(Pluimveeteelt. Jlu&licaües SiaxL wOmgeving. JCeck <SL Schooi JCunst en Weienschap Jljdschaften Jnoezonden Stukken Vcaag en Aati&od TWEE REMBRANDTS^VERMIST7 DOODELIJKE STOEIPARTIJ. Grapjes met messen. HET RIDDERZAAL-INCIDENT. Dr. Colijn antwoordt den heer Lou de Visser. ?u ook ?iininnniS°g a' h°0g is' Hoe het wordt ïlitïiÏÏ 6 aandacht besteed wol at, niet alleen omdat de tuberculose GRENZEN BEBOUWDE KOM, LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN. DE ALKMAARSCHE RACE-BAAN! M. de R. Adres JAN VAN SCORELKADE 19. Reuter meldt uit Londen dat twee meesterwerken van Rem- brandt, „Bijbellezing" en „Por tret van een Edelman", op mysterieuze wijze zijn verdwe nen uit de woning van Lord Peel in het graafschap Hamps- hire. Gisterenavond stoiden de arbeiders Stap uit Weerdingermond en Niemeier uit Valter- mond (Dr.) met elkander. Bij deze stoei- partij werd de arbeider Stap gewond door net mes, dat zijn kameraad in de hand had. De 20-jarige S. kreeg een dusdanige wonde, dat zijn overbrenging naar het zie kenhuis te Groningen noodzakelijk bleek. Daar is hij in den afgeloopen nacht over leden. Op de vragen van het Tweede-Kamer lid De Visser, in verband met het ver wijderen van hem en twee andere com munistische Kamerleden uit de Ver- eenigde Vergadering der Staten-Gene- raal op 18 September j.1., heeft minister Colijn, als voorzitter van den minister raad, kort en bondig geantwoord. Dr. Colijn verwijst, wat betreft de be voegdheid van den voorzitter in dezen en de rechtmatigheid van het aanwezen zijn van rechercheurs in de zaal, naar art. 109 lid 2 van de Grondwet. De regee ring deelt niet de zienswijze, dat de plichten des voorzitters van de Ver- eengde Vergadering nauwkeurig zijn omschreven in art. 2 van het Reglement van Orde, volgens welke bepaling hi, leden tot de orde kan roepen, terwijl het recht tot het doen verwijderen hem slechts is verleend voor toehoorders. De bepaling van art. 09 der Grondwet be treffende het plaats nemen der leden naar willekeur, beteekent, dat de leden plaats nemen zender te onderscheiden tot welke Kamer zij behooren. Naar het optreden van de recher cheurs is in opdracht van den minister van Justitie een politioneel onderzoek ingesteld. Voor de regeering bestaat geen aanleiding, de juistheid van de uit komst van het onderzoek in twijfel te trekken. Tot de taak der politie behoort de be scherming van personen. Aan de ver ontwaardiging van het publiek jegens de orde verstoorders kan niet worden getwijfeld. De ervaring van de drie com munistische leden, dat hun na hun over brenging naar een veilige plaats en de daarop gevolgde vrijlating geen overlast door het publiek is aangedaan, beves tigt, aldus constateert minister Colijn. de doeltreffendheid van de genomen maatregelen. Ten slotte wordt ontkennend beant woord de vraag of de parlementaire on schendbaarheid voor communistische Kamerleden niet bestaat, alsmede die, of de artikelen 121 en 122 Wetboek van Strafrecht, welke met straffen van 12 en 3 jaar hem bedreigen, die een lid uit de vergadering verwijdert, of verhindert die bij te wonen, te hunnen gunste niet van toepassing zou zijn. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden ge zonden aan Dr. te Hennepe, Diergaarde singel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. Over tuberkelbacillen en een aanhang sel van de hersenen dat de kip eieren doet leggen. Een lezer vraagt mij hoe ik denk over het gevaar van het eten van rauwe eieren met het oog op tuberculose, in het kort beantwoordend zou ik zeggen: In de laatste jaren blijkt meer en meer dat menschen besmet kunnen worden met tuberkelbacillen van vogels, iets wat men vroeger voor onmogelijk hield. De ziekte door de vogeltuberkelbacillen bij den mensch veroorzaakt verloopt an ders dan de gewone tuberculose en wordt daarom ook niet zoo gauw onder kend. Het gevaar echter dat men door het eten van eieren loopt is zeer gering want gebleken is, dat kippen die aan tuberculose lijden, of zeer weinig leggen en als ze leggen zijn nog lang niet alle eieren besmet. Toch houdt deze kwestie de weten schap ernstig bezig, juist omdat men meer en meer gevallen bij den mensch ontdekt en uit den aard der zaak het zeer moeilijk na te gaan is vanwaar de besmetting koint. Er is n.1. ook gebleken dat in normale uiers van koeien (en in de longen) de vogeltuberkelbacillen als onschuldige bewoners kunnen leven en dat ze met de melk of het sputum uit gescheiden kunnen worden. Breekt de ziekte nu na jaren uit of wordt zij, wat ook gebeurt, pas na geruimen tijd on derkend, dan weet men natuurlijk niet meer waar de patiënt de besmetting op- geloopen heeft. Zoowel in Duitschland als Amerika heeft men uitvoerige onderzoekingen verricht naar het besmettingsgevaar voor eieren. In Duitschland loopen de meeningen omtrent de grootte van het gèvaar nog al uiteen. Van de nieuwste onderzoekingen in Amerika kan ik het volgende vertellen. Om te beginnen werden zeven kippen in de bloedbaan gespoten met tuberkel- b vullen, zeven andere berden onder de huid besmet en zes andere werden met de smetstof gevoerd. Van te voren had men onderzocht dat de proefkippen vrij van tuberculose waren. Ongeveer vijf w«ken na de besmatting kon men in da eieren van da proefkippen al tuberkel- bacillen, of beter gezegd, een bepaalde n?Jt „uaw d,e tub«rculose-smetstof die «toL bacillen maar uit korrels be- In totaal werden in 3 me?™!? eieren onderzocht. (Dit lijkt ingew?kk'PMaar bet onderzoek is nog al van Twiif! ®n ™ak worden in gevallen ingesDotin ^*5 ki.ppen met de €i««n inzïf ft i?m teilen of er de smetstol geveer U V&n ^eze 93 eieren- dus on* feuze kinnft van de 61€r«n van tubercu- Rftvonrilri m W€rden de tuberkelbacillen gevonden Men moet er echter rekening SS» dat men de bacillen niet en dat rin l. a! zitten ze in de eieren vin ri« 5 besmettingspercentage de eieren van kunstmatig ziek ge- er aandAhif g€val is het zaak dat onder het ni!V3 °g Van d€ tuberculose maar€nnkSCha^elijke Pluirnveeziekte is ^nnrih ^0?1 at zij gevaren voor den gezondheidstoestand van den mensch kornTdt t?,h g°e? beh€6rde bedrijven echter 7nnofrCK ?S6 W6inig voor Waar kene u ?oals het nog voorkomt, var kens, koeien en kippen in één sta) bijeen huizen, daar is het zaak op te letten. De ziekte doet zich bij kippen het eerst voor onder den vorm van kreupel loo pen, daar meestal het eerst de gewrich ten der beenen aangetast worden Later volgt vermagering, soms treedt de ziek te op bij kippen die er best uitzien en plotseling dood vallen. In dat geval heeft men meestal te doen met lever- tuberculose en leververbloeding, gevoltr van leververscheuring. Bij kippen komen die inwendige verbloedingen nog al eens voor. 8 En nu iets geheel anders in verband artikeltje over de kunstmatige verlichting der hokken in den winter. Sommige lezers roemden in brieven de voordeelen van morgen-verlichting, an dere weer van avond-verlichting. Ik heb dat trouwens al uitgelegd, het doet er weinig toe als men verlicht, als men maar zorgt dat de