DREIN DRENTEL EN PIET PRIKKEL. fietsritder aangereden. dank zij de remmen van den dood gered. Hand: 5wnboiuv QemeMtecadeH DE RIJP. BOERENVROUW KON NIET MELKEN Vinders stijf van rheumatiek. Het middel hielp in een maand. Stad m Omgevitu} JjtQefZOüdai Stukken HET WERK AAN DEN BERGERWEG. Alkmaar bracht den verdachte niet de ge hoopte zegepraal. Agent Agricola bevestigde in alle opzichten zijn proces-verbaal en ver droeg ze.fs zonder uiterlijke ontroering de tegen hem geopperde verdenking, een valsche eeuSij *e. z'-'n- Aangenomen werd de schuld van verdachte en veroordeeling tot 2 boete of 2 dagen volgde. rv hHIJ P? DE LAMP. De heer A. J. v. d. H uit Zaandam, be stuurder van een tractor met treiler, 'n zoo- "°P'eKger", liep dezer dagen twee maal achtereen tegen de lamp, omdat zijn aan hangwagen. meer wegende dan 500 k.g., een V°or één dezer bekeuringen stond het longemensch, overigens 'n leuk type, terecht en trachtte uit courantenberich ten aan te toonen, dat hij vermoedelijk ten onrechte was geverbaliseerd. De ambtenaar vorderde f 5 boete of 5 dagen. De kanton- reenter toonde zich minder op de penning en achtte n gulden of 1 dag voldoende. EEN DRONKEN CHAUFFEUR. De landman J. Apeldoorn te Egmond- Binnen bracht in den avond van 12 Augustus met zijn auto eenige familieleden naar den trein en werd alstoen op den Heerenweg onder Castricum op barbaarsche wijze aan gereden door een wild over den weg racende vrachtauto, met gevolg dat Apeldoorn met zijn wagen van den rijweg werd gestooten en met het heelt gevalletje in een stuk bouw land terecht kwam. De vrachtauto reed door en stopte wel 'n eind verder 'n oogenblik, doch reed daaiop weer voort, zonder dat aan het geroep van „stop" door een zoon van den heer Apeldoorn gevolg werd ge geven. Niettemin werd te Egmond-Binnen de ver moedelijke dader van deze brutale aan rijding opgespoord en bleek dit te zijn de welbekende Simon R. uit Beverwijk, die reeds meermalen voor dergelijke grappen terecht stond. De heeren hadden verkeerd in kermis- stemming. een der passagiers een werklooze grondwerker, was door de politie te Egmond- Binnen in arrest gesteld wegens dronken schap 1 Ook gezegde chauffeur Simon R bleek in staat van dronkenschap te hebben verkeerd en zijn auto was dien avond in besiag ge nomen. Bedoelde Simon R., voor den Alkmaar- schen kantonrechter geen onbekende, stond heden terechi, doch ontkerdie zoowel de aan rijding als de dronkenschap. Het eenige, wat hij had bemerkt, was een harde klap, doch zijn auto was onbeschadigd op een gesp.ongen band na. De verdachte haa als getuige a charge nog meegenomen 'n paar kennissen, die op bedoelden avond met hem waren meegereden en in zijn gezelschap hadden vertoefd. Dat waren dan genoemde grondwerker, die in de auto had zitten maffen en later wigens dron kenschap was ingerekend en een betonwer ker uit Veisen. die ook niet anders dan een harde klap had gehoord Tegen verdachte, die hardnekkig alle schuld bleef ontkennen en beweerde slechts 2 glazen bier te hebben geconsumeerd, eischte de ambtenaar, na een niet bepaald vriendschap pelijk betoog, 60 boete subs. 30 dagen hechtenis, benevens ontzegging rijbevoegd heid voor den tijd van 6 maanden. Dé kanton rechter zal a.s- week schriftelijk vonnis wijzen. Gerrit Lourens R., vermoedelijk een broe der van vorige verdachte, had op 31 Aug. op den Kennemerstraatweg te Alkmaar een bejaarden fietsrijder, den heer L. Zijlstra, dien hij als van rechts komend uit de Emmastraat voorrang had moeten verleenen, zoodanig aangereden, dat hii onverwijld naar het zie kenhuis moest worden overgebracht. De ouöe map was bewusteloos geworden door den hevigen val. Deze chauffeur, niet present, werd tot f 15 boete of 15 dagen veroordeeld. Als gevolg van een onjuiste manoeuvre van den chauffeur Arie S. te Castricum, die op een we^kruising nabij den Skeiweg het van rechts komende verkeer geen voorrang gaf, geraakte mej. J. Harms 'n verpleegster met haar