Amstecdcun&chcïBeucs 53e Landbouwtentoonstelling. T' Stad en Omgeving Een succesdag voor de afd. Alkmbar van h. M.v. L. Opening tentoonstelling Koren beurs. In de stad. Oe opening van de tentoon stelling. De tentoonstelling. r van Woensdag 19 September 1934 OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. ■ff* 25»/,-1 Ondanks de moeilijkheden die het vee- houdersbedrijf voor de afzet naar het buitenland door de contingenteering en het 6luiten der grenzen ondervindt, mocht de 53ste landbouwtentoonstelling van de afd. Alkmaar der H. M. v L zich door een druk bezoek en uitgebreide in zendingen verheugen. De expositie in de Korenbeurs trok reeds gisteravond, hoewel de tentoon stelling pas hedenmorgen geopend werd veel belangstelling. De gemeente heeft hier in het midden een vijver doen aan leggen, waarin de goudvisschen van den heer Ruygh de aandacht trekken. De Zuivel Centrale Lutjewinkel is er met een goed verzorgde stand aanwe zig waar gratis diverse cacao-dranken •worden geschonken en de menschen in de gelegenheid worden gesteld kennis te maken met een speciaal product van deze fabriek, een nieuw soort roomijs. De firma's J. L. Klevelaan, P. Neef- kens, A. Boersen, Rempt uit Alkmaar, Jan Groen uit St. Pancras en C. Stof berg uit Heiloo, zijn aanwezig met prachtige bloemen en cacteeën. Een bijzondere stand van kamerplan ten is die van Mr. W. C. Bosman, ver zorgd door zijn tuinbaas Kromdijk. De firma W. Zaadnoordijk maakt met haar zaadstand als steeds een goed figuur. Arie Huisman is met zijn landbouw werktuigen daar goed vertegenwoordigd. Vermelding verdienen voorts de in zendingen van de Vereen, v. Schoolwerk- tuinen en die van Volkstuinders. Het sociale karakter van deze vereenigingen komt in hun exposities goed tot uiting. De reclamestand van den heer C. Langereis te Heiloo bewijst, dat de land bouwtentoonstelling ook voor andere doeleinden benut kan worden. Opval lend was ook de stand met kanarie vogeltjes. De heer Wester, Koorstraat, alhier, komt bijzonder goed uit met Hollandsch fruit. Zijn expositie toont, dat ook onze fruitkwekers bijzondere waarde gaan hechten aan de verpakking. De hier toe gediende eereprijs met lauwertak was wel verdiend. De dahliakweekerij van den heer Groen uit St. Pancras bewijst, dat deze inzender een baas is in het kweeken van deze mooie bloem. Reeds vroeg in den morgen stroomden de bezoekers naar deze expositie, waar een strijkje, onder leiding van den h^er Siewerts, vroolijke muziek liet hooren- Om 9 uur vanmorgen opende de voor zitter van de afd. Alkmaar van de H. M. v. L., de heer D. Govers, met een kort woord de tentoonsteding in de Koren beurs. Toen spr. vorig jaar voor het eerst de tentoonstelling had geopend, had het comité van alle zijden volle medewer king verkregen en de tentoonstelling was dan ook een succes geworden. Dit jaar echter waren er allerlei om standigheden, waardoor de inzending minder was dan vorig jaar. Daar was in de allereerste plaats de Gamit, waar een samenwerking onmogelijk mee was gebleken en welke tentoonstelling nu aan de landbouwtentoonstelling veel afbreuk deed. Maar al was dan de inzending iets minder, spr. wilde toch een woord van hartelijken dank brengen aan het be stuur, dat nacht en dag gewerkt had. om er van te maken, wat er in de gegeven omstandigheden van te maken was En spr sprak dan ook den wensch uit, lat de tentoonstelling volgend jaar, wan neer er geen concurrentie zou zijn van Purmerend, Amsterdam en de Gamit, de Korenbeurs te