ZWANENBERG'S Macht/betichte* BOUILLON BLOKJES Jiunst en Wetenschap SxaalsloUui NED. CHR. VROUWENBOND, Voordracht van Dr, Schuite. De werkwijze van het Prov, Waterleidingbedrijf. Bijeenkomst van gemeente besturen en de directie van het P. W. B. Eén blokje is voldoende voor een kop krachtige bouillon. voor de Rijkswerkverschaffing in Nederland en tijdelijk belast zal worden met de waar neming van de Inspectie Drente. Hoe de dienst van den Wieringermeer- polder verder georganiseerd zal worden iri verband met de plannen voor den N.O. pol der als voortzetting van de Zuiderzee-wer- ken, daarover is nog niets bekend, aangezien de minister ten aanzien van de verdere reor ganisatie van den dienst nog geen beslissing heeft genomen. Wèl zal hetgeen tot nog toe in twee gebouwen was ondergebracht, in één gebouw komen, n.1. in het Hooge Huis aan de Langestraat, doch deze belangrijke dienst blijft gelukkig in Alkmaar gevestigd. PROTEST TEGEN NIEUW CLEARING-VERDRAG. De vereen. „De Koophandel" te Broek op Langendijk heeft het volgende telegram gericht aan den minister van economische zaken: Het bestuur van de vereeniging van groot handelaars in groenten en aardappelen „De Koophandel" te Broek op Langendijk ver oorlooft zich ter kennis van Uwe Excellentie te brengen, dat bekendmakingen omtrent nieuw clearingverdrag met Duitschland onder hare leden groote verbazing en ver ontwaardiging veroorzaakt hebben. Zulks naar aanleiding van de achterstelling der Markenbedragen op Sonderkonto en Zwi- schenkonto en der voor 24 September ver vallen vorderingen op Duitschland, bij de nieuwe verdragmatige clearing. Exporteurs hebben verladingen naar Duitschland ge riskeerd in de overtuiging, dat vorderingen door de gedwongen clearing binnen zouden komen, terwijl op eens de eigen regeering zelf de.ze gerechtvaardigde verwachtingen bij verdrag den bodem inslaat. Van het over- groote deel der groenten- en aardappelexpor teurs wordt door clearingverdrag het han delskapitaal bijna geheel geblokkeerd, terwijl Nederlandsche producenten a contant moe ten worden betaald. Verbetering van han delsverkeer met Duitschland is van clearing verdrag niet te verwachten omdat handels kapitaal geblokkeerd en bovendien vertrou wen in regeeringsmaatregelen sterk geschokt is. Indien Uwe Excellentie nieuw clearing verdrag in belang handelsverkeer, dus ten algemeenen nutte, noodig acht, dan dient en behoort de Nederlandsche staat de door clea ringverdrag geblokkeerde Markenbedragen over te nemen. NAAR GEVERS' DUIN. De heer A. H. Bijleveld schrijft ons: Naar Castiicum met de Nat. Hist. Ver. (afd. Amsterdam en Alkmaar). Dat was een paar dagen geleden heelemaal geen corvee, vooral niet met zulk frisch, zonnig herfstweer en met beproefde gidsen als de heer Vogelenzang (de rentmeester) en zijn adjudant, -de heer Van Elven, 't Ging om de zwammen, en al had den de regens in de laatste weken wel een aantal van die sporenplanten te voorschijn getooverd, de invloed van den drogen voor tijd was zeer goed merkbaar op 't aantal soorten en individuen. Maar de Russula's in !hun kleurverscheidenheid ontbraken niet, als de felroode R.rubra en de karmijnkleurige R.elegans (met gele plantjes), voorts de Zoete en de Stinkende R. Behalve een enkele soort van de geslachten Coprinus (Inktzwam), Olitocybe, Galera, Inocybe (Vezelkop), con centreerde zich de aandacht vooral op wat het terrein opleverde aan Amanita, Boletus en Lactarius. Van de eerste vond men al dadelijk de doodelijk giftige Gioene Knolzwam en de weinig minder gevaarlijke Landkaartzwam en de mooie Vliegenzwam; ook