Juist voor Vrouwen! AKKER.CACHETS Minister Marchant en zijn spelling. £ucfdoaact Binnenland Aanvulling van Kon. besluiten te wachten, EEN DUITSCHE VERZOENDAG. Sprekende over de beteekenis van het Rijks- congres der Duitsdie christenen, dat op 21 en 22 September zal worden gehouden, ver klaarde Ministeriakhrektor dr. Jaeger, dat deze bijeenkomsten „in het teeken van ver zoening zullen staan". Dr. Jaeger zeide voorts, dat de staat niet de bedoeling heeft zich in kerkelijke aangelegenheden te mengen. Er heerscht volkomen vrijheid van geloof en de verkondiging ervan. DEMENTI VAN BISSCHOP MULLER. Rijksbisschop dr. Müller publiceert een ver klaring, waarin hij er op wijst, dat in eenige bladen wordt beweerd, dat hij te Hannover fcet katholicisme den strijd had aangekon digd. Dr. Müller deelt mede, dat het niet de bedoeling is tegen de katholieke kerk op te treden. Integendeel: „Wij staan op het stand punt, dat de kerken niet tegen e'kander in moeten werken, doch dat zij een gemeen schappelijke taak hebben. n.L de opvoeding van den Duitschen mensch. COCAINE-SCHANDAAL TE PARIJS. Men is een bende cocaïne-smokkelaars op het spoor gekomen, waarbij veel sensatie is verwekt door de bijzonderheid, dat de in specteur van politie van een provinciestad het hoofd der bende is. Met behulp van een aantal vrienden had hij een bende samen gesteld, die in hoofdzaak aan cocaïne-smokke larij deed. en die zich ook op verdachte wijze op de renbanen bewoog. Het is niet onmoge lijk, dat door deze ontdekking in Noord- Frankrijk nog meer bekende persoonlijkheden gecompromitteerd zullen worden. Ook de zoon van een bekend industrieel, wiens naam nog niet genoemd wordt, zou lid van deze bende geweest zijn. O'DUFFY HEEFT AL EEN LUCHTVLOOT. De regeering is echter voornemens daartegen maatregelen te treffen. De door generaal O'Duffy geleide Blauw- hemden hebben een luchtvloot gesticht en reeds twee vliegtuigen aangeschaft. Gelijk tijdig wordt door het hoofdkwartier der Blauwhemden aangekondigd, dat nog meer vliegtuigen zullen worden aangekocht. In regeeringskringen heeft dit groote ont steltenis verwekt en men is van plan, iets tegen deze actie der Blauwhemden te onder nemen. Met nadruk wordt erop gewezen, dat het in Engeland en ook in Ierland de eerste liegt Naj keer is, dat een politieke organisatie het in haar dienst stelt. Jaar verluidt, heeft de regeering reeds duidelijk gemaakt, de wet inzake den aan koop van vliegtuigen door particuliere per sonen zóó te willen wijzigen, dat de Blauw hemden hun luchtvlootplannen weder zullen moeten laten varen. PEST IN MANDSJOERIJE. In totaal reeds 140 dooden. Het agentschap „Tokuzu" in China deelt mede, dat in Tunljao 30, in Nunun 30 en in Taiping 20, in totaal dus 140 personen aan de pest gestorven zijn. De Mandsjoerijsche autoriteiten hebben omvangrijke maatregelen ter bestrijding van de epidemie getroffen. LEEUWENJACHT IN AFRIKA. Fantastisch verhaal. Een van de meest sensationeele jacht verhalen, die men ooit gehoord heeft, wordt or.s verteld door twee dappere Engelsche officieren.' Het zijn Charles Patrick Lyons, offi cier bij de administratie van Tanganyi- ka en Gerold Nelham Clark, die vroeger in het 6e regiment Koninklijke Jagers in Tanganyika diende Lyons lag >n Mikldani in de provincie Lindi, toen hij bericht ontving, dat dertig man van de Makonde-stam gedood waren door leeuwen en hij besloot onmiddelijk er naar toe te gaan om te onderzoeken, of men zijn hulp noodig had. Denzelfdei dag nog bereikte hij 's avonds het dorp en hij ontdekte dat de inboorlingen een groote omheining