C m HONIG'5 BOUILLONBLOKJES tha ns 6 voor lOcfc, De heks van Winslea SCHOORL. NOORDSCHARWOUDE. ftobeer ze....en ook Gij zult zeggen: is onbetwistbaar da beste. PETTEN, HEERHUGOWAARD. ALKMAAR. XXXX)XXXXX 4 4 XXX(XXXXX4 xxxxx xxxx xxxx Deli Batavia Mij. 14% 146, 1433/4, 149'/,; Deli Mij. 122 1/4, 124%, 123 3/4; Amsterdam Rubber 91 3/4, 905/8, 91 1/4; Hessa Rubber 95, 99, 91 Kendeng Lemboe 135X, 139, 135 1/4; Vico 70%, 68Vi 69 1/4. 'JUóvmciaat 'ftitums Donderdagavond werd door leden en genoodigden van V. V. V. „Noord- Kennemerland" alhier het 25-jarig be staan dier vereeniging herdacht. In den voorzomer geschiedde deze herdenking reeds door een dagje voor de pers, en nu werd het feest voortgezet in intiemen kring, meer voor leden met hunne huisgenooten. De zaal van den heer Schuyt was goed bezet, toen de voorzitter, de heer Kielstra, de feestge- nooten toesprak. Speciaal richtte hij het woord tot den heer Fl. Schermer, die bij de oprichting als bestuurslid werd be noemd en thans van de eerst vijf be stuursleden nog alleen in leven is. Ook de tegenwoordige secretaris, de heer H. Selhorst Jr., werd gecomplimenteerd voor de goede wijze waarop hij al vele jaren zijn functie vervult al? stille doch nuttige kracht. Hierna verkreeg de heer Schermer het woord, die in een uitvoerige rede de bijzonderheden van de oprichting en de eerste levensjaren van de vereeniging aan de feestgenooten mededeelde. We vernamen daaruit, dat de vereeni ging in den beginne met vele moeilijk heden te kampen had. Niet alleen met de financiën, doeh ze had baan te bre ken door de oude conservatieve begrip pen, welke de vereeniging nu echter reeds lang te boven is, daar tegenwoor dig iedereen wel weet, dat het verkeer de kurk is waarop de gemeente drijft. Met de beste wenschen voor eendrach tige samenwerking in de toekomst met de zustervereeniging V. V. V. Groet Kamperduin, en met de beste wenschen voor de welvaart van ons dorp, eindig de spreker zijn betoog. Hierna complimenteerde de heer mr. J. P. Bosman uit Alkmaar de V. V. V., en wel in driehoofdige kwaliteit: ten eerste als voorzitter van V. V. V. „Alc- maria", ten tweede als bestuurslid van de rijwielvereeniging „Noord-Kenne- merland" en ten derde als secretaris van de federatie van V. V. V.'s Noord- Holland boven het Noordzeekanaal. De voorzitter dezer laatste vereeniging, de heer mr. Breebaart van Callantsoog, kwam wegens andere bezigheden veel later op het feest. Natuurlijk liet de voorzitter van V. V. V. zich niet onbe tuigd, en dankte den heer Bosman, als ook de schenkers van mooie bloemen en anderen die belang hadden getoond in het jubileeren. Alsnu kwamen de heeren Daan Pool en Tommy Bouman, goede bekenden in deze streek, aan het woord. Met hun nieuwe non-stop-revue: „Hoera, de Pop penkast" oogstten zij zeer veel bijval. Ernstige en humoristische passages wis selden elkander zonder tusschenpoozen af, en ruim anderhalf uur werden de aanwezigen bezig gehouden. De decors en de costumes waren zeer goed ver zorgd. Na een korte pauze gaf Daan Pool nog „Kees bij de Jubileumfeesten". In zijn uitstekend Westfriesch dialect was hij onverbeterlijk, en nu kwam