Agenda KIJKEN is KOPEN .uCLOECK Jiecktszo&eu Jloooitiaaal 'fliams lOeei&ecicht £aatste iecichtat Stad en Omoeviaq. Wat gebeurt er Dinsdag 2 Oct. HET SCHANDAAL TE MEDEMBLIK. De Gamitverkoopweek, De uitslag van de tweede verloting der IGamitverkoopweek is: 1. salonhaard, serie 15 no. 18; 2. rijwiel, serie 14, nr. 10; 3. vacht, I serie 12 no. 72; 4. mand met conserven, serie 16 no. 4; 5. etui „Houbogant", serie 15, no. I 246. pendule, serie 10, no. 80; 7. Pullover, serie 13, no. 73; 8. fototoestel, serie 11, no. 51; 9. overhemd met das, serie 13, no. 72; 10. schoorsteenlooper, serie 11, no. 66; 11. I zilveren taartschep, serie 10 no. 79; 12. doos luxe post, serie 14 no. 23. WESTWOUD. WERVFRSHOOF. TEXEL. DE HILVERSUMSCHE BRAND. De toestand der gewonden. DE GAMIT. 70-JARIG BESTAAN ZAAK, Stedelijk Musenm ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Liefde engros (rom hoofdrollen Fredric March, Gary Cooper, Miriam Hopkins. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het liefdeleven van Hendrik VIII (hist - rom.), hoofdrol Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer Weest op je hoede (rom.-sens hoofdrol Richard Talmadge; tweede hoofdnummer De laatste der Mohicanen (tweede episode). Toegang boven 14 jaar. Dinsdag 25 September. 8 uur, De rustende Jager te Heiloo, ver gadering Witte Kruis. Woensdag 26 September. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, spreker ds. van Duyll voor de N.S.B. over „De midden stand en het werklooz en vraagstuk". 8 uur, Central, verg. Witte Kruis. 9.30 uur, fokveetentoonstelling te Hoorn; 1 uur, draverij; 9 uur, vuurwerk. GENERAAL O'DUFFY'S HEENGAAN. Aanleiding oneenigheid met Cosg- ,ve. Het heengaan van generaal O'Duffy als voorzitter van de partij Vereenigd Ierland en leider van de Blauwhemden of bond der jeugd is blijkens nadere berichten in de Engelsche bladen veroorzaakt door oneenig heid met Cosgrave dien hij overboord had willen werpen. Cosgrave wordt nu tijdelijk voorzitter van de partij tot het congres van de partij over een nieuwen leider zal hebben beslist. Commandant Cronin is in plaats van O'Duffy directeur-generaal van de Blauwhemden geworden. Hij was secretaris generaal van de partij Vereenigd Ierland, die een jaar geleden gevormd werd F-t een fusie van de drie partijen die geka' aren tegen de regeering van De Valera de centrumpartij (boeren) van MacDermot en d-- nationale garde (blauwhemden) van O'Duffy. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van 25 September. In Medemblik zijn de gemoederen sinds Januari van het jaar danig in opschudding gebracht over een botsing tusschen den di recteur en leeraar van de Handelsavond school van den middenstand en het bestuur dier school. Deze kwestie die tot opheffing van de school leidde, had tengevolge, dat er in de Enkhuizer Courant stukken verschenen, w.o. van de hand van den directeur, die beleedi- gend waren voor den burgemeester, den heer Peters, die wegens beleediging tegen den heer B. Evenhuis, directeur van de Handels avondschool, een klacht had ingediend naar aanleiding van een ingezonden stuk van diens hand in de Enkhuizer Courant van 15 Febr. 1934. In dit stuk wordt o.m. gezegd, dat de B het z.g. schandaal van Medemblik had kunnen voorkomen, wanneer hij als hulp officier van justitie een behoorlijk voor onderzoek had gelast en voorts, dat Ged. Staten zich tegenover den burgemeester en zijn partij hadden gesteld, in de kwestie kasteel Radbout—Conservenfabriek. De behandeling van deze zaak vorderde geruimen tijd. Met beslistheid ontkende verdachte, den op zet tot beleediging