Oe uitvaart van Koning Alexander. £uchtvaact Uiterst strenge veiligheidsmaatregelen. Laatste berichten Een machtig schouwspel. Gemeenteraad van Alkmaar (Kort verslag). uitgesproken, dat hij wenscht dat de leeraren in Alkmaar wonen. De voorzitter zegde een onder zoek toe naar de woonplaats van den heer Boogh. De heer Grondsma kwam ter ver gadering. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe Bouwverordening dezer gemeente. Voorgesteld werd de nieuwe bouw verordening, die wij reeds in hoofdtrek ken publiceerden, vast te stellen. Weth. Klaver deelde mede, dat hij geen bezwaar had tegen inwilliging van het verzoek om de bijlage aan te hou den, waarop hiertoe werd besloten. Voorstel tot wijziging der verordening in acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten behoeve der gemeente. B. en W. stelden hierop voor een ver ordening vast te stellen tot wijziging der verordening in acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten behoeve van de gemeente, daar het, door de ontwik keling van de collectieve arbeidsover eenkomsten, van geen beteekenis meer is, dat de gemeente algemeene regelen van socialen aard stelt voor de uitvoe ring van werken waarvoor zij de gelden verschaft of waarvoor zij geldelijken steun verleent. Conform besloten. Voorstel tot verkoop van grond, gelegen aan de Bisschop Bottemannestraat. Conform het voorstel werd besloten om aan de heeren J. de Vries en A. Cop- pens te Amsterdam grond te verkoopen gelegen aan de Bisschop Bottemanne- De heer v. d. V a 11 oordeelde het wen- schelijk aandacht te schenken aan het te veel bouwen van winkels. Het is niet goed, dat in kleine wijken 3 a 4 kruide nierswinkels komen. Spr. wil een rege ling ten aanzien van het bouwen van winkels in nieuwe wijken. Weth. v. Slingerland merkte op, dat het grondbedrijf slechts grond ver koopt. Zoo noodig zal met de opmerking rekening worden gehouden. De heer G o v e r s uitte zijn verwonde ring er over uit dat de heer v. d. Vall banden wil leggen. De heer v. d. Vall zeide dat hij slechts een regeling wil. Conform het voorstel werd hierop besloten. Voorstel tot aanvulling van de verorde ningen, regelende de rechtspositie van het gemeente-personeel. Aan de orde was hierop het voorstel van de meerderheid van het college om het ambtenarenreglement, het werklie denreglement en de verordening rege lende de rechtspositie van het onderwij zend personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en de Handelsavond school aan te vullen met de bepalingen nopens het ontslag van ambtenaren bij revolutiorjnaire gezindheid en het ont slag aan vrouwelijke ambtenaren die in het huwelijk treden of in concubinaat gaan leven. De voorzitter verzocht om zonder discussie te stemmen. Hiertoe werd*besloten. Het voorstel werd hierop aangenomen met de stem men van de Soc.-Dem. en de V. D. leden tegen. De V. B. leden, die de vorige maal hadden tegengestemd, stemden thans voor. Voorstel tot instelling van de functie loodgieter-bankwerker bij de gemeente. Voorgesteld werd tot definitieve in stelling van de functie van loodgieter bankwerker bij den dienst der gemeen tewerken en voor deze functie het loon vast te stellen overeenkomstig het ad vies der commissie van overleg voor de werklieden dd. 22 November 1933. De heer Stoutjesdijk verwonder de zich over dit voorstel en verwees naar het adres van de loodgieters- en smedenpatroons. Het verschil is zoo, volgens de bijlage, niet te beoordeelen. Noodig is dat men prijs van inkoop en het geleverde kan vergelijken. Wat thans de directeur schrijft is ab soluut niet te controleeren. Spr. is er voor het voorstel te verwer pen en, zoo