Noodlottige bioscoopbrand te Hilversum. !Bmtetdand Groote paniek onder 145 kinderen. DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. WARMENHUIZEN. DIRKSHORN. EGMONDBINNEN NOORDSCHARWOUDE, HEILOO. J. Bergkamp, R.K., C 306, van Nieuwer Amstel. J. W Besijn en echtgen., N.H., C 192a, van Rotterdam. R. Stam en ge zin, N.H., C 60, van Amsterdam. H. Chr. Stam en gezin, geen, F 214, van Den Hel der. E. Zeeman en gezin, N.H., F 146, van Bergen (N.H.) Mej. C. Stam, R.K K 105, van Harenkarspel. J. Dekker en GEEN BEURS TE LONDEN, Op Zaterdag. TROTZKI IN SPANJE? HINDENBURG'S ZOON VERLAAT DE RIJKSWEER. DE DUITSCHE LANDBOUW PRODUCTEN. Eenige prijzen. WEER RECRUTEERING VOOR DE S. S. Voor korten tijd in deze maand. EEN GEVAARLIJKE TANDARTS. PRINCE WERD VERMOORD. Doktoren achten zelfmoord uitgesloten. DE LINDBERGH-AFFAIRE. Opzienbarende inlichting. NIEUW SPIONNAGEGEVAL ONTDEKT. Wederom ten behoeve van Rusland- Binnenland Vijftig gewonden, o.w. 13 ernstig. Hartverscheurende tooneelen. Nooddeuren weigerden Het was de eerste voorstelling - in het gebouw. Een vreeselijk oogenblik. Hevige paniek. De ernstig gewonden. Het verhaal van een moeder. Vergadering N. T. B. afd. nunhuizen. War- De voorzitter zeide, dat de economische toestand, vergeleken bij het vorig jaar, voor de tuinders en boeren nog weer is verslech terd. In verband met de Troonrede zeide hi; dat we het vorig jaar al de toezegging kregen dat er een executie verbod zou komen. Nu na een jaar wordt er zelfs in deze Troonrede niet over gesproken Verder werd opgemerkt dat de regeering door haar economische po litiek de binnenlandsche markt bederft. De loons- en steunverlagingen doen de koop kracht in her binnenland verminderen. Inzake de Buitengewone Alg. Vergadering van den N. T. B., die gehouden wordt op 2 October te Amsterdam, werd besloten om een voorstel en een vraag in te dienen, n.1 1. Voorstel aan de Algem. Verg., dat het H. B. werkt in de richting van steun aan de gezinnen 2. Aan hH H. B. wordt verzocht of hei: daadwerkelijken steun wil verkenen bij het verhinderen van verkoopingen. Onze plaatselijke landelijke rijvereenf- gmg „West-Friesland" zal deelnemers zenden aan het groote concours, dat zal worden ge- houder te Woudenberg op 27, 28 en 29 September a.s. De heer Nic. Dekker te Tuitjehorn, leer ling van de Politieschool te Kerkbuurt, slaagde dezer dagen te Amsterdam voor het politiediploma. Voor de vacante betrekking van gemeen te-ontvanger zijn 28 sollicitaties binnenge komen. Uitslag verloting van de Floralia-ten toonstelling. De hoofdprijzen vielen als volgt: nr. 474 de le pr., nr. 119 de 2e pr., nr, 229 de 3e pr. De naam van de pop was An neke, gewonnen door mevr. G. Zeeman—v. d. Oord te Noordscharwoude. Uitslag sjoel bak: le pr. G. v. Rijn te Noordscharwoude, 2e pr. T. Maars te Noordscharwoude Uit slag Russisch biljart: le pr. mevr. J. Deute- kom-Berkhout, 2e pr G. Keeman Jbz., 3e pr J. Deutekom, allen te Noordscharwoude. Ingekomen persone n; Mevr. A. de Graafvan Marle en doch ter, N.H., J 247, van Enkhuizen. Mej. M. M. Huisman, R.K., C 244, van den Hel der. C. Tuinman en gezin, N.H., C 99, van Schagen. J. Scholten, R.K., C 259, van Uitgeest. J. S. Wittebrood, R.K., F 19, van Egmondbinnen. P. L. M. Schwar zer en gezin, N.H., A 485a, van Alkmaar Mej. Th. C. M. de Winter, R.K., E 5, van Alkmaar. Mej. E. M. de Winter, R.K., E 5, van Alkmaar. J. J. Deurloo en echtgen., R.K., F 216, van Amsterdam. Mevr. A. Slichervan Rixtel, R.K., F 40, van St. Michielsgestel. F. A. Boeke- stein en echtgen., N.H., I 55, van Alkmaar. H. Steinmeijer en gezin, geen, J 59, van Amsterdam. Mevr. M. Wittebrood Bras, R.K., F 19, van Egmond aan Zee. Mej. T. Brevé, N.H., J 55, van