Agenda Kruschen Salts £uchtoaait 'fxxwinciaai 'flieuws £aatste Betichten JCecA S. Schooi WeecAecicht Stad en Omgeving. WAARSCHUWING. H. NEVILLE HART SCHOEMAKER BERGEN. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer De 200 p.k. van Zijne Majesteit (rom.); hoofdrollen John Boles en El. Brendel. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voor-ielling. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Harten in strijd (rom.); hoofdrollen Kay Francis en Nils Asther. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De zoon van Kong (rom.-sens.) Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Zaterdag 29 September. 8 uur, 't Gulden Vlies, filmavond N.V.V hoofdnummer Cavalcade. 2 uur, De rustende Jager te Castriciim, algemeene vergadering Rijwielpadvereeni- ging Noord-Kennemerland. Zondag 30 September. 2 uur, Alkmaarsche wielerbaan, sluitings wedstrijden. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering De ro zenkrans, door De Vereenigde Schouwspelers Maandag 1 October. 8 uur, Waakt en Bidt, Ned. Chr. Vrou wenbond; spr. dr. Schu'te over De bouw van de koningsgraven in verband met den bijbel. Woensdag 3 October. 8 uur, De Unie, bridgewedstrijd. f 25.- ook ncinr mout. Eleganto moHol- 'U rï voot Domès<tri Heeren Wij bSioelcèp"'' 406 Hearengracht, Amsterdam sEehtekkrs kleding naar maat Matige prifzehc - TIJDSAANWIJZING. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Alkmaar brengen ter algemeene ken nis, dat in den nacht van 6 op 7 October a s. te 3 uur de stadsklokken één uur zullen worden teruggezet. Alkmaar, 29 September 1934. Burgemeester en wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, burgemeester. A. KOELMA, secretaris. gesteld. Dezen hebben toen den man opge dragen de onderhandelingen voort te zetten. De onderhandelingen vorderden zoo ver, dat de bibliothecaris op het pun* stond het vergif te ontvangen. Toen werd de vroegere pachter gearresteerd. Omtrent de motieven voor dii misdadige plan tast men nog in het duister. UIT CONCENTRATIEKAMP ONTSLAGEN. De straf voor de „Deensche" was te licht. Wij hebben de vorige week melding ge maakt van de opneming in een concentratie kamp van een Deensche jonge vrouw, nadat zij een gevangenisstraf van 8 maanden had ondergaan wegens landverraad. Zij zou uit Denemarken op reis naar Duitschland in Hamburg iemand die com munist was (doch dit was haar volgens haar zeggen onbekend) in verbinding heb ben gebracht met partijgenooten en was des wege tot 8 maanden veroordeeld wegens landverraad; de communist kreeg 5 jaar. Toen haar straftijd eind Augustus om was, werd zij niet vrijgelaten maar in een concen tratiekamp bij Hamburg geplaatst. Vertoo- gen van Deensche zijde tot de Duitsche autoriteiten gericht hebben thans tot gevolg gehad dat zij Maandagavond vrijgelaten werd. Dinsdagmorgen is zij te Kopenhagen aangekomen. Maandagmiddag had zij, naar „Berlings- ke Tidende" meldt, mededeeling gekregen dat zij opnieuw zou worden gehoord. Men bracht haar naar het politiebureau waar haar tegen den avond werd meegedeeld dat zij vrijgelaten zou worden als zij naar De nemarken wilde vertrekken. Kort daarop had zij aan het station haar in Duitschland wonende moeder getroffen, die haar op reis naar Denemarken vergezelde. Zij vertelde dat zij was begonnen te ge- looven dat zij nooit meer vrij zou komen en als er in Denemarken geen werk van de zaak was gemaakt, zou dit volgens haar ook niet zijn gebeurd. Toen zij haar straf had ondergaan, werd haar meegedeeld dat 'ij te weinig had ge kregen en dat zij daarom in een concentra tiekamp zou worden geplaatst, waar zij een zaam werd opgesloten, niet mocht lezen, niet mocht handwerken, ja zelfs haar kousen niet mocht