een enkel exemplaar van Amanita Vaginata (bruingrijs, zonder ring aan de steel in tegenstelling met de andere Amanita's), en de nu bruingeel geworden A. Elixe (bij ons zeer zeldzaam) Als afwisseling vertoonden zich een prachtig roodbruine spin en de mooie Roodstaart- borstelrups. Van de Boleten was een aardige vondst, die van de Bittere B. (felleus), veel gelijkend op de smakelijke B.eduüs, maar o.a. ervan verschillend door zijn fijne lichtrose buisjes (in plaats van geelgroen) en 't grovere net werk op de eveneens buikige steel; behalve deze nog de Ruwe B, de Roode B, de Bruine Ring-B en ae Vilt-B. Ook de Melkzwammen kwamen uit met eenige soorten: de Zwavel gele, de Bruine, de Witwollige (Lactarius vellereus, 't Schaap), de Viitige (zeer mooi!) en de typische zeldzame L. zonarius (zonale) Ook eenige Stuifzwammen ontbraken niet. Dit alles vaak te veel en te lastig, om zoo maar direct te determin eer en. Maar onze wetenschappelijke leidsman, de heer ir. Schweers, wist meestal den weg, om de weetgierigen terecht te brengen. En zoo ontmoette 't enthousiaste gezelschap de Groote Parasolzwam, de prachtige wijn- roode Tricholoma rutilans en de naar zwavel riekende Tr. sulfureum 'beide met gele plantjes) een paar soorten Hygrophorus, van Marasminus, van Mycena, van Hypholoma (Bundelzwam). Op dood hout zaten o.a. 't Elfenbankje en de BerkenLenzites. Voorts een tengere soort Bolbitius (op konijnen- mest), een paar kleine exemplaren van Bosch- en Weichampignon en een Fopzwam. Maar er was meer, dat de aandacht vroeg! Eerst al de houtgewassen. De heer V. wees ons op mooie forsche eiken, waarvan de een wel, de ander geen timmerhout leverde; op verschillende Coniferen, o.a. prachtige Oos- tenrijksche dennen, de Gewone Den, Berg- dennetjes en een enkele Jeneverbes, van uit- heemschen oorsprong. Vele heesters prijkten met hun kleurige vruchten: rood van de Kar dinaalsmuts, gele bessen van de Duindoorn en roode van de Geldersche roos. En de Turksche of Mos-eik droeg zijn lange eikels in 't ruigbegroeide napje! Sommige kruiden bloeiden nog: Slangenkruid, Agrimonia, Hertshooi, andere (als reusachtige Toortsen en Hondstongen, deels nog in bloei) stonden in vrucht. En dan vooral niet te vergeten 't heerlijke landschap! De provincie heeft hier in dit Geversdum een landstreek, zóó muo zoo schilderachtig, zoo vol afwisseling, een g? accidenteerd terrein met veel bosch (dat al mooi is en nog mooier worden kan) dat men in k3n zijn' dat b* thans tehror'hk in Ti *r00t lichaam' dat het oenoor.ijk in stand houuen kan. Ams^rdrm" aer),dat w voorziüer van de afd. Amsterdam, de heer Van Laren, den heer V en de andere heeren dank zei voor hun ge leide en hun inlichtingen en ons gelukkig fSliiï3^118 eige" la?d zu!ke heerlijke i u ,noK woeste) landschappen bezit als deze boschrijke duinstreek. 4 OCTOBER DIERENDAG. 4 October is de sterfdag van Francis- cus van Assisi, den grooten vriend en beschermer van het dier, dat hij lief had met zijn allesomvattenden broederzin. Daarom hebben eenige internationale congressen van dierenbeschermers be sloten, dat 4 October de jaarlijksche dag zal zijn, aan het dier gewijd. De actie voor den Dierendag groeit telkenjare Ook in ons land gelukkig. De Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren en haar plaatse lijke afdeehngen doen, nu deze dag weer nadert, een dringend beroep op allen, die van goeden wille zijn, om deze actie te steunen. Allen kunnen dit, on verschillig of zij op een belangrijke of op een eenvoudiger plaats in de maatschap pij gesteld zijn. In de eerste plaats zij, die