klein zou zijn, voor de vele inzendingen. Spr. deed een beroep op het kranige bestuur om er steeds den moed maar in te houden Met dezen hem bekenden lijfspreuk eindigde spr. Door het orkest werd hierna „Lang zullen ze leven" gespeeld. Om 10 uur begon het in de stad reeds druk te worden. De betrokken lucht en een klein re- buitje deed bevroeden, dat het met het weer wel eens mis kon gaan, doch al spoedig bleek dat het met het weer wel goed zou afloopen. Alkmaar als het centrum van het landbouwvereenigingsleven blijkt de eenige plaats waar de afd. van de H M. v. L. jaarlijks met succes een tentoon stelling kan organiseeren. Ui» de wijde omgeving trekt dezen dag bezoekers naar Alkmaar. De dag van de landbouwtentoonstel ling is de dag waarop de plattelanders gewoon geraakt zijn elkander in Alk maar te ontmoeten en dank zij het goe de inzicht van de verschillende besturen onzer stad. is het de afdeeling Alkmaar van de H. M. v. L. mogelijk om met toe nemend succes de landbouwdag te blij ven organiseeren. Reeds tal van jaren is de Alkmaar- sche raadsnestor, de heer D. Govers, de ziei Van dezen dag en wie hem jaar- iijks de openingsrede hoort uitspreken, moet constateeren, dat deze energieke ^an schijnbaar niet ouder wordt. voor^vw'W€rd tentoonstelling dicrLH laaggebouw, in tegenwoor- ">pen<L Van tlonder^ön' officieel ge- Onder de aanwezigen merkten wij op het volledig college van B. en W-, be nevens de gemeentesecretaris en ver schillende hoofdambtenaren. Voor het hoofdbestuur van de H. M. v. L. was de voorzitter, de heer P. Sta pel uit Hoogkarspel, aanwezig. De heer D. Govers sprak, als voorzit ter van de afd. Alkmaar, de volgende rede uit: Geachte aanwezigen, Het moge een weinig vreemd klinken in dezen tijd van geroep, geklaag en gezucht over malaise en crisis een opge- wekten toon te laten hooren van land- b-ouwzijde en vooral uit den kring van veehouders, toch moet het wel, omdat aan mij als voorzitter onzer landbouw- afdeeling de taak is opgelegd, om te waken en te werken voor een opgewekt vereenigingsleven. Is het niet noodzakelijk om bij alle misère, welke onze veohouders onder vinden èn door de buitengewoon slechte bedrijfsuitkomsten èn door de bedrijfs- belemmeringen, een dag verpoozing te bezorgen, teneinde hen nieuwen moed voor den dag van morgen te schenken? Wat kan hiervoor beter dienen dan een landbouwdag. Bijna had ik gezegd: landbouwtentoonstelling, doch m^er dan het presenteeren van het zwaarste en vetste beest, de grootste, zwaarste melkkoe, wordt onze dag omgezet in le gelegenheid om zich met elkaar te meten in het bezit van het meest economische beest. Van de melkkoeien vragen wij thans hoeveel melk en hoeveel vet produceer de je wel en hoe zien je kinderen er uit? Van het jongvee: wat presteerde je moe der? Komen wij bij de schapen, dan is de eerste vraag: voldoet de lammeren- en wolproductie wel aan hooge eische.1? Zelfs het varken moet er aan gelooven Het is niet meer: ben je het beste, groot ste of zwaarste zwijn, maar: geef je veel biggen, die van weinig voer veel en goed vleesch proöuceeren? Alles vraagt hier: welke waarde vertegenwoordig je voor het economi sche bedrijfsleven? Dit is dan ook naast de ontspanning het nut van de exposi tie: het publiek de gelegenheid te geven kennis te maken met betere, meer eco nomische producenten, welke een groo- tere mogelijkheid scheppen tot aanpas sing aan ingetreden malaise-toestanden. Wij zeggen gaarne dank aan allen, die er toe hebben medegewerkt om dezen