GEEFTW V QeMeeittecaden tBrnuwtaiid DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL- Wij collecteeren economische leven, zooals die zich ook in onze provincie helaas voordoet, zal ook in NIEUWE NIEDORP. Opdenk de Nol Inzomelings- wpfijc van 10 Oclober 19.14 BROEK OP T ANGENDIJK. GRAFT. HOOGKARSPEL. BEVERWIJK, OUDORP. PROV, ZIEKENHUIZEN IN NOORDHOLLAND, VRAGEN VAN DEN HEER DE VISSER. Nogmaals het incident. BAARS EN FRENAY SAMEN. Een extremistische fascistische beweging. De oppositie in de N.S.B. ZESTIO MANTELS OESTOLEN. „Employé" werkte des nachts. de toekomst rekening moeten gehouden wor den met een lagere opbrengst van de belas tingen, zoodat zij genoopt blijven de grootst mogelijke soberheid in acht te nemen. Indien niettemin het opcentental thans niet behoeft te worden opgevoerd, is dat te danken aan enkele factoren, waardoor deze begrooting gunstig wordt beïnvloed. In de eerste plaats hebben zij hier het oog op de conversie van alle daarvoor in aanmerking komende 4K pCt. leeningen in een 3% pCt leening van 56.343.000, waartoe zij dezen zomer hebben kunnen overgaan. Verder den ken zij aan de salarissen van het personeel in dienst der Provincie. Ged. Staten vestigen intusschen de aan dacht er op, dat de geraamde uitkeering van 200.000 van het Provinciaal Electrici- teitsbedrijf wegens teruggave van voorge schoten gelden voor het laatst aan deze be- grooting ten goede komt. Genoemde omstandigheden, benevens een beperking van het bedrag, dat voor onvoor ziene uitgaven beschikbaar blijft, maken hei verder mogelijk een bedrag van 250.000 aan het Wegenfonds te verleenen. Een dergelijke bijdrage is in de vorige be grooting niet geraamd. Destijds werd name lijk rekening gehouden met ae mogelijkheid van de overheveling van een gelijke som uit 'het reservefonds naar het Wegenfonds. Het desbetreffende besluit is evenwel gestuit op onoverkomelijke bezwaren van den minister van binnenlandsche zaken, die het intact blijven van het reservefonds als conditio sine qua non voor het bevorderen van de goed keuring van die begrooting eischte. De goed keuring is daarop dan ook niet verleend dan nadat de toezegging was gedaan, de intrek king van het bedoelde besluit te zullen be vorderen. Het ligt in het voornemen een voorstel te doen tot het alsnog verleenen van een bijdrage van 250.000 aan het wegenfonds ten laste van de gewone midde len van den dienst 1934. In het lokaal van den heer Kossen ver gaderde de afdeeling Oude- en Nieuwe- Niedorp van het Witte Kruis. De voorzitter, de heer P. Pluister, opende de vergadering en richtte een bijzonder woord van welkom tot burgemeester van Baar van Oude-Niedorp, die voor het eerst de Witte Kruis-vergadering bijwoonde. Medegedeeld werd, dat in Heideheuvel en Bosch en Heide gelegenheid bestaat tot gratis opname van ondervoede kinderen van 7 tot 14 jaar voor een tijd van hoogstens vier weken; dat het kerkbestuur der Ned herv. gem. alhier de subsidie van 125 ge heel heeft ingetrokken; dat een lijst is aange legd voor niet-leden, die wel in staat wor den geacht lid te kunnen wezen. Bij even tueel benoodigd materiaal van de vereeni ging voor deze menschen, zal aan hun be halve de gewone contributie een boete wor den opgelegd. Bedoelde lijst bevat 50 namen dat indien in den kring geen ijs beschik baar is, dit verkrijgbaar is bij C. H. Noome Handelskade te Alkmaar, tegen een prijs van 45 cent per staaf van 25 K.G. De afdeeling neemt de kosten niet voor hare rekening, dan alleen in zeer bijzondereg evallen; dat aan den Moedercursus 29 leerlingen hebben deelgenomen. Naar aanleiding van een circulaire van het H. B., dat de subsidie voor ziekenvervoer is verlaagd, werd er met nadruk op gewe zen, dat dit vervoer niet voor rekening van de afdeeling kan plaats vinden voor hen die in staat worden geacht deze kosten zelf te kunnen betalen. Hierna werd door den secretaris een uit gebreid jaarverslag gelezen. Hem werd dank gebracht voor de keurige samenstelling. Afgegeven werden voor de afd. Wijkverpl. 