stoppen. Eiken dag kreeg zij be zoek van de politieke politie, die haar wilde dwingen inlichtingen te geven welke zij in het geheel niet bezat. Het eindigde er mee dat de commandant haar dreigde dat zij honger zou moeten lijden als zij haar geheu gen niet raadpleegde en dat er plannen wa ren om een nieuwe zaak tegen haar aanhan gig te maken. Dit laatste alleen omdat men van meening was dat zij te weinig straf had gekregen. Zij verzekerde dat zij onrechtvaard g ver oordeeld was en dat het vonnis uitsluitend op aanwijzingen berustte. Het heette o a dat men haar niet als gevaarlijk beschouw de voor de Duitsche politiek, maar dat zij te intelligent was om niet te hebben geweten dat zij voor communistische belangen werkte. Te haren nadeele werd ook aange voerd dat zij getrouwd was geweest met een man die in den oorlog tegen Duitschland had gevochten. Zij had, zoo verklaarde zij, niets gedaan. Zij had den man, Krebs, die als hoofddader veroordeeld was, eenige malen in Kopenha gen ontmoet en toen zij toevallig tegelijker tijd in Hamburg waren, waren zij samen uitgegaan en hadden zij eenige malen een familie bezocht, waar zijn kind in den kost was. Er werd echter nooit over politiek ge sproken en zij wist niet dat Krebs commu nist was. Zelf stelt zij in het geheel geen be lang in de politiek. Men geloofde intusschen dat zij de verte genwoordigster was van eenige vooraan staande communisten in Kopenhagen en men interesseerde zich daarom zeer sterk voor een reeks telefoonnummers die in haar aan- teekenboekje stonden. Het waren echter met name de nummers van haar groentenhande- laar, haar bakker enz. op Amagar (Kopen hagen) waar zij woonde! NAAP DE NOORDPOOL, Gisteren is de poolonderzoeker Pease, slechts vergezeld door zijn hond, uit Porthmout naar het Poolgebied vertrok ken, waar hij een poging wil doen aan wijzingen te ontdekken, die kunnen lei den tot opheldering van de geheimzin nige verdwijning van de Poolexpeditie van Sir John Franklin, die in 1847 bij een poging om den Noordelijken door vaart te vinden, is omgekomen. Hij zal te Port Churchill landen en daar een twaalftal eskimo-honden aankoopen. Door het Noorden van Canada wil hij in de richting van de magnetische Pool zijn tocht maken. PROFESSOR PICCARD ZAL BINNENKORT OPNIEUW OPSTIJGEN. Prof. Augustus Piccard heeft medege- gedeeld een nieuwen tocht naar de stratos feer voor te bereiden. Hij hoopt dan een hoogte van meer dan 18 mijlen te bereiken. Deze vlucht zal boven Zwitserland worden gemaakt. DOUGLAS DC 2 GEDOOPT. Uiver heet het nieuwe K.L.M.- vliegtuig. Vliegtuigen worden aangeduid met een vijftal registratieletters, die doorgaans een onuitspreekbare combinatie vormen. Daarom is de K.L.M. eenige jaren geleden begonnen haar vliegtuigen welke op de Indië-route dienst doen (of dienst gedaan hebben) vogel namen te geven, waarvan de voorste letter overeenkomt met de laatste letter van het registratieteeken. Het heeft vaak hoofdbre kens gekost om een geschikten naam te vin den, b.v. de P. H.A. I. Q., de Kwartel. Het was evenmin eenvoudig om de Dou- glas, de P. H.A. J. U. te doopen. Een Uil is de K. L. M. vloot al rijk. Zijn er nog meer vogelnamen met een U. Iemand kwam met den naam Uilebaard, volgens dien des kundige een soort kip, maar men vond den naam van zoo'n huisdier minder geschikt. De Haagsche Dierentuin werd getelefoneerd en die lichtte de K. L. M. in en gaf enkele namen. Maar ziet, wat men verzocht, is dicht bij huis gevonden. In de Betuwe heet een ooievaar Uiver en deze Nederlandsche vogel werd uitverkoren. Goede reis, Uiver! Aju! EEN VLIEGTOCHT AUSTRALIË— ENGELAND IN RECORDTIJD. Naar Reuter meldt, is de jonge Australi sche vlieger James Melrose, die 20 Septem ber