Amstecdamscfie Jizucs JCedi 6. School VROUWEN VRAGEN VREDE. Gewestelijke landdag in Dreefzicht. T» ERNSTIGE AANRIJDING TE BEEK. DE VLOOTMANOEUVRES. Communiqué van den marine staf. HET INCIDENT NA DE TROONREDE. Communisten niet mishandeld. WAAROM KEES FRENAY UIT DE N.S.B. TRAD. Rumoerige vergadering te Rotterdam. PRINSES JULIANA IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. van Dinsdag 25 September 1934, OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. wisselkoersen Amsterdam. &"»1- - Het verluidde voorts, dat de zaal te vol was. Dft is niet juist. Op het balkon, waar plaats is voor vijftig personen, bevonden zich slechts zeven meisjes. Er waren slechts weinig volwassenen in de zaal, toen het on geluk gebeurde, doch dit kwam doordat even te voren de bestuursleden reeds waren ver trokken, Intusschen heeft de politie een uitgebreid onderzoek naar alle omstandigheden, die xïch bij dezen brand hebben voorgedaan, ge last. De heer H. Zegers te Beek (Limburg), reed gistermiddag met zijn met fruit bela den, door een paard getrokken wagen over den rijksweg van Sittard naar Beek, toen zijn wagen van achteren werd aangereden door een vrachtauto, bestuurd door R. uit Geulle. Op de plaats van het ongeluk ston den aan weerszijden van den weg twee auto's geparkeerd. Zegers sloeg door den schok van den wagen en raakte onder de wielen, waardoor zijn borstkas werd ingedrukt. Nadat ter plaatse de eerste geneeskundige hulp was verleend, is het slachtoffer overgebracht naar het ziekenhuis te Sittard. Zijn toestand is zorgwekkend. De vrachtauto is in beslag genomen. TELEGRAM-TARIEVEN VERLAAGD. Met ingang van 1 October. K ïang van 1 October a.s. wordt het fari jr binnenlandsche telegrammen met minuvi dan tien woorden belangrijk ver laagd. De bestaande minimumprijs voor een lo- caaltelegram was 0.40, voor een binnen- landsch telegram 0.50. Voor een telegram van zeven woorden of minder wordt de prijs thans: in het locaai verkeer 25 cent en in het interlocaal verkeer 35 cent. Voor acht woorden resp. 30 en 40 cent en voor negen woorden 35 en 45 cent. Het tarief voor tien of meer woorden blijft ongewijzigd. Tevens zijn in het Rijkstelegraaf reglement nog tariefsverlagingen vastgesteld voor het gebruik van huur en uurlijnen en voor foto grafische afschriften van telegrammen. De treintelegrammen, welke destijds als proef in dienst zijn gesteld, worden definitief inge voerd. MET VOLLE VAART OP AGENT INGEREDEN. Auto later onbeheerd teruggevonden. In den afgeloopen nacht reed in de Wester straat een auto, waarvan slechts een der kop- Iichten brandde. Een politieagent, die de auto zag naderen, ging op het midden van den rij weg staan en gebaarde den chauffeur, dat hij moest stoppen. In stede van aan dit bevel ge volg te geven, gaf de man vol gas, zoodat de agent door zeer snel op zij te springen, een ernstige aanrijding voorkwam. Wel slaagde hij er nog in het nummer van de auto op te nemen, hetgeen voor het onmiddellijk ter hand geno men onderzoek van groot belang was. Reeds enkele uren later kwam er bericht van het bureau Singel, dat de auto in de Spuistraat aan den kant van het trottoir gevonden was. De chauffeur was in geen velden of wegen te zien. Het vermoeden bestaat dat de wagen van diefstal afkomstig is. De chef van den marinestaf schrijft ons het volgende communiqué over de vlootma- noeuvres Heden had de eerste van de reeds aange kondigde serie tactische oefeningen der ma rine plaats. Verondersteld werd, dat twee Nederlandsche flottieljevaartuigen van het type Soemba (voorgesteld door de mijnenleg- gers „Medusa" en „Douwe Aukes") zich bij net uitbreken van een oorlog tusschen Ne derland en Roodland te Hoek van Holland bevonden met de opdracht, zoo snel moge lijk naar Den Helder op te stoomen. De