Alkmaar. A. J. de Rooij en gezin, R.K., A 244, van Amsterdam. Mej. J. C. van Dijk, R.K L 144, van Noordwijkerhout. P. H. de Laat en gezin, R.K., C 251, van Purmerend Mevr. M. E. Eenschotenvan 't Hof. N.H., B 20, van Hoorn. W. Zwikker en gezin, N.H., J 199, van Koog aan de Zaan. A. Snijder en gezin, N.H., A 131, van Oudorp. A. Moraal en gezin, N.H J 224, van Bergen (N.H.) T. van der Pol en gezin, geen, F 170, van Amsterdam. fezin, geen, C 59, van Amsterdam. Mej E. M. Jongeling, K.K., L 144, van Ouder- Amstel. Mej. A. Vendel, R.K., L 144, van Schermerhorn. Mej. K. Zwanenburg, R.K., L 144, van Gouda. G. van Maas en echtgen., geen, F 82, van Haarlem. W. F. K. Meijer en gezin, H.A., A 42, van Alkmaar. De beurscommlssie heeft bekend ge maakt, dat tot nader order de Londen- sche beurs op Zaterdag gesloten zal zijn. De leden hebben in overweldigende meerderheid ten gunste van dit voorstel gestemd, omdat in de afgeloopen weken des Zaterdags bijna geen noteering tot stand kwam en omdat een sluiting der effectenbeurs op Zaterdag in het belang van de beleggers wordt geacht. Volgens de Parijsche bladen zou Trotzki, zonder dat hij daar voor verlof zou hebben ontvan gen, de Spaansche grens hebben overschreden en zich te Madrid ophouden. De Madrileensche po litie heeft reeds een onderzoek ingesteld. PRINSES MARIE IOSE SCHENKT AAN EEN DOCHTER HET LEVEN. De kroonprinses van Italië Marie José sou IPsteravond 24 September om 11 uur 50 het leven geschonken aan een meisje, dat Maria Pia zal worden genoemd. Uroote vreugde heersent te Napels, de stad ru -j 's voor haar groote aanhanke- hkheid aan het Italiaaiisrhe vorstenhuis, e spanning der afgeloopen weken maakte plaats voor royalistische betoogingen voor het paleis, terwijl godsdienstoefeningen wer den gehouden. De bevolking der stad heeft, naar oud ge bruik, de wieg voor het koningskind ge schonken. 6 Te Rome hebben 50 saluutschoten het f®* gedaan van de blijde gebeurtenis in het huis Savoye. dooplechtigheid zal tusschen 13 en 18 October worden verricht door kardinaal aartsbisschop Ascalesi van Napels. Oskar von Hindenburg, de zoon van den overleden rijkspresident, verlaat den 30sten September a.s. de Rijksweer. Zijn verzoek om ontslag werd ingewilligd. Tevens is hem de rang van generaal-majoor verleend met permissie, om de generaalsuniform te blijven dragen. In welingelichte kringen ziet men in het ontslag van kolonel von Hindenburg de be ëindiging van zijn langjarige politieke loop baan. Naar alle waarschijnlijkheid zal hij zich uit het openbare leven geheel terugtrekken en op het Oost-Pruisisch landgoed zijner familie van zijn pensioen gaan leven. De Duitsche rijksminister voor voedings wezen en landbouw, Walter Darré, heeft gis ter een redevoering uitgesproken over: „Een jaar nationaal socialistische landbouwpoli tiek' Hij wees vooral op het belang van de invoering van de erfhofwet en de wet op den rijksvoedingsstand. Verder wees hij op een statistiek, die pas is verschenen, waaruit blijkt, dat rogge in Rotterdam in Augustus j.1. 56 R.M. opbracht en in Duitschland 159 R.M. per ton; tarwe in Liverpool 69 R.M. in Duitschland 199 R.M. per ton; Varkens in Chicago 12 Mark, in Duitsch land 47 Mark per 100 K.G.; boter in Ko penhagen 78 R.M. en in Duitschland 254 R.M. per 200 K.G.; eieren in Kopenhagen 3'A pfennig in Duitschland 10 Pfennig per stuk. Vervo'gens zette de minister uiteen, dat het arbeidsinkomen in den loop van dit jaar met ongeveer 13 was gestegen. Den noodlijdenden gebieden is in het laatste jaar ruim 138 millioen ter beschikking ge steld. Gedurende korten tijd zullen deze maand in Duitschland weer recruten worden aan genomen voor de S. S., omdat de recrutee- ring eenigen tijd