Dobbeltnann lekker., man! Amstecdamsche !Beuts VLIEGTUIG IN KANAAL NEERGESTORT. Zeven passagiers omgekomen. Moordaanslag op de kermis. Oude veete te Weert gewroken. Ook nog een vechtpartij. erdaM- De Nederlandsche Spoorwegen ten slotte zullen aan ruim 800 stations in Nederland kaarten voor deze Zesdaag- sche gaan verkoopen waarbij op de Zes- daagsche kaart 10 procent reductie zal verleend worden in combinatie met een retourbiljet, waarop 35 procent reduc tie zal worden gegeven. Bovendien blij ven deze spoorblljetten 3 dagen geldig. De kaarten zullen voorts aan alle officieele reisbureaus kunnen worden gekocht. Wat de openingsavond betreft, er zal een speciaal programma worden samen gesteld, dat geheel zal afwijken van dat gene, wat gewoonlijk bij dergelijke gele genheden wordt gegeven. Zeilen. WEDSTRIJDEN TE HOORN. De watersportvereniging „Hoorn" heeft haar laatsten wedstrijd in dit seizoen voor zeilvaartuigen gehouden. Een acht tal vaartuigen verscheen aan de start. Er was een driehoeksbaan uitgezet: Hoorn, Nek, Schardam, Hoorn. Het grootste rak, NekSchardam ging recht in den wind. Er was een matige wina. De volgende tijden werden gemaakt: Snoekje 88 min. 14 sec.; Jopie 90 min. 56 sec.; Stormvogel 91 min. 20 sec.; I. V. U. 92 min. 34 sec.; Naamloos 93 min. 10 sec.; Meeuwtje 102 min. 11 sec.; Henk 115 min. 41 sec., zoodat de wisselbe ker, waarvan de heer Bervoets houder was, overgaat in handen van den heer van Riel, terwijl de heer Smiers den eersten de heer Bervoets den tweeden en de heer Houter den derden prijs heeft gewonnen. Het was een mooie strijd en dat de allerjongste schipper met den wisselbeker is gaan strijken, had niemand kunnen voorspellen. 0 De Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging heeft vanuit Amsterdam haar sluitingstocht in dit seizoen naar Hoorn gemaakt. Vooral de afvaart van de ongeveer dertig prachti ge jachten en booten trok heel veel belang stelling. De gebruikelijke „maaltijd" werd, zooals 3Hit. 1r*/\öTari» /YoVl/-k11_ de veiligheid van het verkeer in gevaar wordt gebracht 5. Onderhoudt het mechanisme van Uw wagen. Niet alleen van den bestuurder maar ook van het mechanisme van de auto kunnen menschenlevens afhankelijk zijn. Laat Uw wagen steeds vakkundig onderhouden, slechts dè.n kan Uw vei ligheid en die van de andere weggebrui kers gewaarborgd zijn. 6. Stopt niet op hoeken, in bochten o! midden op den weg. Het stoppen op hoeken, in bochten of midden op den weg levert voor andere weggebruikers niet alleen een verkeers- belemmering op, maar kan ook ernstige gevolgen met zich brengen. 7. Geelt rechts den voorrang. Rechts gaat voor, maar bouwt niet op dezen regel. Stopt als U vermoedt dat links geen voorrang gaat verleenen. Weest vooral voorzichtig bij het oprij den van een hoofdweg en doe dit alleen dan als U er zeker van bent geen bot singen te maken. 8. Weest voorzichtig met het openen der portieren. Een roekeloos opengegooid portier heeft reeds vele slachtoffers gemaakt. Opent het portier voorzichtig na U er van te hebben overtuigd anderen niet te zullen hinderen. 9. Geen alcohol tijdens den rit. Van de vlugheid van Uw reactiever mogen kan het voorkomen van een ern stig verkeersongeval afhankelijk zijn. Alcohol doet U langzamer reageeren, het gebruik er van tijdens een rit is on verantwoorde! ijk. 10. Geeft geen onnoodig signaal. Geeft signaal als de veiligheid van het verkeer dit eischt, maar ook alleen dèn. Maak Uw weg niet vrij door het geven van signalen. Rijdt liever veilig. K. L. M. VLOOTSCHOUW. Ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan. Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij zal Zondag een vlootschouw op Schiphol plaats vinden. Alle vliegtuigen, welke in die 15 jaren bij de K.L.M. dienst hebben gedaan, van het eerste Fokker verkeersvliegtuig F 2 tot de F 36, zullen op het vliegveld opgesteld worden. Van 's morgens half elf tot 's middags vijf uur zal het publiek de vliegtuigen kunnen bezichtigen. {Binnenland DE BRAND TE HILVERSUM. Tegen Pater Buijs en den film operateur een gerechterlijk voor onderzoek gelast. Naar wij vernemen heeft de jus titie te Amsterdam een gerechterlijk vooronderzoek gelast tegen Pater Buijs en den filmoperateur, die in het Hilversumsche R.K. Vereeni- gingsgebouw een filmvoorstelling gaven. Zooals men weet zijn bij dei brand, die in de zaal ontstond een groot aantal kinderen ernstig ge wond, terwijl er drie an hun ver wondingen zijn overleden. De vervolging wordt tegen beide personen ingesteld terzake brand door schuld en dood door schuld. gewoonlijk wederom in aen. „de Doelen" gehou- £ucfitmact REVUE DER SPORTEN. De Revue der Sporten is in een nieuwe gedaante verschenen, nu er het week blad Sport in Beeld in opgenomen is. „De gecombineerde Nederlandsche sport bladen" zijn er met een enorme sprong op vooruitgegaan en ongetwijfeld zal iedere lezer dat verheugen. Het nieuwe nummer van 24 groote bladzijden bevat een massa groote en belangrijke artikelen. Groothoff verslaat op zijn manier Eindhoven—P. S. V., el ders wordt de wedstrijd VelocitasBe Cuick onder de loupe genomen en na tuurlijk worden wk de andere wedstrij den aan de vergetelheid ontrukt. Tartuf- fe schrijf'. zijn bekende leekenpraatjes, Groothoff geeft een beschouwing over de Bakhuys-affaire, en zoo zijn er nog tal van artikelen. Wij noemen nog de wielerwedstrijden in het Stadion, de strijd om den America-cup, van Holke- ma haalt hockey-herirneringen op, er is veel golf-nieuws, er wordt athletiek- nieuws meegedeeld, kortom, het num mer bevat zoo veel nieuws, dat het allemaal niet op te noemen is. Daar naast zijn er een massa foto's met actu- eeie sportmomenten. Het nummer zal zeker aller aandacht trekken! Automobilisme. DE VEILIGHEIDSWEEK DER K. N. A. C. De tien geboden voor den automobilist. Dat de K. N. A. C. bij haar streven om het verkeer in veiliger banen te leiden, allerwege medewerking ondervindt, is ook thans weer gebleken. De politie autoriteiten van tal van groote ste den hebben zich bereid verklaard de K. N. A. C. in haar actie te steunen, zoo dat tijdens de veiligheidsweek, door middel van verkeersagenten aan de automobilisten strooibiljetten worden uitgereikt, waarop de door de K. N. A. C samengestelde „Tien geboden voor den automobilist" te lezen zijn. Voor de automobilisten die een dergelijk formu lier niet mochten ontvangen drukken wij deze tien geboden hieronder af, on der het uitspreken van den wensch dat ieder autorijder die deze onder oogen krijgt, ook stipt zal zijn in het navolgen er van. De verkeersveiligheid zou er in hooge mate door worden bevorderd. 1. Houdt rechts. Rijdt steeds zooveel mogelijk rechts, zoodat U geen onaangename ontmoetin gen met tegenliggers hebt te vreezen en andere weggebruikers, die U voorbij wenschen te rijden, dit zonder onnoodig signaal geven kunnen doen. Maakt er geen snelheidswedstrijd van als een ander U wil passeeren. Passeert niet in bochten. Het passeeren in een bocht zou U plot seling tegenover een tegenligger kunnen plaatsen, die niet meer te ontwijken is Ook het afsnijden van een bocht is uit dien hoofde een onvergeeflijke verkeers- fout. Maakt de linker bochten dus zoo wijd mogelijk en houdt bij het nemen van een rechterbocht correct rechts. 3. Verlicht maar verblindt niet. Verlicht Uw weg maar dempt Uw lich ten voor tegenliggers, ook al is de be stuurder van de tegemoet rijdende auto mobiel niet zoo correct. Tracht in dat geval niet in de lampen van Uw tegen ligger te kijken, kijkt recht voor U uit vermindert vaart, zoodat U tijdig kunt stoppen als dit noodzakelijk blijkt. 