Gemeenteraad van Alkmaar. Qemeentetaden STORM EN REGENBUIEN OP ZEE. Twee klippers vragen assistentie. Westerschelde dichtbij Terneuzen is tijdens een hevige storm en regenbui het zeil gescheurd van de klipper „hfoop op Wel vaart uit Hardinxveld. Een oogenblik liep het schip gevaar aan lager wal te geraken. Een sleepboot van de Union de Remorqua- Sauvetage, „Charles" voer onmid- ou iU1»001 ass'stentie te verleenen. De „Charles slaagde erin de „Hoop op Wel vaart behouden in de haven van Terneuzen binnen te brengen. In de klipper, die op weg was naar Hoofd plaat, bevond zich geen lading. Ook de zeil- klipper „Johanna", die deel uitmaakte van een sleep van drie schepen, ondervond in de haven van Terneuzen last van het nood weer. Het schip had te kampen met hooge ?f.ee,?>.. e dwars over de boot heensloegen. Hierbij werden de dekkleeden losgeslagen. Er is vooral aan de inventaris veel schade toegebracht. De sleepboot „Hollandia" van de sleep dienst Wm. Muller te Terneuzen heeft het schip in de oude haven alhier binnenge bracht, terwijl de sleep in de nieuwe haven te Terneuzen is binnengeloopen. DUITSCH LINIESCHIP NAAR AMSTERDAM. Vandaag zal het linieschip van het te Kiel gevestigde Oostzee-station van de Duitsche rijksmarine te Amsterdam aanko men voor een bezoek van twee weken. De bemanning van het schip, dat in 1906 febouwd is en in 1926 werd gemoderniseerd, estaat uit rond 700 koppen, waaronder ongeveer 30 officieren. De commandant van het schip is de kapitein-ter-zee Schuster. Naar aanleiding van het bezoek zal de consul-generaal van Duitschland te Amster dam, Hahn, Donderdagavond een receptie houden. In dit verband is het interessant te vermelden, dat het juist dit linieschip, de „Schleswig-Holstein" was, dat bij de Sep- tember-oefeningen van de Duitsche vloot in de Oostzee het Nederlandsche schip „Jose- Marie" uit Rotterdam, dat noodseinen had gegeven, te hulp was gekomen. Het vond de „Jose-Marie" hulpeloos ronddrijvende op de Oostzee. Bij onderzoek bleek, dat de tjalk zware averij aan de machines had. Dit werd verholpen door het technisch geschool de personeel van het linischip, dat boven dien de tjalk voorzag van drinkwater en levensmiddelen. De „Jose-Marie" kon toen de reis vervolgen. OUDKARSPEL. Dinsdagavond vergaderde de raad. In het bizonder heette de voorzitter welkom den heer Rijper, dien hij namens allen geluk wenschte met zijn herstel. Mededeelingen. De voorzitter deelde mede, dat de minister van sociale zaken de werkverschaffing bij Staatsboschbeheer te Schoorl heeft toege staan voor 12 arbeiders tot en met 1 Decem ber a.s.; dezelfde minister de proef om toeslag op de loonen in 't vrije bedrijf (tuinbouw) heeft Verlengd tot 1 Jan. 1935; Ged. Staten dezer provincie de ontvangst hebben bericht van de verordening ter voor koming van besmettingen door de ziekte van Weil. De verordening is 6 October j.1. afgekon digd en is 10 Oct. in werking getreden: B. en W. op advies van het Hoofd der openb. lagere school besloten hebben tot in voering van de nieuwe spelling, ingaande 1 Oct. 1934; de minister van sociale zaken heeft de werkverschaffing (baggerwerk en sloot- werk) verlengd voorloopig tot en met 29 December a.s.; de bijdrage in het vervoer van de kinderen uit de Diepsmeer naar de r.k. school te Nrd - scharwoude en de o. 1. school alhier is in overleg met de ouders ingetrokken, ingaande 15 October j.1. in verband met den nieuwen weg door het Geestmerambacht. De heer de Boer vroeg of de baggerrege- lingen gelden voor de kleine tuinders of voor de werkloozen. De voorzitter: voor de werkloozen. De