op- marsch zou worden gedekt door een divisie van 4 onderzeeërs en twee groepen van drie vliegtuigen. Van Roodland was bekend, dat een pantserschip (de Hertog Hendrik) en twee ajegrs („Evertsen" en „Piet Hein") be nevens eenige torpedobooten zich in de Noordzee bevonden en waarschijnlijk zou den trachten de Nederlandsche flottieljevaar tuigen op te sporen en te vernietigen. In den vroegen morgen liepen de flottielje vaartuigen uit Hoek van Holland. Het was nog al ruw weer, een straffe wind en een bewogen zee. De flottieljevaartuigen spoedden zich langs de kust om den Noord. Te hunner be scherming waren omstreeks 15 mijl uit de kust de vier onderzeebooten tusschen IJmui- den en Petten in lange linie uitgelegd om eventueele roode strijdkrachten op te vangen. De Nederlandsche vliegtuigen verkenden om ongeveer 9 uur inderdaad het roode smal deel, dat de torpedojagers in hun verken ningslinie in de richting van Hoek van Hol land hadden vooruitgeschoven, terwijl de Hertog Hendrik onder bescherming van de torpedobooten tegen onderzeebootaanvallen de jagers volgden. De Hertog Hendrik stoot te te kwart over tien ter hoogte van IJmui- den op de onderzeeër K 17, welke evenwel dootdat de Hertog Hendrik juist een scherpe koersverandering uitvoerde geen torpedotref fer vermocht te behalen. Om half elf kwam het pantserschip in contact met de Neder landsche flottieljevaartuigen, die onder aan vaarding van den artilleriestrijd hun op- marsch trachtten voort te zetten, in de hoop de roode schepen naar de onderzeeboo ten te lokken. De laatsten hadden evenwel het geluk niet aan hun zijde, waar ze er niet meer in slaagden tot een aanval te ko- mem Tusschen de Hertog Hendrik, de LVi^fin5\Plet Hein aan de eene zijde en de [,eyaartuiKen aan d« andere zijde ontspon zich toen een artilleriegevecht het welk omstreeks anderhalf uur duurde.' Ter wijl een der flottieljevaartuigen voortdurend door de Hertog Hendrik onder vuur werd gehouden, zetten de jagers afwisselend tegen het tweede vaartuig een scherpen aanval in om zich dan achter een rookscherm snel te rug te trekken. Door den algemeenen leider werd bepaald, dat het gevecht aan rood de overwinning bracht. Wel werd de Hertog Hendrik beschadigd, maar met zijn zware bescherming kon het schip zich gemakkelijk staande houden. De Evertsen werd evenwel verondersteld door den zwaar bewapenden tegenstander in den grond te zijn geboord. Van de flottielievaartuigen werd er één tot zinken gebracht, terwijl het tweede ten slotte in brandenden toestand op het strand moest worden gezet. Ten 13 ure weid het sein „oefeningen ge ëindigd" geheschen en liepen de lichte vaar tuigen IJmuiden binnen. De „Hertog Hendrik" en de jagers bleven in zee. Zooals men weet, heeft het commu nistisch Kamerlid L. de Visser het oir- baar geacht aan minister Colijn eenige schriftelijke vragen te stellen over de verwijdering van de drie communisti sche Kamerleden uit de Ridderzaal op 18 September j.1. Dr. Colijn antwoordt hem nu, dat deze verwijdering is geschied in opdracht van den Voorzitter der Vereenigde Ver gadering der Staten-Generaal door een aantal in de zaal aanwezige recher cheurs van politie, die zich blijkens ver kregen inlichtingen daarbij aan mis handeling niet schuldig hebben ge maakt. De daarop gevolgde overbren ging van deze leden was reeds geboden als beschermingsmaatregel tegenover de te verwachten begrijpelijke veront waardiging van het publiek.. De regeering acht deze arrestatie en verwijdering niet in strijd met het be paalde in artikel 98 van de Grondwet, terwijl zij evenmin van oordeel is, dat de personen die de verwijdering hebben uitgevoerd of doen uitvoeren, zich schuldig hebben gemaakt aan overtre ding der artikelen 121 en 122 van het wetboek van strafrecht. Zij denkt