door hun werkkring invloed oefenen op de gedachten hunner medemenschen. Wij denken aan de geestelijken en aan de voorgangers van de onderscheidene kerkgenootschappen, die in hun kansel redenen omstreeks 4 October kunnen wijzen op de zedelijke waarde van die renbescherming. Aan onderwijzers en leeraren, die hun leerlingen op de be- teekenis daarvan opmerkzaam kunnen maken. Aan sprekers en penvoerders, die een groote schare van hoorders en lezers bereiken. Maar evenzeer denken wij aan hen, die zich niet in het open baar doen gelden, maar die in hun klei nen kring een grooten invloed oefenen Als vader of moeder bij voorbeeld liefde voor het dier bij het kind weet op te wekken, kan dit heilzame gevolgen heb ben tot in lengte van dagen. Niet alleen voor het dier, maar ook voor het kind, volwassen geworden. Want dierenbe scherming is menschenbeschaving. Mogen allen, die beseffen, dat de mensch een zedelijken plicht heeft je gens het dier, aan dit plichtsgevoel uiting geven op den Dierendag. Kan het zijn, óók door steun te geven aan de plaatselijke vereeniging voor dierenbe scherming. En in elk geval door, in grooten of kleinen kring, zich te doen gelden ten bate van het dier, dat van ons afhankelijk is en waarvoor wij de ver antwoordelijkheid dragen. Maandagavond hield de Ned. Chr. Vrouwen bond, afd. Alkmaar, een openbare vergade ring in gebouw „Waakt en Bidt". De spre ker was Dr. Schuite uit Antwerpen, die als onderwerp had gekozen: De bouw van de Koningsgraven in verband met den bij bel". Nadat de voorzitster in gebed was voorge gaan en de aanwezigen een lied gezongen hadden, werd het woord gegeven aan den spreker. Allereerst wilde spr. eenige feiten opnoe men, welke verband houden met den bouw van de Koningsgraven. Bedoeld werden hier de graven, welke zich in Egypte bevinden en waarvan in den Bijbel gesproken wordt. Na deze opsomming van feiten, kwam spr. met bewijzen, om aan te toonen, dat wel degelijk deze koningsgraven in verband staan met hetgeen er in den bijbel over te lezen valt. Spr. schetste aan de hand van z'n gege vens op een bord eenige voorbeelden, welke echter zulk een theoretisch wiskundigen ach tergrond hadden, dat wij 't betwijfelen of alle toehoorders wel juist begrepen hebben wat spr. bedoelde. We kunnen de keus van het bestuur om dr. Schuite uit Antwerpen te laten komen, niet gelukkig noemen. Deze op merking werd ons van meerdere zijde ge daan en we meenen er hier dan ook op te moeten wijzen, dat de lezing van gister avond meer leek op een college aan een universiteit dan op een toch bedoeld als po pulaire uiteenzetting van bovengenoemd onderwerp. Hiermee willen we natuurlijk niet zeggen, dat dr. Schuite geen deskundig en geleerd man is, maar o.i. was het spr niet duidelijk, voor welk een auditorium hij zijn lezing hield. Moge het bestuur in deze een volgende maal gelukkiger zijn. Het Provinciaal Waterleidingbedrijf acht het noodzakelijk, om in nauwer contact te komen met de gemeentebesturen. Zooals men -eet. is irr de provincie herhaaldelijk de wen- schehjkheid naar voren gekomen om de water- leidingtarieven, die zeer hoog zijn, meer aan te passen aan de tegenwoordige tijdsomstanr digheden. Nu tot eenige verlaging is be sloten, heeft de directie het oogenblik gunstig geacht om de gemeentebesturen in een drietal bijeenkomsten te Alkmaar, Castricum en te Laren bijeen te roepen. Doel van deze bijeen komsten is eenige zoowel op technisch als op administratief gebied liggende mededee- lingen te doen over het P. W. N terwijl aan deze bijeenkomsten excursies zijn verbonden naar een der pompstations. Heden te 11 ure had alhier in de Harmonie de eerste bijeenkomst plaats, die werd bij gewoond door nagenoeg alle burgemeesters, wethouders en raadsleden uit de afdeeling Noord van het waterleidingbedrijf. Aan deze bijeenkomst was verbonden een bezoek aan de waterwinplaats te Bergen, welk bezoek vooraf ging aan een koffie maaltijd, die door het P. W. B. te Bergen werd aangeboden. De directeur van het P. W.