te hebben gehad. De ge wraakte uitdrukkingen, had hij geciteerd uit eerder gepubliceerde ingezonden stukken, waartegen geen vervolging was ingesteld. In een uitvoerig requisitoir, waarin de of ficier mr. P. v d. Feen de Lille zich op het standpunt stelde, dat de eerste burgers in de gemeente in dezen tijd vooral het gezag behooren hoog te houden, vorderde de offi cier de veroordeeling van verdachte tot 300 gulden boete of 60 dagen hechtenis, de ma ximumstraf op een dergelijk feit gesteld. De uitspraak werd bepaald op heden over acht dagen. Hierop stond de verdachte terecht wegens oplichting van het schoolbestuur. Hij zou n.1. den voorzitter hebben bewogen tot afgifte van 50 onder voorwendsel, dat hij die noodig had om een ambtenaar van het ministerie van onderwijs te bewegen de subsidie voor de school, die te laat was aan gevraagd, toe te kennen. In deze zaak werden vele getuigen ge hoord, terwijl verdachte, die beweerde de 50 als achterstallig salaris te hebben ont vangen, werd bijgestaan door mr. v. Löben Seis uit Haarlem. Om 1 uur schorste de president de behan deling van deze zaak tot kwart over twee. Uitspraken 18 September. Joh. Herm. A., werkman, Sijbecarspel, art. 247 strafr., 6 maanden gevangenis straf voorw. met 3 proefjaren. Jan S., kermisreiziger, Hilversum, ze- denmisdr. art. 245 wetb. v. straf-echt, eisch 6 maanden gev. Uitspraak con form. Engel Pr., Egmond aan Zee, hooger beroep vonnis Kantongerecht, vrijge sproken. Julius Adr. S., boekhouder-journalist, Wieringen, eenv. beleediging bij ge schrifte. Eisch 50 boete of 25 dagen hechtenis. Ontslagen van alle rechtsver volging. Theodorus Alph. Maria B., brandstof- fenhandelaar, Lrsem, toebrengen "van ernstig lichamelijk letsel. Eisch 200 boete of 60 dagen hechtenis, 1 maand hechtenis. Renier Pieter B Ursem, rijwieldief stal, gep,. te Castricum, 1 jaar gev voorw. met 3 proefjaren. HEERHUGOWAARD. Maandagavond vond in café Wester onder voorzitterschap van den heer v. d. Meer de najaarsvergadering van de plaat selijke afdeeling van het Witte Kruis plaats. Bij de verkiezing voor een lid van het be stuur (aftr. de heer Geusebroek, niet her kiesbaar) werden uitgebracht 23 geldige stemmen, waarvan 12 op den heer D. de Jong en 11 op den heer C. Wagenaar. De heer de Jong verklaarde zijn benoeming aan te nemen. Bij de bespreking beschrijvingsbrief al- gemeene vergadering werd o.a. medegedeeld dat de heer Brenkman door de afd. Amster dam algemeen candidaat voor alle functies werd gesteld, zoodat zijn naam voorkomt ook daar, waar de aftredenden hierkiesbaar zijn en zich verkiesbaar hadden gesteld. Besloten werd de eventueel te benoemen afgevaardigden opdracht te geven de can- didatuur Spierings en van Leersum te steu nen en hen verder vrij mandaat te laten. Na eenige toelichting omtrent de posten der gelden, bestemd om door het hoofdbe stuur als extra aflossing aan eenige inrich tingen te worden verstrekt en de voorgestel de transactie aangaande Vechtoever, kon men zich met beide voorstellen vereenigen. Als afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden gekozen uit de leden de heer D. de Jong (pl. verv. de heer J. Wj overweegt een vervolging in te stellen tegen Pater Buys wegens het aan zijn schuld te wijten zijn van lichamelijk letsel. De Hilversumsche commissaris van politie, de heer v. Beusekom, deelde ons ten slotte nog mede, dat de politie geen tooestemming had gegeven voor het vertoonen van de film, de aanvraag daartoe was zoo laat ingediend, dat hij geen gelegenheid had deze te behande len. Of B. en W. van Hilversum aan Pater Buys