DREIN DRENTEL. EN PIET PRIKKEL. 'J*couinciaal 'ftieuws uitgeest. langendijk. heerhugowaard. nieuwe niedorp. oude-niedorp. hoorn. hoogkarspel. de goorn koedijk. de cultureele beteekenis van de cite universitaire. langendijk. barsingerhorn. waarland. - "Wat doen onze Oostelijke buren? Hebben zij niet de beste cultuur van denken ver brand? 't Volk mag alleen lezen wat hen wordt voorgelegd, lastige personen worden opge sloten. Het recht is alleen bij den leider. Het ■volk geeft toe, maar biedt 'f meest taaie verzet in den godsdienst, hij duldt geen in- grijpen wat hem heilig is. Wat dit met theosophie te maken heeft? Deze waarborgt vrijheid van denken en 't 0/>n4- 1 1 rt Ia xIIm II i-i J i 13 iNcucrianuers i jcoste- lijk erfdeel; vrijheid van denken. In ons land leeft de vredesgedachte 't sterkst. Alle groote leeraren zeggen: Wij wen- schen geen volgers maar medewerkers op voet van gelijkheid. Zoo heeft ook de Theosophie deze begrip pen wakker gemaakt van millioenen men- schen over de geheele wereld. Zie daarom toe en gebruik Uw onder scheidingsvermogen in dezen tijd, wat uit den „levenden" mensch groeit is het beste, want het is God in den mensch die naar bevrijding zoekt. Niet langs den weg van ten top gedreven individualisme zullen wij de crisis oplossen, maar door internationaal verband. DE OUDE KREBBESTEEG WORDT WINKELSTRAAT. Dank zij de firma Lind, die wijlen de Krebbesteeg thans Van den Boschstraat aan de Oostzijde zoo afdoende onderhan den nam, dat daar een reeks schitterende etalages is verschenen, heeft de straat reeds e~n algeheele gedaanteverwisseling onder gaan. Thans heeft de firma Zwaan en Zn. een begin met de overzijde gemaakt en is hedenmiddag de eerste steen voor den nieu wen winkelbouw gelegd. De heer M. Zwaan heeft in tegenwoor digheid van familie en genoodigden daarbij een redevoering gehouden, waaraan wij het volgende ontleenen: Spr. wilde teruggaan naar het jaar 1890 in de maand November, toen spr. vader Maarten Zwaan Reyerzoon zelfstandig een drukkerij begon in het oude perceel Ged. Nieuwesloot hoek Dubbele Buurt, Vóór dezen tijd had hij zijn courant laten drukken bij den heer Kluitman, den vader van de hee- ren Gebrs. Kluitman (tegenwoordig Gebrs Kluitman's Uitgeversbedrijf.) De zorg en ontbering, die ?pr. vader en moeder, die in het werk door hun kinderen gesteund werden, in dien tijd hebben gekend, zal spr. niet nader noemen. De oudsten het meest, zullen zeer zeker ieder voor zichzelf nog veel kunnen herinneren. De drukkerij van spr. vader bestond uit een Amerikaansch handdegelpersje, welke een velletje kon drukken ter grootte van 15 bij 23 c.M. en een groote handpers, waarop de courant werd gedrukt ter grootte van een vel royal en bediend moest worden door twee personen. Later werd het bedrijf belangrijk uitge breid. Wij, aldus spr., waren de eerste firma hier ter stede in het drukkersbedrijf, die een electromotor hadden. Spr. vader was begonnen met het verkoo- pen van voordrachten en brpilofts-liederen. alsmede griffels, postpapier, enveloppen eri postzegels in het oude kleine winkeltje waarvan de geheele voorraad, behalve de liederen, in één kastje ging. Maar mede door het verhuizen naar het tegenwoordig per ceel in het jaar 1914 werd het winkeltje de winkel van thans, met den niet meer te ber gen voorraad. Spr. zuster Neeltje werd tot de administratie opgeleid, waarin zij in later jaren haar diploma's verwierf. Wat het ad ministratieve gedeelt betreft, is onze zaak in haar handen. Spr. broer Simon is medewer ker in de drukkerij, terwijl Maartje genoemd kan worden als de colportrice. Het Krebbesteeg-vraagstuk was er reeds jaren, al die jaren koesterden wij reeds plan nen tot verbouwing. Een ingezonden stuk hoofdzakelijk behelzende het nut van ver breeding in de dagen toen