SPORT EN WEDSTRIJDEN DE NOOD IN DE VEEHOUDERIJ. De competitiewedstrijden van morgen. Land- en Tuinbouw. De toestand onhoudbaar. Lastige wedstrijden voor clubs, die nog een kans hebben. De lagere klassen hebben een onvolledig programma; oorzaak de bekerwedstrijden. Alcmaria-H.R.C. en Hetder-Alkmaar. De eerste klassers. Op onze redactietafel verscheen, van het bestuur van de afdeeling Stompe- toren van den Nat. Bond Landbouw en Maatschappij, een oproep aan de vee houders in de Schermeer tot het bijwo nen van een tweetal vergaderingen, waarin als spr. optrad de heer J. de Lange, propagandaleider van dezen bond. In dezen oproep wordt in hevige mate getoornd tegen de maatregelen van de Crisis Zuivelcentrale en de inhoud van de 12 millioen zuivelpot voor de boeren opgeëischt. Met bovenmenschelijke inspanning, met vrouw en kinderen arbeidende, zoo lezen wij, zijn desondanks onze spaar penningen verloren gegaan. Slechts één middel om het slavenpak af te werpen, zoo lezen wij, is zich scha ren achter de beweging die de ontwa king van het platteland propageert. Onder de onderteekenaars vonden wij ook de namen van rustige welgestelde veehouders, die wij, het vorig jaar, bij de herdenkingsfeesten in de Schermeer, allerminst als revolutionnairen hebben leeren kennen. Wanneer ook zij een revolutionnairen toon aanslaan als in den oproep tot uiting komt, dan mag worden aange nomen dat de toestanden de plattelands bevolking daartos noopt en is het zaak daaraan de noodige aandacht te schen ken, omdat het nog steeds waar is, dat een welvarende rustig werkende boeren stand een hechte grondslag is voor elke natie. Wij zijn daarom gisteravond eens naar het café Kamsteeg te Stompetoren ge gaan, om kennis te nemen van hetgeen daar alzoo naar voren zou komen. De vergadering. De vergadering, die onder leiding stond van den heer M. C. v. d. Laan, raadslid te Grootschermer, was druk bezocht, evenals die welke den vorigen avond aan de Zuidervaart, waar een flink aantal nieuwe leden werd inge schreven. De heer v. d. Laan opende de vergade ring met het uitspreken van den wensch dat deze avond een gelijk succes mocht hebben als de vorige en uitte zijn vol doening over de groote opkomst. Hierna verleende hij het woord aan den heer J. de Lange uit Ruinerwoud, voor de behandeling van het onderweri De Noord in de Veehouderij, ondergang of herstel. Spr. concludeerde uit de opkomst dat de roepstem bij de boeren gehoor gaat vinden. De groote moeilijkheden bij de boeren vinden in hoofdzaak niet zijn oorzaak in de vrees, maar voor het grootste deel in de sociale onrechtvaar digheid waarmede de boeren behandeld worden. Wij moeten onderzoeken in hoevérre wij schuldig staan aan de mogelijkheid, dat anderen hun wil aan de boeren hebben kunnen opliggen. Spr. zou niet probeeren om zijn gehoor iets te doen gelooven, wel om dit iets te doen begrijpen en daarom wilde hij als landbouwer komen met niets dan de waarheid, omdat alleen de waarheid bevrijdend werkt. Alles wat wij op het oogenblik zien, zien velen verkeerd, aangezien getracht wordt veel te verdoezelen om de boeren de wil van anderen op te leggen. Wij hebben niet te doen met een crisis, maar met een ineenstorting, omdat men zich op een basis heeft ingesteld, die de we reld niet kan dragen. Wij moeten naar een lager levenspeil. Men is bezig de maatschappelijke wagen tegen te hou den, met als gevolg dat hij door droog loopen in brand vliegt. Steeds wordt verkondigd dat de landbouw de versobering tegen houdt, omdat die wenscht goedkooper te wer ken. De steun aan de boeren moet er r„f, opdat de arbeiders in de steden weer goedkoop kunnen