dan ook geen maatregelen hieromtrent te nemen of te doen nemen Gisteren heeft de heer Kees Frenay in de groote zaal van het Gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Rotter dam een vergadering bijeengeroepen, op welke bijeenkomst hij heeft verte'd, waarom hij uit de N. S. B. is getreden en naar een andere fascistische bewe ging is overgegaan. De vergadering was slechts heel matig bezocht Er waren meerdere ex en aan wezig o.a. ook de heeren Baars en Van Burink. De hee*- Frenay zat geheel alleen ach ter de groene tafel. Hij opende zelf, was de eenige spreker en s'oot de vergade ring weer. Tijdens zijn speech werd de heer Fre nay telkens gesioord door uitroepen ais „rood front" etc., die door zijn tegen standers werden gelanceerd. Een der aanwezigen, die het al te bar maakte naar spreker's zin, werd op verzoek van den heer Frenay, door rechercheurs uit de zaal verwijderd, hetgeen veel protest uitlokte. Spreker is uit het Nationaal Socialis me gegaan, omdat de „heer:-nkliek" in het nationaal socialisme te veel de geit en de kool heeft willen sparen. Volgens spreker gaat dit niet, wanneer men een nieuwe beweging wil grondvesten. De nationaal-socialistische beweging had volgens spreker kunnen en moeten zijn het platform, waarop de fascisten zich hadden kunnen vereenigen, maar deze beweging heeft haar eigenlijke doelstel ling verloochend. Het zal nu spreker's bedoeling zijn om een kern onder het Nederlandsche volk te formeeren, welke kern zich zal ten doel stellen de fascistische krachten te zamen te brengen op één basis en één program. Het was spreker's onbe- vreemdbaar gevoelen, dat de fascisten gezamenlijk belang hebben bij een zoo snel mogelijke komst van een fascisti- schen staat, doch dan zal men op een buitengewoon agressieve manier moeten optreden tegen de maatregelen door de regeering getroffen en die het volk, vol gens spreker, teil ondergang brengen. Spreker heeft de vergadering gelegen heid gegeven schriftelijke vragen in te dienen. Met bosje6 kwamen de briefjes binnen. Spreker heeft een antwoord op de meeste vragen gegeven, doch om de tien woorden werd hij door „hoonge- roep" onderbroken. De vergadering ging met rumoer uit elkaar, doch op straat bleef het verder rustig. Nadat prinses Juliana gistermorgen om half twaalf in Terneuzen was aangekomen, werd, nadat zij aldaar was begroet door den burgemeester, den heer J. Huizinga, naar Zaamslag gereden. Onderwfg werd even buiten de gemeente Terneuzen stilgehouden bij de Zeeuwsch Vlaamsche Wasch- en Strijk- inrichting, waar een dochtertje van den be drijfsleider, den heer Sapf, namens de direc tie en personeel bloemen aanbood. Te Drie wegen stonden de schoolkinderen opgesteld en werden eveneens bloemen aangeboden, terwijl de kinderen een couplet van het Wil helmus zongen. Van hier werd naar Zaam slag gereden, waar werd stil gehouden voor 1van,den burgemeester, den heer «n korte toespraak memo reerde deze het feit, dat de koningin reeds rcbrarhf T1 bez0ek aan Zaamslag had gebracht en hij sprak de hoop uit, dat ook prinses Juliana steeds een even groote be langstelling voor Zeeuwsch Vlaanderen zal mogen hebben als haar moeder. Door een viertal in Axelsche kleederdracht gestoken meisjes werd bloemen aangeboden. Daarop vertrok men naar Axel en werd via West- do rpe naar Sas van Gent gereden, waar het nieuwe raadhuis werd bezichtigd om van daar verder via Philippine, IJzendijke, Schoondijke en Oostburg naar Zuidzande te gaan, waar de prinses een bezoek bracht aan de Ooft- en Tuinbouwtentoonstelling. De prinses werd hier verwelkomd door den heer D. van Zuyen, voorzitter van de Maatschap pij voor Ooft- en Tuinbouw en den heer F. H. van Vessem, burgemeester van Zuidzande. Door de prinses werd een rondwandeling gemaakt en zij toonde