MODE-TIPS OM ZELF TE MAKEN! KLEINE WENKEN liiii WELK VLEESCH ETEN WE? DE „KNEPEN VAN HET VAK' VOOR DE NAMIDDAG. ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON, DE BEROEMDSTE VROUWEN TER WERELD Wat is matak? DE VERBODEN KUS, mos uit de saus en eet het met smaak. Vaak wordt ook, zooals we reeds opmerkten, het vleesch gekookt en wel boven de olielampen, die men in het donkere jaargetijde noodig heeft om de tent te verlichten. Men zit in de tent of het winterhuis (van sneeuw) op de eenigszins verhoogde slaap steden en grijpt met de vingers in de scho tel, die voor allen bereikbaar midden op de vloer staat. Regelmatige maaltijden houdt de Eskimo er niet op na. Hij eet, wanne.er hij honger heeft en dan zooveel hij maar op kan. In de verschillende Eskimo-films, die de laatste tijd hier te lande gedraaid heb ben, heeft men dat trouwens waar kunnen nemen. Van de dranken heeft helder water de voorkeur; hoewel tegenwoordig koffie zich meer en meer inburgert. Misschien heeft de lezer bij de beschrij ving van deze lekkere dingen een rilling ge kregen; maar dan moet hij niet vergeten, welke moeilijkheden dit Eskimo-volkje moet overwinnen om een eenigszins draaglijk be staan te kunnen vinden. mm Zondag: tomatensoep; roastbeef, sntjboonen, gekookte aardig pelen; bitterkoekjespudding; fruit, Maandagf gekruid gehakt, roode kool, gekookt! aardappelen; maizenapudding. Dinsdag biefstuk, andijvie, aardappelballetjeef gries mét krenten. Woensdag: osselappen, spersieboonen, gekookte aard* appelen; karnemelkpap. Donderdag: kalfscarbonaden, savoyekool, gekookt» aardappelen; rijstpudding. Vrijdag gebakken schelvisch;; harde eieren, groentes la, gebakken aard' appelen; flensjes. Zaterdag: Geldersche worst, stamppot van boeren kool en aardappelen; vruchtensla. Zelfs de beste huisvrouw kan met ver keerd vleesch niets beginnen. We willen daarmee het volgende zeggen, dat vleesch dat voor bakken of braden geschikt is, nooit smakelijk zal worden, als we het koken. Het is daarom van het grootste belang te weten, welke de verschillende deelen zijn, die we in de keuken gebruiken. We zullen dit keer bespreken welke deelen dat zijn van de koe. 1. boeuf, biefstuk, duimstuk, 2. staart stuk, 3. lende, 4. roastbeef. 5. onderstaart stuk, 6. schouder. 7. naborst. 8. rib. 9. rib. 10. dikke rib met schouderblad. 11. borst. 12. flank. 13 schenkelvleesch, achterbout. Men moet er echter altijd op letten het vleesch van een jong dier te ontvangen. Zoo als met alles is het ook hier beter iets min der te koopen en iets meer te betalen en een smakelijk goed gerecht op tafel te zet ten, dan veel en goedkoop te koopen en later tot de ontdekking te komen, dat men er niets of weinig van gebruiken kan. Dan is zelfs het kleinste bedrag, dat men er voor betaalt, nog weggegooid geld. Mevr. DE J. VAN Z. Het is dikwijls moeilijk om spijkers te slaan op sommige plekken en .het is dan vooral niet gemakkelijk om de spijkers met de vingers vast te houden. Men heeft dan kans zich op de vingers te slaan. Er bestaat een hulpmiddeltje; een soort tangetje, dat we zelf kunnen maken.' Het bestaat uit twee niet te dikke houten plank jes, die verbonden zijn door een scharnier aan de aehterkant. Aan de voorkant wordt in beide plankjes een holte gemaakt", die met elkaar correspondeeren. Hiertusschen wordt nu de spijker gezet en men kan hem dan gemakkelijk in de muur slaan, zonder risico te loopen de vingers te bezeeren. Mrs. X. De namiddagtoiletjes, hoewel bijzonder fluweel of zware zijde. Het is gegarneerd met eenvoudig van. lijn, zijn dit jaar ongemeen pas, bovenstukken en manchetten van elegant. Misschien ligt het aan het rrjke- crèmekleurige kant. lijk gebruik, dat madame Mode dit seizoen Nr. 3. eenvoudige namiddagjurk van soe- van kant maakt; misschien