dag te doen slagen. Hoewel het mij te ver zou voeren allen persoonlijk te noe men, toch kan ik niet nalaten den Burgemeester van Alkmaar, èn als hoofd onzer gemeente, welke blijkens hare medewerking haar positie als landbouw-centrum blijkt te begrijpen, èn als persoon, die, hoe kort ook nog in deze gemeente, reeds op zoo ondubbel zinnige wijze ons heeft doen weten uit zijn handelingen, het samenvallen van stad en land binnen onze veste te be seffen. Mijnheer van Kinschot, U kwam vanaf het platteland tot ons, laat mij thans namens het Noord-Hollandsche platte- lend U toeroepen: blijf de brug tusschen stad en land en Alkmaar vaart er wel bij. Ook aan Uw ambtenaren en beamb ten, op wie wij in deze dagen een be roep moesten doen, zonder onderscheid, onzen dank voor Uwe opvatting. Dan de jury, die deels zelfs van verre komt, bij voorbaat onzen dank voor den arbeid. Dé inzenders van alle jaren, hulde voor Uwe volharding, aan de nieuwe een Tot Weerziens en Houdt moed. Eén groep moeten wij echter speciaal geden ken, het zijn de fokkers van de lichtere gronden, die zonder eenige kans op ?eld*7'ke b-dooning hunne propagan distische demonstratie brengen. Spor tieve strijd onderling tot voorbeeld aan het algemeen, ziedaar hun streven. Wij begroeten haar opnieuw met vreugde na het jaar van tusschenpooze. Moge het den Bond, waarvan zij deel uitmaken, gelukken, dit streven het volgend jaar voor de geheele provincie aan ons te brengen en moge het hem zoo goed bevallen, dat hij nimmermeer van het centrum wil scheiden. Dan zal eens kunnen worden getuigd van den Noord- hollandschen fokveedag met even groot renomé als de Friesche dag thans reeds heeft. Met dezen wensch verklaar ik de 53ste tentoonstelling voor geopend en wensch ik een ieder een opwekkenden en leer- zamen dag. (Applaus en fanfares). Een woord van burgemeester van Kinschot. Mijnheer de voorzitter van de afdeeling Alkmaar der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, aldus de turgemeester. Het 1S een, °u(^e traditie dat het gemeentebestuur \a.i Alkmaar tegenwoordig is bij de ope ning van de landbofc'tentoonstelling, en het is zeker geen onaangename plicht, aeze tra ditiete volgen. Voor mij is het de eerste keer, dat ik deze tentoonstelling mag meemaken. Natuurlijk loop ik wel eens op de weekmarkt om het fokvee en het pluimvee te aanschou wen en een kijkje in de graanbeurs te nemen, doe' men heeft mij verzekerd, dat dit alles in het niet valt bij hetgeen op een dag als van daag wordt ingezonden. Ik hoop mij hiervan straks onder uwe leiding te overtuigen. Wij hebben dezen dag niet alleen de land bouwtentoonstelling, doch mogen ons van middag ook in een harddraverij verheugen. Toevallig liep ik eenigen tijd geleden langs de zaak van een Alkmaarsch antiquair, en zag ik daar een prent van de vorige eeuw, waarop eenzelfde draverij stond afgebeeld. Wat vroeger gebeurde vindt dus ook heden weer plaats en zoo wordt deze mooie traditie docr uwe afdeeling voortgezet. Bovendien heeft u ook aan de Alkmaarsche burgerij gedacht, door aan de feestelijkhe den een vuurwerk te verbinden en ik vind dat zeer goed gezien. Vele Alkmaarders zijn door hun werk zaamheden niet in de gelegenheid de ten toonstelling te bekijken en door het vuurwerk kunnen ook zij deelnemen aan het feest. Bo vendien eindigt het feest daardoor niet als een nachtkaars, maar als een vuurpijl. Tusschen de gemeente Alkmaar en den Landbouw hebben altijd warme banden be staan. Sinds Alkmaar zich in de 16e eeuw