rijwiel voor de auto en met het hoofd voor de wielen. Gelukkig kon de chauf feur nog door tijdig remmen een misschien doodelijk ongeluk voorkomen. Ook voor den chauffeur was dit een voordeel, omdat hij nu niet ter zake dood door schuld, doch voor een eenvoudige overtreding terecht stond en niet zwaarder werd gestraft dan met 15 boete of 10 dagen- De zoo wonderbaar ge spaarde zuster mocht der. hartelijker» geluk- wensch van kantonrechter en ambtenaar bij de behandeling dezer zaak in ontvangst nemen. DE SCHULD VAN EEN AUTOBOTSING, De beruchte coupure in den Westfrie- schen Dijk onder Schagen geeft dikwijls aanleiding tot verkeersongevallen en zoo was op 10 Augustus de motorrijder Pieter W. uit het Zand, gem Zijpe door zijn In alle opzichten „links" rijden de oorzaak, dat hij in aanrijding kwam met een dior den heer J, J. Verberne van Texel bestuurde auto. De heer Verberne bekwam daardoor behalve schade aan zijn wagen ook nog 'n vrij ernstige wond aan den pols, die later aan boord van de Texelsche boot nog verbonden moest worden, De motorrijder, heden ter zake over- treding van artikel 22 motor- en rijwiel- wet, althans art. 5 motor- en rijwielre glement als verdachte gedagvaard, was niet verschenen. Hij werd nu bij vershek veroordeeld tot 20 boete of 10 dagen met toewijzing van de civiele vordering voor geleden schade aan den heer Ver berne, ten bedrage van 19. BAKKER OMVER GEREDEN. Onbekendheid met de plaatselijke si tuatie was op 31 Augustus oorzaak, dat de vrachtrijder en chauffeur Jan de W. uit Broek op Langendijk op den Schelp- hoek te Alkmaar bij het passeeren van d© voor h©iïi niet waar te nemen Coro- pagniestraat ln aanrijding kwam met een door dor broodbezorger G Wijn be reden bakfiets. Natuurlijk legde deze heer als de zwakste het loodje en werd -Lr bakfl,et8 ^gen den muur en tn? flooals hiJ noemde, schoei van de bro°dJes en een der schoenen van den bakkersknecht. elkander hoH I>ecbvogels ontmoetten eiKander heden onder meer gunstiee en^dSa? hh!ide!? V<?°r den kantonrechter en daar had, dank zij de gewilligheid venarrf0 vracbtryd€r> een tamelijk aan gename zakenregeling plaats. W€rd veroordeeld tot het*Mb°^t6 1 dag hechtenis en betaalde aan den broodexepedient 5 voor een paar nieuwe stappers. vonr,i?n »!ükk6r v«rgoeding verlangt hadwvan broodjes, zal hij zelf ln actie moeten komen. OVERTREDING VAN DE 1JKWET J,® ,ziek<J huisvader, 'n afwezige vrouw, n doove schoonmoeder, spe'ende kinderen en onvoldoend geijkte gewich ten in een pakhuis waar ze niet ge- wenscht waren, alsmede een onverwacht controleerende politieagent waren alle maal factoren, die den koopman Pieter B., wonende te Alkmaar voor den Kan tonrechter brachten ter zake overtreding van de ïjkwet. De comparant, die er on miskenbaar ziekelijk uitzag, legde aan de hand van bovengenoemd verdedi- gingsmateraal uit, hoe leelijk hij er bui ten zijn schuld was ingeloopen, doch de kantonrechter kon niet andere dan op leggen de minst mogelijke straf: 50 ct boete of 1 dag voor ieder der 6 in beslag genomen koperen gewichten, die boven den onherrc.eDelijk verbeurd verklaard moesten worden. HIJ HAD GEEN REM. De werklooze heer Arnold K. te Alk- maa., die nog gedeeltelijk zijn eigen brood tracht te verdienen door scharre len met behulp van een 3-wielige bakfiets, trof het op 25 September ook al weer niet bijzonder toen hij op den Vro«d<im werd geverbaliseerd we gens een ontbrekende rem aan zijn bak fiets. De goede man wist niet dat ook een doortrapoer een dergelijk werktuig ver- eischte Bij een gewone fiets is zulks niet noodzakelijk Uit gebrek aan het noodi- ge duimkruid loopt Arnold nu maar naast zijn bakfiets en zag zich boven- d'en nog veroordeeld tot 2 boete of 2 dagen hechtenis. HET DRAMA TE PRINCENHAGE. Vijftien jaar ëischt. gevangenisstraf ge- Onmiddellijk na de opening van de zit ting van gisteren van de rechtbank te Breda voor de behandeling van de zaak tegen O., verdacht van moord op C. de Koning te Princenhage, eischte de officier van justitie, met het oog op de openbare zedelijkheid, be handeling met gesloten deuren. Hoewel de verdediger zich daartegen verzette, beval de president na raadkamer sluiting der deuren. Na het getuigenverhoor eischte de offi cier van justitie tegen O. wegens moord vijftien jaar gevangenisstraf. De verdediger had zich op het standpunt gesteld, dat de zaak behoorde te worden te ruggewezen naar den rechter-commissaris voor het instellen vart een hernieuwd psy chiatrisch onderzoek. Uitspraak over veertien dagen. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. In de afgeloopen week was de aanvoer van aardappelen geringer dan ooit te voren in dit seizoen. Bijna alles, wat gekocht werd, was voor het binnenland bestemd. De prijzen hadden daaronder te lijden en waren aan merkelijk lager dan eenige weken geleden Voor puike Zeeuwsche blauwe werd niet meer dan 3.40—3.80 besteed. Voor geen enkele andere soort werd die prijs betaald. Voor een enkel partij uitgelezen blauwe Eigenheimers werd ook nog 3.80 betaald, doch overigens lagen de prijzen van deze tusschen 2,00—3.4Ö. Duiten werden voor 1.60 verkocht, Friso voor f 2.202 50, Red Star voor 2.80. Bevelanders en Bravo's waren ook aan den lagen kant en brachten niet meer dan 2—2.60 op. Voor Robijn, die maar schaarsch wordt verbouwd, werd 2.20 betaald. Eigenheimer zakten tol 2.40—ƒ2,70. Zeer slecht liep het weer met de peen Kleine bracht 60 cent per 100 K.G. Voor mooie groote werd 80 cent betaald, een prijs verre beneden de productiekosten. Ook met de bletenprijs was het weer mis. De handel was bijzonder stug, daar er zeer weinig vraag naar dit artikel is. Voor groote werd 60—90 cent betaald, kleine brachten 1.50 2 op. De aangevoerde rammenas werd voor ruim 2 verkocht. Met de tomaten wil het nog maar niet Voor dit product is de mogelijkheid van uit voer zoo goed als afgesloten, Engeland met zijn hooge invoerrechten, Duitschland mei zijn betalingsmoeilijkheden zijn een ernstige belemmering voor een bevredigenden prijs Voor A-kwaliteit werd van 2—2.80 be taald, B bracht 2—3 op, alzoo iets meer dan de vorige week, C werd voor het meeren- deel voor 2, in een zeldzaam geval voor 2.20 verkocht. CC bracht het niet verder dan den minimumprijs voor kastomaten, n I J de vorige week een kleine opleving in de bloemkoolprijzen te besoeuren, deze week werd die weer gedeeltelijk te niet ge daan. Naar het buitenland werd van andere bloemkool veilingen zoo goed als niets ver kocht. De blnnenlandsche markt kon daar door niet alles opnemen en de prijzen liepen achteruit. De prachtigste Lecerf werd voor 68 verkocht, kleinere of iets afwijkende kwaliteit bracht 3 tot ruim 5 op. De mooiste reuzen golden van 5—4, kleinere of iets afwijkende soort werden voor 0.50 1 minder verkocht. Lichtere noteerden van 1.50-/ 3.50. Aanmerkelijk lager nog dan de vorige week werden de rfijzen van roode, gele en witte kool. Van de eerste waren de aanvoe ren gering, wat maar gelukkig was, daar bij eenigszins beduidenden aanvoer de prijs nog meer daalde. Voor de mooiste kleine roode kool werd nu ƒ2—/ 2.40 betaald, groote bracht ƒ1—1.40 op. In zeldzame gevallen werd voor de meest gewilde gele kool 2 be taald; meerendeels werd* ze voor 1.70— 1.90 verkocht. Groote bracht \—f 1.50 op al naar kwaliteit. De aanvoer van witte kool was tamelijk groot, n.1. 