* N., de heer J van Oldenborgh, heettte de aanwezigen wel kom en gaf daarbij zijn verheugenis te kennen over de zeei groote belangstelling. Hij had niet durven vermoeden, dat, zooals geschied is, 400 leden der besturen van gemeenten, ge legen in de afdeeling Noord van het P. W. N. aan zijn uitnoodiging zouden gevolg geven Spr. stelde er prijs op, de gemeentebesturen juist nu in nader contact met het P. W. N. te brengen. Immers dit bedrijf is in de nagenoeg 15 jaren, dat het thans bestaat, de kinder schoenen ontwassen. Het moge voor de kin derziekten niet gespaard zijn gebleven, ge zegd mag worden, dat het flink is gegroeid en zich in een krachtig gestel kan vei heugen. Tot vollen wasdom gekomen, blikt het slechts een oogenblik achter zich, om met vasten tred de toekomst tegen te gaan. Wat dtze *oekomst brengen zal? Veel is nog in haar schoot verborgen, maar één ge beurtenis kon reeds aangekondigd worden: de ingrijpende tariefsverlaging per 1 Januari 1935. Voorwaai een daad. die in de donkere tijdsomstandigheden als een heldeie licht straal zal worden begroet. De korte terugblik levert spr,, wanneer hij de oprichting van het P W. N. op 1 Januari 1920 nagaat, welke oprichting wordt ingezet met de overneming der bezittingen van de Alkmaarsche en de Zaanlandsche water leidingen. Bij den opzet deden zich in sterke mate een drietal factoren gelden, die op de ont wikkeling en de uitkomsten van het bedrijf van overheerschende beteekenis zijn geweest en waarmede, zooals de resultaten hebben bewezen, gelukkige grepen zijn gedaan, n.1. het stelsel der directe levering, de bevorde ring der verplichte aansluiting en het sy steem om per giro de gelden te innen. Spr. wees vervolgens op den grooten uitbouw van het hoofdleidingnet, van 220 K.M. per 1 Januari 1920 tot thans ruim 2000 K.M. Sedert eenige jaren heeft de regeling, in het leven geroepen om zgn. met-rendabele uit breidingen mogelijk te maken, gunstig ge werkt. In het laatste jaarverslag kon er op worden gewezen, dat daardoor werken tot een bedrag van 6'A ton goud mogelijk wer den gemaakt, terwijl dientengevolge de be woners van meer dan 16óó perceelen in het genot van leidingwater werden gesteld, die anders of althans veel later in aanmerking zouden komen. Het spreekt vanzelf,'dat bij de groote vermeerdering van het aantal waterafnemers' niet met de waterwinplaatsen en waterwin ningsmiddelen, zooals die werden aangetrof fen te Bergen en Heemskerk kon worden vol staan. De bestaande werden werden uitge breid, nieuwe winplaatsen werden gesticht te Castricum, te Bennebroek en Laren. Ook werd in den loop der jaren een groot kwan turn water van een tweetal andere bedrijven betrokken. In dit verband wenscht spreker speciaal melding te maken van de medewer king, welke het P. W. N. steeds van de ge meente Amsterdam heeft mogen ondervinden een medewerking, die'"vooral in de jaren, dat het P. W. N. nog niet over de eigen winplaatsen in het Gooi en te Bennebroek kon beschikken, van jjfpot belang is ge weest. Aan de hand van eenige" leekeningen werd vervolgens een 'uiteenzetting gegeven van de wijze, waarop het water in en onder de duinen voorkomt en daaruit