drein drentel en piet Kostelooze proef QemectUecadett and= en Jmih&oim O&Umenlatid zijpe. wieringerwaard. koedijk. bergen. met Kruschen Salts uitgeest. heiloo. wieringerwaard. CRITIEK OP P. T. T-BEDRIJF. Wat de Tweede Kamer er van zegt. in aanmerking komen, in de eerste weck van November zonder tusschenkomst van de vei lingen, door de Ned. regeering rechtstreeks te laten overnemen. Tevens werd besloten, te verzoeken, na 15 November a.s. te willen overgaan tot het in- wT" vfn welke bij de verschil lende veilingen liggen opgeslagen. Het aantal werkloozen in deze ge meente bedraagt thans ongeveer 60 min der dan een jaar geleden. De oorzaak van dit verblijdend verschijnsel is dat de landbouwers en veehouders alhier meer werk laten verrichten dan het vo- ri?.''v?r' t®rwijl bovendien een aantal arbeiders is tewerkgesteld bij het Hoog heemraadschap Noordhollands Noor derkwartier. De heer M. Roozing te Stolpen heeft zijn benoeming tot lid van den Raad de zer gemeente (vacature-C. Smit) niet aangenomen. Opvolger is de heer W. Eriks te 'tZand. Uitgaande van de Besturen van de Zijper- en Wieringerwaarder Land- en Tuinbouwbond werd Zaterdagavond in de zaal van den heer P. Schenk een openbare vergadering gehouden, waar als spreker optrad de heer Plooijer van Zaandam namens het Nederl. Verbond van Vakvereenigingen. De heer Goosens als voorzitter opende met een woord van welkom, in 't bijzonder tot den heer Plooijer en de Arbeiders Zangvereeni- ging W. A. Z., die ter afwisseling enkele nummers ten gehoore zou brengen. De heer Plooijer hierna het woord verkrijgende, begon te vertellen dat hij op verzoek hier was gekomen om het plan van actie toe te lichten. Het werke- lcozenvraagstuk is tegenwoordig een der meest ernstige zaken. Kalm en bezadigd heeft spreker gesproken over werkeloo- zenkassen, verzekering, enz. enz. Ten le hoe in 1914 een Nationaal Steuncomité werd opgericht. In 1917 werd dit op be tere basis geschoeid. Na 1922 bleken de kassen niet meer voldoende en hebben we gekregen naast de werkeloozenkas- sen ook crisissteunuitkeeringen. Later bleek dat ook de regeering niet kon volhouden. Een commissie Weiter werd ingesteld, waartegen het vakver bond een actie heeft ingesteld en met succes aan den boerenstand wordt 200 millioen aan steun uitgekeerd, dat is 8 maal zoo groot als aan de werkeloozen wordt betaald. De 75 millioen van ver leden jaar moest nu tot 46 terug ge bracht worden. Naar evenredigheid van de lage loo- nen blijven de huishuren veel te hoog. Nadat spreker nog breedvoering het werk van het Vakverbond heeft ingezet, deelde hij mede dat op een gehouden congres te Utrecht 19 punten werden behandeld. Hiervan heeft het Verbond 6 punten overgenomen, n.1.: 1. verhooging van de thans algemeen te laag geachte steunnormen; 2. verhooging der percentage's, in het bijzonder voor de arbeiders met lage loonen en groote gezinnen; 3. verstrekking van een toeslag op de uitkeeringen gedurende de winter maanden; 4. verstrekking op ruimere schaal van kleeding aan de werkeloozen; 5. ruimere beschikbaarstelling van goedkoope boter en aardappelen; 6. hulp aan de jeugdige werkeloozen door arbeid of steun. Dit laatste vooral is een zeer belang rijk punt. In de steden loopen duizenden jonge menschen met diverse diploma's troosteloos langs den weg. De bedoeling is dat voor deze actie krachtig gewerkt zal worden. Getracht zal worden een meerderheid in de Ka mer te krijgen. Door de aanbieding van een petitionnement aan de Regeering wordt gehoopt op succes. Bovendien adressen aan de Gemeenteraden met verzoek om adhaesie te betuigen. Laat allen die hier tegenwoordig zijn mee werken, opdat het petitionnement door duizenden wordt geteekend. Spreker eindigde met de woorden: Nimmer verzagen, steeds voorwaarts voor een goede werkeloozenverzekering. Tot slot nog een drietal zangnummers, waarvoor een welverdiend applaus. De heer