groote belangstelling voor hetgeen hier tentoongesteld was. Om half vier werd de tocht voortgezet en ging men via Sluis, Retranchement, Cadzand en Nieuwvliet naar Groede, waar het hooge gezelschap stilhield bij de woning van mej. ds. Dufour, LuHiersch predikante aldaar. De prinses bracht hier een geheel particulier be zoek van een half uur. Mej. ds. Dufour, die een studiegenoote van de prinses was ge weest. was voorzitster van de Vrouwelijke Studenten Vereeniging geweest. Hierop werd naar Breskens gereden, waar de prinses zich met haar gevolg aan boord begaf van de gereedliggende veerboot „Prins Willem I". Een groote menigte had zich hier in de na bijheid van den aanlegsteiger opgesteld om prinses Juliana te begroeten. Evenals dit op alle plaatsen die gepasseerd werden het ge val was geweest, kende het enthousiasme der bevolking geen grenzen. Op ondubbelzinnige wijze gaf de Zeeuwsch-Vlaamsche bevolking blijk van hun groote aanhankelijkheid aan het Oranjehuis. Prinses Juliana wuifde vanaf het promenadedek de menigte toe en vertrok daarop naar Vlissingen. Prinses Juliana is even over zes gister avond met de „Prins Willem I" van den Prov. Stoombootdienst aan de ponton te Vlis singen aangekomen. Zij wera verwelkomd door den burgemeester, den heer C. A. van Woelderen. De commissaris der koningin in de provincie Zeeland, jhr. mr. J. W. Quarles van Ufford, had de reis van Breskens af meegemaakt, evenals de directeur van den Prov. Stoombootdienst. Het water was gedu rende den overtocht zeer onstuimig ge weest. Vergezeld van den burgemeester, den commissaris der koningin, een hofdame en een kamerheer begaf de prinses zich naar den mailtrein. Er was zeer veel belangstel ling. De prinses had niet den minsten last van den onstuimigen overtocht gehad. Zij onderhield zich voor het vertrek nog eenige oogenblikken met de echtgenoote van den burgemeester. In Dreefzicht te Haarlem hield de Alg. Ned. Vrouwen Vredebond Zondag een ge westelijken landdag voor den vrede. Mei. H. de Kruijff zeide in haar openings woord dat de geest van onverschilligheid be streden moest worden en dat er harder ge werkt moet worden. De gedachte dat vrouwen en moeders in geval van oorlog het liefste afgeven dat zij bezitten is toch uitermate weerzinwekkend. De onthullingen van de Amerikaansche senaatscommissie doen ons inzien waarvoor men vecht in den oorlog: voor de winst der wapenfabrikanten. Men heeft berekend dat elke seconde 20.000 (twintig duizend gul denvoor bewapening wordt uitge geven. Na het zingen van het bondslied sprak mevrouw M. v. d. Colk-Schmidt namens het hoofdbestuur over de „Afschaffing van de particuliere wapenindustrie." De actie moet zaakkundig worden gevoerd, het moet als een „vak" worden beschouwd, en hiervoor is geld noodig. „Evenals wij steeds geld weten te vinden ter genezing van onze kinderen", aldus mevrouw v. d. Colk- Schmidt, „moeten wij ongetwijfeld voor de bestrijding van dit gevaar voor onze kinde ren ook geld over hebben!" Na de middagpauze sprak mevrouw P- Smit-Schuckinck-Kool, die een gedeelte voor las uit het rapport van de studie-conferentie van den internationaleen vrouwenbond voor vrede en vrijheid (afd. Nederland), waarin de woorden van een Franschen generaal worden aangehaald die zeide: „dat vrouwen moeten leeren bij luchtaanvallen met gassen het huis zonder gewetensbezwaar boven haar hoofden te laten instorten, terwijl zij zelf in de kelders een onderdak hebben gevonden, en dat zij moeten beseffen dat 't dan nood zakelijk is dat zij man en kinderen, die nog niet thuis zijn, buiten sluiten". In den strijd tegen zulke opvattingen moeten en kunnen alle vrouwen eensgezind zijn, dan moeten en kunnen alle verschillen wegvallen, zei de spreekster. Zij bracht verslag uit van het te Parijs ge houden vredecongres waar tientallen natio naliteiten bijeen waren, en even zoo veel ta len werden gesproken. Het Parijsche congres was overwegend communistisch, en de spreekster zei dat men de comunisten moet steunen, ongeacht de (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van beden te: 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 Nederl. 