niet, om de geheele kwestie te onderzoeken en het voorstel aan te houden. De heer Vogelaar wees er op, dat de loodgieter reeds 2 maal is aange houden. Spr. besprak de bijlage die naar beraadslagingen verwijst, die niet ge houden zijn. De steller moet zich heb ben vergist. Wat de kwestie betreft, spr. is door de verstrekte gegevens niet be vredigd. Hoogstens is per jaar 6000 besteed en als het waar is, dat men daarop 2500 h 3000 kan bezuinigen, dan weet spr. geen naam voor de loodgieters, maar dan heeft er ook veel aan het toezicht ontbroken. De directeur moet toch een en ander kunnen na gaan en spr. veronderstelde, dat er voor 80 pCt. van overdrijving sprake is. Met den heer Stoutjesdijk is spr. van oordeel, dat een vergelijking niet mogelijk is en dat een ge flatteerd beeld wordt gegeven. Ook oordeel de spr. dat de man die goed het vak van loodgieter en smid kan uitoefenen, nog ge boren moet worden. Spr. kan zijn stem niet aan het voorstel geven. De heer v. d. V a 11 zeide, dat de directeur in de commissie nadrukkelijk heeft ver klaard, dat de 3000 door de heeren als ri sico is genoemd, dat is 50 pCt. en spr. kan het daarom niet met zijn raadslidmaatschap vereenigen om in dezen tijd tegen de bijlage te stemmen. De heer Geels oordeelde de zaak moeilijk te beoordeelen. In de commissie werd hetgeen wat noodig was niet overgelegd. Men kon de verschillen niet duidelijk maken en ook de heer v. d. Vall heeft niet kunnen aantoonen, dat de loodgieters onjuist waren. Spr. drong op een goede behandeling in de commissie aan, door de tegenover elkander staafde partijen tegenover elkander te hooren en dit is geweigerd. Uitvoering in aanbesteding moet ook volgens de K. v. K. voordeeliger ^Uitvoerig gaf spr. nog nader een beschou wing over de cijfers. Zevenhonderd gulden was er op gelegd voor het risico in een strengen winter, en in 1929 hadden de loodgieters door een te strengen winter groote schade ge leden. Ook spr. oordeelde de bijlage te geflatteerd. Hij noemde het absurd om door de aanstelling van een man 3000 te kunnen besparen. Spr. steunde het verzoek van de loodgieters, opdat in P. W. het hoor emwederhoor zal worden toegepast. a De wb-o»rzitter oordeelde, dat aan de zaak een einde moest komen. De heer Woldendorp had verno men, dat met opzet de laatste jaren het onderhoud laag was gehouden. De heer H o ij t i n k oordeelde, dat het van grooten invloed moet zijn geweest, dat men de laatste jaren in oude scholen centrale verwarming heeft aangebracht. Ook voor spr. is het een zaak van ge- meente-financiën en hij vroeg of het niet mogelijk was, dat de directeur voortaan betere begrootingen maakt. Spr. was er niet voor om in dezen tijd het overheids bedrijf uit te breiden. De heer S i e t s m a oordeelde even eens, dat het als een paal boven water stond, dat in het algemeen aanbesteding goedkooper is dan eigen beheer. Ook hij oordeelde het wenschelijk om het advies van deskundigen in te winnen. Ook de moreele kant van de zaak wilde spreker niet onderschatten. Te dien aanzien ver wees hij naar de ingekomen adressen. Hij kon niet voor de bijlage stemmen. Mr. Langeveld oordeelde de bijla ge een aantijging tegen de betrokkenen als zakenlieden. Men behoorde hen in de gelegenheid te stellen om zich van den blaam schoon te wasschen. Komt de bijlage in stemming, dan zal ook spr. tegen stemmen. De heer Woldendorp was eveneens van oordeel, dat hier een geflatteerde voor stelling van zaken is gegeven. Kachelpijpen die vroeger 1 per M. kostten, gelden nu 0.50. Spr. was van de juistheid der bijlage niet overtuigd. Straks komt men nog met gemeen telijke schoorsteenvegers. De heer Grondsma was van