DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. I rif IJèk^T 1<^3,7- 197 JtecfUsiakeu Qemeetiietaden Hon- VEREENIGINO VOOR WETTELIJKE KORMENDI NAAR ONS LAND DE OEMEENTERAAD VAN AMSTERDAM. De loonvoordracht verworpen MAN DOOR AUTO OEOREPEN. DOOR EEN TREIN GEGREPEN EN GEDOOD. RADIOPROGRAMMA'S EN DE AUTEURSWET. VERPLEEGSTER DRIEMAAL GEVALLEN. De heer Duin wees er op, dat zij voor vijf jaar hebben geteekend en daardoor het bedrijf er hebben doorgejaagd. Hij oordeel de, dat wie teekende zijn garantiebedrag ook moet betalen. DIERENBESCHERMING. Naar aanleiding van den Werelddieren- dag-1934 heeft de Vereeniging voor Wette lijke Dierenbescherming, in samenwerking met de Daadwerkelijke Dierenbescherming te Den Haag, den Anti-trekhondenbond, den Nederlandsciien Bond tot Bestrijding der Vivisectie en den Jeugdbond te Schevenin- gen, zich met een drietal telegrammen ge wend tot den ministerraad en tot de minis ters van onderwijs en justitie met het drin gend verzoek het dierenbeschermingswerk te willen bevorderen door verscherping en uit breiding der bestaande bepalingen, door het .bevorderen van een juistere toepassing dier bepalingen en door het opnemen van de dierenbeschermings-gedachte in het onder wijs. Tevens bij de voorgenomen wettelijke regeling der vivisectie te willen beslissen ten gunste van de mishandelde en gemartelde dieren. Naar wij vernemen zal de bekende L„„- gaarsche romancier Ferenc Körmendi, wiens boeken „Carrière" en „Erfgenamen meest gelezen werken der wereld-litteratuur behooren, begin November ons land bezoe ken. Na door dr. Ritter voor de radio te zijn geinterviewd, zal hij lezingen houden te Amsterdam, den Haag en Rotterdam. De gemeenteraad van Amsterdam heeft gisteravond, na er vier zittin gen over te hebben gesproken, de loonvoordracht van B. en W. waar bij 1 Yi millioen gulden werd bezui- nigd, verworpen met 28—15 stem- men. De wethouder voor de Arbeidszaken, mr, Kropman, had tevoren gewaarschuwd, deze voordracht wel te aanvaarden, daar anders de regeering zal ingrijpen. De wethouder kon verzekeren, dat dan wordt ingevoerd de rijksregeling, waardoor het grondioon over het algemeen lager zal worden. Verschillende amendementen verklaarde de wethouder onaannemelijk. Zij werden alle verworpen, behalve een van den heer Pot huis om aan de ambtenaren en werklieden, op wie AVi pCt. pensioenpremie wordt ver haald, 1 pCt. boven hun salaris, anderhalf procent boven hun salaris toe te kennen. Dit besluit zal, naar de burgemeester mededeel de, voorgesteld worden tot vernietiging bij de Kroon. De 45-jarige J. Hollenberg, die met een kruiwagen over den Rijksweg onder Affer- den liep, stak plotseling den weg over en werd door een juist passeerende personen auto, bestuurd door den heer v. Noord uit Alfen a. d. Rijn gegrepen en tegen den grond geslingerd. Hij had een ernstige hoofdwonde bekomen en een der beenen ge broken. Zijn toestand is zeer ernstig. Gistermiddag even na vijf uur heeft op den èhbewaakten overweg bij Mutsaers in 't Zand nabij Tilburg een ernstig ongeluk plaats gehad. De "31-jarige bakker A. A. Korthout, die aldaar per bakfiets den overweg overstak, werd door een juist aankomenden trein ge grepen.: Het slachtofer was op slag dood. Zijn fiets was totaal vernield. Het slachtof fer was gehuwd en vader van eenige kin deren. WATERSNOOD IN POLEN. Door diverse NederlandschPoolsche Vereenigingen wordt ons opname van het volgende verzocht: Een ontzettende ramp teisterde de Zuidelij ke provinciën van Polen. Tengevolge van zeer zware regens, welke dagen achtereen duurdep, zwollen de beken en rivieren tot geweldige ströotnen, welke buiten hunne oevers tredende uitgebreide landstreken on der water zetten. Langs den Weichsel en de zijrivieren vertoont zich een