heer de Boer: Kon dus de ééne kleine tuinder niet voor de andere baggeren? De voorzitter: Dat is uitgesloten. De heer de Boer: De organisaties zullen hiervoor dus een adres aan B. en W. moeten richten. De mededeelingen werden voor kennis geving aangenomen. Ingekomen stukken. Een adres van de vereeniging „Het Wit- Gele Kruis" te Noordscharwoude, houdende verzoek om een subsidie van 15 cent per r.k. inwoner voor 1935, ten behoeve van de, door haar verzorgde, wijkverpleging. De voorzitter merkte op, dat het bestuur van het Wit-Gele Kruis ten derde male tot den raad het verzoek richt om subsidie in de kosten van de r.k. wijkverpleging. B. en W. hebben dit adres uitvoerig in hun vergadering besproken. De gemeentebcgroo- ting van 1935 is niet sluitende te krijgen, zonder verhooging van de belastingen over e geheele linie. Daarom vinden B. en W he niet verantwoord om voorstellen te doen het opnemen van meerdere subsidies^ tic standpunt van B. en W. is altijd 8 dat door het besluit in 1931 genomenlomj subsidie van het „Witte Kruis te verho g de overheid haar taak heeft verricht. Het Wit-Gele Kruis motiveert haar verzoek, o.a. doordat de diensten belangrijk zijn uitge breid. De derde zuster is inderdaad noodw Maar door die 3de zuster wordt de taak der andere zusters vergemakkelijkt. Nu hebben B. en W. gemeend, om te moeten voorstellen de regeling van 13 Jan. 1931 in te trekken en voor 1935 het ..Witte Kruis 2<K) te verleenen en het „Wit-Gele Kruis 75 met deze restrictie, dat wanneer deze vereenigin gen het volgende jaar weer voor subsidie i aanmerking wenschen te komen, zij dit ij g m De heer° Rijper kon met het voorstel van B. en W. instemmen. Gezien tesp^kingen van vorige jaren werd aan het Wi Kruis nu eenigzins recht gedaan. Aldus besloten. Een adres van het bestuur der tuinbouw- vereeniging „De Eendracht" te Oudkarspel houdende verzoek om gratis een verlicht en verwarmd schoollokaal beschikbaar te stel- lfn' i ^ve van €en> gedurende den win- _1934/1935, te houden tuinbouwcursus De voorzitter juichte de pogingen van het tuinbouwbestuur toe en het deed spr. genoe gen, dat zich voldoende leerlingen hebben aangemeld. B. en W. stelden voor het verzoek in te willigen. Aldus besloten. u^fu1 v^fzoe,K is ingekomen van de ijsclub ^Volharding' om te mogen beschikken over gymnastieklokaal voor de z.g droge training. e B. en W. adviseerden gunstig. Aldus besloten. Een prae-advies van B. en W. op het adres van de ijsclub „Volharding" te Oudkarspel, houdende verzoek om een jaarlijksche bij drage van 100 ten behoeve van de zwem inrichting. De voorzitter: De zwemgelegenheid is tot stand gekomen op particulier initiatief. Spr bracht alle hulde aan het bestuur van „Vol- haidmg Er schijnt in de paar maanden van het bestaan veel belangstelling voor te zijn geweest en dit zal ook wel baten hebben opgeleverd. Het zal het bestuur der vereeni ging nog wel niet bekend zijn, hoe de finan- cieele toestand is. B. en W. vragen zich met verwondering af, hoe men reeds bij de ope ning om subsidie kon vragen. Wanneer de vereeiiiging een paar jaar be staat en zij heeft niettegenstaande de be langstelling toch een tekort, dan kunnen B. en W. begrijpen, dat men zich tot de ge meente wendt. B. en W. stelden dan ook voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Mr. Eecen dankte den voorzitter voor de vriendelijke woorden aan het adres der op richters. Inderdaad is deze subsidie-aanvra ge vlug ingediend. Niet echter om een te kort te dekken, maar om de exploitatie zoo ruim mogelijk te maken. Gelukkig zijn de resultaten van de paar