toestemming hadden ver leend, was hem niet bekend. De heer Godijn, de brandweercomman dant, verklaarde, dat deze film vijfmaals brandbaarder zijn dan welk ander materiaal Stokvis en Zonen onder haar bezoekers een Pasto-drukautociaat gratis gaat verloten. Men brenge dus een bezoek aan die stand, welke gevestigd is in de Dancing. VALKENHEIDE-SPELDJESDAG. Wij hebben gisteren gemeld, dat wie hel pen wilde met den speldjesverkoop voor het opvoedingsgesticht Valkenheide zich voor den inzamelingsdag Woensdag 26 Sept. bij de heeren Moolhuijzen en Ringers kon vervoegen. Men gelieve hiervoor te lezen mevrouw J. M. Moolhuijzenv. Duyne, Geesterweg 11 (tel. 119) of bij mej. B. Rin gers, Oudegracht 22 (tel. 277). AUTOBOTSING TE SCHAGEN. Maandagmorgen had op het zoo langza merhand gerucht geworden kruispunt nabij de garage „De Moor" te Schagerbrug wederom een aanrijding plaats. Ditmaal tusschen een vrachtauto van den heer C. Nierop te St. Maar- tensbrug en een melkauto van „Crema" van naar waarnemingen, verricht in den mor pen van 25 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 765,3 m.M. te Toulouse. Laagste barometerstand 742,3 m.M. te Reykjavik. Verwachting, geldig tot den avond van 26 September: Matige tot zwakke later weer toenemends westelijke tot zuidelijke wind; tijdelijk opkla rend; later weer toenemende bewolking- aanvankelijk weinig of geen regen; koelé nacht; iets zachter overdag. Weeroverzicht. De gisteren bij het Kanaal gelegen de pressie trok met vrij veel wind en regen over ons land en ligt nu over het Skagerak. Een zeTS 'h eer HHoogl^nd""pi* v e ry3'de^heer °ok' Het dan ook onbegrijpelijk,^dat pater Haringhuizen.^Eerstgenoemde^ auto, ^besjiuurd ÜÏÏgebréide*rug" vanhoogen'aruk"scheidt Th. v. d. Meer). Bij de rondvraag werd door den heer J. de Jong het euvel van het slechte terug brengen der geleende voorwerpen ter sprake gebracht. Besloten werd, dat de bo de zich bij eventueele weigering tot afgifte met een bestuurslid ter plaatse zou vervoe gen en het boetestelsel zou worden toege past. Op een vraag van den heer D. de Tong inzake mogelijken verkoop van het Witte Kruisgebouwtje werd medegedeeld, dat mo menteel nog geen besluit kon worden geno men, aangezien nog geen definitieve voor stellen werden gedaan en de besprekingen dus nog weinig waren gevorderd. Hierna volgde onder een woord van dank sluiting. Bij den hoek HondenwegMddenweg is op laatst-genoemden weg thans een on geveer honderd meter lange witte verkeers- streep aangebracht, hetgeen zeker door automobilisten, die plaatselijk niet bekend zijn zal worden gewaardeerd. Het hier gestationneerde Wittekruiszieken- rijtuig, dat door steeds toenemend autovervoer uit den tijd raakte, is bij onderhandschen ver koop overgegaan aan den heer H. Koopman te Heerhugowaard. Het zevenjarig dochtertje van den heer C. B. kreeg een vallend rol vloerzeil op haar hoofd. In ernstigen toestand werd de -rme kleine opgenomen. HOORN. Het ijverige comité „Hoorn Vooruit" belegl hier ter gelegenheid van de fokveekeuring een vierdaagsche reclame-attractie. Ruim 100 win keliers werken hieraan mee. Bovendien houdt de harddraverijvereen. dezer dagen een hard draverij en schoonrijderij, terwijl de Floralia- vereeniging haar expositie houdt in de Park zalen. De officieele opening van deze „vierdaag sche" trok veel belangstelling. De heer Jb. Blokker dankte namens de medewerkende co- mité's en vereenigingen voor de verleende medewerking. Wethouder Spaander sprak in zijn kwaliteit van wethouder van het marktwezen. Spreker wees op de historische ontwikkeling van de