het mo ment dat iedereen, maar dan ook ieder een, zelfs de grootste nurks, moest lachen, en niet eventjes ook, zoodat Daan moest zeggen: „Hou nou eris op, aars wordt 't vier uur vannacht eer ik 't end heb!" Na het afscheid van de artisten had de verloting van V. V. V. plaats, en hier na de dans met een tractatie. De avond is gezellig verloopen en het slot van de V. V. V. feesten is op mooië wijze gevierd. Huisverzorging. De vereeniging voor Huisverzorging aan den Langendijk vergaderde Donderdag avond in hotel Concordia alhier, onder pre sidium van mevr. Donner te Broek op Langendijk. De opkomst der leden was niet bijzonder groot. Uit het verslag bleek, dat de meisjes steeds werk hebben gehad. Behalve de over eengekomen vacantie van veertien dagen hebben de meisjes 'n week vrij gehad. De an dere tijd hebben zij steeds dienst gedaan. De hulp der vereeniging is steeds met dank baarheid aanvaard. De financieele resultaten der vereeniging zijn echter minder gunstig. Over het afgeloopen jaar heeft men een tekort van pl.m. 70. Dit tekort kan echter worden gedekt door de voordeelige saldo van verleden jaar. Een en ander geeft even wel zorg voor de toekomst. Er waren op het eind van het boekjaar ongeveer 500 leden, terwijl 34 gezinnen door de vereeniging zijn geholpen. De penningmeesteres mevr. Dijkhuizen te Zuidscharwoude bracht hierna het finan cieel verslag uit. Dit verslag liep van Mei tot Mei. Het beginsaldo was 190.54, de ont vangsten waren met inbegrip van dit begin saldo' 983.51, de uitgaven 858.25, zoo dat het saldo per 1 Mei 1934 125 26 be droeg. De achteruitgang is dus 75.28. Als bijzonderheid werd medegedeeld, dat aan contributie van verleden jaar 505.22 is ontvangen tegen dit jaar 413., zoodat men spoedig aan het einde van de middelen zijn. Het verslag werd daarna vastgesteld. Medegedeeld werd nog, dat de door de le den te betalen bijdrage in het loon bij even- tueele hulpverleening van 3 op 3.50 per week is gebracht, mede in verband met de toestand der kas. Er werd besproken, hoe men aan geld middelen moest komen. Nadat men tot het voeren van een leden actie had besloten volgde sluiting. Kermis. De kermis 1934 behoort weer tot het verleden. Er is, voornamelijk Dinsdag, veel bezoek geweest en er werd flink verteerd, zoodat er beste zaken gemaakt zijn. Geluk kig deden zich geen onregelmatigheden van beteekenis voor. Het was, mede door 't gunstige weer, een in alle opzichten geslaagd volksfeest. Samenkomst ter bespreking van de de zen winter te volgen gedragslijn vond Woensdagavond plaats in het raadhuis, on der voorzitterschap van Dr. Spierings, die in een kort woord den Edelachtb. heer Sut- man Meijer, burgemeester der gemeente wel kom heette, en dezen dankte, dat hij even als zijn voorganger het eere-voorzitterschap op zich had willen nemen. Spreker wees er op, wat zooal in de vier jaar van het be staan van het plaatselijk comité verricht was en knoopte hieraan de hoop vast, dat de omstandigheden spoedig zoo mochten wor den, dat de afdeeling ontbonden kon wor den. voor zij haar lustrum kon vieren. Uit het verslag der penningmeesteres, mevr. Trompv. d. Pal bleek dat over