werken, aldus de leuze van de heeren Schildhuis, Goedkoop c s. Het gaat om de winst van de bedrijfs- ondernemers, wien het niet kan schelen of de boeren daarbij ten onder gaan. Ook de a. r. heer Smeenk neemt dit standpunt in. Men staat tegenover de wilsoplegging van den handel. Wij belufsteren echter ook de stem van hem, die in het akkerbouwbedrijf zit, die waarlijk tevreden is, omdat hij voor een betrekkelijke goede uitkomst, waarbij hij echter vergeet dat zijn posi tie gebaseerd is op de inzinking van den zuivelboer. De bouwboer, die daarover nadenkt kan daar geen vrede mede heb ben, omdat hij ondervonden heeft hoe de zuivelboer ten koste van den bouw boer leefde. Tei slotte verzinken beiden in de put. Men mag niet stil staan bij eigen vraagstuk, omdat men dan eigen juk gevoelt. Als het 2de bodemproduct niet bestaan kan, kan ook het eindproduct van den bodem geen bestaan opleveren. Men begrijpt dat er iets niet in den haak is. De technische organisaties, waarvan een ieder lid behoort te zijn, hebben niets tegen de wetsoplegging van den een door den ander kunnen doen. Het platteland heeft vergeten zich so ciaal-economisch te doen gelden. Toch is dit noodig, omdat de landbouwer precies eenzelfde mensch is als een an der mensch. Zelfs prof. Minderboud gaf in Wageningen blijk dit niet te begrij pen en bleef het antwoord schuldig op de vraag of een onrecht dat oud is, kan promoveeren tot recht, welke vraag ge daan werd naar aanleiding van zijn stelling, dat het steeds zoo geweest is dat de boeren met minder genoegen moesten nemen dan andere maatschap pelijke werken. Voor het grondwerk moet het loon In het 60 millioenenplan gebaseerd wor den op 60 cent per uur. Voor den land arbeider, die tegenwoordig van alles verstand moet hebben, 23 cent. Spr. demonstreerde eenige enormitei ten van stadsgezaghebbers, waar het votum van de boeren geldt. Langs alle kanten wordt geprobeerd de boeren onkundig te houden van de wetsoplegging voor anderen. Vandaar, dat de plattelandsvrouw in de stad tot haar man bij het aanschouwen van din gen die door anderen gebruikt worden, zegt: „laat ons maar doorloopen, dat is toch niets voor ons boerenmenschen". Toch leeft de boer uit de eerste hand van den Schepper. Wanneer de wereld juist was, zou de boer de plaats inne men die hem toekomt. Het platteland is erfelijk belast door de wetsoplegging gedurende eeuwen. Gij hebt de macht uw slavenjuk af te leggen. Wij moeten beginnen ons zelf te achten en tot het begrip komen, dat wij een groote waarde vertegenwoordigen. De landen waar men begrip heeft van de waarde van den landman, komen er het eerst boven op. Hier hebben wij een massa crisis ambtenaren en crisismaatregelen en wij hebben dit aanvaard, meenende dat daarin uitkomst lag. De praktijk leert, dat wij daardoor in een wereld van zot ternij zijn gekomen. Alle crisismaatregelen druipen in hoofdzaak van onrechtvaardigheid, om dat de grondslag onrecht is. Volgens de millioenennota moeten de steunmaatregelen gehandhaafd blijven, om den boer tegemoet te komen in een tekort aan rechtvaardigheid. •Zonder die maatregelen waren velen reeds eerder ten gronde gegaan, doch voor spr. staat het vast, dat de boeren stand het bij die maatregelen niet kan uithouden. De boer heeft bij 100 pet. in 1913 thans 80 pet., terwijl de stedelijke bevolking op 140 pet. staat. Wanneer alles vrij gelaten werd en ook de beschikbare functies ge geven werden aan hen die het 't goed koopst wilden doen, dan kon men den boer ook wel vrij laten, want dan trok hij niet aan het kortste eind. Maar thans is het zoo, dat de boer alleen aan vraag en aanbod is