Agenda ^Binnenland JCeck Sxhool tBucqedijke. Stand Stad w Omgeving. ^UieecAecicht DE ONRUST IN HAVANNA, 35 bommen tot ontploffing gebracht. MUITERIJ OP CHINEESCH SCHIP. WEER EEN BERGBEKLIMMER VERONGELUKT? Een lijk gevonden. BANK VOOR f 12.000 OPGELICHT. „Welkom vreemdeling". KAMPEN VOOR JONGE WERKLOOZEN? Op de Hooge Veluwe. COMMUNISTISCHE KAMERLEDEN VRIJ. Na langdurig verhoor. KEES FRENAY UIT DE N. S. B. Zal een nieuwe partij oprichten. RENNER VALENTIJN BOTST TEGEN AUTO OP. ONBEWAAKTE OVERWEG. Wielrijder gedood. ALKMAAR. URSEM. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Hoe lang nog? CURSUS BAKKERS VAK-ONDERWIJS- Gisteravond officiëele opening. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. 7K uur Uit het Dag boek van een dokter (rom hoofdrollen Lionel Barrymore, Dorothy Jordan, Frances Dee, e.a. Toegang boven 14 jaar. Victoria Theater eiken avond tot en met Donderdag 20 Sept. IV, uur Anny en Anny (hum.); hoofdrol Anny Ondra. Toegang voor eiken leeftijd. A. B. T., eiken avond tot en met Donder dag 20 Sept. 1% uur De laatste der Mohi kanen; hoofdrollen Edwina Booth en Harry Carey. Toegang boven 14 jaar. Donderdag 20 September. 2.30 uur, De Unie, voor de Ned Ver. van Huisvrouwen, voordracht dr. Berger. 8 uur, Wapen van Munster. Verdronken- oord, rede A. Wessels voor de Vrije Groep over „De vervolging der revolutionnairen Woensdag 26 September. 8 uur, Central, verg. Witte Kruis. De opstandelingen in Havanna zijn we derom actief geworden. In verschillende districten der stad zijn in de afgeloopen nacht niet minder dan 35 bommen tot ont ploffing gebracht. Soldaten met machinege weren hebben op verscheidene gebouwen, die op strategische punten liggen, zoomede op het dak van het presidentieele gebouw, pos ten betrokken. Bij de botsingen in den afgeloopen nacht zijn twee personen gewond. De materieele schade is onbelangrijk. Desondanks acht men de stemming in de stad buitengewoon dreigend. De redacteur van een dagblad, die critiek had uitgeoefend op de reorganisatie van het Cubaansche leger, is gearresteerd en onge veer 6 mijl buiten de stad gebracht. Daar werd hem een groote hoeveelheid Ricinusolie ingegeven, waarbij hem aan het verstand werd gebracht, dat hij zijn aanvallen achter wege moest laten. Aan boord van het s.s. Yinkou, dat op de Soengari-rivier voer, is onder de Mandsjoe- rijsche bemanning muiterij uitgebroken. De muiters plunderden het schip en doodden 5 Japanners en twee Koreanen. Het schip had een groote lading opium aan boord. Bij een klimtocht langs de hoogste wand van de Scharmitztop heeft een Oostenrijks echtpaar een lijk gevonden, dat afkomstig was van een student uit München. Het on derzoek heeft uitgewezen, dat hoewel de oor zaak van den dood nog niet bekend is, dezt toch waarschijnlijk zal moeten worden ge weten aan volkomen uitputting. Dezer dagen werd door enkele bankin stellingen te Nijmegen een expresse- mededeeling van den postcheque- en girodienst ontvangen, dat op rekening van een hunner cliënten een bedrag van 21.000 was gestort. Bij een der be trokken banken is inmiddels van dit bedrag 12.000 opgenomen. Men kreeg daarna echter vermoeden, dat er met de zaak iets niet in orde was en bij nader onderzoek bij den Postcheque- en Giro dienst kwam aan het licht, dat alle stukken welke op deze overschrijving betrekking hadden val-schelijk waren opgemaakt, zoodat bedoelde bank voor een bedrag van 12.000 is opgelicht. Een Duitscher, zekere