kippen ongeveer 12 uren licht per dag hebben, dus kunst licht en daglicht te samen. Een lezer wou meer het naadje van de kous weten omtrent dat geheimzinnige orgaan aan den onderkant der hereenen, wat in vloed zou hebben op den eierleg. Ja, daar kan ik wel wat van vertellen, maar ik heb het land aan groote ge leerdheid in mijn artikeltjes en dit zaak je is zoo ingewikkeld, dat ik er tegen op zie om er aan te beginnen. Maar enfin, we zullen probeeren; temeer daar dit al- lees, nog niets van aantrof, ik er in de vakbladen, voor zoover ik die lees, er nog niets van aantrof. Om de zaak duidelijk te maken moet ik even iets geheel anders er bij halen. Onderaan de hersenen, bij de zoogdieren min of meer door een uitholling aan de schedelbasis beschermd, bevindt zich een soort aanhangsel van de hersenen, dat men de hypophysis noemt. Een ge leerd woord dat echter alle geheimzin nigheid verliest als ik U vertel dat phy- sis met phyo, het Grieksch voor op groeien, in verband staat en hypo onder beteekent. De Engelsche naam van dat aangroeisel is nog veel gekker en heet „pituitary body" (pituita is slijm) omdat men vroeger dacht dat hier het slijm van den neus gevormd werd. Dit schijnbaar onbelangrijke orgaan tje onder aan de hersenen is gebleken van de grootste beteekenis te zijn voor de normale levensverschijnselen van het lichaam. Het is n.1. een soort klier zon der directe uitvoergang naar buiten (zooals b.v. de speekselklier) maar een klier die haar producten direct aan den bloedstroom afgeeft (zooals ook de schildklier aan den hals). De kleinste kleinigheid van het product van zulk soort kliéren kan een reusachtigen in vloed op het lichaam hebben en deze stoffen, die in dergelijke ontzettend klei ne hoeveelheden toch een verbazend sterke werking kunnen uitoefenen in het lichaam, noemt men hormonen. Deze gekke naam is ook weer niets an der.- dan een verbastering van het Gr'eksche hormao dat aandrijven, op wekken beteekent. Het zijn dus „aan drijvers" in het lichaam en wel „aan drijvers" van enorme kracht. Nu bestaat de hypophysis, die bij alle gewervelde dieren voorkomt, weer uit twee deelen, een voorste en een achter ste gedeelte. Deze twee gedeelten zijn bij lager georganiseerde dieren sterker van elkaar gescheiden dan bij de hoogere zoogdieren en hoewel ze bijeen liggen bestaan ze uit twee geheel verschillende weefsels. De hormonen van dit orgaan hebben sterken invloed op den bloeddruk en vele andere functies. Bij gezwelvorming van de hypophysis kunnen dwerggroei, over matige vetzucht en vele andere ziekten ontstaan en verder is gebleken dat het hormoon van het voorste gedeelte der klier sterken invloed heeft oj de ge- slachtsklieren en bij kippen dus op den eierstok. Ziezoo lezer, nu zijn we er en nu schei ik er meteen met dezen aanloop uit en we onthouden nu vast dat een hormoon van 't voorste deel der hypophysis ster ken invloed heeft op de ontwikkeling van den eierstok. Volgende keer komt nu d-° klap op de vuurpijl en zullen we zien hoe de kunstmatige verlichting op de hypophysis en dus op den eier stok inwerkt. Dr. B. J. C. TE HENNEPE. Nadruk verboden. 1 Riehting-V erkeer Dit roode bord met witte streep beteekent s gesloten voor alle ver keer in deze richting Burgemeester en Wethouders brengen ter algemeene kennis, dat Gedeputeerde Staten van Noordholland bij hun be sluit van 10 October 1934, nr. 180, over eenkomstig artikel 27 lid 2 der Wegen- wet de grenzen der bebouwde kom of kommen der gemeente Alkmaar hebben vastgesteld. Het besluit met de daarbij behoorende kaart zijn gedurende drie maanden ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage gelegd. Alkmaar, 27 October 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, F. H. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. In de Woensdag gehouden vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermo gen" werden 15 aanvragen behandeld, waarvan er 8 moesten afgewezen wor den. Voor de 7 andere gevallen wefrd toegestaan aan giften en rentelooze voorschotten een totaalbedrag van 280. De secretaris, de heer mr. Schenke- veld, bracht het jaarverslag uit, waar aan wij het volgende ontleenen: De actie tot verhooging van het ledental was niet zoo succesvol als zich liet aan zien, maar in ieder geval is er door be reikt, dat de achteruitgang gestuit werd en dat er aan het einde van 1933 twee leden méér waren dan ultimo 1932, nl. 140. Het aantal dergenen, wier contribu ties lager dan 2.50 is, steeg van 1 tot 7. De groei van deze groep is mede het ge volg hiervan, dat verschillende leden hun contributie verlaagden tot minder dan den rijksdaalder, die iemand tot „lid" stempelt. Door de herkiezing van den heer Josephus Jitta als penningmeester kwam in het bestuur geen verandering. Ook de samenstelling van de commis sie van onderzoek bleef ongewijzigd. De secretaris en de penningmeester ziin nog resp. primus- en secunduslid van den Armenraad. Het aantal vergaderingen bedroeg in 1933 7, nl. 6 „gewone vergaderingen" en 1 „algemeene ledenvergadering". Er kwamen 53 aanvragen in, waarvan er 2 ingetrokken werden, zoodat er 51 behandeld werden. Hiervan moesten er 13 afgewezen worden, zoodat er 38 inge willigd konden worden. Deze 38 beston den uit 25 giften, 6 rentelooze voor schotten en 7 giften èn voorschotten. De kleinste gift was 10, de grootste 50; bij de voorschotten was dit resp. 7.50 en 50. In totaal werd er verstrekt 755.75 aan giften en 347.50 aan rente looze voorschotten. Dank zij de ten deze door den pen ningmeester gevoerde actie werd er 322.64 van de voorschotten gerestitu eerd, wat belangrijk meer is dan vorige jaren. Slechts éénmaal had het bestuur H. M. de koningin te adviseeren over een ver zoek van een Alkmaarder om geldelij- ken steun. Dit advies was afwijzend cn dienovereenkomstig werd dat verzoek ook afgewezen. De ontvangsten bedroegen in totaal 1169.01; de uitgaven waren 1156.57. De ontvangsten overtroffen de uitga ven dus met 12.44, een heel wat gun stiger resultaat dan dat van het vorige jaarverslag, toen de vereeniging met ruim 1000 achteruit ging. Tot de stijging in de ontvangsten heb ben alle posten bijgedragen, behalve de rentepost, die met ruim 100 terug liep, een gevolg zoowel van de vermindering van het stamkapitaal als van de conver- siepolitiek van den Staat der Neder landen. Vooral de opbrengst van den bloem pjesdag, in 1934 nog belangrijk hooger. wordt bemoedigend genoemd, waarvoor hulde werd gebracht aan den voorzitter, aan wiens initiatief en doorzetten deze bloempjesdagen hun leven en voortleven danken. Het verslag eindigde met het uitspre ken van den wensch, dat de chronisch geworden achteruitgang der ontvang sten definitief gestuit zal zijn, opdat de vereeniging steeds beter in staat zij het doel te bereiken, dat de stichters zich in 1890/91 stelden: voorkoming, bestrij ding en leniging van armoede. PREDIKBEURTEN. Donderdag 1 Nov. 8 u. 