JlecfitsioAm £and: en Juinêouw £aatste betichten Stad w Omqevituj. Alkmaarsche Politierechter Moor kleine tuinen* De vliegziekte in Alkmaar Het meest sensationeele bericht van giste ren was wel, dat Scott met zijn Cornet een defect aan den motor had, waardoor hij in Port Darwin eenige uren verloor. Toen kreeg plotseling de Uiver weer een kans, omdat het lang niet zeker was, dat Scott weer zou kun nen starten. Scott was door een groote menigte in Port Darwin ontvangen. De beide piloten verloren echter geen seconde tijd en zetten onmiddel lijk de mecaniciens aan 't werk, om het euvel te herstellen. Met volle kracht en voortdu rend door de piloten aangevuurd, werd ge werkt en men mocht het genoegen smaken na meer dan twee uur koortsachtig werken alles weer in orde te hebben gebracht. Om 1.55 A.T. gistermiddag ronkten de mo toren weer en startte het toestel naar Charle- ville, zij het, dat een cylinder van de zes van den eenen motor niet werkte. Scott te Charleville. Scott is Maandagavond om 1.04 uur A.T. te Charleville aangekomen. De motoren wer den direct weer nagekeken, terwijl nieuwe reparaties moesten worden verricht. Enorme belangstelling te Charleville. Te Charleville was de belangstelling voor de vliegers enorm. Met zes extra-treinen was men van heinde en verre gekomen om getuige te zijn van het vluchtige bezoek van Scott en Black aan het vliegveld van Charleville. Het feit, dat de Cornet motorpech had gehad te Port Darwin, waardoor eenige kostbare uren te loor gingen, had de spanning nog doen toenemen. Nog altijd bestond de mogelijkheid dat de Nederlanders met hun „Uiver' eerder te Charleville zouden aankomen dan Scott en Black, hoewel de Engelschen reeds eenige uren op het Australische vasteland vertoef den. Om 11 uur A.T. kwam aan deze spanning een einde. De Roode Komeet streek op het vliegveld neer onder de luide toejuichingen der dui- zenden. P1 De afstand Mildenhall—Charleville heeft Scott afgelegd met een gemiddelde uursnel heid van 164 mijlen. Een uur later (om 1 uur 19 A.T.) vertrok de Cornet voor het laatste traject. De tocht van de Uiver. Intusschen deed Parmentier, die van de pech van Scott gehoord had, zijn best, om zijn kans te vergrooten en vloog van Batavia in één ruk door naar Rembang, waar getankt werd. Weldra werd de tocht voortgezet naar Koepang en daar hoorde de bemanning, dat Turner met de Boeing van plan was, om de Uiver in te halen. E>e Amerikaan wilde n.1. in één stuk door van Singapore naar Port Darwin Vliegen. Dat kon, maar de Ameri kaan waagde dan alles. Hij had slechts één motor en de minste hapering zou hem alles kunnen kosten: het verlies van de machine, het verlies van zijn leven. Turner slaagde er echter niet in, om recht streeks naar Port Darwin te vliegen, maar moest op Timor een tusschenlanding maken. Terwijl dus Scott repareerde, naderde Par mentier hem en deze werd op zijn beurt ach terna gezeten door Turner. De stand om 11 uur gisteravond. Tegen elf uur gisteravond A.T. was de stand van de Londen—Melbourne-race als volgt: Aan den kop Scott en Campbell Black met de D.H. Cornet op weg naar Charleville. De Uiver met Parmentier en Moll waren om 8 uur 10 A.T. uit Koepang naar Port Darwin vertrokken. Kolonel Roscoe Turner was om kwart voor vier n.m. A.T. eveneens met bestemming Port Darwin vertrokken. Jones en Waller bevon den zich met hun „groene komeet" op weg naar Singapore. Gregor en Walker repareerden de Miles Hawk te Jodhpoer, terwijl Hewett en Lay op weg waren naar