302 stuks en voor de afd. T.B.C. 42 stuks materiaal. Het aantal bezoeken afgelegd door Zuster Kok is geweest 1356 voor Wijkverpl. en 335 voor T p.C., terwijl 191 bezoeken werden af gelegd in het belang der verzorging van zui gelingen. Het aantal leden bedroeg vorig jaar 749, welk aantal met 14 is gestegen, met toetre ding van enkelen nog in uitzicht gesteld. Meerdere aanmeldingen kwamen binnen voor toestemming tot heffing van dubbele contributie. De heer S. G. Wit bracht verslag uit van de rekening en adviseerde namens de com missie de vergadering tot goedkeuring te be sluiten, waartoe met dank aan den penning meester. voor het beheer door de vergadering werd overgegaan. Verschillende cijfers wer den door den penningmeester genoemd en nader toegelicht. Ontvangsten en uitgaven Witte Kruis be droegen 1541,90, idem Wijkverpleging 1720,34 en 1867,17. Nadeelig saldo 146,83. Idem T.B.C. 1633,35 en 1695,35. Nadeelig saldo 62. De badinrichting leverde een nadeelig sal do op van 115,95, welk bedrag door de ge meente werd gedekt. Het aantal baden heeft bedragen 1682, is gemiddeld 32'A. Vorig jaar was het gemid delde 43 baden per week. E>e voorzitter bracht rapport uit van de algemeene vergadering. Vervolgens werd behandeld de beschrij vingsbrief der algemeene vergadering te houden op 2 Oct. a.s. Voor de bestuursverkiezing zullen door de afgevaardigden worden gesteund de candi- daturen dr. Spierings, dr. Stieler, dr. Brenk- man en G. J. van Leersum. In verband met de aanvraag van het H B om machtiging tot opheffing van Vechtoever, zal het voorstel van Amsterdam om een commissie van onderzoek te benoemen, wor den gesteund. Overigens kregen de afgevaardigden vrij mandaad. Tot afgevaardigden werden benoemd en secret; drag zijn verklaring. Doordat dus de uitbreiding van het verplegend perso neel aan die van het getal verpleegden zal vooraf gaan, zullen deze hoogere personeelskosten nog niet in voldoende mate door meer verpleeggelden worden gecompenseerd, waardoor ook deze om standigheid het eindresultaat ongunstig bejnvloed. Is onze zienswijze juist, dan zal 't jaar 1935 den overgang vormen naar een nieuwen toestand, nl. dien van de exploitatie van een grootere inrich ting, die, op volle bezetting gebracht zijnde, relatief minder kostbaar zal zijn en een aanmerkelijke verlaging in den kostprijs per patiënt mogelijk zal doen worden. voorzitter taris. Tot plaatsvervan gers burg. Baar, dr. de Boer en D. Rempt Wegens aftreding van de heeren C. Post- ma, U. Bobeldijk, C. Wiggers en J. J. v. d. Stok (niet herkiesbaar) werden als bestuurs leden benoemd burgem. van Baar, B. Per- sijn, T. van Essen en N. Stammes. De commissie belast met het nazien der rekening 1934 zal bestaan uit de heeren W. Davids, D. Wit Cz. en S. G. Wit. Op voorstel van burg. van Baar werd het samenstellen van de nieuwe statuten opge dragen aan het bestuur. Hierna volgden nog enkele besprekingen ter zake plaatselijke gezondheidsbelangen, welke waar noodig door het bestuur onder de oogen zullen worden gezien. In de rondvraag gaven zich nog enkelen op voor verdubbeling van hun contributie, Waarna onder dankzegging de vergadering door den voorzitter werd gesloten. Regeling gewone witte kool Door de zouters is in overleg met den Vierbond een regeling getroffen aangaande het veilen der gewone witte kool. Het aan wezige kwantum, zijnde 900 wigons, zal verdeeld wrden over 9 weken, terwijl de tuinders alleen mogen veilen op bestelling. De regeling treedt Donderdag 4 October a.s. in werking. Maandagmiddag werden alhier vanwege