4. Geeft steeds tijdig een richting- verandering aan. Geeft steeds tijdig verandering van richting aan en verander niet van rich ting zonder U er van te hebben over tuigd, dat dit kan geschieden zonder dat Uit Croydon wordt gemeld: Een Engelsch passagiersvliegtuig dat den dienst tusschen Parijs en Lon Jen onderhield, is gisteren in de nabijheid van Folkestone aan de Zuidkust van Engeland in het Kanaal gestort. De piloot van het vliegtuig en zes passagiers werden bij het ongeluk ge dood. Naar uit Folkestone gemeld wordt, heeft het schip „Biarritz" nog een ver- geefeche reddingspoging gedaan en het wrak op sleeptouw genomen. Omtrent het ongeluk met het passa giersvliegtuig wordt nader gemeld, dat het vliegtuig omstreeks 10 uur gister morgen van het vliegveld Abridge was vertrokken en om 11.45 te Parijs moest aankomen. Het schip „Biarritz" liep gisteroch tend om 12 uur met vijf lijken van het i verongelukte v'iegtuig in Folkestone Onder de door de „Biarritz" en het Duitsche schip „Leander" opge- vischte lijken bevonden zich ook vrou wen. Onder de zeven inzittenden van het vliegtuig waren vier Engelschen (met inbegrip van den piloot) en drie Fran- schen. Het Duitsche schip „Leander" be merkte het eerste het ongeluk met het vliegtuig. Het schip blies op de sirenes en trok daardoor de aandacht van de „Biarritz". Beide schepen haastten zich naar de plaats des onheils en zetten booten uit om de lijken aan boord te nemen. Uit Croydon wcu-dt aan de Haagscha Crt. gemeld ,dat ee nonbekend vliegtuig S O.S.-seinen had uitgezonden. Het had evenwel geen tijd, plaats of nationali teit op te geven. Thans is gebleken, dat het vergane vliegtuig van de Hillman Airways was en op weg was van Romford (bij Lon den) naar Le Bourget. Het zoeken naar de lijken was buiten gewoon moeilijk, daar het weer slecht en mistig was. Na korten tijd kwamen ook booten uit Dover ter plaatse. Vol gens verklaringen van den kapitein van den „Leander" had het ongeluk plaats kort na tien uur, daar hij tusschen 10 en 10 30 uur het geronk van een vliegtuig motor, gehoord had, dat ploseling ver stomde. De door do „Biarritz" opgevischte lij ken zijn zeer verminkt, men kan er uit opmaken, dat het vliegtuig van een groote hoogte met aanzielijke kracht in de golven gestort is. KEURINGSVEEARTS ONTSLAGEN. Het geval te Eist. In verband met een besluit van den gemeenteraad te Eist in de vorige verga dering genomen, waarbij werd aange houden een voorstel van B. en W., om niet-eervol ontslag te verleenen aan den heer Baerends te Arnhem als gemeente- liik-keuringsveearts, was van dezen in de Maandag gehouden vergadering een verzoek ingekomen, hem tegen 1 Octo- ber als zoodang ontslag te verleenen. Op advies van B. en W. werd thans dit ont- slag verleend. DE SPERRMARK-SMOKKELAARS VOOR DE RECHTBANK. Vier arrestanten vrijgelaten. Van het gezelschap Nederlanders, dat Zaterdagavond te Wyler wegens „Sperr- marken"-smokkelarij gearresteerd is en naar de gevangenis te Kleef werd over gebracht. zijn thans vier personen tegen borgstelling in vrijheid gesteld De an deren bevinden zich nog in hechtenis en naar wordt vernomen, is de mogelijk heid niet uitgesloten, dat zij behalve tot een geldboete ook tot gevangenisstraf veroordeeld zullen worden. Waarschijn- liik zal de zaak 10 October voor het ge rechtshof tc Kleef behandeld worden. te DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Rijstvoge! (heenreis) is gister Calcutta aangekomen. Het postvliegtuig Kwartel zal morgen van Amsterdam naar Batavia vertrek ken. De Ijsvogel is in Singapore geland. KINGSFORD-SMITH TREKT ZICH TERUG VAN DE LONDEN— MELBOURNE RACE. Zijn panne van Zaterdag j.I. de oorzaak. De Australische vlieger Sir Charles Kings- ford Smith heeft besloten niet deel te nemen aan de luchtrace Londen—Melbourne. Kings- ford Smith was Zaterdag j.I. uit Sydney ver trokken. Den volgenden dag kreeg hij een zoodanige panne, dat hij naar Sydney moest terugkeeren om zijn machine te laten repa- E55LIn Verband met de2e P«h heeft hij H»n t a,angezien hij niet op tijd te Lon- den kan aankomen van verdere deelne- ™"lLat telr z,en- Hli schijnt echter het voor nemen te koesteren na afloop van de rare een vlucht Londen—Melbourne te maken. Het is kermis in Weert en dien tengevolge wordt er veel gedron ken. Dit is oorzaak, dat in den afge- loopen nacht een moordaanslag heeft plaats gehad en dat bij een vechtpartij een persoon ernstig werd gewond. In het Carisstraatje woont het gezin Schu