de fa. Lind het perceel van Broers in handen had en met haar eerste verbouwing bezig was, scheen de gemoederen te hebben wakker gemaakt en den doorslag te hebben gegeven, want kort daarop werd er door het gemeentebestuur en Bouw- en Woningtoezicht ingegrepen met het gevolg een spoedig verbreeding van het steegje. De Krebbesteeg werd Krebbestraat, of te wel Van den Boschstraat. In de maand Juni werd in onderling over leg veel geregeld en werd de bekende firma Ringers het verbouwingwerk opgedragen. Het behoeft, zeide spr., geen betoog, dat ik, als vader het een voorrecht vind, dat mijn kinderen Nelly en Reijer den eersten steen zullen leggen. Misschien onbewust voelen zij, dat door de handeling van het leggen van dezen steen, de hoeksteen van het nieuwe huis, mede een nieuwe periode zal intreden, een nieuw anker wordt gelegd voor de toe komst. Dan denk ik allereerst aan de heeren Rin gers en hun opzichter Bul, die de verder leiding van het werk weder op zich de diverse werklieden, die ieder voor hun gedeelte weer vervolgen en zoo ik na tot dusver heb mogen gadeslaan, uit dat - deelte wat nu klaar is en bijna voltooid, het geheel er keurig komen uit te zien. Wanneer zaken grooter worden, zullen oo« de zorgen er mede gepaard gaan. Maar zor gen zijn er om te overwinnen. Deze kunnen overwonnen worden, wanneer ieder op 1 post en ieder op zijn plaats de volle 10b activiteit en accuratesse geeft. Hiérbij, aldus spr., zal ik eindigen. In ge dachten toef ik bij hen die ons zijn voorge gaan, aan mijn vader, de °Pn^terJan v 'r zaak en mijn moeder, die ons allen heeft ver zorgd en groot gebracht. Nelly en Reijer, onder den indruk \apr' deze gedachten verzoek ik jelui beiden onder leiding van de beide metselaars van de hes- ren Ringers den steen te metselen en zuiver te leggen, met den wensch, dat voor de^ ge heele familie de toekomst veel heil, zegen en voorspoed moge brengen. Hierna had de eerste steenlegging waarna ververschingen werden aangeboden en men nog eenige oogenblikken in gezellig samenzijn bijeenbleef, GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. (Districts-Arbeidsbeurs, tel. 838). Voor werknemers uitsluitend geopend van uur en op Maandag- en Donderdag avond van 7—8 uur. Voor werkgevers van 9—12 en van 2—5 uur. Bemiddeling voor vrouwelijk personeel dagelijks van 2—5 uur, uitgez. Zaterdag. a u eur van bovengenoemd bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 58 grondwerkers, 41 metselaars, 6 voegers, 1 stucadoor, 20 opperlieden, 38 sch.lders, 5 betonwerkers, I tegelzetter, 2 steenhouwers, 1 stratenma ker, 1 stratenmaker-opperman, 1 stuc.-op- perman, 2 bouw.-oipzichters, 1 opz.-teeke- naar, 2 bouwk.-teekenaars, 3 waterbouwkun digen, 1 bouwkundige, 68 timmerlieden. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, II bankwerkers, 1 blikslager, 6 carrosserie bouwers, 3 electriciens, 3 instrumentmakers, 1 kernmaker, 2 ketelmakers, 4 klinkers, 3 loodgieters, 2 lijnwerkers, 6 machinisten, 1 mach. teekenaar, 8 metaaldraaiers, 1 me- taalvijler, 2 metaalslijpers, 15 monteurs, 1 operateur, 1 pianostemmer, 1 plaatwerker, 2 rijwielherstellers, 3 scheepsbouwers, 4 smeden, 11 stokers, 1 tandtechniker, 1 te- genhouder, 1 vuurwerker, 2 wagenmakers, 2 werktuigkundigen, 10 ijzerwerkers, 2 zand- vormers. Groep voedings- en genotmiddelen: 40 sigarenmakers, 1 sorteerder, 1 kistenplakker, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 3 slagers, 4 koks, 2 choc. bewerkers, 2 suikerwerkers, 17 bakkers. Groep boek- en steendrukkerijen: 5 letter zetters, 3 drukkers. Groep houtbewerking: 16 meubelmakers, 6 meubelstoffeerders, 6 mach. houtbewer kers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker. Groep landbouwbedrijven: 6 tuinlieden, 12 boerenarbeiders, 2 bloemisten. Groep handel: 14 vertegenwoordigers, 3 winkelbedienden. Groep verkeerswezen: 23 chauffeurs, 5 koetsiers, 13 pakhuisknechts, 13 magazijn bedienden, 6 kellners, Overige beroepen: 7 boekbinders, 2 was- schers, 6 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 zeilmaker, 1 portier, 1 verfbereider, 2 huidenzouters, 5 incasseer ders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper, 1 secreta rieambtenaar, 1 electro-techn. ingenieur, 13 kantoorbedienden, 33 transport- en 173 los arbeiders. Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 42, tabaksindustrie 9, overige beroepen 7. Jeugdige wekloozen beneden 18 jaar in diverse beroepen: 25. Vrouwelijk personeel (aangeboden): 9 kantoorbedienden, 5 winkeljuffrouwen, 1 verpleegster, 4 dagmeisjes, 3 dienstboden, 7 werksters. Geplaatst: 47 werkzoekenden Jaarvergadering Zeil- en Water sportver eeniging Uitgeest. Maandagavond hield boyengenoem de ver eeniging, haar eerste jaarvergade ring in het hötel de Ooievaar. Bij deze gelegenheid waren der bloe metjes op tafel gezet en alles zoodanig geplaatst, dat het een gezelligen aanblik gaf. In zijn openingsspeech heette de voor zitter, de heer Jb. Smits, de aanwezigen hartelijk welkom, en ging vervolgens de levensgeschiedenis der vereeniging na. Hierna kwamen aan de orde de inge komen stukken. O.a. een schrijven van de zustervereeniging „De Zaansche On derlinge", waarin gewezen werd op het plan om aan de Uitgeestérmeer, op een land gelegen ten N. van dit water, een vuilnisbelt aan te brengen, met de vraag of hiertegen niets te doen was. Hierover werden vele woorden gewisseld en ten slotte werd besloten hiertegen te doen wat noodig zal blijken om aan dit plan, dat voor de watersport zeer noodlottige gevolgen zal hebben, te ontk men. De heer N. Keijzer, secretaris van de vereeniging, had een keurig jaarverslag opgemaakt en daaruit bleek hoezeer het bestuur zijn best gedaan had om de ver eeniging, die in den aanvang niet direct aller medewerking kon genieten, hoog te houden en zoo mogelijk nog hoo- ger op te brengen. Zeer geestig werd nu en dan een en ander uit de afgeloopen periode naar voren gebracht. Een luid applaus was dan ook de be looning voor dit keurige verslag. IT~t jaarverslag van den penningmees ter, den heer B. Hos, was kort maar krachtig. Als vierde punt van de agenda kwam aan de orde het uitreiken van de sei- zoenprijzen. De heeren N. Starreveld, W. Vleeschman en B. Hos waren de geluk kige winnaars hiervan; voor elk der heeren was aangekocht een starthorlo- ge. Met een zeer toepasselijke speech, ook al weer niet van humor ontbloot, werden de prijzen aan de heeren uitge reikt. Dan kwam in behandeling de clou van den avond, „het jachthavenplan". De voorzitter memoreerde de vele plannen d:o reeds waren gemaakt en die tel kens niet voor verwezenlijking vatbaar waren. Nu was er ineens van den heer Schoenmaker, donateur der vereeniging, een prachtig aanbod gekomen. Men heeft nu een strook grond van genoem den heer Schoenmaker gehuurd, zijnde een gedeelte van de z.g. Kleine Steen plaats, een toegangsweg vanaf den La gendijk naar de meer en aan dat water een stuk grond van 70 bij 25 meter en dit alles tegen een zeer matigen prijs. De heer Elmers had reeds tevens een soort schets opgezet van de toe komstige jachthaven en dit gaf met elkaar reeds grootsche ideeën voor de toekomst. Nu kwam de kwestie van de centen aan de orde. Benoodigd is een kapitaal van pl.m. 500 om een en an der uit te voeren. Na eenig heen en weer gepraat werd besloten het voorstel van het bestuur te aanvaarden, om over te gaan tot de uitgifte van 100 rentelooze aandeelen van 5. Er was een voorstel om eerst eens onder elkaar als leden en donateurs zooveel mogelijk aandeelen te nemen en te zien hoeveel dat bedraagt. Hiertoe werd ten slotte overgegaan