Openbare N.S.B.-vergadering ,,'t Gulden Vlies". in DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. Ds. v. Duyl over: De Middenstand en Werkloozenvraagstuk. het Spreker na afloop geverbaliseerd. Daarnaast staat nog een schuld aan den architect van het gebouw groot pro resto 1995welk bedrag in den loop van en kele jaren moet worden afbetaald. Zeer nauw met deze financien verbonden zijn de financien van het Badhuis Het be hoort in eigendom aan de afdeeling toe voor eventueele vei liezen op de exploitatie 18 u afdeelm? aansprakelijk. ^dhuis staat nog een hypotheek groot 14811.— waarop dit jaar aan rente en aflossing rond 1400.— moet worden betaald. Voor den grond is de afdeeling aan de gemeente Alkmaar nog 764 verschul digd waarop dit jaar 186.50 aan aflos sing en 33.57 aan rente moet worden be taald. Bovendien heeft het badhuis nog een schuld van 984.van de verbouwing in 1929/30 afkomstig. g Dit alles is een dorre opsomming van cij fers maar het belang van deze opsomming zal U, aldus spr., duidelijk worden in ver band met het volgende. Ten nauwste toch met eerder genoemde verplichtingen hangt samen de ontvangst van contributies van de leden der afdeeling daar dit practisch gespreken onze eenige inkomsten zijn; noch de afdeeling noch het badhuis genieten toch subsidie, Tn welken vonn ook. van Rijk, Provincie of gemeente. Tot onzen grooten spijt zijn tengevolge van de slechte tijdsomstandigheden de ont- vangsten aan contributies in dalende lijn bij vrijwel constant ledental; wij zijn derhalve genoodzaakt te bezuinigen waar zulks mo- gelijk is. Daarom zal aanstonds ook worden voorgesteld de belangrijke subsidies die wi telken jare aan de vereeniging „Huisverzor ;lng". Zuigelingen bescherming" en TBC, jestrijding geven, te besnoeien en in over eenstemming te brenger, met onze inkomsten Het spreekt vanzelf dat wij hiertoe niet dan slechts zeer zijn noode overgegaan. Profiteert van het Badhuis. De ontvangsten van het badhuis zijn dit jaar ook verminderd; ik wil van de gelegen heid gebruik maken deze instelling in Uw belangstelling aan te bevelen. Van welk be lang de groote reinheid van lijf en leden voor de volksgezondheid is. behoef ik II niet te vertellen. Des te m*er is het tv betreuren, dat in een stad van nu meer dan 30000 inwoners zoo weinig gebruik wordt gemaakt van deze instelling. Naar mijn meerling is onbekendheid met het bestaan van het badhuis hiervan de oor zaak; de tarieven toch zijn, in het pijzonder voor leden van het Witte Kruis zoo laag ge stsló dat dit kleine offer 'en bate van uw gezondheid in het algemeen toch geen be zwaar mag zijn. Het moet in de toekomst niet meer moge lijk zijn aat wij in de begrooting van het badhuis een nadeeiig saldo aantreffen zooals dit thans 't geval is. Helpt U daartoe mede; het badhuis verdient een druk bezoek. Naar aanleiding van deze beschouwingen kan ik, aldus spr.. er ook niet genoeg op aan dringen, dat onze leden hun contributies niet zullen verlagen. Gij moet Uw lidmaatschap beschouwen als een soort van verzekering tegen plotselinge, onverwachte en daardoor dubbel onaangename uitgaven bij ziekte of ongeval van U of van Uw huisge nooten. Indien gij allen wist welk prachtig materiaal onze afdeeling U bij ziekte of on geval ter beschikking stelt, hoe alles in het magazijn wordt verzorgd en steeds wordt getracht den leden in al het mogelijke van dienst te zijn, gew.s Uw uitgave van enkele guldens over een geheel jaar is dan toch werkelijk niet te veel. ook in dezen zwaren tijd. Bovendien steunt ge een werk van groot publiek be'ang. De samenwerking met het Wit- Gele Kruis. Dat wij in staat zijn onze leden het beste materiaal te verstrekken, komt door, dat onze afdeeling een bloeiende is. Ik wil U in dit verband wijzen op de gelukkige wijze waar op in onze gemeente samenwerking is ver kregen met de plaatselijke Wit-Gele-Kruis