Agenda JkoMHciaat 7lieuw& Jiucqediike Stand Stad en Omgeving. 'lüeec&ezicht Een Belgisch schip. ZUIDSCHARWOUDE. OUDE NIEDORP URSEM. DE STREEK. STOLPERVLOTBRUG. BEKENDMAKING. TOM v. d. STAP WEER IN ALKMAAR. TRAMKRUISINGEN IN DEN WEG ALKMAAR—BERGEN. Stedelijk Museum ingan, Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Flying Down to Rio (operette); hoofdrol Dolores del Rio. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloo pende voorstellingen. Maandagavond tot 12 uur doorloopende voorstellingen. A. B. T., half S, hoofdnummer Mister Robinson Crusoë (avont.); hoofdrol Dou- glas Fairbanks. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloo pende voorstellingen. Maandagavond tot 12 uur doorloopende voorstellingen. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Voorjaarsparade (rom.); hoofdrol Franzis- ka Gaal. Toegang voor eiken leeftijd Zondagmiddag van 2 uur af doorloo pende voorstellingen. Maandagavond tot 12 uur doorloopende voorstellingen. Maandag 8 October. 8 uur, Waakt en Bidt, lezing met licht beelden door mej. Joh. Ekering uit Parijs. Dinsdag 9 October. 8 uur, loge-gebcuw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. Woensdag 10 October. 8 uur, loge-gebouw Nieuwesloot, psycho metrische seance mevr. Akkeringa. bijgedraaid. Groote lichten werden buiten boord gehangen en men schijnt pogingen te hebben willen doen om hulp te verkenen, pogingen, welke ook aan boord van het ge zonken vaartuig moeten zijn opgemerkt. De zee was echter te hoog. De Bachara durfde niet dichter bij het in nood verkeerende cship te komen en reddingssloepen konden niet worden uitgezet. De bemanning van de Dorus Rijkers, be staande uit schipper, machinist, stuurman en drie opstappers, was na den zwaren tocht zeer vermoeid. In den loop van den ochtend zou Schipper Bot rapport van zijn tocht aan den loodscommissaris uitbrengen. Nader wordt gerapporteerd aan het loods wezen te Den Helder, dat het Belgische s.s. Charles José gezonken is, vier mijl westelijk van het lichtschip Haaks. Het s.s. Wilden- feld heeft op 53 gr. 10 min. N.B. en 4 gr. 33 min. O.L. een boot geborgen, waarin zich één man bevond. Een andere boot, waarin zich negen leden der bemanning van het ge zonken stoomschip bevinden, wordt nog ver mist. Het Duitsche s.s. Rhein heeft een red dingboei gezien en negen deelen van het wrak. Om zes uur hedenochtend werd het laat ste hulpgeroep gehoord, waarschijnlijk zijn negen man omgekomen. De kapitein bleef tot het laatst aan boord! Naar wij nader vernemen is de geredde van de Charles José de kapitein van dit stoomschip. Deze schijnt tot het laatste toe aan boord te zijn gebleven en toen alleen in een kleine reddingboot te zijn gegaan. Hij heeft het geluk gehad, dat deze boot werd opgepikt en hij is thans op weg naar Ham- burg. EXAMEN-SPELLING TE ZAANDAM. Te Zaandam is met ingang van October de nieuwe spelling in toepassing gebracht. Alle officieele stukken, zoowel van het ge meentehuis als van de andere openbare dien sten, zoomede van de bedrijven worden nu in de nieuwe spelling geschreven. De straat namen blijven in de oorspronkelijke spelling gehandhaafd. De Langedijker Winkeliers-, Nering- en Vakverceniging vergaderde Woensdagavond in het lokaal van den heer P. Schoenmaker Voorzitter was de heer S. Timmerman, die na een welkomstwoord den voortduur van de slechte tijdsomstandigheden betreurde in verband met het zakenleven. Spr. deelde mede, dat ee ndeputatie de ver gadering van de K v. K. met vertegenwoor digers van middenstandsvereenigingen heeft bijgewoond en gaf daaromtrent eenige mede- deelingen. De heer K. Stam vroeg of er geen steun kon verleend worden aan het pogen om een lageren rentevoet te krijgen;, dan waartegen de Middenstandscredietbank verstrekt, n.1. 5 pet. Nu ontstond er een vrij lange discussie. Ten slotte besloot men om den adj.-direc- teur van den Kon. Middenstandsbond te ver zoeken voor de leden te willen optreden om dan het doel van dien bond nader te ont vouwen. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredend waren de heeren Jac. Smit, Jn. Keizer en C. van Zijl, die allen werden herkozen De voorzitter deelde nog mede, dat op het verzoek aan de gemeenteraden inzake de winkelsluiting goedgunstig beschikt is. Als nieuwe leden werden toegelaten de firma's J. G. van der Gugten. P de Geus en C. Kuilman, allen te Zuiascharwoude. De rekening van den penningmeester gaf de volgende eindcijfers van: Ontvangsten 627.88, uitgaven 646.66, nadeelig kas saldo 18.76. De heeren P. Kist en Timmer man Jr. hadden de bescheiden nagezien en in orde bevonden. Als bode van het spaarfonds heeft het be stuur benoemd den heer P. de Geus Az te Noordscharwoude. Over het agenda-punt „St, Nicolags- attractie te houden ja of neen" had een lang durige bespieking plaats. Ten slotte werd tot stemming overgegaan, met den volgenden uitslag: 13 stemmen voor een attractie, 12 tegen en 4 blanco. Na eenig weifelen nam de oude commissie haar taak weer op zich. Uit elk der andere gemeenten van den Langendijk zal nog een lid worden aangewezen. Bij de rondvraag gaf de heer Stam raad gevingen over het spaarfonds. Verder vroeg hij hoe de winkeliers denken over de winkel sluiting. Hij wilde, dat de vereeniging stap pen deed om zekerheid te krijgen over een vast uur van sluiting. De voorzitter ant woordde onder instemming der vergadering, dat de vereeniging hierover niets kan in brengen. Wat iemand individueel doen wil, komt voor eigen verantwoordelijkheid. W.O.L. polder. Dinsdagavond vergaderde het bestuur ten lokale van den heer J. P. Pepping aan de Weel Betreffende de kabelwijziging in het elec- trisch geleidingsnet, ter plaatse van de krui sing met den nieuwen weg, was het bericht nog niet binnengekomen, waarom aan den secretaris werd opgedragen telefonisch op spoed aan te dringen. Het rapport der gehouden schouw van de polderslooten was niet geheel gunstig, ue aannemer, ter vergadering aanwezig, na een gedeelte verzuimd. Door hem werd echter toezegging gedaan een en ander te zullen verbeteren. Besloteh werd om nog deze maand een ingelandenvergadering uit te schrij ven, des namiddags te half twee ure, ter be handeling van het bestuursvoorstel inzake kabelwijziging bij de kruising van den nieu wen weg, terwijl dan gelijktijdig eene ver kiezing zal plaats vinden van 2 tot 4 uur, ter voorziening in de vacature J. Wit Sr. (overleden) als voorzitter en hoofdingeland in de Niedorperkogge Strijkmolens, alsmede wegens periodieke aftreding van het be stuurslid J. Ligthart (herkiesbaar). Door den raad dezer gemeente is eene verordening vastgesteld, als bedoeld in artikel 16, 3e lid van het motor- en rijwiel reglement, houdende bepaling, dat het ten aanzien van stilstaande motorrijtuigen niet noodig is, dat deze verlicht zijn op wegen )innen de bebouwde kommen der gemeente, voor zoover deze wagens zijn voorzien van openbare verlichting en bedoelde motorrij tuigen zoodanig geplaatst zijn, dat geen deel daarvan meer dan tien meter verwijderd is van een ontstoken lichtpunt dier openbare verlichting. OPMEER. De verbouwing der kantoren van de Coöp. Zuivelfabriek „Aurora" alhier is na publieke aanbesteding gegund aan den aan nemer A. Appel te Spanbroek voor 9185. KOEDIJK. Vertrokken personen. P. M. Schuijt, naar Alkmaar. A. de Geus, naar Alkmaar. S. Blom en echtge- noote, naar Schoorl. A. Groot, naar Schoorl. K. de Geus, naar St. Pancras. Gr. Barsingerhorn, naar Akersloot. Ingekomen personen. A. B. Potjer, van Bloemendaal. F. F. Weel, van Zutphen. Een algemeene vergadering van de Holl. Mij. van Landbouw, afd. Ursem, werd Dinsdagavond gehouden ten huize van den heer J. Kok te Rustenburg, on der voorzitterschap van den heer J. Buis Jzn. De voorzitter wenschte beschouwin gen over den economischen toestand achterwege te laten, omdat we nog diep in den put zitten. Spr. deed