de kermis de kinderspelen gehouden. De uitslagen waren' Houtjesrapen (jongens 6 en 7 jaar): 1. Jan Stoop, 2 Arie Konijn 3. Cor Bruin. Houtjesrapen (meisjes) 6 en 7 jaar: 1. Truus Mul, 2. Gree Roelofsen, 3. Maartje Zwart. Jongens 8, 9 en 10 jaar hardloopen met hindernissen: 1. Martin van Zijl, 2. Piet Oudejans, 3. Corn. Jan Blaauw. Meisjes 8, 9 en 10 jaar hardloopen met hindernissen: 1. Japie Koijn, 2. Marie Bruin, 3. Geertje Zwaan. Meisjes 11, 12 en 13 jaar wasch ophangen: 4. Annie Koijn, 2. To van Diepen, 3. Aagtje Mul. Jongens 11, 12 en 13 jaar hardloopen met hindernissen: 1. Jan v. Diepen, 2. Jaap Kaan dorp, 3. Cor Roelofsen. Tot dijkgraaf van den polder de Grafter- meer is gekozen de heer Corn. Veenis, alhier. De begrootingsomzet aan de veiling „de Eendracht", groot 175.000 werd dezer dagen reeds bereikt. Hoewel nog verre van rooskleurig is de gang van zaken aan de marktvereeniging zeer gunstig te noemen. Zoowel aan aanvoerders als koopers werd ter gelegenheid een sigaar aangebo den. Als voorbeeld van vergelijking moge nog dienen, dat deze omzet in 1933 eerst op 6 November werd bereikt. Aardbeien. Aan de gezamenlijke Beverwijksche groenten- en fruitmarkten waren heden min stens nog 25 groote sloffen met aardbeien aangevoerd, een aantal wat maar zelden om dezen tijd kan voorkomen. Op zijn hoogste treft men in October deze vrucht nog in doozen van 3 a 4 ons inhoud aan en waarvan de aanvoeren nog belangrijk zijn. Maandag vergaderde de raad. Van den minister van Sociale Zaken was ontvangen de goedkeuring van het verzoek, dat het uitbreidingsplan in een hoogere steunklasse wordt gebracht. Aan de uitge- trokkenen gezinshoofden wordt uitgekeerd per week 9 en 0.75 per kind; kostgangers 6, aan de dubbeluitgetrokkenen 8 per week en 0 75 voor ieder kind; kostgangers f 5.50. Aan de ongeorganiseerden wordt 0.50 minder uitgekeerd. Naar aanleiding van een verzoek van de verschillende winkeliers in deze gemeente werd besloten de verruiming van den verkoop op Zondag toe te passen, zooals bij de wet is geoorloofd. Tegen de heer Jonker. Van den minister van Sociale Zaken was bericht ontvangen, dat 20 werkloozen uit deze gemeente bij de werkverschaffing in Schoorl geplaatst kunnen worden. Aangeboden werd de gemeenterekening over 1933 met een batig saldo van f 8428.97, de rekening van het electrisch bedrijf met een batig saldo van f 3061,75 en de rekening van het Burgerlijk Armbestuur met een na deelig saldo van 741 98 De diverse reke ningen zullen door de daartoe aangewezen commissie worden nagezien. Op voorstel van B. en W. werd besloten aan het dag. bestuur een crediet te verstrek ken van 1500 voor het dempen van een sloot voor de huizen langs den Frieschen- weg. Het werk zal aanbesteed worden onder in gezetenen met d* verplichting werkloozen in dienst te nemen. Verder werd besloten tot een vermindering van de vergoeding ingevolge art. 13 der L. O. wet aan S. Breeuwsma voor vervoer per rijwiel van drie zijner kinderen naar de Christelijke school te Alkmaar. Deze ver goeding werd thans vastgesteld op 20 per jaar en pgr kind Hierna sluiting. De begrootingen zijn verschenen van de prov. ziekenhuizen in Noordholland. De exploitatie-begrooting van Sant poort wijst 'n eindbedrag van 1.785.523 ongeveer 20.000 lager dan voor 1934 was toegestaan); voor Bakkum ƒ1293 394 (i 80 000 meer dan voor 1934 toege staan); Medemblik 364.119 6500 meer dan voor 1934). In de toelichting der begrooting voor het ziekenhuis „Duinenbosch" te Bak kum lezen wij: Aan eenige der meest domineerende cijfers kan niet die mate van waarschijnlijkheid worden toege- als hij vorige begrootingen moge lijk bleek. Als oorzaak hiervan moet ?e- noemd worden de invloed, die zoowel op het totaal als op de onderdeelen der be grooting zal worden