het afgeloopen boekjaar was ontvangen 1083.69, uitgegeven 823.49, zoodat het kassaldo 263.20 bedroeg, waaronder be grepen het batig saldo der verloting ad 209.22. De besprekingen om aan nieuwe middelen te komen, namen het grootste deel van den avond in beslag. Ten slotte werd besloten op nader te bepalen datum tot verkoop van speldjes over te gaan, terwijl voor de Kerst mis en Nieuwjaarsgave, weder evenals vo rige malen geschiedde een extra collecte langs de huizen, in de tweede helft van De cember zou plaats vinden. Een St. Nicolaasgave op de scholen werd moeilijk geacht aangezien aan meerdere scholen reeds dergelijke uitdee'.ingen aan de kinderen plaats vonden, waarvoor ook werd gecollecteerd. Na meerdere gevallen besproken te hebben sloot de voorzitter onder dank, nadat nog door den nieuwen eere-voorzitter was mede gedeeld, dat men, voor zoover het hem be trof, men steeds van de volle medewerking van het gemeentebestuur verzekerd kon zijn. %Mst etilüeUMchap DE NOBELPRIJS VOOR MEDICIJNEN. De drie Amerikaansche professoren, wien de Nobelprijs voor medische wetenschappen is uitgereikt zijn daartoe uitverkoren als be- luoning voor hun ontdekkingen op het ge bied van de therapie bij pernicieuze anaenne. INGEKOMEN PERSONEN. L de Boer, N.H., zonder beroep, en echt- genoote, geen, Rippingstraat 8, van Heeren veen. C. van Dijk, N.H., z.b., Stuartstraat 67, van Bergen (N.-H.) Sj. Huberts, N.H z.b., Bottemannestraat 62, van Marum. L. Jager, N.H., kellner, Langestraat 70, van Enschede. P. W. Brouwer, N.H., kantoor bediende, Leeghwaterstraat 17a, van Heiloo. C. Ketelaar, R.K., dienstbode, Schoolstraat 6, van Berkhout. S. S. H. Hora Adema, N.H., z.b., Kennemerstraatweg 175, van 's-Gravenhage. C. E. Molenaar, R.K., dienstbode, Verdronkenoord 123, van Hoorn. G. M. Gressmann, N.H., dienstbode, Cabel- jaustraat 4, van Ede. G. M. de Vries, G.K., naaister, Vondelstraat 5, van Hilversum. J. Bungener, N.H., opzichter Prov. Water staat, Friescheweg 1, van Noordscharwoude. J. I. du Burck, geen, leeraar M. O., en echtgenoote, G.K., en dochtertje, geen, Ly ceumstraat 65, van Zte.ikzee. B. Zwiers, N.H., z.b., Steynstraat 23, van 's-Gravenhage. O. M. Korteweg, R.K., z.b., Kruislaan 2, van Amsterdam. G. C. Keijzer, R.K., dienstbode, Egmonderstraat 12, van Limmen. - Chr. Stark, geen, dienstbode, Stationstraat 11, van Heiloo. W. Visser, O.C., dienst bode, Nieuwpoortslaan 99, van Egmond aan Zee. W. F. Katoen, N.H., z.b„ en echtge noote, geen, en dochter, N.H., Houtmanstraat 10, van 's-Gravenhage. W. den Adel. N.H., hulp in de huishouding, Emmastraat 89 van Bergen (N.-H.) - I. B. M. Walta, R.K., on derwijzeres, Tesselschadiestraat 14, van Fra- neker. T. A. H. Adema, D., z.b., Stations weg 44, van Amersfoort. B. van Houten, geen, z.b., en echtgenoote, N.FL, en kinderen geen, Limmerhoek 22, van Heiloo. MA Schipper, G.K., z.b., Langestraat 19, van Am sterdam. C. A. Komen, R.K., verzekerings agent, en echtgenoote, en kinderen, Snaar- manslaan 15, van Bergen (N.