Karatsji. Te Bagdad bevonden zich Stodart met de Airspeed Courier, de Dessouter van den Deen Hansen en de Australiër Melrose met zijn Pussy Moth. Wright .bevond zich te Aleppo, Dawes en Hill met hun Fairey III op het eiland Cvprus De Engelschman Shaw was met zijn Klemm Eagle te Athene en de Engelschman Brooks- met zijn Miles Falcon te Rome. De Cornet van Waller. De derde Cornet, n.1. die van Waller, kwam gisteravond te Batavia aan. De ma chine kon echter niet verder, omdat een der motoren was warm geloopen. Men verwachte niet, dat Waller voor van daag zou kunnen vertrekken. Bij aankomst van de Cornet van Waller te Batavia werd de piloot onmiddellijk d-oor Aneta geïnterviewd. Hij verklaarde, dat hij dezelfde last heeft gehad als de Mollisons. Gedurende de geheele reis is hij niet zonder moeilijkheden geweest. Dit kwam tot nog toe slechts met één motor voor. Oit is ook nu met de andere het geval, welke tot dusverre geheel gevrijwaard bleef, zoodat de machine te warm is geweest. Aangezien onmiddellijk herstel niet mogelijk is zal hij niet voor zons opgang verder kunnen gaan. De mededeeling, dat Scott te Melbourne is aangekomen ontving Jones met een kort „just fine". De positie van de Douglas was hem reeds bekend evenals die van" de Boeing. Zoowel de aviateur als zijn mecanicien wa ren uiteraard zeer teleurgesteld, doch zij schijnen van plan toch nog te zullen volhou den. Scott en Campbell Black te Charleville. Scott en Campbell Black zijn gisteravond om 11 uur 4 A.T. te Charleville aangekomen. Zij hebben dus 9 uur en 10 minuten gedaan over het traject Port Darwin-Charlevijle, een afstand van 1750 K.M. De gemiddelde snelheid over dit traject bedroeg dus wat minder dan 200 K.M. per uur. De Uiver uit Darwin vertrokken. De Uiver is om 11 uur 42 uit Port Darwin nar Charleville vertrokken. De Nederlanders hebben dus een achterstand van ongeveer tien uren. De „Fairey Fox" neergestort en in brand gevlogen; inzittenden totaal verkoold. Volgens te Londen ontvangen bericht is istermorgen nabij Palazza San Gervasie in ue Ital. pröv. Potenta de „Fairey Fox be stuurd door H. D. Gilman door nog met op gehelderde oorzaak naar beneden gestort. Het toestel vloog onmiddellijk in brand en de inzittenden vonden een gruwelijken dood in de vlammen. Hun lijken werden geheel ver koold. Het toestel was juist uit Rome gestart naar Athene. De achterblijvers. Omtrent de achterblijvers in de Melbour ne-race zijn nog de volgende berichten bin nengekomen: De D.H. Moth (Gipsey) is om 12 uur 25 A.T. te Bagdad gearriveerd. De D.I1. Cornet is om T4 uur 59 A.T. uit Allahabad verdok ken. De Miles Hawk (Gipsey III) is om 16 uur 8 te Jodhpcer geland (alles gisteren). Het verdere verloop. De Uiver is te 3.35 uur A.T. Cloncurry ge- De Uiver is te 9.05 uur A.T. te Charleville geland. j Jon€s en Waller met de Haviland Cornet, kwamen te 7.23 uur G.M.T. te Batavia aan. De aankomst van Scott. Reeds vele uren voor de aankomst van de Cornet met Scott en Black stond een menigte van vele duizenden op en nabij het vliegveld in spanning te wachten, ondanks het feit, dat de regen het wachten niet aangenaam maakte. Meer dan 30.000 personen hadden zich naar het vliegveld begeven. Scott en Black dooi op. Als officieele tijd wordt medegedeeld, dat Scott en Campbell Black den afstand van Mildenhall naar Melbourne hebben afgelegd in 70 uur en 58 minuten. E>e beide vliegers waren bij hun aankomst te Melbourne doo- delijk vermoeid. Zij hadden gedurende de ge heele vlucht nagenoeg niet