Agenda NASSAU-TAX Telefoon 257. HedUs-zaken Tzwütciaat Tïieuws cuuU en U-uittioum Stad en Omgeving. Weec&ecicht Moedig tot het laatst. De groote luchtrace. De stand hedenmiddag. Jones en Waller zijn of hun retourvlucht naar Londen te 8.35 uur A. T. met hun D. H. Cornet te Port Darwin geland. „Albury" voor een jaar. Toen spannend moment in een sensatie-film. BERGEN. UITGEEST. VOOR ONZE DAMES! 25 JAAR HOFJESBEWONER. Een zeldzaam feit. Stedelijk Museum n n. Ereedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. 1—5 uur (Zondag 10—5 uur), tentoon stelling schilderijen en teekeningen van K Z O. D. aan de Oudegracht 275. Bioscopen. A. B. T., half 8, hoofdnummer Oliver Twist (rom.); hoofdrol het wonderkind Dickie Moore. Extra: De Londen—MeJ- bourne luchtrace. Toegang boven 14 jaar. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- df voorstellingen. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, tot en met Woensdag, hoofdnummer Als je J9PS (rom.); hoofdrollen Joseph Schmidt, Szoke Szakall, Liliane Dietz. Toegang alle teel tijden. Zondagmiddag van 2 uur af aoorloopen- de voorstellingen. Woensdagmiddag matinee. Victoria-theater, half 8, ',00I^l?1un?nie5 Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin); hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno, Enny Meunier, Anny van Duijn. Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen; 's av. half 8 en 9.45. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De stem van het hart (avont.); hoofdrollen Karl Ludwig Diehl. Brigitte Horney, Her man Speelmans, Hans Leibelt. Extra: De Londen—Melbourne luchtrace. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopen- de voorstellingen. Zondag 28 Oclober. 8 uur, 't Gulden Vlies, feestavond K. V. K V. Najaarskermis te Oterleek. Het Hbld. schrijft: De Postjager is verbrand op hst oogen- blik, dat hij in Allahabad gereed stond om zijn, door tegenspoed onderbroken reis naar Melbourne met frisschien moed voort te zet ten, ten einde te volbrengen, wat hij zich nu eenmaal voorgenomen had. Volhardend tot het laatst. Het heeft niet mogen zijn. Het lot is deze Nederlandsche machine, dit product van den heer Slot, niet ter wille geweest, ondanks een constructie, die van een zoo ervaren pi loot als Geysendorffer de hoogste lof oogst te; ook nog nadat de eerste vlucht naar Indië in December van het vorige jaar, verschil lende tegenslagen had opgeleverd, is de Post jager door het ongeluk achtervolgd. Steeds werd de machine getroffen door defecten, die niet de eigenlijke beginselen van den bouw van het vliegtuig zelf betroffen. Eenmaal liep er een motor vast, een andermaal weigerde de radioinstallatie. Weer een anderen keer haperde de olieleiding en het intrekbare lan dingsgestel. Nog bij de laatste landing in A'lahabad was dat het geval. Een der schroeven werd daarbij buiten gevecht ge steld, maar te grooter moet de vaardigheid geweest zijn, waarmee de bekwame piloten, Geysendorffer en Asjes hun machine deson danks op den grond wisten te zetten. Een zucht van teleurstelling is door Ne derland gegaan bij het vernemen van dit ongeval, dat een der twee Nederlandsche deelnemers aan den grooten intercontinenta- ien wedstrijd al in den aanvang uitschakel de. Een teleurstelling, die te grooter^ was, omdat men na de onfortuinlijke Indiëvlucht van het vorige jaar, de ondernemende bou wers, reeders en piloten van den Postjager gaarne een volledig succes had toege- wenscht. Maar aan dezen pechvogel was blijkbaar een ander lot beschoren. Een ongeluk, dat voor zoover thans valt na te gaan, te wijten moet zijn geweest aan een zeer onvolkomen gronddienst op het vliegveld te Allahabad, heeft den Pander in den vuurdood gejaagd. Het toestel zelf dit zij gezegd tot troost aan zijn ontwerpers ging vrij uit. En den piloten treft, naar wij uit de berichten over de plotseling in den startweg gereden tractor meenen te mogen opmaken, evenmin schuld. Een zoo voorzich tig luchtschipper als Geysendorffer moet hier door een redelijkerwijze niet te voorziene om standigheid