-H.) M. M. Colenbrander, E.L., huishoudster, Zegiis 58, van Amsterdam. C. J. M. T. Bottemanne, R.K., Snaarmanslaan 60, van 's-Gravenhage. M. J. Zuurbier, R.K., dienstbode, Westdijk 16, van Egmond-Binnen. J. A. A. Guthard, geen, Kruislaan 14, van Krommenie. J. Temming, R.K., melkrijder, Baansingel 45a, van Limmen (N.-H.) P. Peereboom, N.H., schipper, en echtgenoote en kinderen, geen, Tulpstraat 6, van Zaandam. N. de Boer, N.H., Stationsweg 42, van Hoogwoud. T. Kooy, N.H., z.b., Fnidsen 103, van Hoog woud. w. A. van Eijk, R.K., kapper, Payglop 23, van Wijk aan Zee en Duin. E. Dokter, N.H., kapster, Karnemelksbuurt 15, van Wonseradeel, Witmarsum. A. Visser, N.H., technisch ambtenaar, en echt genoote, en dochter, Westerweg 79, van Edam. J. Schuurman, N.IL. Blaeustraat 37, van Nieuwe-Nieddrp. J. P. Bouman, R.K., fabrieksarbeider, Keizerstraat 12, van Bergen (N.-H.) A. C. A. Biemans, R.K., zonder-beroep, Bergerweg 18, van OversChie. H. J. Kollis, N.H, melkcontroleur, Stations weg 48, van Berkhout. J. Gons, N.H., zonder beroep en echtg. en kinderen, Tulpstraat 12a, van Hoorn. S. A. Vlaar, R.K., dienstbode, van Everdin- genstraat 18, van Ursem. D. van Gu- lik, G.K., handelsreiziger, en echtg. en kinderen, Blaeustraat 27, van Heiloo. J. J. Schuiling, G.K., Inspecteur Verze kering Mij., Wilhelminalaan 12, van Hei loo. M. Hoogland, N.H., boerenknecht, Westdijk 6, van Heerhugowaard. G. J. van der Weide, geen, zonder beroep, en echtg., D.G., en kinderen, geen, Ly ceumstraat 63, van Wonseradeel. W. Huijbers, R.K., huishoudster, Laat 188, van Den Helder. H. Wolda, N.H., dienstbode, Doelenstraat 19, van Gaas- terland. M. Stougje, N.H., dienstbode, Karnemelksbuurt 13, van Nieuw-Hel- voet. G. H. Jupijn, N.H., kinderjuf frouw, Dijk 20, van Amsterdam. J. Kloet. N.H., bouwkundige, Dr. Schaep- manplein 1, van Haarlem. J. Kooij, geen, marktkoopman, en echtg. en kin deren, Et. Annastraat 4% van Amster- Jhizïiecu&ciek Onze Derde October-Opgave. Het Geheimschrit. De smokkelaarsmededeeling heeft ve len eenige prettige uren van ontspan ning gebracht en het pleit voor de speurzin van vele puzzelaars, dat zij de juiste ontcijfering wisten te vinden. Het bericht luidde Donderdag avond twaalf our zullen wij tien balen suiker brengen. De twee punten die voor deze puzzle werden toegekend, zijn zeer verdiend door velen verkregen. Onze Nieuwe Opgave. (No. 4 der Octo- ber-serie). De deeling der vieren. Een getal van tien cijfers wordt ge deeld door een getal van vier cijfers. De u'tkomst telt zes cijfers. Deeler en quotiënt bevatten samen geen twee gelijke cijfers. Alle cijfers 4 die in de deeling voorkomen zijn aangegeven. 4 XXX 4 4 4 XXX 4 XXX 4 XXXXX XXXXX XXXXX XX 4 XX XX 4 XX 0 Gevraagd wordt deze som volledig in te zenden. Oplossingen liefst zoo vroegtijdig mo gelijk, doch uiterlijk tot Vrijdag 2 Nov. 12 uur aan den Puzzle Redacteur van de Alkmaarsche Courant. dam. J. van Alten, G.K., zonder be roep, Corfstraat 61, van Zeist. H. G. H. van den Hoek, R.K., onderwijzeres, Spoorstraat 40, van Bussum. G. M. Tromp, R.K., religieuse, Oudegracht 204, van Bussum. M. E. Groot, R.K., dienstbode, Oudegracht 287, van Hoorn. F. J. J. Geraedts, R.K., leeraar R. K. Lyceum, en echtg. en kinderen, Lyceum straat 47, van Eindhoven. F. G. P. Na gel, R.K., leeraar R. K. Lyczum, Kanaal kade 48, van Groningen. H. Diehl, R.K., werkster, en zoontje, Oosterburg straat 8a, van Oudorp (N.