oordeel, dat het adres van adressanten niets zegt. Voor de toekomst wil hij beter gedocumen teerde adressen. De voorzitter deelde onder instem ming der vergadering mede, dat hij een proefje van de Drentsche stoet zou laten ronddienen. Hierop volgde een korte pauze. Wethouder Klaver beantwoordde de verschillende sprekers uitvoerig, er op wij zende, dat de zaak dermate de belangstelling had getrokken, dat er 20 adressen over waren ingekomen. Ook spr. behoort tot hen, die bij uitzon dering voor werk in eigen beheer door de overheid zijn. Hier betreft het echter alleen het onderhoudswerk. Het nieuwe werk blijft op de openbare markt. Met het onderhoudswerk kwam er een te groot hiaat en daarom heeft spr. zich vereenigd met een proef in de voorge stelde richting. De som van aanbeste ding voor het onderhoudswerk bedroeg ongeveer 500 en klom het laatste jaar op tot 1200 en daarna tot 1500. Dit in 2 jaar. Met de loodgieters werd daarover geconfereerd en wel herhaalde malen. Het bleek, dat men voor de vorstrisico ten minste 600 had berekend. De chr s- telijke school was bovendien in onder houd overgegaan naar het schoolbe stuur. Voor 300 kon geen verklaring worden gegeven. Meerdere scholen werden centraal ver warmd en ook vóór 1929 was er Wel eens een strenge winter. De loodgieters en smeden bleven desondanks hun hoo- ge inschrijvingen doen. De directeur achtte het niet verantwoord langer tot gunning te adviseeren. Gemeentewerken slaat het vorstrisico laag aan. Bij cen trale gebouwen is geïnformeerd en ge bleken is, dat noch bij het centraal zie kenhuis, noch voor het R. K. ziekenhuis vorstonkosten zijn geweest. Bij 2 andere groote gebouwen slechts 12 en 15 onkosten. (De vergadering duurt voort.) Onder geweldige belangstelling hebben heden in de Zuid-Slavische hoofdstad Bel grado de bijzettingsplechtigheden voor den overleden koning Alexander plaats gehad. Naar schatting zijn meer dan 200.000 be zoekers naar de hoofdstad gekomen, zoodat de bevolking van Belgrado bijna is verdub beld. Meer dan 100 extra treinen en duizen den autobussen voerden de bezoekers aan. De politie heeft met het oog op deze drukte en vooral in verband met de veiligheid der vele hooge gasten zeer uitgebreide voor zorgsmaatregelen genomen. Ten behoeve van de vele vreemdelingen moesten op po- litiebevel de café's en restaurants den geheelen nacht openblijven, doch tijdens de plechtigheid zullen zij zijn gesloten, evenals alle winkels. Allen, die de rouwstoet naar de cathedraal, waar de plechtigheid om 8 uur begon, wilden zien, moesten vanmorgen lang voor 7 uur op hun plaatsen staan, ter wijl zij na het passeeren van den stoet moesten blijven staan tot de politie vergun ning gaf zich te verwijderen. Niemand van de toeschouwers mocht eenig voorwerp in handen hebben en zij, die dit bevel op de onschuldigste wijze overtraden, werden evenzeer direct door de politie verwijderd. De conciërge van de huizen moesten er voor zorgen, dat alle ramen gesloten bleven en mochten niemand in de huizen toelaten, die er niet woonden. De opnamewagens der ge- luids-operateurs stonden elk afzonderlijk onder toezicht van een politieman. De dag bladen mochten reeds gisteren geen mede- deeling doen van bijzonderheden, omtrent het verblijf der voornaamste buitenlandsche gasten. De „Stampa", die gisteren mededeeling had gedaan van de aankomst van koning Boris van Bulgarije, een bericht, dat boven dien onjuist bleek, werd in beslag genomen. Tusschen een dichte menigte, die verscho len ging achter een cordon van politie en militairen, begaven vanmorgen vroeg de talrijke hooge gasten en Zuid-Slavische autoriteiten zich naar de Cathedraal, waar