uit Australe vetrokken is, gnsterochtend om zeven uur te Croydon aangekomen, waar door hij met dertien uur het officieele record van Mollison heeft geslagen, dat in Juli Augustus 1931 gevestigd is met 8 dagen 22 uur en 25 minuten. Het record van Melrose zal echter niet gehomologeerd worden, om dat hij zijn vlucht niet als recordvlucht had opgegeven en dus de noodige controle heeft ontbroken. Melrose is naar Engeland ko men vliegen om deel te nemen aan de wed vlucht LondenMelbourne. DE WEG LANGS DE NAUERNASCHE VAART. De adfeeling wegen en verkeer van den B.B.N. bericht, dat blijkens bekend making van Ged. Staten van Noord- Holland: a. de algeheele geslotenverklaring voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen van den weg langs de Nauerna- sche Vaart tusschen den Noorder IJdijk en den provincialen weg HaarlemPur- merend in de gemeente Assendelft is opgeheven, b. de weg langs de Nauernasche Vaart onder de gemeente Assendelft tusschen den provincialen weg Buitenhuizen Zaandijk en de boerderij van K. Crok gesloten verklaard is voo>* het berijden in Zuidelijke richting met alle motor rijtuigen op meer dan twee wielen. In een door B. en W. gehouden bijeen komst met winkeliers, waartoe alle betrok ken neringdoenden in de gelegenheid waren gesteld tegenwoordig te zijn en waarin een ■5-tal der bij de verruiming van de winkel sluiting op Zondag betrokken zijnde winke liers aanwezig waren, verklaarden allen dat zij op toepassing van art. 4, eerste lid, der wet van 27 Juli 1934, Staatsblad 450, prijs stelden, in verband waarmede aan den ge meenteraad zal worden voorgesteld gebruik te maken van de bevoegdheid tot ruimere openstelling der daarvoor in aanmerking ko mende winkels op Zondag. Onze oud-plaatsgenoot, de heer C. Punt thans agent van politie te Zandvoort, slaag de dezer dagen voor het politie-diploma Het is gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. El GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 17561 PROVINCIALE STATEN VAN NOORDHOLLAND De tweede gewone zitting 1934 van Pro vinciale Staten van Noord-Holland zal worden gehouden Dinsdag 16 October, des voormiddags te half-twaalf, in het gouver nementshuis te Haarlem. Aan de orde zal dan worden gesteld de voordracht van Ge deputeerde Staten inzake de salariëering van het provinciale personeel, welke zonder onderzoek door een commissie in dadelijke behandeling zal worden genomen. De openbare behandeling van de begroo ting, rekeningen en andere stukken der be- grooting is bepaald op Dinsdag 27 Novem ber en volgende dagen, telkens des voormid dags te half-twaalf. Na afloop daarvan zal de zitting worden verdaagd tot Dinsdag 4 December, des voormiddags half-twaalf. De stukken van de agenda zullen worden behandeld in de vergadering van Dinsdag 18 December des voormiddags om half-elf, en zoonoodig voort te zetten Woensdag d.a.v GRAFT. Bij de Donderdag gehoude candidaatstelhng voor verkiezing van een hoogheemraad en een hoofdingeland voor den Eilandspolder werden bij enkele candidaatsteling benoemd tot heemraad de hr. Jan Kaaij te Oost-Graft- dijk en de heer G. Kieft te Groot-Schermer tot hoofd-ingeland. Beiden waren als zoodanig aftredend. Dit is de eerste maal dat een verkiezing voor leden van het bestuur van den Eilands polder geschiedde op de wijze vastgelegd in het algemeen N.-H. waterschapsregle ment. OVERGEPLAATST. Met ingang van 29 September is de monteur 1ste klasse bij de P. T. T., de heer A. Siebelink, overgeplaatst van Broek op Langendijk naar Harderwijk. ZUIDSCHARWOUDE. De heer van Zuidscharwoude, jhr. Mis pelblom Beyer, heeft het plaatselijk crisis comité een gift van 300 doen toekomen. De afd. Langendijk der N.