tot landbouwcentrum ontwikkelde, heeft er tusschen de stad en de omgeving een daad werkelijke samenwerking geheerscht. Dit bleek mij ook uit het aardige boekje over het 300-jarig bestaan van de Schermeer, dat ik van u mocht ontvangen. Mij bleek, dat Alk maar steeds is voorgegaan om, waar dit mo gelijk was, aan den landbouw steun te ver- leenen. Ook het tegenwoordig gemeentebe stuur is deze richting toegedaan en heeft daarom ook vandaag op diverse wijzen mede werking verleend U zult het mij niet ten kwade duiden, wanneer ik niet inga op de inzendingen zelf. Het is de eerste maal dat ik den landbouwdag meemaak en ik hoop daarop het volgend jaar terug te komen Gelet op de goede faam, die er van uwe afdeeling uitgaat, is mijne verwachting hoog gespannen. De landbouw beleeft een tijd van malaise, doch ik acht het goed daarop op een dag als vandaag niet verder in te gaan en eindig daarom met den wensch uit te spre ken, dat wij met de medewerking van alle be langhebbende partijen spoedig den tijd zul len beleven, dat er weer welvaart in het heele land mag zijn. Applaus en fanfares. De heer Stapel, voorzitter van de Hol landsche Maatschappij van Landbouw ver zekerde, dat het de Maatschappij bijzonder veel genoegen gedaan heeft, dat de afd. ook dit jaar de veehouderij in de gelegenheid heeft gesteld den vreedzamen strijd te voe- door het organiseeren van deze vee- rui demonstratie. Spr. zag hierin een blijk, dat de afdeeling Alkmaar met haar tijd meegaat, en ondanks de malaise in de veehouderij op de gewone voet wil doorgaan. Den veehouders is door deze landbouwdag de gelegenheid weer gege^n om hun kun nen te toonen en de veehouders dienen, hoe donker de situatie ook lijkt, niet te vergeten, dat eenmaal de zon weer door de wolken zal breken. Men moet daarom voortgaan op den ingeslagen weg en de Mij. stelt het zeer op prijs, dat de afd. Alkmaar dit doet. Applaus en fanfares. De heer Govers sprak hierna een woord van dank tot den burgemeester en den heer Stapel, waarna de tentoonstelling werd be zichtigd. Hoewel het Waagplein nagenoeg gehee met vee bezet was, was toch de inzending vet vee niet zoo groot als wij die gewoon zijn. De kwaliteit was evenwel bijzonder goed. De handel in vet vee was evenals die in schapen stug. De inzending schapen was beter als wij ooit in Alkmaar hebben gezien. De rammen waren bijzonder prijswaardig. De jury keur de van de 34 rammen er n.1. 21 prijswaardig. De collectie ramlammeren was van een zoo danige kwaliteit, dat er van crisis bij deze beesten met geen schijn van waarheid kon worden gesproken. Dat men een goed fokdier weet te waar- deeren kon blijken uit het feit dat meerdere ramlammeren voor 60.per stuk werden verkocht, terwijl voor een oudere ram een bod van 100.— nog te laag bleek Uit de inzending vachten bleek, dat de fijnheid van kwaliteit steeds toeneemt, terwijl het gewicht niet daalt. De inzending varkens was zeer groot en vrij goed. Bij de oudere zeugen konden de biggen iets beter zijn. De biggen bij de jon gere zeugen waren zeer goed. De drachtige zeugen waren heel goed. Onder de jonge fokvarkens waren zeer goede drietallen. Voor de varkens met biggen bestaat altijd groote belangstelling en ook ditmaal was dit het geval. Moeders met kinderen bewonderden de dieren in hun hokken en ook de zware beeren trokken groote belangstelling evenals het pluimvee en de konijnen die in de Koren beurs geëxposeerd stonden. Op het Hofplein exposeerden ter opluiste ring de heer J. Met Jz., landbouwwerktui