zijn overrompeld. In het vuur van een Britsch-Indische zoeklicht-installatie is deze koene Nederlandsche poging, teloor gegaan. Maar wij danken den hemel, dat de menschen zelf er goed afkwamen. Wij zijn ervan overtuigd, dat heel Neder land, dat nog in den feestroes van het succes van de Uiver verkeert, de gevoelens van groote teleurstelling zal begrijpen, welke thans de bemanning van den gewezen Post jager moeten hebben bekropen. Maar Geysendorffer en zijn mannen mo gen er zich verzekerd van houden dat hun volharding en doorzettingsvermogen er niet minder om worden gewaardeerd. Het schip is eervol verloren, in een nieu wen aanval op een grootsch traject, dat overwonnen moest worden. Nederland zal in de bemanning van den Postjager bij haar terugkomst in het vaderland, niet minder de moedige bedoeling en inzet eeren, nu de gunst van het lot zich van hen heeft afge wend. Het gaat niet slechts om het groote doel, maar evenzeer om het wakker streven. De post van de Uiver. De K.L.M. verzoekt ons mede te deelen, dat de afzenders van de brieven, welke de Uiver heeft medegenomen naar Australië, nog wel eenigen tijd geduld zullen moeten hebben, alvorens zij de door hen verzonden briefsomslagen weer in hun bezit hebben. De 26.000 brieven moeten immers eerst worden geopend, in de enveloppen voor terugzending worden gedaan en gefran keerd. Daarna gaat alles per gewone mail terug. De K.L.M. verwacht, dat pas over ruim een maand de eerste brieven zullen zijn terugontvangen. Geen post met de Uiver terug? Reuter meldt uit Melbourne: Naar verluidt, zou het Australische post- departement aan Parmentier geweigerd heb ben, post naar Europa te brengen. Over dit gerucht heeft de postmeester-generaal echter zijn verwondering uitgedrukt. Hij heeft naar de bron daarvan een onderzoek ingesteld. Klaarblijkelijk is er een misverstand in het Meeningen van Fransche des kundigen. Generaal Denain, luchtminister, kondigt in antwoord op de wedvlucht naar Mei- bourne een groote internationale vlieg-com- petitie aan, die onder de hoede van Frankrijk zal worden ingericht. De groote Fransche piloten Costes en Rossi, om te beginen, zijn overtuigd, dat zij een zelfde, zoo niet een beter resultaat kun nen bereiken. Rossi zei tegen iemand van het Petit Journal: het spijt me ontzettend er n:ct bij geweest te zijn. Ik had een toestel kunnen hebben, waarvan de snelheid die van al,e andere mededingers achter zich gelaten-had Ik had bij Couzinet aangeklopt en ik zou eveneens het record voor de vlucht om de wereld beproefd hebben. Maar de overheid voelde er niet voor. Burello is overtuigd, dat meer dan 50 Fransche equipages in staat zijn dit avon tuur te wagen en wel op Fransch materiaal. Laat de fabrikanten van vliegtuigen toch met rust, dring hun geen programma's op, laat je leiden door de buiten de grenzen ge maakte vorderingen. Het Kamerlid Perrin zoekt de schuld :n een deerlijk gebrek aan organisatie bij de Fransche aviatiek en wat oud-minister Lau- rent Eynac in den tocht naar Melbourne vooral trof, is de uitzonderlijke regelmaat der bemanningen, gesteund door het weer standsvermogen aer machines en de feillooze werking van de motoren. Hij denkt daarbij in de eerste plaats aan de Wiver. De burger luchtvaart, zegt hij, is een prachtige leer school. Paris Midi meldt, dat de eendekker B!é- riot-Gnome Rhöne Sagittaire (Schutter) na zijn op het vliegveld van Le Bourget voorge vallen ongelukje, spoedig, zonder twijfel door Corniglion-Morinier bestuurd, een snelheids wedstrijd van beteekenis kan ondernemen. Met „vol gas" kan hij een snelheid van 370 K.M. in het uur met zes passagiers ontwik kelen. Het zou Parijs—Saigon en terug zijn Jones en Waller op den terugweg. Jones en Waller zijn gisteren om 21.05 Gr. Tijd (Zaterdagmorgen 6 uur Austr. tijd) vertrokken. De vliegers waren Donderdagmiddag om streeks 2 uur (Austr. tijd) als vierde te Melbourne aangekomen en hebben zich dus nog geen 36 uur rust gegund. Het vertrek van Fizmaurice uit gesteld. Wegens de noodzakelijkheid om de olie koeler aan