verschrikkelijk beeld van verwoesting. Men beschikt Uiteraard nog niet over nauwkeurige gegevens van den omvang de zer ramp, wel staat echter reeds vast dat een gebied van meer dan 200.000 H.A.' over stroomd werd. Honderden spoorweg- en andere bruggen werden weggeslagen. Honderden kilometers weg zijn voorloopig onbruikbaar en afgespoeld. Meef dan zestienhonderd grootere steenén ;ebouwen zijn geheel vernield, terwijl tien- luizenden woningen gerepareerd moeten worden. In totaal zijn vijftigduizend gezinnen dak loos. Het aantal personen, hetwelk tot den vol genden oogst door middel van ondersteu ning van voedsel zal moeten worden voor zien, bedraagt volgens de voorloopige ra ming: in de provincie Krakow ca. 75.000 in de provincie Kielce ca. 14.500 in de provincie Lwow ca. 20.500 in totaal ca. 110.000 waarvan ongeveer 40.000 kinderen beneden veertien jaar zijn. Eene vreedzame en ijverige bevolking staat oog in oog tegenover het spook van den hon gersnood en is voor een reeks van jaren tot bittere armoede veroordeeld. Tot overmaat van ramp teisterden kortgeleden wederom nieuwe overstroomingen verschillende Pool sche gebieden. Regeering en bevolking van het zoo zwaar beproefde land zijn onmiddellijk een hulp actie begonnen. Ook vanuit het buitenland werd van verschillende rijden reeds geld voor steun gezonden, laten wij dus ook niet achterblijven. Begin Augustus werd in de verschillende dagbladen in Nederland een oproep van het Nederlandsch Comité geplaatst, Niettegenstaande de slechte tijden en niet- tegenstaande den nood in eigen omgeving, willen wij toch nog eens een beroep doen op uw hulp en steun. W'j, Nederlanders, die zelf zoo goed de noodlottige kracht van het water kennen en v tegen dat verwoestende element neooen moeten strijden, wij moeten voor- Sa$n m het verleenen van hulp. is nict te verwachten, dat wij vüiii ten groote sommen zullen kunnen bijeenbrengen, maar ook een kleine steun, die met spoed wordt verleend door een land, z°° vaak in gelijksoortige omstan digheden heeft verkeerd, zal moreelen steun g kunnen brengen en het goede voorbeeld voor andere landen geven! Zoodoende zal de Poolsche republiek uit van 8ymPathie en medeleven kracht kunnen putten voor het te boven ko- h16" van dezen geweldigen watersnood, Wij hopen, dat deze oproep weerklank zal vinden onder groote groepen der bevolking en verzoeken u, uwe giften te willen zenden naar een der volgende adressen: i/;,!118 7at) "ghen Co., Heerengracht 464, Amsterdam, giro 3469 Rotterdamsche Bankvereeniging, bijkan toor Coolsingel, Rotterdam, giro 3010. DE ONVERBIDDELIJKE WET. Ook gekregen aardappelen mogen niet vervoerd worden, 't Oebeurde een dezer dagen te Tilburg, vertelt het „Huisgezin". De man, die de hoofdrol in deze tragi- comedie vervult, had met vele zijner mede- menschen klaarblijkelijk dit gemeen, dat 't ook voor hem een heele toer was in deze za kelijke tijden 't hoofd boven water te hou den. Maar, gelukkig, er waren op de wereld nog menschen genoeg, die royaal en gul het woord, „dat het zaliger is te geven dan te ontvangen" in practijk brengen. Deze menschen zocht de man. Niet zooals de grijze Diogenes in z'n tijd met een lan taarntje, maar met een fiets, over het stuur waarvan een flinke zak hing. En hij was ook gelukkiger dan de grijze Griek, want hij vond ze, Hij vond ze onder de landbouwers, die op de velden in de omgeving van de Oisterwijk- schebaan bezig waren de aardappels te rooien. De man begon bij den eerste den beste, dien hij voorbij kwam en veel woorden wa ren niet noodig. ,,'n koopke èrpel, vraogde?" herhaalde de boer de schuchtere vraag van den man; en dan volgde er direct gul op: „Gao-d-oe gang, man, daor links in dijen hoek ligge d'r we) 'n pèrtijke En de man, dankbaar, ging naar de