-H.) G. Hof man, wed. van A. Michielen, N.H., zon der berop en kinderen, Brouwerstraat 16, van chermerhorn. B. C. Jongejan, geen, étaleur, Paardenmarkt 6a, van Almelo. A. R. Boon, geen, montetir, Uitenboschstraa* 77, van Texel. H. van Dijk, N H., dienstbode, Oudegracht 178, van Kampen. J. J. Zindel, N.H., kruideniersbediende, Oudegracht 2, van Amsterdam. W. J. Oudshoorn, echtg. van J. Jellema, N.H., zonder beroep, van Bergen (N.-H.) T. C. W. van H orn, R.K., winkaeljuffrouw, Langestraat 15, van Venlo. G. Pie, N.H., arbeider ran geerder N.H,, Stuartstraat 14, van Vel- sen. Th. Brijker, R.K., slager (o.), Breedstraat 23, van Bloemendaal. C. Tjalkens, N.H., kruideniersbediende, Fnidsen 103, van Uithoorn. M. Na- rold, N.H., handelsreiziger, v. d. Woude straat 50, avn Enkhuizen. H. A. Schouten, geen, kantoorbediende P.T.T., en echtgen. N.H., en kinderen, Nieuw poortslaan 149, van Noordwijk. J. Th. van Meerten, geen, zonder beroep, en echtg. en dochtertje, Zocherstraat 28, van Koedijk. J)xtmcu&eiek Aan de Dammers! In onze vorige rubriek gaven wij ter oplossing probleem 1355. Stand. Zw. 9 sch. op: 7, 8, 9, 10, 13, 19, 24, 29, 40. W. 10 sch. op: 21, 28, 31, 35, 37, 38, 41/44. O p 1 o s s i n 1. 43—39 1- 40 49 2 35—30 2. 49 47 (drie slaan) 3. 3025 3. 47 26 (drie slaan) 4 39—34 4. 26 30 (drie slaan) 5. 25: U Ui' de partij. Om voor bet bord in onderstaande positie de winst te zien is lang niet een voudig. mm IÜ1 W/ mft M ///JL1 w m. WM V//M MUi mn VM 2 ■S/M'/ y, wftw/. WStw mm Wfc m, i Zw. 5 sch. op: 7, 18, 19, 20, 27. W. 5 sch. op: 28, 30, 38, 39, 48. Wit speelt: 1. 38—32 1- 27 38 2. 39—33 1- 38 29 3. 30-24 3. 19:30 4. 28—231! Een fijne combinatie. Wit staat in den volgenden stand zeer 6lecht. mTmmmwk iffl Zw. 10 sch. op: 7, 13, 14, 17, 1& 19, 23/26. W. 9 sch. op: 27, 28, 32/36, 42, 47. Hij weet zich echter schitterend te redden door: 1 36—31 1. 26 48 2. 47—42 2. 48 22 3. 33—29 3. 22 30 4. 29: 9 4. 13 4 5. 35 2! Ter oplossing voor deze week: Probl. 1356 van dr. A. Molimard (Fr.) tm m *m. 'mn. vzim. wm. ym>. m ,/u 'mC'. P Zw. 15 sch. op: 6/9, 11, 12, 13, 16/19, 21, 23 25 30. W. 15 sch. op: 26, 27, 28, 31/34, 36, 39, 41, 42, 46, 48, 49. 50. Hoe wint wit? In onze volgende rubriek geven wij de oplossing. DAMNIEUWS. De wedstrijd FellerRaicherbach ora het wereldkampioenschap dammen is gewonnen door aRichenbach met 13 tegen punten, eller wist geen enkele partij te winnen. feuilleton v»n May Wynnt. 24) De toon, waarop zij dit sprak, klonk weer eenigszins uitdagend, maar Morrice hoor de tot die soort naturen, die al heel makke lijk over een onwelkom onderwerp weten heen te stappen en het zelfs uit het geheugen weten te verbannen, dus vroeg hij nu weer: „Je gaat toch mee met mij morgenochtend naar Pontefract? Onze vrienden verlangen er naar je dank te zeggen voor je goede diensten aan den koning". „Morgenochtend? Zeker. Dan zal ik vol gaarne van de partij zijn, want Marjorie is dan toch weg". „Mistress Stapleton? Waar is zij dan heen? Het komt niet ved voor, dat zij haar vader alleen