heeft stilgestaan. In de „Voelkische Beobachter" publiceert de leider der Berlijnsche S. S. een oproep, tot „alle jonge Duitschers, die den goeden geest bezitten, om mee te werken aan den op bouw van Duitschland". Aan de candidaten worden de volgende eischen gesteld: Zij moeten zuiver van ras zijn, volmaakt gezond; goed lichamelijk ont wikkeld; tusschen 18 en 23 jaar oud en min- s'ens 1.68 Meter lang zijn. In den nacht van Zondag op Maandag heeft een tandarts te Antwerpen zijn vrouw met een gasbuis de hersens ingeslagen Hij zelf nam daarop de vlucht. Later werd ge meld, dat hij zich in een logement bevond, waar hij een poging tot zelfmoord heeft ge daan. Daar men aan zijn geestvermogens twij felt, is hij naar een zenuwgesticht overgt bracht. De man verklaarde, dat hij zijn ge- heele fortuin verloren heeft. De Fransche gerechtelijke doktoren, die een rapport hadden opgesteld waarin zij ge komen waren tot de conclusie dat zelfmoord van Prince uitgesloten was, hebben heden aan den rechter van instructie een tweede rapport doen toekomen, waarin zij onder verwijzing naar het eerste rapport bevesti gen dat de conclusies van hun medisch on derzoek niet overeen komen met de hypothese van zelfmoord. De commissie van onderzoek in de Lind- jergh-affaire heeft gisteren vier getuigen ge hoord en vervolgens haar zitting tot heden ver daagd. De attorney-generaal Foley (district Bronx) verklaarde, dat de zaak zoo volledig en nauw keurig mogelijk door de commissie zal kunnen worden onderzocht, doch dat zij nog niet ge heel is opgehelderd. Foley verwacht voor Woensdag een aanklacht wegens afpersing. De advocaat van Hauptmann, James Fawcett, deelde mede, opzienbarende inlichtingen te hebben ontvangen, welke, indien zij juist moch ten blijken, van de grootste beteekenis voor zijn cliënt zouden zijn. De makelaarsfirma, bij welke Hauptmann een rekening had loopen, heeft medegedeeld, dat Hauptmann nooit een rekening van 25.000 dollar heeft gehad. In Wiborg in Finland is een nieuw geval van spionnage ontdekt, dat evenals het be- cende geval, waarbij de spionne mevrouw Vlartin betrokken was, van Rusland uitging. Volgens een der bladen duurt de spionnage het Finsche leger door Rusland steeds voort. De politie arresteerde wegens spionnage een sergeant, Niskanen geheeten, die dienst deed bij den staf van het leger te Wiborg en goede relaties bezat. De Finsche legerautoriteiten zijn van mee ning, dat Niskanen ternauwernood gelegen heid gehad zal hebben, belangrijk materiaal in handen te krijgen. Gisteravond omstreeks half zes heeft zich te Hilversum een ernstige brand voorgedaan, waarbij niet minder dan 50 kinderen werden ge wond, waarvan 13 ernstig. Op dat oogenblik werd in het gebouw van de R.K. Werkliedenvereeniging St. Clemens, aan de Boschdrift, een missiefilm vertoond voor 180 kinderen door den R.K. mission- naris, pater Buis. De aanwezige kinderen waren van 5 tot 14 jaar oud. Door nog on bekende oorzaak vloog plotseling de film in brand. Uit het ontzaggelijk brandbare cellu loid schoten groote vlammen te voorschijn, de kleertjes van eenige kinderen raakten eveneens in brand en in ontzetting en paniek renden de kleintjes door elkaar, daarbij met hun brandende kleeren het vuur een steeds grootere uitbreiding gevende. Brandblusch- apoaraten waren niet_ aanwezig. Ook schij nen slechts zeer weinig volwassen personen ter bewaking in het zaaltje te zijn geweest Tot overmaat van ramp weigerden de nooddeuren te functionneeren. Hoe dit mo gelijk geweest is, staat nog niet vast, doch de politie stelt er een streng onderzoek naar in. Intusschen breidde het vuur zich steeds meer uit, terwijl de kinderen zich let terlijk in het kleine zaaltje opgesloten