Aqmda Amstecdamsche fBeucs Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Zitting van Dinsdag 23 Oct. Woensdag 24 October. Donderdag 25 October. Vrijdarr 26 October. Wordt vervolgd. van Woensdag 24 October 1934. OPGAVE VAN NOORDHOLLANDSCH LANDBOUWCREDIET N. V floers van beden tet 9W, 71'/, 95 3474 te knoopen, om toch te erkennen, dat er evenzeer velen zijn, die hun geld nutti ger zouden kunnen besteden en verstan diger deden er een deel van naar de spaarbank te brengen, want deze instel ling helpt de menschen bij het econo misch gebruik van hun geld. Eertijds was zij de instelling, die het geld in ontvangst nam en waarvan men het niet dan onder bezwaarlijke om standigheden kon terug krijgen, doch het karakter der spaarbanken is in de laatste 20 jaren grondig gewijzigd. De meer moderne en beter toegeruste spaarbank is reeds sedert lange jaren tot het inzicht gekomen, dat haar doel: de bevordering van het sparen, niet be reikt wordt door geheel passief af te wachten tot de inleggers tot haar komen, doch integendeel door een actief optre den harerzijds, door de inleggers op ver schillende wijze tegemoet te komen en hun het sparen zooveel mogelijk te ver gemakkelijken. De middelen, welke naar het inzicht van vele spaarbankbesturen tot ver wezenlijking van dit doel leiden, zijn verschillend van aard, maar aan alle ligt ten grondslag het verlangen het pu bliek er toe te brengen van de spaatbank gebruik te maken, omdat de ondervin ding heeft geleerd, dat wie eenmaal den weg tot de spaarbank gevonden heeft, spoedig ook den weg tot sparen vindt. Hoe velen zijn er thans niet dankbaar, dat zij in vroegere, betere jaren iets op zij hebben gelegd* En ook hoe velen wenschen nu niet, dat zij zulks ook had den gedaan, teneinde gemakkelijker door moeilijker jaren heen te komen. Daarom is het werk der spaarbanken zoo zegenrijk, omdat zij gaan tot de menschen om hen er op te wijzen dat het nuttig is, ja, dat het hun plicht is, om te sparen, teneinde zich te wapenen tegen minder voorspoedige tijden. Zij doen dat op verschillende manieren en een daarvan is de Wereldsdpaardag Het is niet de bedoeling van dezen dag een rustdag te maken, noch om er een feestelijk karakter aan te geven. Inte gendeel, het is een dag, waarop een groote activiteit wordt ontplooid en waarop vele spaarbanken zelfs langer dan gewoonlijk voor het publiek ge opend zijn. Het is evenmin de bedoeling om op de-en dag het sparen op diepzinnige wijze te verheerlijken, maar deze dag is er voor bestemd om het sparen te maken tot een onmisbare levensbehoefte voor iedereen en voor elke gemeenschap. Het steeds groeiende succes dat den Wereld6paardag van jaar tot jaar heeft begeleid, i6 een bewijs voor haar vitali teit en groote nuttigheid. Het is niet zoozeer de bedoeling dat op dezen dag groote bedragen worden ingelegd, maar wel dat een groot aantal spaarders zich schaart bij het millioen inleggers, dat de spaarbanken, welke zijn aangesloten bij den Nederlandschen Spaarbankbond thans telt. Want wanneer de vraag gesteld wordt, waar men zijn spaargelden moet bren gen, dan moet het antwoord daarop zijn bij de spaarbanken, leden van den Ne derlandschen Spaarbankbond of bij de Rijkspostspaarbank. De Nederlandsche Spaarbankbond omvat thans 177 instel lingen, over het geheele land verspreid, welke in totaal een vierhonderd millioen gulden beheeren. Hij werd in 1907 te Rotterdam uit particulier initiatief ge boren. Men was tot het inzicht gekomen, dat meerdere samenwerking en uitwis seling van gedachten tusschen de ver schillende particuliere spaarbanken noodzakelijk werd, wilde men hier bij de ontwikkeling van het spaarwezen in andere landen niet ten achter blijven. Het spreekt toch vanzelf dat instellin gen als spaarbanken, met een zoo gelijk gericht doel, waarbij streven