Goosens bedankte den spre ker en de Zangvereeniging en hoopte dat de actie goed zal slagen. Met de mededeeling dat 7 Nov. de film Cavalcade zal worden vertoond, werd deze bijeenkomst gesloten. Door den kring Alkmaar van den N. S. B. werd Vrijdag te Koedijk in het lo kaal van den heer Jb. Groot,onder leiding van den heer Scholten uit Alk maar een vergadering gehouden, waarin als spr. optrad de heer Kreukniet, die in zijn rede de bestaande toestanden aan critiek onderwierp en betoogde, dat de N. S. B. daarin door de juiste menschen op de juiste plaats te brengen verande ring wil brengen. Aan het slot werden eenige schriftelijk gestelde vragen be antwoord. Bezoek commissaris der koningin. Maandagmiddag bracht de commissaris der koningin in deze provincie, die vergezeld was van den heer mr. dr. F. S. Witteveen, administrateur, chef ter provinciale griffie, zijn vierjaarlijksche officieele bezoek aan de gemeente. De commissaris werd ten raad- huize door het voltallig dagelijksch bestuur ontvangen, terwijl ook een paar raadsleden aanwezig waren. Nadat de heeren zich eenigen tijd met el kaar hadden onderhouden en de heer Witte veen, geleid door den secretaris, de secretarie had bezocht en daarbij Van verschillende zaken kennis had genomen, werd een bezoek gebracht aan de nieuwe openbare lagere 3ij elke flacon Kruschen Salts a ƒ1.60 wordt nu voor een bepaalde tijd een gratis proefflacon verpakt. Maak nu van dit mooie aanbod gebruik om eens zelf de werking van Kruschen Salts te on- dervinden. Kruschen Salts zuivert Uw bloed. Voor rheumatiek, jicht en ischias bestaat er geen beter, eenvoudiger en doeltreffender middel. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in buitenlandsche verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Hol- landsche verpakking met de naam van N.V. Rowntree Handels Maatschappij op verpakking en etiket van de flacon ee- drukt. school aan de Spaanschepad, waarbij de ar chitect van dit gebouw, de heer Roggeveen en het hoofd dier school, de heer Beets te genwoordig waren. De heer N. Mors alhier heeft bedankt als penningmeester van de R. K. Kies- vereeniging en is als opvolger in het bestuur gekozen de heer W. van der Stok. De Jubileum-uitvoering Falkland van Zondagavond in „De Rustende Jager'L Is nog voor half 8, doch geen plaats is on bezet. Stoelen worden aangebracht en in de paden neergezet. En als de heer J. Witte- bcrns zal openen, is het tjokvol. Men begon op tijd en dat zou wel noodig zijn want er zouden velen „Falkland" wat hebben te zeggen. De voorzitter gaf een resumé van de wordingsgeschiedenis van „Falkland", zooals Zaterdagavond in de Alkm. Courant is beschreven. Men wilde soeialisbsche kunst, zei spr., Heijermans, onzen grooten voorganger, uitbeelden. Zijn naam in eere houden. Wij hebben aan de vrienden van „Falkland" niet te zeggen wat Heijermans voor de arbeiders, doch ook voor den verdrukten middenstand wenschte te zijn. Ook voor den middenstand, wat wei bleek uit zijn in 1908 geschreven „De Op gaande Zon". En daarom doet het onaan genaam aan, dat men in de groote pers kon lezen dat, als H. nog leefde, hij andere stuk ken zou schrijven. Spr. ontkende dat ten stel ligste. Ook aan de vrienden van den Bond van Staatspensionneering had Heijermans wat te zeggen in zijn „Bloeimaand". Heijer mans sterfdag, nu 10 jaar geleden, zal overal herdacht worden. Spr. wist niet of ook hier gelegenheid zal zijn, maar nu reeds verzocht hij om allen op te staan en den helaas te vroeg ontslapen auteur te geden ken. Daarna gaf spr. een overzicht van de in de tien jdar opgevoerde stukken, welk aantal niet minder dan 134 was. De pen ningmeester ontving en gaf uit resp. 16.432 en 16.378. Spr. deed ten slotte een beroep op allen die socialistisch voelen en denken. Wij zijn de eenige vereeniging in Nederland die socialistische is, zei spr. Hij riep aller steun in voor „Falkland", opdat