SPORT EN WEDSTRIJDEN Wat er morgen gespeeld zal worden. QemeetUecaxUtt 'JxuiMeioit De heks van Winslea OUDE-NIEDORP. ZIJPE. W ARMENHUIZEN. NOORDSCHARWOUDE. HEILOO. WARMENHUIZEN. Belangrijke wedstrijden in de eerste klasse. Zal er nu een duidelijke midden moot gevormd worden Alcmaria naar Hilversum; een zware wedstrijd. Alkm. Boys' kans tegen Assendelft. De eerste klassers. WAARLAND. R. K- Begrafens vereniging ,£int Paulus". Zondagmiddag werd door bovenge noemde vereeniging' een algemeene leden vergadering gehouden in het café van den heer W. Dekker. De voorzitter, de heer Jac. Joet: cpx.1 de vergadering met Christelijken groet en heette allen van harte welkom, in het bijzon der den zeer eerw. heer pastoor, die eveneens de vergadering bijwoonde. Spr. bracht naar vorer. het schoone doel der vereeniging en was verheugd, dat zoo'n aantal leden zich reeds heeft opgegeven, zoodat zij nu kon worden opgericht. Ver volgens werd een reglement voorgelezen, waarop eenige kleine aanmerkingen werden gemaakt. Besloten werd, tot Januari nog de gelegenheid open te stellen om zich op te geven als lid op dezelfde voorwaarden der vereenigiiig. Voorts kan een ieder zich deze week nog opgeven bij het bestuur om tot voorman te worden gekozen. Daarna ging men over tot het kiezen van een bestuur. Bij de rondvraag werd nog een en ander besproken, waarna de voorzitter de vergadering met Christelijken groet sloot. De ontvangsten en uitgaven van de reke ning der inkomsten en uitgaven van deze gemeente vor den dienst van 1931 zijn door Ged. Staten van Noordholland vastgesteld op de navolgende bedragenontvangsten van den gewonen dienst 44.322.51. Uitgaven van den gewonen dienst 51.400.23. Het nadeelig slot van den gewonen dienst be draagt alzoo 7.077.72. Ontvangsten van den kapitaaldienst 111.633.11. Uitgaven van den kapitaaldienst 216.012.94. Het na deelig slot van den kapitaaldienst bedraagt alzoo 104.379.83. Door de gemeentepolitie alhier is wegens onzedelijke handelingen aangehouden een ze kere de L. uit Den Helder. De minister van sociale zaken heeft de werkverschaffing inzake verbetering van de wegen van het waterschap Zijpe en Haze- polder verlengd tot 29 Dec. 1934. Donderdagavond j.1. vergaderde de r.k. kiesvereeniging onder voorzitterschap van den heer Jn. de Groot. Uit het jaarverslag bleek, dat het aantal leden op 1 Jan. 1933 302 bedroeg en op 31 Dec. j.1. 371. Op het concept-reglement Rijkskieskring werd op voorstel van den heer Pinxter een kleine wijziging voorgesteld. In verband met de verhoogde afdracht aan den Staten-kieskring werd het bestuurs voorstel om de contributie te bepalen voor mannen alleen op 0.60 en voor mannen en vrouwen op 1.met meerderheid van stemmen goedgekeurd. Voor de algemeene vergadering van den Rijkskieskring werden geen voorstellen in gediend. Tot hoofdingeland van den polder Noord- Scharwoude is gisteren gekozen de heer J. Ootjers aldaar. De Pluimveevereeniging Heiloo hield Dinsdagavond vergadering in café Roozing. De voorzitter, de heer A, N. K. Hopman, opende op de gebruikelijke wijze. Ingekomen was een missive van het bondsbestuur, wel ke meldde 't bedanken van den heer Kielstra en de mededeel ing dat de heer Kwant 't se cretariaat en penningmeesterschap zal ver vullen. De voorzitter betreurde het heen gaan, doch was verheugd dat een alleszins kundig man de vacature vervulde. Een 3-tal nieuwe leden werden voorgedragen en aan genomen. De heer C. Kuit deed verslag van de voedercontrole, alles was in orde. De beheerder, de heer J. P. Groot, deed rekening en verantwoording. Over een boek jaar was alleen voor kippenmeel 129.285 pond verkocht, voor een bedrag van 4819.21%, tegen 2404.10 in het voor gaande jaar. De heer G. Jonker vroeg of de heer Groot enkel de risico draagt. Zoo ja, dan heeft de vereeniging de lusten en hij de lasten. voorzitter zeide, dat het