's av., bijbellezing door ds. v. Meijenveldt (groote zaal Geref. kerk, ingang Kweerenpad). Het herhalingsonderwijs is te Hens broek aangevangen met 20 leerlingen. Op 1 November a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn, dat de heer K. Beets, onderwijzer aan de openbare lagere school te Bergen, voor het eerst aldaar in functie trad. Met in gang van 1 Mei 1921 werd hij met alge meene stemmen door den gemeenteraad tot hoofd dier school benoemd. Donderdag a.s. zal de heer Beets door de schoolkinderen en ouders gehuldigd worden, waartoe een uit de ouders der leerlingen ge vormd comité het initiatief heeft genomen Van het nummer zelf niets dan goeds. Het redactie-driemanschap heelt zich kranig ge weerd. Onze felicitatie met óe 300ste. De rubriek „Nieuws der Schoolvereeni- gingen" kondigt vele prop.-avonden aan, die er ieder voor zich zeer aantrekkelijk uit zien, getuige de dherse vereenigings-ver- slagen. De muziekrubriek (van Hein Elte) is kenne lijk geïnspireerd op een kortgeleden uitge schreven prijsvraag van het dagblad „Het Vaderland", alleen veel eenvoudiger. De ter beschikking gestelde platen voor deze prijs vraag zijn met zoig gekozen. E. G. besluit dit numme. met een fuif- gedichtje. De heer Leo Hemelrijk levert geluk kig commentaar op de ingesloten bijlage. PRAAGSCH KOOR. Zangvereeniging der Praagsche onderwijzers. Toen het Boheemsch kwartet heel wat jaren geleden voor het eerst ons land be zocht, ging er, als oorzaak van hetgeen men gehoord had, een gelf van bewonde ring door Nederland. Hoe dit kwartet speelde zal men nooit vergeten. Nu komt er een mannenkoor uit Praag een tournee door ons land maken, gister avond zong het in het Gulden Vlies alhier en van het gehoorde staat men verstomd. Nooit is iets zoo meegemaakt, althans niet op het gebied van den mannenzang, 'n ge schoold koor zonder weerga. Bij de eerste tenoren staan o.a. mannen van rijperen leef tijd, die nog een groot volume van geluid voortbrachten en wat een diepe geweldige bassen! En dat materiaal staat onder lei ding van een dirigent die zijn zangers tot het uiterste brengt, en de uitvoering der composities tot de hoogste hoogte opvoert. Men begon met het zingen van één cou plet van het Wilhelmus, en in onze taal. Voor 't overige zong men koren van Czechi sche componisten waarvan in ons land Sme- tana het meest bekend is. Suk, Janacek, Novak zijn wel geen onbekende namen hier, maar van hun composities weet men niet veel. Men zong in de taal van het land, daarom had men geen teksten opgenomen maar in de plaats daarvoor in het Hol- landsch een korten inhoud der koorwerken vermeld. Daar had men echter genoeg aan want men beelde zingende dien inhoud volkomen uit, bijv. in „het Onweer", van Roeske, de eenige Hollandsche componist die op het programma voorkwam, in het „Ostrava", van Jan Kunc, het koor van Janacek, om er maar eenige te noemen. Buitengewoon was ook het dubbelkoor Hymne", van Foerster. De klankvolste pia- nissimo's hoort men, die soms in 'n fluiste- rendi slotaccoord eindigen, en op 'a orgel klank. gelijken Onvergelijkelijke crescendi bouwt men op die in 'n zoo krachtig moge lijk fortissimo eindigen. Toch wordt de klank niet ruw. Men gaf ook eenige Servische volks liederen; de muziek van dat van Jindrich be woog zich meer in gewone banen Ja, over gewone banen gesproken, als men bijv. de muziek van Hymne of van Ostrava in parti tuur zou zien, zou men waarschijnlijk tot de conclusie komen dat zoo iets niet gezongen kan worden. En wat onvermoeid zijn die zangers, men hield heel korte rustpoozen, en de zoogenaamde groote pauze duurde mis schien tien minuten. Alles zingt men uit het hoofd, ook de dirigent, die alles zoo minutieus aangeeft zonder stok heeft geen muziek voor zich. 