organisatie. Die samenwerking, ontstaan door het initiatief van der. zeer Eerwaarden deken Rengs alhier, is oevestigd in een con tract met het Wit-Gele-Kruis, gesloten in 1930 voor den duur van jaren. In dat contract overwegen partijen o.m. „dat tot het doel van beide partijen behoort het versfrekken van verschillende verple gingsartikelen en ijs aan leden, die door ziekte daarvoor in aanmerking komen" Voorts „dat het Witte Kruis ceze taak reecis een lange reeks van jaren heeft vervuld, een uitstekend ingericht magazijn heeft en thans piannen had om over te gaan tot het stichten van een nieuw magazijngebouw, gelegen in het centrum der stad". Verder overwogen partijen „dat het Wit- Gele Kruis nog in het geheel geen verple gingsartikelen heeft en bovendien het Wit- Gele Kruis het in het belang achtte van zijn kdeii, dat deze lia blijven van het Witte Kruis om daarvan de verplegingsartikelen en ijs te kunnen betrekken". Verder overwegen contractanten dan nog, dat het Wit-Gele Kruis door zelf voor hare leden het ver strekken van verplegingsartikelen ter hand te nemen, wat ten gevolge zou hebben, dat hare leden zouden gaan bedanken voor het Witte Kruis, den bouw van een nieuw maga- 2ijngebouw voot het Witte Kruis in gevaar zou brengen en zij bereid is hare medewet King te verleenen om de stichting van een dusdanig gebouw te bevorderen. Na er.kele hier minder terzake doende over gingen omtrent de verdeeling van even tueele subsidies komen partijen dan overeen als volgt' „Het Wit-Gele Kruis verbindt zich tegen over het Witte Kruis om te bevorderen, dat hare leden lid blijven of worden van hel Witte Kruis en hare zorgen niet uit te strek ken over het verstrekken van verpkgings artikelen en ijs en tot het stichten van een ergen magazijn". Toen deze overeenkomst gesloten was, kon uitvoering worden gegeven aan die plannen om het Witte Kruis uit te bouwen tot wat het nu is. Daardoor bleet het verstrekken van ver plegingsartikelen en ijs in handen van die oiganisatie die dit reeds gedurende enkele tientallen jaren deed ten trenoege van aft genoege gemeente en van het publiek in den ruimsten zin des wooros. gezindten in onze gemeente en ten voor deele van ï>pr. achtte het noodig melding van dit feit te doen, omdat naar het schijnt niet ieder 1"? vr °P,o* hoogte is, getuige het verslag in het N- H. Dagblad van de vergadering van het Wit-Gele Kruis op 5 Maart j 1. en een later ingezonden suk in de Alkmaarsche Courant d.d 14 Maart. Wij kunnen ons. al. dus spr., gelukkig achten, dat in onze ge- ,Z0° nuttige instelling reeds sinds tot heil van de zieken van alle gezindten kan werkzaam zijn op de basis van onder linge samenwerking. aanw«i£c pers nog ver- zocht had, zijn openingswoord onverkort "wncn, werd overgegaan tot de be handeling der agenda. De agenda. De beschrijvingsbrief voor de 77ste alge meene vergadering, welke 2 October a.s. te Amsterdam zal worden gehouden, leverde geen discussies op. De heer Saai werd ver volgens aangewezen als afgevaardigde der afdeeling naar deze algemeene vergadering, terwijl als diens plaatsvervanger gekozen werd de heer Voorthuizen. Wegens enkele candidaatstelling werden de heer en D. Saai en G. A. Verkade zonder stemming herkozen als bestuurslid, terwijl in plaats van dr. Bromberg met 29 stemmen van de 42 werd gekozen de heer Huting. De begrootingen. De secretaris-penningmeester, de heer G. A. de Lange, legde vervolgens aan óe verga die van het dering de begrooting Witte Kruis, deze sloot op voor. Wat betreft een ontvangst er uitgaaf van f 10.500 wat het badhuis betreft, werden de inkomsten bepaald op 4625 en de uitgaven op 5073.69, zoodat het nadeeiig saldo zou bedragen f 448.60. Naar aan'eiding van deze laatste begroo- ting werd er nog op gewezen, dat van het badhuis meer gebruik moest worden gemaakt, terwijl naar aanleiding van een vraag de secretaris opmerkte, dat de