een beroep op de leden om zich achter hoofdbe stuur en regeering te stellen. Verschillende ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Door het hoofdbestuur was verzocht ingelicht te worden omtrent eventueel in deze afdeeling voorgekomen gevallen, waarin de prijsopdrijvende werking van het strijkgeldsysteem tot uiting is geko men. De voorzitter zeide, dat er gevallen zijn, waar geen prijsopdrijving is voor gekomen, wel dat door dit systeem te veel land uit elkander wordt verkocht. De heer de Jong was van oordeel dat nu de bedragen van het strijkgeld veel la ger zijn, de bezwaren van dit systeem zijn vervallen. Dat er eenig strijkgeld b.v. 1 pet. wordt geheven, heeft ook zijn goede zijde. De heer O. de Vries wees er cp, dat het strijkgeld in combinatie van perceelen is vervallen, waardoor er z. i. van prijsopdrijving geen sprake meer is. Besloten werd het schrijven voor ken nisgeving aan te nemen. Op het adres van de vereeniging tot bevordering van het Landbouwonder wijs voor Hoorn e. o., om een jaarlijk- sche bijdrage van 10.—, werd met het oog op den financieelen toestand afwij zend beschikt. Van het hoofdbestuur was in verband met de gevoerde actie tot verlaging van de marktgelden te Purmerend bericht ingekomen, dat reeds in 1933 door het secretariaat der Holl. Mij. van Landbouw een onderzoek is ingesteld naar de marktgelden op tal van plaatsen. Purmerend had zijn tarie ven wel verlaagd, maar dit werd door Ged. St. niet goedgekeurd. Ged. Staten bezien deze zaak als een inkomsten- vraagstuk van de gemeente Purmerend en niet als een veehoudersvraagstuk. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde de benoeming van een afgevaardig de. Hij liet het zenden van een afgevaar digde naar de Alg. Verg. over aan de vergadering. De heer de Jong wees er op dat de kas der afdeeling er slecht voor staat en het benoemen van een afge vaardigde op dien grond thans ontraden dient te worden. De heer de Vries zou het betreuren in dien onze afdeeling op de Alg. Verg. zou ontbreken. De heer J. Tensen vestigde de aandacht op het groote nut van het bezoeken der Alg. Verg., terwijl andere sprekers van oordeel waren dat 't 8t®n°" grafisch verslag alle gewenschte inlich tingen zou verstrekken. Met 7 tegen 4 stemmen werd besloten geen afgevaar digde te benoemen. Bij de rondvraag vestigde de voorzit ter de aandacht van de vergadering op het bekende reservepotje van 12 mil- lioen. De heffing op boter is belangrijk. Wel werd steun gegeven, doch voor melk veel te gering. Nu is het voorne men van den minister om van deze re serve 1 millioen te verdeelen. Kreeg de boer eerst 2.50 per jaar, later 5, thans wil men hiertoe nog niet over gaan. Men wil dit doen als de toestand nog slechter is. De heer de Vries zou over deze aangelegenheid met het hoofdbestuur willen correspondeeren. De voorzitter zeide, dat reeds verschil lende afdeelingen dit gedaan hebben en vertrouwde dat het bestuur in deze wel iets zal bereiken, wat dringend noodza kelijk is. De toestand kan niet slechter en spr. vertrouwde dat het hoofdbestuur doordrongen is van den noodtoestand. Daarna sloot de voorzitter onder dankzegging voor de aangename mede werking de vergadering. Door de betalingsmoeilijkheden met Duitschland laat de afzet en de prijs van de bloemkool veel te wenschen over. De export op dit land ligt zoo goed als geheel stil. Het buitengewoon groeizame weer brengt een aanvoer van circa 150000 stuks, die ver deeld wordt onder den binnenlandschen handel, België en de zouters. De toestand van het 10-jarig zoontje van brugwachter Dekker alhier is naar omstan digheden bevredigend. Zooals vermeld, is bovenbedoelde knaap bij het uitstappen uit een autobus overreden door een juist passeerende auto, tengevolge waai van de knaap ernstige verwondingen opliep. De belangrijk uitgebreide Dienstregeling, ingaande 7 Oct., wordt wederom bezorgd. Verkrijgbaar vanaf 6 Oct. bij