opgericht hadden van een hoogte van 18 voet en over een lengte van ongeveer een mijl. In die omheining bevond zich de ben de leeuwen, die nog oor kort het land doorkruist hadden en de dorpen leeg hadden geplunderd. Honderden ver schrikte inboorlingen hielden buiten le wacht, terwijl ze dringend de instruc ties van de districtsofficier afwachtten, hoe ze van de wilde beesten verlost kon den worden. Lyons besloot een list te gebruiken. Met een jong negertje als lokaas begaf hij zich binnen de omheining, gewapend met een geweer en een electrische fak kei. Zijn eenige metgezel was een in boorling, die goed op de hoogte was met het doen en laten der leeuwen. Er was geen maan en het drietal klom in een boom en wachtte meer dan een uur in volkomen duisternis. Plotseling hoorden ze een geritsel in het struikge was en zagen verschillende paren lich tende oogen. Lyons vuurde en trof twee leeuwen. Een derde een groote leeuw in werd gewond en deed verwoede pogingen om de jagers, die echter buiten haar bereik waren, uit de boom te trek ken. Ongelukkigerwijs ging op dat mo ment de fakkel uit, daar de batterij op was en het was daardoor onmogelijk ge worden nog verder iets uit te richten. Toen gebeurde er iets ontzettends. Uit het bosch kwamen andere leeuwen aan gesneld en vielen op de kadavers van de twee gedoode leeuwen aan en begon nen hun lijken te verscheuren. Onder- tusschen sleepte de gewonde leeuwin zich weer naar het bosch terug. Toen het morgen werd slopen Lyons en zijn twee metgezellen behoedzaam de omheining uit. Men besloot niets meer te doen tot Lyons' assistent Clark ge arriveerd was. Den heelen dag hoorde men de leeuwen aan de omheining kna gen om te kunnen ontvluchten, maar 500 inboorlingen hielden goed de wacht Toen Clark aangekomen was, achtte men het raaazaam om eerst de gewonde leeuwin achterna te gaan en de twee Engelschen gingen daarom alleen de omheining binnen. Toen ze het beest neerlegden zagen ze vijf andere leeuwen in de omgeving klaar om op het kada ver aan te vallen. Nu gingen er dagen over heen om de andere leeuwen te van gen. Vergiftigd vleesch werd binnen de omheining gegooid, maar de leeuwen weigerden er van te eten. Vanuit een boom wist Lyons nog drie andere bees ten te dooden. Men hield steeds de wacht, want de Leeuwen deden wan hopige pogingen om over de omheining te klimmen. De wachters zagen hen 's morgens hun dorst lesschen met ver- sche dauw, terwijl ze van honger grom den en dus steeds gevaarlijker weiden. Na veertien dagen waren er nog maar tien leeuwen; de anderen waren neer geschoten of door de overlevenden ver slonden. Deze laatste tien werden door de offi cieren met behulp van de inboorlingen in het nauw gedreven en neergeschoten. Toen het gevaar geweken was, verna men de officieren, dat de inboorlingen, toen ze door de leeuwen waren overval len, gewacht hadden tot de leeuwen in het bosch verdwenen waren, waarna ze bliksemsnel de reusachtiee omheining ochadden, en 1e hulp van de offi cieren hadden afgewacht. KOEIEN IN PLAATS VAN PAUWEN. En de tuin wordt „weidegrond". Onder den druk der tijdsomstandigheden zijn vele bezitters van landgoederen in Frankrijk ertoe overgegaan, de pauwen in hun tuinen en parken te vervangen door koeien. Op deze wijze slagen zij erin, de belasting op hun grondbezit tot de helft terug te brengen, want de aanwezigheid der koeien stelt hen in staat, de tuinen voor de belas tingambtenaren te omschrijven als „weide grond". Sollicitanten kunnen gerust zijn. De Regeeringspersdienst meldt: Naar wij vernemen, hebben curatoren der openbare