geslapen. De Nederlandsche consul heeft de vliegers namens de K.L.M. bloemen en gelukwen- schen aangeboden. Sportieve geste der Nederlanders. De Koninklijke Nederlandsche Luchtvaart maatschappij heeft haar agent te Melbourne telegrafisch opdracht gegeven Scott en Camp bell Black bij aankomst te Melbourne een lauwerkrans te overhandigen, waarop een 'int zal worden aangebracht met de woor den With great admiration for navigation technical skill perseverance (met groote be wondering voor navigatiekunst, technische vaardigheid en doorzettingsvermogen). Vreugde in Londen. De vreugde te Londen over de overwinning van Scott en Black in de Melbourne-race kende vanmorgen geen grenzen. Het nieuws stond niet meer in de ochtendbladen, doch toen de stroom van werkers uit de voorsteden in de city arriveerde, waren daar de extra edities van de bladen reeds op straat, die mededeeling deden van de Britsche overwin ning. Vooral in de courantenstraat Fleet- street was de belangstelling voor de groote dagbladgebouwen enorm en in bussen en ondergrounds werd het succes van de Cornet- machine met onverholen vreugde besproken. In officieele kringen is de vreugde niet minder groot, al komt zij daar natuurlijk op andere wijze tot uiting. Tot de eersten, die van het groote nieuws op de hoogte werden gesteld, behoorden de Koning en de Koningin, die op Senrinhem vertoefden en vandaar onmiddellijk een feli citatietelegram aar Melbourne zonden. Ook vele andere autoriteiten verzonden felicitatie- telegrammen. Nederlandsche hulde aan Scott c.s. Zichtbaar verrast waren Scott en Black, toen na aankomst op het vliegveld Mel bourne en na de eerste begroetingsredevoe ringen en bloemen hun een groote krans werd aangeboden, voorzien van een lint in de Nederlandsche kleuren, die de Neder landsche consul te Melbourne den kranige vliegers in opdracht van de directie der KL. M. overhandigde met een woord van hulde voor hun prachtige prestatie. Zitting van Maandag 22 October. DE BESTE KOE VAN DEN STAL. De 20-jarige veehouder Jacob de Vr. te Wervershoof had de verdunningstheorie in practijk omgezet en de volle rnelk met een niet onbelangrijk percentage aqua depiorata vervalscht. Teen Jaap werd gesnapt, had dr. Moll heel gauw geanaliseerd, hoeveel pro cent de stal pomp had bijgedragen en deze onverstandige veehouder, schitterende door afwezigheid, werd bereids tot één maand ge vangenisstraf veroordeeld. Verondersteld werd, dat hij wel in verzet zou komen, wat dan ook vandaag inderdaad gebeurde. Hij verscheen thans in persoon, erkende de ver dunning als gevolg der slechte tijden. I>e melk leverde hij aan zijn moeder en de ver- valsching geschiedde niet om eigen voordeel, doch om moeder eenig voordeel te bezorgen. Moeder wist er niets van, dien indruk kreeg ook de controleur van Ammers. Verdachte kreeg een uitbrander over zijn vorige nret- verschijning van den officier, alvorens deze magistraat voorstelde de zaak aan te houden na ingeleverd reclasseeringsrapport. Con form besloten 10 December voortzetting. LANGDRADIGE RECHTSPLEGING. Evenals de Panderjager had ook het nietige zaakje tegen de heeren gebroeders IJsbrand en Corneiis BI. uit Egmond aan Zee met pech te sukkelen. De eerste maal kwam rijkspolitie man Minnee te laat. De tweede maal was hij ongesteld, maar thans was het trio compleet en kon de reprise doorgaan. Het betrof hier het niet voldoen aan een beve' van den heer Minnee aan de heeren, om van hun rijwiel af te stappen om te worden gecontroleerd voor