L. B uit Duis burg, die zich als „expert" tijdelijk te Nijmegen had gevestigd, wordt van deze fraude verdacht. Toen de politie hem wilde arresteeren bleek de man over de grens te zijn verdwenen. Zijn opsporing wordt nu door de politie te Nijmegen verzocht. De man is zoo sluw te werk gegaan, dat hij alle bescheiden tot zelfs de enve loppen heeft nagemaakt en het geld liet plaatsen op den naam van een taxateur dien hij in dienst had genomen. De valsche brieven van den Chèque- en Girodienst werden in do bussen der banken gedeponeerd na de laatste post bestelling kort nadat de postbeambte zijn werk Qedaan had. Volgens een mededeelirig in het Volk, zouden op het departement van sociale zaken plannen in voorbereiding zijn tot het inrichten van kampen voor jeugdige werkloozen op het landgoed De Hooge Veluwe. Men stelt zich de uitvoering van deze plannen voor in samenwerking met de jeugdbeweging van verschillen de richting. INBREKERS AANGEHOUDEN. Verdacht van een vijftiental inbra ken. Zaterdag j.1., des middags omstreeks 1 uur, zagen omwonenden, dat twee mannen zich op verdachte wijze ophiel den in den tuin van perceel Nieuwe Parklaan 113 te Den Haag. welke villa tijdelijk onbewoond is. Zij waarschuw den de politie, die er in slaagde een der mannen, den 55-jarigen G. L., vrijwel onmiddellijk aan te houden, terwijl de andere, de 22-jarige Th. D. H., later in den middag kon worden gearresteerd. Deze laatste was in het bezit van een 4-tal koffers bevattende een groote hoe veelheid gestolen goederen, afkomstig van een reeks inbraken gedurende het laatste halfjaar te Den Haag en om streken gepleegd. Volgens een voorloo- pige raming bedraagt het aantal inbra ken, waarvan het tweetal verdacht wordt, ongeveer 15. Het betreft voorna melijk inbraken in tijdelijk onbewoonde villa's en winkel-étalages. De beide aan gehoudenen zijn naar het huis van be waring overgebracht. De drie communistische Kamer leden, de heeren De Visser, Schal- ker en Roestam, die gistermiddag bij de opening van de Staten Gene raal uit de Ridderzaal werden ver wijderd, zijn na langdurig verhoor op het hoofdbureau van politie te 's Gravenhage in vrijheid gesteld. De heer Frenay deelt aan de N.R.Crt. me de, dat hij heeft bedankt als lid der N-S.B. op grond van het feit, dat de Nationaal So cialistische Beweging van Mussert niet is een beweging, di alle aeelen van het volk kan omvatten le. omdat in de N.S.B. de grondstelling van het corperatieve stelsel niet in practijk wordt gebracht; 2e. omdat slechts op halfslachtige wijze stelling wordt genomen tegen het internatio nalisme, het imperialistisch kapitaal en de vraagstukken van economischen aard zwe vende worden gelaten; 3e. omdat de N.S.B. weigert agressief te zijn en feitelijk begint te verworden tot een politiek parlementaire verkiezingspartij; 4e. omdat een gewestelijk commissaris en een kringleider zich achter een chr.-hist. bur gemeester plaatsen en daarmede den strijd van het nationaal-socialisme verzaken. De heer Frenay schrijft verder: Zonder verder in bijzonderheden te treden noodig ik geestverwanten uit bewijzen van instemming in te zenden aan mijn nieuw adres: Postbus 350, Rotterdam, opdat wij gezamenlijk de w e r ke 1 ij k nationaal-socia- ïistische beweging voor Nederland kunnen redden. Op Maandag 24 September zal de heer Frenay voor belangstellenden en leden van de N.S.B. zijn redenen van uittreding in het ebouw voor kunsten en wetenschappen te [otterdam nader uiteenzetten. Op den ouwscheweg te Bergen op Zoom ter hoogte van de R.K. begraafplaats, is gis teravond een aanrijding gebeurd tusschen een personenauto, bestuurd door den beken den wielrenner M. Valentijn uit St. Wille- brord, die des middags aan de ronde van Hoogerheide had deelgenomen, en een taxi van de firma S. uit Bergen op Zoom. Omstreeks half negen naderde uit de rich ting Wouw de taxi van S., terwijl van tegen overgestelde richting Valentijn kwam aan rijden. Vermoedelijk ten gevolge van den stroomenden regen, waardoor het uitzicht gedeeltelijk werd belemmerd, hebben de be stuurders elkaar niet tijdig opgemerkt, waar door de beide voertuigen met een hevigen slag tegen elkaar opbotsten. De vrouw van V., die naast haar man had plaats genomen, werd licht aan de beenen gewond. De auto mobilisten zelf kwamen er echter wonderlijk genoeg zonder noemenswaardige kwetsuren af. De taxi werd gedeeltelijk vernield, de auto van Valentijn werd eveneens zwaar be schadigd. De auto's werden later door een kraanwagen uit Bergen op Zoom wegge sleept. Hoe het ongeval zich precies heeft voorge daan valt vooralsnog niet juist te omschrij ven. Naar ooggetuigen evenwel verklaren zou Valentijn aan den linkerkant van den weg hebben gereden en op het moment, dat de wagens elkaar dicht waren genaderd, den linkerrichtingaanwijzer hebben uitgestoken. De taxichauffeur zou toen hebben gestopt, waardoor niet kon worden voorkomen dat de auto van V. in volle vaart op het stilstaande motorrijtuig inreed. De politie uit Bergen op Zoom, die spoedig op de plaats van het on geval verscheen, heeft een onderzoek inge steld en den auto van V. in beslag genomen. V. en zijn vrouw hebben nog d<mzelfden avond de reis naar hun woonplaats per auto voortgezet. Gisterenavond omstreeks 11 uur is op den onbewaakten overweg op de lijn Tilburg— Boxtel onder Heulekom (gemeente Berkel Enschot) het verminkte lijk gevonden van den 40-jarigen handelsreiziger Muys, wo nende te Oisterwijk. In de nabijheid werd het rijwiel van den man gevonden. De mare chaussee onderzoekt met welken trein het ongeluk kan zijn geschied. Het slachtoffer was gehuwd en vader van drie kinderen. HOFMAARSCHALK WIJLEN DE KONINGIN-MOEDER. Benoemd tot dienstdoende Groot meester van Prinses Juliana. Naar wij vernemen, heeft de Koningin met ingang van 18 September 1934 E. H. Jucke- ma van Burmania baron Rengers van War- menhuizen, kamerheer in buitengewonen dienst ter beschikikng en Hofmaarschalk van wijlen de Koningin-Moeder op de meest eervolle wijze ontheven van zijn ter beschik kingstelling van en ambt van Hofmaar schalk bij wijlen de Koningin-Moeder, onder un-ii voor de door hem in zijn ver schillende werkkringen aan wijlen de Konin gin-Moeder bewezen diensten. Tevens heeft de Koningin hem benoemd tot dienstdoend Grootmeester van Prinses Juliana. KORTE BERICHTEN. Met groot leedwezen zal in wijden kring vernomen worden, dat gisteren te Am sterdam, op 62-jarigen leeftijd, overleden is mr. D. Hudig, secretaris-directeur van het Nederlandsch Instituut voor Volkshuisves- ting en Stedebouw. DE SPELLING MARCHANT INGEVOERD. In overleg met den inspecteur van het la ger onderwijs in de inspectie den Helder, is op de opebare lagere scholen in Winkel de vereenvoudigde schrijfwijze (Marchant) in gevoerd. HULDIGING VAN DEN PASTOOR TE UITGEEST. In verband met de aan pastoor v. d. Loos alhier toegekende onderscheidingen werd deze Maandagavond