maanden van dien aard, dat de vereeniging zich kan bedruipen Maar wordt de subsidie toegekend, dan kun nen de abonnementen worden verlaagd. Ook zou er mogelijk een douchegele genheid kunnen worden gemaakt. Het verzoek is uitgegaan van de IJs club „Volharding" die in den winter de taak voor de gemeente verlicht inzake werkloosheidsbestrijding. De laatste jaren heeft zij hiervoor 1200 uitgegeven. Spr. hoopte dat de meerderheid zich voor de subsidie zal uitspreken. De heer Zaagman zeide dat het be stuur verstandig had gedaan als het eerst met de gemeente in overleg was getreden. Dan was de gemeente mede aansprakelijk. Het bestuur heeft hierin een verzuim gepleegd. De heer Rijper begreep niet dat de zwemgelegenheid niet op een goedkoo pere manier gezet is. Bij aanbesteding was er zeker 200 300 uitgespaard. eD heer de Boer: De bedoeling is dus om door de subsidie de abonnementen te verlagen. Spr. zag liever dat men de kinderen der minder gegoeden gratis liet zwemmen. Spr. kon zijn stem er niet voor geven. Weth. Bakker: De subsidie zou wor den verleend voor hen die de abonne menten nog kunnen betalen. Als men een bepaalde groep gratis van de gele genheid liet gebruik maker., zou ik mij er in principe voor kunnen verklaren. De voorzitter: Wij moeten de IJsclub en de Zwemclub streng gescheiden hou den. Wanneer door een strengen winter de kas der IJsclub leeg raakt, draagt de gemeente natuurlijk bij. Laat men het met de zwemclub eerst probeeren. Als blijkt dat het niet gaat door verminder de belangstelling, kan er altijd nog over gesproken worden. Mr. Eecen: Wanneer het door vermin derde belangstelling niet gaat, dan is het beter geen subsidie te verleenen, laat dan het ding maar verdwijnen. Tot den heer Zaagman zeide spr. dat het beter is de zaak eerst voor elkander te zetten, dan kan er beter over gesproken worden. De opmerking van den heer Rijper doet niets ter zake. Spr. hoopte dat er in de toekomst nog eens een re geling zal komen. Er zijn gemeenten welke groote sommen beschikbaar stel len voor de stichting van een zwemgele genheid. Zonder hoofdelijke stemming werd het praeadvies aanvaard. Voorstellen van B. en W. om rentever laging van 5 geldleeningen. Daar er geen bezwaren zijn tegen de voorwaarden, zullen de renten dezer leeningen 1 Jan. 1935 worden verlaagd. Vervolgonderwijs cursus 1934—1935. De voorzitter deelde mede dat zich hiervoor 13 leerlingen hebben aange meld. B. en W. stelden voor het hoofd der school te benoemen als leider van den cursus en mej. Bossen voor handwerken, resp. tegen een vergoeding van 960 en 80. B. en W. vertrouwen dat de cursus trouw zal worden bezocht en stelden dan ook voor het vervolgonderwijs on der die voorwaarden te geven De heer Zaagman zeide, dat 't bij iederen cursus zoo geweest is dat het begin goed was maar later liep het mis. Spr. stelde voor wanneer er minder dan 10 leerlin gen zijn den cursus stop te zetten. De heer Rijper zou 25 per leerling beschikbaar willen stellen. Na nog eenige discussie, waaruit dui delijk bleek dat meerdere leden bang zijn voor het terugloopen van het getal leerlingen, trok de heer Zaagman, op aanraden van den voorzitter, zijn voor stel in en besloot men den cursus te laten doorgaan. Mocht echter ook nu de cursus op een mislukking uitloopen, dan zal de raad zich er niet meer aan wagen. Electrificatie 3 lokalen der openbare school. Het vorig jaar December is van de oudercommissie het verzoek gekomen om de lokalen op dusdanige wijze te verlichten Er is nu een prijsopgave in gekomen van 92. De meerderheid van B. en W. stelde voor op het verzoek