de wegenbelasting. Inplaats af te stap pen, gingen de jongelieden terug. Later kwa men zij weer aanzetten, maar nu in een auto. Zij werden toen door Minnee aangehouden en ondanks hun ontkentenis en bewering, niets gehoord te hebben, thans ieder veroor deeld tot 1 maand gevangenisstraf. NIET DE PAREL VAN HET EILAND. De niet verschenen Urker K:aas H. had op 28 Juli den rijksveldwachter Tiesen, die hem reden had gegeven tot ontvredenheid, in 't openbaar beleedigd. Het is een brutaal en on verschillig jongmensch, dat heden werd ver oordeeld tot f 20 boete of 10 dagen. De offi cier had 1 maand gevangenisstraf gevorderd. HANDBOEK DER WELLEVENDHEID GEEN OVERBODIGE WEELDE. Een 35-jaiige werklooze ingezetene van Oudorp, Gerrit M., sierde het zondaars bankje naar aanleiding van een door hem geuite beleediging aan het adres van mej. Anna Bakker, huisvrouw van den heer Gerrit Bek. Hetgeen door verdachte werd gelan ceerd, is voor publicatie minder geschikt. Genoeg zij het gezegd, dat de oorzaak was een collectie jonge hanen, eigendom van mej. Bek, die zonder permissie te hebben ge vraagd, op het erf van den heer G. M. rond- trippelden. Door den verdachte werd ergste grofheid der declinatie ontkend. De echtgenoote var verdachte en zekere mijnheer S. Visser traden op als getuigen a décharge. Volgens de vrouw van M. had haar man niets gezegd, waarop de officier direct vlam vatte en het voornemen te kennen gaf, over een vervolging wegens meineed te denken. Gelukkig haald de dame eenigermate 'bakzeil en liep dit incident met een sisser af. De heer Visser was niet bij het relletje tegenwoordig geweest, dus kon die met een gerust geweten worden uitgeschakeld. Eisch f 20 boete of 10 dagen. Uitspraak 7 boete, subs. 7 dagen. KLOMPENARGUMENTATIE. De 51-jarige mej. Anna V., geboren V., verscheen met 'n vriendelijken groet, om zich daarna te moeten verantwoorden voor het feit, dat zij op 18 Juli haar neef, den melk- slijler P. J. Karremans, met een klomp had geslagen. De oorzaak was een geldkwestie betreffende een dochter van verdachte. De juffrouw ontkende geslagen te hebben, wel had zij met een klomp gegooid. De mishan deling werd niet hoog aangeslagen en de gvzellige juffrouw, na daartoe strekkend requisitoir en verdediging van mr. Thomas, die zich daaraan refereerde, vrijgesproken. DE MELKBUS ALS BLIKSEMAFLEIDER Hierop stond terecht mej. Anna V., dochter van de vorige verdachte en echtgenoote van Christiaan V., welke dame bij dezelfde ge legenheid een op een bakfiets van neef Karre mans staande melkbus in woede heen en weer had geschud, waardoor een hoeveelheid melk verloren ging. Mej. V., geboren V.', ontkende zulks, wel was zij te voren door neef Karre mans mishandeld. Het was alles tezamen ge nomen een flauw stelletje, eigenlijk de majes teit der rechtspraak onwaardig. Eisch en vonnis dan ook weer vrijspraak DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Met de zich nog steeds verergerende moeilijkheden op international economisch gebied verkeerde de markt in een gedrukté stemming. Aardappelen, die bijna alle voor het binnenland zijn bestemd, werden er nog meer aangevoerd dan de vorige week. De prijzen blijven zeer onbevredigend, mede een gevolg van de hooge heffing, waarmee ze belast zijn. Friso bracht bijna geregeld 2 op, bij uitzondering 2.10—2.30. Puike blauwe aardappelen werden voor 3.