overgeleverd. Wanneer de landbouw in de put moet kan men ze nog wel afschaffen, maar de dorpsbevolking en die van steden als Alkmaar, zullen dan ondergaan. De ne ringdoenden zagen dit tot nog toe niet in, doch beginnen te begrijpen, dat het boerenbelang ook hun belang is. Een prijs van de wereldmarkt bestaat bovendien niet meer en toch geeft de regeering een stem voor den prijs van een denkbeeldigen wereldmarkt. Waar om de landbouw niet minder beschut dan de anderen? Zoolang een boer dit slikt, gaan de politieke partijen slechts rekening hou den met de industriëele belangen. Nu moet de boer alles afstaan, en dat is het geraffineerde van alle politieke partijen en economen, doch daar doet men het land geen gunst mede, omdat geen volk zonder landbouw kan bestaan. Of alles vrij, öf alles beschut, dus ook de landman, dat moet de leuze ziin. In de „Socialistische Gids" van Augus tus, geeft ds. v. d. Heijde blijk in te zien dat het platteland een lijn gaat trekken, doch hij doet dit demagogisch, om de boeren tegen elkander op te zetten en te bereiken, dat het platteland nooit het slavenjuk zal kunnen afwerpen. De regeering luistert naar de groot machten in den handel en de groot exporteurs zullen er wel voor zorgen, dat men ons tegen elkander zal uitspe len. Alleen een prijs voor ons product kan ons redden. Het is onze plicht dat wij er naar streven een belooning te krijgen voor ons product overeenkoms tig de belooning van andere groepen voor hun arbeid. Wanneer wij in dezen tijd dan moeten versoberen, dan hebben wij dit gezamenlijk te aanvaarden, om dat wij gemeenschappelijk de Neder- landsche huishouding in stand moeten houden. Wij mogen niet langer tevre den zijn met een aalmoes. Thans geen bestaan voor den zuivel boer en den bouwboer, en daarom moet een gezamenlijke weg bewandeld wor den. Onze bodem is doordrenkt met Neder- landsch bloed en toch gaat men door het product van dien bodem te negee- ren. De walvisch wordt afgeslacht en omgezet in margarine voor het Neder- landsche volk en onze boter gaat voor 40 cent per K.G. naar Engeland. De zuivelmaatregelen zijn in werke lijkheid ten dienste van de margarine industrie genomen, die dank zij de cri sismaatregelen hooge winsten maakt. Het schreidt ten hemel, dat de bewer ker van den bodem, het product van den bodem niet kan bekomen. Applaus. Gij applaudiseert, aldus spr., doch wij staan hier tegenover ons aller schuld. Wij hebben vergeten onzen wil naar voren te stellen en recht te eischen. Wij hebben ons niet sociaal-economisch- doch wel technisch georganiseerd, en anderen hebben daarvan geprofiteerd. Sociale rechtvaardigheid moet onze leuze zijn, en dit verzuimt de F. N. Z., al is ook spr. daarvan een goed lid. De F. N. Z. doet dit niet, omdat er vele vooraanstaanden zijn die politiek en partijbelangen hebben te dienen. Men heeft de technische organisatie gebruikt voor de uitvoering van de cri sismaatregelen. Spr. is daarvoor dank baar, omdat het door ambtenaren nog slechter zpu gaan, doch verschrikkelijk vindt spr. het, dat daardoor de heeren zich er wel voor zullen wachten om cri- tiek uit te oefenen op den gang van zaken. Eerlijkheidshalve zijn zij daarom ver plicht om de leiding aan anderen over te geven. Dit doet men niet en daarom blijft het doodstil en laat men na den juisten weg te wijzen. In de eerste plaats moet het product van den bodem rendeeren met het eind product. Uitvoerig stelde spr. dit nader in het licht. Niet wij maken het brood duur. Spr. weet gevallen, waarin het brood van bezorging meer kost dan de daarin verwerkte tarwe, doch daar zegt Geldeman, die betoogt, dat het leven