veemarkt. Hulde verdienen diegenen, die hebbe weten te voorkomen, dat door het ont breken van de gemeentelijke subsidie de fokveedag geen doorgang zou hebben. Tevens hulde aan allen, die voor de noodige entourage voor deze vierdaagsche attractie- dagen hebben gezorgd. In de Parkzalen opende na een inleidend weord van den voorzitter, den heer K. Kuiper, de burgemeester met een op Floralia toepasse lijke rede. Den eersten dag zijn de Hoornsehe feesten goed ingezet. Aan de Coöp. Stoomzuivelfabriek „de Een dracht" te Texel is benoemd tot directeur de heer A. H. Lens, thans werkzaam als assistent- directeur aan een zuivelfabriek te Wirdum (Fr.) (Ongecorrigeerd Naar wij vernemen, zijn in den loop van den nacht en hedenochtend nog 6 meisjes, die gis teravond bij den brand in het gebouw van de r.k. werkliedenvereeniging werden gewond, in de ziekenhuizen opgenomen. In het diacones- senhuis worden thans 4 kinderen verpleegd. Van een der meisjes, de 11-jarige Corrie Ko perdraad, is de toestand zéér zorgwekkend. De andere patiëntjes maken het naar omstandig heden goed. In de r.k. ziekenverpleging zijn nog vijf kinderen binnen gebracht, zoodat daar thans in totaal 14 meisjes worden verpleegd. De toestand is van allen bevredigend. Pater Buys heeft een onrustigen nacht doorgebracht. Zijn toestand geeft echter geen reden tot onge rustheid. In beide ziekenhuizen zijn hedenmor gen kinderen, die gisteravond reeds waren ge holpen, opnieuw verbonden. Het onderzoek van de politie naar de omstandigheden bij den brand, werd hedenmorgen voortgezet. Ook ar riveerde hedenochtend het parket uit Amster dam om ter plaatse een onderzoek in te stellen Puys en broeder Duimel, die reeds zooveel jaren filmvertooningen geven, bij de voor stelling in Hilversum niet de noodige veilig heidsmaatregelen hebben genomen. REGEERINGSHULP AAN JONGE INTELLECTUEELEN. In samenwerking van P. T. T. met het mi nisterie van Economische Zaken is indertijd een voorloopige regeling getroffen, die beoogde de tewerkstelling van jonge intellectueelen, om hen aan den demoraliseerenden invloed van lediggang te onttrekken. Het lag daarbij in de bedoeling genoemde werkloozen in dienst te stellen bij P. T. T. Dezer dagen worden de eerste jongelui in dienst genomen, waarbij de volgende algemee- ne voorwaarden gelden: 1. Slechts jonge mannen van 18 tot 24 jaar vallen onder deze regeling. 2. Tewerkstelling geschiedt uitsluitend door bemiddeling van de arbeidsbeurzen in samen werking met de inspecteurs voor de werkver schaffing, die voor de plaatsingsmogelijkheden 'de noodige gegevens van P. T. T. ontvangen. Hierdoor wordt bereikt dat de tewerkstelling niet willekeurig, maar naar een vaste op een ieder gelijk toe te passen maatstaf geschiedt. 3. De betrokkenen zullen allen worden be last met werk dat, hoewel nuttig, anders niet zou worden gedaan, dus in geen geval met wei"-, dat ook onder normale omstandigheden zou moeten worden verricht. 4. De aan hen toe te kennen vergoeding, welke voor gemeenschappelijke rekening van het departement van sociale zaken en van P. T. T. komt, zal van bescheiden aard zijn, derhalve niet het karakter dragen van beloo ning voor verrichten arbeid, doch worden af hankelijk gesteld van individueele factoren (leeftijd, onvermijdelijk te maken onkosten, financieele omstandigheden, gezin en derge lijke). Uit den aard van de aan de regeling ten grondslag liggende overwegingen heeft zij een geheel tijdelijk karakter, bovendien zal zij slechts een zeer beperkte toepassing kunnen vinden. BEGRAFENIS ZUSJES BUREN. Groote belangstelling; op het R.