en het bleek dat dit aantal ongeveer de helft van het te plaatsen geld was. Besloten werd Zaterdagmiddag te half vier den eersten paal te slaan van den steiger, welke paal natuurlijk niet zoo zonder meer in den grond gejaagd kan en mag worden. Bij acclamatie werd de heer Smits wederom als bestuurslid herkozen. Tot leden van een feestcommissie werden gekozen de heeren Vrendenberg en de Roos. Ook werd voorgesteld in te stellen een pers- en propagandacommis- sie. Hiervoor werden benoemd de heeren C. Jansen, B. Sluijs en A. J. van der Zee. Commissie voor werkloozencursussen. Vrijdag vergaderde de commissie voor werkloozencursussen in hotel de Ooievaar. Besloten werd ook dezen winter weer cur sussen te organiseeren en wel voor de vak ken teekenen, boekhouden, eenvoudige admi nistratie, E H.B.O-, houtsnijden, esperanto en motorkennis. De hoop werd uitgesproken dat vooral de jongere werkloozen zich voor een of meer cursussen zullen opgeven. Het werk van de leiders van cursussen, die dit geheel belangloos doen, wordt meestal te weinig gewaardeerd. Laat die waardeering zich dit jaar uiten door een groot aantal aangiften bij het bestuur der commissie vóór den 23sten October a.s. Ook niet-werkloozen zijn welkom tegen 10 cents per week, ongeacht het aantal cursus sen, waarvoor men zich laat inschrijven. In het bestuur kwam geen verandering; de heer J. Muller, voorzitter, J. G. A. van Sluijs, secretaris en P. Twaalfhoven, penningm. Abuizen van de Bloembollenkwee kers-centrale. Reeds eenigen tijd geleden maakten wij melding van het groot aantal abuizen, dat door de bloembollenkweekerscentrale is ge maakt met het berekenen van teeltbewijzen en het in te leveren kwantum bloembollen. Hoe erg het toen was, kon niet worden mede gedeeld; thans is echter een commissie be zig deze fouten te onderzoeken, voor welk doel op verschillende plaatsen zitting wordt gehouden, waar de kweekers hun abuizen kunnen opgeven. De secretaris-penningmeester van het district N.-Holland van den Ned. TuinderS- bond, die deel uitmaakt van deze commissie doet in het orgaan van dezen bond eenige mededeel ingen omtrent het aantal abuizen wat men wel eens ontdekt. Men stond er ver steld van, zooveel abuizen er waren ge maakt. Als een voorbeeld' van de grootste aantal abuizen wordt Bovenkarspel genoemd, daar wonen 220 bollenkweekers en de commissie heeft ongeveer 140 fouten ingeboekt. Dus bijna twee-derde gedeelte Dit waren niet enkel abuizen door de Kweekerscentrale ge maakt, daar men aldaar meet met de Drech- terlandsche roe, vol^éns plaatselijk gebruik. Ten opzichte van d<v daar meer verbouwde bollen heeft de commissie gedaan weten te krijgen, dat er van het te veel verbouwde niet 19 K.G. vroege en 24 K.G. late tulpen per roe moeten worden ingeleverd, doch resp. 3'A en 9 K.G., evenals verleden jaar. het comité zullen de gaven t.z.t. worden af gehaald. Hengelaarsprijzen. Bij den Zondag door de plaatselijke hen- gelaarsvereeniging D.V.S. gehouden wed strijd in de Langereis, werd de eerste prijs gewonnen door A. Merlijn, de 2e pr. door den heer G. Jak. Te werk gesteld. Enkele personen zijn thans in de gemeen telijke werkverschaffing te werk gesteld voor het bouwklaar maken van de terreinen ach ter het sportveld. Varken gestikt. De landbouwer S., die zich met zijn var ken langs den Middenweg- begaf, had het ongeluk, dat dit beest in de wegsloot op de buurt geraakte, waar het in de modder stikte. Plaatselijk crisiscomité. Door het plaatselijk crisiscomité te Oude Niedorp is de volgende circulaire aan de ingezetenen toegezonden Met den winter in aantocht zullen velen uwer met ons gevoelen, dat het noodzakelijk is de middelen te versterken, want velen zul len ook in den komenden winter wederom een beroep komen doen op ons comité voor hulp en steun. Wij