C. v. d. TOOREN - KONINGSWEG 7. Het Bureau van den Burgerlijken Stand zal op Maandag, 8 October a.s., geopend zijn van des voormiddags van 9Vt10 uur. ONDERTROUWD; Wilhelm Zimmer en Anna Pels. Jo- hannes Kors en Barbera Trompetter. Bernardus Jaspers en Marthina Huisman Jan Kaal en Laura van Essen. Hen drik Wolzak en Tjitske Steensma. Theodorus Smit en Trijntje Dekker. GEBOREN: Adrianus en Theodorus, zns. van Hendri- kus du Pau en Margaretha IJpelaan. Elisa Josepha Maria Theresia, d. van Frans Geraedts en Wilhelmina van Tuijl Ca- tharina Hillegonda, d. van Nicolaas Bruin en Wijnanda Rooderwijn. OVERLEDEN: Adriaantje Hittema gehuwd met Johan- nes Cornelis Bol 49 jaar. DENKT OM DE „WISSELTRUC"! edurende de drukke kermisdagen en an dere feesten op vorige jaren is het meermalen voorgekomen zoowel hier als elders, dat vreemdelingen in winkels hun slag trachten te slaan door de bekende wisseltruc, waarbij men een kleinigheid koop, een bankbiljet in betaling geeft en dan door het afleiden van de aandacht het wisselgeld met het bank biljet meeneemt. Waar blijkens persberichten deze personen nog voortdurend hun werkzaamheden voort zetten, vestigen wij de aandacht der winke liers nog eens nadrukkelijk op deze gasten. Uitkijken, juist in de grootste drukte, blijft geboden. AANRIJDING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Te omstreeks 11 uur gistermorgen had op den Kennemerstraatweg een aanrijding plaats tusschen twee luxe auto's. De eene auto wilde bij het café Van Doorn wegrijden, doch door het niet voldoende acht geven op het uit andere richting komend verkeer werd bedoelde auto aangereden door een tweede luxe auto. Tegen den bestuurder van eerst bedoelde auto wordt door de politie proces verbaal opgemaakt. De schade aan beide auto's toegebracht, was gering. ONGEVAL MET POSTAUTO. De chauffeur van de postauto, die des nachts uit Amsterdam vertrekt en om 4.55 te Alkmaar aankomt, is te Santpoort in be- wusteloozen toestand aangetroffen. Direct werd de man naar het ziekenhuis in Haarlem vervoerd, terwijl een postauto uit Haarlem een deel van de post naar Alk maar bracht, waar deze auto om 6.14 uur arriveerde. Een tweede postauto uit Amsterdam bracht het tweede gedeelte om 6.55 uur. Door het te laat arriveeren van de post kon een deel niet in de bestelling worden op genomen, terwijl voor vel dorpen in de om trek ook de post te laat arriveerde. Aangezien de chauffeur nog niet tot be wustzijn is gekomen, is de oorzaak van het ongeval nog onbekend gebleven. BENOEMD. In plaats van den heer P. W. Stuyt te Haarlem, aan wien op diens verzoek eervol ontslag is verleend, heeft de mi nister van Economische zaken, tot lid van de Crisis-Zuivel-Centrale inzake kaas benoemd den heer G. Grondema, alhier, tot nog toe plaatsvervangend lid van deze commissie. Als plaatsvervangend lid is thans de heer C. Kroon te Hoorn aangewezen. OP VRIJE VOETEN GESTELD. De arbeider T. te Schermerhorn, die door de politie was gearresteerd als verdacht van diefstal gepleegd einde 1931, is op last van de Justitie wederom op vrije voeten gesteld FAKKELOPTOCHT. Ter inleiding van de 8 October-feesten wordt morgenavond een fakkeloptocht gehouden door den Christel. Bestuur- dersbond, het Nat. Jongerenverbond, de chr. gymnastiekvereniging Advendo en Soli Deo Gloria. Vertrek van het Waag- plein om 7.45 uur. DE FEESTEN DER 8 OCTOBER- VEREENIGING. Wij wijzen onze lezers er op, dat de openluchtvoorstelling waaraan artisten uit het Cirque d'Hiver en het Palais d été meewerken, welke voorstelling oorspronkelijk Maandagavond 7 uur op het Waagplein gehouden zou worden, thans, naar definitief is besloten, op het Dodenveld zal plaats vinden. KOMEN AANLOOPEN. Bij den heer Venver inspecteur van de dierenbescherming, Baanstraat, alhier, zijn komen aanloqpen een zwart hondje (reu) met wit puntje aan de staart en een zwart poesje vier maanden oud. Beide beestjes kan men aldaar