aan- feduide plaats, scharrelde de aardappelen ijeen en deed ze in den zak. Dan ging hij verder de Oisterwijksche baan langs om dezelfde vraag aan andere boeren te stellen en telkens met het ge- wenschte gevolg. Kleine beetjes maken één groote en de zak van den man begon al aardig vol te raken. Nog één boer zou hij vragen Deze, zoo mogelijk, nog guller dan z'n col lega's, vergunde den man nog een flinke hoe veelheid aardappelen aan z'n voorraad toe te voegen, De zak was nu tot berstens toe gevuld en verheugd over z'n succes sjorde de man den zwaren zak op z'n fiets en begaf zich huis waarts. En toen gebeurde het. Toen de man met z'n zwaren zak den 8os- schenweg opreed riep een dienaar der wet hem aan. Hij bleef staan, zonder iets kwaads te ver moeden. Wat hij in den zak had, vroeg de politie man Aardappelen? Of hij dan niet wist, dat tr een Crisis-aardappelwet bestond, die ver bood aardappelen boven een bepaalde hoe veelheid ongedekt te vervoeren? Van dit alles wist de man niets. Nu weet hij 't wel De eerlijk gekregen aardaopelen werden in beslag genomener hielp geeti „mcederke- lieve" aan. Door scha en schande wordt men wijs, zegt het spreekwoord; dat heeft ook deze man ondervonden. Maar de wet, hoe noodzakelijk ook, kan toch ook onmenschelijk hard en wreed zijn.... REVOLVERHELD GEARRESTEERD. Te Heerlen is gearresteerd en naar Maas tricht overgebracht M. K., die den medebe woner van zijn huis tweemaal beschoot uit een met scherp geladen revolver, omdat O. nog huurschuld had. De revolver, waarop nog vier scherpe patronen, werd in beslag genomen. Kort geding over de publicatie de weekbl in daden. Woensdag is voor den president der Amsterdamsche rechtbank het kort ge ding voortgezet waarin de uitgever van „Rusland van Heden" opheffing ver zoekt van het beslag, gelegd door de oinroepvereenigingen. Nadat eenigen tijd geleden de „Aether- bode in beslag was genomen, is thans namens de omroepvereenigingen door mr. Witteman beslag gelegd op het weekblad „Rusland van Heden". Dit weekblad publiceert de radiopro gramma's in verkorten vorm en maakt zich daarbij volgens mr. Witteman schuldig aan overtreding van de auteurswet. De uitgever kwam in kort geding te gen het door mr. Witteman gelegde be slag op. In het Maandag aangevangen kort ge ding voerde mr. Simon de Jong, optre dende voor „Rusland van Heden", aan, dat de radioprogramma's worden ver strekt door een persbureau te Amster dam. Van overtreding der auteurswet Omdat zij verstijfd was door rbeumatiek „Drie maanden geleden," schrijft een verpleegster, „was ik volkomen verstijfd door rheumatiek. Het was inderdaad zoo erg, dat wanneer ik op een divan of bed ging liggen om te rusten, ik niet meer op kon staan of twee menschen moesten me helpen, en mijn voeten moesten op getild worden om ze op oen stoel te leggen. Ook heb ik drie keer een leelij- ken val gedaan, toen ik eens alleen uit ging- Mijn linkerbeen, vair de heup af naar beneden, leek geheel onbruikbaar te worden Op 't laatst moest ik met Iemand loopen en nog een stok gebrui ken. Ik placht uren lang in mijn kamer te zitten huilen, omdat ik niet werken kon, en ten slotte kon ik zelfs mijn eigen haar niet meer doen. Een kennisje be zocht me eens en zei: „Oh, zuster, pro beer toch eens Kruschen SVts!" Ik het dadelijk een flacon halen en 't resultaat ls eenvoudig wonderlijk. Nu kan ik al lerlei dingen doen, die ik drie maanden geleden niet kon. Ik kan loopen, dan. sen, springen en weer echt van 't leven genieten." Zuster M. Enkele ingrediënten van Kruschen Salts drijven het overtollig urinezuur. de oorzaak der rheumatiek, uit het lichaam. Andere zouten in Kruschen voorko men dat dit kwaadaardig zuur zich ooit weer in Uw organisme kan ophoopen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg: baar bij alle apothekers en drogisten k 0.90 en 1-60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de bui tenverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voor komt. was volgens pl. dus geen sprake. De pre sident gelaste een onderzoek naar de juistheid van de bewering van mr. de Jong inzake de verstrekking van de programma's door het persbureau. Thans werd het kort geding voortge zet en uit overgelegde brieven bleek, dat inderdaad de copie door het persbureau was verstrekt, doch dat dit bij vergis sing was geschied, daar men meende met een courant te doen te hebben. De verstrekking zal van de zijde van het persbureau worden stopgezet. Het woord was hierop aan mr. Witte man. Pl. merkte o. m. op, dat de copie tegen den wil der omroepvereenigingen is afgedrukt in „Rusland van Heden". Na de inbeslagneming van de „Aether- gids" en het daaruit volgende kort ge ding is „Rusland van Heden" gewaar schuwd, doch men is voortgegaan met het verkort publiceeren der radiopro gramma's. Hier is geen sprake van pu blicatie van nieuwstijdingen, wel dege lijk vallen radioprogramma's onder art. 10 der Auteurswet. Het gros van de luis teraars is tevreden mejt een verkort pro gramma en „Rusland van Heden" be rokkent veel schade; ban de officieele organen der omroepvereenigingen Mr. S. de Jong meéh.de, dat hier geen sprake was van overtreding der auteurs wet, temeer daar de programma's door het persbureau waren verstrekt. Met klem drong pl. aan op opheffing van het gelegde beslag. Na re- en dupliek be paalde de president de uitspraak op Donderdag a.s. SCHOORL. De raad vergaderde Donderdagmid dag om 2,30 uur. De voorzitter, baron van Fridagh, her innerde in zijn openingswoord aan de Woensdag gehouden bijeenkomst van het Waterleidingbedrijf, met de daaraan verbonden wandeling in het prachtige gebied en sprak zijn voldoening er over uit, dat de beide, in de vorige vergade ring wegens ziekte afwezige leden, we der hersteld waren. Spr. deelde mede, dat op 29 Sept. reeds 50 werkloozen uit de gemeente bij het Staatsboschbeheer te werk zijn ge steld, een veel hooger getal dan het vo rig jaar. Hij zag hierin een wereldbeeld en B. en W. hadden hierin aanleiding gevonden, om te verzoeken het te werk te stellen aantal werkloozen op 75 te brengen. Hierop was nog geen antwoord ingekomen. Ingekomen stukken: schrijven d.d. 22 Augustus 1934, nr. 57 van de Ged. Staten van Noordholland houdende mededeeling, dat de stuiting vai. de vaststelling van de aanslagen in de personeele belasting voor het belas tingjaar 1934 is opgeheven. B. en W. stellen voor dit voor kennis geving aan te nemen. Conform besloten. Adres 16 September 1934 van D. Duin Sz„ alhier, houdende verzoek tot den verkoop van een strook gronds ter grootte van 300 vlerk. M. aan den Duin- voetweg ln de gemeente Schoorl, ka dastraal bekend sectie C no. 715 (achter de O. L. school te Schoorl). B. en W. stelden voor op dit verzoek afwijzend te beschikken, daar er naar hunne meening geen enkele aanleiding bestaat, dezen grond midden in 't dorp, achter de O. L. school van de hand te doen, integendeel het bezit in de toe komst van bijzondere waarde en nut voor de gemeente kan zijn Na eenige bespreking werd z. h. s. conform be sloten. Mededeelingen. Ingekomen was nog een ongezegeld schrijven d.d. 15 Sept. 1934 van mej. H. D. Th. Nuijs c.s. alhier, houdende verzoek tot plaatsing van een lantaarn op de Burg, Peecklaan nabij den Omloop. Dit komt als ongezegeld voor een be schikking niet in aanmerking. Boven dien werd om redenen van bezuiniging op vroegere adressen tot uitbreiding der straatverlichting afwijzend beschikt. De voorzitter wees er op, dat door iets van het houtgewas weg te nemen, daar wel verbetering in de verlichting is aan te