Rossenbacker en de zijnen nog vele jaren hun kunst kunnen geven, Spr. bracht hartelijken dank aan zoovelen die reeds steunden en vooral aan de familie van Foreest die tweemaal kosteloos gelegen heid gaf om op het mooie landgoed een openluchtuitvoering te geven. Spr. was den correspondent van de Alkm. Crt. erkentelijk voor de objectieve verslagen. Daarna was gelegenheid tot feliciteeren. Eerste spr. was de heer P. Oreeuw namens de S.D.A.P. Hij bood een bedrag onder cou vert aan, met de bedoeling daarvoor kunst bloemen te koopen. De oud-voorzitter, de heer W. van de Vall, werd met een spontaan applaus be groet. Hij kwam met leegc handen, maar een warm hart voor „Falkland". Hij zag wat er in „Falkland" gebeurd was als een film langs zich heen gaan. De voorzitter van de VARA feliciteerde de jubileerende vereeniging en zou in ern stige overweging nemen om hun optreden voor de VARA te bewerkstelligen. (Ap plaus). Jan ter Buurkes bood namens de afd. van de VARA, afd. Heiloo, gelukwenschen en bloemen aan. De heer van Diepen begreep terecht dat men kort moet wezen. Namens V V.V. bood spr. gelukwenschen en bloemen aan. Het Alkm. Tooneel, waarvan Rossen backer 9 jaar regisseur was, bood onder een hartelijk woord bloemen aan. De heer Kostelijk deed zulks namens den Bond van Staatspensionneering, dank brengende voor de steeds betoonde medewerking en de heer Bruul complimenteerde namens „Eens gezindheid", daarbij herinnerende aan den strijd dien „Falkland" gestreden had. Naast Rossenbacker meende spr. dat Toon de Gier en zijn vrouw een bijzonder compliment ver dienen. Bloemen werden aangeboden van de zusterver. ,,'t Ontluikende Roosje", alhier en door „Nieuw Leven" te Akersloot. Mej Elzer bood namens de soc.-dem. vrouwen club bloemen aan, vergezeld van een harte lijk woord. De heer Bonsema te Alkmaar bood na mens de moderne arbeidersbeweging bloe men aan, zooals ook de soc.-dem. vrouwen club afd. Alkmaar deed. Een onbekende, die zeer'veel van „Falkland" hield, zond een kostbaar bloemstuk. Bloemen werden ook gezonden door de zangvereeniging „Harmo nie" alhier, den bond van Overheidsperso neel te Alkmaar, den heer Nap (eigenaar van de Rustende Jager), den heer Borjeson namens „DOVES", den grimeur Jac Groot- huyzen, den bond van Transportarbeiders te Alkmaar, den Alkm. Bestuurdersbond de moderne arbeidersbeweging en V. V. V. te Castricum-Bakkum. Bovendien werden nog namens onbekenden bloemen aangedragen en vele schriftelijke gelukwenschen. En bij al die felicitaties werd de regisseur Rossen backer niet vergeten, evenmin als de wer kende leden. Was het wonder dat de voorzitter bij zoo veel blijken van sympathie onder den indruk kwam? Hij dankt allen en het was over 9 uur toen het spel kon beginnen. We komen daarop nader terug. Zaterdagmiddag vergaderde de raad onder leiding van wethouder A. D. Sleutel. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter opende de vergadering met den wensch, dat de burgemeester, die op 't oogenblik in zooverre is hersteld, dat hij 't ziekenhuis heeft kunnen verlaten en spoedig zijn functie weer zal kunnen waarnemen. Naar aanleiding van de notulen werd mee gedeeld, dat met den stationschef gesproken was over de verplaatsing van ledige wagens, welke voor het uitzicht belemmerend waren en dat deze beloofd had zijn best te zullen doen ter verbetering. Opgemerkt werd, dat nu toch al weer gedurende een paar weken een wagen ter plaatse stond. Ingekomen waren twee mededeelingen van den commissaris der koningin, dat het ziekte verlof voor den burgemeester was verlengd van 18 Sept. tot 18 Oct. en daarna nog tot 18 November. Verder was ingekomen een verslag van de vergadering van den Vleeschkeuringsdienst, alsmede de begrooting. Naar aanleiding van de begrooting deelde de voorzitter mede, dat indien de keurloonen niet werden verhoogd, de gemeente 42 cent per inwoner zou moeten betalen. Indien