bestuur zich op het standpunt stelde, dat hij contant moet verkoopen. De vereeniging mag geen risico dragen. Na eenige discussie stelde de voorzitter voor, om een oninbaren post, door een faillissement, nog eens onder de loupe te nemen en in de volgende ledenvergadering een besluit te nemen. Omtrent de voorstel len voor de vergadering van den B.P.N.B. stelde het bestuur voor: a. Algeheelen invoer van pluimvee te verbieden; b. opheffing van graanrechten ten behoeve der pluimveehou ders. Omtrent a. zeide de voorzitter, dat men het onmogelijke moet vragen teneinde het mogelijke te krijgen. Dat de toestand zóo niet kan blijven, weet ieder. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de voorstellen Als afgevaardigden werden aangewezen de heeren G. Jonker en J. P. Groot. In principe werd besloten om een afdee- ling voor post- en sierduiven in het leven te roepen. Bespreking plannen jaarvergadering ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan op 18 Januari a.s. Het bestuur stelde voor om een clubtentoonstelling te houden en 's avonds een eenigzins feestelijke bijeenkomst. Gespro ken is er ook over een kook- en bakdemon- stratie. De heer G. Jonker gevoelde meer voor een excursie, bijv. naar de groote hoenderparken in Gelderland. De voorzitter vond het idee niet kwaad, doch meende dat er toch maar een beschei den percentage aan deelneemt. Het is de be doeling een gezellige avond te houden, ook met de dames, zooals met het eerste lustrum. Na eenige bespreking kreeg het bestuur een blanco mandaat, waarbij men rekening zal houden met de geuite wenschen. Na rond vraag volgde sluiting. Naar we vernemen heeft de heer Koste lijk, door B. en W. belast met het toe zicht op de cultuurgronden, aan het college bericht dat zijn werkzaamheden binnen 14 dagen geëindigd zijn. Het zal ons benieuwen welk standpunt B. en W. innemen met het toezicht op de werk verschaffing, dat geregeld door den heer Kostelijk wordt verricht. DRECHTERLAND In een in het Drechterlandsche Huis te Hoorn gehouden vergadering van hoofdin gelanden van Drechterland hebben dijkgraaf en heemraden een voorstel gedaan tot het heffen van een omslag van f 5.20 per H.A. over ongebouwd en 3.2 pCt. der belastbare opbrengst over gebouwde eigendommen, beide voor 1935. Het te dier zake op 12 April 1.1. genomen besluit werd ingetrokken. Aangenomen werd een voorste1 tot com pensatie van pensioensverhaal op de salaris sen der ambtenaren onder intrekking van het besluit tót toekenning van premievrij pen sioen. Eveneens vereenigden hoofdingelanden zich met een voorstel tot het sluiten van een rekening-courant-overeenkomst, uitsluitend voor 1935, warbij een crediet van maximaal 100.000 wordt verleend. De gistermiddag gehouden raadsverga dering werd door allé leden bijgewoond. Nadat de voorzitter, de burgemeester de heer H. N o 1 e t, de vergadering met een kort woord van welkom had geopend, werd de lezing der notulen uitgesteld tot de vol gende vergadering. Ingekomen stukken. a. Bij besluit van Ged. Staten van 26 September 1934 is goedgekeurd het besluit van den raad tot verlenging van de voor loopig herziene regelen voor het beheer van het gasbedrijf tot 1 Juli 1935. Voor kennisgeving aangenomen. b. Bij besluit van Ged. Staten van 3 Oc- tober 1934 is goedgekeurd het raadsbesluit tot wijziging van den rentevoet van de geld- leening, groot 20.000 (van 4s/« op 414 pet.) Als vorén. c. Van Ged. Staten bericht van vast stelling van de gemeenterekening over het dienstjaar 1931. Als voren. Gasprijs en omzetbelasting. Van de gascommissie was bericht ont vangen. dat voortaan op den verkoopprijs 4 belasting zal moeten worden geneven (over dit jaar 2 2/3 petin verband met de zoo laat ingekomen beslissing). De commissie adviseerde om met ingang van de meteropneming van 1 Nov. de heffing te verhoogen van 2 tot 4 pet., om althans een deel van het tot dusver te weinig ont vangen bedrag nog te ontvangen. Tot nu toe is pl.m. 690 ontvangen en over Nov. en Dec. zal nog circa f 300 binnenkomen; er van May Wynne. 