naar winst en concurrentiezucht ten eenenmale zijn uitgesloten, makkelijker dan welke an dere instelling ook met elkander voeling kunnen houden en met elkander kunnen nagaan, welke de weg is, die het bes,,e leidt naar het gemeenschappelijke doel: de bevordering van het sparen. Door de totstandkoming van den Nederlandschen Spaarbankbond werd dit alles zeer bevorderd en niet in het minst door de algemeene ledenvergade ringen, welke telken jare in verschillen de plaatsen van het land werden gehou den en waar steeds uitvoerig werd ge discussieerd over onderwerpen, welke voor het spaarwezen van eminent be lang waren. Het aantal Bondsleden breidt zich in den loop der jaren geregeld uit en ge leidelijk aan worden hier en daar ver beteringen aangebracht. Er ontbrak evenwel nog een orgaan, dat zich geheel en uitsluitend kon wij den aan de belangen der afzonderlijke spaarbanken en tevens ontstond er langzamerhand behoefte aan een behoor lijke accountantscontrole. Waar het beheer en de organisatie der spaarbanken in verreweg de meeste gevallen werden behartigd door be stuursleden, die daarvoor belangeloos hun vrijen tijd beschikbaar stelden, sprak het vanzelf, dat hier en daar nog al eens iets te verbeteren en moderni- seeren viel. Als dan in 1924 door den Nederland schen Spaarbankbond wordt opgericht het Nederlandsch Spaarbank-Bureau, dan ontstaat er een orgaan, dat meer geregeld contact heeft met de spaarban ken en dus in hooge mate bevorderlijk kan zijn voor het verbeteren van de administratie en voor het invoeren van nieuwe spaarvormen. Volgens art. 2 van het desbetreffend reglement is aan het Bureau opgedragen het uitoefenen van deskundig toezicht over en het geven van advies omtrent administratie, beheer en belegging aan de spaarbanken, leden van den Neder landschen Spaarbankbond. Het bestaat uit twee afdeelingen, t.w een afdeeling, welke te'ken jare bij de spaarbanken een accountantsonderzoek instelt. Tot voor kort werd nog alleen de balans gecontroleerd, doch thans wordt ook de verlies- en winstrekening in het onderzoek betrokken. Steeds meer gaan de spaarbanken er toe over om hun ad ministratie elk kwartaal te laten con- troleeren. Voorts worden door deze afdeeling talrijke adviezen gegeven over de administratie en het beheer der aangesloten spaarbanken. Het spreekt vanzelf, dat de aan deze afdeeling verbonden controleurs, die zooveel spaarbanken bezoeken, over een groote ervaring gaan beschikken. De tweede afdeeling van het Bureau, eerst van jongeren datum, is bestemd tot het geven van advies en het verlee- nen van bijstand inzake beleggingen. Door haar bemiddeling kon meermalen met voorkeursrecht worden ingeschre ven op publieke emissies, terwijl ook verschillende onderhandsche gemeente- leeningen door haar werden tot stand gebracht. In 1930 werd ook het Secretariaat van den Bond naar Amersfoort, waar het Bureau is gevestigd, overgebracht. Te voren hadden Bond en Bureau nog een afzonderlijk bestaan geleid. Het was zelfs mogelijk dat spaarbanken waren aangesloten bij den Bond en niet onder contróle stonden van het Bureau, doch in dat jaar is dit radicaal gewijzigd en sindsdien zijn alle Bondsspaarbanken onderworpen aan de jaarlijksche con- tröle. Bij het Secretariaat berust de alge meene leiding, onder toezicht van het Bestuur van den Bond. Het onderhoudt het contact met allerlei officiëele in stanties en met de regeeringsdeparte- menten Aan den Minister van Justitie worden geregeld adviezen uitgebracht over de statuten van vereenigingen en ven nootschappen, welke iets met het sparen hebben te maken en door den Minister van Binnenlandsche Zaken is bepaald, dat Bondsspaarbanken zijn vrijgesteld van de bepalingen der Geldschieterswet. Met voldoening kan hier worden ge constateerd, dat nog nimmer een spaar der