in te gaan. De heeren Kostelijk, Zaagman en de Boe rachtten het overbodig. Weth. Bakker achtte de oudercom missie en het onderwijzend personeel wel deskundig en zeide dat dezen het toch niet zullen verzoeken als het niet noodig is. De voorzitter zeide, dat, wanneer er een nieuwe school gebouwd zou worden, de verlichting zeker voorgeschreven zou worden. Met de stemmen van de heeren Koste lijk, Zaagman en De Boer tegen, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Aanbieding gemeentebegrooting. B en W. zijn in goslaagd na moei- zamen arbeid, de gemeentebegrooting voor 1935 sluitend te maken. Rekening moet er echter mede worden gehouden, dat tengevolge van het door de regee ring ingediende wetsontwerp tot instel ling van een „werkloosheidssubsidie- fonds" de gemeente zal moeten missen gedeelten van de opbrengsten van in dat wetsontwerp vermelde belastingen. Het te dekken tekort van ƒ5000, waarbij in begrepen belangrijke verhooging van de werkloosheidslasten, denken B en W. te dekken eensdeels door verhooging van de opcenten op de hoofdsom der grond belasting van 40 tot 80 opc. gebouwd en 10 tot 20 opcenten ongebouwd, door het heffen van 40 opcenten op de hoofd som der vermogensbelasting en door het heffen van 55 opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting (nu 40), anderdeels door een uitkeering uit de winst der lichtbedrijven. Volgens brief van Ged. Staten dezer provincie moet de ontwerpbegrooting met de daarbij behoorende stukken, al vorens met de behandeling in den raad kan worden aangevangen, aan hen worden toegezonden. Behandeling door den raad mag eerst plaats vinden na machtiging van dat college. Rondvraag. Mr. Eecen vestigde de aandacht op den mooien kerktoren, maar zeide dat deze de onaangename eigenschap heeft den bliksem nog al eens aan te trekken. Spr. zou willen dat men eens ging pro beeren of de brandweer ook bij den toren kan komen. De voorzitter zegde dit toe. Daarna sluiting. De raad vergaderde hedenmiddag ten 1.15 ure, onder voorzitterschap van bur gemeester van Kinschot. Afwezig de heeren V. Keijsper en G. Grondsma. De voorzitter opende met den brand in den toren van de Dominicus- kerk te memoreeren, die, dank zij de wakkere brandweer, geen ramp veroor zaakte. De brandweer heeft weer ge toond op haar plaats te zijn als dit noo dig is. Spr. uitte een woord van waardeering tot de brandweer en speciaal den com mandant en de brandweerlieden Wie- dijk, Coppens en Erkamp. (Applaus.) De notulen werden hierop conform vastgesteld'. Ingekomen zijn: a. Een brief dd. 12 September 1934, nr. 52, van Gedeputeerde Staten dezer provincie, ten geleide van een afdruk van de beschikking van den Minister van Binnenlandsche Zaken dd. 5 Sep tember 1934, nr. 20388, afd. B. B., als mede een afschrift van hun besluit van 12 September '34, tot wijziging van de verdeeling van den Rijkskieskring X en van den provincialen kieskring IV in stemdistricten, voor zooveel deze ge meente betreft. Aangenomen voor kennisgeving. b. Een besluit dd. 12 September 1934, nr. 200 van hetzelfde College, waarbij aan H. Jansen wordt medegedeeld, Jat in de aangelegenheid inzake de levering van de meubileering voor het gebouw van den Keuringsdienst voor waren, door hun college geen tusschenkomst kan worden verleend. Als voren. c. Een brief dd. 26 September 1934, nr. 89 van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 13 September 1934 nr. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan het Bisschop Bottemanneplein, aan J. H. Bronkhorst te Schagen. Als voren. d Een brief dd. 26 September 1934, nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 13 September 1934, nr. 8, tot verkoop van perceelen bouwterrein aan de Bisschop Bottemannestraat, aan P. Molen alhier en J. Brouwer te Heiloo. Als voren. e. Een brief dd. 26 September 1934, nr. 89, van hetzelfde College, ten geleide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 13 September 1934, nr. 21, tot verkoop van een perceel bouwterrein ge legen aan de Dr. Schaepmanstraat, aan C. de Bakker en C. de Graaf. Als voren. f. Een brief dd. 26 September 1934, nr 91 van hetzelfde College, ten ge'eide van het door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 13 September 1934, nr. 17, tot verhuur van een perceel grond, gelegen aan het Zeglis. Als voren. g. Een brief dd. 26 September 1934, nr. 91, van hetzelfde College, ten geleide van het. door hen goedgekeurd raadsbe sluit van 13 September 1934, nr. 15, tot verhuur van de woning Heiligland nr. 2. Als voren. h. Een brief dd. 5 October 1934, nr. 8, van den Minister van Binnenlandsche Zaken, daarbij goedkeurende het raads besluit van 13 September 1934, nr. 19, tot wijziging der voorwaarden van aan sluiting aan de radiodistributie. Als voren. i. Een brief dd. 9 October 1934, nr. 14065, afd. V.H.M.O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, daarbij goedkeurende het raadsbe sluit van 13 September 1934, nr. 6, tot benoeming van personeel aan het Mur- mellius-Gymnasium. Als voren. j. Een brief dd. 19 September 1934 van den heer Dr. L. Kukenheim, houden de dankbetuiging voor zijne benoeming tot leeraar aan het Mumellius-Gym- nasium. Als voren. k. Een brief dd. 10 October 1934 van den heer J. de Jong, verzoekende hem met ingang van 1 November a.s. eervol ontslag te willen verleenen als assistent- marktontvanger der Maandagsche en Zaterdagsche veeweekmarkten. Het gevraagde eervol ontslag werd verleend. 1. Een proces-verbaal van de opne ming van kas en boeken van den ge meente-ontvang?!* op 17 September 1934 Aangenomen voor kennisgeving. m. Een brief dd. 15 September 1934 van den heer P. Pannekeet, alhier, na mens leden van de R. K. Woningbouw vereniging „Goed Wonen", ten geleide van een aan den Minister van Sociale Zaken gericht adres omtrent huurverla ging voor de woningen dezer bouwver- eeniging. De heer Venneker oordeelde het voorstel formeel juist, doch als men d| zaak niet formeel bekijkt, uit men een noodkreet van een debiteur en spr. vraagt of er in dit verband iets gedaan wordt. 25 Woningen staan leeg. Een groot te kort staat te wachten. De menschen zoeken goedkoopere wo ningen. Er is alle aanleiding om te probeeren in te grijpen. Spr. wil er bij den minister op aandringen 't mogelijk te maken de woningen goedkooper te verhuren. Weth. Klaver constateerde dat de heer Venneker erkende, dat formeel juist gehandeld wordt. In antwoord op de vraag zeide spr. dat het bouwblok ook voor B. en W. een zorgenkind wordt. Reeds lang streven B. en W. naar een betere regeling. De maxim.-bijdrage van het Rijk is op een verkeerde basis vast gesteld. Den Haag staat echter afwij zend. Spr. wil probeeren door verbouw de woningen aantrekkelijker maken. De directeur kwam tot de conclusie dat dit niet mogelijk is, in dit bouwblok. Bij een ander blok was dit wel mogelijk. Het laatste is, dat er nu een klein lichtje komt dat tot een huurverlaging aanleiding te geven. Kan dit niet dan zal de gemeente 'n deel voor haar reke ning moeten nemen. Het zal van de ge meente jaarlijks een belangrijke bij drage vorderen. Weth. Westerhof merkte op, dat de zaak niet in B. en W. was behandeld. Een vereeniging had