gehuldigd. Vanaf het hotel de Ooievaar, alwaar men samengekomen was, ging de Harmonie, ge volgd door het r.k. kerkkoor, de besturen der diverse katholieke organisaties, een groep Jonge Wachters, alsmede de beide hoogste klassen der r.k. jongens en meisjesschool, naar de pastorie. Daar hief het kerkkoor het Domine Salvo van van Giesen aan. Daarna speelde de Harmonie eenige nummers, waar onder het stuk waarmede zij den eersten prijs op het concours te Halfweg heeft be haald en zong het kerkkoor. Als sprekers traden op die heer G. J. Waardijk namens het kerkkoor, de heer H. Vrouwe namens de Hanze, de heer P. Twaalfhoven namens den R.K. Volksbond en de heer C. N. Schaar, hoofd der r.k. jongens school, namens de Vincentius. Na den laat sten spreker zong het kerkkoor tot slot en speelde daarna de Harmonie. De pastoor dankte allen hartelijk voor de hem te beurt gevallen huldiging. Aan de kinderen der beide genoemde scho len zal Donderdagmiddag een feestje worden bereid. GEBOREN: Catharina Anna Theresia, d. van Quiri- nus Bosman en Cornelia Koning. Fferm Jan, z. van Fribbelt van der Meulen en Trijntje van der Vis. OVERLEDEN: Johanna Petronella Warmerdan 23 jaar. Marretje Henkes 52 jaar. Geboren: Johanna, dochter van Andrles Stoop en Maria Catharina Bak ker. Martinus Theodorus, zoon van Martinus Bakkum en Maria Anna Ot- tenbros. Johanna Petronella, dochter van Petrus Jacobus Oudejans en Geer- truida Stuifbergen. In de Tel. schrijft een „Ondeskundige" het volgende ingezonden stuk: Naar aanleiding van het ver schrikkelijke ongeluk op een onbe waakten spoorwegovergang bij Alkmaar, herinner ik mij een voor val, hetwelk mij is overkomen in de omgeving van Namen in België. Ook daar kruist een locaalspoor den hoofdverkeersweg, doch de bestuurder van de tram is verplicht om heel, heel langzaam te rijden (zij staat bijna stil) en goed signaal te gevenhiervoor is een signaal in gebruik, zooals bier de brandweer heeft. Het is dus practisch onmoge lijk, dat er een aanrijding met ern stige gevolgen kan plaats vinden. Nu is mijn vraag, kan hier in Ne derland niet hetzelfde systeem wor den ingevoerd? En zoo niet, wat zijn dan de werkelijk steekhoudende bezwaren? Dat is één oplossing. Echter, wij hebben er in de loop van deze week tal van anderen vernomen, ook van „Ondeskundigen", d.w.z van niet-spoorwegmenschen. Zoo vroeg ons Maandag iemand, waarom bij deze trams de locomotieven geen richtingwijzer hebben, evenals de auto's. Wanneer de trammachi nist bij een kruising een duidelijk zichtbare richtingwijzer had, wist elke weggebruiker, dat de tram een zwenking zou maken. Een ander merkte op, dat bijvoorbeeld op een 100 M. afstand van de kruising een groot helder verlicht bord, boven het midden van den rijweg moest worden geplaatst, een bord, dat steeds opvalt en dat bijvoorbeeld tot opschrift moest dragen: „Op 100 M. spoorwegkruising". Nog een ander wenschte op de rails op eenige honderden meters af stand een electrisch contact, dat in werking treedt bij het passeeren van de tram en dat op een duidelijk bord vóór de kruising het woord „Stop" zou verlichten gedurende 1 of 2 minuten. En algemeen zegt men: wanneer nemen de spoorwegen nu eens maatregelen, om het gevaar op de onbewaakte overwegen en weg- kruisingen zoo gering mogelijk te maken? Hetzelfde vragen ook wij! werd zwaar beschadigd, de chauffeur kwam met den schrik vrij. De luxe-wagen bekwam eveneens schade. Vermoedelijk is het ongeval