ook maar iets is tekort gekomen bij een spaarbank, lid va", den Nederland schen Spaarbankbond. Dit lidmaatschap met de daaraan verbonden contröle waarborgt, dat, met terzijdestelling van elk persoonlijk winstbejag, de bevorde ring van het sparen eenig en uitsluitend doel is. Alle geldswaarden en geldswaar dige papieren worden den controleurs bij hun onderzoek getoond. De belegging der spaargelden wordt steeds met zorg gekozen en de gemaakte winst wordt be stemd tot versterking der reserves. Bedroevend is het daarom te ervaren, dat nog dikwijls mededeelingen in de pers verschijnen, waaruit blijkt, dat irt- stellingen, welke geheel ten onrechte den naam spaarbank hebben aangeno men, in moeilijkheden zijn geraakt en dat in die gevallen vaak groote bedragen van argelooze spaarders, op wier goed vertrouwen werd gespeculeerd, voorgoed verloren zijn. Het is daarom van groot belang dat iedereen, die sparen wil, zijn spaargelden dóór brengt, waar deze veilig worden bewaard. En hiervan kan hij zich over tuigd houden, wanneer hij ^ijn spaar penningen brengt bij een spaarbank, lid van den Nederlandschen Spaarbankbond. Want deze bond waakt voor de belangen der spaarders, in het besef, dat sparen de bron is van volkskracht. £ucMi\aact DE POSTVLUCrJTEN OP INDIE. A.s. Donderdagmorgen 25 October zal het K.L.M.-vliegtuig de „Ijsvogel" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. De bemanning van dit vliegtuig zal be staan uit de heeren: W. M. O. H. Beekman (lste besturder), T. M. J. Verhoeven (2de bestuurder), J. den Hartog (werktuigkundi ge) en H. C. Moulijn (radio-telegrafist). De post voor dit vliegtuig moet uiterlijk heden, Woensdagavond, te Amsterdam zijn. ECHTPAAR PICCARD OPGESTEGEN. Reuter verneemt uit Detroit, dat Jear Piccard, de broeder van professor Piccard, met zijn vrouw 's morgens 6 uur 58 minu ten, is opgestegen voor een vaart naar de stratosfeer. Reuter meldt uit Detroit: De stratosfeerballon van Piccard is 2 k m. ter Westen van Cadiz in Ohio geland. De bereikte hoogte is niet bekend. Een nader bericht uit Detroit houdt in, dat de opstijging van den statosfeer ballon „Ascension" op het Ford-vliegtuig in den staat Michigan werd bijgewoond door ze ker 40.000 toeschouwers. Henry Ford was ook aanwezig. De ballon steeg langzaam en v rdween weldra in de laaghangende wol ken. Jean Piccard heeft een korte golfzender meegenomen, zoodat men berichten van den luchtvaarder kan verwachten. (Recktsiakm DE STRAFPLEITER NIET PRESENT. De zaak van den 44-jarigen arbeider Iwan Corn. G. uit Anna-Paulowna, thans in hechtenis als verdacht van een ernstig zedenmisdrijf 249 strafr., werd door ongesteldheid van mr. Veltman te Den Helder, toegevoegd verdediger, uit gesteld tot 6 November. EEN SCHANDELIJKE DIERENVER- WAARLOOZING TE BEEMSTER. Een 25-jarige bedrijfsleider, Adr. Jac. van Spl., wonende te Velzen, die te Beemster een boerderij heeft, waarop eei. zetboer is geplaatst, stond terecht terzake het ergerlijke feit, dat hij een op die zetboerderij aanwezig paard het noodige voedsel en onderhoud had ont houden. Het rampzalige dier genoot slechts wat stroo en water als voedsel, 'n enkele maal eens wat hooi en v»®r" aardappelen. Toen ten slotte het dier als overcompleet naar Zaandam moest worden vervoerd, kon het nagenoeg met meer voort. Bedoelde bedrijfsleider, thans tereent staande, beweerde dat niet hij maar de bedrijfsboer M. Visser het dier, dat af- tandsch was en niet behoefde te werken, had „verzorgd". Bedoelde zetboer als getuige gehoord, verklaarde dat de verdachte geheel op de hoogte van den toestand van het dier was. Hij had den patroon eenige dagen vóór den martelgang van het verhonger de dier naar Zaandam gewaarschuwd dat het krachtvoer op was. Krachtvoer noemde V. onder meer aardappelen. Voor de politie had Visser