-K- kerkhof. Heden had de begrafenis plaats van de op zoo tragische wijze om het leven gekomen zusjes Joopje en Loesje Buren, die Zater dag het slachtoffer zijn geworden van het noodlot, dat haar in de Perronstraat heeft ge troffen. Nadat eerst hedenmorgen om half acht de schoolkinderen tijdens de Kindermis voor hun overleden medescholieren de H. Com munie hadden ontvangen, werd in de St. Josephkerk een gezongen Eugelenmis opge dragen, waarbij alle kinderen der St. Agnes- school (waar de zusjes op school gingen) tegenwoordig waren. De begrafenis geschiedde vanuit het St. Elisabethziekenhuis om half twaalf. Eenige kransen van de familie en buurtvriendjes, be nevens yele bloemstukjes bedekten de beide baren. Op het r.-k kerkhof bestond een groote be langstelling voor de begrafenis. In dichte rijen hadden honderden zich opgesteld in de laan voor de kapel op de begraafplaats, waar de absoute plaats zou vinden. Van alle aanwezigen maakte zich een diepe ontroe ring meester, toen de lijkkistjes werden bin nengedragen. Na de absoute werden de zusjes naar haar laatste rustplaats gebracht. Tijdens het gebruikelijke ceremonieel werd het velen te machtig en menige moeder barstte in snikken uit. Na de plechtigheid verlieten allen, diep onder den indruk, het kerkhof. De Gamit boft niet met het weer. Reeds Zaterdagavond regende het, wat van invloed was op het bezoek en gisteravond goot het, zoodat iedereen, die niet noodzakelijk er uit moest, thuis bleef, 't Was dan ook geen wonder, dat het gisteravond stilletjes was op het tentoonstellingsterrein. Daar staat tegenover, dat de Gamit druk bezocht wordt door zakenmenschen, die hoofdzakelijk in de middaguren komen en nieuwe relaties aanknoopen en kennis ma ken met nieuwe artikelen. Het bestuur heeft zich door de drukte van Zondagavond genoodzaakt gezien, om een tweeden dansvloer aan te leggen. Deze zal op het middenterrein worden gebouwd door den "heer M. van der Oord te St. Maar- I tensbrug, kwam uit de richting St. Maartens- brug, de andere, bestuurd door den heer C. Groot te Haringhuizen, uit de richting Schagen. De botsing was zoo hevig, dat de radiator van den wagen van „Crema" totaal in elkaar werd gedrukt, terwijl bovendien het chassis werd verbogen. Ook de auto van den heer j Nierop bekwam belangrijke materieele schade. Beide wagen waren verzekerd. Door den gemeente-veldwachter J. Homan, alhier, werd proces-verbaal opgemaakt. Wonder boven wonder bleven de chauffeurs j ongedeerd. DIENSTKRUIS UITGEREIKT. Dezer dagen had onder buitengewone be langstelling een vergadering plaats van de Noordhollandsche-Gemeenteveldwachtersver- eeniging; afd. van den Algemeenen Ne- derlandschen Politiebond, in het hotel „Het Wapen van Heemskerk" te Alkmaar. In deze vergadering werd door den bur gemeester van Anna-Paulona aan den veld wachter Teutelink, een dienstkruis uitgereikt voor twintig jarigen trouwen dienst Teutelink, zoo sprak de burgemeester, het is mij een groot genoegen, U het 20-jarig dienstkruis te mogen uitreiken. Als wacht meester van de Marechaussees in het leger van Nederlandsch-Indië, is U toegekend de militaire Willemsorde voor Moed, Beleid en trouw. U heeft getoond trouw te zijn aan Koning in en Vaderland. Moed en beleid zegt veel, maar het woord trouw zegt alles. Teutelink, ik dank je hartelijk voor alles wat je hebt gedaan voor de gemeente Anna Paulowna, maar ook dank ik je hartelijk, voor alles wat je voor mij persoonlijk hebt gedaan in die veertien jaren dat ik je ken. Ik hoop. Teutelink, dat dit zoo mag blij ven. Als blijk van waardeering heb ik ge dacht, U iets