werkloozen op vertoon van hun werkloozenkaart voor 5 cent een bad kunnen krijgen. Tot lid der kascommissie werd de heer Kloos benoemd en toen werd na enkele op merkingen óe vergadering gesloten. Daar de groote zaal van de „Harmo nie" in gebruik wordt genomen door stands van de Gamit, is gisteravond de eerste openbare N S B. vergadering van het nieuwe winterseizoen in ,,'t Gulden Vlies" gehouden. Spreker was ds. G- v. Duyl uit Hilversum, die zich als actueel onderwerp had gekozen De Middenstand en het Werk loozenvraagstuk. De zaal was zoowel beneden als boven tot in alle hoeken bezet. Op het tooneel den gebruikelijken aanblik: de achter wand met nationale vlaggen bespannen, slechts in den hoek een teekening van den leider, ir. A. A. Mussert, en in het midden een schilderij van H. M. de Ko ningin. Het was half negen, toen de kringlei der der N. S. B., afd. Alkmaar, Mr. v. Leeuwen, met een enkel woord de vergadering opende en het woord gaf aa i ds. v. Duyl. Het is nog maar korten tijd geleden, aldus begon spr. zijn betoog, dat onze geëerbiedigde Koningin in den gouden koets naar de Ridderzaal reed. om daar de Troonrede uil te spreken. Dat is nu eenmaal het gebruikelijke moment, dat het parlement zijn arbeid weer zal her vatten. Het is echter van algemeene be kendheid, dat H. M. de Koningin deze Troonrede niet zelf heeft opgemaakt, iraar dat deze Troonrede haar door den ministerraad wordt voorgelegd, die daarin zorgvuldig heeft verzwegen wat nu eigenlijk van het meeste belang is. Zulk een misbruik, volksgenooten, zulk ee mechanisch functionneeren van het Hoofd van den Staat zal in onzen Staat niet kunnen voorkomen. Geen woord, maar dan ook geen woord staat er in die Troonrede van het werk loozenvraagstuk. Sinds eind Aug. is het leger werkloozen met 18000 man ver meerderd tot 324.574. Dat is dus sinds die „sterke man", waar zoo om ge schreeuwd werd, aan het bewind kwam. De tegenwoordige regeering met haar vele plannen en commissies mist alle verantwoordelijkheidsbesef. Meer dan 1 ntillioen mannen en vrouwen leven als wanhopigen, en in de Troonrede leest men zelfs geen enkel woord van meege voel met deze menschen. Wat is er in 1933'34 gebeurd? Wat is er tot stand gekomen? Niets dan het on grondwettige verbod der N. S. B. Noemt u eens één grootsche gedachte van het huidige demo-liberale bewind? Ja, zult ge zeggen, we hebbe ntoch een 00-mil- lioen-planl Dat plan is er ook, maar daar is alles mee gezegd. De grijze mannen, die ons thans regeeren, hebben geen haast en er moet eerst uit den treure beraadslaagd worden met de vakvereenigingen, die zich met de loonen der arbeiders niet kunnen vereenigen. Het einde van dit „mooie" plan zal even droevig zijn als het begin. Wat wil de N. S. B. dan? Ten eerste moet men niet denken, dat nu die N. S. B. is een vadamecum voor alle pijnen. We begrijpen heel goed, dat wij niet in één slag alles kunnen goed maken, wat door anderen verknoeid is. We begrijpen heel goed, dat de proble men uiterst lastig zijn en we kunnen niet en dat kan niemand de crisi6 zoo maar oplossen. Maar we hebben duidelijke richtlijnen, en die komen in ilaats aan de ge kort hierop neer. Denk in de eerste p! huwde vrouw in openbaren dienst. Denk aan die 253 Amsterdamsche onderwij zeressen, die gehuwd zijn met 253 Am sterdamsche gemeente-ambtenaren, ter wijl ruim 600 onderwijzers in Amsterdam alleen zonder werk loopen. Dat is fout en zal in een nat.