12) De jonge man stapte onrustig heen en weer, terwijl allerlei tegenstrijdige gedach ten in hem opkwamen. Het geheim had zoo zorgvuldig bewaard geleken en nu was het overgeleverd aan zulk een grillige vrouw en een soldaat, die al ééns van partij veranderd was. Dick Morrice was meer dan eens een ge zellige kameraad 'geweest bij menige vroo- lijke partij, ondanks het sobere van zijn klee- ren. Hij was geen huichelaar, die een tekst wist voor iedere zonde, maar was en bleef opgewekt in den omgang. Zou het daarom zoo onmogelijk zijn dat mistress Barbara het bij het goede eind had? Ainslie kwam tot staan voor Marjorie's stoel nog ver baasd, maar toch ook eenigszins beschaamd „Ik vraag je vergiffenis", zei hij. „Alleen groote bezorgdheid voor onze partij deed mij zoozeer mijzelven vergeten. Had Morri ce zelf of mistress Carcroft mij liever deze dingen verteld!" Marjorie kreeg een erge kleur, toen zjj dacht aan de reden voor Barbara's keuze. Toch was zij het geheel met hem eens. „Ja, ik ook!" riep zij. „Ik vind die gehei men verschrikkelijk en bovendien is het een roekelooze onderneming. Al zou heel het le ger van den koning nu ook voor kasteel Pontefract zijn saamgetrokken, dan zouden degenen, die daar binnen zijn, het nog uit lachen! Hoe kunnen nu tien, of laat het zijn vijftig man, zich voorstellen, dat ze het in hun macht zullen krijgen?" „Dit hebben wij ons allen afgevraagd. Met den besten wil ter wereld lijkt het iets onmo gelijks. Een krijgslist schijnt zelf hopeloos, waar wij staan tegenover zulk een onneem bare vesting en zulk een scherp toezienden gouverneur. Mijn vrienden zijn er dan ook aan gaan wanhopen, eer ze dien laatsten slag toebrengen". „Ja, en toch heeft Barbara een weerga loos scherp vernuft en een onverzettelijke wilskracht „Dus je stelt de handigheid van deze jonge dame nog boven die van mannen als Brotherton en Langdale? Nu, in ieder geval zal ik maar naar kolonel Morrice gaan, eer ik mijn vrienden bijeen roep, om ze voor verraad te waarschuwen". „Ik zal eerlijk toegeven, dat ik het niet begrijp", antwoordde Marjorie, „maar toch ben k zeker, dat Barbara en verraad niet sa mengaan." „Je weet dan wel haar partij op te ne men", glimlachte Ainslie, en even vergat hij in zorgen voor het genot van een langen blik in de blauwe oogen, die hem alle zalig heid ter wereld beduidden, ,,'t Valt mij hard om nu te gaan", zuchtte hij, „maar toch mag k niet dralen. Morgen kom ik weer en zal ik je alles vertellen wat er is uitgelekt Hoe toch moet ik mistress Barbara dankbaar zijn, dat ze zulk een recruut aan onze gele deren heeft toegevoegd'". Hij stak haar beide handen toe en genoot zou moeten werden ontvanger 1120 zoo dat het tekort het winstcijfer zal beïnvloeden. Het ligt in de bedoeling om tegen den op- gelegden aanslag te protesteeren, omdat in de omzetbelastingwet al'een van kostprijs en niet van detailprijs woidt gesproken. Het adviss der gascommissie werd goed gekeurd. Winkelsluitingswet. Na een ingestelde enquête onder de win keliers, die uitsluitend of in hoofdzaak brood, banket, suikerwerken, visch en fruit of tabaksartikelen verkoopen, stelden B. en W. voor, de in de wijziging van de winkel sluitingswet bedoelde verklaring af te leg gen ten aanzien van de winkeliers in visch en fruit en tabaksartikelen, zoodat voor deze categorieën van winkeliers een verruiming van openstelling van hun zaken op Zondag zal gelden Gemeenterekening 1933. B. en W. boden den raad de gemeente rekening aan, ter voorloopige vaststelling, alsmede die van het gas- en tuinbouwbedrijf en het algemeen burgerlijk armbestuur. De totale inkomsten op den gewonen dienst hebben bedragen 137869.25 en de totale uitgaven 