zijn vliegtuig in orde te brengen, heeft Fitzmaurice zijn vertrek voor zijn vlucht naar Australië tot Zondag 3 uur moeten uitstellen. De positie van de andere deel nemers. Gisteravond was de positie van de andere deelnemers: Mc. Gregor en Walker zijn op weg naar Charleville. Na hun vertrek uit Brunette downs is er niets meer van hen vernomen. Men maakt zich over het lot van de-vliegers ernstig ongerust. Hewett en Kay verlieten Koepang op weg naar Darwin. De Stodarts hebben Batavia verlaten. Melrose is van Singapore vertrokken. Flansen is thans te Singapore. Wright en Polando zijn nog altijd Karatsji en kunnen nog steeds niet vertrek ken. Nader wordt gemeld, dat zij d« deel neming hebben opgegeven. Shaw is te Boesjir. Davies en Hill nog steeds op Cyprus. Brook te Athene. Mac Grgor en Waiker zijn met hun Miles Hawk te 5.48 uur te Charlesville aange komen. De Airseped Courier van de Stodaoods landde om 0.49 A. T. te Rambang en vertrok weer om 3.03 uur. Wright en Polando zijn om 5.37 met hun Monocoupe uit Karachi naar Jod- phur vertrokken. Melrose met zijn Moth arriveerde om 7.12 te Rambang, terwijl Stodard, die om 3.03 uur vandaar was gestart, reeds om 6 25 uur te Koepang landde. Een jaar geleden, aldus „Het Volk". Het was in November 1933. In de „Cine ma Royal" te Amsterdam liep een film onder den titel „Vliegenier des Doods!" Richard Barthelmess speelde de hoofd rol. Hij was de oorlogsvlieger, die zich voor een kleine belooning moest verhu ren als luchtacrobaat. Stuntvlieger heeft zooiets deftigs. Hij cirkelde in de zon derlingste kronkels met zijn machine door de lucht, hij fladderde neer en kroop weer op, hij dwarrelde als een dood blad tusschen de wolken en op het vliegveld viel het saamgestroomde pu bliek van de eene sensatie in de andere. Een wonderlijk avontuur was het hoogtepunt van de film. In een nacht zonder maan waren de vliegers opgeste gen en verdwaald. Ze cirkelden rond boven de bergen en nog slechts zèer korten tijd kon hun benzinevoorraad voldoende zijn. De ingewijden „bene den", de vrouwen van de vliegers, wis ten dit en in de harten van haar, die waren achtergebleven op de aarde, fol terde de felste angst. Het publiek rilde mee en juist in dat moment van de he vigste spanning kwam de vondst: een man reed naar het dichtstbijzijnde ra diostation. In enkele woorden had hij den omroeper op de hoogte gebracht. Het concert werd onderbroken en in de plotseling gevallen stilte riep de man aan de microfoon zijn luisteraars op: Laten allen, die in het bezit zijn van een auto, zich zoo spoedig mogelijk naar de renbaan begeven. Een vlieger cirkelt in den nacht boven de stad en hij kan niet landen. Nog slechts voor tien minu ten heeft hij benzine. Stelt u op met uw auto's in een kring om de renbaan en belicht zoo sterk mogelijk met uw lam pen het veld. Twee, drie keer werd de omroep her haald. Toen veranderde het beeld: over de wegen, die naar de renbaan leidden, zag men de wagens voortrijden. Vracht wagens en luxe-auto's, de oudste en de nieuwste. Ze kwamen uit de stad en uit de omliggende dorpen. Ze vulden de straten en de wegen en alle stelden zich op om de renbaan. Bij handopheffen van den leider claxonneerden zij alle tegelijkertijd om de aandacht van de mannen in de lucht te trekken. Het gelukte. De vliegers konden lan den in het licht der autolampen. Zij keerden behouden op aarde terug. Zoo was het toen in de film. Nu een jaar geleden. En thans in Albury? Heeft de man uit Australië, die dit bedacht met de auto's om de renbaan, die de wagens met alle koplichten liet opstellen om het veld, toen die film gezien? Het is niet on waarschijnlijk. In elk geval: het avon tuur van Albury en de vondst van „De vlieger des doods" ze waren volkomen gelijk. Tot in details. Toen wds het een verhaal, nu was het werkelijkheid.'Toen was het zoo zei men alleen bedacht om der wille van de sensatie! En nu, wat zegt men nu? UITSTEL IN DE ONNES-ZAAK. Behandeling in hooger beroep niet voor Januari. Naar wij vernemen zal de behandeling van de Neyenrode- zaak