-soc. staat niet voor komen. Denk verder aan de cumulaties van betrekkingen. Ge weet niet half, hoeveel d&t voor komt. In onzen staat zullen de hooge autoriteiten zich niet elkaar den bal toegooien. Want het is te eenenmale onmogelijk, een land te regeeren met leuzen en praatjes. Dat moet zijn met het hart en de liefde voor 't volk. De arbeider wordt verwaarloosd en volkomen begrijpelijk ls zijn afdwalen naar het communisme. Wat ls de diepere oorzaak van den opstand in de Jordaan? De bewoners, di- vroeger erg oranjegezind waren, be grepen, dat ze aan willekeur werden prijs gegeven en de spanningen moesten barsten en zijn gebarsten ten koste zelfs van menschenbloed. Dit alles is een uitvloeisel van dit systeem. Ünrerht wreekt zich altijd De orde is hersteld, maar de schande blijft. Wij zouden tewerkstelling op veel grootere schaal willen. B.v. ook droog legging in sneller tempo. De besprekingen te Batavia tusschen Japan en Ned.-Indië zijn vastgeloopen. Gevolg: Japan absorbeert onze uitvoer. In Twente moesten reeds vele fabrieken gesloten worden. De Twentsche bank in Hengelo heeft in één slag 500 arbeiders het hoofd om gedraaid. Waar is dan die Hollandsche durf van vroeger, toen ieder mensch nog recht had op een gerechtvaardigde plaats? En dat kan weer, indien de geest veranderd is. Spr. zal geen lofredenen op Duitsch- land afsteken, maar een enkel voorbeeld zal voor Nederland leerzaam zijn. Het aantal werkloozen in Duitschland is tot 70 pet. teruggeloopen. Jonge mannen zijn te werk gesteld. Ook hier zal dat gebeuren (applaus). Ons volk zal een toekomst hebben, indien het in staat is om mee te doen met de N. S. B. Voor ons, N. S. B.-ers, is het moeilijk om de handarbeiders te winnen, omdat ze nog geklonken zitten aan hun marxis tische partijen, die hen vertellen, dat de N. S. B. het eind is van hun vrijheid. Ge kent de straatslet „Vrijheid, arbeid, brood?" Die spuit het gemeenste gif in de huizen, om de arbeiders te overtui gen. Hoe lang zal de arbeider nog luiste ren naar dit liederlijk bedrog. We missen de eerlijke liefde van den arbeider. Nóg zijn er duizenden arbei ders, die de leugentaal van de roode pers gelooven. Spr. citeert dan een verhaal uit „Het Volk", waarin beweert wordt, dat Dr. v. Duyl zichzelf zal gaan uitroepen als op volger van Mussert. Lukt dat niet, dan een eigen partij. (Gelach en gejoel). Spr. erkende de goede dingen, die de S. D. A. P. in de historie had weten tot stand te brengen. Maar historie is nog geen geschiedenis en ds S. D. A. P, heeft zich zelf thans opgehangen aan den waan van het Internationalisme. De geest van „wij eischen, wij willen hebben" moet verbannen worden. Ons volk moet zich „bundelen", wil de een heid in alle bedrijven komen, van wat werk geeft en werk neemt. Mussert heeft aan spr. gezegd, iets ove-- den middenstand te vertellen. Het middenstandsvraagstuk. In zekeren zin had spr. dit al gedaan. Maar de middenstand heeft zijn typische zorgen. Want met angst en benauwd heid vraagt de middenstander zich af: Hoe lang nog? Waar moet dat heen? Gij, middenstander, hebt al het besef, dat de regeering zich uw dro:f lot aantrekt? Is u ooit gevraagd of de omzetbelas ting u welgevallig was. U bent ook bui ten de contingenteeringen gelaten. Im mers, men handelt over u, buiten u en zonder u. Dat is in een nat. soc. staat anders. Daar zijn de corporaties en daar is het uit met het spel achter de schermen. Minister Kalf belast het moderne ver keer (auto) om met de opbrengst daar van het anthieke verkeer (trein) op de been te houden. En hoe komt dit alles. Eenvoudig omdat men de baas wil spelen over elkaar. In de N. S. B. is elke leider aansprake lijk en dat zal zijn verantwoordelijk heidsgevoel verscherpen. Daarom ook heeft elke stand het recht om eigen leven te organiseeren. BIJ ons gaat het om het Nederlandsche volk in zijn ge heel. Lukt dat niet, dan is het fascisme mislukt en dan staat ons land aan zijn graf. Wij beloven u niets. Geeft uw arbeid aan de N. S. B., tot opbouw van het va derland. Komt en helpt ons, want de strijd is nog niet geëindigd. De N. S. B. zal deelnemen aan de verkiezing van de Prov. Staten. Dit zal niet alleen een ver rassing voor ons, maar ook voor de par tijen worden. Dan zal blijken, dat men genoeg heeft van al die splitsingen. Zoo gaan we voorwaarts naar den dag der nieuwe natie. (Hou-zee-geroep). Stoort u verder niet aan de groote dag bladen, Pas vooral op voor die glibberi ge „Telegraaf". Die wil ieder te vrind houden, vandaag liberaal, morgen fas cistisch en overmorgen alletwee. 