144754.37, zoodat de ge wone dienst een nadeelig saldo oplevert van 6885.12. De inkomsten van den kapitaaldienst be- dioegen f 42488.45 en de uitgaven f 43451.63. nadeelig slot J 963.18. De voorzitter lichtte toe. dat het tekort is ontstaan door Let niet tijdig om vangen van de toegezegde rijkssubsidie. Alle raadsleden, met uitzondering van de wethouders, werden aangewezen als leden van een commissie tot nazien der rekening. Reclames hondenbelasting. Besloten werd J- Schrijver een balf jaar 3) ontheffing hondenbelasting te verlee- nen en op het verzoek van K Mink, die 'n Januari 1934 een hond heeft gehad en ook reeds f 3 ontheffing heeft gehad, afwijzend te beschikken. Rondvraag. De heer Geus merkte op, dat de com missie tot wering van schoolverzuim te Schoorldam niet voltallig is en dat zij in haar laatste vergadering nu het hoofd der school als lid heeft benoemd. De voorzitter erkende, dat een be noeming had moeten geschieden; er was echter verzuimd dit punt op de agenda te plaatsen. Intusschen geloofde spr. wel, dat het de bedoeling van den raad was het hoofd der school te benoemen, zoodat spr. voor stelde de door de commissie gedane benoe ming goed te keuren. Aldus werd besloten, waarna de voor zitter de openbare vergadering sloot. Voetbal. Wanneer men zich de standen in de eerste klasse zal kunnen herin neren, wanneer men daarnaast nog even releveert, hoe de wedstrijden de vorige week verloopen zijn, dan begrijpt men het programma van morgen vluchtig bekeken hoe belangrijk de dag van morgen voor de clubs kan zijn. Wij zouden haast zeggen, dat morgen de eerste slag geslagen wordt, dat er na mor gen een bekende middenmoot kan komen. Want daarvan is tot nu toe geen sprake. Afdeeling I. Beschouwen wij maar eens afdeeling I. Daar „gaat" allereerst D-H.C— Ajax. Beide clubs behooren tot die grpep, welke om het kampioenschap strijdt, maar de verliezer van dezen strijd zal vodfloópig tot de mid denmoot hooren. Want op het oogenblik staan ze al 3 punten achter op Feijenoord, dat morgen thuis ongetwijfeld van Xerxes zal winnen. Men ziet dus, dat D.H.C.—Ajax voor bei de clubs van groot belang is. Nu hebben beiden zich den vorigen Zondag leelijk ver galoppeerd en het is dus zaak, om niet meer verliespunten te incasseeren. Ajax heeft haar voorhoede geheel veranderd en o.a. Mulders en Volkers aan den dijk gezet. De vraag is, of deze voorhoede in staat is, om doelpunten te maken. De strijd is geheel open en elke uitslag is hier mogelijk. Zooals terloops gezegd, Feijenoord ont vangt Xerxes, dat lang zoo sterk niet is. De Rotterdammers uit het rayon Feijenoord lij den aan hetzelfde euvel als Ajax: een schot- looze voorhoede. Maar wij gelooven toch, dat deze voorhoede Xerxes wel zal kunnen kloppen. H.F.C.—Overmaas is van zeer groot be lang voor de bezetting der onderste plaats. H.F.C. gaat een zeer moeilijk seizoen tege moet en als ze morden van Overmaas ver liest, dan... ja, dan zien wij de toekomst duister in. Overmaas is weer de oude. Dat is de vo rige week gebleken. En als het toen tegen D.H.C. geen uitvlieger geweest is, dan zal de Rotterdamsche club morgen kunnen winnen. R.G.H. ontvangt V.U.C. en ondanks de V.U.C.-resultaten van de vorige week geven nog een oogenblik van het allerliefste ge zichtje met de lange, afhangende krullen aan weerskanten en, onder het kanten kapje uit, de kastanjebruine lokjes, die zoo mooi door het gouden zonlicht beschenen werden. Was de liefde niet het schoonste ter we reld? Hoe gaarne had hij haar in de armen ge sloten en haar dit ingefluisterd, maar de stem van den pjleht klonk gebiedend en hij moest gehoorzamen: „Morgen", zei hij naijverig, „zullen wij in den tuin wandelen en van niets dan van on ze ro2en en oszelven spreken!" Zij schudde het hoofd: „Morgen rijdt vader over de vennen, om vrouwe Birley een bezoek te brengen, en ik moet mee, omdat