in hooger beroep, die aanvan kelijk op 6 Nov., was bepaald, doch wegens ziekte van Önnes is uitgesteld, niet voor Januari 1935 plaats hebben. De in deze gemeente gehouden Roode Kruiscollecte heeft opgebracht 112.72. Tot ontvanger der directe belastingen al hier is benoemd de heer J. Monningh, thans in eenzelfde functie te Zuidhorn (Gron.) AFNAME VAN ZWARE VARKENS. De laatste keer. De Nederlandsche Veehouderij-Cen trale zal, daartoe gemachtigd door den minister van Economische Zakeh, in dei. loop van de eerstvolgende weken een groot aantal zware varkens afne men. Dit vindt plaats omdat er ten gevolge van het langer dan normaal blijven lig gen van een deel dar ^varkens in ver schillende streken van het land, nog steeds een te hoog totaal gewicht aan varkens aanwezig is. Daar het totaal aantal varkens, zooals uit de inventarisatie blijkt, niet meer boven het in verband met de afzetmo gelijkheden in binnen- en buitenland gewenschte aantal ligt, zal dit wanneer zich geen onvoorziene omstandigheden voordoen, de laatste keer zijn, dat een dergelijke maatregel wordt genomen. In ons nummer van heden zullen onze lezeressen een speciale, voor haar be stemde pagina vinden. Deze bladzijde geeft „«lek wat wils": modesnufjes, menutjes, leuke handwerken, gezellige dingen voor de woning en last not least, een knippatroon, dat tegen geringen prijs beschikbaar is. Wij zullen voortaan eiken Zaterdag zoo'n pagina „Voor de Vrouw" geven en twijfelen niet of ze zal door onze lezeres sen op prijs gesteld worden. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat Mevr. de Wed. B. TermaatNat haar intrede in het Wildemanshofje aan de Oudegracht deed. De regenten waren van meening, dat dit zeldzame feit niet onopgemerkt voorbij mocht gaan, ook al was de jubilaresse zelf tegen elke festiviteit. Immers, hoe vaak komt ee.n dergelijk jubileum voor en juist daar om werd besloten tot een eenvoudige huldiging. 's Morgens kwamen de medebewoon sters hun oudste inwoonster geluk wenschen, terwijl een prachtige bloe menmand daarmee vergezeld ging. De 88-jarige, die nog zeer flink is en liefst geheel alleen haar huisje bestuurt, wat, gezien de buitengewone zindelijk heid haar nog voortreffelijk afgaat, werd 's middags gehuldigd door de re genten. De heeren P. J. C. v. Toornenburgh, J. de Lange C.Jzn. en P. A. de Lange Szn. overhandigden de jubilaresse met een toepasselijk woord een fraaie fruit mand. In huiselijken kring werd verder het feest voortgezet. Wij wenschen Mevr. Termaat nog een lange reeks van jaren een goede ge zondheid tot heil van haarzelf, de fami lieleden en alle hofjesbewoonster. AUTOBOTSING. Gistermiddag omstreeks 2 uur had een lichte botsing plaats op den hoek Hel derscheweg—Geestersingel tusschen luxe auto's, waarvan de eene uit de richting van de Spoorstraat kwam en de andere uit de richting van Den Ilelder waarbij de bestuurder van eerstge noemd motorrijtuig verzuimde aan het van rechts komend verkeer den door gang vrij te laten. De politie maakte proces-verbaal op. AANGEREDEN. Gisteravond omstreeks kwart voor zes uur werd de 31-jarige werkman A. K., wonende alhier, die de Kanaalkade overstak ter hoogte van het perceel van den Handelsraad, terwijl hij een baal kunstmest op de schouders droeg, aan gereden door een luxe auto, waarvan de bestuurder verklaarde, dat hij werd verblind door de lichten van een uit tegenovergestelde richting komende auto. K., die kwam te vallen, bleek bij onderzoek ongedeerd te zijn. Doordat de automobilisten oneenig- heid over het geval kregen, had één hunner het ongeluk in aanraking te ko men met een portierruit, waarbij zijn rechterhand door het breken dier ruit bloedend werd verwond. Hij is aan het Bureau van Politie verbonden. De politie stelt een onderzoek in. PAST OP! Herhaaldelijk ontvangt de Commis saris van Politie te Schiedam verzoe ken om inlichtingen en klachten van personen uit verschillende plaatsen in ons land, die, 'om crediet te bekomen, relaties hebben aangeknoopt met de Spaar- en Credietverzekering Eigen Hulp, De