Agenda Publicaties Xcooüiciaal Hieums £aotste éeüchte /lüeee&eeicht Stad en Omgeving. WANNEER DE PRODUCENTEN HET EENS WORDENI Mr, luistervink zal wel betalen. WIERINGERWAARD. ZUIDSCHARWOUDE. OUDKARSPEL. GRAFT. ZIJPE. iRichting-Terkeer AANVARING OP HET ZWARTE WATER. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. BLIJDE GEBEURTENIS AANSTAANDE IN ZWEDEN. Openbare gebeden verzocht. GORMAN WAARSCHUWT WERKGEVERS. Ontslagenen binnen 24 uur weer aan te nemen. SCHIJNGEVECHTEN OP ZEE. De „Hertog Hendrik" in den grond geboord. Proces-verbaal tegen Ds. v. Duyl. Na afloop van een N. S. B. vergadering. Storrawaarschuwingsdienst. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Liefde engros (rom.), hoofdrollen Frednc March, Gary Cooper, Miriam Hopkins. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Het liefdeleven van Hendrik VIII (hist- rom), hoofdrol Charles Laughton. Toegang boven 18 jaar. A. B. T„ half 8, eerste hoofdnummer Weest op je hoede (rom.-sens.), hoofdrol Richard Talmadge; tweede hoofdnummer De laatste der Mohicanen (tweede episode). Toegang boven 14 jaar. Zaterdag 29 September. 2 uur, De rustende Jager te Castricum, algemeene vergadering Rijwielpadvereeni- ging Noord-Kennemerland. Zondag 30 September. 8 uur, t Gulden Vlies, opvoering De ro zenkrans, door De Vereenigae Schouwspelers Woensdag 3 Odober. 8 uur, De Unie, bridgewedstrijd. De Directeur der Gemeentewerken maakt bekend, dat de Bunrtvereenigin- gen, die met de a.s. 8 Octoberfeesten straatversieringen wenschen aan te brengen, hem daarvan tijdig van te vo ren kennis moeten geven. In het algemeen wordt daartoe ver gunning verleend en wordt aangeraden niets aan te brengen voordat vaststaat welke hoogte en breedte de versiering, in verband met den optocht kan krijgen. Te Weenen is in stilte een belangrijk we reldkartel voor de radio-industrie tot stand gekomen. De onderhandelingen hadden in de eerste plaats tot doel eenige reeds sedert ja ren bestaande patent-conflicten in verband met prioriteitsrechten bij de uitzending der radiolampen, tusschen PhilipsTelefunken —Siemens en de vereenigde gloeilampen Uj pest (Tungsram) uit den weg te ruimen. Het resultaat was dat een nog aanhangig patent proces werd ingetrokken en dat in aanslui ting daarop overeenkomsten tot stand kwa men ten aanzien van den afzet, de prijzen en de uitvoermarkten, zoowel voor radiotoestel len als voor lampen. De inhoud en omvang dezer overeenkomsten wordt inmiddels nog geheim gehouden. Poldervergadering. Woensdagmiddag vergaderden Dijkgraaf en Heemraden met Hoofdingelanden. We gens ongesteldheid werd deze bijeenkomst geleid door den waarnemend dijkgraaf, den heer P. J. Blaauboer. Afwezig waren de heeren H. K. Koster en T. Wonder. Bij de opening sprak de heer Blaauboer den wensch uit, dat de ziekte van den dijkgraaf van voorbijgaanden aard mag zijn en dat hij weer spoedig deze plaats zal kunnen inne men. Naar aanleiding der notulen werd mede gedeeld, dat betreffende de iepziekte eer lang een verslag zal komen. Verder deelde de voorzitter mede, dat in een vorige vergadering goedkeuring aan het dag. bestuur was verleend om een wals aan te koopen. Volgens den opzichter, die dezen zomer af en toe heeft medegewerkt, werd de grind in de teer zoodanig opgenomen, dat het ge bruik van een wals voorloopig niet noooig was geoordeeld. In verband met losse grind, dat eventueel op den weg blijft liggen, werd door den heer Groneman