bevon den. De ijzeren ramen konden niet worden geopend en eenige oogenblikken zag de toe stand er wel zeer fataal uit. Gelukkig slaag de men er eindelijk in eenige ruiten kapot te slaan en zoo goed en kwaad het ging een aantal kinderen daar door heen naar buiten te werken. Dat verschillende kleinen hierbij verwondigen door glasscherven opliepen, ligt voor de hand. Toegeschoten burgers en agenten van politie forceerden ten slotte de deur, zoodat de redding der in vreeselijken angst zinneloos tusschen de vlammen rond- loopende kinderen vlotter verloopen kon. Na veel moeite had men eindelijk alle omstreeks 180 kinderen in veiligheid gebracht. Gelijk reeds gemeld, waren hiervan echter 50 deerlijk door brandwonden en wonden van glasscherven overdekt, 13 hunner zijn be slist ernstig verwond, hoewel voorloopig voor geen hunner levensgevaar schijnt te be staan. De gewonden werden opgenomen in het Diaconessenhuis en de R.K. Ziekenver pleging, in welk laatste gasthuis ook de film operateur, de genoemde missionnaris, werd opgenomen. Deze had eveneens zeer ernstige brandwonden bekomen, daar hij. onmiddel lijk toen de vlammen uit het filmapparaat schoten, getracht had nog zoo veel mogelijk te blusschen. Zijn toestand is zorgwekkend Het gebouw van de R.K. Werkliedenvereeni ging St. Clemens, dat van steen is opge trokken en overdekt is met een houten kap, is volkomen vernield. Onze speciale verslagger meldt nog: Vreeselijk zijn de gevolgen ge weest van den brand, die gisterna middag in het gebouw van de R.K. Werkliedenvereeniging „St Joseph", afd. „St. Clemens" aan de Bosch drift te Hilversum heeft gewoed. On geveer 50 kinderen hebben brand- of andere wonden opgeloopen en de overige bijna honderd kinderen, die in de zaal aanwezig waren, zijn met ontzetting uit het als een fakkel brandende gebouw gevlucht. Het gebouw, waar de filmvoorstelling plaats had, was nog geheel nieuw. Einde Juli van dit jaar werd het op feestelijke wijze geojjend en gistermiddag had de eerste filmvoorstelling plaats. Niet minder dan 145 meisjes, allen tusschen 5 en 14 jaar, waren in de zaal aanwezig, waar pater Buys uit Soesterberg, een vertooning gaf van de Missie-film, welke hij reeds in den loop der laatste jaren in tal van plaatsen in ons land heeft laten draaien. Na de voorstelling voor de meisjes zouden de volwassenen der parochie de film komen zien en hedenmiddag- zou nog een voorstelling voor de jongens plaats hebben, gens plaats hebben. De zaal, waar de film werd gedraaid, was in het geheel niet ingericht voor bioscoop- Ivoorstellingen. De vertooning ge- schiedde dan ook met een kofferkino, terwijl naar wel schijnt vast te staan geen of onvoldoende beveilingsmaatregelen waren genomen. Vroolijk zaten de kinderen allen leer lingen van de St. Clemensschool en de Gerardus Majella-school bijeen; gramo- foonmuziek verhoogde nog de stemmin. Te vier uur in den middag was de voorstelling aangevangen en voor zes uur zou zij ge ëindigd zijn. Toen er niet meer dan nog onge veer vijftig meter film moest wor den gedraaid, gebeurde het vreese- lijke. Reeds hadden verschillende bestuursleden van het gebouw de zaal verlaten, zoodat alleen nog de meisjes, eenige onderwijzeressen, pater Buys en broeder Duimel aan wezig waren, toen door tot nu toe nog niet vastgestelde oorzaak de film in brand vloog. Broeder Dui mel, die bij het filmapparaat had gestaan, had zich er van verwij derd om pater Buys er bij te laten, die, daar de film bijna ten einde was, het apparaat moest stilzetten. Toen hij, bij de kinderen gekomen, zich om draaide, zag hij tot zijn grooten schrik, dat het geheele filmtoestel in brand stond. Nog voordat hij iets kon doen, schoten de vlam men, die