gen; de heer G. de Boer, mand- en rietwerk; de heer A. Slagt, zadelmakersartikelen; en de N. V. Krol en Co's Kunstmesthandel, kunstmest enz.; terwijl de fa. B. Hulskamp in de Doorbraak met een goede stand zuivel- werktuigen aanwezig was. De middag bracht een toenemend aantal bezoekers naar Alkmaar, waartoe ook onge twijfeld de autobussen medewerken. De 53ste landbouwtentoonstelling, de dag van den heer Govers, mag zeker geslaagd genoemd worden. BEKRONINGEN. VET VEE. Het beste en fijnste Vette Vee. Verte Koeien (afgewisseld), le pr. J. 1 immerman te St. Pancras2e pr. J. M. Groot te Alkmaar; 3e pr. J. Timmer man te St. Pancras; Eerv. verm. Fr. Smit te Stompe toren. Vette Koeien (niet afgewisseld), le pr. en le kw. prijs J. de Ridder te Pur merend; 2e pr. T. Kostelijk Tz. te Noord- scharwoude; 3e pr. J. M. Groot te Alkmaar; Eerv. verm. J. M. Groot .e Alkmaar. Vette Schotten, le pr. A. Wiering te Zwaagdijk; 2e pr. A. Wiering te Zwaagdijk; Eerv. verm. Gebr. Kweldam te Schagen. Vette Kalveren, le pr., kw prijs, 1 med. N.V. Verkoop- Centrale N. C. B. Directie A. v. Berkel te Eindhoven; M. v. Doorn te Veghel; 2e pr. D. Hoogland te Alkmaar; Eerv, verm. T Keyser te Wiering en. GEREGISTREERD RUNDVEE. Groepen van 3 kuikalveren, afstammend van één Vaderdier. 3 Kuikalveren afstammende van den stier: Frans Meine 9, NH3528. le pr. C. Boekei te Assendelft2e pr. Gebr. Zuurbier te Egmond-Bitmen3e pr. C. Boekei te Assendelft; 4e pr. Jb. Eriks Kz. te Schager- brug. 3 Kuikalveren afstammende van den stier: Thompson, NH3507. NR11958S. le pr. P. Spaan Kz. te Oterleek; 2e pr. P. Spaan Kz. te Oterleek; 3e pr. Jc J. Kalver- boer te Oterleek; 4e pr. Jc J. Kalverboer te Oterleek. Dubbeltallen melkvaarzen, afstammende van één Vaderdier. Dubbeltal melkvaarzen afstammende van den stier: Worteltjes Gerard 4, NH2910. le pr. B S. Borst te Heerhugowaard2e pr. C. Boekei te Assendelft; 3e pr. G. Appel te Zuid-Zijpe. Dubbeltal melkvaarzen afstammende van den stier: Frans 145, NH2620. NR10478S. 3e pr. Jn. E. J. Kramer te Zuid-Zijpe. Dubbeltal melkvaarzen, afstammende van den stier: Blok Max B 8, NH2527. NR9696S. 3e pr. Jb. Posch te Stompetoren. Dubbeltal melkvaarzen afstammende van den stier: Wodan 14, NH2621. NR10001S. le pr. A Jn. Eriks Jz. te Zuid-Zijpe. Dubbeltallen melktwenters afstammende van één Vaderdier. Dubbeltal melktwenters afstammende van den stier: Frans 104, NH1846. NR7859S. le prijs. Inoividueele prijzen aan: le pr. P. Sikkes te Assendelft; 2e pr. Sikkes te Assendelft. Dubbeltal melktwenters afstammende van den stier: Frans 129, NH2319. NR9046S. 3e pr. F. Nieuwland te Zuid-Zijpe. Dubbeltal melktwenters afstammende van den stier: Blok Max B 8, NH2527. NR9696S. 3e pr. D. Kramer Glijnis te Stompetoren. Zichtbaar drachtige koeien, geboren in 1931 of 1932. le pr. Jn. E. J. Kramer te Zuid-Zijpe; 2e Jb. Posch te Stompetoren. P. pr WOLVEE. Vet Vee. Beste fijnste Vette Schapen, geboren in 1933 (10 stuks), le kw. prijs Gem.-Reiniging te Alkmaar; le pr. Firma H. v. d. Kamer te Alkmaar; 2e pr. en le kw. pr. J. Borst te Alkmaar; 3e pr. D. Bakker te Bobeldijk. Beste fijnste Overhouders (geen rammen). geboren in 1934 (10 stuks), le pr. J. Bruyn te Stompetoren; 2e pr. ec 2e kw. pr. H. J. Bruyn te Stompetoren; 3e pr. en le kw. pr. Th. Smit te Alkmaar. Vachten van éénjarige rammen: K. Bregman, N.