de wenscnelijkheid geuit om door het neerleggen van graszoden de autorijders te verplichten een ander wegvlak te berijden. De voorzitter vond di niet noodig en bo vendien erg lastig voor het verkeer. Daarna gaf de voorzitter eenige inlichtin gen over den aankoop van teer en grind. Door het bestuur waren in Mei aangekocht 2500 ton Briston teer k 5.75 in den Polder en 160 kub. M. Spremex grind k f 2.20 op den loswal. Dit materiaal is verwerkt op een gedeelte Barsingerweg, Palingsweg, Molenweg en in de kom der gemeente en een klein gedeelte op den Oudesluizerweg. Er zijn 3 ton teer en p,m. 15 M3. grind overgebleven. Verder werden aangekocht 12 ton slakken a 11 de ton, hetgeen verwerkt is op brug gen en duikers. Een prettige mededeeling was wel, dat door het Provinciaal Wegenfonds over 1933 werd toegewezen een bedrag van 14.100, welk bedrag bij de Boerenleenbank is gede poneerd, teneinde hiermede te gelegener tijd eenige schulden af te lossen. Uit het aanvullingswegenplan was 250 toegezegd. Vanwege de Heide Mij. is hier iemand ge weest, die met den opzichter in dezen polder een onderzoek heeft ingesteld betreffende de iepenziekte. Gebleken is, dat de boomen langs de wegens geen van allen waren aan getast, doch wel bij enkele particulieren, t.w. bij Keppel, A. Rot, P. Vel, E. G. Wonder, J. Borst, M Blaauboer en J. A. Bakker. Deze irersonen krijgen aanzegging om de aange taste boomen te doen verwijderen. Door het dag. bestuur was besloten om ook dit iaar het krooswerk weer in eigen be heer te laten verrichten. Dit bevalt beter De vergadering ging hiermede accoord. Van den wegwerker Strooker was een dankbetuiging ontvangen voor de tegemoet koming in verband met zijn pensioenbijdra ge. De voorzitter deelde mede, dat Strooker per 1 Januari na 30 jarigen dienst met pen sioen zal gaan. Breedvoerig werd hierna door den heer Blaauboer toegelicht hoe het bestuur er toe gekomen is om aan het P.E.N. toestemming te verleenen tot den aanleg van een kabel ten behoeve van het Werkkamp in de Wieringer- meer. Met de heeren Cremers en de Veer heeft het dag. bestuur deze zaak uitvoerig besproken en van verschillende kanten beie ken. Overeengekomen is, dat de kabel gelegd zal worden in de reeds bestaande gleuf en wel op een diepte van 50 e.M. Het P.E.N. zal verder gedurende twee jaar garandeeren om de schade te betalen, welke eventueel mocht ontstaan. De vergadering kon accoord gaan met hetgeen in deze door het dag. be stuur was gedaan. Dan was ook nog een verzoek van het P.E. N. ingekomen om een transactie aan te gaan, wat betreft uitgifte van erfpacht van een stuk grond ter grootte van 1 A. 20 c.A. aan den Oosterdijk te Nieuwesluis tegen 5 cent per kanon of wel 6 per jaar gedurende 75 jaar. Het dag. bestuur vroeg machtiging om hiertoe over te gaan. Algemeen goedgevon den. Dit besluit zal ter goedkeuring naar Ged. Staten worden verzonden. Door de heeren G Schenk, C. J. Blaau boer en P. A. F. Groneman, werden alsnu de geloofsbrieven van den herkozen hoofdinge land de heer K. Schenk en den nieuwbe- noemden, den heer Jb. Kaan, nagezien en in orde bevonden. Tot toelating werd besloten. De voorzitter feliciteerde den heer Schenk met deze herbenoeming en hoopte dat hij evenals de laatste twee jaar de belangen van den polder zal helpen behartigen, wat door den heer Schenk onder dankzegging werd toegezegd. Bij de rondvraag vroeg de heer Groneman hoe het stond met de plaatsing