een overschot en kreeg gedaan een nieuw blok te mogen bouwen. Wij oordeelden huurverlaging beter. Alle andere dingen, conversie enz. moeten eerst worden nagegaan Als er een andere weg is, moet de laatste niet worden ingeslagen. Spr. stelde voor de zaak door het college te laten behande len. Nadat de voorzitter nog een ?n ander had medegedeeld over de rijks regeling, werd hiertoe besloten. n. Een adres dd. 27 September 1934 van het plaatselijk Drankweer Comité, verzoekende geen verruiming van den winkelverkaop op Zondag te bevorderen ten aanzien van de slijterijen. Aangenomen voor kennisgeving, aan gezien daaromtrent reeds op 13 Septem ber j.1. een beslissing is genomen. De heer v. d. V a 11 vroeg of het B. en W. bekend is, dat het drankgebruik on der werkloozen zoodanig was dat er in een adres over gesproken zou worden. Weth. Westerhof noemde het adres onwaardig. Slechts één betreu renswaardig geval had zich voorgedaan en daarop was direct ingegrepen. o. Brieven dó. 1 October 1934 van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, ver zoekende, op grond van artikel 72 der L. O. wet 1920, de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van leermiddelen ten behoeve van de St. Agnesschool en de Juliaschool U. L. O. In handen gesteld van B. en W. om be richt en raad. p. Een brief dd. 1 October 1934 van het Bestuur der vereeniging tot bevor dering van Christelijk schoolonderwijs verzoekende, op grond van artikel 72 der L. O. wet 1920, de noodige gelden be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van leermiddelen voor de Julia- naschool voor U. L. O. Als voren. q. Een adres dd. 26 September 1934 van het Drankweercomité, verzoekende maatregelen te treffen, opdat steuntrek- kenden geen gelden verteren in café's. In handen gesteld van B. en W. ter afdoening. r. Een adres dd. 15 September 1934 van het Bestuur der Arbeidersmuziek- vereeniging „Excelsior", verzoekende voor 1935 een subsidie uit de gemeente kas te mogen ontvangen. Te behandelen bij de gemeentebegroo ting voor 1935. s. Een adres, Ingekomen 2 October 1934 van de Commissie voor den legwed- strijd te Bcemster, verzoekende, onder dankbetuiging voor het genoten subsi die over 1934, wederom een subsidie voor 1935 te mogen ontvangen. Als voren. t. Een afschrift van een door Burge meester en Wethouders dezer gemeente tot de Koningin gericht adres dd. 23 Au gustus 1934, waarbij adhaesie wordt be tuigd aan de tot Hare Majesteit gerich te adressen van de gemeentebesturen van Naarden, Limmen en Castricum, houdende het verzoek goedkeuring te onthouden aan een besluit van de Staten dezer Provincie inzake den voorgeno men aanleg van laagspanningsnetten in nader aangegeven gemeenten. De heer v. d. V a 11 handhaafde het door hem ingenomen standpunt in het belang van den verbruiker. Aangezien een debat hier slechte academische waarde had, zag hij van verdere discus sie af. Voorts trok hij de woorden „bewus te onwaarheid" aan het adres van den wethouder van financiën geuit, in en verving die door „volkomen onjuist." Weth Westerhof bzacht hem hiervoor dank. u. Een brief dd. 12 October 1934 van het Bestuur der R. K. Meisjesscholen, verzoekende, op grond van artikel 72 der L. O. wet 1920, de noodige gelden be schikbaar te 6tellen voor de aanschaf fing van leermiddelen voor de Julia school U. L. O., de St. Josephschool en de Mariaschool. fn han ten gesteld van B en W. om bericht en raad. v. Een brief dd. 13 October 1934, nr. 14066, afd. V.H.M.O. van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, daarbij goedkeurende de bij raads besluit