't Gaat er om: hoe hou ik m'n klantjes bij elkaar. Dan hebben we nog Tante Betje (Het Handelsblad) en de azijnzure me neer met den hoogen hoed (N. R. Crt.) In die bladen stond ook het a.s. wetje, waarbij partijen met 3 en minder zetels uitgestooten zullen worden. M. a. w. dui zenden stemmen worden dus waarde loos. En dat is natuurlijk geheel gericht tegen de N. S. B. Maar dan zou men het getal 3 op 12 moeten zetten. (Applaus), We willen terug naar onze oude fier heid, omdat de N. S. B. in zich draagt den Nederlandschen «tam. Straks moet gij, niet-N. S- B.-er, een keus doen. Wat doet ge dan? Blijft ge toekijken. Of komt ge ons helpen? Ons is gelaten dat stomme stembiljet. Dat legale middel zal ons naar ons doel brengen. Wilt ge thuis blijven of in uw politieke stallen? Blijft ge loopen achter de leiders, die geen leiders zijn? Neen immers, toont eens een daad als Neder lander. Helpt Mussert naar het doel: een eensgezind volk, dat uitbant den strijd van zelfzucht en uitbuiting, een volk, dat orde kent, gezag en discipline, dat tracht te leven: één voor allen, allen voor één. Hou-zee. (Stormachtig ap plaus). Na de pauze. In de pauze was er gelegenheid tot het stellen van schriftelijke vragen. Hier van werd druk gebruik gemaakt. Bij deze vragen waren vele van het bekende gehalte over concentratiekam pen enz. Interessant was de beantwoording van de vraag: Heeft een semi-officieele in stelling als de Alkmaarsche Landbouw crisis-organisatie het recht haar oerso- neel te ontslaan, indien blijkt, dat men sympathiseert met de N. S. B.? Spr. vroeg zich af, waar het op zoo n manier naar toe moest. Altijd en alleen is de N. S. B. er het kind van de reke ning. Heeft men dat ooit een S. D. A. P.-er gedaan? Een krasse uitlating. Neen. Want die is lid van het concern C. en A. (Colijn en Albarda). (Gelachl. In de grondwet staat: Iedere Nederlan der kan een rijksbetrekking bekleeden Hoe klopt dat? Hier is het recht verkracht, de grondwet op zij geschoven en zij, die dat gedaan hebben, noem ik en ik durf alles te riskee- ren landverradersI (Applaus). Weten ze dan niet, dat ze hierdoöt- hun beste burgers uit de rijksbetrekkin gen stooten? Men meent, dat men door onderdrukking een nieuwe gedachte kan dooden. Maar zoo is hel nog niet. Het geval-Kees Frenay, Een vragensteller wilde inlichtingen hebben over het geval Kees Frenay (die, zooals men weet, juist een dezer dagen uit de N. S. B. is getreden). Deze vraag, aldus spr., verdient een ernstig antwoord Wat geschied is, spijt spr. Want wat Kees in Rusland ais com munist had ontdekt, was een nationaal bolsjewisme. Hij had gezegd, dat het een nat. soc. zonder geest was. Nu had Kees echter een heldere kop en nad veel uit en door het fascisme geleerd. Hij was vermoeid van geest En Mus sert had gezegd: Kees je moet rust nemen, om je te bezinnen over het nat soc Dat had hij geweigerd en toen moest onverbiddelijk de scheuring ko men. Er zit iets zieligs in het geval Hij had zich den tijd moeten gunnen. Nu heeft hij voorbarig gegrepen en wie zoo heen gaat, is dood voor ons. (Diepe stilte i De persvrijheid. Op een vraag over de persvrijheid, hekelde spr. alles wat hiermee tegen woordig samenhangt en hij sprak er zijn groote ontstemming over uit, dat we thans een corruptie-pers hebben in handen van het groot-kapitaal. Na nog een opwekking om vooral tot de N S B. toe te treden, om haar sterk en groot te maken, eindigde 6pr. zijn met aandacht aangehoorde rede, waar na door een krachtig applaus van de aanwezigen zijn betoog onderstreept werd. Tot slot werd het eerste complet van het Wilhelmus staande gezongen, waar na de vergadering rustig uiteen ging. (Voor het proces-verbaal, dat na af loop van de vergadering volgde, verwij zen wij naar het desbetreffend bericht onder Stadsnieuws.) DISTRICTSARBEIDSBEURS. Telefoon 838. Geopend voor werknemers van 9—12 uur. Op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel bij voorkeur van 2—5 uur (uitgezonderd Za terdag) voor werkgevers van 912 en van 2—5 uur). De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven groep bouwvakken: 51 grondwerkers, 34 metselaars, 13 voegers, 17 stucadoors. 