70 spoorwagens aan beide veilingen. Enkele partijen liepen beneden den minimumprijs. Veel werd voor 60-80 cent per 100 K.G. verkocht. Enkele mooie partijen brachten 1 of iets meer op Het zachte weer is van invloed op den prijs. Voor Deensche witte werd 60 cent tot f 1 50 besteed. De aanvoer van uien was weer groot, zeer te bejammeren is het, dat zulke lage prijzen worden gemaakt. De mooiste partijen gewone uien brengen het tot 2; een groot deel brengt 1.601-80 op, nep 1.50 1.90. Aanvoer 30 spoorwagens. Slaboonen worden nog altijd in belang rijke hoeveelheden aangevoerd. De prijs, aie de vorige week wel wat was achteruitgeloo- pen, was nu iets beter. De mooiste, nog vrij dunne boonen, brachten 710 op; voor afwijkende kwaliteit werd 3—5 betaald Snijboonen 36. De druiven waren weer laag in prijs. Ali- cante ongeveer 18, Frankenthalers 20— 23. LANGENDIJK. In de exporteurskringen is de stemming nog niet veel beter geworden ten aanzien van de clearing met Duitschland. Over het algemeen leeft men ln groote angst, wat er zal gebeuren met het ontegenzeggelijk groote kapitaal, dat de groentenhandelaren hebben uitstaan in Duitschland. Men moet niet uit het oog verliezen, dat het vooi velen het grootste gedeelte van hun handelskapitaal beteekent, deze vorderingen; het zal dus ook de vraag zijn, of ze hun zaken kunnen voortzetten met het sterk gereduceerde kapitaal waarover men de beschikking heeft, nu het Sonderkonto ge blokkeerd is. De animo voor den handel met Duitschland is dientengevolge niet zoo groot. In hvt gunstigste geval zullen de oude schulden in twee jaar vereffend kunnen wor den. Voor den Langendijk is deze zaak nog niet zoo buitengewoon dringend, daar de producten, welke naar Duitschland geëxpor teerd worden, nog niet klaar zijn zoodat er op het oogenblik weinig export is. De andere streken zooais de Streek met zijn bloemkool hebben er echter direct mee te maken Duitschland is een groote afnemer van bloem kool. Het staat er echter voor de winterproduc- ten niet best voor, als niet spoedig andere maatregelen worden getroffen. In verband met deze betalingsmoeilijkheden heeft de Noordhollandsche Bond van Expor teurs een vergadering gehouden, waar uit voerig over dit onderwerp werd gediscus sieerd. Herinnerd werd in deze vergadering aan een belofte, doo dr. Hirschfeld, de Ne- derlandsche onderhandelaar, afgelegd in een vergadering van belanghebbenden, dat in de eerste plaats de op het Sonderkonto geboekte bedragen in aanmerking zouden komen voor afwikkeling. Nu blijkt echter, dat juist het Sonderkonto geblokkeerd is. Het kan natuurlijk zijn, dat deze maatregel genomen is ter bevordering van het „alge meen" belang, maar de exporteurs waren van oordeel, dat het groepsbelang der exporteurs niet ten offer mag worden gebracht aan het algemeen belang, weshalve door genoemden bond een adres aan dén minister van econo mische zaken is gericht, waarin op de door dr. Hirschfeld gedane belofte wordt gewezen en wordt gevraagd, dat als de blokkeering het gevolg is van overwegingen van alge meen belang, dv. regeering de vorderingen der exporteurs overneemt 'of realiseert tegen den koers van 24 September, den datum van de blokkeering. Vrijdag vergaderde de raad. Afwezig was met kennisgeving de heer Noé. Ingekomen was: Een mededeeling van het hoofd der O.L. school, alhier, dat de cursus voor het voort gezet lager onderwijs niet kan doorgaan, aaar te weinig leerlingen zich hebben aan- gemeld. Een schrijven van heeren Ged. Staten hou dende goedkeuring raadsbesluit conversie, geldleening tuinbouwcredieten. Een schrijven van het bestuur V.V.V. en andere besturen van plaatselijke vereenigin- gen met dankbetuiging verlichting raadhuis, gedurende de kermisweek. Alle voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van het bestuur van de afd. Purmerend en omstreken om een bijdrage van 10 uit de gemeentekas voor het aan schaffen van een politiehond, Ingewilligd voor 1934. Wijziging winkelsluitingswet. In verband met dit onderwerp werd een schriftelijk rap port van de middenstandsbonden ter plaatse Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, blijkt uit d®n volgenden brief: „Ik had rheumatiek in de gewrichten van mijn vingers. Mijn middelvinger was zoo verschrikkelijk gezwollen en ontstoken, dat ik deze niet kon buigen. Ik help met het melken van 10 of 11 koeien, dus was me dit een vreeselljke last. Op raa 1 van iemand kocht ik een flacon Kruschen Salts en nam eiken morgen voor het ontbijt een halve thee lepel in warm water- Binnen