de kerkelijke plechtigheid zou plaats vinden. Reeds den geheelen nacht bevond zich op straat een dichte menigte, want tienduizen den, die gisteren te Belgrado waren aange komen, hadden geen onderdak meer kunnen vinden. Om 8 uur zijn alle genoodigden in de cathedraal, waar de baar met het stoffelijk overschot omringd door hooge kaarsen en omgeven door een eerewacht op een verhoo ging voor het altaar staat opgesteld, aan wezig. Op de tegenover de baar opgestelde troon ziet men de kinderfiguur van den jeugdigen koning Peter II, die gekleed is in Sokoluniform. Voor de troon staan de ze tels van de koningin-weduwe Maria, haar moeder koninginmoeder van Roemenië, Alexanders broer, prins Paul, zijn oom prins Arten en de overige familieleden. Daarach ter zitten de hooge vertegenwoordigers der buitenlandsche mogendheden, waaronder twee staatshoofden, nl. de president der Fransche republiek Lebrun en koning Carol van Roemenië en verder prins George van Engeland, de hertog Di Spoleto van Italië en andere hooge gasten en delegaties. Nadat het klokgelui, dat door alle kerken In de stad was overgenomen, was verstomd en de tonen van het orgel waren verklonken, hield de patriarch van Belgrado Barnabas de lijkrede, waarin hij eraan herinnerde, dat Alexander de eenheid van het rijk tot stand heeft gebracht. Deze eenheid heeft hij achter gelaten als een testament, dat de overleven den in het land moeten bewaren en behoe den. De laatste woorden van den koning waren „Werkt en bewaart Zuid-Slavië". Dit was de plicht van elk goed vaderlander, daarnaast was het de vriendschap met an dere staten, die den koning ter wille van den vrede ter harte ging. In dit verband was het verheugend, dat zich onder de aanwezi gen ook bevond de president van het bevrien de Frankrijk. Nadat de kerkelijke plechtigheden waren vervuld, werd de baar naar buiten gedra gen. Het is ruim half tien, als de rouwstoet wordt opgesteld, die het stoffelijk overschot van de cathedraal naar het station zal brengen, vanwaar het per trein naar Topola wordt vervoerd om in het familiegraf aldaar te worden bijgezet. De stoet biedt een schilderachtigen aan blik. Zij wordt geopend met een door pries ters gedragen machtig kruis. Zij worden be geleid door onderofficieren van de garde. Daarop volgt een afdeeling garde Cavalerie in haar blauw met rood uitgemonsterde uniform. Achter hen worden de vaandels ge dragen van alle Zuid-Slavische regimenten, die worden gevolgd door een afdeeling garde-infanterie in donkerblauwe mantel en zwart-blauwe veldmutsen. Dan volgen de buitenlandsche legerdelegaties. Verder op volgen de buitenlandsche le gerdelegaties in hun hel kleurige uniformen gevolgd door verschillende regimenten van het Zuid Slavische leger in velduniform Achter de militairen schreden de ceremonie meesters met de ridders van de orde van de ster der Karajeorgewitsj en daarachter de geestelijkheid van alle richtingen. Dan ko men de auto's met kransen en bloemen, er zijn 19 groote vrachtauto's hoog opgeladen. De lange stoet in beweging. Diepe ontroering gaat door de menigte, als het affuit nadert, waarop de Jijkkist is geplaatst. Voor zoover de ruimte het toelaat, knielen de menschen aan den kant van den weg. Het affuit wordt niet door paarden getrokken, doch door garde-soldaten van verschillende troepen-afdeelingen. De groot ste kransen liggen niet op de auto's doch worden gedragen door officieren die ter weerszijden van het affuit schrijden. Achter de baar gaan in diepe rouw de leden van de koninklijke familie, de zwaar gesluierer de koningin-weduwe Maria en de koningin moeder van Roemenië, naast haar schrijdt de jeugdige koning