-H. Ver- eeniging „Het Witte Kruis", vergaderde gisteravond ten lokale van den heer P. Kramer, alhier. De heer Jb. Russen opende als voorzitter de niet druk be zochte vergadering met een korte inlei ding. De behandeling van den beschrijvings brief ondervond geen gedachtenwisse- ling. De voorzitter lichtte punt voor punt toe, waarna de betreffende voor stellen, door het hoofdbestuur gesteund, door de vergadering werden bekrach tigd, dus ook de voorgedragenen in de vacatures. Als afgevaardigde naar de algemeene vergadering werden gekozen de heeren Jb. Rutsen en F. Moeijes, de laatste bij herstemming met den heer C. de Boer Wz. Beiden behaalden evenveel stem men, doch op verzoek van den heer de Boer werd de heer Moeijes als oudste in jaren gekozen verklaard. Plaatsvervan ger werd nu de heer C. de Boer Wz. Aan de orde was nu bespreking regle ment Wijkverpleging. Betreffende een eventueel ontslag van een der zusters, geschiedt dit reglementair door het be stuur, doch de vergadering besliste, na bespreking, dat het bestuur nog eens zal onderzoeken, daar de rechtspositie der zusters niet in het voorgeschreven arti kel tot uiting komt. Ook de draagkracht der gezinnen werd besproken. De beoordeeling van de draagkracht blijft in handen van het bestuur. Als bestuursleden werden herkozen mevr. wed. C. Paarlberg en de heeren J. Frielink en Jb. Rutsen. Uitgeloot werden de obligaties nrs. 27 en 44. Goedgevonden werd dat pogingen zul len gedaan worden om weer een moe der-cursus te houden, gezien de deelna- m (33) van het vorige jaar. De heer J. Keizer vond n.1. dat het besluit dat de zuster ook de kraamver- zorging op zich kon nemen, niet conse quent inzake de moedercursus. Hieraan nemen meisjes deel. die nu wel eenigs- zins gehandicapt zijn. De voorzitter zeide, dat dit niet geheel juist was, en indien het zou blijken, dan is dit nog slechts een proef. Dit punt lokte nogal discussie uit. De heer J. Kliffen zeide, dat het bestuur destijds van een ander gezichtspunt uit ging. Er zijn gezinnen die geen 25.— voor een baker kunnen betalen in dezen tijd, en dan verleent een dochtertje bij stand. Nu kan de zuster helpend optre den en zijn de kosten veel minder. Met deze toelichting kon de vergade ring zich vereenigen. Hierna sluiting. GROOTSCHERMER, Bij de tewerkgestelden in de werkver schaffing der gemeente Zuid- en Noordscher- mef is tot opzichter benoemd de heer H. Kromhout Jr. te Driehuizen. Naar we vernemen hebben zich in de ge meente Zuid- en Noordschermer een vol doend aantal leerlingen aangemeld voor 't vervolgonderwijs. Maandag 1 October zul- len ck.1 lessen aanvangen met 8 leerlingen te Grootschermer en 6 leerlingen te Driehuizen. HEERHUGOWAARD. Door do controleurs van den graan- dienst werd alhier aangehouden een vrachtauto, geladen met tarwe, waarvan het vervoer niet door een geleide-biljet was gedekt. Procesverbaal volgde, waar na de tarwe ter beschikking der regee ring werd gesteld en naar Alkmaar ver voerd. 'Alhier vergat een gelukkige vader aangifte van de geboorte van een kind te doen. Procesverbaal werd terzake op gemaakt. TEXEL, 'De heer J. S. Dijt, sinds meer dan 30 jaren Dijkgraaf van het waterschap „De 30 gemeenschappelijke polders op Texel" zal op 5 Dec. a s. zijn functie als zoodanig neerleggen, daar hij dezer dagen den 70-jarigen leeftijd heeft bereikt en dan volgens wettelijke bepa ling zal moeten aftreden. De heer Dijt heeft zeer veel voor het waterschap gedaan. Zijn heengaan zal voor polder en bestuur een groot gemis zijn. Ook de heer J. Rab Jzn. zal om de zelfde redenen zijn functie als penning meester bij dit waterschap neerleggen. Met 1 Nov. komt deze betrekking va cant. Na gedanen oproep hebben zich hiervoor 20 sollicitanten aangemeld. NOORDSCHARWOUDE. Vergadering Nederl. Tuinders- bond. 