persoonlijks te moeten aanbie den. In vele gevallen wordt er gesproken over een wandelstok met zilveren knop, maar een Teutelink met een wandelstok en op pantof fels, dat zou geen Teutelink zijn en daarom wil dit van mii arceoteeren! Hierna had de heer Teutelink een étui met inhoud in ontvangst te nemen, bestaande uit een zilveren lorei en vork met inscriptie. Nadat de burgemeester, zijn veldwachter met een krachtigen handdruk had gefelici teerd, volgde algemeene felicitatie. De jublilaris thans het woord verkrijgen de. dankte allereerst den burgemeester van Anna-Paulowna voor de tot hem gesproken wooren, het prachtige cadeau, en hoopte dat hij er nog vele jaren gebruik van zou maken. Hierop werd eenige oogenblikken gepau- seerd, waarna de vergadering de agenda afhandelde. Wij de iu.tm.U«n?^rrNkVC3itoeaSappiJTs Gisteren herdacht de N. V. Meiboom s Han delmaatschappij, handel in triplex-hout, teer- producten, oliën en vetten, asbest-producten en technische bouwartikelen, den dag, waarop vóór 70 jaar in Alkmaar de grondslag voor de zaak werd gelegd. De N. V. is een voortzetting van de brand- stoffenzaak, door den vader van den oudsten directeur in Alkmaar gesticht. Vóór 10 jaar werd de reeds eerder uitgebreide zaak door den heer A. Meiboom in een N. V. omgezet en thans werkt in het bedrijf te Alkmaar 19 man personeel, en in de zaak te Amersfoort, waar een filiaal gevestigd werd, 12 man personeel. Hoewel men aanvankelijk gemeend had, dezen feestdag onopgemerkt te moeten laten voorbij gaan, had men hiervan aldus deelde de zoon, de heer Meiboom Jr., thans mede-direc teur, mede afgezien, omdat men vooral zijn vader, den oudsten directeur, wilde huldigen, zij het dan ook in intiemen kring. Voor dit doel was een afdeeling van een der bovenmagazij- nen van de zaak ingericht, waar aan een lange tafel, versierd met een groot aantal bloemstuk ken, de verschillende leden van het personeel met hun dames waren gezeten en de heer Mei boom Sr. met zijn echtgenoote bij hun binnen komen met applaus begroetten. De heer Meiboom Jr. deelde mede, dat het zijn vader koud op het dak was gevallen, toen hij vanmorgen vernam, dat, in verband met den feestdag, het besluit was genomen om heden middag de zaak te sluiten. De herdenking was vooral gewild, omdat de zaak thans tevens 10 jaar N. V. is en er in deze moeilijke tijden alle reden was om dankbaar te gedenken, dat men het door samenwerking zoo ver had gebracht. Spr. hoopte, dat het perso neel ook in de toekomst 100 pet. van zijn krachten zal blijven geven en hij stipte aan, dat thans veel meer van de menschen wordt ge vorderd dan dat vroeger het geval was. Hij wekte alle medewerkers op, om in goede sa- haar van de nieuwe uitgebreide depressie in het westen, die op IJsland en Ierland reeds weer daling geeft. Na een opklaring, die om streeks 24 uur aanhouden kan, is opnieuw regen en wind te verwachten. In Duitschland en om de Oostzee valt nog veel regen en steeg de temperatuur. In Noorwegen houdt het zonnige weer in het noorden aan. De Britsche eilanden hebben opklarend weer met ochtendnevel, in Frank- rijk is de lucht grootendeels zwaar bewolkt, maar valt weinig regen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen, motorrijtuigen en andere voertuigen 7.32 uur licht op. menwerking trouw aan de zaak te blijven, want deze beide factoren zijn de noodzakelijke voor waarden om ook in deze verwarde tijden met elkander de zaak te kunnen blijven behouden. De procuratie-houder, de heer A. G. N. Kroon, hield hierna namens het personeel een toespraak, waarin hij deed uitkomen, dat de