goedkooper moet worden, niets van. De zuivelboeren hebben de vorige week in Hoorn weer gewerkt aan het graven van hun eigen graf, omdat de zuivelboer niet gered kan worden, zonder dat ook de bouwboer gered wordt. De eenige mogelijkheid ligt daarin, dat ook wij, evenals de anderen, een ixschikking krijgen. Daardoor zal ook de werkloosheid ten plattelande zeer vermin deren. Wij hebben meer inzicht uit te dragen en helpt dit niet, dan moet het platteland uit sociaal inzicht als eenheid optreden. Wij hebben onze politieke partijen er van doordrongen van de noodzakelijkheid, met de belangen van het platteland rekening te houden. Met de groepsbelangen aan de anderen houden die partijen wel rekening. De politieke partijen zijn om landbouw en maatschappij te verbeteren, omdat wij naar hun oordeel de menschen ophitsen. Wanneer gij uw bedrijf wilt behouden, dan zult gij de politieke partijen er van moeten doordringen, dat zij ook het geloof niet mogen misbruiken om de boeren staande te doen blijven. In het bedrijf helpen de boeren als boeren elkander, als het een onderdeel van het bedrijf geldt; waarom elkander niet geholpen als het de redding van het geheele bedrijf betreft. Wij gaan allemaal, als dit geraffineerde stelsel blijft bestaan, ten onder en daarom moet onze leuze zijn „Het moet uit zijn". Wij moeten voor onzen arbeid een belooning hebben overeenkomstig die aan andere volks groepen voor hun arbeid verkrijgen. Tegen over een vrouw en kind kunt gij zeggen: „Ik heb gedaan, wat ik doen kon". (Applaus). De heer P. Bruin vroeg of de spr. beoogde met een eigen partij te komen. Ook de heer de Jong stelde een dergelijke vraag, waarop die spr. antwoordde, dat de sterkte van den bond zich vooral bepaalt bij de voorlichting en bovenal in het blad, dat iedere week verschijnt en aan alle_ kamerleden wordt gezonden en 13000 abonné's heeft. In Drente heeft de bond ruim 9000 leden, in Groningen 4000, in Friesland een 800, Overijsel 2000, Gelderland ruim 1000, Bra bant een 200, Zeeland dito, Zuidholland ook en in Noordholland hebben wij ook sterke afdeelingen, waarvan die in Stompetoren de grootste is. Meerdere afdeelingen in Holland staan te worden opgericht. Ook de heer Wijtkamp, Braat en Tervoorne zijn lid, alsmede een drietal V. B. kamerleden. Wijtkamp is vooral het laatste jaar, met dr. Bierema en de heer Louwërs de mannen in de Kamer geweest, die onze belangen daar ver dedigden, doch die nog te zeer met de poli tieke partijen, waartoe zij behooren, rekening hebben te houden. De móreele sterkte kwam ook uit in de te Assen gehouden landdag. Landbouw en maatschappij beoogt niet om als zelfstandige partij aan de verkiezingen deel te nemen. Wij staan naast onze technische organisa tie, met alle respect voor die organisaties, maar willen blijven op het sociaal-economisch terrein Wij moeten in alle fracties ons laten gelden, om van binnen uit aandrang te kun nen uitoefenen, aangezien de koffie in de fracties wordt gezet en in de Kamer slechts wordt gedronken. In de V. B. hebben wij althans Kamer leden die voor onze belangen opkomen. De V D. wilde ons niet erkennen, en daarom hebben wij in Drente, de V. D. 7000 stem men ontnomen. Sindsdien is de N. S. B. gekomen, die ons program onderschrijft en daardoor is het voor de politieke partijen niet meer mogelijk geworden nu ons te boycotten. Ook de plattelanderspartij onderschrijft ons pro gram. Straks zullen wij onze leden voorlichten welke partijen ons vertrouwen kunnen hebben en wie dit niet verdienen. Zelfs de Avro, die ons eerst afwees, staat ons thans toe, onze ideeën, ook voor de mi crofoon te doen hooren. Voor