ook aan de ge- pele wollen stof, gegarneerd met een jabot raffineerd-eenvoudlge coupe, die de draag- en wijde ondermouwen van kant. ster op haar voordeeligst doet uitkomen. De elegante namiddagjurkjes vallen tot Nr. 1. namiddagkleedje van fleschgroen ongeveer op enkelhoogte. Het split mag fluweel.. De kanten pas is écru-kleurig. Het nooit verder vallen dan halverwege de kuit. jijnkje is nauw aangesloten en heeft in de Tot op kniehoogte is dus vanzelf geen rok een split tot halverwege het been. sprake van. i Nr. 2. eenvoudige jurk van donkerkleurig JEANNE DE FL. vangenlsstraf. Voor de jonge vrouw werd cle mentie gebruikt; zij werd voorwaardelijk ver oordeeld. Deze uitspraak zal een groote belemmering worden voor de dramatische kunst. Verzoe ningsscènes zonder kus worden nuchter. Of is de Italiaan heelemaa' tegen een „happy end"? Een Amerikaansche statistiek heeft onlangs uitgemaakt, over welke vrouwen in' de wereld geschiedenis het meest gesproken en geschre ven is. Öat zijn: 1 Maria Stuart; Jeanne d'Arc; Mme de Btael; George Sand, de Fransche schrijfster; Katha- rna n van Rusland; Mme de Sévigné; Mme de Maintenon, de gunstelinge van Lodewijk XIV; Maria Theresia van Oostenrijk; Jose- phine de Beauharnais, de eerste vrouw van Napoleon; Christina van Zweden; Marle An- toinette van Frankrijk; Cleopatra; Oathérine de Medicis; Koningin Anna van Engeland en Koningin Elisabeth van Engeland. Van deze 15 vrouwen zijn 8 Franc&lses. Men speelt niet met liefde en vooral niet in Italië. Dat bewijst de geschiedenis van twee Italiaansche tooneelspelers, Iolanda Bo- bolini en Ettqre Ricotta, die in een klein bad plaatsje aan de Adriatiscbe zee een scetch speelden.en het stuk met.een kus af lieten loopen. Resultaat: de beide kunstenaars wer den wegens kwetsing van de openbare moraal voor het gerecht geleid. De onverbiddelijke rechter veroordeelde hen tot 3 maanden ge- Het is niet meer als vroeger, dat we één, hoogstens twee tasschen hebben, die we overal bij dragen. Tegenwoordig heeft bijna iedere vrouw een bijpassende tasch bij elke jurk. Dat is volstrekt geen kwestie van geld, zooals sommigen van u misschien zul len denken. Het is slechts een kwestie van handigheid; want de meeste tasschen kun nen we zelf maken. We geven u hier de be schrijving van eenige tasschen. 1. avondtasch van witte crêpe satin, met zwarte stiksels. Deze tasch is, door de neu trale kleuren bi) ieder avond- of schouw burgtoilet te dragen. De vorm is zeer een voudig. 2. Een beetje meer handigheid vereischt de ovale tasch van zwarte moirée. De naad wordt bedekt door zilverkoord; terwijl de klep afgeboord is met een smal randje zil verlint en geborduurd is met zilveren loover- tjes. De sluiting bestaat uit een stukje zil verkoord met een langwerpige knoop van metaal. Een tasch als deze is buitengewoon geschikt om gebruikt te worden ais theater- tasch. Nr. 3. Bij het sportieve mantelpakje maken we een tasch van gedekte tinten wol, geborduurd op grofmazig stram'en. Modern ztjn de puntige motieven. De tasch is een- Maak er een gewoonte van, dingendie ge niet meer ge bruikt en waarvan het zeer waarschijnlijk is,dat ge ze nooit meer zult gebruiken, cp te ruimen. Maak niet van de zolder een opslagplaats voor oude rommel. Misschien kunt ge met het een en ander kennissen of vrienden een plezier doen en anders zijn er instellingen genoeg, die het gebruiken kunnen. Een briefkaart of een telefoonife en alles wordt b(j u weg gehaald. En doet gedit niet, dan zult ge er bij een verhuizing de gevolgen van ondervinden, dan weet ge u met de rom mel geen raad. Dan wordt alles misschien vernietigd en weggegooid, terwijl anders de liefdadige instellingen er nog nut van hadden kunnen trekken.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 12