Janet naar mij gevraagd heeft". Dit oponthoud stelde hem teleur. „Dan zal ik vroeg komen", zei hij, „ter wijl de dauw nog op het gras ligt en vóór de rozen haar blaadjes hebben geooend. Zal ik je dan vinden, liefste dauwnimf?"' Met een blos antwoordde zij. „Ik pluk altijd een bouquetje vóór het ontbijt. De tuin is nü juist zoo mooi" Haar oogen schitterden, terwijl ze dit zei. Zeker zou ze dien nacht droomen van den ochtend dauw! „En je zult toch niet in gevaar ko men? Als die Morrice eens een verrader mocht blijken Ainslie lachte:: „Hij heeft geen bewijzen tegen ons. Ik vrees alleen dat onze plannen gedwars boomd worden". Sir Hugh ging nu allereerst de goede trouw van Dick Morrice beproeven, en, als het waar was, wat misbess Bab beweerde, dat Morrice inderdaad bereid zou zijn z'n verloren plaats in de gelederen van de koningsgezinden terug te winnen door ver raad van zijn nieuwe bondgenooten, dan was er toch weer ruimschoots hoop op suc ces bij die „inmogelijke gevaarlijke onderne ming", zooals Spuire Brotherton ze ge noemd had. Kolonel Morrice was niet thuis, bracht de butler sir Hugh op de hoogte, maar hij was nog niet lang weg en was te voet ge gaan. Maar waar hij heen was, dit wist i imothy Parker volstrekt niet, ofschoon als hij zijn vermoedens luide had durven uit spreken, zijn heer dan zeker in het verbor gen de een of andere vrouwspersoon kuste of aan het dobbelen was, nu niet in zulk heel uitgelezen gezelschap. Om hem recht te doen wedervaren, diene gezegd, dat Dick Morrice zich niet vermaak te met een van dezen min-Puriteinsche tijd- verdrijven, zooals sir Hugh gelukkig on- dekte, want, toen hij langs een korten weg Qoor het park terugkeerde, hoorde hij als een ware uiting van levenslust een drink liedje galmen, en even later roepen: „Wacht maar Roger! Je zult je verdiende loon hebben, vriendje, als je dicht bij me kocht Een gespartel in het water, een jankend blaffen van een opgewonden hond en toen stond sir Hugh van aangezicht tot aan gezicht met den mat., dien hij zocht. De zwarte spaniel kroop, terwijl zijn baas het niet zag. tégen den kant op en schudde zich toen geweldig, maar de ge dachten van den baas waren elders. wij de Haarlemmers een beste kans op beide puntjes. A d.o.—V.S.V. is ook al van belang, om dat beide clubs op 't oogenblik FeijenoortTs prootste concurrenten zijn A.D.O. is verras send goed gestart, maar pas morgen zal b'ij. ken of zij lot de kopgroepen zal blijven be- hooren. Voorloopig rekenen wij op een V.S.V.-zege. Afdeeling II. In de andere westelijke afdeeling zal H.- DVS moeten toonen, of ze de leiding zal kunnen behouden. Tot nog toe gaat het best met de Schiedammers, die nog maar één tegenpunt hebben! Ze gaan nu naar D.W.S, dat nog altijd onderaan staat, „dank" zij haar zwakke voorhoede. Toch geven wij de DWS-ers morgen een kansje op de zege, maar er zal hard gewerkt moeten worden. D.F.C dat de vorige week zoo leelijk van Haarlem' verloor, ontvangt het zich herstel- lende K.F.G Voor beide clubs is het zaalc te winnen, omdat de verliezer te ver achter rsHkt De strijd is heel zwaar, omdat beide clubs elkaar niets toegeven. Maar het systeem- KFC is gevaarlijk en als dat morgen „loopt", hebben de Koogers de beste papie- IC'spartaH.B.S. is een historische wed- strijd. Beide ploegen hebben tot nu toe slechts middelmatig gespeeld, al gelooven wij, dat H.B.S. iets sterker is. 