4 4 Ned -Inèië 4 o/# 5K Duitsiblaod BANKINSTELLINGEN. Amsterd Baak Handel Mpij Cert 1000 Koloniale Bank Ned lnd Handelsbank Rotterd Bank INDUSTR. OND BINNENL Alö Kunstzijda Unia e. Berkels Patent Calvé Dalft Cert. Nederl hord ex 40 afst. Philips GloeiL Gem Bezit Unilever INDUSTR OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Scrtice Steel comm. U. S. Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. lnd. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW Alg. Explo Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continent»' Oil Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat Rubber Hes sa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkuat Oude Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atcbison lopcka Soutbaro Railw Cert Union Pacific §Noteering per 50. 'bxdividend. fExclaim. PROLONGATIE Vor Vorige koers 1011%. lUl !%g 1U0% 100% 25 105 421/4 41% 671/, 63 333/8 21 44 Vs 212'/, ri/i/s 72% 20% 7V« 176/is 1% 20 4Vie 167% 82/, 71 17V, 10.50 1321/4- ,Jl/* 154 131'/, 1507/8 10'/., 4% 43'/, 677/8 -«/ia 5 V, 351/4 150'/, 363/4 130 1 >z% 306/g 83/4 60'/, pl.m. 1.30 246/8 33'/, 213'/, 2l7g-6t 72 7 17%-J 13/8 19% 3»/4 167 149)-% vO 10% 4 9/3/4 5 45'/, 67 2Va 150% 6 1281/4 132 59 pl.m. 1.45 1017/s 100-% 100-1% 24% 105 41 67'/, 83% 711-7/s 17%# 167 106/g 97%-} pl.m. 2.00 216-1/, 717/8-2 6%-7 17 1487/s 90% 97%-f pl.m. 2.15 212-% 216% 16% 149-3/4 4%# 75 66 2l/« 128% ge koers 1 pCt Heden 1 pCt NIET OFFICIEEL. New-York Londen ®#r Pan)» B. ssel (Belga) Bazel Kopenhagen Madrid Italië Vorige koers 1 456/g 7 26% 58 85 9 '2% 34 62 43 12'/, 32 50 37 50 <6 50 2u 15 12.65% Koers op heden 2 uur 7.43% 58.75 9 ?2% 34.62 43 13 32 40 37 40 36 40 20 15 1 x.665 tred^wifö"1' indiCn "j waarach% <fel In Nederland wordt nu ook een actiev. kern tegen den oorlog gesticht, die wel men zou willen werken met organisaties der mannen. Doch aldus spr., „dit is nu en daar de mannend wereld hebben gemaakt tot wat zij is- grenzenlooze chaos, moeten wij onze'eirS wegen zoeken en den oorlog bestrijden rl onze manier". J °P Mevr. v. d. Veen-Wilson uit Alkmaar droeg daarna een toepasselijk gedicht v<mr Vervolgens declameerde zij „„Het vertrek" uit menschen in den oorlog, van Andreaa Latzko. Onder ademlooze stilte werd de?» diep ontroerende voordracht aangehoord D» declamatrice wist het type van den geest kranken luitenant, die zulke felle waarheden aan het adres van de vrouwen uitkreet zóó goed weer te geven, dat de verwijten tót in het diepst van de harten der aanwezigen doordrongen. Mej. D. Kruijff, die zichtbaar aangedaan mevr. van der Veen—Wilson bloemen aan bood, zeide, dat de aanwezigen wel het meest getroffen waren door de woorden; „De vrouwen hebben de mannen naar het front laten gaan". Zij vertolkte daarmede zeker de gevoelens van het zeer ernstig ge. hoor. Ds. N. Padt over Zaharoff nog meer! Ds. N. Padt, die tegenwoordig in Zutphen woont, sprak over „De particuliere wapen- industrie en wat doen de vrouwen?" d. Padt zei dat hijveel van detectiveromans hield, omdat ieder mensch wel eens in een andere sfeer wil leven. Een boek dat hierop iets lijkt, ook een mys- tieke sfeer 6chiep, is „Der Mann im DÓn- keln, der mysteriöse Europar, Sir Basil Zaharoff". Inderdaad is hij een „Euro. peaan", want hij werkt internationaal, daar de wapenindustrie het meest van het land houdt, dat het hoogste bod doet voor de wa- penen. Zaharoff draagt veel