— tot 3.50 verkocht, bij uitzondering 3 70 a 3.80. Een groot deel bleef echter beneden 3.De beste en mooiste blauwe Eigen heimers werden voor 2.70 3.30 ver kocht, sommige partijen golden 1.70 2.20. Voor Robijn werd 1.80—/ 2.10 besteed, voor Eigenheimers 2.30— 2.60. Red Star werd voor 1.80 geveild, alzoo over het algemeen prijzen beneden het be vredigende. Voor tomaten, waarvan de aanvoer in middels sterk achteruit loopt, was deze De „Fairy Fox" 62, het toestel van t e l. t gestort en verbrand, De beide vliegeniers kwamen om het leven alië is neer« Wat kunnen we nu planten of verplanten? In verband met een nu vaak gehoorde vraag als boven is aangegeven dient het vol gende als antwoord. Voor vroeg bloeiende rots- en alpenplanten is het nu een zeer ge schikte tijd om deze te verplanten. Vooral soorten van Saxifraga, Phlox subulata, Pri mula, Arabis, Aubrietia, Armeria, Iris en Ce- rastium moet men bijtijds in het najaar plan ten om eenigen bloei van beteekenis te kun nen verwachten. Het veel aangeplante katten- kruid of Nepeto zullen we echter bij voor keur in het voorjaar planten of verplanten, daar het vooral op vochtige gronden bij na jaarsplanting gedurende den winter vaak wegsterft. Ook snijden we hiervan de sten gels voor den winter niet af, want ook dat heeft vaak nadeelige gevolgen. Ook andere vaste planten, welke in het voorjaar of in den zomer bloeien, kunnen we nu verplanten. De najaarsbloeiers echter verplanten we bij voorkeur in het voorjaar. Van de najaars bloeiers noemen we: Herfstasters, Aster amellus, Polygonum, Chrysanthemum uligi- nosum, Chr. indicum (hiervan de winterhar de vollegrondsoorten), Rudbeckia, Phlox pa- niculata, Pil. sufruticosa, Solidago, Hele- nium en Salvia virgata nemerosa. Vooral Chr. indicum moet men voor den winter niet verplanten. Deze plant is nauwelijks winter hard en zal bij najaarsplanting niet vol doende vast staan om den winter door re komen. Ook zullen wij in het algemeen planten, welke een strengen winter slecht kunnen verdragen, en daarom gewoonlijk worden gedekt, in het najaar niet verplan ten. Zoo handelen we met: Anchusa italica, Boccunia cordata, Tritoma of vuurpijl, Gun- ners, Gynerium of pampasgras, Anemone ja- ponica, Crinum en Rhomneya of Californi- sche papaver. Van de houtige gewassen ver planten we nu alle groenblijvende gewassen, dus ook de meeste coniferen. Van de bladver liezende houtgewassen beginnen we met die welke hun bladeren vroeg laten vallen Bij het verplanten plukken we van deze de nog op het hout aanwezige bladeren steeds af om het inkrimpen en afsterven van het jonge hout te voorkomen. Houtgewassen, welke lang doorgroeien en waarvan de scheuten dus lang kruidachtig blijven, verplanten we niet te vroeg. Ook van de houtgewassen ver planten we de niet geheel winterharde soor ten in het voorjaar. Zoo handelen we o.a. met Buddleia, Paulownia en gevoelige Rho- dodendrumsoorten. Verder verplanten we laatbloeiende heesters als: Hypericum, Hibis- cus, Caryopteris, Perowskia en Hedysarum in het voorjaar. Rozen kunnen we het beste bijtijds in het najaar planten. A. G. week wat meer belangstelling. Toch bleven de prijzen nog uiterst laag. Voor de mooiste A-kwaliteit werd van 5.206.70 be steed, welke prijs ook voor B. werd gemaakt. C. bracht ƒ3 ƒ4 op en CC/2—2.80 2.80. De mooiste rammenas 2.50 2.90 Een deel van den aanvoer bracht echter 1 2. op. Er werden deze week weer heel wat bieten aangevoerd. Partijen beneden anderhalf .pond per stuk brachten 1.50—1.80 op, de grooteren werden voor 60 cent of iets meer verkocht. Ook de aanvoer van breekpeen was van beteekenis. De prijzen werden iets minder