Peter II. Prins Paul is in civiel gekleed. Op de koninklijke familie volgen de buitenlandsche staatshoofden en de leiders der 22 speciale missies, die uit het buitenland zijn gekomen om de plech tigheid bij te wonen. De buitenlandsche de legaties worden gevolgd door de leden der regeering en door de oud-minister-presidenten Ook een zigeuner-kapel liep in den stoet mee en bracht treurmuziek ten gehoore. Boven den lijkstoet cirkelden voortdurend de eska ders Zuid-Slavische en buitenlandsche vliegtuigen o.a. Fransche- Engelsche- en Roemeeensche eskaders. In totaal waren on geveer 150 vliegtuigen in de lucht. Het voorbijtrekken van de stoet duurde langer dan een uur. Voor den ingang van station hield het affuit stil. Alle Zuid-Slavi sche en buitenlandsche troepen afdeelingen defleerden hier nog eenmaal voor de baar van den dooden koning, terwijl op het per ron reeds de extra-trein gereed staat, die het stoffelijk overschot naar Toopela brengt. Op alle stations, die de trein moest passee ren, had de bevolking zich verzameld om den koning de laatste eer te bewijzen. Alle hooge gasten en autoriteiten maakten de tocht naar Toopola mede, waar de trein om 1 uur hedenmiddag aankwam. Door een delegatie uit de bevolking werd de kist uit den trein gedragen en naar de koning Peter I gestichte kerk te Oplenatz gebracht, waar het familigraf der Karagejorgewitsjen is. GROOTE BRAND TE HEEMSTEDE. Teerketel overgekookt. Hedennacht brak brand uit op het terrein van de N.V. Geruischloozeweg Asphaltwe- gen te Heemstede, die daar haar mengmolen en bitumenketels heeft opgesteld. De oorzaak is te wijten aan het overkoken van een ketel met teervuur. In een minimum van tijd stond de geheele werkplaats in vuur en vlam. Blus- sching bleek onmogelijk. Alle drijfriemen, ketels en houtwerk werden vernield. De ketel inhoud, groot 3000 L., staat nog steeds in vlam. Deze brand is voor het bedrijf eert groote schade, daar het bedrijf niet is verze kerd. Alles is stilgelegd. GRENSDRAMA BIJ AKEN. -V"- Twee douane-beambten doodgereden. Gisteravond is te Laurensberg bij Aken een Nederlandsche vrachtauto met groote vaart in botsing geko men met een motor met zijsj>an, waarop twee Duitsche douane-be ambten hadden plaats genomen. Een der beambten werd 15 M. weg geslingerd en was onmiddellijk dood. Ook de andere overleed spoe dig na het ongeval. De chauffeur van de vrachtauto werd door voor bijgangers gegrepen. Hij slaagde er echter in, zich los te rukken en met de auto verder te rijden. Later heeft hij den wagen onbeheerd laten staan. Hij zelf is niet gevonden, men vermoedt, dat hij over de Ne derlandsche grens is gevlucht. In Juli 1933 hebben twee jeugdige Amster dammers gepoogd de N.V. Rotterdamsche Verzekerings-assurantiën R. S. te Rotterdam op te lichten voor een bedrag van 50.000. De jongste van de twee broers, die voor ge noemd bedrag was verzekerd, reed in den avond van 11 Juli 1933 in de omgeving van Sliedrecht in een door hem gehuurde auto opzettelijk in de Merwede. Hij stelde zich tij dig in veiligheid en verdween naar het bui tenland. Aanvankelijk verkeerde dan ook ieder in de meening, dat de jongen was ver dronken. De eenige, die ervan af wist, was de oudere broer, die zou pogen de verzeke ringssom te innen. Het gelukte de politie echter de bedriegers te ontmaskeren. De rechtbank veroordeelde de broers ieder tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest. De oudste broer kwam in hooger beroep. De procureur-generaal re- quireerde bevestiging van het vonnis. Het gerechtshof wees heden een interlocutair vonnis en bepaalde, dat op 23 October a.s. het getuigenverhoor, dat naar 's hofs oor deel