gymnasia van Amsterdam aan den minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen de vraag gesteld, of, nu, voor het eindexamen der gymnasia de nieuwe schrijf wijze van de Nederlandsche taal is voorge schreven, ook voor hen, die deze scholen ver laten, in hun toekomstige betrekkingen ge legenheid zal bestaan, de nieuwe schrijfwijze toe te passen. Indien dit niet het geval zou zijn, zouden deze jongelui moeilijkheden on dervinden, welke hun niet kunnen worden toegerekend. Curatoren hebben hierbij ook het oog gehad op de departementen van al gemeen bestuur en de bureaux van rijksin stellingen, staatsbedrijven en rijksdiensten. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft daarop het volgende antwoord gegeven: „Met Uw College ben ik van meening, dat het wenschelijk is door de departementen van algemeen bestuur en verdere rijksinstellin gen de schrijfwijze te doen volgen, die o.a. voor de eindexamens der gymnasia is voor geschreven. Ook afgezien hiervan heb ik er op gere kend, dat bij het middelbaar en voorbereidend hooger onderwijs algemeen uitsluitend de nieuwe schrijiwijze zou worden gevolgd, nu zij voor de eindexamens is voorgeschreven. Dit is de reden geweest, waarom ik tot dus ver nog niet een aanvulling van de Konink lijke besluiten tot vaststelling van de leer plans der openbare gymnasia en Hoogere Burgerscholen, die daartoe dwingt, heb uit gelokt. Echter zal ik hiertoe overgaan, nu mij dit ter bevordering van een goeden gang van zaken wenschelijk blijkt. Regeering gaat niet voor, maar volgt. Ten aanzien van het gebruik eener nieuwe schrijfwijze is tot dusver de methode ge- volga, dat de regeering niet voorging, doch volgde. Zij volgde eerst dan, wanneer die schrijfwijze gemeengoed was geworden in het volk. Zoo heeft de minister van Justitie, Modderman, in 1883 verklaard, dat de offi- cieele invoering van de schrijfwijze De Vries en Te Winkel, tot stand gekomen in 1864 onvermijdelijk was geworden, doordien de sollicitanten naar plaatsen aan zijn depar tement uitsluitend die schrijfwijze toepasten. Aldus is toen geschied. Tusschen toen en thans is er intusschen verschil. Toen was de nieuwe schrijfwijze door de regeering nergens voorgeschreven: zij heeft haar eigen weg, ook in het onder wijs gevonden. Thans is voor het onderwijs wèl een voorschrift van de regeering uitge faan. Dit verschil zal waarschijnlijk op de i ouding van de regeering van invloed zijn Zij zal eerder dan inzake de schrijfwijze var De Vries en Te Winkel tot invoering bij de andere rijksdiensten moeten overgaan. Wan neer dit zal geschieden, is nog niet bepaald. Sollicitanten kunnen gerust zijn. Een tweede gevolg van het verschil zai zijn, dat sollicitanten naar een betrekking in overheidsdienst niet zullen kunnen worden af ®e^ez/n..°P dezen grond, dat zij geen andere schrijfwijze kennen dan die, welke de regee ring zelf voor het onderwijs heeft voorge schreven. Aldus zal het analoge oogenbük van 1883 thans in elk geval veel eerder zijn aangebroken. Het zal, wat overigens de hou ding van de regeering moge zijn, door alge- meene invoering op alle inrichtingen van onderwijs woroen verhaast. De leerlingen hebben van de uitsluitende kennis der nieu we schrijfwijze geenerlei nadeel te wachten. Wel zou de handhaving van de oude naast de nieuwe schrijfwijze nadeelige gevolgen hébben: door continueering van de bestaan de verwarring zou in het onderwijs kostbare tijd worden verspild en het gevolg zou zijn dat menige leerling geen van beide schrijf wijzen juist zou toepassen. Dit zijn de gronden, waarom ik Uw Col