gegund in massa aan J. de Boorder te Bar- singerhorn voor 179. De heer J. Veuger Gz. te St. Maartens brug heeft in verband inet zijn hoogen leef tijd ontslag aangevraagd als lid van het Burgerlijk Armbestuur alhier. De voordracht ter benoeming van een secretaris-penningmeester van het burgerlijk armbestuur alhier is samengesteld als volgt: 1. C. Smit te Burgerbrug; 2. W. Eriks te 't Zandt, beiden armvoogd. De heeren G. Duin en A. van Diepen hebben bedar.kt als leden van het dagelijksch bestuur van den polder. Bij enkele candidaat- stelling zijn gekozen tot lid van het dage lijksch bestuur de heeren KI. Meester en J. Schaap Dzn. In de vacature van voorzitter de hegr J. Bakker te Berkhout en als hoofd- ingelande is herbenoemd de heer C. Stuyt te Rustenburg, alhier. Floraliatentoonstelling. Zaterdag en Zondag heeft alhier in twee der lokalen der openbare lagere school een floraliatentoonstelling plaats gehad. Deze tentoonstelling ging uit door het initiatief van den heer Van Sluijs, hoofd dier school In zijn openingsspeech wees de heer Van Sluijs er op, dat hij op een ouderavond der school in de maand Maart van dit jaar ge houden, reeds op de wenschelijkheid hiervan had gewezen, dat op de school steeds liefde voor de natuur aan de kinderen wordt voor gehouden, en het daarom noodzakelijk achtte, dat een dergelijke tentoonstelling wordt gehouden, al is het dan nu in het klein, wellicht dat dit den stoot geeft tot het oprichten van een dergelijke vereeniging Ook de heer Kabel, wethouder van onderwijs dezer gemeente, sprak in dezen geest. Bij het bezichtigen der expositie bleek, dat de inzen dingen der kinderen nogal vele waren en zeker meer dan zoo in het algemeen ver wacht. Van de 133 plantjes, die in de maand Mei j.1. aan de schoolkinderen waren meegeven om ze thuis te verzorgen, waren er niet minder dan 111 stuks op de tentoon stelling aanwezig. Men kon wel aanzien, dat aan allen de meesten zorg was besteed. Voor den heer van Sluijs mag dit zeker een mooi succes zijn en een belooning voor het vele werk wat door hem in deze is verricht Doch de kinderen hadden nog meer gedaan Er was een gelegenheid opengesteld om ook z.g. vrije bloemstukken door de kinderen in te zenden, hetzij door andere voor hen ge kweekte planten, hetzij mooie versierde voor worpen. Hiervan waren zelfs 69 inzendingen binnengekomen. Deze liepen in hun voorstel ling sterk uiteen. Men trof er aan versierde poppenwagens, driewielers, poppenwiegen, schepen, poppen, enz. Dit alles was met el kaar in 2 lokalen opgesteld en op bijzonder fraaie wijze, zoodat men zonder veel moeite een goed overzicht van het geheel kon ver krijgen. We mogen dan ook wel zeggen, dat deze expositie voor den heer van Sluijs zeker een succes mag worden genoemd. De beoordeeling van de verschillende in zendingen was opgedragen aan een deskun dige commissie, bestaande uit de volgende heeren: Jb. Mooij, J. Schoescöuijs en S. W van der Steen, alleen te Uitgeest, de heer Boschman, hoofd der o. 1. school te Limmen en de heer van Stijgeren, hoofd van den Plantenziektenkundigen Dienst te Heiloo. Zaterdag en Zondag heeft de Floralia vereeniging alhier haar jaarlijksche ten toonstelling weer gehouden, begunstigd door schitterend zomerweer. De zaal van den heer Mantel maakte weer een gezellige indruk met de talrijke inzendingen ook op het gebied van land- en tuinbouw. De inzendingen voor