niet volledig was, zal worden voortge zet, dan zal alsnog de broer van verdachte worden gehoord. ÉL AUTOBOTSING NABIJ i; DEDEMSVAART. Een doode. Op den Provinciaalschen weg den Langen- dijk nabij Dedemsvaart reed hedenmorgen de 66-jarige B. Jonker, houder van een waschinrichting te Dedemsvaart op zijn rij wiel ter hoogte van de r.k. kerk, toen uit d richting Zwolle een personenauto naderde, bestuurd door den heer T. J. uit Zwolle. Toen deze auto hem dicht was genaderd, stak Jonker plotseling den weg over. Een aanrij ding was onvermijdelijk. De 66-jarige man werd tegen den grond gesmakt en werd be wusteloos opgenomen. Kort na het ongeval is hij overleden. De politie stelt een onder zoek in. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Havik heeft pech De Havik (thuisreis) vloog gisteren van Caïro naar Athene, waar het vliegtuig wegens motorstoring zal blijven. VLIEGTUIGONGELUK. Pech met den moordaanslagfilm. Een klankfilmmaatschappij had vanuit New York een watervliegtuig het stoom schip Washington, dat zich nog op onge veer 900 K.M. van New-York bevond, tege moet gezonden, teneinde opnamen van den moordaanslag te Marseille zoo snel mogelijk naar New-York te halen. Het vliegtuig deed verscheidene pogingen naast het stoomschip, dat was gaan stilliggen, op het water neer te dalen. Ten slotte s1oeg het om. Een mecanicien verdronk. Een reddingsboot van de Washing ton slaagde er in de overige vier inzittenden aan boord te nemen. DE WEDVLUCHT NAAR MELBOURNE. Zij, die starten. 2 Miles Hawk (Gipsy UI), Malcolm Mc. Gregor en Henry Walker. 5 Boeing Transport, Col. Roscoe Turner. 6 Pander S 4, G. J. Geysendorffer en D. ASJCS. 7 Desoutter Mark II, lt. M. Hansen. 4 Airspeed Courier, A. L. T. Naish 15 Fairey III f, C. G. Davies !n R' R' o0th (G'Psey)> C. j. Melrose. 19 D. H. Cornet, Ken Waller en E. H. Fielden. 29 Bellanca Monoplane, Col. J C Fitz- maurice en Bonar. 31 Miles „Falcon", H. L. Brook. 33 Lambert Monocoupé, John H. Wright o 34 Com€t> C W- A- en T- Campbell Black. 35 Fairey Fox, R. Parer en G. E. Hams- worth. 36 Lockheed „Vega", H. C. Miller en J Woods. en j4j4MlaSD'C2'K-DPannwti«« e„t2;rShMo"<">lane'MiMj-c«b«. 47 Britsch Klemm „Eeagle", G. Shaw 58 Airspeed A. S. 8, Capt. T. Nevilie S. L. Turner. aUc* 60 D. H. Dragon, J. D. Hewett en C F Kay. c« 63 D. H. Cornet, Mr. en Mrs. MoIliSft„ (Het nummer voor den naam van het toe*J»i duidt het startnummer aan. De nament; die van de piloten.) De Amerikaansche vliegster Cochran heef* een eigen service station te Darwin in «r reedheid laten brengen, bevattende een werk plaats voor reparaties, benzineopslagplaatj enz. De nivelleering van het vliegveld te Dar win ondervindt vertraging door het gebrek aan regen. Men hoopt, dat er in den tiirf voor de race nog regen valt. Het vliegve d heeft zoeklichten, zoodat ook nachtlandin. gen mogelijk zijn. Vara geeft ooggefnigeverslag Zaterdagavond 20 October a.s. zal voor de Vara-microfoonn van 7.30 tot 8 uur een ooggetuigever- slag van den start van de Londen Melbourne race worden gegeven door de reporter J. Broeksz, die thans reeds in Londen vertoeft. Laatste Uiverpost 18 October. In tegenstelling met andere berichten tot heden verschenen, kunnen wij thans melden dat post voor de MacRobertson Race aan' geboden kan worden tot en met heden, laatste buslichting. Hedenmiddag te 1 uur vergaderde de raad onder voorzitterschap van den burge meester. Afwezig waren de heeren Keijsper en Grondsma. De voorzitter herinnerde aan het werk van de wakkere brandweer, die met moed en volharding optrad en daardoor den brand van de R.K. kerk wist te voorkomen. Spr. uitte van deze plaats gaarne een woord van