16 op perlieden, 64 timmerlieden, 40 schilders, 1 tegelzetter, 3 betonwerkers, 1 stuc.-opper- man, 1 stratenmaker, 2 bouwk.-opzichters, 1 opz.-teekenaar, 3 waterbouwkundigen, 1 bouwkundige. groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 11 bankwerkers, 2 blikslagers, 5 carrosserie bouwers, 2 electriciens, 1 fraiser, 2 instru mentmakers, 2 ketelmakers, 3 klinkers, 7 loodgieters, 1 lijnwerker, 7 machinisten, 6 metaaldraaiers, 2 metaalslijpers, 15 mon teurs, l pianostemmer, 2 plaatwerkers, 3 rij wielherstellers, 2 scheepsbouwers, 2 scheeps timmerlieden, 6 smeden, 8 stokers, 1 tand- techniker, 1 tegenhouder, 2 vuurwerkers, 1 wagenmaker, 1 werktuigbouwkundige, 9 ijzerwerkers, 2 zandvormers. groep voedings- en genotmiddelen: 39 si garenmakers, 1 sorteerder, 2 kistenplakkers, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 2 slagers, 4 koks, 3 chocoladebewerkers, 2 suikerbakkers, 15 bakkers, 1 bierbottelaar. groep boek- en steendrukkerijen: 3 letter zetters, 3 drukkers. groep houtbewerking: 13 meubelmakers, 1 politoerden 8 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewerkers, 2 borstelmakers, 3 kistenma kers. groep landbouwbedrijven: 5 tuinlieden, 8 boerenarbeiders, 2 bloemisten, 1 kweeker. groep handel: 14 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden. groep verkeerswezen: 25 chauffeurs, 4 koetsiers, 15 pakhuisknechts, 14 magazijnbe dienden, 6 kellners. overige beroepen: 7 boekbinders, 1 was- scher, 5 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoen makers, 1 zeilmaker, 1 verfbereider, 4 incas- secrers, 2 huidenzouters, 10 kantoorbedien den, 4 zakkenstoppers, 1 kapper, 1 secretarie ambtenaar, 1 klompenschilder, 1 electro- technisch-ingenieur, 158 los-arbeiders, 32 transportarbeiders. gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 38, tabaksindustrie 13, overige beroepen 3. jeugdige werkloozen in diverse beroepen beneden 18 jaar: 25. geplaatst: 84 werkzoekenden, vrouwelijk personeel (aangeboden): 8 kantoorbedienden, 1 huishoudster tevens kraamverpleegster, 2 winkeljuffrouwen, 5 werksters, 5 dagmeisjes, 4 dienstboden. Alkmaar, 22 September 1934. De directeur voornoemd, ED. v. d. HEUVEL. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. In de week van 1825 September 1934 werden o.a. de volgende opgaven in het Handelsregister van de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Hollands Noorder kwartier ingeschreven: Nieuwe zaken- Den Helder F. H. Schoonhoven, melkhandel, Stein- straat 2. Amsterdamsche Fruithandel (G. Sluijter), Ooievaarstraat 85. Wijzigingen: Alkmaar: S. Vijzelaar, kruidenier, verplaatst van Hoorn naar Alkmaar, Comanstraat 32. B. Prijs, dameskapsalon. Filiaal gevestigd Langestraat 4. Firma Garel de Wild (comm. venn.). Han delszaak omgezet in een Naamlooze Vennoot schap. Firma H. C. Cloeck, Laat 98100. In- en uittreding vennoot(e). 183. Piet en Drein stemden toe, maar spoedig hadden ze spijt van hun voorbarigheid. Juffrouw Rita was niet erg ge makkelijk en ze liet Piet zoo haastig vegen, dat hij telkens over den bezem struikelde. 184. Drein was er geen haar beter aan toe. Die moest den grond schrobben en juffrouw Rita stond er de heele tijd bij te vertellen, dat het nergens op leek. Toen hij kwaad de boender neergooide, zei ze: „Dat zou je wel willen! Schrob ben zal je".

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7