lege in overweging geef, de uitsluitende toe passing van de nieuwe schrijfwijze te bevor deren. Circulaire aan schoolbesturen. De inspecteurs van het 1. o. hebben in op dracht van den minister van Onderwijs den gemeente- en schoolbesturen een in de exa menspelling geschreven circulaire gezonden, aan welker inhoud wij ontleenen: Het komt mij gewenscht voor, dat ook de leerlingen van de onder uw bestuur staande scholen de nieuwe schrijfwijze gaan volger., en ik geef u daarom beleefd in overweging daartoe de noodige maatregelen te nemen De leerplannen van de openbare scholen kunnen b.v. op de gebruikelijke wijze worden gewijzigd of aangevuld met de opmerking: „Bij het onderwijs wordt de spelling-De Vries en Te Winkel gevolgd met de afwijkin gen, welke zijn opgenomen in de kon. beslui ten van 28 Aug. 1934, nos. 486 en 487". De besturen van de bijz. scholen kunnen voor het loopende cursusjaar volstaan met de mededeeling aan mij, dat zij de nieuwe schrijfwijze op hun scholen zullen invoeren. Voor het nieuwe cursusjaar zal dan in de leerplannen, die mij ter teekening moeten worden toegezonden, een soortgelijke opmer king als hierboven voor de openbare scholen is aangegeven, kunen worden opgenomen." Veraer behelst de circulaire de opmerking, dat ter vermijding van onnoodige kosten de invoering van de nieuwe spelling geen aan leiding behoort te zijn om thans gebruikt wordende en nog niet versleten boeken door nieuwe te vervangen, en dat zoolang de bij de uitgevers aanwezige voorraden niet zijn uit verkocht, ook bij aanschaffing van nieuwe boeken geen bezwaar tegen die in de spel ling-De V. en Te W. moet worden gemaakt. B. en W. van Doetinchem hebben voor de openbare l.s. de examenspelling voorge schreven. KAPITEIN G. R. VAN NANTA LEMKE f Op 70-jarigen leeftijd is te Den Haag overleden de gepensionneerde kapitein ter zee G. R van Nauta Lemke. De heer Nauta Lemke was ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw en ridder in de Oranje Nassau orde. Voorts was hij drager van het eereteeken voor be langrijke krijgsverrichtingen bij expedities naar Atjeh en van het eereteeken voor 30- jarigen dienst als officier. MEISJE DOODGEREDEN. Bij het spelen langs den weg. Gisteravond is een 6-jarig dochtertje van den heer H. Talen te Apeldoorn op den Zwol- echen weg bij het spelen onder een juist paaseerende auto ge raakt Een der achterwielen ging het meisje over 't lichaam. Met een beenbreuk en ernstige verwondingen en kneuzingen is het kind naar het ziekenhuis vervoerd, waar het in den afge- loopen nacht ie overleden. DE VERWIJDERING DER COMMUNISTEN UIT DE RIDDERZAAL. Zooals men weet is de Communistische Tweede Kamerfractie wegens haar onridder lijke houding bij de opening der Staten- Generaal door de politie uit de Ridderzaal verwijderd. In verband met die verwijdering zijn door het communistische Kamerlid de Visser aan den minister van koloniën, voorzitter van den Raad van Ministers de volgende vragen ge steld: 1. Is de regeer ing bereid, mede te deel en in wiens opdracht, of op diens last of bevel, de gewelddadige verwijdering en arrestatie, gepaard gaande met mishandeling van de leden der Staten-Generaal Roestam Effendi, Schalker en de Visser, tijdens de vereenigde zitting der Staten-Generaal, op Dinsdag 18 September 1934, is geschied? 2. Acht de regeering de sub 1 genoemde arrestatie en verwijdering niet in strijd met het bepaalde in artikel 98 van de Grondwet? 3. Is de regeering niet van oordeel dat de persoon of personen die de verwijdering uit gevoerd of doen uitvoeren, zich schuldig hebben gemaakt aan overtreding der artike len 121 en 122 van het wetboek van straf recht? 