Landbouw en Maatschappij zou het het doodvonnis beteekenen, om als eigen partij uit te komen. De voorzitter sloot hierop met een opwek kend woord aan de afdeeling Stompetoren door vergrooting van het ledental sterk te maken. Leden ontvangen wekelijks het blad en het geheele lidmaatschap kost slechts 3, hetgeen het blad alleen wel waard is. De eerstgenoemde formulieren zijn tevens verkrijgbaar bij den rayon-administrateur. Hieronder laten wij volgen namen en adressen van secretarissen: C v. d. Sluis, St. Maartensbrug. P. Visser Azn., Slikkerdijk, Wieringer- waard, post Oudesluis. L. v. Breugel, Stroet, gem. St. Maarten. A. Quant, Heerhugowaard, Zuid. C. Timmerman, No. 213, Broek op Lan- g6HdlJBakker, Obdam. J. Th. v. Saase, Noordervaart, Stompe- t0'pnBruin Hzn., Noordeinde, Graft. C. v. d. Pol, „Huize de Pollen", 't Woud. Barsen. p de Wildt, Breedeweg, Castricum. K Paauw, Beets N.H. d! Nobel Jzn., Midden Beemster 179. GEWICHTSGRENZEN VOOR KALVEREN. Bij de Nederlandsche Veehouderijcentrale is bericht ingekomen, dat met ingang van 1 November 1934 ten aanzien van de kalve ren, die door een indentiteitsbewijs 1934 ge dekt dienen te zijn, als gewichtsgrenzen zul len gelden: a, voor mannelijke, al dan niet gecastreer de dieren 60—300 K.G. b. voor vrouwelijk dieren 100—250 K.G Het bovenstaande houdt dus in, dat de kalveren, die op grond van hun gewicht vóór 1 November 1934 niet door een identiteits bewijs gedekt behoefden te zijn, doch wiet gewicht op 1 November 1934 binnen de voornoemde gewichtgrenzen zal vallen, vóór 1 November 1934 geschetst zullen moeten worden. Voetbal. FORMULIEREN MESTEN VAN VARKENS. De formulieren ter verkrijging van een vergunning om een kalf te mogen mesten en een acte van vrijstelling bij huisslachting van een varken, zijn verkrijgbaar bij de secretarissen der districten der Landbouw crisis Organisatie, resp. tegen betaling van 0.25 en 0.35. De getrouwe lezer van onze sportrubriek zal Dinsdag tevergeefs gezocht hebben naar het programma, dat morgen zal worden ge speeld. De groote vlucht van Londen naar Melbourne was echter oorzaak, dat wij geen kans zagen, de sportrubriek op een behoor lijke manier te verzorgen, zoodat niet alleen het programma, maar ook verschillende an dere sportberichten bleven liggen. Thans, nu de Uiver veilig en wel in Mel bourne aan den grond staat, gaan wij weer rustig verder en beginnen hier dan met het wekelijksche overzicht. Daarbij valt allereerst op te merken, dat het programma lang niet volledig is. Dat komt, omdat de tweede ronde van de beker wedstrijden morgen verspeeld wordt, zoodat behalve de 3e en 4e klassers, die nog niet uit gespeeld zijn, ook de tweede klasse-competi tie vrij is. En de volgende keer met de derde ronde zullen ook de eersteklassers zich roe ren, zoodat het programma dan wel heel klein zal zijn. Wij hebben ons dus vandaag in hoofd zaak bezig te houden met de eerste-klasse en beginnen dus maar weer met afdeeling I. Wanneer wij deze afdeeling vluchtig be schouwen, dan ziet het er niet naar uit, dat wij verassingen zullen krijgen, al blijft de kans er op altijd bestaan. Verrassingen, daar bedoelen wij in dit ge val dan mee, dat de leidende positie van Feijenoord in gevaar zal komen. Maar verder is er weer alles mogelijk. Feijenoord speelt een thuiswedstrijd tegen haar stadgenooten Overmaas en natuurlijk mag hier op een behoorlijke thuiszege gere kend worden. Een andere vraag is, of Ajax het in Den Haag tegen A.D.O. er zonder kleerscheuren zal afbrengen. Nog steeds hebben wij ver trouwen in het kunnen der landskampioenen en hoewel A.DO.'s resultaten uitstekend ge noemd kunnen worden, houden wij het mor gen op Ajax. H.F.C. speelt thuis tegen het veel sterkere D.H.C. en zou het bij een serieus aanpakken misschien nog tot een gelijk spel kunnen brengen, al is de kans daarop nog vrij klein. R.C.H. ontvangt V.S.V. Voor beide ploegen beteekent dit een lastige verdediging, hoewel V.S.V. sterker is, bestaat er wel een kansje op verdeeling der punten. En Xerxes, dat V.U.C. ontvangt, moet toch wel in staat geacht worden, om de sterke V.U.C.