uitgeoefend door het in gebruik nemen van het nieuwe vrouwenpaviljoen. Vermoedelijk zal dit aan het einde van 1934 of in de eerste maanden van 1935 zijn voltooid, waar na het voor de verpleging kan worden opengesteld. Op een sterke toeneming van het aantal patiënten door het open stellen van het nieuwe paviljoen mee- nen wij vooreerst niet te mogen rekenen. Anderzijds moet in het oog gehouden worden, dat de diverse afdeelingen van het paviljoen gelijktijdig zullen openge steld dienen te worden, als gevolg waar van de personeelsbezetting op deze nieuwe afdeelingen nagenoeg op de vol le sterkte zal gebracht moeten worden Hierin vindt het hoogere salaris-he- Het Tweede Kamerlid de heer De Vis' ser heeft aan den minister van koioniën, voorzitter van den raad van ministers, de volgende vragen gesteld: 1. Wil de regeering, in verband met het door hem gegeven antwoord op ae door het Kamerlid De Visser den 20en September j.I. aan haar gestelde vragen, mededeelen aan welke bepaling van het Reglement van Orde voor de vereenigde veigaderiug der Staten-Generaal kan worden ontleend, of op welk wetsartikel steunt, de bevoegdheid van den voorzit ter der Vereenigde vergadering Ier Staten-Generaal, om leden van de Sta ten-Generaal door rechercheurs van po litie uit de vergadering te doen ver wijderen 2. Op welke bepaling van het sub 1 genoemde Reglement van Orde, of op welke wetsbepaling, steunt de maatre gel, dat in de vergaderzaal der Staten- Generaal, een aantal rechercheurs aan wezig zijn, om op een wenk van den voorzitter der Vereenigde vergadering der Staten-Generaal, hem niet welgeval lige leden uit de vergadering te doen verwijderen? 3. Is het der regeering niet bekend, dat de plichten des voorzitters van de vereenigde vergadering der Staten- Generaal nauwkeurig omschreven zijn in artikel 2 van het Reglement van Orde voor de Vereenigde vergadering der Staten-Gen., waarbij hij leden tot de orde kan roepen, die zich beleedigen- de uitdrukkingen veroorloven, terwijl het recht tot het doen verwijderen hem slechts is verleend voor toehoorders als bepaald in artikel 60 van dat Reglement van Orde? 4. Is het der Regeering ook bekend, dat de opening van de Staten-Generaal, op 18 Sept. 1934, in strijd met het daar omtrent nadrukkelijk in de Grondwet bepaalde, heeft plaats gehad, wijl artikel 109 bepaalt: „Bij een vereenigde vergadering wor den de beide Kamers als slechts eene beschouwd en nemen hare leden naar willekeur plaats", terwijl den leden ditmaal een bewijs van toegang werd verstrekt, waarop het vak en het no. van hun plaats stond aangegeven en de boden leden de plaats aanwezen waar zij moesten gaan zitten? 5. Van wie heeft de regeering de in lichtingen gekregen, dat tijdens de ar restatie van de leden der Staten-Gene raai, Roestam Effendi, Schalker en De Visser, de rechercheurs van politie zich aan mishandeling niet schuldig hebben gemaakt, terwijl de gearresteerden hier tegen direct scherp hebben geprotes teerd bij den dienstdoenden waarne mend hoofdcommissaris van politie Th. H. J. Besseling en de betrokken re chercheurs, waarbij zij hun lichamelijk letsel toonden, alsmede hun met bloed bevlekte kleeren, terwijl ook de perscor respondenten schreven, dat de uitroe pen van genoemde leden niet verstaan baar waren, doch wel de klappen die op hen neervielen op de tribune hoorbaar waren? 6. Op welk wetsartikel steunt de „be schermingsmaatregel" daarin bestaan de, dat leden der Staten-Generaal, tegen hun wil, in een wagen waarmee men misdadigers vervoert, n^.r het politie bureau zijn gebracht, na**vooraf op wa pens te zijn onderzocht en in een kamer onder strenge bewaking te zijn opgeslo ten geweest, terwijl uit niets Ie „te ver wachten begrijpelijke verohtwaardiging van het publiek" is gebleken, wijl de betreffende leden van de Staten-Gene raal zich, kort na hun vrijlating zoowel in gemeens :hap als ieder afzonderlijk, op straat, in trams enz. hebben begeven zonder een spoor van molestatie of ver ontwaardiging tegen hen te bemerken? 