'Bovengenoemde afdeeling vergaderde Vrijdagavond in „Concordia". De voorzitter, de heer G. Bakker, open de met een hartelijk woord van welkom en sprak den wensch uit, dat de bespre kingen van aangenamen aard mogen zijn. Van het hoofdbestuurslid den heer Muyen was een schrijven ingekomen, waarin een uiteenzetting werd gegeven over zijn benoeming als lid van de Landbouwcrisis-organisatie. Hierbij werd medegedeeld dat de vertegenwoor diging in de diverse crisis-commissies, door leden van den Ned. Tuindersbon d zeer gering is in tegenstelling met de christelijke en r. k. organisaties. Door hier op te wijzen is het tenslotte gelukt het aantal convnissieleden van 6 op 18 te brengen. Hierna werden de voorstellen voor de op 2 October in Amsterdam te houden algemeene vergadering besproken en werden nog enkele voorstellen inge diend. Als afgevaardigden werden gekozen de heeren J. Vlug en M. Smit. (Ongecorrigeerd OPLICHTER GEARRESTEERD. Vervalschte giro-biljetten. Door de recherche te Nijmegen is in sa menwerking met de Duitsche recherche te Aken aangehouden de 34-jarige J. B. uit Essen, die eenigen tijd geleden op vervalschte giro-biljetten een bank te Nijmegen voor 12000 had opgelicht. B. blijft ter beschik king van de Duitsche justitie. N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 29 Sept. 1934. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 115000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt :58—60 3.90— 4.10, 60—62 3.904.30, 62—64 4—4.50, 64—66 4.20—4.70. 14000 stuks Eendeieren 2—2.10. Beroepen Geref. gemeente te Andijk M Heikoop te Utrecht. PREDIKBEURTEN. 30 September. AKERSLOOT, 2.30 uur, bevestiging en intrede van den heer J. p. Van Mullem, .cai?.d- d- H. D., voorganger der Ver. v. Vrijz. Herv. te Amsterdam. Als bevestiger treedt op ds. H. W. Bloemhoff, van Heiloo. REMONSTR. SEMINARIUM. Viering derde eeuwfeest op 29 Oct net Remonstrantsche Seminarium viert binnenkort zijn derde eeuwfeest. Het is op to-To *°ker "*34 te Amsterdam geopend- in 1873 is het naar Leiden overgebracht Drie eeuwen lang heeft het de predikanten der Remonstrantsche Broederschap opgeleid en daarbij meer dan eens hoogleeraren gehad van grooten, ook buitenlandschen naam: tpiscopius, den eersten hoogleeraar, Van Limborch, Clericus, Wetstein, Wijttenbach, l|eIe e.a. Evenals in 1834, toen prof. Abra ham des Amorie van <Jer Hoeven het tweede eeuwfeest leidde, zal de Remonstr. Broeder- j ns °°k derde vieren en wel op uen 29sten, daar 28 October een Zondag is. In het O root-Auditorium der Leidscheuni- versiteit zal de hoogleeraar van het Semina- rum, prof. G. J. Heering, om 2 uur een her denkingsrede houden. Deze rede zal te zamen met een historisch overzicht van de hand van den curator ds. G. J. Sirks in een gedenkschrift verschijnen (bij Lankamp en Brinkman te Amsterdam). Na afloop der rede zal in het academiegebouw een korte naar waarnemingen, verricht in den morgen van 29 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 772.6 m.M. te Vardö. Laagste barometerstand 750.0 m.M. te Seydisfjord. Verwachting (geldig tot den avond van 30 September): Zwakke tot matige Zuidelijke tot Zuid- Oostelijke wind; helder tot licht bewolkt* droog weer; warm overdag. De hooge druk breidt zich nog steeds over Scandinavië uit en tot een groote hoogte boven ons land waaien Zuiden winden. De depressie in het Westen heeft haar kern thans verder Westwaarts op den Oceaan. Zij brengt nog regenachtig weer over de firit- sche eilanden met vrij zwaren regen over Ier- land en Schotland. Behalve in Bretagne is op het vasteland het weer licht bewolkt en overdag voor den tijd van het jaar zeer warm. Aan