man bestaande uit man, vrouw en twee kin- deren. Om kwart voor één vannacht zaten zi] in de keuken. Om frissche lucht te krijgen was de buitendeur opgezet. Op dat moment passeerde de 25-jarige P. J. W. Deze had een oude veete tegen de familie Schuman en waarschijnlijk na het gebruiken van sterken drank op de kermis met meer moed bezield dan anders loste hij zonder iets te zeggen vier schoten uit een revolver op het gezin S Schuman zelf werd twee maal getroffen, een maal in den rechterschouder en een maal in het linker zitvlak. De vrouw kreeg een schot in den benedenrug. Onmiddellijk werd de politie gewaarschuwd, die erin slaagde in den loop van den nacht den dader aan te houden. Hij had zich verstopt in een wagen van een woonwagenkamp bij Weert. Hoewel hij ontkent de schoten te hebben gelost, is hij in arrest gesteld, daar niet minder dan drie getuigen verklaren hem de schoten te hebben zien lossen. De toestand van de gewonden geeft geen reden tot ongerustheid Even te voren had in een waterplaats achter het café van den heer J. O aan de Molenpoort een vechtpartij plaats waarbij verschillende personen wa ren betrokken. Bij deze vechtpartij werd een IBIS SHAG LICHTE PIJPTABAK Rookt Dobbslmann's Tabak en ziin andaral HET EMMER-AUTOBUS ONGELUK. De fetroflen maatregelen. Io verban cl met bet autobus-ongeluk op 22 Augustus, op den onbewaakten overweg te Emmen, hebben B. en W. dier gemeente ten aanzien van het ver voer van werkloozen bepaald, dat in elke autobus naast den chauffeur een arbeider moet plaats nemen, die ten minste het contact en de remmen kan bedienen. Bij onbewaakte overwegen In het algemeen moet de chauffeur nar een, de arbeider naar den anderen kant uitküken. Voor den beruchten overweg in den Dortschen straatweg is voorge schreven, dat de bussen 15 M. tevoren moeten stilstaan. Een der inzittenden moet uitstappen en voor de bus loopen- de den overweg overgaan. Hierdoor hoopt men, nu van de zijde van regee ring en spoorwegen geen maatregelen te verwachten schijnen te zijn, herha ling van de ramp van 22 Augustus te voorkomen. zekere H. H. Tulleman met een mes in de buik gestoken. Hij kreeg een zeer diepe won de en is naar het ziekenhuis vervoerd. De politie heeft in verband met deze vechtpartij twee personen aangehouden. PRINSES JULIANA ROUWT NOG. Niet aanwezig op huldigings concert. Naar wij vernemen, heeft prinses Juliana aan het bestuur van de Haagsche telefoon- radio-vereeniging bericht, dat H.K.H. tot haar leedwezen het huldigings-concert ten bate van het N.C.C. wegens den rouw niet zal kunnen bijwonen. Het licht echter in de bedoeling van de Prinses den voorzitter en den secretaris der vereeniging als blijk van belangstelling en medeleven m dezen avond in de gelegenheid te stellen op nader te be palen datum het herinneringsalbum, vermel dende de namen van alle vereenigingen, cor poraties, instellingen en personen, aie dien avond aanwezig waren en hebben medege werkt tot het welslagen van dit concert aan hare K.H. aan te bieden. DE PROTESTVERGADERING VAN A. C. O. P. Gisteravond belegde het Plaatselijk Co mité ter Behartiging van de Algemeene Be langen van het Overheidspersoneel, naar aanleiding van de loonvoorstellen en de wij ziging der overige arbeidsvoorwaarden van 't geraeentepersoneel een protestvergadering in de Diamantbeurs te Amsterdam. De heeren J. Blom, voorzitter van de af- deeling Amsterdam van den Ned. Bond van Personeel in Overheidspersoneel, J. C. Nijc, bestuurder van de afdeeling Amsterdam van den Bond van Ned. Onderwijl C. Franke, voorzitter van de afdeelinV",c sterdam van den Centr. Ned. Amhïï;. k bond voerden het woord. De vergadering werd geopend door a. heer Lewis,voorzitter van den A1oa° J*<i Bond van Politiepersoneel in' De belangstelling was zoo groot dar,?11 in de Diamantbeurs geen plaats meer den vinden en ondergebracht werd*n °'1' zaal van Handwerkers Vriendenkring De verschillende sprekers critkeprk». felle woorden de loonpolitiek, speciaal t? !l den kindertoeslag die de gemeente