van 13 September 1934 nr. 14 vastgestelde verordening tot toepassing van eene tijdelijke korting op de bezol- doiging van tijdelijk personeel aan het Murmellius-Gymnasium, de Handels school en de Handelsavondschool. Voor kennisgeving aangenomen, w. Een adres dd. 12 October 1934 van de eigenaren van gronden gelegen ten Zuiden van de Zuiderhoutlaan tusschen de Zandersloot en den Westerweg, ver zoekende in het plan tot gedeeltelijke herziening van het uitbreidingsplan „Alkmaarder Hout e. o" op te nemen het wegenplan met verkaveling zooals deze in een overgelegde schetsteekening is aangenomen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. De heer Ke e s o m wees er op dat. bin nen 12 maanden de raad een nieuw plan heeft moeten vaststellen. De ter mijn vervalt 7 Nov. Doet de raad het niet, dan doet het Rijk dit op kosten van de gemeente. De heer Venneker had reeds eer der op spoed aangedrongen. Van spoed kon echter niet gesproken worden. Weth. Klaver betoogde, dat het plan in Haarlem te lang is opgehouden. In Haarlem heeft men zich thans met het plan vereenigd. Het stuk komt nu spoe dig aan de orde. De voorzitter zeide nog dat zoo noodig nog voor 7 Nov. vergaderd zal worden. x. Een brief dd. 15 Uctober 1935 van het lid van den raad Mr. P. Langeveld, verzoekende in de komende raadsverga dering aan Burgemeester en Wethou ders vragen te magen stellen met be trekking tot de veiligheid van de kinde ren bij schoolbioscoopvoorstellingen. Toegestaan aan het einde van de ver gadering. ij. Een adres dd. 15 October 1934 van het Bestuur der bloemistenpatroonsver- eeniging „Alkmaar e. o.", verzoekende de ongebreidelde venterij met bloemen en planten te beperken en daaromtrent bij verordening regelen te stellen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad. z. Een adres dd. 15 October 1934 van B. Heusy c.s., wonende aan de Nieuw- poortslaan, verzoekende bij eiken sport wedstrijd de uitgangen van het Sport park ten minste 20 minuten voor den afloop open te houden. In handen van B. en W. gesteld ter afdoening. aa. Een adres dd. 17 October 1934 van de Besturen van onderscheidene or ganisaties van smeden, loodgieters, e.a. verzoekende het voorstel van Burge meester en Wethouders, opgenomen in bijlage nr. 129, tot instelling van de func tie van loodgieter-bankwerker, niet aan te nemen. Te behandelen bij punt 7. bb. Een adres dd. 16 October 1934 van IJ. Blokker te Heiloo, verzoekende den termijn van ontruiming van de onbe woonbaar verklaarde woning Sanders- buurt 9 met een jaar te verlengen. In handen gesteld van B. en W. om bericht en raad, evenals een stuk van het christelijk schoolbestuur waarin verzocht wordt gelden beschikbaar te stellen. Benoeming van personeel aan de ge meentelijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs, Benoemd werd de heer G. A. J. Boogh te Bergen met algemeene stemmen. Tot tijdelijke leeraren werden benoemd de heeren A. Rauwerda en R. Rauwerda, alhier, H. Tauber te Oudorp, J. Jongens, J. Wiegers, G. Visschers en D. W. Abels kamp, allen alhier, P. A. de Munck te Amsterdam en P. Schutte te Amstel veen, met algemeene stemmen. Voor hand- en decoratief teekenen werd benoemd de heer J. F. Kuyper te Amsterdam, nr. 2 der voordracht, met 15 stemmen. De heer Nap, nr. 1 der voordz*acht, verkreeg 4 stemmen. De heer S i e t s m a informeerde naar de bevoegdheden. De voorzitter zeide dat beiden ge lijke bevoegdheid hebben. De heer Go vers verzocht B. en W. geen leeraren voor te dragen die in Ber gen wonen. De Raad heeft meermalen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 11