hebben overwogen of het gewenscht zou zijn een collecte te houden, zooals in de meeste plaatsen geschiedt, doch zijn tot de conclusie gekomen, dat, waar zoovclen in onze gemeente feitelijk niets kunnen missen, een collecte niet het juiste middel is om gel den in te zamelen. Wij hebben dan ook gemeend in onze groote behoefte aan geldmiddelen te moeten voorzien op andere wijze en wel door mid del eener loterij. Voor de organ'satie daar van is echter «**.k geld noodig voor den aan koop van prijzen e.d., tenzij wij er in konden slagen die op andere wijze te verkrijgen. In verband daarmede verzoeken wij hen, die tot dit doel iets missen kunnen aan 't com bekend te maken wat zij willen afstaan. Kle dingstukken (mits nieuw), voedingsmiddelen, huishoudelijke artikelen, kortom alles wat voor dit doel kan dienen, is welkom Zij die niets in natura doch wel in geld zouden kun nen bijdragen, gelieven zulks niet na te iaten. Wij bevelen deze actie ten zeerste in uwe aandacht aan en verzoeken de toezegging voor bijdragen terstond in te leveren. Door Volksonderwijs te Nieuwe Niedorp. Dinsdag vergaderde de afd. Volksonder wijs ten huize van den heer H. J. Kossen, al hier. Daar er bij de verkiezing van het bestuur bij de oprichting nog geen statuten waren, welke inmiddels zijn goedgekeurd door het hoofdbestuur, meende het bestuur in zijn ge heel te moeten aftreden. Na stemming werd dit bestuur, bestaande uit de heeren D. Olie, voorzitter, F. Stenneberg, secretaris, H. Boer, pennigmeester, Y. Meyer en D. Rempt, in zijn geheel herkozen. Na bespreking van den beschrijvingsbrief werd door de vergadering geadviseerd, dat de afgevaardigde zal stemmen voor het voorstel van het hoofdbestuur voor de acht jarige leerschool. Omtrent het voorstel van de afdeeling Voorburg voor invoering van Bijbelsche geschiedenis op de openbare lage re school, werd door een der leden het be lang ten opzichte van de algemeene ontwik keling bepleit dit voorstel te steunen. De ver gadering ging hiermede echter niet accoord. Alzoo zal het voorstel Voorburg niet worden gesteund. Tot afgevaardigde werd benoemd de heer D. Olie, tot plaatsvervanger de heer F. Sten neberg. Betreffende het busvervoer der school- aande kinderen van Langereis en Moer- ek, werd medegedeeld, dat er een adres is gezonden aan het gemeentebestuur en Ned. herv. Weezenadm. om subsidie. Van het ge meentebestuur is bericht ontvangen, dat we derom subsidie is toegezegd, behoudens goedkeuring van hoogere colleges. Van de Ned. herv. Weezenadm. kwam nog geen of ficieel bericht in. In November a.s. zal er een vergadering worden gehouden met de ouders van school gaande kinderen uit de geheele gemeente, om te trachten wederom het mooie succes van het laten rijden der schoolbus te bereiken. Er werd besloten in Januari a.s. een pro- paganda-avond te houden, waarop de heer KI. de Vries, hoofdbestuurslid, zal worden uitgenoodigd als spreker op te treden. Verder besloot de vergadering een dezer dagen een collecte te houden voor het fonds tot steun, welke gelden ter beschikking van; het hoofdbestuur gesteld worden. (Men ver- warre deze collecte echter niet, met het even- tuel teekenen op de lijst voor de schoolbus). De rondvraag leverde niets bijzonders op en er volgde sluiting. De heer D. L. G. v. d. Broek, adjunct commies bij de directe belastingen, alhier, is overgeplaatst naar de inspectie Waalwijk. De heer Z. Tijm is bij het perenplukken van een ladder gevallen, doordat deze brak. Met inwendige kneuzingen werd hij naar het ziekenhuis vervoerd. De oudste inwoonster van ons dorp, mej. P. Busten, is op 96-jarigen leeftijd overleden. Het ligt in het voornemen van den commissaris der koningin in deze pro vincie, om op Maandag 22 October 1934, des voormiddags te 10 uur, een bezoek te brengen