4. Welke maatregelen denkt de regeering hieromtrent te nemen? DOOR EEN AUTO GEDOOD. Vader van groot gezin het slachtoffer. Donderdagmorgen is de 47-jarige weg werker A. van Anjaarsveld op den Hooge Biezedijk te IJsselstein, waar hij zijn werk verrichtte, aangereden door een uit de rich ting Lopik komende auto, bestuurd door een chauffeur van ae Houtcentrale te Utrecht. Van A. had zich langs den weg opge steld om den wagen te laten passeeren, doch deze reed recht op hem aan. Na de aanrij ding kwam de auto in de sloot terecht. Van A werd ernstig gewond en is in het Acade misch Ziekenhuis te Utrecht, waarheen hij later is overgebracht, overleden. De chauffeur kwam met den schrik vrij. De auto is in beslag genomen. De overledene was gehuwd en vader van zes kinderen. rijn die "AKKERTJES" een ideaal middel. Ze helpen verrassend bij onbehaaglijkheid, maar bovendien ook bij klachten op gelette tijden Volgent r«c«pf van Apotheker Dvmont "AKKERTJES' SCHOOLSPAARBANK TE DIEMEN ZONDER GELD. Verkeerde praktijken van beheerder, In verband met een ziekte van den admini strateur van de schoolspaarbank te Diemen werden de boeken en bescheiden dier instel- ling, onlangs nagezien door een tweetal in gezetenen van die gemeente, waarbij bleek, dat eenige toelichting yereischt werd. Een verder onderzoek bracht aan het licht, dat de gestorte gelden, ten bedrage van ongeveer 3400 op een gering bedrag na geheel ver dwenen waren. Inlichtingen van dengene, die zich hieraan heeft schuldig gemaakt, konden niet worden ingewonnen, daar de be trokkenen, die 70 jaar oud is, buiten staat is geraakt om met iemand te spreken, zoodat men moest afgaan op de inlichtingen van andere zijde. Burgemeester mr. A. J. de Wolff heeft een uitvoerig onderzoek ingesteld en daarvan mededeeling gedaan in een vergadering van spaarders, betrokken bij deze spaarbank. Het onttrekken van gelden aan de spaar bank kon te gemakkelijker geschieden, daar de beheerder het volstrekte vertrouwen van de geheele burgerij genoot. Ter vergadering kon de burgemeester mee- deelen, dat familieleden bereid gevonden wa ren, het tekort na verloop van tijd goeddeels terug te betalen. Reeds was daartoe een be drag van 700 aan den burgemeester ter hand gesteld. Na uitvoerige bespreking werd besloten, de schoolspaarbank op te heffen en de liqui datie te stellen in handen van den burge meester, die zich bereid verklaarde, zich hiermede te belasten. ONTPLOFFING IN EEN WAGENFABRIEK TE GRONINGEN. Eén gewonde. In het gebouw van de firma Gebr. Rust, carosserie- en wagenfabrikanten, aan het Boterdiep te Groningen had gistermiddag omstreeks half vier, door tot nu toe onbeken de oorzaak, een ketelontploffing plaats. Een ketel vloog door het dak en kwam op straat terecht. De 19-jarige knecht J. T. werd door de ketel getroffen en aan de arm gewond. Het slachtoffer is naar het Diaconessenhuis vervoerd. Een begin van brand, welke inmiddels in de fabriek was ontstaan, werd door de brandweer, die onmiddellijk gealarmeerd was, gebluscht. DE PRINSES BEZOEKT DE „AMATO", Prinses Juliana heeft hedenmorgen een bezoek gebracht aan de „Amato". De burgemeester, dr. W. de Vlugt met de leden van het uitvoerend comité, waren aan den ingang van de tentoonstelling aanwezig om de prinses te ontvangen. Te half elf kwam de prinses per auto aan, vergezeld van baron Baud, haar particuliere secretaris en een hofdame. De leden van het uitvoerend comité werden aan de prinses voorgesteld, waarna door een dochtertje van den