van borden op de uiteinden der wegen. De opzichter lichtte toe, dat dit in bewer king is. Ten slotte deelde de voorzitter nog mede, dat den 13en October kroosschouw zal worden gehouden en 'n tweede schouw, zoo als voorneen, niet meer gehouden zal wor den, waardoor de danunenschouw vervalt. Hierna sluiting. De afd. van den Ned. Tuindersbond vergaderde Dinsdagavond bij den heer P. Kramer, alhier. De voorzitter, de heer J. Klingeier, open de de vergadering met een woord van wel kom. Spr. behandelde in zijn openingswoord hetgeen in het afgeloopen tijdperk is ge beurd. De Voorzitter wees er op, dat som mige tuinders wel een goede aardappeloogst hebben gehad, doch voor het meerendeel heeft men niet meer ontvangen dan verle den jaar. Dat rechtvaardigt het ageeren voor steun. De voorzitter deed eenige mededeelingen over een conferentie welke gehouden was, ter vaststelling van de loonen in de proef- gemeentes. Men had voorgesteld 15. per week. De gemeentebesturen hebben het vastgesteld op 16.50 per week. De voorzitter betreurde, dat het bericht voor de opgave van abuizen bij de bollen- kweekers, zoo laat was ingekomen, zoodat het geen nut meer had voor de afdeeling. De betrokken leden hadden reeds zelf de benoodigde stappen gedaan. De heer Jb. Kramer bracht verslag uit van de gehouden kringvergadering, het verslag dier vergade ring plaatsten wij reeds eerder. De uitgave van het orgaan, welke nu om de 14 dagen plaats heeft, werd besproken en zal op de alg. verg. wel nader worden besproken. Betreffende de steun-actie van het hoofd bestuur werd uitvoerig gesproken. De voorzitter zeide, dat men met het volste recht steun vragen kan. De heer T. Kliffen had gelezen, dat de ge ringe oogst aan de mindere bemesting werd geweten. Dat werd door den voorzitter be streden. Dat wordt niet door het H. B. gezegd. De heer S de Ruiter begreep niet, dat de N. T. B. steeds op steun aandringt. Men moet aansturen op een loonende prijs van het product; voldoende steun krijgt men toch niet. Er moet gesaueerd worden, dan heeft men ook recht op een loonende prijs. Daar zal iets tegenover moeten worden gezet, b.v. „staking". De voorziter merkte op, dat het eerste, waarvoor gewerkt wordt, loonende prijzen te krijgen is. Als men dat niet krijgt, moet men steun vragen. Het hoofdbedrijf loonend zijn. Dat standpunt van het H. B. werd verschillende sprekers afgekeurd. Het niet uitmaken, welk product men verbouwt. De heer S. de Ruiter becritiseerde de aard appelsteunregeling van dezen zomer. Als Duitschland niet afgenomen had, was de minimumprijs op 0.75 terecht gekomen. De voorzitter bepleitte meer organisatie van de tuinders. Daar zit de kracht in. De steunvtrleening voor pokkige aard appelen werd besproken. Eenige leden waren van oordeel, dat pokkige aardappelen min derwaardig waren. In de nngvergadering is aangenomen, dat voor propaganda eenige sprekers zullen op treden voor ledenwerving. Daarna ging men accoord. In verband met de propaganda merkte de heer Du Burck op, dat er tegenwoordig ele menten in dc N T. B. zitten, zooals Volkers en Borst, die eigenlijk niet in de N. T. B. be- hooren. Deze werken de N. T. B. juist tegen. Ze moesten er eigenlijk uit. De voorzitter was het hiermee eens. Op de congressen wordt er steeds ruzie gemaakt doot derge lijke heeren. De handelwijze dezer heeren werd sterk afgekeurd. Over het verhinderen van verkoopingen zijn twee gedachten in de N. T. B., zeide de heer Jb. Kramer. Spr.'s bedoeling was de executie's te voorkomen door middel van de plaatselijke vertrouwenscommissies. Totdat de regeering ingrijpt in deze materie. Het verhinderen van verkoopingen zooals het boerencomité wil, is veelal schadelijk voor den betrokken persoon. De minnelijke schikking werd geprefe reerd. r Men zal actie voeren voor verlaging van moet door moet hypotheekrente. Ook de rechten van den hypotheekgever moeten in aanmerking worden genomen. Daarna sluiting. 