7. Moet uit het antwoord van de re geering op de vroegere vragen van het Kamerlid De Visser, den 22en Septem ber 1934 gegeven, worden afgeleid, dat de parlementaire onschendbaarheid voor communistische Kamerleden niet be staat, ondanks dat in artikel 98 van de Grondwet nadrukkelijk is omschreven, dat de leden der Staten-Generaal niet gerechtelijk vervolgbaar zijn voor het geen zij in de vergadering hebben ge zegd, alsmede dat de artikelen 121 en 122 van het Wetboek van Strafrecht welke met straffen van 12 en 3 jaar be dreigen hem, die een lid uit de vergade ring verwijdert of verhindert die bij te wonen, ten hunnen gunste niet van toe passing zijn? Dien nacht zag een nachtwaker licht bran den op de bovenste verdieping van het be wuste perceel. Daar hem dit verdacht voor kwam, waarschuwde hij de politie van het bureau Raampoort, die zich naar het aange geven adres begaf. Intusschen hield de be waker de deur in het oog en nog voor de politie was gearriveerd, zag de nachtwaker een man uit het magazijn komen. Hij hield den man staande en vroeg, wat hij daar moest doen. De nachtwaker kreeg ten antwoord, dat hij met een employé van de firma te doen had, die nog laat in het magazijn had gewerkt. Hij vertelde, klaar te zijn met zijn werkzaam heden en nu te gaan naar zijn woning aan de Heerenmarkt. Daar de nachtwaker dit niet vertrouwde, volgde hij hem ongemerkt op een afstand en inderdaad, op de Heerenmarkt zag hij hem de openstaande deur van een trapportaal binnengaan. Ge- ruimen tijd bleef de nachtwaker op zijn post, waarbij hij informeerde bij buren, of de man inderdaad in het perceel, waar hij was bin nen gegaan, woonachtig was. Niemand kende echter den bewusten per soon. Bij een ingesteld onderzoek in de wo ning bleek het, dat de man via een veranda op het dak was geklauterd en dit via het zol derraam van een huis aan de Haarlemmer straat weer had verlaten. Nergens was een spoor meer van heep te vinden. De politie had intusschen ook een onder zoek ingesteld in het mantelmagazijn aan de Heerengracht. Het lag er dik bovenop, dat er een inbraak was gepleegd. Den volgenden morgen, toen het personeel ging inventari seeren, bevond men, dat een bedrag van 12 en eenige mantels waren verdwenen. Hier van maakten wij reeds melding. Bij een voortgezette inventariseering bleek het echter dat 60 mantels waren verdwenen. De dief heeft waarschijnlijk met behulp van valsche sleutels, 's nachts regelmatig bezoeken ge bracht aan het magazijn, en zonder dat iemand het bemerkte, mantels meegenomen. Het is wel zoo goed als zeker, dat hij tot de bende opensluiters behoort, welke momen teel de stad onveilig maakt. DE PSEUDO-JONKER. Poging om juweliers op te lichten. Gisteravond kreeg een juwelierswinkel in Van de zijde der Nederl. Fascistische Be weging (groep Baars) wordt gemeld, dat de heer Baars overeenstemming heeft bereikt met den uit de N.S.B. getreden propagan dist, den heer Frenay inzake de vorming van een extremistische fascistische beweging. Gelijk reeds vroeger is gemeld, heeft de heer rrenay tot nog toe propagandist der N.S.B., deze beweging den rug toegekeerd. Sinds maanden vormden zich overal in het land oppositiegroepen in genoemde bewe ging, zoodat eindelijk naar aanleiding van de door den heer Frenay op Maandag 24 Sept. j.1. gehouden redevoering te Rotterdam de heeren Baars en Frenay met elkander een bespreking te Den Haag gehouden hebben Eerstgenoemde namens de Ned. Fascistische Beweging, laatstgenoemde namens de oppo sitiegroepen uit de N.S.B. van Rotterdam, Delft, Den