-defensie te overwinnen. Maar ook hier zou een zege wel eens behaald moeten worden met een klein puntenverschil. Voor alles trekt de Zaansche derby in afdeeling II de aandacht. Z.F.C., dat in kracht heeft ingeboet, zal de groote Koogsche ontvangen en men kan verzekerd zijn van een spannenden strijd, waarin elk der ploe gen zich geheel zal geven. K.F.C. is sterker, maar gewonnen is de strijd nog lang 'niet. Een verrassing behoort zelfs tot de groote mogelijkheden. Daar zou dan H.-D.V.S. van kunnen pro- fiteeren, vooral nu wij de Schiedammers wel in staat achten, om den uitwedstrijd tegen Excelsior tot een goed resultaat te brengen. D.W.S. heeft een week geleden de eerste zege geboekt en dat geeft moed. Nu Haar lem op bezoek komt, zou het best eens kun nen gebeuren, dat het op papier sterkere Haarlem het op het veld tegen D.W.S. moet afleggen. Zoo'n idee hebben wij tenminste! Stormvogels is zwak en ondanks 't terrein voordeel voorspellen wij een zege van de be zoekers, in dit geval voor H.B.S., dat nog steeds lang niet kansloos is en graag in the running wil blijven. D.F.C Sparta is weer een historische strijd en hier meenen wij, dat de Dordtsche club de beste papieren heeft. Het Oosten heeft weer interessante wedstrijden op het programma. Go ahead zal het natuurlijk wel kunnen bolwerken tegen A.G.O.V.V., ook nu Apeldoorn gespeeld wordt, maar P.E.C., dat tweede is, krijgt het thuis heel zwaar tegen Enschedé! Zeker, de Zwollena ren moeten kunnen winnen, maar de Sport club blijft gevaarlijk voor iedere club. Heracles zal ook nu wel weer een over winning behalen, want het krijgt bezoek van het vrij zwakke Wageningen, dat met Vitesse onderaan staat. En dat Vitesse krijgt einde lijk eens een goede gelegenheid, om een over- wimng te behalen. Het ontvangt n.1. Tu- bantia en al is deze ploeg vrij sterk, het lijkt ons toe. dat Vitesse zal winnen. Ensch, Boys—Z A.C. is een strijd tusschen twee vrijwel gelijkwaardige clubs. Misschien is /..A.C. iets sterker, maar een puntenverdee- Ung is zeker lang niet onmogelijk. Het Zuiden heeft nu ook weer een volledig programma en hier valt al'ereerst op de zeer lastige uit wedstrijd van P.S.V. De Eindhovensche club moet n.1. naar B V.V., dat natuurlijk lang zoo sterk niet is, doch dat met veel enthou siasme speelt en in staat geacht moet wor den, om in elk geval een puntje thuis te hou den NAC. heeft ook een moeilijken uitwed- strijd, n.1. tegen Eindhoven en al geven wij N A.C. de beste kansen. Eindhoven kan ook in dit geval een gelijk spel bevechten. Daar zou dan Willem II van kunnen pro- fiteeren. Maar ook deze club krijgt een moei- lijken uitwedstrijd, n.1. tegen Juliana. En ook in dit geval moeten wij op voetangels en klemmen rekenen! Men ziet, drie aardige wedstrijden, die volop spanning kunnen geven. Noaa ontvangt M.V.V. en het arme Noad krijgt nu een kansje om te winnen, terwijl Longa een goede kans heeft tegen het bezoe kende Bleyerheide. In het Noorden noteeren wij al weer een Groningsche „der by", n.1. G.V.A.V.