Onderlinge Spaarinstelling en de Vereenigde Spaarinstelling te Schie dam, directeur M. van Weerden, voor heen Boerhaavelaan 51b, thans Rotter- damsche dijk 197, 2e étage, en daarvoor reeds grootere en kleinere bedragen hebben gestort, terwijl de afwikkeling der kredieten achterwege blijft. Hieruit valt af te leiden, dat van de gedane waarschuwingen in de bladen zoogoed als geen nota wordt genomen, tengevolge waarvan belanghebbenden voor belangrijke bedragen worden ge dupeerd. Met den meesten nadruk wordt nog maals naar bedoelde waarschuwingen verwezen. ASFALTEERING RITSEVOORT— KOORSTRAAT. De asfalteering van de Koorstraat en het Ritsevoort, waarmede na de kermis een aan vang is gemaakt, is gereed gekomen. Hier door is het asfaltdek in onze gemeente weer belangrijk uitgebreid. Dat de bewoners van beide straten daarmede zeer ingenomen zijn zal men begrijpen als men weet, dat de buurtvereeniging van beide straten, reeds tal van jaren voor de asfalteering van deze straten actie hebben gevoerd. Zij verkeeren dan ook in feeststemming en willen anderen in die stemming laten deeien In een gisteravond gehouden vergadering werd mededeeling gedaan van een te organi- seeren winkelweek, waarvoor 65 mooie prij zen, w.o. een dressoir en een rijwiel beschik baar zijn gesteld. Deze prijzen zullen de volgende week in de etalage van de grossierderij van den heer Kerkmeer aan het Ritsevoort worden ge- etaleerd. Bovendien wordt aan iedere kooper die bij de winkeliers in de Koorstraat of het Rit sevoort 25 cent besteed een bon verstrekt. Zij die 25 van deze bons inleveren ontvan gen één van de 65 beschikbare premies. Deze winkelweek, die 10 dagen zal du ren, gaat Woensdag om 12 uur na de offi- cieele opening in. De vereeniging heeft ml. tot den burge meester het verzoek gericht de geasphalteer- de straten officieel te openen. Burgemeester van Kinschot heeft dit ver zoek ingewilligd en de opening bepaa'd op Woensdagmorgen half twaalf, op welk uur het college voor de overdracht van den Hoeverweg van het gebouw van het Hoog heemraadschap aan den straatweg terug keert. Kinderen van bewoners, de meisjes van Til en Wessels. zullen dan een groot lint in de Alkmaarsche kleuren voor afsluiting aanbrengen, doch tegelijkertijd op een kus sen, eveneens in .de Alkmaairsche kleuren, den burgemeester een schaar aanbieden om het lint door te knippen, waarna men feeste lijk in 't Gulden Vlies bijeen zal komen en de winkelweek zal aanvangen. HULDIGING BEMANNINfG „UIVER". De brandweerleiding schrijft ons met in stemming van den burgemeester: De collecte voor de huldiging van de be manning van de „Uiver" heeft de verwach tingen van de brandweer ver overtroffen Spontaan als zij is, 't ligt in de lijn van haar bedrijf om steeds snel te handelen, or ganiseerde zij een ophaling en dat bracht veel meer op dan verwacht werd. De bedoeling van de brandweer was dat Alkmaar de vliegers zou huldigen door hen bij hun thuiskomst een krans aan te bieden en daarbij voor ieder, als herinnering, iets specifieks Alkmaars in zilver uitgevoerd Nu is veel meer geld dan daarvoor be doeld was en meent zij goed te doen door het overblijvende geld een nationale bestemming te geven en wel door het overblijvende te storten in het Nationaal Luchtvaartfonds ben^ ^°e' Za' ZC'<er 'ec*ers instemming heb- DE FILM DER V. V. S. U. Op uitdrukkelijk verzoek van den filmoperateur van het a B. T-, die j.1. Donderdagavond de film „Tien dagen, die de wereld deden wankelen" voor de V. V. S. U draaide, maken we h:er rrie'- d'ng var het feit nat door een verzuim van het. V. V 8. L -besluur het talrijke publiek riet n ket i-is is ges'e.d met den ouderdom van bedoelde film. Hierin moet de naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 719,5 m.M. te Leydisfjord. Verwachting, geldig tot den avond van 28 October: Meest krachtige tot matige zuidwestelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijde, lijk opklaring; enkele regenbuien; weinig verandering in temperatuur. Weeroverzicht. De depressie in het noorden ligt thans