aan onze gemeente. De Cité Universitaire is ontsprongen uit de gedachte jonge lieden van alle landen samen te brengen, opdat zij elkanders na tionale gevoelens leeren kennen en eerbiedi gen. Voor een klein, maar internationaal ge oriënteerd land als het onze, heeft deze ge dachte nog meer beteekenis dan voor andere. DIRKSHORN. Maandagavond had in de zaal van den heer Pijper de verloting plaats, gehouden in verband met de huisvTijftentoonstelling, al hier. Een talrijk publiek woonde de verloting bij en gaf herhaaldelijk goed hoorbaar blijk van belangstelling. 92 kleine en grootere prijzen kwamen uit de bus. De hoofdprijs, een fiets, viel op het lot van den heer S. P. Gutter te Alkmaar. Dr. A. R. ZIMMERMAN Voorzitter van het Werkcomité, Oud-Hooge Commissaris te Ween en, Oud-burgemeester van Rotterdam. Nog altijd blijft Parijs een der eerste cul- tureele centra der wereld. Jonge Nederlan ders, die daar eenigen tijd doorbrengen, zul len er hun geheele leven de goede gevolgen van ondervinden. Hun blik zal verruimd, hun inzicht verhelderd, hun omgang met anderen vergemakkelijkt worden. Dit zal in het bijzonder het geval zijn, wanneer zij verblijven in de Cité Universitaire, waar bij na alle Staten een studentenhuis hebben, en waar zij, tijdens de maaltijden en bij sport en ontspanning, op ongedwongen wijze ver- keeren in een bij uitstek internationale om geving. Toenadering tusschen de naties en weder- zijdsche waardeering: ziedaar het doel dezer stichting. Het zou diep te betreuren zijn, in dien Nederland daar ontbrak. Tot hoofdingeland van het Ambacht van Westfrieslana, genaamd Vjeestmeram- bacht is vanwege de banne Eeigerburg her kozen de heer A. Borst, aldaar. DE WEERE. Het zoontje van den heer K. is van een carrier gevallen. De val was zoo ernstig, dat onmiddellijk geneeskundige hulp moest wor den ingeroepen. Waren de vorige week een aantal arbeiders bij de zuurkoolfabrieken ont slagen wegens slapte, deze week zijn er weer een groot gedeelte aangenomen, nu de inmaak weer is toegenomen. Overi gens kunnen alle werklooze arbeiders geplaatst worden bij het Staatsboschbe- heer en bij de baggerregeling in de di verse gemeenten. In de gisteren gehouden raadsverga dering is besloten als werkverschaffing te doen uitvoeren het in cultuur brengen van het drooggeloopen kanaal in den Waardpolder langs de oude Zuiderzee dijk voor den polder Waard en Groet. ZIJDEWIND. Brand. De hooischelf van den heer Jb. Z. is na het dorschen totaal verbrand. Naar de oor zaak van deze brand tast men geheel in het duister. Een ongeluk. Een luxe auto met 4 jongemenschen uit Waarland, die zich huiswaarts begaven van de kermis 't Zand reed Zondagnacht onge veer 2 uur tegen een boom. Het ongeluk- geschiedde bij de woning van den heer P. Tesselaar met het gevolg, dat een der inzittenden J. B. een val maakte door het voorruit en op straat terecht kwam. De in middels ontboden dr. Postma heeft den gewonde, die bewusteloos was, verbonden en hem naar zijn woning vervoerd. De ge wonden zijn niet ernstig. Tegen den grond geslagen. Het echtpaar K„ dat zich Zondagavond na een visite bij een familie te Slootgaard huiswaarts spoedde werd tijdens het onweer dat die nacht boven deze gemeente woedde, tengevolge van den bliksem op den Waar- landerweg tegen den grond geslagen Zij kwamen met de schrik vrij. 219. Toen het ochtend werd kende hij alle aanslui tingen van Groningen naar Maastricht van buiten en wilde juist met den HelderMaastricht beginnen, toen ze ontdekten, dat een paar inboorlingen met een kano aankwamen. 220. Je kon duidelijk aan hun uiterlijk zien, dat het menscheneters waren, maar ze noodigden Drein, Piet en den Chinees zoo vriendelijk uit, dat ze het aanbod niet durfden weigeren.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7