laatste 10 jaren voor de zaak van buitenge woon veel belang zijn geweest. Tot 1930 ging het steeds in stijgende lijn met de verschillende uitbreidingen, waarvan wel het hoogtepunt was de stichting van een nieuw modern gebouw in Amersfoort in 1932. Spr. releveerde de opofferingen, die de heer Meiboom Sr. zich voor de zaak had getroosten huldigde den jongen directeur en de beide schoonzoons als waardevolle krachten in dtz* moeilijke tijden. Tenslotte verzekerde hij, dat het gansche personeel zijn krachten zal blijven geven om den bloei van de zaak te bevorderen, waarin allen een bestaan vinden. In U, zoo zeide hij, hebben wij een patroon gevonden, waarvoor wij allen het hoogste respect hebben, en wij besloten dan ook één- parig, den dag niet onopgemerkt te laten voor bijgaan. Als blijvend aandenken bood hij na mens dat personeel een aantal foto's in lijst aan van de oude zaak, de zaak van tegenwoor dig, benevens van die te Amersfoort, geflan keerd door de foto's van beide directeuren en met de foto van den oprichter der zaak. Dit geschenk ging vergezeld van een fraaie bloe menmand. De heer Mannes sprak hierna als oudste der magazijn-bedienden hartelijke woorden van waardeering, waarbij hij op geestige wijze eenige herinneringen memoreerde en vaststel de, dat ondanks de crisis in deze zaak het per soneel voorzichtig en geleidelijk werd uitge breid, zonder invoering van loonsverlagingen en hij uitte den wensch, dat het den heer Mei boom gegeven mocht zijn, om, gesteund door zijn zoon en allen, die in de zaak werkzaam zijn, den groei en den bloei der zaak te blijven bevorderen. De heer Roos, de oudste vertegenwoordi ger, voerde hierna het woord en schetste den heer Meiboom als een directeur, die steeds de vertegenwoordigers welwillend inlichtte en er altijd voor heeft zorg gedragen, dat er gespro ken kon worden van een goede verhouding tusschen de patroons en het personeel, waar door de verkoop werd vergemakkelijkt. De be noeming van den heer Meiboom Jr. tot mede directeur en van den heer Kroon tot procuratie houder stipte spr. aan als daden, die bet g«* wenschte jonge bloed in de zaak brachtefc waardoor men optimistisch den nieuwen tijd kan ingaan, en hij verzekerde, dat de vertegen woordigers steeds paraat staan om de directie terzijde te staan. De wekelijksche besprekin gen met de reizigers, ingesteld door den jongen directeur, memoreerde hij als een daad v*° wijs zakenbeleid, omdat daardoor de reizigers de gelegenheid hebben, elkander met hun we kelijksche wederwaardigheden op de hoogte te houden. De heer P h i 1 i p p o hield hierna een speech, waarin hij er den nadruk op legde, dat het pro duct mehamia, samengesteld door den jongen directeur, door ieder in het vak als een uitne mend product wordt erkend. Het had hem v0'" doening gegeven, te vernemen, dat het aan de concurrenten tot nog toe niet, zelfs niet me' behulp van de proefstations, gelukt was, de samenstelling van dit product vast te stellen. Op geestige wijze schetste hij voorts de uit breidingen, in den loop der jaren in de zaak tot stand gebracht. De heer Blom, accountant, memoreerde de veranderingen, die er ook in de familie ia "e 10 jaren van het bestaan van de N. V. hadde* plaats gehad. U hebt, zoo zeide spr. tot den heer Meiboom Sr., een groep menschen, waarop U kunt ver trouwen en met voldoening constateerde spr- dat dank zij den schoonzoon, den heer vafl Gulik, ook de zaak in Amersfoort op een hechte basis was gekomen. Den heer KrooO schetste spr. nog als iemand, die de zaak ad-

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2