-Beemster, prije 1 A. C. Stapel Pzn., Hoogkarspel, prijs 1 B. P. Konijn, Venhuizen, prijs 2. G. Waiboer, Wogmeer, prijs 3 A. Jn. Stapel Sz., Sijbecarspe', prijs 3 B J. de Jongen, Monnikendam, prijs 3 G J. Helder Jbz., Berkhout, prije 4. Jm. Blaauboer Kz., Schagen, prijs 5 A. C. Langend ijk, Abbekerk, prijs 5 B. F. Veui, Hem (N.-H.), prijs 5 G G- Glas, Hoogwoud, prijs 5 D. Vachten van oudere rammen: A. J. Kofoed, Nieuw Vennep, prijs 1. J. Wagemaker, Abbekerk, prijs 2 A. P. Wijdenes Cz., Twtek, prijs 2 B H. J. E. v. Hoorn, Wieringerw., prijs 3 A. J. F. de Gier, Br. in Waterland, pr. 3 B. Jn. Stapel Sz., Sijbecarspel. prijs 3 G P. Vriee, Schagerbrug, prijs 5. Groepen van éénjarige ooien van één vader: A. Dekker-Kalverboer, Oterleek, prijs 1. C. Wijdenes, Sijbecarspel, prijs 2, M. Spaan, St. Pancras, prijs 3 A. Jn. v. Berkel, Wognum, prijs 3 B. G Donker Pzn., Schellinkhout, pr. 3c. K. Koster Jz., Midwoud, prijs 3d. G. Donker, Bobeldijk, prijs 4a. J. Wagemaker, Abbekerk, prijs 4 B. Groepen van vachten 2-jarige ooien van één vader: C. Wijdenes, Sijbecarspel, prijs 1. K. Koster Jzn., Midwoud, prijs 2. C. Wijdenes, Sijbecarspel, prijs 4 A'J P. Focker, N.-Beemster, prijs 4 B. R. L. Laiboer, Anna-Paulowna, pr. 4 G Wed. H. Langedijk, Abbekerk, prijs 4 d. Groepen van vachten van oudere ooien: K. Koster Jz., Midwoud, prijs 1. K. Bregman, N.-Beemster, prijs 2 A. A. Dekker, Oterleek, prijs 2 B. Jn. Stapel Sz., Sijbecarspel, prijs 2 G W. Nobel, N.-Beemster, prijs 3 A. J. Wagemaker, Abbekerk, prijs 3 B. Gebr. Hogetoorn, N.-Beemster, prijs 4 A. Gebr. Jongert, Westvvoud, prijs 4 B. R. L. Waiboer, Anna Paulowno, pr. 5 Ai Wed. H. Langedijk, Abbekerk, prijs 5 B. (Vervolg bekroningen in ons nummer van morgen). Denkt u eraan, dat stilstaande auto's tegenwoordig weder verlicht moeten zijn? (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned.-Indië 4 - 5H Duitschland BANK-INSTELLINGEN. Amsterd. Baak Handel Mpij. Cert v. 1000 Koloniale Baak Ned. lad. Handelsbank Rotterd. Bank INDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. NederL bord ex. 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Uoilever INDUSTR. OND BUITENL Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service Steel comm. U. S. Leather s CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden t Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continenta' Oil Sbell Union a RUBBERS Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubbar Serbadiadi interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli t Senembab e s AMER SPOORWEGEN. Atcbisoo lopeka i Southern Railw. Cert Union Pacific t §Noteering per 50. 'Exdividend. fExclaim. Vo rige koers 1025/1# mi8/is D0»/;6 1004/lfl 24'/s 105 42 42»/, 69»/, 82'/, 33»/, 227, 4?V8 211'/, 215'/, 71»/.» W/a 6»% 16 IV» 18»/, 39/i« 10.20 1301/, 6»/, 154 132'/, 1507/* 9i", 9% 4 97'/, 73'/, 46Ug 667, -3/:« 57, 34'/, 153'/, 32»/, 1306/8 1327, 5?/< pl.m. 1.30 25'/,-«/, 427, 43 69'/, 34»/g 211'/, 218-17 72*-'/, 60/8-U/k 167, l8/l« 18j[-% 3»/8 163'/, 130 6 154 150J-»/« 91 9'/g 97l/,-l 71 46 65 35'/, 1317, 1317, 58»/, pl.m. 1.45 lOU/g 105 82'/, 21»/, 217'/, 72-»/, 16»/*-i pl.m. 2.00 217'/, 16»As pl.m. 2.15 2131-4 72»/, 67s 35'/,-*/, 131 2»/* 71»/, PROLONGATIE Vorige koer» 1 pCt Heden 1 pCL WISSELKOERSEN AMSTERDAM. New-York Londen Berlijn NIET OFFICIEEL Parijs B. .ssel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm Osto Madrid Italië t i Vorige koers J458/s 7 29'/, 58 80 9 IV/i 34.63 43 14 32 60 37 60 36 60 20 15 12.677, Koers op heden 2 uur 1 4 5'/, 7z8'/, 58.85 9 12 34 63 43 14 32 50 37 50 36 50 20 15 12.67'/,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11