slecht, groote brachten ƒ1 1.40 op, klei ne 60—80 cent. Met de bloemkool liep het niet schitterend, door het slechte weer had bovendien de kwaliteit geleden, zoodat er maar weinig eerste soort werd aangevoerd. Voor Lecerf werd eerste dagen nog 6.4010.90 betaald. Reuzen, waarvan de hoedanigheid veel te wenschen overlaat, brachten voor de mooiste ƒ7 9 op, an dere 3 ƒ6. Voor lichte werd 1.50 be taald. Met de andijvie wil het ook nog niet vlotten, zoodat er 60—70 cent per 100 struik wordt besteed. De aanvoer van roode kool werd iets be ter. maar bleef nog gering. Voor kool boven 2 K.g. werd 1.— 1.70 besteed al naar de kwaliteit, een en kel partijtje bracht nog wel eens een paar dubbeltjes méér op. De meest gezochte klei ne kool werd verkocht voor 1.50 2 50, bij uitzondering voor 3.— tot 3.20. Bijna alles was voor het binnenland bestemd. Voor gele kol, waarvan de aanvoer iets vermeerderde, werden nog maar altijd on bevredigende prijzen betaaald. De mooiste par.ijtjes kool, ongeveer 3 pond, brachten 2.40 2.60 op, mindere kwaliteit ech ter 1.80 2.20. Groote kool werd voor 1.101.70 verkocht. Van beteekenis is de aanvoer van witte kool, bestemd voor zuurkool. De prijs ervan werd iets minder slecht. De mooiste partij en werden voor 1. 1.30 verkocht overigens werd er 1.60 tot 1.— voor be taald. De prijs van Deensche witte, die ook gedeeltelijk voor zuurkool wordt gebruikt blijft laag, n.1. 1.20 1.60. Uien kwamen er deze week weer heel wat aan de veilingen. Een groot kwantum be hoort echter tot de drielingen en de nep die zeer lage prijzen bedingen. Ze brengen nauwelijks het arbeidsloon op, n.1 0 90 tot 1.30 voor nep en 0.50 - 1.10 voor drielingen gewone uien 2.10 2 50 grove 2.30 2.70. De aanvoer van slaboonen vermindert sterk en de kwaliteit ervan is- zeer uiteenloopend Prima kwaliteit bracht 12 17 0n overigens 3. 8. Druiven waren weer goedkoop, voo Ali- cante werd 18 - 20 betaald, voor Fran- kenthalers 17 24 OUDE N1EDORP. Naar wij vernemen, is door den heer C. u r' burgemeester dezer gemeente, van den heer C. Jerbeek een perceel bouw land aangekocht, ter grootte van pl.m. 76 Are, gelegen aan de Weel in deze gemeente. Konijnen gestolen. eenige dagen geleden werden bij een inwoner dezer gemeente twee konijnen ont- Aan één kant is 't maar goed, dat de Londen—Melbourne-race, voor wat betreft de eerste binnenkomenden, niet nóg ianeer duurde. Want werkelijk, als dat b.v..nog een week zoo moest voortgaan, dan zou de re dactie met een zenuwoverspanning naar hui," worden getransporteerd. Het leek zoo'n 0j iedereen ze (de „Uiver'!) zag vliegen. De koorts sinds gisteren aanmerkelijk in hevi» heid toegenomen en jong en oud scheen t*L vangen te zijn door de vliegziekte. Het begon gisteravond vroeg al. Het be. richt, dat Scott met motorpech in Port Dar win zat, deed de hoop op een Hollandschè zege herleven en het is misschien niet en? sportief, maar we hadden 't toch allemaal wel prettig gevonden, als de „Uiver" hier- door aan den kop zou komen. Maar het heeft niet zou mogen zijn. in razend tempo werd Scott's machine gerepa. reerd en daar ging het naar de eind. streep. Dit was eigenlijk het eenig belangrijke wat we in den loop van gisteravond kond<«iJ publiceeren. Maar toch bleek 't voldoende te zijn, om eenige honderden op de Voordam bijeen te houden, zich verdringend en hevig gesticuleerend, als er weer een bulletin bij geolakt werd. Met de stipte regelmaat van een klok ver- slond de „Uiver"-propeller zijn kilometertjes Het was precies