twee weken was de vinger minder stijf en minder gezwollen. Ik ging door met de kuur (ik wreef er ook een zalf op), en na een maand kon ik weer melken. Ik voel me innerlijk ook veel beter". A. C. P. Kruschen Salts spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt en de aan leiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwij nen, stijve ledematen worden weer normaal en ge voelt U weer gezond en lenig als voorheen. Krusch .n Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten 0.90 en 1 60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Let op, dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij, Amsterdam, voorkomt. overgelegd, alsmede een schrijven van de bakkersvereeniging. Na eenige toelichting werd besloten de in de wet genoemde uitzonderingen ook voor de winkeliers van de Rijp te doen gelden. Tevens werd besloten voor de winkeliers een zoo gunstig mogelijke openstelling van de winkels te verkrijgen in verband met de ligging van deze gemeente. Benoeming commissie mij. tot bevordering van nijverheid. Ingekomen was een schrijven van de di rectie van de Mij. tot bevordering van nij verheid, houdende het verzoek een gecommit- terde te willen afvaardigen, ter benoeming van een commissaris wegens aftreding van den heer J. Visser Gzn. De vergadering zal gehouden worden op 17 October e.k. Met 5 stemmen tegen 1 blanco werd de heer P. Schouten benoemd. De heer P. Schouten nam deze benoeming aan. De heer J. Schouten stelde voor den aftre dende niet te doen herbenoemen. Naar spre kers meening behooren de functies van com missaris der mij. tot bevordering van nijver heid te worden bekleed door personen, die financieel niet geïnteresseerd zijn bij deze mij. Ook de heer Blokdijk huldigde deze mee ning. Na een drietal stemmingen werd hierop de heer J. Visser Szn. benoemd. Rondvraag. De heer C. L. de Boer infor meerde naar het schakelen in het Rijper vischwater en werd door den voorzitter op bevredigende wijze beantwoord. De heer J. Schouten informeerde o.a. naar middelen om een verbetering te verkrijgen in den verbindingsweg de Rijp—Graft—Groot schermer—Alkmaar, aangezien dezen weg zeer slecht is. De voorzitter zegde toe in B. en W. een en ander te bespreken. GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (Districts-Arbeidsbeurs. Tel. 838.) Geopend voor werkgevers van 9—12 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur. Op Maandag- en Donder dagavond van 7—8 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel op werkdagen van 2—5 uur, uitgez. op Zaterdag. De directeur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 59 grondwerkers, 38 metselaars, 6 voegers, 9 stucadoors. 20 opper lieden, 36 schilders, 68 timmerlieden, 4 be tonwerkers, 1 tegelzetter, 2 steenhouwers, 1 stratenmaker, 1 stratenmaker-opperman, 1 stuc. opperman, 2J>ouwk. opzichters, 1 opz teekenaar, 2 bouwk. teekenaars, 3 water bouwkundigen, 1 bouwkundige, Groep metaalindustrie: 1 autog.lasscher, 10 bankwerkers, 1 blikslager, 4 carosserie- bouwers, 4 electriciens, 3 Instrumentmakers, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 2 loodgieters, 2 lijnwerkers, 7 machinisten, 1 mach. teeke naar, 7 metaaldraaiers, 1 metaalvijler, 2 metaalslijpers, 14 monteurs, 1 operateur, 1 planostemmer, 1 plaatwerker, 2 rijwielher stellers, 3 scheepsbouwers, 4 smeden, 9 sto kers, 1 tandtechniker, 1 tegenhouder, 1 vuur werker, 3 wagenmakers, 2 werktuigbouwkun digen, 9 ijzerwerkers, 1 zandvormer. Groep voedings- en genotmiddelen: 40 sigarenmakers, 1 sorteerder, 1 kistenplakker, 1 schipper, 3 tabaksbewerkers, 3 slagers, 4 koks, 2 chocoladebewerkers, 2 suikerbakkers, 16 bakkers, 1 bierbottelaar. Oroep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 8 meubelstoffeerders 7 mach. houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker. Groep landbouwbedrijven: 6 tuinlieden, 8 boerenarbeiders, 2 bloemisten. Groep handel: 14 vertegenwoordigers, 5 