waardeering, speciaal voor den commandant en de heeren Wiedijk, Coppens en Erkamp. (Applaus.) Na vaststelling van de notulen der vorige vergadering werd mededeeling gedaan van de ingekomen stukken. De heer Van de Vall achtte de electrid- teitskwestie thans van academischen aard, waarom hij er niet verder op wilde ingaan. Spr. wenschte de in de vorige zitting ge bruikte woorden „bewuste onwaarheid" tegenover den wethouder van financiën te wijzigen in „volkomen onjuist". Inzake een adres van het drankweer- comité vroeg de heer van de Vall nadere in lichtingen. Wethouder Westerhof achtte een adres als dit in onze gemeente volkomen misplaatst. De heer Venneker besprak de finandeele zijde van het „Goed Wonen" vraagstuk en lichtte toe, hoe vele woningen door de daarop rustende lasten veel te duur voor de bewoners zijn. Het college zal moeten in grijpen en zich nader tot den minister moe ten wenden. Wethouder Klaver merkte op, dat het ge val ook een zorgenkindje van B. en W. is, die reeds veel pogingen tot verbetering heb ben aangewend. Men heeft bij den bouw een verkeerde raming gemaakt en een verkeerde maximumbijdrage gekregen. Wijziging kan tot dusver in Den Haag niet verkregen wor den. Men wilde daar geen precedent schep pen. Men moet de woningen thans verbete ren en geriefelijker maken, maar dat is bij zonder moeilijk. Misschien is er een weg tot huurverlaging te vinden. Lukt dit niet, dan zal de gemeente in financieel opzicht moeten bijspringen met een vaste jaarlijksche bij drage. Wethouder Westerhof zou eerst alle maat regelen en wegen willen nagaan alvorens gemeentelijken steun te verleenen. Het col lege zal een en ander bekijken. Inzake het adres der Westerwegbewoners wees de heer Keesom op den fatalen datum van 7 Nov., waarop Ged. Staten de zaak zelf in handen nemen. De voorzitter en wethouder Klaver deel den mede, dat door Ged. Staten was meege deeld, dat men zich aan dien datum niet precies heeft te houden. De raad kan alsnog tijdig beslissen. Tot leeraar aan de Gemeentelijke Avond school voor lager nijverheidsonderwijs werd benoemd de heer G. A. J. Boogh te Bergen. Tot tijdelijke leeraren werden benoemd de heeren A. Rauwerda en R. Rauwerda alhier, H. Tauber te Oudorp, J. Jongens en J. Wie- gers, G. Visschers, D. W. Abelskamp, allen alhier, P. A. de Munck te Amsterdam en P- Schutte te Amstelveen, benevens voor land en decoratief teekenen de heer J. F. Kuyper te Amsterdam. (De heer Grondsma kwam ter vergade ring.) Besloten werd de nieuwe bouwverordening dezer gemeente nog even aan te houden. De raad stelde een verordening vast tot wijziging der verordening in acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten behoeve van de gemeente, daar het door de ontwik keling van de collectieve arbeidsovereen komsten van geen beteekenis meer is, dat de gemeente algemeene regelen van socialen aard stelt voor de uitvoering van werken, waarvoor zij de gelden verschaft of waar voor zij geldelijken steun verleent. De raad besloot tot verkoop van grond aan de Bisschop Bottemannestraat aan de heeren J. de Vries en A. Coppens te Amster dam Besloten werd met 12 tegen 8 stemmen te voldoen aan het voorstel van de meerder heid van het college om het Ambtenaren reglement, het Werkliedenreglement en de Verordening regelende de rechtspositie van het onderwijzend personeel aan het Gy^' nasium, de Handelsschool en de Handels avondschool aan te vullen met de bepalingen nopens het ontslag van ambtenaren bij revo- lutionnaire gezindheid en het ontslag van vrouwelijke ambtenaren, die in het huwehj* treden of in concubinaat gaan leven.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12