op den kop af uit te rekenen Zoo laat daar en dan over zooveel tijd weet' het volgende landingsterrein- Onafgebroken ratelde onze telefoons eti het scheen wel of niemand naar bed wilde voor en aleer de „Uiver" Australië onder zich had. Zoo ging de nacht in Nauwelijks echter was het ochtendgloren aangebroken en had de nieuwe dag zijn in. trede gedaan, of de ziekte werd weer van zeer ernstigen aard. Alle patiënten verlang- den van den krantendokter te weten, hoe lang de crisis nog zou duren. Even een inzinking Scott als eerste! Meneer, hoever zit no. 3 van de „Uiver" af? Is d'r nog kans op een tweede prijs? Weet u 't wel zeker, dat Scott geland is te Melbourne? Ja, meneer, kalm aan, kalm aan, we zullen zorgen, dat de Uiver no. 2 wordt. En zoo ging dat maar den geheelen dag door. De stalen zenuwen moesten 't wel be geven. Buiten eischte de Uiver-dronken- menigte nieuws. Nieuws en nog eens nieuws. Maar niet zoodra hadden we de hongerige massa iets te „eten" gegeve, of wederom weerklonk: „Is-tie d'r nou nog niet"? Voor de etalages van Vroom en Drees- mann en Kofa hetzelfde tooneel. Het was, of iedereen wachtte wanneer de een of andere oorlog zou uitbreken. Tenslotte brak de „oorlog" uit. En dat was maar goed ook, want de spanning was onhoudbaar geworden. vreemd, hetwelk door hem bij de politie werd aangegeven. Heden mocht het aan de politie gelukken de daderes op te sporen. Het bleek de echtgenoote van „den besto lene" te zijn die de konijnen, zonder to- man hiervan kennis te geven, heeft verbekt De vrouw schijnt niet vervolgbaar te z%, in verband met het daaromtrent in het wek boek van strafrecht bepaalde. (Ongecorrigeerd.) COMMISSARIS VAN POLITIE VAN ALLE RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN. De Almelosche rechtbank heeft heden de commissaris van poli tie te Hengelo J. C. D. tegen wien een gevangenisstraf van drie maanden was geëischt wegens valschheid in geschrifte en oplichting, van alle rechts vervolging ontslagen. - SLEUTELBEEN GEBROKEN. Hedenmorgen om 10.20 uur is op den Kennemerstraatweg alhier de 14-jarige B. A. H. A. pardoes tegen een luxe auto van N. T. uit Amsterdam opgereden doordat hij plotseling wilde oversteken naar de Coman- straat. Met een gebroken sleutelbeen moest de knaap naar het Centraal ziekenhuis ver voerd worden. FIETS GEKRAAKT. Oorzaak: enthousiasme Melbourne- race. Onder de talloos vele enthousiaste stadge* nooten, die zich heden verdrongen op den Voordam om onze berichten te lezen, bevon den zich natuurlijk ook fietsrijders, die zich grootendeels wijselijk wat achteraf hielden, om te voorkomen dat zij met hun karretjes al te zeer in het gedrang zouden geraken. On' danks deze voorzorgsmaatregel werd bet rijwiel van een jongen uit Heiloo, zekeren K., toch nog aangereden door een ongeveer 16-jarigen iongen, zekeren T., van hier, die kwam aanstormen en in zijn haast den gr°eP jeugdige belangstellenden niet opmerkte, die op het Waagplein stond vergaderd, otnd zelfs de brug al heelemaal vol stond. Dé fiets van K. werd door de botsing nog al wat beschadigd: het achterwiel was zo danig verbogen, dat het karretje gedrag mo^st worden. AUTO-ONGEVAL. Vannacht half een reed op den van den Kruisweg te Oudkarspel e personenauto, bestuurd door den h F. uit Enkhuizen, dermate tegen benzinepomp op, dat de pomp hij a grond afknapte en ver in een tuin w geslingerd. UnAiad Ofschoon de auto zwaar bescnan moest worden weggesleept, kwamen

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2