de keurloonen wel- verhoogd werden, zou het 27 cent per inwoner worden. Op de begroo ting was men er tussch-.n door gegaan en was op 35 cent gerekend. Van het onderwijzend personeel was een verzoek ingekomen om subsidie, licht en een verwarmd lokaal tot het doen houden van een cursus voor de schoolvrije jeugd. Ge vraagd werd gedurende 5 maanden 5 uur per week a 1.50, totaal 180. B. en W. waren niet tegen het verzoek, doch wanneer het getal (thans tien) kleiner werd, wordt het anders. De heer Visser zou het voorloopig willen toestaan op proef per week a \50 per week. Wanneer het aantal vermindert, zou hii willen stop zetten. Dit voorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Van den bestuurdersbond was een verzoek ingekomen om aan de werkloozen in den a.s. winter brandstoffentoeslag te verstrekken. B. en W. stelden voor, om het aan te houden tot de behandeling der begrooting. Na eenige bespreking werd aldus be sloten met 6 tegen 1 stem. De heer Goosens zeide er in principe tegen te zijn. Van de heeren dr. de Vries en S. Sieswerda was het verzoek ingekomen tot invoering van het leervak „zwemmen" op de o. 1. school. De voorzitter zeide, dat B. en W. niet tegen zwemmen zijn. Hier is echter geen ge legenheid en laat de begrooting lang niet toe, er kosten voor te maken. Wanneer adres santen 't zelf willen bekostigen, is het wat anders. Moest het onder schooltijd gebeuren, dan zou het ten koste van het onderwijs gaan en dat zouden B. en W. beslist niet goed vinden. Na eenige discussie werd op voorstel van den heer Blaauboer besloten, heelemaal af wijzend op het adres te beschikken. Voorts was ingekomen een adres van dr. Lubinski, die namens de stichting „Joodsche arbeid" vroeg gebruik te mogen maken van het gymnastieklokaal des Donderdagsavonds en van het sportterrein op Zaterdagmorgen. De voorzitter deelde mede, dat B en W er niet tegen zijn om het terrein af te staan tegen door den raad vast te stellen vergoe ding. De heei Sybrands geiooft, dat, wanneer in deze natte periode des Zaterdags geoefend wordt het voor de voetballers moeilijk zal zijn om dan des Zondags te voetballen Bovendien is er in de Wieringermeer ruimte in overvloed om zich te oefenen. De heer Goosens zou het wiilen toestaan, gedurende het tijdvak MeiNovember. Nadat de heer Blaauboer nog had opge merkt, het met Sybrands eens te zijn, werd goedgevonden het adres ter verdere afhande ling in handen te stelien van B. en W. Hierna werd op hun verzoek aan de heeren G. Sloots en H. Delver gedeeltelijke onthef fing verleend in de hondenbelasting, n.1. voor het 2e halfjaar van de le in de 2e klasse ge plaatst. en aan mej. wed. P. Zwaag voor 't 2e halfjaar geheele ontheffing toegestaan, omdat haar hond in April reeds was ge storven. Het volgende punt verruiming Zondags verkoop was spoedig afgehandeld. De bode was met een lijst rondgeweest en alle, die er voor in aanmerking kwamen, hadden geteekend vóór verruiming. Hiervan zal mededeeling worden gedaan aan den minister. Het laatste punt der agenda was: bespre king werkverschaffing. De voorzitter zeide, dat van het polderbestuur een aanvraag was ingekomen om subsidie voor het uitdiepen van de Barsingerwegsloot in werkverschaf fing. Mocht dit werk te veel kosten dan zijn er nog wel andere slooten. Het leek den heer P. Visser toe, dat polder en gemeente contact moeten zoeken met el kander, opdat zoo noodig spoedig begonnen kan worden. De voorzitter zeide, dat ook al eens ge sproken is over productief werk bij particu lieren, gesteund door bijdragen van de ge.