gewonnen wordt, bij welke gelegenheid de voordeelen worden in het licht gesteld van het door het P. W. N. toegepaste systeem (de gesloten winning van diep duinwater). Voor de vegetatie, die alzoo gespaard blijft voor den verdrogenden in vloed eener bovenwaterwinning, is het toe gepaste stelsel van het grootste gewicht. Uit de mededeeling van spr. bleek, dat de hoe veelheid te Bergen onttrokken water van 851.167 M3. in 1920 gestegen is tot 5.727.950 M3. in 1933. Ten einde de zekerheid te hebben, dat tot in lengte van dagen over voldoende en deug delijk water kan worden beschikt, kocht de provincie in het vorig jaar ongeveer 1.800 H.A. duingrondi aan, welk gebied, vereenigt met het Provinciale Landgoed Bakkum (ruim I.000 H.A.) en de bestaande waterwingebie den bij Bergen en Wijk aan Zee (550 H A.) onder het beheer van het P. W. N. werden gesteld. Toch wordt voor de toekomstige water winning ook nog het oog gericht op het IJsselmeer, dat geleidelijk aan het verzoeten is. Spr. gaf vervolgens een korte schets van de organisatie. Het verzorgingsgebied is ver deeld in 3 afdeelingen: Noord, Midden en Zuid, die elk weer onderverdeeld zijn in res pectievelijk 3, 3 en 2 districten. In de hoofd plaatsen dier districten zijn bijkantoren ge vestigd, in de afdeeling Noord te Alkmaar, Hoorn en Schagen. De leiding van den Technischen dienst en van de administratie wordt uit het Hoofdbureau Bloemendaal ge geven. Daarin zijn ook onder gebracht de afdeeling Algemeene Zaken, Secretariaat en Personeel, alsmede de afdeeling Scheikunde en Bacteriologie (voor de controle van de hoedanigheid van het water). Aan de hand eener graphische voorstelling, betrekking hebbende op het aantal aansluitin gen, het waterverbruik en de inkomsten, werd de ontwikkeling van het bedrijf ge schetst vanaf de oprichting tot 31 December 1933. De stand van zaken over 1933 en de op grond daarvan over 1934 te verwachten uit komsten deden besluiten tot een belangrijke tariefverlaging over te gaan, die het bedrijf rond 4 ton gouds minder inkomsten zal ver schaffen. De directeur constateerde, dat hiermede zijn streven om het Noordhollandsche platte land tegen redelijken prijs goed leidingwater te brengen is ingelost en hoopt thans op de medewerking van allen om hun bedrijf tot verderen bloei en daardoor tot nog lagere tarieven te brengen. Na de uiteenzetting van den heer van Ul- denborgh gaf de heer Mensink nog een korte uiteenzetting over de inrichting van hel jompstation te Bergen, waarbij hij deed uit- comen, dat men aldaar thans beschikt over een filteroppervlakte van 20.000 M2. Het water wordt in het pompstation door electromotoren opgepompt, welke motoren door het P.E.N. vanuit Bergen en Schoor! gevoed worden. 36 pompen bereiken een diepte van 70 M. en 7 een diepte van 40 M. De bediening van het bedrijf geschiedt uit sluitend vanuit het hoofdpompstation. In het verzorgingsgebied kunnen de watertorens 7000 M3. water bergen en deze torens wor den in hoofdzaak des nachts gevuld, aange zien het bedrijf nacht en dag doorwerkt. Van de filters gaat het water naar de midden-filters en vandaar naar de water- kelder, waarin 2500 M3. water geborgen kan worden. Deze waterkelder kon vroeger slechts 25 M3. bergen. Wie het vroegere be drijf gekend heeft, vindt daarin niet veel terug. In touringcars begaf men zich hierop naar Bergen, waar in de Rustende Jager een koffiemaaltijd werd gebruikt. Hierna werd in groepen van 50 een be zoek aan het waterwinningsgebied ga- bracht. INSCHRIJVINGEN HANDELS REGISTER 25 SEPT 2 OCT. 1934. Nieuwe zaken: Alkmaar: A. Vos, timmerman