't Is onbegrijpelijk! Het publiek allen die in mannenkoren (hier en in den omtrek) zingen, hadden er gisteravond moe ten zijn was zeer onder den indruk van het gehoorde, het applaus groeide steeds en werd op 't laatst een ovatie, waardoor de dirigent steeds maar buigend en wuivend dankte. Met een couplet van het Wien Neer- landsch bloed sloot men dezen m-erkwaardi- gen, buitengewoon schoonen concertavond. A K. TRAIT D'UNION. Alhoewel binnen enkele dagen de maand November zal beginnen, ontvingen we van de radactie van het maandblad van de Alkm. Schoolvereenigingen „Trait d'Union" eerst heden het October-nummer. Mogelijk kan hierin verandering gebracht worden, daar anders zeer tot onzen spijt een recensie ach terwege zal moeten blijven. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uitslag veiling gehouden bij opbod, op Vrijdag 2b October 1934, te Koedijk ten overstaan van de notarissen G. A. Verkade en M. C. Roos, te Alkmaar van de Kapitale Boerenplaats te Koedijk, te zamen groot 20.94.50 H.A., welke is geveild in de navol gende perceelen: 1. Weiland, groot 2 33.20 H.A. 3731,20 2. id. 1.16.70 id. 1.95.40 1.65.60 3. 4. id. 5. id. j; 1.59.70 6. id. 1.55.80 7. id. 1.30.20 8. id. 1.12.90 9. id. 1.91.20 10. id. 1.23.10 11. id. 1.31.20 12/16 Bouwl. 2.69.90 17. Bouwland 0.22.30 18. Rietland 0.67.90 19. Huis, schuur, erf 15.90 20. Arb. woning met erf 3.50 2007,24 3126,40 2666,16 2571,17 2352,58 1471,26 1580,60 3460,72 1009,42 1115,20 2612,- 218,50 225,- 3030,— 900,- Totaal 32077,45 De afslag, combinatiën en eindtoewijzing blijven bepaald op Vrijdag, 2 November 1934, des voormiddags 10 uur, in het café „Het Vergulde Paard" van den heer Jb Groot te Koedijk. De temperatuur der met snelheidsma- niaken-koorts behepte auto-wegmisbruikers, doet het verkeers-thermometer-kwik op be denkelijke wijze rijzen. De snelheids-bevliegingen van dat soort menschen worden zoo langzamerhand een ziekte met een epidemisch tintje. En de hee- ren doctoren voor deze kwaal, de ver- keers-autoriteiten, beschouwen zij deze toch kwaadaardige besmettelijke ziekte als een eenvoudig abcesje in lichte graad? Gezien hun laksche houding, ja! Dat Alkmaar ook haar portie krijgt van dit auto-banditis- me is dagelijks te constateeren op de Alk- maarsche racebaan: Kennemerstraatweg, (RegulierslaanHeilooërbrug), waarin is gelegen het levensgevaarlijke 5 wegen-kruis punt: Vier Staten! Op deze plaats mag men wel den moed bezitten van een Londen Melbourne piloot om tot oversteken van dit traject over te gaan! Dinsdag j.1. ongeveer elf uur, hebben onze hoogste autoriteiten de gelegenheid gehad, met eigen oogen te kun nen aanschouwen, het gevaar dat dit kruis punt oplevert! Een flinke controle-poeier is voor die met bovenvermelde koorts behepte auto-bandieten meer dan noodig! Niet min der noodzakelijk is het bouwen van een vluchtheuvel op dit punt! Nu niet wachten tot het kalf verdronken is Indien het soms geoorloofd is dat er op dezen weg met een snelheid van 60—70 K.M. mag worden gereden, ja-nou, ja dan PIRATEA. Betalingsverkeer Nederland— Duitschland. In hare Serie „Financieele Voorlichting" geeft de Bank-Associatie onder No. 6 een boekske uit, getiteld „Betalingsverkeer Ne derland—Duitschland" welke uitgave on derverdeeld is in eenige rubrieken, van welke wij noemen „Wat in de clearing ge stort moet worden" en „Wat er niet