in de film gretig voedsel vonden, naar alle kanten uit. Het vuur deelde zich onmiddellijk mede aan het meubilair, de stoe len, de op den grond liggende loopers en aan de op de eerste rij zittende kinderen. Huiveringwekkend was de paniek, die volgde. Gillend vlogen de kinderen door elkaar, wierpen de los-staande stoelen omver en versperden elkaar den weg. Het ergste was, dat de hoofdingang versperd was, door dat het filmtoestel juist daar voor was opge steld en de vuurhaard zich dus daar bevond De nooduitgang aan de andere zijde van de zaal was gesloten, althans de deur kon niet worden geopend. In het midden van de zaal was nog een smallere deur, die toegang gaf tot een smalle zijgang. Deze wilde eerst ook niet open, doch bij een tweede poging ont sloot zij zich. Over elkaar holden de kinderen de gang in, naar voren en achteren. Aan beide zijden bevonden zich daar uitgangen, doch deze waren te smal om de gillende en huilende meisjes vlug genoeg doorgang te geven. Van buiten af trachtte men tegelij kertijd het gebouw binnen te komen en slaag de men er in den nooduitgang open te breken. Zeer snel greep het vuur oip zich heen: alles vatte vlam. Pater Buys, die ernstige brand wonden aan de beide handen had opgeloo pen, was zich volkomen bewust van de drei gende ramp. Zich zelf volkomen meester, sloeg hij met zijn verbrande handen de vensters in de zijgang in. Redden, wat er te redden viel Buiten, aan den zijkant op een grasveld, met een hek gescheiden van den grond rondom het gebouw, stroomde het publiek toe: wanhopige ouders, die hun kinderen zochten. Binnen, achter de stalen ramen, stonden tientallen kinderen, waaronder meisjes, wier haren in brand stonden, en daarachter de steeds feller oplaaiende vuurzee. Door de nauwe vensterramen, tusschen de stalen roeden, werden de kinderen naar bui ten getrokken met den meesten spoed, om te redden wat er te redden viel Het mag een wonder heeten, dat er geen dooden te betreuren zijn. Pater Buys en broeder Duimel traden in het brandende ge bouw als de redders der kinderen op. Te hulp gesnelde omwonenden hadden aan den kant van het gebouw, waar de zijgang lag, een ladder tegen den muur geplaatst. Op de ladder stond de heer D. Does, die de kin deren naar buiten trok en naar beneden wierp, waar de veldwachter G. Otten en an dere hulpvaardigen de arme kleinen opvin gen en voorloopig op den grond legden. De hulpverleening. Intusschen was er van alle zijden hulp ko men opdagen. De brandweer arriveerde spoedig met twee motorspuiten en tastte het vuur met kracht aan. De commandant van de brandweer, de directeur van Publieke Wer ken ir. Groote, leidde persoonlijk, bijgestaan door hoofdbrandmeester van Dam, het blus- schingswerk. Ook de loco-burgemeester, wet houder Bakker en de commissaris van politie, A. L. van Beusekom, waren spoedig ter plaatse, terwijl later ook burgemeester Lam- booy, die uitstedig was geweest, zich naar de plaats des onheils begaf. Voor het helpen der slachtoffers snelden direct de zusters van het op korten afstand gelegen zusterhuis „St Joseph" toe, terwijl verder voor het verleenen van eerste hulp dr. G. Esselink en de directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, dr. A. Th. Planten, met verplegend personeel en een auto-bran card spoedig arriveerden. Intusschen waren de eerste slachtoffers reeds binnengebracht ten huize van den in de nabijheid wonenden heer G. Bouwhuis, die een Eerste Hulp-post heeft. Zijn hulpmiddelen reikten echter niet toe en toen de stroom van gewonden bleef aanhouden, werden de patiëntjes voorloopig naar het Zusterhuis gebracht. Niet minder dan ongeveer vijftig kinderen waren gewond: velen hadden brandwonden, doch nog meer