'Zoo is de laatste van de vier kermis sen aan den Langendijk, de „Luize- knipper-kermis", vreedzaam voorbij ge gaan. Zondag bad alleen de Cinema Schin kel met de film de Jantjes flink bezoek, ook 's Maandags nogal, doch de tooneel vereeniging van Dirkshorn had slechts een 40-tal bezoekers. Ook de Centraal bioscoop had niet veel bezoek. Maandagmiddag werden in 't lokaal van den heer K. Hart kinderspelen ge organiseerd. De uitslag is: Jongens 6 en 7 jaar, kurken uit zond zoeken: 1ste prijs S. de Vet Kz.; 2de pr. G. Swager Jz.; 3de pr. T. Kliffen Kz. Jongens 9 en 10 jaar, bal in een mand gooien: 1. J. Bankersen, 2. Jb. Schoen, 3. K. Rezelman. Jongens 11—13 jaar, uit een spel do minee dubbel zes zoeken: 1- N. Carnas, 2. C. Biersteker. Meisjes 7 tot 10 jaar, bal op een bordje: 1. Jo de Hart; 2. Janni Wit; 3. Inna de Hart. Meisjes 11 tot 13 jaar: kurk van een lepel slaan: 1. Corri Hoogeboom; 2. Annie Kramer. De heer Jac. Prins, Dijkgraaf van den Polder „Grafterweer" alhier heeft alszoo- danig zijn ontslag gevraagd wegens druk ke werkzaamheden. De gemeenterekening, dienst 1933, sluit oip den gewonen dienst met een voor- deelig slot van ruim 110000.—. De voordracht voor de benoeming van een armvoogd (vacature H. Rezelman) luidt als volgt: 1 G. van der Sluijs; 2 P. Vries, beiden wonende te Schagerbrug. Dit roode bord met witte streep beteekentt gesloten voor alle ver keer in dexe richting (Ongecorrigeerd ZOMERTIJD-OONTROLE. Op 7 October. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de gemeentebesturen een circu laire doen toekomen, volgens welke in ver band met het eindigen van den zomertijd op 7 October a.s. te drie uur in den voormiddag deze besturen gelieven toe te zien, dat de tijdsaanwijzing op de openbare door het ge meentebestuur beheerde klokken van evenge noemd tijdstip af weder in overstemming zijn met de tijdregeling van den middelbaren zonnetijd van Amsterdam, welke tijdsrege- ling alsdan aanwijst 2 uur in den voormid dag. WETTELIJKE REGELING VAN DE VIVISECTIE? Met toezicht van staatswege. Naar wij vernemen overweegt de regee ring de indiening van een ontwerp van wet tot regeling van de vivisectie. Het zou in de bedoeling liggen een beperking in te voeren van een aantal gevallen, waarin vivisectie zuiver in het belang der wetenschap voort aan zal zijn toegelaten met een daarmede gepaard gaand toezicht van staatswege, in de verte navolgend, doch niet zoover gaan de als het in Ehiitschland geldende stelsel. Verleden jaar is den minister een voor ontwerp met omstandige toelichting aange boden door een commissie, welke was inge steld onder voorzitterschap van den voor zitter van den Gezondheidsraad, dr. Jo- sephus Jitta. Hedenmorgen kwam een stoomboot van de Drentsche Stoombootmij. op 't Zwarte Water te Hasselt in aanvaring met de met grint ;eladen tjalk van de gebr. van der Kooy uit Ineek. De zijwand van het tjalkschip werd {;eheel gesplitst en het schip zonk