terug be komen. VOLKSONDERWIJS. Een collecte voor het Fonds tot steun van Volksonderwijs wordt gehouden ten einde met de opbrengst daarvan de openbaraschool op verschillende wijzen te steunen. Deze steun wordt o.m. verleend bij de exploitatie voor kleuterscholen, bij op leiding, voor aanvulling salaris leer krachten, propaganda voor de openbare school, onderwijs aan zieke leerlingen, autobusvervoer van kinderen waar ter plaatse de openbare school is opgehe ven enz. TWEE VINGERTOPPEN AFGESNEDEN. Een zoon van den heer D. te Hoogkarspel had het ongeluk bij het koolsnijden in zijn hand te hakken, waardoor hem twee toppen van de vingers werden afgesneden. De directie van de „Harmonie" heeft voor de a.6. 8-Oct. feesten, te weten Za terdag, Zondag en Maandag, de inmid dels in Alkmaar beroemd geworden band van Tom v. d. Stap met zijn 10 witte raven kunnen engageeren. Onge twijfeld zal Tom dus weer 3 dagen lang groote triomfen vieren. Zijn trouwe aanhangers zullen in dichte drommen komen opzetten en we twijfelen er niet aan of de Witte Raven zullen hun beste beentje voor zetten. Naar wij vernemen, zal de band thans, waar de ruimte grooter is dan bij het eerste optreden, eenige nieuwe shows ten uitvoer brengen, die niet weinig zullen bijdragen tot het welslagen van de feesten in de „Harmonie". EEN NIEUWE SIGARENWINKEL. In het perceel aan de Houttil, waar tot nu toe was gevestigd een eenheidsprijzenzaak, wordt morgen geopend een filiaal (het 33e) van dé Navar. Deze N.V., wier hoofdkantoor te Amsterdam is gevestigd, heeft te Kampen haar fabrieken, waar uitsluitend voor de filialen wordt gewerkt. De benoodigde tabak wordt door de directie persoonlijk ingekocht op de groote tabakveilingen te Amsterdam. Doordat tusschenpersonen zijn uitgeschakeld en de emballage zoodanig is uitgevoerd, dat zij meerdere malen kan worden gebruikt, worden de bedrijfskosten aanmerkelijk ge drukt, waardoor felle concurrentie mogelijk wordt. In de fabrieken der Navar worden niet alleen sigaren verkocht in alle prijzen, maar ook rook- en pruimtabak (eveneens uit de eigen fabrieken) en sigaretten, alsmede tabakspijpen. Naar aanleiding van een desbetref fend verzoek van den ANWB. en de K.N.A.C. heeft de Inspecteur-Generaal der Spoor- en Tramwegen bericht, dat door hem verschillende veiligheidsvoor schriften zijn vastgesteld voor de tram wegen AlkmaarWarmenhuizen en AlkmaarBergen bij de kruisingen van wegen. Deze voorschriften, welke o.m. bepa lingen bevatten omtrent snelheidsbe perking, stoppen en het geven van fluit signalen, treden met ingang van 7 Octo ber a.s. in werking. Bij de tramkruising te Schoorldam, waar 15 September j.1. het ernstige auto ongeval heeft plaats gehad, is voor de tram een snelheid van 10 KM. voorge schreven. De door de Vereenigingen gevraagde lichtsignalen worden niet gewenscht ge acht. OBER-BAYERN IN 'T GULDEN VLIES 6, 7 EN 8 OCT. Na het enorme succes van de Ober- Bayernfeesten ter gelegenheid van de 8-Oetober-feesten van het vorige jaar, heeft de directie van 't Gulden Vlies be sloten om ook dit jaar weer dergelijke feesten op touw te zetten. Weer zal dus de Gulden Vlies zaal in Ober-Bayern herschapen worden. Het zal er weer vroolijk toegaan. De Alkmaarsche Courant schreef het vorige jaar in het verslag over deze fees ten o.m.; naar waarnemingen, verricht in den moriren van 5 October. 