laat". „Neen, maar zij heeft een tante in Don- caster, bij wie ze ieder jaar, vast met Juni, een drie weken logeeren gaat. Ik geloof wel, dat ze liever niet ging, maar ze is nu een maal heel plichtsgetrouw en geen klacht komt haar zelfs over de lippen, waar ik ronduit geweigerd zou hebben". „Heeft je oom je wel eens onderhanden genomen voor je opstandig gedrag, Bab? Mij dunkt, dat hij anders te kort schiet in zijn plichten van voogd!" Met spottenden blik antwoordde zij: „Geen berisping of kastijding heb ik ooit van Oom gehad, ofschoon vrouw Martha er strenger langs ging, toen ik, als klein kind, nog hoofdzakelijk aan haar zorgen was toevertrouwd. Als ik een afstraffing ontving, werd ik dan ook nog ééns zoo op standig. Waarom weet ik nu niet meer, maar eens hoorde ik oom Martha zelve de les le zen over haar te grooten ijver in het kastij den, op den langzamen, droeven toon, die hem eigen is: ,Denk aan haar afkomst, Martha, en heb medelijden!" Waarop de oude verklaarde, dat zij juist het slechte bloed bij mij er uit moest slaan". „Een onbeschaamde vrouw!" antwoord de Morrice boos. „Je oom had goed gedaan als hij haar onmiddellijk had weggestuurd, om dat kwaadspreken van zijn broer!" Barbara keek hem doordringend aan en fluisterde: „Ik heb nooit van mijn moeder gehoord". Maar Dick sloot haar beide handen in de zijne en hield ze dicht tegen zich aan. „Dat zij mooi en braaf was, daar ben ik wel zeker van. Anders had zij niet zulk een schoone reliquie van zichzelve aan de saaie, suffe wereld nagelaten!" „Zal je niet eens anders spreken van je Bar bara, Dick" lachte zij, „als je eerst weet wat een dwaas, roekeloos schepsel je getrouwd hebt, waar ieder deugdzame huisvrouw op neerkijkt?" j»Je zult altijd zijn de vrouw, die ik lief heb en die ik niet anders verlangen zou! Want welke grappen je nu ook moge uitha len, ik weet, dat ik er mij in ieder geval niet over hoef te schamen!" „Dal zou ik maar niet te hard zeggen" fluisterde zij, „ofschoon mijn eer onbesmet is gebleven". En ze glimlachte, zóó'ondeugend, maar tegelijk ook zóó onschuldig, dat hij in het geheel geen achterdocht koesterde. Wat gaf hij om haar dwaze grappen, zoo lang hij wist, dat geen andere man dong naar het hart, dat alleen voor hem van lief de klopte. HOOFDSTUK XIII. Marjorie gaat naar Doncaster. „Ik wilde wel dat ik maar niet hoefde te gaan", sprak Marjorie tot zichzelve, en er klonk waar misnoegen door in den toon, waarop zij dit zei, terwijl ze haar lief ge zichtje in den spiegel bekeek. Nooit had ze zoozeer opgezien tegen dit jaarlijksch bezoek aan tante Penelope, als nu, en met recht en reden hield zijzelve het er voor, want die weken lang zou ze haar verloofde niet zien! Hugh was ook innig verontwaardigd ge weest in dit vooruitzicht, en, daar Doncas ter niet meer dan tien mijlen rijden van de vennen was, had hij voorgesteld om mis tress Penelope dan eens te komen bezoe ken. Maar Marjorie had somber het hoofd ge schud. Tante, een dame van zestig zomers, had een hoogst streng, om niet te zeggen aller- overdrevenst gevoel voor decorum en zou ze ker een vreeseliiken aanval van congestie, migraine, of welke andere