onmiddel- ijk. De twee opvarenden konden zich met moeite in den opduwer redden. De boot van de Drentsche Stoomboot Mij. kon doorvaren. De gebr. van der Kooy zijn niet verzekerd. De Rijkswaterstaat neemt maatregelen voor de veiligheid van het scheepvaartverkeer. Pelikaan (terugreis) arriveerde van Cairo te Boedapest. Oehoe (terugreis) arriveerde van Bata via te Singapore. Havik (heenreis) arriveerde van Calcutta te Bangkok. Koning Gustaaf van Zweden heeft gisteren aan verschillende kerkelijke autoriteiten een schrijven gezonden, waarin deze verzocht wordt de geestelij ken te laten bidden voor prinses Sybilla, de gemalin van prins Gustaaf Adolf, den oudsten zoon van den kroonprins, die binnenkort een blijde gebeurtenis tege moet ziet. De koning heeft verzocht, dat aan het gebed: „God zegene en bescherme den koning en zijn Huis", zal worden toege voegd: „en vooral de hertogin van Vasterbotten". Prins Gustaaf Adolf heeft den titel van hertog van Vasterbotten. De blijde gebeurtenis wordt verwacht tegen het einde van de maand October. De officieels aankondiging van zulk een gebeurtenis geschiedt in Zweden meestal door middel van het verzoek aan de kerkelijke autoriteiten, ongeveer een maand voor de geboorte om speciale gebeden te storten. De leider van de inmiddels geëindigde Amerikaansche textielarbeiders-staking, heeft gister een scherpe waarschuwing aan de werkgevers gericht. Hij geeft den werkgevers vier en twintig uur tijd, om de ontslagen van arbeiders weder in te trekken. Gorman schat het aantal gediscrimi neerde arbeiders op honderd duizend Hij is vastbesloten bij president Roose- velt een scherp protest in te dienen, in dien zijn waarschuwing van gister zon der uitwerking zou blijven Over de massa-ontslagen heerscht on der de arbeiders groote ontevredenheid Vooral in de zuidelijke staten is de toe stand eenigszins gespannen. In de fa brieksstad Columbus in den staat Geor gia heeft de gevolmachtigde van de vakvereeniging van textiel-arbeiders verklaard, dat de arbeiders opnieuw in staking zullen gaan, indien niet onver wijld iedere arbeider, die vóór de sta king werk had, weder in dienst genomen wordt. Gisteren had de derde gemeenschappelijke oefening van de marine plaats. Een rocx convooi, bestaande uit twee transport schepen „Medusa" en „Douwe Aukes" en be schermd door de „Hertog Hendrik" en de drie torpedobooten, Z V, Z VI en Z VIII be vonden zich bij het dagworden vijf mijlen be westen de Noord-Hinder. Blauw had daar van bericht gekregen en trachtte dit convooi te vernietigen, in de eerste plaats door aan vallen van de vier onderzeebooten, waarbij de verkenning zou worden uitgevoerd door de jagers „Evertsen" en „Piet Hein", bene vens twee groepen van drie vliegtuigen In de tweede plaats tegen het invallen van de duisternis door een nachtelijke torpedo- aanval van de beide jagers. Om 7 uur in den morgen bij goed weer en kalme zee ving het convooi den opmarsch aan in de richting van het lichtschip Haaks. Uit onderschepte verkenningsberichten van blauw viel reeds na enkele uren op te maken, dat vliegtuigen het convooi hadden gevonden. Opstekende wind en toenemende zee dwong de vliegtuigen de verkenning af te breken en naar het vliegkamp terug te keeren. Weldra verschenen ook de beide jagers aan de kim. Het geschut van de „Hertog Hendrik" dwong hen op grooten afstand te blijven, doch zij lieten 't convooi, dat al zigzaggend met het oog op