- meente. Men is everwei bevreesd, dat dit niet toegepast zal worden. De heer Visser zou zich alleen willen be palen tot sloot werk en voor die boeren, waar van B. en W. denken, dat het noodig. Een desbetreffend verzoek zal aan 'en minister v/orden gedaan. Na rondvraag volgde sluiting. LANGENDIJK. Moeilijkheden met den export naar Frankrijk. De commissie voor den uitvoer van ver- sche groenten naar Frankrijk heeft bekend gemaakt, dat 't Fransche invoerverbod voor versche groenten uit ons land is opgeheven gedurende den tijd van 15 Oct. 1934 tot 15 Maart 1935. De opheffing van dit invoerverbod is een gevolg van die van het door Nederland uit gevaardigde verbod van invoer van Fran sche groenten tijdens genoemd tijdvak, daar in die maanden geen gevaar bestaat, dat met den invoer van Fransche groenten de colora- da-kever kan binnendringen, wegens welk gevaar in andere maanden het Nederland- sche verbod was ingevoerd. Het vrijkomen van den export naar Frank rijk zal jammer genoeg niet dat profijt kun nen opleveren, dat er onder gewone omstan digheden van te trekken zou zijn. Verschil lende factoren zijn daarvoor een beletsel. In de eerste plaats is de invoer van versche groenten in Frankrijk aan contingenten ge bonden, wat door Nederland ten aanzien van den invoer uit Frankrijk niet is geschied. Overigens is het aan Nederland toegeken de contingent witte kool voor het vierde kwartaal van 1934 op 70 spoorwagens ge steld. Op zich zelf is dit al geen belangrijk kwantum, doch de mogelijkheid van uitvoer is hierbij bovendien bijna uitgesloten, door dien Frankrijk een invoerrecht heft op deze groenten van 500 gulden per spoorwagen (10.000 K.G.), d.i. ongeveer het dubbele van den gewonen prijs tan sluitkool. De kans, om kobl uit te voeren is daardoor illusoir te meer nog, als men bedenkt, dat vracht en ander kosten bovendien nog in rekening moe ten worden gebracht. Men deelt ons mee, dat van de zijde der veilingsorganisaties bij den minister van economische zaken reeds stappen zijn ge daan, om te verkrijgen, dat invloed zal wor den aangewend, om gunstiger voorwaarden van invoer in Frankrijk te verkrijgen. TEGEN VEITAFSLACHTING. Publicatie adviesgronden gevraagd. Namens het bestuur van de Ned. Ver. v. Veeweiders en -Mesters is gisteren het vol gende telegram verzonden aan den minister van Ec. Zaken: „Volgens persberichten zou de Veehoude rij-centrale geadviseerd hebben tot een nieu we afslachting van rundvee. Het bestuur der Ned. Ver. van Veeweiders en -Mesters, acht een nieuwe afslachting een nationale ramp, reden waarom het Uwe Exc. verzoekt aan ondergeteekende de motieven te willen mede- deelen, waarop de Veehouderijcentrale haar advies fundeert. Wij achten het een natio naal belang, dat deze duistere en onbekende motieven gepubliceerd worden, opdat ze openlijk bestreden kunnen worden. Publicatie dezer motieven kan allerminst schaden, daar verschillende adviseurs der Veehoudercentrale reeds maanden lang uit speculatie groote quanta jong vee hebben opgekocht tegen afbraakprijzen, welke blijk baar na drachtig te zijn gemaakt ter aanbie ding voor afslachting zullen dienen. Zijn de motieven der afslachting zoo belangrijk, dat hieraan het bestaan der Veeweiders en -mesters, welke de rundvleeschvoorziening voor het geheele land verzorgen, moet wor den opgeofferd? Reeds door de vorige af slachting zijn zij hiervan de dupe gewor den". Verschenen is het voorloopig verslag der Tweede Kamer over de begrooting van het Staatsbedrijf der P. T. T. over het dienstjaar 1935. Vele leden spraken hun waardeering uit voor de leiding van het bedrijf, dat zich ook in dezen crisistijd zoo gezond ontwikkelt en commercieel zulke goede uitkomsten ople vert. Eenige leden zouden gaarne nader zien toegelicht, hoe men tot de verhoogde raming van de baten gekomen is. Kan er inderdaad gesproken worden van een verlevendiging van het verkeer? Enkele leden konden den lof, welke aan de leiding van het grondbedrijf werd toege zwaaid wegens het behalen van hooge wins ten, niet deelen. Sommige leden klaagden over de stief moederlijke verzorging van het platteland door het bedrijf der P. T. T. Sommige leden waarschuwden tegen een verdere inkrimping van het aantal bestel