verklaard, dat het paard inplaats van 3 prikken, slechts 1 prik per dag kreeg. Dit had Visser 3 weken te voren aan verdachte medegedeeld, wat verdachte ontkende. Vlak vóór het vervoer had Visser ge zegd, dat het voer opraakte. De president mr. Ledeboer merkte zeer terecht op, dat het een treurige ge schiedenis was, dat het totaal onmach tige paard de dupe werd van de weinige overeenstemming tusschen patroon en zetboer. De officier merkte op, dat het paard volgens den deskundige, reeds 3 weken lang gebrek had geleden. Het kwam mr. van der Feen de Lille voor, dat deze ge tuige bezig was zijn patroon te sparen en dat ging niet op. De officier verlang de dat de verklaring van den twijfelach- tigen getuige voor den rechter-commis- saris werd voorgelezen. Uit die verkla ring bleek, dat het paard opzettelijk werd verhongerd en onderweg naar Zaandam zakte het zwakke en verma gerde dier in elkaar. Getuige erkende dit nu ook en zeide lijzig: ik handelde heelemaal in op dracht van mijn patroon. De officier nam met de verklaring van den zetboer geen genoegen, vroeg schorsing van de zaak en opmaken van een proces verbaal met betrekking tot eventueelen meineed. De zetboer verklaarde daarop, dat hij zich hield aan zijn verklaring voor den rechter-commissaris. Als zijn patroon hem geen voedsel verstrekte, kon getuige dit het dier niet geven. Verdachte zei, dat naar zijn meening een paard, dat niet werkt, geen haver noodig had! Getuige Visser ging daarmee accoord. Dus dan geef je het maar stroo, zei de officier sarcastisch. De drie laatste dagen had het dier ook geen hooi gekregen. De boerenarbeider Cornelis v. d. Nes ver klaarde, dat het paard er slecht aan toe was. Het kreeg niet anders dan stroo en water, wat geen voldoende voeding was. Naar het idee was van Spr. aansprakelijk. Visser had zijn best gedaan, maar op die plaats was niets te halen, zeide getuige! Wat had zij in Visser's plaats gedaan? vroeg de president. Nou, zei getuige flegmatiek: Afwachten! „Dus moest in dien tijd het paard maar krepeeren, zei de president. Het vervoer van het paard naar Zaandam duurde uren, onderweg moest het dier af en toe worden overeind gesjord. Zetboer Visser had voorgesteld om het dier, dat'.jslappig" was met een auto te ver voeren. Verdachte ontkende dit. De getuige G. Butter, zetboer op een an dere boerderij te Zaandam, scheen nu over den toestand beter te voelen dan voor den rechter-commissaris. Toen had hij geconsta. teerd, dat het paard te weinig krachtvoer had verkregen. Het paard zag er nogal goed uit! vond hij op een vraag van den officier. Meent U dat in ernst? vroeg de officier. De dierenarts Kruiswijk te Zaandam, ge hoord als getuige-deskundige, verklaarde, dat het dier buitengewoon vermagerd was, doch niet ongezond. De toestand van het dier was veroorzaakt door onvoldoend onderhoud. Stroo is voor een paard onvoldoende, wel hooi! Het menu volgens recept van ver dachte 3/4 stroo. 1/4 hooi en 15 kop aard appelen, was naar de diagnose van de des kundige onvoldoenne. Wèl zou het goed zijn geweest, als hooi van voldoende kwaliteit in voldoende mate wordt gevoederd. Maar het is geen krachivoedsel, zoo als aard appelen. De officier gaf als zijn meening te kennen, dat het paard absoluut ondervoed was, rele veerde de lijdensgeschiedenis van de verhon gerde trekken, kwam tot de overtuiging, dat het telaste gelegde aan den verdachte, die zich van den domme hield en de verantwoor delijkheid schoof op zijn zetboer, als wettig en overtuigend bewezen kon worden geacht en requireerde ten slotte 3 maanden gevange nisstraf. DE MISLUKTE GOOCHELTOER. De 35-jarige te 's Hertogenbosch gebo ren en te Amsterdam wonende koopman Franciscus Hubertus Marinus D. had een mooie truc bedacht om aan geld te komen Hij was goed voorzien van Belgische 