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 27 chauffeurs, 4 koetsiers, 14 pakhuisknechts, 13 magazijn bedienden, 5 Kellners. Overige groepen: 7 boekbinders, 2 was- schers, 5 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoon makers, 1 zeilmaker, 1 portier-huisknecht, 1 verfbereider, 1 kalkbrander, 2 huidenzou- ters, 5 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper, 1 secretarie-ambtenaar, 1 electro- tecnn, ingenieur, 33 transport- en 165 los- arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: metaalindustrie 51, tabaksindustrie 12, overige beroepen 4. Jeugdige werkloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 27. Vrouwelijk personeel (aangeboden): 9 kantoorbedienden, 1 huishoudster tevens kraamverpleegster, 1 verpleegster, 5 winkel juffrouwen, 6 dienstboden, 5 dagmeisjes, 7 werksters. Geplaatst: 56 werkzoekenden. De Directeur v.n. Ed. v. d. HEUVEL. INSHRIJVINGEN HANDELS REGISTER. Nieuwe taken: Den Helder: P. Kool, Basstraat 68, kruldenlersbedrijf; G. Rump, Achter Binnenhaven 24, melkhandel. Wijzigingen Bergen: Vereenlging „Helpt Elkan der". Bestuurswijziging. Heiloo: Café-restaurant „Zomerlust" (eig. T. Helder), Rijksstraatweg A 429. Eigenaar uitgetreden. Den Helder: N. V. Landbouw Mij. tot voortzetting der zaken, voorheen gedre ven door Jac. Verfaille, Dijkstraat 37, landontginning en veeteelt. Statuten- handelsnaam en bestuurswijziging. St. Maarten: „Helpt Elkander". Be stuurswijziging. Zuidscharwoude: Coöp. Verbruiksver. „Nieuw Leven" U. S. Statuten en be stuurswijziging. Opheffingen Den Helder: A. Visser, Keizerstraat 17, café; M. F. Meerens, Zuidstraat 27, win kel in huishoudelijke artikelen en bor stelwerk. Mijnheer de Redacteur, Gelieve mij een plaatsje af te staan in uw veelgelezen blad als antwoord op het inge zonden stuk van den heer Balk tegen het protest van de heeren Appel en Zwart. Ik kan mij niet begrijpen van den heer Balk, dat deze de tooneelen, die zich daar af spelen aan den Bergerweg, wil ontkennen. Voor eenige weken is er een vergadering geweest in de Harmonie onder leiding van den voorzitter en commissie. Daar was de heer Balk aanwezig en ook de schrijver van dit stuk. Nu was de heer Balk de man die aan de commissie de vragen stelde over den aannemer of dit wel mocht en of dat zoo langer door moest gaan, kortom, hij had klachten, evengoed als een ander. Maar nu schijnt het alles koek en ei te zijn, volgens het pleidooi van den heer B., en wat het ingezonden stuk betreft van de heeren Appel en Zwart, dit berust volkomen op de waarheid. Het is zoo gesteld als het flink regent, durft men de arbeiders best te laten staan en een hond haalt men binnen. Ik zou willen vragen aan den heer Balk of hij niet pleit om zelf in de werkzaamheden te blijven. Nu, als de heer B. zijn best daarvoor doet, dat is zijn zaak, maar laat hij de zaken niet verkeerd voorstellen, dat noem ik kleingeestig. Hoe kan de heer B. schrijven over den toe stand aan den Bergerweg. Hij werkt zelf in Rinnegom. Op het stuk van den heer B. is het spreek woord van toepassing: ter wille van de smeer likt de kat de candeleer. Aan de redactie mijn vriendelijken dank voor de plaatsruimte, C BAKKER, Boezemsingel 7, Alkmaar. (Door plaatsgebrek is dit stuk gister over- geblevcv Wij hadden er toen reeds onder gezet, i t wij het debat over de toestanden bij het werk aan den Bergerweg wilden sluiten. Een hedenmorgen nog ingekomen stuk komt dan ook niet meer voor plaatsing in aanmerking. Red. Alkm. Crt.) 203. Maar nu gebeurde er iets vreeselijks. De bevroren ijs beer was in de ijskast ontdooid en sprong opeens naar buiten De kapitein gilde moord'en brand an ging aan den haal. 204. Da ijsbeer ging hem natuurlijk achterna en weldra was er een geweldige paniek onder de bemanning uitgebroken. Als krankzinnigen renden allen het dek heen en weer, tot de ijs beer over de verschansing sprong en op de ijsvlakte verdween,

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7