in ge stort moet worden" alsmede „Wat door Ne- derlandsche crediteuren met de clearing kan worden ontvangen", Voor zoover de praktijk bij de toepassing van het clearingsverdrag op twijfelachtige punten stuit, heeft de Bank-Associatie zich in verbinding gesteld met het Nederl. Clearing-Instituut, daarmede in de prak tijk uitvoerend, wat eenmaal haar hoofd-di- rectie tot haar staf zeide: „Wij wenschen, dat onze cliëntèle niet meer in ons zal zien de onpersoonlijke bank, bij wie zij slechts een rekening houdt, maar ons zal beschou wen als een groep van financieele raadslie den, die voor de zakelijke belangen van el- ken individueelen cliënt een oprechte belang stelling heeft". Belasting op de doode hand. Als No. 7 van haar serie Financieele voorlichting heeft de Bank-Associatie te Amsterdam een toelichting in druk gegeven op de onlangs door de Eerste Kamer aan genomen wet op de belasting van de „doode hand". Naar men weet, hadden tot dusver bestuurders van vereenigingen, kerkgenoot schappen, stichtingen en fondsen in den re gel geen bemoeienis met den fiscus, omdat zoowel inkomen als vermogen der instel lingen, waarover zij het beheer voerden, aan geenerlei belastingen waren onderworpen. De nieuwe wet schept echter voor het eerst een heffing, waardoor ook bedoelde groepen onderhevig worden aan andere dan zakelij ke belastingen. De bepalingen van de be wuste wet met hare vele uitzonderingen ver dienen wel eenige toelichting, zoodat de brochure goede diensten kan bewijzen ook aan bestuurders, die in tal van gevallen per- soonlijk aansprakelijk zijn voor de uit de wet voortvloeiende verplichtingen. (Uitsluitend Ze hands artikelen). Tan 1—I repels H oent MJ vooruit- betallne te voldoen. Prima Veerenbed 10, Fornuis 8.50, Bakoven 2.50, Ledikant 2 50, Mantel 12.50, Gaskachel z. g. a. n. 8.50, mooi Kleed 8.50, Haard 9.50, Gemakskof fer 2. DEKKER, Laat 182. Goed werkende Naaimachine 5.50, Singer 22, Naumann 15, Inzinkbare werkt vóór en achteruit 55, Luxe meu bels z. g. a. n. 85, pracht Duitsche Piano 165. DEKKER, Laat 182. Kachels: prima gebruikt voor spot prijzen. Piinen, Ellebogen. Alle soorten Meubelen, Bedden, Dekens, Karpetten, Kinderwagens, enz. J. L. SOSTMAN Jr., Verkooplokaal Ridderstraat 10. TER OVERNAME AANGEBODEN z. g. a. n. INVALIDEWAGEN voor ha'ven prijs. HOEVERKADE No. 8. TE KOOP: Eikenh. BUFFET, waterd. STRANDTENT, wit laqué KLEEREN- KAST, SCHUIFTAFEL. Adres: WESTERWEG 85. EEN UITSLUITHAARD TE KOOP (gr. model), 15 gld A. HILDERING, Zaadmarkt 66, Alkmaar. PARTIJ GROVE PUIN TE KOOP, ook bij gedeelten, alle werkdagen te zien bij P. FRANS Jz. bij Alkmaar. - TE KOOP W'SSELSTROOM-RADIO- TOESTEL Telefunken, z. g. a. n. Te bevragen LINDELAAN 9. TE KOOP 1 persoons eiken geschilderd LEDIKANT met spiraal, 6 gld. SPOORSTRAAT 65a. TE KOOP GEVRAAGD VOUW WAGEN MET KAP, in goeden staat. Br. met prijsopgaaf onder letter H 100 bureau van dit blad. TE KOOP: een Motorrijwiel Douglas voor spotpr., Jongensrijwiel 5.00, Hee renrijwiel 3.50, Damesrijwie! 6, Luid spreker 3.50 LIMMERHOEK 18, Alkmaar. TE KOOP een goede STUDIEPIANO. LAAT 231. TE KOOP 1 TAFEL met 6 STOELEN 12 en 1 STUDIE-PIANO 15. JULANASTRAAT 30, Alkmaar. TE KOOP PIANO, uiterste prijs 35. Deskundig onderzoek toegestaan. Brie ven onder letter F 98 bureau v. d. blad. TE KOOP GEVR. KINDERPOPPEN WAGEN, in goeden staat. Brieven met opg. van prijs onder letter G 99 bureau van dit blad. Goed onderhouden WANDEL WAGEN TJE TE KOOP.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 7