de Noorsche kust valt in het Noorden nog regen, in Zwitserland en Zuid- Duitschland was veel ochtendnevel. Voor- loopig blijven de vooruitzichten nog gunstig. LICHT OP! Voor rijwielen en andere voertuigen' heden avond te 7.24 uur iicht op. receptie worden gehouden. Vervolgens zul len de leerlingen en oud-leerlingen van het Seminarium in de St. Pieterskerk, ter her innering aan Jacobus Arminius, die aldaar begraven is; een gedenksteen onthullen. Voorts zal in het museum „De Lakenhal" voor ten minste een week een tentoonstelling worden geopend van portretten, boeken handschriften, enz., die op het Seminarium betrekking hebben. DE 8 OCTOBER-FEESTEN. In de gisteravond gehouden vergadering van de buurtvereeniging Hofplein is besloten evenals vorige jaren het Hofplein weer feeste lijk te versieren. Tevens besloot de vergade ring een bijzondere attractie op touw te zetten opgeluisterd met muziek. DE G.A.M.I.T De Gamit was gisteravond goed bezocht, al was de drukte niet zoo groot als den avond te voren. Gisteravond waren 553 werkloozen in de gelegenheid gratis een bezoek aan de ten toonstelling te brengen, zulks op verzoek van de commissie voor ontwikkeling en ontspan ning van werkloozen en dank zij de mede werking van het Gamit-bestuur. Een aardige attractie was het bezoek van het kaasdragersgilde aan de tentoonstelling. Op uitnoodiging van het Gamit-bestuur was een gezellig bijeenkomst met onze kaasdra gers belegd. Liedjes werden gezongen, bier gedronken, wandelingen ger takt en alles in een tempo, dat bewondering afdwingt. Ongetwijfeld een prettig samenzijn, dat tot 10 uur gisteravond duurde. Des avonds na sluiting hebben de stand houders in een intieme bijeenkomst de Gamit- bestuurderen hulde gebracht voor het vele werk. dat door hen verricht is. Uitbundig was de vreugde, die met de on volprezen medewerking van Tom v. d. Stap en zijn boys aan de standhouders en intro- ducee s is bereid. Speeches, voordrachten en vroolijke dans jes wisselden elkaar af en het liep reeds hard naar den morgen, toen ook aan dit feest een eind kwam. De prijzen van Vrijdag. De uitslag van de verloting van Vrijdag avond was: 1. modern dressoir serie 69 no. 8; 2. rooktafel m. verchr. garn. serie 58 no. 35; 3. staande salonlamp serie 65 no. 40; 4. Modern theeservies serie 75 no. 47; 5. zilver plated fruitschaal serie 75 no. 5; 6. zijden damessjaal serie 70 no. 12; 7. paar pantof fels serie 64 no. 24; 8. pull-over serie 64 no. 4; 9. gr. doos fijne bonbons serie 69 nr. 75; 10. paar damespantoffels serie 64 no 16; 11. emaille ketel m. melkkoker serie 73 no. 100; 12. borstelhanger serie 66 no. 54 TREKKING. De trekking van de verloting van eenige werken van leden der Berger Kunstenaars- vereeniging heeft Maandag a.s. in „De Rus tende Jager" te Bergen plaats. INVOER VAN VEE OP TEXEL VERBODEN. In verband met het heerschen van mond en klauwzeer buiten onze gemeente is alle invoer van vee op het eiland Texel met in gang van 1 October verboden. AAN HET STRAND. Aan het strand te Bergen aan Zee was het gister voor zonsondergang heerlijk te ver toeven. In tegenstelling met den midzomer was het strand op dezen wannen dag na£e' noeg verlaten. Hier en daar bewoog zich een echte natuurvriend of lag een groepje mefl" schen in de zon te braden. De zee bewoog zich in eeuwig-durende deining. Enkele auto's, de meeste uit andere provincies, naderden de verlaten badplaats en op htt terras van hotel Trianon, vlak aan zee, waar hei dank zij de groote glazc® windscliermen, heerlijk toeven is, zaten wij rustig van de felle najaarszon te geniet0*- Jong getrouwden uit Inoië, die met hun eerste verlof in Holland waren, namen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2