't Ziet er dus naa'r uit, dat Sparta verliest, vooral ook, omdat ze een voorhoede heeft, die graag op. gelegde kansen wenscht te missen. Z.F.C., dat niet veel bijzonders gedaan heeft, ontvangt Excelsior, dat kleine over winningen geboekt heeft. Toch achten wij de Zaandammers in staat, om thuis van bet niet overmate sterke Excelsior te winnen, zoodat beide ploegen dan tot de middenmoot zullen behooren. j - Tenslotte kan Stormvogels, dank zjj haar oer-sterke verdediging, nog juist op eigen veld Haarlent kloppen. Afdeeling III. Go ahead is nog ongeslagen en wat nog mooier is heeft nogf geen enkel tegen punt. Nu zij morgen naar Vitesse moet, is net niet de vraag, of ze wint, maarol haar aantal tegen-goals nog 0 zal blijven! Een kans daarop bestaat zeer zeker. Tubantia zal thuis pTObeeren, om Ensche dé te kloppen. Andere jaren was daar geen kans op, maar de Hengeloërs zijn dit jaar heel goed op dreef en hebben wel een kansje op minstens een der beide puntjes. Heracles, dat Go ahead op de hielen zft, gaat naar A.G.O.V.V. en er moeten al won- deren gebeuren als A.G.O.V.V. deze partij zou winnen. De Ensched. Boys spelen thuis tegen Wa- geningen en hier kunnen wij een thuiszege verwachten, omdat het bekend is, dat de Boys thuis heel wat in hun mars hebben. Eindelijk, in Zwolle, een plaatselijke ont moeting: P.E.C.—Z.A.G Die strijd zal heel zwaar zijn, met of zonder Bakhuis. Die kwestie-Bakhuis zullen wij maar laten ruft ten, voorloopig, omdat niemand op dit oogenblik precies weet, wat er gaande is. P.E.C. heeft een iets betere kans op de zft- ge dan haar stadgenoote, maarer kan van alles gebeuren, dus is een verrassing? niet uitgesloten. Afdeeling IV. In het Zuiden ontvangt Willem II het ster ke P.S.V. Dat wordt dus een bijzonder be langrijke wedstrijd, want verliest Willem II, dan is ze voorloopig uitgeschakeld en be hoort dan thuis in de middenmoot. P.S. V. heeft de beste kansen, al is een puntenver- deeling lang niet onmogelijk. N.A.C. ontvangt B.V.V., dat zich wonder lijk goed houdt en nu eens niet bij de zwak keren behoort. Maar het zal morgen moeten toonen, dat het bij de kopgroep hoort en die poging van B.V.V. schijnt ons toe, te moe ten mislukken. Althans, wij achten N.A.C. veel sterker, zoodat een verrassing zelfs uit gesloten is. Eindhoven krijgt bezoek van Longa, twee clubs, die van ongeveer gelijke kracht zijn, vooral nu Longa nog altijd Pellikaan mist. Eindhoven kan o.i. met veel moeite nog net van Longa winnen. Het arme Noad moet naar Bleijerheide en heeft natuurlijk geen kans. En Juliana, dat bij M.V.V. op bezoek komt, zal ook wel met lege handen huiswaarts moeten keeren! Afdeeling V. Al weer noteeren wij hier een treffen tus- schen twee Groningsche clubs, n.1. Be-Quick en G.V.A.V. Beiden zijn de eenige concur renten voor Velocitas en de winnaar van deze ontmoeting moet wel als de gevaarlijk ste out-sider beschouwd worden. Wij geven de thuisclub de beste kansen op de zege. Ve- „Ainslie( zoowaar!" riep hij, en stak gul de hand uit, wat sir Hugh al dadelijk ver trouwen inboezemde. Er bestond bij Dick geen twijfel; Alnslie's tegenwoordigheid alhier bewees het feit, dat Barbara haar taak had volbracht, en vol geestdrift sprak hij sir Hugh aan als partij genoot. Dit was eenigszins overrompelend tegen over den man, die gekomen was om te rich ten, te beschuldigen en althans een bewijs van oprechtheid te eischen. Morrice hield zijn goede trouw echter voor een uitgemaakte zaak en ging sir Hugh onmiddellijk alle bijzonderheden mededee- len van het werk, dat reeds verricht was en hetgeen nog te doen viel. Eer Ainslie het goed met zichzelen eens was, dat hij maar blindelings vertrouwen moest, had Dick hem verteld van de vrien den binnen de muren van het kasteel, op wie te rekenen viel, en van de vijanden, die door zijn beleid naar veraf gelegen posten ge plaatst waren. Kolonel Morrice had zich naam verwor ven in de gelederen van het Parleraentslegef voor zijn snel en vernuftig inzicht, en zijn bevelhebber had er dan ook we! heel slecht aan gedaan om zulk een bekwaam dienaar rijn ontslag te geven wegens een misschien wat te groote vrijheid van spreken en optre den, want daardoor had hij het zaad van wrok uitgestrooid en een verlangen naar vergelding gewekt. (Wordt vervolgd)'

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10