eereteekenen, is doctor, is van adel, maar is tevens 'de laagststaande mensch, die men zich denken kan. „Verdienen, geld verdienen", zoo ij zijn levenspreuk te noemen. „Oorlog werpt geen winst af", behalve voor hen die verbonden zijn met de wapen industrie, want dit verdient aan overwon nenen en overwinnenden. Wapenindustrie is: weergalooze, geweten- looze zwendel. De heer Padt noemde voor beelden van de schandalige „handelspractij- ken" van Zaharoff, hoe hij de landen tegen elkaar uitspeelde en het eene land tot koopen dwong, door te vertellen dat andere landen ook hebben gekocht En zijn aandeelen- bezit is internationaal verdeeld. Ook andere namen werden genoemd, na men van militaire autoriteiten uit het buiten land, die 't soms voordeeliger achtten over te gaan tot de wapenindustrie. Ook het tegenovergestelde is wel het geval. Het ver band is niet moeilijk te vinden. „Het is bedenkelijk, dat in meer dan een land, meer dan een minister, direct of indirect met de wapenindustrie is verbon den", zeide Ds. N. Padt. Ronduit verklaart de wapenindustrie, dat zij niets met nationaliteit en gerech tigheid hebben te maken. Pecunia non olet, geld stinkt niet!" Sir John Simon, het zij tot zijn eer ver meld, heeft zijn meer dan duizend aandeéa van de hand gedaan, maar vele Engelsck predikanten denken er anders over Men denkt te sterven in den oorlog voor het vaderland, in werkelijkheid sterft men voor de industrie. Uit verschillende boeken en brochures las Dr. Padt citaten voor. De vereeniging voor Volkenbond en Vrede heeft een rapport opgesteld over de machi naties der particuliere wapenindustrie. „Wie is Paul Koster", heet een nieuwe brochure, dfe herinnert aan de detective romans, die een obscure sfeer scheppen. Het is verheugend dat eindelijk, de onthul lingen beginnen los te komen, nadat het reeds jaren van een bepaalde zijde werd ge zegd, een zijde die men nimmer heeft ge loofd. De waarheid, die nu aan het licht be gint te komen, zal nog afschuwelijker zijn dan men vermoedde. „Het allerergste is dat aan den dood van uw man of zoon wordt verdiend!" zei Dl Padt. In het algemeen leven de mannen in het abstracte en kunnen de vrouwen niet leven „in de zaak, in het nuchter-abstracte". Veel te veel wordt tegenwoordig gesproken en ge dacht over de bloeds-kwestie, de vraag van het ras, zei Ds. Padt. „Het maakt mij kop schuw. Doch in deze vrouwenvergaoering doe ik een beroep op het moeder-instinct van alle vrouwen. Paul Koster kan zeggen: „zaken zijn zaken", doch de vrouw is moe der en kan dat andere nooit erkennen, wan' bij haar leeft het bloed-instinct, het moedef' instinct". v. Deelen en berekening heeft geleerd, W elke gesneuvelde soldaat uit den wereldoog log een netto winst leverde van 30C®® (dertig duizend gulden). Dat breng** ons menschen die geëerd worden, a®"* lijke titels ontvangen en hooge ordeteekfl» ontvangen. De onderzoekingen van de senaatscommis sie in Amerika worden geschorst. Het is hopen, dat demagogische machten, hier o'e de oorzaak van zijn zei Ds. Padt. Er is een brief gestuurd aan den voorzit ter van de Amerikaansche enquéte-conimiS| sie, waarin de erkentelijkheid der Neder landsche vrouwen wordt uitgedrukt en waa- in men de verwachting uitspreekt, dait a wérk aanleiding zal zijn tot veel opheM rin. ig. Tot besluit werd nog een Bondslied gezo* gen en om 5 uur sloot de presidente prachtig geslaagde Landdag met de woo den: De aaad is nu aan de vrouw. Tot leerares aan de r.k. Landbouwhu houdschool te Bergen is benoemd mej- t Smit te Herfeld. Dinsdag 25 September wordt te Koed# weer een aanvang gemaakt met het tw«?r halfjaar tuinbouwwintercursus, onder ding van het hoofd der school, den heer Stulfers, ditmaal met 16 leerlingen,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 8