brengen. De heeren Gutter en Schermer hadden tegen het ongezegeld zijn van het adres geen moreele bezwaren. Be sloten werd het adres aan de lichtcom- missie te renvoyeeren. De voorzitter deed hierna mede deeling van een adres inzake steun aan inwonende kunstenaars, op den door de regeering aangegeven grondslag, door in samenwerking van Rijk, gemeente en belanghebbenden een fonds te vormen. Het Nationaal Crisiscomité zal 40000 bijdragen, het Rijk 20000 en de kunste naarsverenigingen een gelijk bedrag, waarom van de gemeente een principi- eele uitspraak wordt verwacht om mede te werken. Komt de regeling tot stand, dan worden noodlijdende kunstenaars gedurende 52 weken gesteund. De begrooting wijst een tekort aan van 6500.dus de gemeente zal zich wel om steun tot het rijk moeten wenden. De heer Schermer achtte de aan wezigheid van kunstenaars in de ge meente van veel belang. Zij hebben het moeilijke en spr. is er daarom voor om in principe zich voor de regeling te ver klaren. De heer G u 11 e r onderschreef deze zienswijze. De heer Kaag was er niet tegen, doch hij vreesde, dat bij steunverleening de belangstelling voor dit beroep zal wor den aangekweekt. De voorzitter deelde deze vrees piet, pangezien men,,vooral thans, beter huisschilder dan kunstschilder kan zijn. Conförm "het Voorstel* werd hierop z. h- s. besloten «ich- in principe voor steunver lening tg verklaren. B. en W. stelden voor om de rekenin gen vast te stellen: van het Burgerlijk Armbestuur ont vangsten 5597.70, uitgaven 5874.95, nadeelig saldo 277.25; van den Gemeenschappelijken Vleesch- keüringsdienst kring Schoorl ont vangsten en uitgaven 2823.92; de winst- en verliesrekening van de Woningbouwvereeniging Schoorl met een nadeelig saldo van 1460.10 voor bouwblok a en 751.22 voor bouwblok b; de winst- en verliesrekening van het Gem. Electr. bedrijf 25.889.77 meteen winst van 2.472.05 Yt en de bezittingen en schulden op 140.654.70; de rekening van het Gem. Casbedrijf: bezittingen en schulden 93.858.19, winst- en verliesrekening 14.051.60 met een verlies van 1.384.78 de gemeenterekening voor het dienst jaar 1933 gewone dienst: ontvangsten 128.853.56, uitgaven 130.247.47, nadee lig saldo 1.393.91; kapitaaldienst ontvangsten 29.303.46, uitgaven 27.586.—, voordeelig saldo 1.717.46. Weth. B ij 1 gaf in overweging om het ver lies op het gasbedrijf uit de winst van het electrisch bedrijf te dekken. De heer O u 11 e r was daar tegen. Hij oordeelde, dat de winst van het G E.B. voor stroomverlaging wordt aangewend. De voorzitter merkte op, dat aan de orde slechts was de vaststelling van de reke ning en gaf in overweging de beide denk beelden in handen van de commissie te stel len. Hiertoe werd besloten. De heer G u 11 e r gevoelde er weinig voor om de gemeenten voor het gasbedrijf blijvend te laten betalen. De heer Schermer was daar, met de andere commissieleden, tegen. De heer O u 11 e r betoogde, dat het gas bedrijf niet rendabel is, omdat de menschen geen gas verbruiken. Hij vond het onbillijk om de nadeelen te laten blijven drukken op hen die het bedrijf op gang hebben geholpen en die de goede gasverbruikers zijn. De heer Kaag deelde deze zienswijze. Door de actie in den toegezegden steun be sloot de raad tot instelling van het bedrijf. De heer Schermer nam aan, dat de actie met de beste bedoelingen voor Schoorl is gevoerd. Het gaat echter niet aan de niet- aangeslotenen te laten betalen voor hetgeen anderen hebben toegezegd. Weth. v. Lienen was ook van oordeel, dat de aansluiting er onder pressie is door- Zij die de grootste pressie uitoefen- len gebruiken nu het minst. De heer G u 11 e r oordeelde, dat de aan wezigheid van gas een groot gemeentebelang is voor Schoorl als vreemdelingenplaats. Hij vond het dan ook niet erg, dat