Haag, Amsterdam, Utrecht enz. enz., waardoor een gemeenschappelijk front tot stand is gekomen om tegen het ver zet van velen, in de fascistische bewegingen den strijd tot aaneensluiting te voeren van alle extremisten, die zich in de bewegingen voordoen en begrijpen dat men zoowel tac tiek als programma geheel en al zal moeten baseeren op de zuiveren, fascistischen geest, welke nu eenmaal revolïftionnair is. Binnenkort zal te Utrecht een leidersver gadering gehouden worden uit het geheele land bestaande uit menschen der diverse groepeeringen alwaar definitief de banden gelegd zullen worden voor een extremisti sche Fascistische beweging. Dezer dagen maakten wij melding van een geval van inbraak aan de Heerengracht te Amsterdam, gepleegd in den nacht van Vrij dag op Zaterdag in een mantelmagazijn. Thans verneemt de Msb. hieromtrent nog eenige nadere bijzonderheden. de Kalverstraat te Amsterdam hoog bezoek Er kwam nml. een pl.m. 18-jarige jonge man binnen, die beweerde jonkheer die en die te zijn, een klinkende naam!, wonende in een villadorp buiten de stad. Hij liet zich een partij kostbare hangers voorleggen en bepaalde na eenig zoeken zijn keuze op een fraai exemplaar van 700. Maar de juwelier vertrouwde het geval niet bepaald en deelde den klant mede, dat hij den hanger wel wilde leveren, maar niet wilde meegeven. Waarmede de jonkheer ge noegen nam. Nauwelijks was de jongeman de deur uit of de juwelier belde het villadorp op en ver kreeg daar de volledige bevestiging van zijn vermoedens: de jonker bleek er gansch en al onbekend te zijn. Toen nam de juwelier een tweeden verstan- digen maatregel: hij waarschuwde onmid dellijk telefonisch zijn collega-juweliers in de naatste omgeving, omdat hij vermoedde, dat de jonker nog wel ergens anders zijn geluk zou gaan beproeven. Dit geschiedde inderdaad bij een tweeden juwelier in de Kalverstraat, die inmiddels echter gewaarschuwd was en nu op zijn beurt de politie opbelde, terwijl hij den jonker aan den'praat liet houden. De politie kwam en arresteerde den jonge man en bracht hem naar het bureau-Singel. Daar bleek hij géén jonkheer te zijn en ook niet in het opgegeven villadorp te wonen. De man is afkomstig van Zutfen en draagt ook al geen weidschen naam. Evenmin had hij 700 op zak, doch slechts 100 en er wordt nu nader onderzocht hoe hij zelfs aan die 100 gulden is gekomen en in hoeverre een vervolging wegens poging tot oplichting tegen hem mogelijk is! LUCHTBALLONS MET BELEEDIGENDE OPSCHRIFTEN. De politie heeft Maandagavond moeten ingrijpen toen zes jongelui uit het clubhuis van ae N.S.N.A.P. in de Bagijnestraat te 's-Gravenhage, pogingen deden om de Jood- sche omwonenden te beleedigen. Zij waren n.1. op de binnenplaats van het N.S.N.A.P.-huis bezig, ballonnen van circa 1 meter middellijn, door middel van warme lucht op te laten. Op deze ballonnen stond een groot hakenkruis en een voor Joden be- leedigend opschrift. Enkele van deze ballons zijn bij de omwonenden neergekomen, waar op dezen de politie hebben gewaarschuwd. De zes jongelui zijn naar het hoofdbureau getransporteerd, waar procesverbaal is op gemaakt wegens het zonder vergunning op laten van luchtballons. 193. ieens rein De weg voerde langs een steile rotswand. Op< kwam Piet op een idee. Hij wou met alle geweld van D een teekening maken, zooals hij daar stond aan den rand van den afgrond. Drein liet zich gewillig teekenen en al leen toen hij een keer moest niezen, was hij bijna in de diepte getuimeld. 194. Aan het strand wachtte Piet en Drein een groote verrassing. Daar lag een vlot, van vroegere schipbreukelin gen afkomstig. „We moesten daarmee maar eens de zee opgaan", zei Drein. „Misschien drijven we dan wel naar Nederland terug",

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7