zenuwaandoening dan ook hebben gekregen bij de gedachte dat haar nichtje een verloofde had! Dat Marjorie in haar voetstappen van den ongetrouwden staat zou volgen, was de vurige wensch van miss Stapleton. Marjorie was gewoon om te luisteren met uiterlijke onderworpenheid en innerlijke op roerigheid, naar lange verhandelingen over de wispelturigheid, onwaardigheid en ver raderlijkheid van de mannen. Eens, nu jaren geleden, had zij in haar onschuld gevraagd, of tante ooit een liefde had gehad, en zij had toen een geweldige berisping gekregen en was, voor haar straf, zonder avondeten naar bed gezonden. Toen Marjorie ouder werd, was ze be scheidener geworden en had zij veiligheids halve het onderwerp vermeden van geliefden zij het dan van haar tante of van zich zelve! Maar verbeeld je nu eens dat Hugh haar kwam opzoeken op Rosemary Lodge' Ze durfde er zich eenvoudig niet indenken, wat daaruit al voor tragedieën zouden voortko men! Dus, onder veel tranen, veel voorgewende opgewektheid en vele opdrachten, die heel dwaas zouden hebben geklonken in minder belangstellende ooren, scheidden de gelie- ven, waarop Marjorie, met haar vader naast zich, en Parker en een bediende ach ter zich, naar Doi.caster" reed. Dr. StcTpleton zelve bleef net lang genoeg om naar de gezondheid van zijn geachte zuster te vragen, haar wijn en wei en kaas cake te proeven, en maakte toen ijlings een excuus om te vertrekken, daar de vennen in de avondschemering gevaarlijk waren, voor al waar er een ontmoeting viel te duchten met Jack of Lantorn en zijn soortgenooten Deze Jack of Lanthorn was een beruchte persoonlijkheid in West-Yorkshire, vooral in den omtrek van Winslea en Pontefract, ofschoon men ook wel op een afstand van twintig mijlen en meer van Brayton Ban en Stambleton Heigh van hem hoorde. Er werden van allerlei dingen van hem verteld, en, ofschoon het meer grappenma kerijen dan schurkenstreken waren, had niemand ooit de identiteit weten te bepalen van dien alom zich vertoonenden struikro ver. Di ie jaar lang had hij nu al de schroom- valligen zich eens extra doen bedenken, eer zij na zonsondergang den tocht over de ven nen ondernamen, en gedurende al dien tijd had toch niemand ooit 't gelaat te zien ge kregen, dat bedekt was met een dicht mas ker en evenmin had men ooit het paard, of het tuig, laat staan den man zeiven bij dag licht te zien gekregen. Geen waard zou Jack of Lanthorn hebben verwelkomd in zijn herberg, geen knappe meid, die ooit werd lastig gevallen door de hofmakerij van den schurk. Een nachtuil was hij inderdaad, maar een, wiens grap pen altijd van onschuldig-scheitsenden aara waren. Hierbij kwam nog, dat geen reiziger, wiens zadel zakken plat waren, of die er over het geheel armoedig uitzag, werd aan gehouden door Ja k, wiens grijs paard voor zoo een uit den weg placht te gaan, terwijl ridderlijk een hoed met treeden rand van een schoon gevormd hoofd werd genomen en Jack of Lanthorn verder draafde ever de vennen, lachende als een jongen, die appe>s van de hoornen had gt kaapt en er afkwam, zonder achtervolgd te worden. (Wordt vervolgd)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10