de afdeeling huis vlijt waren echter wel minder in getal als andere jaren. Hieronder laten we de ver schillende bekroningen volgen. Groepen binnenplantenle pr. H. de Graaf, 2e pr. P. Burger, 3e pr, K. v. Leijen personeele prijzen, begonia rex: le pr. mevr. Rijkx, e pr. D. Groot, 3e pr. A. v. Leijen. Ster van Bethlehem: le pr. W. Leegwater, 2e pr. K. de Hart; 3e pr. Jb. v. Vuure. Varen: le pr. G. v. a. Molen, 2e pr. J. Naastepad, 3e pr. K. Schenk. Kamerplanten: le pr. Jb. Konink, 2e pr. P. Fok Jr., 3e pr. J. Oudendijk. Bouquetten dahlia: le pr. D. Wit, 2e pr. Jb. v. d. Molen. Gewone bouquetten: le pr. J. Oudendijk, 2e pr. KL Evers; le pr. Grada dahlia: Jb. Heertjes. Bloemstukken: le pr. C. Blom, 2e pr. D. Wit, 3e pr. Jb. v. d. Molen. De prijzen van de attracties waren als volgt: raden naar het aantal appels van een oranjeboom le pr. H. de Graaf, 2e pr. N. Kok; ringbord: le pr. Jn. Blauw, 2e pr. G. Leegwater; Zondag: le pr. K. Raa, 2e pr. P. de Vries. Bekroningen huisvlijt: grof breiwerk: le pr. mej. Heertjes, 2e pr. mej. D. Loos, 3e pr. mej. J. Gelder; naaiwerk: le pr. mej. C. Blom, 2e pr. mej. G. Verduin; sprei: 2e pr. mej. K. GÏelder; dekkleed: le pr. mej. Cl. Evers, 2e pr. M- Visser; kantbreiwerk: le pr. mej. C. Boot; bedlinnen: le pr. mej. H. Schrooder; kleine kleedjes: idem; kleedjes met borduurwerk: le pr. mej. D. Wit, 2e pr. mej. C. Mommesij Jr.eerv. vermelding mej. J. Volkers. Meisjes handwerken, 67 jaar: le pr. Li- se Jongsma; 89 jaar: le pr. M. Verdwaald, 2e pr. Vr. de Boer, 3e pr. G. Leegwater, 4e pr. B. Blom en 5e pr. J. Turkstra; 10—11 jaar: le pr. J. van Leijen, 2e pr. A. de Vries, 3e pr. M. Jongsma; 1213 jaar: le pr. M Blom, 2e pr. R. de Graaf, 3e pr. G. de Boer; 1416 jaar: le pr. A. Smit, 2e pr. M. Frank fort; jongens van 67 jaar: le pr. W. Schaak, 2e pr. C. Koning, 3e pr. J. v. Vuure, 4e pr. C. Blom; 89 jaar: le pr. Kees Bom- mesij Jr., 2e pr. Jb. v. Vuure, 3e pr. M. de Graaf; 1011 jaar: le pr. J. Leegwater, 2e pr. D. Schaak, 3e pr. H. Verdwaald; 1416 jaar: le pr. Jb. de Hart, 2e pr. W. Houtkoo- per; heeren: 1. A. van Egmond en 2. D. Kort. De hoofdprijs: een dressoir, van de verlo ting is gewonnen door C. Voorthuizen te Knollendam. Oeruischloos wegdek. Het geruisehloos wegdek aan de Mient is thans gereed gekomen. Op de bestaande klinkerbestrating is na inwalsing een dikke laag hoogovenslakken gewalsd en daarna een deklaag aangebracht van koud asphalt De dame, die dezen brief schreef, is geen uitzondering. Honderdduizend in hebben geleden zooals zij. En allen kon den hun pijnen kwijtraken, indien ze slechts haar goede voorbeeld wilden volgen. „Twintig jaar lang werd ik gekweld door hoofdpijnen, duizeligheid en maag pijnen, zonder dat ik hiervoor eenige verlichting kon vinden. Sinds ik Kru- schen Salts gebruik ben ik steeds voor uitgegaan en tegenwoordig heb ik nooit pijn. Ik gebruik nog steeds Kruschen Salts; er gaat geen morgen voorbij, lat ik ze niet inneem en dat houd ik nu al 4 jaren vol." Mevr. J. G. te A Kruschen vat altijd het kwaad bij den wortel aan. De oorzaak wordt wegge nomen en die is bijna altijd constipatie. Maar Kruschen is geen enkelvoudig zout. Iedere „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen Salts is een combinatie van 6 zouten en oefent een milde werking uit op verschillende inwendige organen: spoort ze aan tot regelmatig werken en op een wijze, zooals de natuur dat heeft bestemd. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a 0 90 en 1.60 per flacoi^ omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handel6 Maatschappij Amsterdam voorkomt. Het geheel is een schitterend stuk weg ge worden en uitgevoerd door de firma P Ooms te Avenhorn. In alle opzichte kan dit een verbetering worden genoemd. Een benoeming. Naar wij vernemen, is tot opvolgster van mej. v. Houwelinge benoemd tot adj. directrice van het provinciaal ziekenhuis Duin en Bosch mej. A. Plas, tot heden en dat al sedert jaren hoofdverpleegster aan genoemd ziekenhuis. Iedereen, en dat zijn er velen, die Zr. Plas hier kennen, gunnen haar deze promotie van harte, niet alleen omdat zij zeer gezien is, maar ook omdat zij voor die taak zeer bekwaam is. IV erkverschaffing. Aan dienstplichtige arbeiders werkzaam bij de werkverschaffing, die door de mili taire autoriteiten voor inspectie worden op geroepen, kan voortaan vergoeding worden gegeven voor het noodzakelijk verzuim, zulks overeenkomstig de regeling getroffen voor verzuim bij feestdagen. Plaatsing bij de werkverschaffing. Zooals bekend geldt tot nu toe de bepa ling, dat werklooze arbeiders, die na 1 Janu ari 1933 tijdens hunne werkloosheid zijn ge huwd, niet bij de werkverschaffing kunnen worden geplaatst alsvoren zij drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. In ver band met eenige wijzigingen in de steunrege ling welke ook voor de werkverschaffing zullen gelden, zal voortaan de datum 1 April 1934 gelden inplaats van 1 Januari 1933. Ter voorkoming van misverstanden wordt er de aandacht op gevestigd, dat ten aan zien van diegenen die nh 1 April 1934 ge huwd zijn, de bepaling gehandhaafd blijft, dat zij, die vóór hun huwelijk als kostgan gers bij de werkverschaffing waren ge plaatst, ook na hun huwelijk als kostganger d.w.z. dus telkenmale gedurende een periode van vijf weken, drie weken tewerkgesteld mo gen blijven. ST. MAARTENSBRUG. Vergadering harddraver ij-vereeniging. Ten lokale van den Jb. Bruin werd een vergadering gehouden van de plaatselijke harddraverij-vereeniging „Klein Begin". Na de opening wijdde de voorzitter, de heer A. Appel, eenige waardeerende woorden aan het onlangs overleden be stuurslid, den heer D A. Blom. a vaststelling van de rekening over het afgeloopen jaar volgde een be stuursverkiezing waarbij de heeren A. Appel en P. Dekker bij acclamatie wer den herkozen, terwijl in de vacature- Blohm werd gekozen de heer D. Jonge- jans. Vervolgens werd besloten op kermis- Dinsdag een draverij te houden om prijzen van ƒ200, 75 en 25 en bij deelname van meer San 12 paarden bovendien een prijs van 10. 0 Tenslotte besloot men ten bate van de vereeniging een verloting te houden. Daarna sluiting. HEM. Onzie dorpsgenoot, de heer P. Zijp, slaagde voor het gehouden examen door het Rijksinstituut tot opleiding van Teekenleer- aren te Amsterdam. 167. Dat had een heel natuurlijke reden. De Vuurlanders woonden namelijk boven op de bergen, waar het geweldig koud kon zijn. Nauwelijks waren Piet en Drein binnen of ze begonnen druk met elkaar te bepraten, wat ze met hem zou den aanvangen. 168. Intusschen was het hok gesloten en keken Drein en Piet elkaar eens aan „Daar zitten we nou", zei Drein nijdig. „Ja antwoordde Piet ,,en we zijn knappe jongens, als we er nog levend uitkomen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7