voorziter van het comité, wethouder mr G. Kropman, bloemen werden aangeboden. Vervolgens begon een wandeling over het terrein, waarbij mr. Kropman de prinses be geleidde. Toen de wandeling begon steeg een krachtig hoera uit het publiek op. Allereerst werd een bezoek gebracht aan de klein veeteelt (kippen, konijnen enz.), waar na het gezelschap naar de groote hal ging. Daar werd de prinses ontvangen met het Wilhelmus. Alvorens een wandeling langs de bloemen en vruchten te beginnen, werd koffie geserveerd in de stand van den heer Kaufmann. Met groote belangstelling, voor gelicht door leden van het uitvoerend comi té, werd langs de verschillende stands ge schreden. Aan de achterzijde werd het ge bouw verlaten. Herhaaldelijk werd de prin ses toegejuicht. Tenslotte werd een kijkje ge nomen bij de Volkstuintjes, waarna het ge zelschap afscheid nam van de prinses. |Te 12 uur werd de reis naar Den Haag aanvaard. INBREKERS OP HEETERDAAD BETRAPT. Door een kordate dienstbode. Toen een jonge dienstbode zich gister avond in een huis aan de Waldeck Pyrmont- laan te Ainsierdam naar de eerste verdie ping begaf en daar het licht aanstak, zag zij zich tot haar groote ontsteltenis geplaatst tegenover twee vreemde mannen, die blijk baar kans hadden gezien ongemerkt binnen te komen. Het meisje eaf een gil, doch voor dat zij om hulp kon roepen, waren de beide onbekenden reeds langs haar heen gevlucht en verlieten zij het huis met bekwamen spoed Een onmiddelijk ingesteld onderzoek wees uit, dat beide mannen nog kans hadden gezien een aantal voorwerpen, zooals een foto- en filmtoestel en een zilveren rolbijbel, mede te nemen. De politie van net bureau Overtoom, die de zaak in onderzoek heeft, beschikt slechts over een vaag signalement van de daders. INBRAAK OP DE STADIONKADE TE AMSTERDAM. 700 gestolen. Perceelen, waar een of meer etages te huur staan en slechts gedeeltelijk zijn bewoond, vormen voor inbrekers een aantrekkelijk werkterrein. Zijn de eigenaars vau het be woonde deel niet thuis, dan slaan zij hun slag zooals eergisteravond is gebleken. In h^t bewoonde deel van een perceel aan de Stadionkade htbben bij afwezigheid van de bewoners tot nu toe onbekend gebleven^ sonen het raampje in de buitendeur stuw sagen, waarna zij naar binnen ziin drongen en in het huis 700 hebben bui+«!" maakt. u«e- DE VOORGENOMEN VERMINDERING VAN DE STAATSUITGAVEN. Het kabinet zal de zaak rechtstreeks ter hand nemen. In zake de door de regeering aangekn* digde ingrijpende vermindering Van T staatsuitgaven, meldt het Nederl. corresnon dentiebureau, dat het niet de bedoeling je' daarvoor een staatscommissie te benoemen maar dat het kabinet de zaak rechtstreeks ter hand zal nemen. Men stelt zich voor, dit op deze wijze te doen, dat de begrootingen stuk voor stuk worden nagegaan en daarbij wordt vergele ken de stand van de begrooting en haar ver" schillende onderdeelen in 1914 en in 1935" en tevens wordt nagegaan waaruit de ver' schillen voortspruiten, teneinde daarin aan" wijzingen te vinden voor de toe te pag^ bezuinigingen. Zooals in de Millioenennota is mede»* deeld, ligt het in de bedoeling, de verschil" lende maatregelen voor zoover mogelijk in één wetsontwerp op te nemen. KORTE BERICHTEN. Op 76-jarige leeftijd is heden te Voorburg overleden, de heer j. A. Zaalberg, oud-g£ meentesecretaris van Zaandam en oud-direc- teur van het Nederlandsch registratuur- bureau. De Leeuwarder boternoteering is heden vastgesteld op 43 cent per K.G. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Ijsvogel is te Bandoeng geland. De Pelikaan is op thuisreis te Cal- cutta geland. De Kwartel (terugreis) is gisteren van Boedapest vertrokken en op Schiphol geland; de Pelikaan (terugreis) van Singapore ver trokken en te Rangoon aangekomen; de Ijs- vogel (heenreis) van Bangkok vertrokken en te Singapore aangekomen; de Havik (heen- reis) is gisteren van Schiphol vertrokken. Vier passagiers maken de reis mee, resp, naar Singapore, naar Karachi, naar Calcut- ta en naar Jodphur. Het toestel vervoert 299 K.G. briefpost, 1354 K.G. pakketpost, 138% K.G. vracht en 5H K.G. dienstwacht DUITSCH BOMBARDEMENTS VLIEGTUIG VERONGELUKT? Lijk van Duitsch vlieger in Denemarken gevonden. Op het Deensche eiland Langeland weni dezer dagen het lijk gevonden van een Duitsch vlieger uit Warnemünde. Volgas een telegram uit Rostock aan het Deensche blad „Socialdemokraten" wordt het vinden van dit lijk als een bevestiging beschouwd van een gerucht omtrent een vliegtuigonge luk boven de Oostzee dat in Noord-Duitscn- land heeft geloopen. Omstreeks 14 dagen geleden startte vol gens dit telegram een groot nieuw Duitse# bombardementsvliegtuig van het vliegsta- tion bij Warnemünde naar de Oostzee om daar deel te nemen aan oefeningen. Het toe stel, dat een bemanning had van 9 koppen, was uitgerust met alle moderne technische hulpmiddelen. Het keerde echter niet terug. Hoe en wanneer het ongeluk is geschied weet men niet, maar de thans gevonden vlieger bevond zich in het toestel. Het heet dat de familieleden van alle ne gen leden der bemanning, die in Warnemün de en Rostock wonen, mededeeling hebben ontvangen dat er een ongeluk was gebeurd maar tevens de strengste order hebben ge kregen om de sterfgevallen niet te advertee- ren of er op andere wijze ruchtbaarheid aan te geven. Het verongelukte toestel zou tot een nieuw type oorlogsvliegtuigen hebben be hoord. SILLEVIS 12% JAAR VLIEGTUIG- BESTUURDER. De wedloop met de Pelikaan. Den 22 September a.s. zal het 12K P*1 geladen zijn, dat de heer L Sillevis als vlieg tuigbestuurder in dienst der K.L.M. trad. De heer Sillevis, geboortig uit Frijenbafl» is tot de luchtvaart gekomen door zijn gr®?*e belangstelling voor techniek, die uit zijn ku»" derjaren dateert. Er was een olieslagerijen verschillende machinefabrieken in het oa. zijner familie en nog voor hij op de school banken kwam, zat hij al in de werkplaatst en later bracht hij al zijn vrije middagen de fabriek door. Hij bezocht de Ambacn school en kwam even vóór het uitbreken v den oorlog in de zaak. Tijdens de mobil'sa. kwam hij aanvankelijk bij de Genie, in ging hij naar Soesterberg. n Hij trad in dienst der K.L.M. den1 22st Maart 1922, in den tijd van het moeiIilWjT gin. Hij is nog met de Havilland 9 ve ners naar Londen gevlogen, verbouwde logsvliegtuigen, omdat er nog weinig oc En de beginnelingen uit de lange serievtf keersvliegtuigen van Fokker, de tJ F 3 kent Boon - zooals zijn collega s noemen even goed als de F 3o, »P toe. tooiing waarvan hij voor de k.l.jvi. zicht heeft gehouden. ».,r;u-plin£ Boon heeft die onzag ijke °"^k jaren van het luchtverkeer in slechts enki meegemaakt. Hij kan verhalen over 'poot tieve toestellen van vroeger, waarin v £n. en passagiers met zwemvesten aan r geland vlogen, terwijl de op zijn instinct vertrouwde, dan op desk. betrouwbare instrumenten op zóó: board. Een vlucht naar Londen ging rechte eerst naar Calais, waar een ®°0£Wurder pier in zee steekt; daar stelde de wL-haduW liet kompas op in, keek eens hoe d ct viel en dan het Kanaal maar ovc mist, dan eronder blijven of anders ten*

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10