en aanne mer, Burgemeester Palingstraat 1. Wijzigingen: ZuidscharwoudeCoöp. Verbruiksvereeni- ging „Nieuw Leven" U.A., Dorpsstraat 264. broodbakkerij en kruidenierswinkel. Be stuurswijziging. Opheffingen: Noordscharwoude„De Onderneming", (eig. C. de Wit), Waarddijk 3, schuitenma kerij. KERKCONCERT. ,Het a.s. Acht-October-concert in de Groote Kerk zal ditmaal door het mannen koor Orpheus gegeven worden. Onder lei ding van Nico Hoogerwerf zal men o.m. ten gehoore brengen: het 8-October-lied van den dirigent, de Rhapsodie met altsolo van Brahms en een uit zeven nummers bestaand werk, op Alkmaar's beleg betrekking heb bende. Dit nummer, Alkmaar's Bevreding geheenten, is een gedicht van D. G. van Beek, den voorzitter van Orpheus es getoon zet door Wilhelm Rettick. Het werk voor koor, alt en bariton-solo heeft tot onder titels: I. Buiten de wallen (koor), 2. Het on weer (alt-solo), 3. De Geuzen voor de Frie- sche poort (bariton-solo), 4. De Vroedschap in den Raad (bariton-solo), 5. Maerten Pietersen v. d. Mey (alt-solo), 6. De Storm aanval (koor), Danklied (koor). De uitvoering van het werk wordt door den componist gedirigeerd, als accompagna- teur op den vleugel fungeert Mondriaan uit Haarlem. Wilhelm Rettick, geboren te Leipzig in 1892, studeerde aldaar bij Max Reger, was assistent-dirigent te Leipzig, later dirigent aan verschillende theaters (voor opera). In 1914 soldaat, werd hij gevangen genomen en naar Oost-Siberië gezonden. Na zijn terugkeer (in 1920) wederom was hij dirigent. Als gevolg van veranderde politieke omstandigheden in Duitschland werd hij ge dwongen zyjn werkzaamheden aldaar te be ëindigen eii in Nederland domicilie te kiezen. Als solisten in zijn coihpositie treden op mej. Guus Max uit Haarlem, die ook liede ren van Bach zal zingen en J. v. d. Molen uit Heiloo. Prof. Jozé Wülf, die op dit concert viool- soli zal geven en hetzelfde lot als Rettick onderging, is Rus van geboorte (1888), ont ving zijn opleiding aan het Keizerlijk mu ziekinstituut, en later nog van Capet te Parijs en van Adolf Busch. Hij maakte groo te concertrreizen en was als paedagoog werkzaam in Rome en Milaan, speelde voor de gramofoonplaten van His Master's Voice en verblijft nu eveneens in ons land. De organist van Langen opent het concert met de Marehe Triomphale van Lemmens. ZEVEN NIEUWE PLANETEN ONTDEKT. Door de sterrewacht bij Brussel. De sterrenwacht van het observatorium te Uccel bij Brussel doet mededeeling van de ontdekking van 7 kleine planeten, die ge noemd zijn: Albertine, Antwerpia, Santa, Julietta, Phryne, Luce en Bonache Wicze. De planeet Albertine was op 21 Augustus 1933 reeds door Belporte ontdekt en voor lopig gecatalogiseerd als QLI. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM', 3 Oct. 1934. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 301 Vette kalveren le kw. 4852 cent, 2e kw. 4048 cent, 3e kw. 28 38 cent per K.G. levendgewicht; 41 Nuchtere kalveren 36; 279 Varkens vleeschvarkens 90—110 K.G. 3637 cent, zware varkens 3536 cent en vette varkens 33—34 cent per K.G. slachtgewicht. Ter veemarkt waren 4 wagons geslachte runde ren uit Denemarken aangevoerd. BROEK OP LANGENDIJK, 3 Oct. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 3100 K.G. Aardappelen: Eigenheimers 3.30, Bevelanders 2.50—2.90; 16000 K.G. Roode kool 1.20—2; 8400 K.G. Gele kool 1.502; 47000 K.G. Vroege witte kool 0.701.10; 1750 K.G. Deen- sche witte kool 1.401.50; 15000 K.G. Uien 1.40—1.90, Grove 1.70—2, Gele Nep 1.50—1.80, gele drielingen 0.80—17200 K.G. Bieten 0.60— 1 70; 7800 K.G. Peen 60—80 cent; 1400 K.G. Slaboonen 3.80—8.30 en 180 K.G. Snijboonen 2.50—6.40, alles per 100 K.G. en 4500 stuks Bloemkool: reuze 3.70—4, lecerf 4—6.80, lichte 1 80—2.70 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 2 Oct. 1934 Roode kool le s. 1.202.50; Witte kool 60 90 cent; Nep 1.20—1.90; Drielingen 60 —70 cent; Uien 1.40—/ 1.90; Grove uien 1.60—1.90; Eigenheimers 3.40 3.70; Peen 70 cent; Blauwe Aardappelen 3.704; Slaboonen 48.90; Snij boonen 3; Bieten 0.60—1.40; Beve landers 2.60. Aanvoer; 2350 K.G. Roode kool; 20400 K.G. Witte kool; 4500 K.G. Nep; 10700 K.G. Uien; 2400 K.G. Peen; "650 K.G. Aardappelen; 2320 K.G. Slaboonen; 2750 K.G. Bieten; 40 K.G. Snijboonen. TEXEL, 1 Oct. 1934. Op de heden ge houden eierenveiling. waren in totaal 51510 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 4050 K.G. 2.103, 50—56 2.90—3.65, 58—62 3.70— 4.10, 62—66 4—4.40, 66—70 4 30 5. Oude kippen 25—32 V* cent en Jonge hf"e-i 40 cent per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 2 Oct. 1934. 4300 K.G. Aardappelen: BI. Eigenheimers 3 80, BI. Aardappelen 3.303.80, Bevelanders 2.40—2.50, Redstar 3.20; 40800 K.G. Uien: uien 1.20—2, drielin gen 0.701.10, grove 1.70—2.10, gele nep 1.50—1.80; 4000 K.G. Peen 60—70 cent, kleine Peen 60 cent; 6600 K.G. Spercieboonen 3.809.30; 600 K G. Kroten 11.50; 6600 K.G. Roode kool 1.40—1.70; 50500 K.G. Witte kool 60—90 cent; 1800 K.G. Gele kool 1.20—/ 1.70; 400 K G. Deensche witte kool 1.50, alles per 100 K.G. (Niet oincleel) 9de klasse, 11de HJst Trekking van Woensdag 3 October 1934 Hooge Prijzen 100.000.— 19122 1 1500.— 19158 I 1000.— 15523 t 400.— 12462 16438 t 200.— 8386 14756 19577 f 100.— 1805 4919 7605 8483 10646 14244 21705 22771 Prijzen van 70. 26 183 290 400 402 424 425 469 490 569 574 866 885 1019 1091 1149 1209 1331 1359 1364 1491 1528 1529 1539 1617 1640 1835 1906 2261 2503 2652 2691 2701 2735 2860 3043 3098 3147 3277 3359 3470 3686 3857 3912 4029 4051 4111 4118 4245 4297 4409 4507 4692 4879 5005 5108 5300 5356 5405 5443 5855 6014 6260 6294 6327 6454 6846 6858 6965 6971 7060 7141 7270 7378 7405 7551 7568 7700 7895 7976 8046 8126 8263 8275 8306 8413 8426 8644 8650 8757 8853 8980 8983 9052 9104 9111 9119 9173 9233 9383 9387 9415 9446 9453 9512 9641 9742 9756 9777 9836 9862 9992 10001 10056 10181 10186 10243 10256 10273 10274 10758 10786 10790 10843 10928 10999 11040 11155 11293 11513 11538 13563 11622 11870 12092 12195 12391 12589 12826 13296 13310 13325 13458 13592 13694 13770 13847 14015 14101 14146 14165 14169 14233 14283 14435 14505 14532 14631 14748 14964 15132 15155 15197 15236 15267 15282 15341 15526 15757 15771 15773 15821 15913 16052 16122 16135 16191 16314 16361 16396 16410 16425 18748 16798 16880 16970 16985 16996 17124 17167 17216 17241 17259 17276 17797 18046 18193 18238 18266 18371 18382 18416 18448 18449 18604 18613 18727 19054 19107 19581 19621 19678 19807 19912 20041 20045 20094 20473 20628 20841 20872 20876 21078 21123 21240 21269 21639 21708 21758 21942 21955 22017 22300 22443 22471 22473 22553 22590 22619 22757 22898 22975 23084 23098 23290 23315 23350 23363 23555 23798 Nieten 43 46 121 130 151 233 270 322 333 411 412 479 482 559 593 630 636 659 672 748 803 830 872 888 904 960 967 992 994 1012 1036 1039 1095 1103 1107 1112 1138 1203 1243 1300 1366 1406 1456 1477 1519 1545 1546 1629 J1666 1698 1730 1743 1747 1773 1782 1796 1829 1848 1851 1874 1959 2029 2079 2081 2102 2105 2131 2137 2138 2144 2148 2167 2190 2216 2223 2393 2405 2419 2485 2486 2541 2560 2563 2697 2710 2713 2715 2729 2731 2776 2802 2912 2917 2963 2989 3082 -3131 3152 3159 3174 3201 3243 