ontstaan doordat de remmen van de luxe auto onvoldoende werkten. G.A.V.E. OP DE G.A.M.I.T. Meerdere malen is in deze kolommen reeds de groote Middenstandstentoonstelling de G.A.M.I.T. besproken. Thans komen wij uw aandacht vragen voor een nieuwe belangrijke actie op de G.A.M.I.T., n.1. de GAV.E., Gamit Actie Voor Elkeen. Deze actie, die op het Gamit-terrein wordt ondernomen en uitgaat van een aan tal instellingen van weldadigheid van alle gezindten hier ter stede, belooft iets zeer bijzonders te worden. De baten, die door deze G.A.V.E. worden verkregen, komen ten goede aan de steunbehoevenden van alle ge zindten. U ziet dus, een buitengewoon sympathiek doel, waaraan elkeen zijn* medewerking kan en moet geven. Waarin deze actie bestaat en hoe zij werkt, blijft althans vanavond nog een raadsel. Morgen echter hbpen wij den geheimzinnigen sluier, die over deze actie ligt, even op te lichten. AUTOBOTSING ONDER BERGEN. Dinsdagmorgen omstreeks half elf uur reed een Nassautax over de Koedijkervlot brug en werd deze, op het oogenblik dat de chauffeur N. in de richting Alkmaar den Ka naaldijk wilde oprijden, door een van Alk maar komende luxe-auto in de flank aange reden, waardoor de taxi omsloeg. De taxi In navolging van andere cursusjaren heeft gisteravond in 't Gulden Vlies de officiëele opening plaats gehad van de cursus, uit gaande van het Comité voor Bakkers Vak onderwijs, afd. Alkmaar. In zijn openingswoord uitte de voorzitter van het comité, de heer B. Goes, er zijn vreugde over, dat dit reeds de derde maal was, dat de zoo succesvolle cursussen voor brood- en banketbakkerij door hem geopend werden Wie had kunnen denken dat we na 3 jaar reeds zoover gekomen waren als thans, nadat in het eerste jaar zulke groote moei lijkheden overwonnen moesten worden. Het béste bewijs, dat de cursussen geslaagd zijn, is, dat er verschillende jongelui terug kwa men. Dat het onderwijs dus goed is geweest, is hiervan tevens een uitstekend bewijs. Waar immers de a.s. bakkers in hun drukke werkzaamheden niet of heel weinig de gele genheid krijgen zich goed op de details van het vak toe te leggen, is deze cursus voor hen onmisbaar geworden. Evenals vorige jaren had de heer J. J Hubbelmeyer zich weer bereid verklaard als leeraar van de banketbakkerij op te treden, terwijl daarnaast de heer A. W. Bernards de leiding in de broodbakkerij op zich zou nemen. Dat het onderricht dus in goede han den zou zijn, behoeft geen verder betoog. Hierna gaf spr. een overzicht van het werkrooster, dat het comité zich voorgesteld had ten uitvoer te doen brengen. De heer de Goede had voor dit doel wel willend zijn bakkerij beschikbaar gesteld, waarvoor de voorzitter hem onder applaus van de talrijke aanwezigen hartelijk dank zegde. Nadat de verschillende firma's, die grond- producten beschikbaar hadden gesteld, dank was gezegd, besloot de voorzitter zijn rede met een opwekikng, waarin hij op aller mede werking rekende. De verschillende afgevaardigden van de bakkerspatroonsver. en bakkers-gezellen- vereenigingen complimenteerden allen met een woord van waardeering het kranige comité, dat het initiatief had genomen dezen cursus in het leven te roepen en ook de re dacteur van het vakblad en een vertegen woordiger van de meelagenten het woord hadden gevoerd, nam nog de heer A. W. Bernards het woord. Spr. gaf in het kort weer, hoe hij zich voorgesteld had dit jaar met de cursisten den brood-cursus te beginnen. Wanneer