onderzeebootgevaar zijn weg vervolgde, den geheelen verderen dag niet meer los Kort na den middag gaf de „Medusa" het eerste alarmsein voor onder- zeebooten. Het was de O XIV, die op 500 M. van de „Hertog Hendrik" boven kwam, aldus een succesvollen schijnaanval marqueerende Ongeveer een uur later kwam d» K 16 op grooten afstand achter het convooi boven en was er dus niet in geslaagd tot een aanval te komen. Tegen 4 uur 's middags ontdekte men op de „Hertog Hendrik" op grooten af stand aan bakboord 'n boven water varende onderzeeboot die weldra als de K XVII werd herkend. De boot trachtte heimelijk met groote vaart voor het convooi te komen om dit dan onder water aan te vallen. De Z V werd uitgestuurd om de boot te vernietigen, maar voor dat deze de K XVII kon bereiken, verdween deze onder water om een aanval te ontwijken. Om een aanval van deze boot te ontwijken, maakte het convooi toen een groote koers verandering naar stuurboord. Het noodlottig gevolg was evenwel, dat het daardoor precies in de armen liep van de O XV, welke onge merkt aan stuurboord een gunstige aanvals positie had weten te bereiken en om 5 uur een succesvolle schijnaanval op de „Hertog Hendrik" uitvoerde. Na afloop van de gisteravond in ,,'t Gulden Vlies" alhier ge houden N.S.B.-vergadering is door de politie proces-verbaal opgemaakt tegen den spreker ds. v. Duyl, terzake van overtre ding van het nieuwe artikel 137a Wetboek v. Strafrecht, waarin strafbaar is gesteld het in belee- digenden vorm zich uitlaten over het openbaar gezag. Naax aanleiding van dit proces-ver baal kunnen we nog het volgende mede- deelen. (Zie het verslag van die rede in dit nummer). Zooals te doen gebruikelijk is, was er in de pauze gelegenheid tot het schrif telijk indienen van vragen. Een vragen steller wilde inlichtingen hebben over het geval bij de semi-officieele Alkm. Landbouw-Crisis-organisatie, waar het personeel met ontslag was bedreigd, in dien men eenige sympathie toonde met de N. S. B. Ds. van Duyl vroeg zich af, hoe dat mogelijk was. Immers in de grondwet staat toch: Ieder Nederlander kan, onge acht zijn politiek, voor een rijksbetrek king in aanmerking komen. Hier is het recht verkracht, de grond wet op zij geschoven en hen, die dat ge daan hebbben en ik durf hier alles riskeeren noem ik landverraders. Waarom, zoo vroeg spr., wordt alleen naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 September. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te Weenen. Laagste barometerstand 737,1 m.M. te Seydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 28 September: Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zuidelijke wind; nevelig tot half be wolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. Geseind te De Bilt te 9.05 uur aan alle posten: „Attentiesein neer Nadat een secundaire van de afne mende depressie bij IJsland hier te lande eenige regen had gebracht, is er krachtige ontwikkeling van den hoogen druk gevolgd en zijn de luchtdrukver- schillen in onze omgeving toegenomen. Hoewel ten westen van Ierland weer een vrij diepe depressie nadert is het toch waarschijnlijk, dat de opklaring thans iets zal duren. Aan de Noorsche kust stormt het uit zuidwest en west. Ook Zweden heeft buiig weer. In Schotland waait het nog krachtig uit west maar klaart het weer op. In Duitschland valt in het noorden nog regen, overigens is het daar en in Frankrijk kalm weer met ochtendnevels. LICHT OP Hedenavond voor rijwielen, motor rijtuigen en andere voertuigen 7.28 uur licht op. en altijd weer een N.S.B.