—Velocitas. Wij gelooven niet, dat G.V.A.V., ondanks een meerdere enthousiasme, in staat zal zijn, om de kam pioenen een puntje afhandig te maken. Be Quick gaat naar Assen en zal zich wel niet opnieuw laten verrassen. Tenminste, wanneer de withemden goed aanpakken, zal Achilles wel geen kans krijgen. Leeuwarden—Frisia, ook een plaatselijke ontmoeting, wordt vrij zeker door de thuis club gewonnen en H.S.C.Sneek belooft ook een thuiszege op te leveren. En het moest al heel gek zijn, wanneer Veendam thuis niet van de derde Leeuwarder club, Friesland won. DE OVERIGE WEDSTRIJDJEN. De derde klassers. In verband met de bekerwedstrijden, is er ook van het derde klasse-programma niet veel over gebleven. Alleen de eertijds uitge stelde ontmoeting K. V. V.Assendelft zal worden gespeeld. Hoe het resultaat van deze z.g.n. „derby" zal verluiden? Het is met geen mogelijkheid te zeggen, daar beide ploegen vrijwel tegen elkander op wegen enhun uiterste best zullen doen, wat meer los van de beruchte plaats te komen. Het zal te Krommenie ongetwijfeld ge ducht spannen. -We geven de gastheeren iets meer kans. Onze vierde klassers. Nieuwe-Niedorp krijgt kans om iets op de leiders in te loopen, daar de debutanten die reeds zoo'n gunstig debuut in hun nieu we omgeving maakten bij Schagen op be zoek gaan. Hoewel de Schagenaren alles in het werk zullen stellen om hen een spaak in het wiel te steken, meenen we toch, dat het de Niedorpers gelukken zal een tweetal winstpunten aan hun record toe te voegen. De tweede en laatste ontmoeting in deze afdeeling, is wel het treffen van Vrone—B. K. C. Hoewel de Vronianen ook dit seizoen nog niet veel konden presteeren, door de afwezigheid van enkele goede spe lers in verband met ziekte en blessures, de nederlaag van vorigen Zondag te An- dijk is echter zoo gering, dat nieuwe hoop geput kan worden in de ontmoeting van morgen tegen het bezoekende B. K. C., dat het ook nog niet verder heeft kunnen brengen dan twee winstpunten. Komaan Vrone, de tanden op elkaar nog eens geducht aangepakt. Nuoi nooit! stellig noteeren we dan een tweetal winstpunten. In de B-afdeeling ook al een betrekkelijk rustige dag. Zaanlandia krijgt bezoek van Meervogels en nu de geel-zwarten weer het zoet-der-overwinning te pakken hebben, vreezen we voor Zaanlandia. Uitgeest krijgt 't op eigen terrein zwaar, nu Zilvermeeuwen op bezoek komt. Toch houden we het op een kleine zege voor de Uitgees- ters. Ook Q. S. C. kan weer voor een overwin ning zorg dragen, daar we de Wormerveer- ders in staat achter, Rivalen in eigen huis te slaan. LANGS DE N. H. V. B.-VELDEN. Bijna in alle afdeelingen staan zeer be langrijke ontmoetingen op het programma, daar vele leidende ploegen tegen elkander in het gareel moeten. Zoo bemerken we in de eerste klasse A het treffen van Z. F. C. IV tegen Zilver meeuwen II, tevens een derby, waarbij elke uitslag mogelijk is. Ongetwijfeld zal er aan de Westzanerdijk een harden strijd gevoerd worden, waarbij we de gastheeren de groot ste kans geven, al is het een voldongen feit, dat de Meeuwtjes vaak voor een verrassing zorg dragen. Zaandijk II zal wel van het bezoekende Q. S. C. III winnen, terwijl de ontmoeting tusschen W. F. C. IV en K. F. C. IV, wel eens een punten-verdeeling zou kunnen ople veren. Of C. S. V. I zich tegen O. S. V. IV zal kunnen herstellen?... niets is onmogelijk- Maar we denken niet, dat de stoere Oostza- ners geheel kansloos huiswaarts gaan. De eerste klasse D geeft een zeer belangrijke ontmoeting ,e zien, n.1. H. R. C. III—Petten I. Beide ploe* gen hebben de leiding in hun afdeeling m.et een gelijk aantal punten enhet zal w de Noordpunt dan ook geducht spannen Waar de verrichtingen van vorigen Zondafl

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 14