3306 3324 3355 3364 3432 3483 3614 3623 3633 3649 3682 3707 3737 3752 3758 3773 3878 3888 3915 3931 3962 4011 4053 4123 4174 4223 4352 4370 4424 4455 4529 4577 4641 4731 4732 4763 4776 4781 4787 4857 4913 4980 4984 5002 5074 5119 5191 5195 5251 5258 5279 5349 5460 5499 5505 5534 5602 5653 5740 5763 5886 5930 5946 5947 5959 5969 6017 6036 6071 6101 6130 6177 6203 6293 6366 6426 6434 6519 6528 6535 6536 6546 6564 6568 6586 6620 6662 6687 6730 6731 6742 6752 6764 6773 6802 6811 6924 7104 7127 7145 7148 7266 7380 7393 7394 7399 7422 7427 7490 7520 7554 7557 7586 7656 7717 7747 7790 7830 7862 7865 7879 7914 7943 7981 8048 8059 8086 8097 8103 8225 8231 8233 8273 8313 8420 8425 8430 8471 8568 8595 8620 8725 8726 8727 8744 8778 8845 8865 8877 8890 8962 8968 8982 0076 9098 9117 9167 0197 0203 9208 9236 9237 9278 9292 9293 9348 0434 9454 9470 9477 9815 9538 9560 0569 9650 9696 9723 9734 9736 9785 9816 0841 9853 9856 10049 10098 10101 10151 10166 10169 10192 10253 10269 10293 10325 10329 10394 10404 10460 10530 10534 10537 10549 10564 10571 10610 10712 10746 10771 10850 10854 10882 10801 10967 11130 11207 11269 11338 11459 11470 11516 11525 11540 11590 11607 11616 11678 11706 11736 11783 11826 11841 11919 11977 11979 12020 12022 12032 12063 12074 12078 12116 12118 12139 12267 12282 12347 12383 12392 12488 12506 12516 12521 12524 12548 12623 12669 12670 12684 12724 12730 12752 12757 12761 12768 12769 12805 12839 12854 12964 12988 13012 13031 13100 13108 13126 13198 13232 13243 13247 13294 13297 13318 13392 13393 13417 13448 13463 13562 13571 13606 13618 13666 13703 13784 13786 13843 13884 13898 13928 13943 13963 14006 14037 14042 14061 14086 14087 14102 14256 14267 14318 14344 14354 14431 14445 14447 14515 14524 14574 14592 14616 14765 14771 14779 14781 14903 14961 15007 15064 15076 15098 15170 15185 15238 15255 15294 15300 15348 15365 15394 15399 (5402 15433 15468 15478 15483 15561 15620 15651 15700 15703 15731 15753 15777 15778 15781 15893 15920 15922 15953 16169 16174 16216 16221 16258 16287 16315 16333 16356 16357 16370 16371 16373 16486 16531 16533 16595 18616 16660 16751 16794 16795 16802 17019 17027 17058 17081 17156 17206 17229 17240 17247 17273 17299 17312 17379 17402 17418 17437 17450 17479 17482 17483 17495 17503 17520 17624 17643 17713 17733 17775 17807 17873 17973 17985 18051 18052 18089 18127 18133 18151 18169 18216 18345 18452 18467 18534 18548 18591 18643 18673 187C3 18726 18752 18816 18868 18872 18893 18934 18940 19020 10039 10055 19061 19131 19171 19191 19211 19255 19303 19357 19359 19378 10383 19425 19427 19433 19626 19703 19718 19757 19773 19779 19830 19855 19870 19805 19900 19948 19979 20040 20077 20121 20215 20226 20228 20341 20348 20380 20493 20497 20544 20568 20569 20687 20712 20726 20779 20785 20797 20812 20816 2085» 20866 20806 20946 21021 21145 21173 21176 21179 21185 21188 21207 21206 21283 21309 21349 21350 21359 21366 21372 21382 21380 21466 21515 21528 21537 21584 21586 21632 21642 21645 21646 21712 21731 21753 21883 21947 21951 21959 21966 21990 21995 22013 22157 22215 22219 22289 22293 22316 22318 22349 22355 22386 22406 22410 22432 22477 22488 22492 22506 22511 22637 22674 22691 22694 22762 22780 22785 22787 22802 22804 22833 22841 22860 22881 22992 23011 28023 23081 23088 23107 23114 23119 23135 23139 23163 23170 23173 23237 23240 23241 23242 23245 23257 23291 23386 23423 23458 23525 23619 23685 23699 23728 23753 23758 23787 23788 23824 23850 23866 23885 23914 23938 23953 Verbetering 5e klasse, 10e HJst: 1623 m. z. 1683

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3