volS2^ heer Franke wees er op dat B en W C* Georganiseerd Overleg negeeren het De loonen te Amsterdam zijn óo gekomen beneden dat van het rijk tl spr. zich keerde tegen de werktijdverl<w^ van het personeel der ziekenhuizen A«Jl? slot der vergadering werd een motte nomen die wij hieronder laten volgen- „De openbare vergadering, biif^« pen door het Plaatselijk Comité ter R»^0*" ging van de Algemeene Belanm, 8rti' Overheidspersoneel (ACOP) van gehoord de uiteenzetting der vnnr»^i,, van B. en W. tot nieuwe ver&Wli?8 salarissen en loonen van werklieden naren en onderwijzend personeel der bereidende scholen en de andere zeer i« - pende verslechteringen der arbeidsvoorwfnj" den, verlenging van den arbeidstiM v» een deel van het personeel, ontslag Vaiuir aantal reservisten enz. protesteert tegen deze voorstellen <ju lasten tot het sluitend maken der gémeen? begrooting afwentelt op een bepaafcfe der burgerij, die door vorige loonsverlap-j gen, reeds buitengewoon zwaar getroffen dringt er bij den gemeenteraad op J?' deze voorstellen te verwerpen en te besluite; dat voor het personeel der ziekenhuizen achturigen werkdag zal worden hersteld besluit deze motie ter kennis van den meenteraad te brengen en ter publicatie aan te bieden aan de pers". DE CRISIS-ZUIVEL'-CENTRALE. De Crisie-Zuivel-Centrale maakt b&. kend, dat voor do poriode van 7 October tot en mot 13 October 1934 de prijs voor het taxegodeelte van consumptlomelk, gekocht op Regeoringscontract, is be paald op 5*/« cent per Liter, mot dien verstande, dat voor molk van do eerste klasse deze prijs wordt verhoogd met de kwaliteitspremie en voor die van de derde klasse wordt verminderd met de kwaliteitsafdracht van cent. De afdracht op andere in consumptie gebrachte melk ie vastgesteld op 2 cent per Liter. Ziet gij muggen, lang van poot, Aarzelt niet, maar slaat ze dood. van Woensdag 3 October 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden tes 1931 1934 1934 1934 1930 1000 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 n 4 Ned -Indië 4 5'4 Duitsuhland BANKINSTELLINGEN. Amsterd. Baak Handel Mpij. Cert. v. Koloniale Bank Ned. lod. Handelsbank Rotterd. Bank 1NDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delft Cert. Nederl. Ford ex 40 afst. Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND BUITENL. Am Smelting Anaconda Bethleb Steel Cities Service S'eel comm. U. S Leatber CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned Ind Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg Explo Mij. Boetoo Rediang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Kon Petr. Periak Continent?' Oil Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat Rubber Hessa Rubber Serbadiadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Kon. Ned Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oud» Deli Senembah AMER SPOORWEGEN. Atchison i'opeka Southern Railw. Cert. Union Pacific SNoteering pef 50. 'txdividend. f-Exclaim. Vorige koers Wl»/« loi»/« 1003/4 100»/4 22'Vts IO61/4 40'/, 40 658/4 84 331/g 2074 457, 212 2137, 71Vl« 20 68/4 167:6 H/4 19%, 30/ia 162V< 80 70 107, 8.- 129 152 I28V, 147UyJ6 86Vs 107, 4 93I%6 74 423/4 637, 2 Vs 49/l6 331/4 147 1211/4 133 297/8 597/8 pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 1017/g pl.m. 2.00 pl.m. 2.16 21»/H 217a 217/8.1 21B 407a 41 66 106 847a 337a 33J 331/4-1 337,-1 2137, 21 )-27, 7 U/s 212*.»/, 711/4 2127a TlVe-Vs 2128/4 67)6 168/s ll/< 197, 161-7/:, 6% 163/8 I621/4 I62.I/4 129 6 153 148 06 J01/8 4VI6 851/, H8.1/4 148 V' 42 63 21/s 94 2l/s 941/4 6H/4 93H 149 1268/4 134 126-7 1337a 60 PROl ONC\TIF Vorige koers 1 pCi Heden 1 pCt. Wisselkoersen amsi New-York Londen Berlijn Parijs B ssel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm a Oslo Madtid Italië niet officieel Vorige koers 1467, 7 218/4 59 25 9 <21/4 34.48 43 127, 32 177, 37 177, 16 177, 20.157, 12.65 Koers op heden 2 uur 1467/,, 7 318/4 59 40 V 27, 34 44 48 12 32 20 17 20 36 20 2015 12.65

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10