ten oosten van IJsland, met een kern beneden 720 m.M. Het minimum verplaatste zien slechts weinig meer. Een nieuw daalgebied van den druk trok langs den zuidrand over Schotland, naar de Noorsche kust en het Kattegat en deed den wind op de Noorsche kust en tot in het kanaal weer tot storm achtige kracht aangroeien. De hooge druk over centraal-Europa en over Spanje nam nog toe. In tegenstelling tot het onstuimige weer ten noorden van den 50-tigsten breedte graad is het ten zuiden daarvan nagenoeg windstil en rustig weer. De toestand van stormachtig weer met hooge temperaturen en een windstille, heldere atmosfeer op de Alpen stations, houdt aan. De depressie ver in het zuidwesten kwam een weinig naar het Noorden en ligt thans tusschen de Azo- ren en de kust van Portugal. Het is te verwachten, dat het onstuimige weer met nu en dan regen nog za! aanhou den met in het noorden wellicht stormach tige winden. oorzaak worden gezien van het te snel draaien, omdat de moderne filminstallatie aan een dergelijke film niets kan regelen. De tweede fout, waarop we terecht aanmer* king maakten, was eveneens, aldus onze zegs man, een vergissing van het bestuur, dat de waarschuwingsbei niet kon vinden, waar door de operateur niet wist, dat het bééld niet goed op het doek geprojecteerd werd. - EERVOLLE BENOEMING. Tot lid van het genootschap ter bevorde ring van natuur-, genees- en heelkunde te Amsterdam is, ingevolge art. 26B benoemd onze stadgenoote mej. dr. A. G. Schoo. DE LONDEN—MELBOURNE-RACE. Uit.den aard der zaak kon de filmvertoo- ning van de groote luchtrace in de Cinema- Americain en in het A B.T. niet een volledig beeld geven van de geheele route. We zien echter het vertrek van den Panderjager en van de Uiver van Schiphol, benevens eenige opnamen op het vliegveld Mildenhall, waar de start van deze wedvlucht plaats vond. Glunderend poseeren Parmentier en zijn mannen even voor de camera. Werkelijk een alleraardigst moment. K. V. K. V. VIERT FEEST In het Gulden Vlies gaat Zondagavond het bekende blijspel „Willy's trouwdag", op gevoerd door onze korfbalvereeniging K. V. K. V. Dit leuke, vlotte stuk is ingestudeerd onder leiding van Eli Prins, en als de voor teekenen niet bedriegen, belooft ook deze K. V.-avond er eentje van de goede soort te worden. Het stuk behandelt op geestige wijze hoe een jong gehuwd paar in zijn wittebroods weken voor onverwachte en pijnlijke dingen komt te staan, die maar niet zoo een, twee, drie op te lossen zijn. Deze moeilijkheden hadden ze te danken aan een plaagzieke neef, die hun een zeer merkwaardig huwe lijkscadeau aanbood. Er wordt een oplossing gevonden, maar hierdoor ontstaan diverse grappige, onver wachte situaties. De ontknooping is origi neel en verblijdend. Wij wenschen de korfballers een volle zaal en véél succes! Na de uitvoering zal Melchert Schuur man op de hem bekende wijze voor dansmu ziek zorgen. STOPGEZET. Naar wij vernemen, wordt de melksuiker- fabriek te Uitgeest met ingang van heden stopgezet. Aan de meeste arbeiders is, even als vorige jaren, wederom ontslag aange zegd, zoodat ook nu weer slechts enkelen ge durende de winterperiode aanblijven. INBRAAK TE SCHOORL- De dader reeds gearresteerd. In den nacht van Woensdag op Donder dag werd ingebroken bij den aannemer C. H. te Schoorl. Vermist werd eenig klein geld, tafelzilver en linnen goed. De rijkspolitiehondengeleider en dactylos- copist, de heer van der Leegte te Bergen, vond met behulp van zijn hond een spoor dat verder uitgewerkt werd. Ook werden vingerafdrukken gevonden. Door deze vingerafdrukken werd den aandacht geves tigd van een Amsterdammer, die thans te den Helder woonachtig is. De man werd gearresteerd, in zijn woning werden alle te Schoorl vermiste voorwerpen terug gevon den, terwijl hij het linnengoed al reeds aangetrokken had. De man, die ook nog ver dacht wordt van een inbraak te Juliana- dorp, heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het Huis van bewaring te Alkmaar ingesloten.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2