de jongelui interesse zouden toonen voor hun vak, dan zou het zeker aan den heer Hubbelmeyer en hem niet liggen, om van den jonggezel een bekwaam brood- of ban ketbakker te maken. De voorzitter dankte de spelers voor hun vriendelijke woorden, waarna de vergadering werd gesloten. EEN MERKWAARDIGE KINDER WAGEN. Eenige dagen geleden hebben wij een be zoek gebracht aan den heer Ranzijn, wonen de in de Schermeerstraat alhier. Het doel van ons bezoek was, een kinderwagen te komen bezichtigen en wel een zeer bijzondere kin derwagen. De heer Ranzijn was op de gedachte geko men, dat het mogelijk en tevens wenschelijk zou zijn, wanneer er een kinderwagen gecon strueerd werd, die ten eerste weinig plaats ruimte zou innemen, ten tweede ook als wieg gebruikt zou kunnen worden, ten derde ge makkelijk meegenomen zou kunnen worden en ten vierde nog voor andere doeleinden ge schikt zou kunnen zijn! Men ziet, de opgave was wel veel-eischend. Maar de heer Ranzijn heeft zitten denken, heeft plannen gemaakt, heeft geknutseld en gewerkt en tenslotte heeft hij een voorwerp kunnen construeeren, dat voldeed aan de eischen, die de ontwerper zelf gesteld had. Het apparaat was in een handkoffer opge borgen, die toen wij kwamen, van den zol der gehaald werd. Dat kon, omdat alles op klapbaar was. En toen begon de heer Ran zijn met zijn demonstratie. Hij maakte de riemen van de koffer los, sloeg eenige klep pen open, draaide twee kleine grendeltjes naar voren envoor ons stond een wa gen op vier wielen; een stevig wagentje met en dat is vooral van beteekenis een goede asverdeeling. Een ronde stang werd voor op den wagen gezet en de kinderwagen stond kant en klaar. 't Was fraai. Maar even later werd de stang weggehaald, de vier wielen verdwenen in de holle wanden, de bak werd opgetild, genoemde stang nu „op zijn kop" bevestigd] een tweede stang ergens anders endaar stond het kinderledikantje kant en klaar. Even later stond een trekwagentje voor ons en zelfs toonde de heer Ranzijn ons, hoe van het apparaat zelfs een fietsbak kan wor den gemaakt, welke bak geplaatst kan wor den voor op het stuur! De heer Ranzijn heeft octrooi op zijn uit vinding aangevraagd eg hoopt, dat deze wa- naar waarnemingen, verricht in den mors** van 19 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Mei Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 m.M. te 'faagste barometerstand 731,8 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 20 September; Zwakke tot matige zuidelijke tot zuidwes. telijke wind; zwaar bewolkt met tijdelijke 0p. klaring; later waarschhniijk weer regen of onweer; weinig verandering in temperafBöri Weeroverzicht. De depressie bij IJsland is nog dieper worden en trekt langzaam oostwaarts. Bij het verder terugwijken van den hoogen druk in het oosten breidt zich de regentoestand verder over het vasteland uit. In het zuid westen herstelt de hooge druk zich. Indien de koude stroom die op IJsland sneeuw brengt deze hooge drukking versterkt is met eenige dagen een tijdelijke weersverbetering te wachten Frankrijk had op vele plaatsen onweersregens. Ook in het oosten van ons land viel zware regen bij onweer. Te Gro- ningen 23 m.M. Op de Britsche eilanden valt nog algemeen regen in verband met een uitlooper van de depressie. Heden dringt de regen tot zuid-Zweden door. Alleen in oost. Duitschland, Finland en Polen duurt het fraaie warme weer nog voort. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.40 uur licht op. gen zoo spoedig mogelijk op groote schaal gefabriceerd zal worden. Inderdaad is dat te hopen, want niet alleen behoeft het wagentje niet duur te zijn, maar bovenal is het zeer geschikt voor hen, die een klein huis bewo- ien en die eigenlijk een tekort aan ruimte hebben. Zoo zullen bijvoorbeeld menschen, die op een bovenhuis wonen, van dit appa raat veel genoegen kunnen hebben, evenals zij, die veel op reis gaan. Want men vouwt het op, legt het in een handkoffer en neemt het mee in de treincoupé. Ons dunkt, deze uitvinding is niet van be lang ontbloot en met belangstelling zien we de verdere ontwikkeling van de plannen van den heer Ranzijn tegemoet OPSPORING VERZOCHT. De commissaris van politie te Nijmegen verzoekt opsporing, aanhouding en voorge leiding van een onbekend persoon, zich noe mende Ludwig Baumer te Duisburg, die zich heeft schuldig gemaakt aan oplichting en po ging daartoe van een bedrag van 21.000, van welk bedrag hij bereids 12.000 heelt ontvangen. Dit bedrag is uitbetaald in bil jetten van 1000. Ter informatie diene, dat Baumer gebruik maakte van een door hem ingevuld valsch saldo biljet van den Post-, Cheque- en Giro dienst en een valschelijk door hem ingevuld strookje van een stortingsbiljet van den Gi rodienst, waarvan de geperforeerde datum met een speld of ander puntig voorwerp was aangebracht, welke beide valsche stukken hij in een valschelijk nagemaakte gebruikelijke groene enveloppe met de aanduiding „ex pres" na kantoortijd in de brievenbus wierp van een bankinstelling te Nijmegen, waarna hij den dag daarop het bedrag bij die bank liet opnemen door een persoon, op wiens naam het bedrag was gestort en dien hij be reid had gevonden bij hem als taxateur in dienst te komen. Zoowel het saldobiljet, waarop het „vorig saldo" niet vermeld stond, doch waarop een lila-roodkleurig strookje was aangebracht met het opschrift: spoédbehandeling, nauw keurige opgave van den stand der rekening volgt; en de enveloppe, die in kleur iets af week van de echte enveloppe, waren van minder kwaliteit papiersoort. Op de enveloppe bevond zich een valsche lijk nagemaakt stempel van het Centr. Post girokantoor 's-Gravenhage met als datum 10.IX.34. Signalement van Baumer luidt: oud onge veer 30 jaar, lang plm. 1.80 M., smal tenger postuur, blond uiterlijk, ovaal bleek gezicht zonder baard of knevel, gekleed als heer met grijs colbertcostuum, grijze demi of regenjas en grijze slappe hoed. AAN DE OEVOLGEN OVERLEDEN- De 32 jarige R. W. Zon te Callantsoog kreeg 13 Sept. van een paard een zoodanigen trap tegen het onderlichaam, dat hij gisteren aan de gevolgen daarvan in het ziekenhuis te den Helder is overleden. NAAR HET HUIS VAN BEWARING. In verband met den diefstal van een rij- wielbelastingmerk ten nadeele van den heer A. Dekker te de Leek is door de politie aan gehouden zekere P. P., laatst wonende «e Hoorn, thans zwervende. P., die een bekentenis heeft afgelegd, is he den ingesloten in het huis van bewaring te Alkmaar. TENT GESTOLEN. De winkelier L. H. te Egmond aan Zee vermiste in het begin van deze maand een kampeertent. Het door de politie ingestelde onderzoek had tot resultaat, dat de tent bfl 'n arbeider daar ter plaatse werd aangetrof fen. Proces-verbaal tegen den „vinder", die verzuimd had van zijn vondst aangifte te doen bij de politie, is opgemaakt. De tent werd in beslag genomen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2