8 Medegedeeld door het Kon. Nederl Mp* Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 766,5 m.M te Happaranda. Laagste barometerstand 734,6 m.M. te Lerwich. Verwachting, geldig tot den avond v*n 6 October: a Meest matige, tijdelijk wellicht nog krach tige wind; uit westelijke richtingen; half tot zwaar bewolkt; kans op enkele regenbuien weinig verandering in temperatuur. Geseind van de Bilt om 9.50 aan alle p<*. ten: Stormsein neerhalen. Blijft op Uw hoede. Weeroverzicht. De barometerdalingen gingen in den nacht allerwege in stijgingen over. Het minimum dat gistermorgen over Ierland lag en in den' loop van den dag naar de Noordzee trok is thans veel minder diep en is bezig 0pte vullen. In het oosten en zuidwesten herstel- de de hooge druk zich. Bij het afnemen der luchtdruk verschillen nemen ook de stormen overal af. In Scandinavië werd het vee] war. mer, in Engeland en over het \asteland werd het daarentegen koeler. Het verschil in temperatuur in de bo^. lucht tusschen gistermorgen en hedenn^, gen bedraagt boven ons land 4 graden 2000 M. met 5 gr. op 5000 M. Slechts enkele stations bleven vrij van regen. Op sommige plaatsen viel slechts veel bij buien met onweersverschijnselen. Aberdeen meldt 21, den Helder 26, Sküdesnaes 46 m.M. regen. Het is te voorzien, dat het buiige weer regelmatig beter zal worden en dat de alge meene neiging tot opklaring zal aanhouden. De Ober-Bayernfeesten in 't Gulden Vlies. Met zeer veel smaak en vernuft heelt men voor de feestdagen het bekende Gulden Vlies herschapen in een Tirool- sche balzaal en er is mee bereikt, dat de binnenkomende op het eerste gezicht voelt, dat hier „Stimmung" inzit. Nu, tusschen ons gezegd en gezwegen, er ie eerder te veel dan te weinig stemming geweest, althans in de afgeloopen twee dagen. Hoe 't hedenavond (8 October), den eigenlijken feestdag, zal worden, is een vraag, waarop we nu al, nog in den feestroes van Zaterdag en Zondag, moeilijk anders kunnen zeggen dan dat het goed zal worden, omdat we zeker weten, dat een ieder, die er geweest ÜV vanavond zich met de versnelde pas naar de Koorstraat zal richten, om nog eenmaal de bloemetjes buiten te zetten. Alles wordt ook nu precies als het vorige jaar geregeld. Een Tiroolsche Da meskapel en dito Heerenkapel zullen U vergasten op vroolijken zang en dans muziek, de Beiersche kellners zullen weer draven dat het een lieve lust is met Beiersche potten schuimend bier. In het kleine zaaltje wordt een Wein- Stube ingericht, waar men voor een bil lijk prijsje een lekker glaasje Rijnwijn kan bekomen. Om kort te gaan, het worden feest avonden van groot formaat. DE BURGEMEESTER VAN OBDAM. Zooals we in ons nummer van giste ren reeds meldden, is tot burgemeester van Obdam benoemd de heer J. de Boer. De heer de Boer is 18 April 1893 te Wer- vershoof geboren en is thans tuinbou wer te Obdam en wethouder dezer ge meente. De benoemde is in het bezit van de acte M. O. Staatsinrichting en acte Boekhouden (Mercurius en Ver. van Leeraren) benevens de diploma's Socia- logie en Sociale economie. De burge meester behaalde deze diploma's in den tijd toen hij gehuwd en zelfstandig tuin bouwer was, wel een bewijs van zijn doorzettingsvermogen. Elf jaar lang is de heer De Boer raads lid geweest, waarvan zeven jaar wet houder. Hij is thans directeur van de Coöp. Boerenleenbank en voorzitter van de R. K. Kiesvereniging en maakt deel uit van de besturen van diverse vereeni' gingen ter plaatse. De besturen van de vereenigingen van verschillende gezindten hebben voor zijn benoeming geijverd, wel een bewijs dat deze benoeming in het dorp m«t groote instemming is ontvangen. GEVAARLIJK VERKEERSPUNT OP DEN AFSLUITDIJK. Op den afsluitdijk is bij het monument een parkeerplaats voor auto's, welke gcvaaf kan opleveren voor het verkeer over den dij*, omdat door onvoorzichtigheid bij het u»* rijden ernstige aanrijdingen kunnen voorko men met de uiteraard met grooten snelheid over den dijk rijdende auto's. In verband hiermede zullen door den A- N.W.B. ter plaatse twee waarschuwing»* borden worden geplaatst met het algemeen gevaren teeken. M'. Verder is door deze Vereeniging aan 0 Directie der Zuiderzeewerken verzocht een betere parkeerregeling te willen bevordeien, door de plaats van opstelling der auto's me witte strepen op het terrein te doen aangev'1 en ter beveiliging langs het terrein en n steile dijktalud een stevig betonnen muunj te doen aanbrengen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2