hadden snij- en andere ver wondingen opgeloopen. In den loop van den avond waren in het Diaconessenhuis drie kinderen en in de r.k. Ziekenverpleging acht kinderen ter verple ging opgenomen. Ook pater Buys, die er het ergst aan toe is, is in laatstgenoemde zie kenverpleging opgenomen. Hoewel de toestand van pater Buys en eenige kinderen zeer ernstig is, bestond toch tegen middernacht voor geen van allen di rect levensgevaar. Toen alle kinderen en ook de volwassenen het gebouw hadden verlaten, brandde dit als een fakkel. De zaal, waar de brand is ont staan, is totaal leeggebrand. Ook de overige vertrekken van het gebouw zijn geheel ver woest. Van de meubileering is nagenoeg niets meer over. Op tal van plaatsen zijn de vlammen door het dak geslagen. Slechts de muren zijn blijven staan, met boven den in gang een somber uitziende ronde toren, van boven eveneens uitgebrand, en een op vele plaatsen doorgebrand en weggezakt dak. Tot laat in den avond stonden vele nieuws gierigen naar het sombere geraamte te sta ren, druk het gebeurde besprekend. Wij spraken met mevr. A. Magnin, de moe der van een der kinderen, die in de r.k. Zie kenverpleging is opgenomen. Haar zevenja rig dochtertje was naar de filmvoorstelling gegaan. Daar het regende, ging zij te ruim half zes naar het St. Josephsgebouw, met een manteltje voor haar kind. Alleen stond zij voor het gebouw, wach tend Kwart voor zes hoorde zij lawaai in het gebouw. Zij dacht eerst dat de kinderen lach ten Toen, plotseling, kwam een aantal meisjes naar buiten gehold, huilend, gillend, dat er brand was uitgebroken. „Ik vloog naar binnen om mijn kind te redden. Toen ik met veel moeite bij de zaal deur was gekomen, zag ik een groote vlam, mijn haar schroeide van de hitte en ik moest terug Mevrouw Magnin, diep geschokt door het gebeurde en zenuwachtig, wachtte even, zei de niets meer „Ik holde naar den zijkant van het ge bouw, waar men reeds bezig was met het reddingswerk. Daar voor de vensters, voor de stalen roeden, gelijk tralies, zag ik mijn kind. Zij was een der laatsten, die er uitge trokken werd". Het arme meisje was vooral aan het gelaat verbrand en zij is ter verpleging opgenomen. Gelukkig schijnt haar toestand echter niet zoo ernstig te zijn. De heer Does, die zooveel heeft gedaan om de kinderen te redden, dacht, dat ook zijn kinderen zich in het brandende gebouw be vonden. Dit was echter niet het geval. Van den politie-agent Jongeling waren twee dochtertjes bij de filmvoorstelling; een van haar is in het ziekenhuis opgenomen, het andere kon naar huis worden gebracht. Zooals gezegd, is de oorzaak van het in brand geraken van de film niet bekend. Pa ter Buys had van B. en W. toestemming ge kregen om de film te draaien. De propagan- da-commissie van de R.K. Werkliedenvereeni ging had, niet wetende, dat pater Buys de toestemming reeds had, eveneens toestem ming gevraagd bij de politie. Ook deze was verleend, doch de vergunning lag nog op het politiebureau. Het staat echter vast, dat bij de vertooning geen brandweer aanwe zig was. Ook ontbraken een emmer water, natte dweilen en andere brandbluschmiddelen. 179. Daarbinnen waren net een stelletje Vuurlanders aan 't beraadslagen, wat ze Piet en Drein zouden doen, als hun kameraad straks met hen terugkwam. Ze keken echter raar op hun neus, toen opeens een kist door het plafond kwam ploffen. 180. Twee Vuurlanders vluchtten ijlings heen en de derde met de hoed bleef alleen staan. De kist spatte uit elkaar en de Vuurlander met de kattestaart kwam te voorschijn. Deze zei in het Vuurlandsch allerlei dingen, waaraan je duidelijk kon merken, dat hij-geen goede opvoeding had genoten

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7