5- francstukken wel 10 in getal. Hij ging di- verse winkels binnen, kocht een kleinigheid, en gaf in betaling een 5-francsstuk dat veel op een rijksdaalder gelijkt in betaling en nam doodleuk, als het niet werd gemerkt, het wisselgeld in ontvangst. Ook in Alkmaar paste hij die truc toe, o.m in den winkel van bakker Schilder aan den Stationsweg en later in den winkel van de firma Kokkes maar hier kreeg hij pech, want mej. Willemsman. die mijnheer een doosje Haagsche Hopjes 0.25 had verkocht, k-eeg het verschil tijdig in de gaten, en ver zocht haar patroon, den heer J. Kuperis, 'n stevigen belastingambtenaar, om assistentie. Deze heer pakte den geldkunstenaar, die niet in t bezit bleek te zijn van een normaal Hollandsch geldstuk, bij de kladde en reken- kunri Tn V0'gens re£e'en der inrekenings- w,Yrrdachte: die „schrok", toen mej Willemsma feem attrapeerde, had het doosje Haagsche hopjes weer terug gegeven. Het bleek voor de rechtbank, dat de heer D. met tien 5-francsstukken uit België was gekomen. Mevrouw SchilderHaps, die den meneer met het 5-francsstuk in haar banketwinkel op Woensdag 27 Juli had bediend, had hein verkocht een pakje Indische chocolade. Hij vroeg Haagsche hopjes, doch die waren niet voorradig. Mevrouw Schilder kreeg ook het 5-francsstuk tijdig in de gaten en verzocht een meer gangbaar geldstuk. Dit had mijnheer echter niet en na eenige smoesjes verdween hij met bekwamen spoed. Nu kende hij me vrouw Schilder abso uut niet meer. De liefhebber van Haagsche hopjes bleek zoo ongeveer geheel van vermogensdelicten te hebben geleefd. Hij was 10 maal veroor deeld, soms tot 2 jaar ter zake diefstal en aanverwante afdwalingen. De officier, dit gebeurde in den winkel van den heer Kokkes, memoreerende, wees op de tegenspraak van verdachte met zich zelf en op het feit, dat hij ook elders deze truc met het vrijwel waardelooze 5 francs stuk had uitgehaald. Spr. achtte poging tot oplichting bewezen en requireerde 8 maan den gevangenisstraf met onmiddellijke ge vangenneming. Mr. Verdoorn, verdediger van verdachte, bestreed de dagvaardig,, die, „poging" ten laste legde. Men had hier te doen met een voltooia feit en dat had verdachte vrijwillig ongedaan gemaakt. Pleiter ging over het al gemeen heelemaal niet accoord met die dag vaarding en concludeerde tot slot van zijn geleerd en breed uitgesponnen betoog, reke ning te houden met het tegenwoordig streven van verdachte zich een eerlijke positie te verschaffen Hierop deed verdachte het nog eens dun netjes over. Hij werd stevig pauietisch en verzocht niet direct gevangen genomen te worden. De gevangeneming werd afgewezen, dus hij had in zoover zijn zin. En vrijgesproken wordt hij vermoedelijk ook. DE WIELRIJDSTER KREEG EEN HERSENSCHUDDING EN NOG MEER. Een 51-jarig vrachtrijder uit Spanbroek, de heer Albertus B., die op 26 Mei door Spanbroek en Hensbroek toerde met het doel vrachtjes te ontvangen, wat kenbaar werd gemaakt door adreskaarten voor de diverse ramen, had te Hensbroek op den Dorpsweg plotseling gestopt en was, zonder de voor geschreven voorzichtigheidsmaatregelen te nemen, achteruit gereden, waarbij hij in aan rijding kwam met een wielrijdster mej. S. Mantel, echtgenoote van Anton van Eg- mond, die een hersenschudding en eenige wonden in het gelaat bekwam. Als gevolg van deze onvoorzichtigheid stond de vrachtrijder heden terecht. Volgens B. reed juffrouw v. Egmond niet op het fiétspaadje dicht achter den auto. Wat mej. Stedelijk Museum i n g a n Breedstraat, eiken werkdag van 0 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, hoofdnum mer Bleete Bet (Ned. film van AmÏÏt damsch volksleven), met Aaf Bouber, l0hn Elsensohn, Jopie Koopmans, Fientje <fc u Mar e.a. (Oeprolongeerd). Toegang voor allé leeftijden. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer De vrouw die zich verkocht (rom.); hoofd rollen Talluhad Bankhead en Robert Monh gomery. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer Ann Vickers (real.); hoofdrollen Iren» Dunn en Walter Huston. Toegang boven lg jaar. A. B. T., half 8, hoofdnummer De heimzinnige S (sensatie). Toegang boven 14 jaar. 8 uur, dancing Harmonie, voordraf avond voor het Dept. Alkmaar der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen. 8.15 uur, De Unie, Sonaten-avond van Simon Zeegers en Joh. O. Kramer. 8 uur, 't Gulden Vlies, lezing Lode van Gent voor de Reisvereeniging. 7.30 uur, café Kaandorp aan de Zulder. vaart, prop.-bijeenkomst Landbouwmaat. schappij afd. Schermeer; spr, J. de La^ uit Ruinerwold. In A. B. T. vertooning film „Tien d&gta die de wereld deden wankelen" voor de V, V. S. U.spreker Oerard Vanter. 7.30 uur, café Kamsteeg te Stompe, toren, prop.-bijeenkomst Landbouwmaat. schappij afd. Schermeer; spr. de heer J. de Lange. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestconcert Praagsch Koor. van Egmond betrof, zij had 4 weken lang het bed moeten houden. Dr. Cohen had hrt vrouwtje aangetroffen op straat liggende en geconstateerd, dat zij een hersensschud- ding en eenige wonden op den wang had bekomen. De officier kon het „plotseling" stoppen niet bewijzen en liet dus dit gedeelte van de dagvaarding schieten. Bleef over het achter uit rijden, dat de officier evenmin voldoende bewezen achtte en dus werd vrijspraak gere- quireerd. (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1931 1934 1934 1934 A 1930 STAATSLEENINGEN. 4 NederL 4 4 Ned -Indië 4 5K Duitsthland idem met kettingverklaring BANK lNSi tLUNGEN. Amsterd. Bank Handel Mpij. Cert. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Handelsbank Rotterd. Bank i 1NDUSTR. OND. BINNENL Alg Kunstzijde Unie v. Berkels Patent Calvé Delit Cert. Nederl. bord ea. 40 afst. Philips Gloeit Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND BUITENL Am Smelting Anaconda a a a a Bethleb Steel a a a Cities Service a a S'eel comm. U. S. Leatber a t a CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie a Vorstenlanden Dito actions a °a MIJNBOUW. Alg. Exploi Mij. aai Botton a a a Rediang Lebong a a a PETROLEUM. Uordtsche Petr. a a Kon. Petr. Perlak Continent»' Oil Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber a a t Deli Bat. Rubber Hesaa Rubber a a a a Oostkust Serbadiadi a a a Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Koo. Ned. Stoomboot Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia t a a Oude Deli Senembah AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo iopeka Southern Railw. Cert Union Pacific SNoteerlng per 50. •hsdividend. fEiclaia. Vorige koers 1013/, 101% 10l6/;# 1005/:» 217, 225/IS 106'/, 37'/, 35'/, 64 86 337/8 231/4 "55/g 220 21-7/g 72 Vie 22 Vi» S «>7/s 17»/is J1/» 20% 3»/i» 157'/, 711/4 661/4 13'/, 6.00 133 57, 1651/4 1267, 1451%, 847/a 9% 37/s 607/a 2 4Vs 31V» 1457, 1221/4 130 32»/g 62'/, pl.m. 1.30 205/8 22 37i/, 35 631/4 33»/4.4 222 2101/,-J 72«/s-4 61-»/» I/1/4 IV» 201/4 37, 157 1337, 57, 165 145.1/8 65 9J.6/, 3»/» 91* 70 95 337, 60 2 1457, 1227, 130 617, pl.m. pl.m. 1.45 2.00 101% 106»/4 86 34 216 214-57, 72|-V, 1'»/» 156*.»/. 1657, 1441-5 144-'/, 9i/,-% 131 pl.fi. 2.15 215'A 1561A 1% PROLONGATIE Vorige koer» 1 pCt Heden 1 pCt. _.u WISSELKOERSEN AMSTERda"* New-York Londen Berlijn £*rÜ» - B ssel (Belga) Bazel Kopenhagen Stockholm a a Oslo Madrid Italië a a NIET OFFICIEEL aaaaaiees a a 1 a a a 1 I a a 1 t Vorige koers 1 47H 7 32-3 59 35-40 9 /3.i/, 34.45-9 46 10-5 32 60-80 37 60-i-O 16.60-80 2010-20 12.62'/,-7J Koers op heden 2 uur 1 471/4.7, 7 35-6 59.35-40 9 73.7, 34.46-50 43 12J-1'* 32 7J-90 i7 80-38.» 3670-90 20 10-20 U.02É-7 Va

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10