-er een dergelijk iets aangedaan? Nooit zal men dat een S.D.A.P.-er doen. Waarom? Omdat hij lid is van het concern C. en A. (Colijn en Albarda). Door deze uitlatingen was spreker in strijd met het nieuwe artikel 137a van het Wetboek van Strafrecht. Dit artikel stelt strafbaar bepaalde geschriften, af beeldingen, tentoongesteld of verspreid, indien men weet of ernstige redenen heeft te vermoeden dat in het geschrift of op de afbeelding een strafbare uit drukking voorkomt. Strafbaar zal zijn zich in het openbaar mondeling of bij geschrifte of afbeeldingen, opzettelijk in beleedigenden vorm uit te laten over het openbaar gezag,- een openbaar li chaam of een openbare instelling. Een tweede belangrijke wijziging wordt gevormd door de opneming van het art., waarbij men strafbaar wordt ge steld, wanneer men zich in 't openbaar, mondeling of bij geschrifte of afbeel dingen opzettelijk in beleedigenden vorm uitlaat over een groep van de bevolking of over een ten deele tot de bevolking behoorende groep van personen. In verband hiermede is na afloop van de openbare vergadering tegen ds. v. Duyl door de Alkm. politie proces-ver baal opgemaakt. RUIT VERIELD. Gistermiddag ongeveer half zes loste men in de Boterstraat, bij het magazijn der firma de Wild, een vrachtauto met ijzeren buizen. Een kar, met paard be spannen wachtte tot het verkeer weer vrij kwam, toen een paar buizen van de auto vielen. Het paard schrok, liep ach teruit en drukte den wagen door een spiegelruit van den Boekhandel Kühne, welke geheel vernield werd. Verzekering dekt de schade. OPENING NED. CONSERVATORIUM. Het bekende Nederlandsch Conservato rium, hetwelk in verscheidene plaatsen van Nederland reeds vele jaren is gevestigd, opent met begin October een nieuwe afdee- 'ing te Alkmaar. GESLAAGD. Voor het politiediploma Alg. Ned. Politie- )ond slaagde te Amsterdam dë heer C. Roos te Alkmaar. DE BAKKERS ZIJN UIT. I Gistermorgen ontvingen de huismoeders n Bergen en Schoorl van de broodbakkers de mededeeling, dat ze maar voor twee dagen nood moesten nemen, aangezien er heden niet gebakt werd, omdat zij collectief een bezoek gingen brengen aan een broodfabriek. Er waren huismoeders, die deze mededee- ing niet zonder ontstemming ontvingen, omdat hun huisgenooten het al allesbehalve >rettig vinden 's Maandagsmorgens brood ran des Zaterdagsmorgens te moeten eten. .akoniek verklaarde de bakkers, dat ze het jrood toch maar moesten nemen, want bij' geen enkele bakker in de plaats zou men versch brood kunnen krijgen. De bakkers wilden uit en wij verheugen ons er over, dat ze vandaag zulk mooi weer hebben en dat de jakkers in Schoorl en Bergen zoo'n hecht gilde vormen. Toch zou het voor het publiek >rettiger zijn, wanneer deze reisjes gesplitst gemaakt werden. Het publiek kon dan toch versch brood bekomen en dan werd niet uit iet oog verloren, dat de bakkers er zijn voor het publiek en voorkomen, dat enkele huis moeders, met ontstemming haar brood uit Alkmaar liet komen. Ook de doktoren gaan niet gelijktijdig een dag uit de gemeente en wij zien niet in, waarom de houders van d< gezonde apotheek dit wel moeten doen. Indien het echter de bakkers schikt, zouden we toch beleefd willen vragen, deTgelijke uit stapjes niet in het zomerseizoen te houden.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2