lingen. Eenige leden vreesden, dat de automatisee ring van het telefoonbedrijf, hoe nuttig zij overigens moge wezen, minder of zelfs in het geheel niet rendabel zal blijken, zoodra zij wordt uitgestrekt tot andere dan zeer dicht bevolkte gebieden. Gaarne zouden deze leden omtrent het werkplan inlichtingen ont vangen. Geklaagd werd over het feit, dat bij het leggen van kabels niet of onvoldoende con tact bestaat met de gemeenten, op welker ge bied deze werken plaats hebben. Verscheidene leden drongen opnieuw aan op verkorting van den arbeidsduur, in het bijzonder ter bestrijding van de werkloos heid. Van verschillende zijden werd geïnfor meerd naar den stand van werkzaamheden van de door den minister ingestelde commis sie voor het vraagstuk van den zenderbouw. Zoo mogelijk zou men ook gaarne 's minis ters meening dienaangaande vernemen. Enkele leden meenden, dat de zendtijd an ders behoorde te worden ingedeeld; een vroeg begin, evenals in Duitschland, bijv. om 6 uur 's morgens, met daarna een pauze achtten zij beter. Deze meening werd door andere leden bestreden. Gewezen werd op verschillende beslis singen, waaruit blijkt, dat de Radio-contro le-commissie al te achterdochtig is. Over het algemeen hadden andere leden waardee ring voor de wijze, waarop de commissie zich van haar moeilijke taak kwijt. Voor het volgen van een strakke gedragslijn bij het controlewerk hadden zij vooral in deze ver warde tijden waardeering. Radio en pers. Sommige leden vroegen de aandacht van den minister voor de verstoring, welke dreigt te ontstaan in de goede verhouding tusschen de radio-omroepvereeningen en de pers. Zij meenden, dat de radio net terrein der pers behoort te eerbiedigen en zich van bericht geving in den vollen omvang van het woord behoort te onthouden. Ook behooren naar de meening dezer leden de omroepvereenigin- gen de monopoliepositie, welke zij zelf en haar radiogidsen innemen op grond van de door de regeering verleende zendvergun ning, niet te gebruiken om op advertentie- gebied de pers concurrentie aan te doen. Het schijnt verder, dat na 1 Jan. de pers geen uitvoerige programma's meer zal mogen pu- bliceeren; ieder, die wil weten wat er te hoo- ren valt, zal zich dan een van de radiogid sen moeten aanschaffen. Op deze wijze wordt de monopoliepositie der radiogidsen nog versterkt. Gaarne zou men het oordeel van den minister hieromtrent vernemen. Zijn de geruchten juist, zoo werd ge vraagd, dat het bedrijf der P.T.T. de radio distributie zelf ter hand wil nemen en de ge meentelijke diensten op dit gebied* wenscht te annexeeren? FELLE BRAND IN DEN HAAG. Schade in lompenpakhuis. Gistermiddag omstreeks één uur werd brand ontdekt in het lompenpakhuis van de gebr. Platteel aan de Vinckesteynstraat 125 en 127 te Den Haag. Voorbijgangers zagen uit de eerste verdieping vlammen komen, waarna oogenblikkelijk de brandweer ge waarschuwd werd, die met twee motorspui ten ter plaatse verscheen. Vanuit de Noorder- beekdwarsstraat en de Vinckesteynstraat werd het vuur met vier stralen krachtig aan gepakt. In het licht ontbrandbare lompenma teriaal, dat op de eerste en tweede, verdieping ligt opgeslagen, vonden de vlammen gretig voedsel. Nadat de brandweer een half uur gespoten had, was men den brand meester. In het benedenperceel, waar eveneens lompen en metalen liggen opgeslagen werd veel wa- 227. In de warme woestijn echter bleken de banden niet tegen de hitte bestand en Piet was de eerste die pech had. Drein trok zich van de moeilijkheden van Piet niets aan. Hij reed gewoon door en zei: „Nou, jij komt zeker wel!" 228. Piet stond nog altijd te piekeren wat hij doen moest, toen er uit het palmboompje naast hem een slang kwam kruipen. „Hoera", riep Piet, „die slang komt precies op tijd." Gelukkig lag er net een stok bij de hand om de gevaarlijke slang mee dood tn maker»

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7