ook zij aan het tekort betalen, Weth. v. Lienen was overtuigd, dat de vreemdelingen evengoed waren gekomen. Nu de één het heeft en de ander niet, krijgt hij de voorkeur die wel gas heeft. Devoorzitter oordeelde, het in de toe- kost wel gewenscht om zich op het stand- Eunt te stellen, dat het gas onmisbaar is. aat men het voor 1933 nog laten betalen en over 1934 onder de oogen zien om het op an dere wijze te regelen. Conform besloten. De gemeenterekening had geen aanleiding tot aansluitingen gegeven, De opbrengst van belastingen was boven hetgeen geraamd was. In vergelijking van het vorig jaar was men vooruit gegaan. Het beheer was zoo zuinig mogelijk geweest. De commissie bracht daarvoor een woord van dank aan alle gemeente-ambtenaren. De voorzitter sloot zich hierbij aan en zeide, dat de wethouders het woord van lof over het zuinig gevoerde beheer op prijs stelden. Ook deze rekening werd evenals de ande ren conform vastgesteld, nadat de v o o r z i t- t e r nog had meegedeeld, dat een pest nadeelig nog was overgebracht naar de re kening 1934. B. en W. boden hierna de volgende begroo tingen voor het dienstjaar 1935 aan Van het Burgerlijk Armbestuur gewone dienst ontvangsten en uitgaven 6.088 17, kapitaaldienst 1000; Vleeschkeuringsdienst „Schoorl" gewone dienst ontvangsten en uitgaven 3009.25, kapitaaldienst 300; Gem. Electrisch Bedrijf gewone dienst 26560; Gem. Gasbedrijf gewone dienst 14521.44, kapitaalsdienst 5940; Gemeentebegrooting gewone dienst ont vangsten en uitgaven 132.673.^9, kapitaal dienst 33.000. De voorzitter constateerde, dat het gasgebruik was toegenomen. De heer Duin: Dank zij het vreemdelin genverkeer. De voorzitter wees er nog op, dat door de nieuwe rijksregeling in de oenroo- ting een gat is geslagen van 12000. en W. hebben de helt hiervan kunnen dekken, door verhooging van opcenten en stellen van aan het rijk dekking voor de 6000 gulden die ontbreken, te verzoeken. De begrootingen worden in handen van de raadscommissie gesteld. Verboodind subsidie Burgerlijk Armbestuur. B. en W. stelden voor om voor 1934 de begrooting van het B. A. met 1000 te ver- hoogen en voor het G. E. B. voor het dienst jaar 1934 een suppletoire begrooting vast te stellen, groot loOO. in verband met de aan schaffing van een reguleertransformator in de buurtschap Aagtdorp en een draaistroom- olieti ansformator in het gebouw te Schoorl. Conform besloten. Wijziging van het ambtenaren reglement 1931. B. en W. stelden voor, ingevolge den wensch van Ged. Staten, het ambtenaren reglement te wijzigen en deden gelijktijdig hei voorstel om de verordening regelende de bezoldiging der veldwachters te wijzigen, eveneens in overeenstemming met de door Ged. Staten geuitte wenschen. De regeerjng wenscht, dat ook voor ge- meentepersoneel, dat een vrijwillige verbin tenis aangaat, sa'aris wordt betaalt en wil ook, dat geschrapt wordt de bepaling, dat een onderwijzeies, die kostwinster wordt, niet ontslagen wordt. De heer Schermer was van oordeel, dat de minister de verandering maar moet aanbrengen, doch de heer G u t te r was van oordeel, dat men zich er wel zal bij neer moeten leggen en dat z.i. geen stemming noodig was, waarop z. h. st. tot het aan brengen van de wijzigingen werd besloten. (Wordt vervolgd). - 197. Het schip waarop Drein en Piet zich bevonden, was volgeladen met ijskasten, 't Schip was uitgezonden om er gens in de buurt van de Zuidpool een hoop bevroren vleesch te gaan halen. 198. Weldra kwamen de ijsbergen al in zicht. Groote, gril lige, witte gevaarten, net drijvende kasteelen van wit mar mer. Piet en Drein vonden het een prachtig gezicht en ge noten toen ze hoorden, dat ze straks in die witte ijswereld mochten rondwandelen.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7