3-nqe<iMideH Stukken JhdCicaties !Bucqedlfke Siand jHackt&ecidïtat een Adres van de kamer van i koophandel. Winkel. Oorspronkelijk leerde hij het vak van S1R\rLTakT' AIs zoodanig was hH in Hoorn en Amsterdam werkzaam. Later w?rd hH zuivelbereider te Winkel, waar hij zich in het Sratie maak* vii de .Ruim 18 l'aar w°ont de aam" reeda in Alkmaar, waar hij ^a'> MhW 'l ln ,e- zuive'bedrijf „Concor- hlpft v-a a°Wel ln Winkel als in Alkmaar ck^Hik deel gehad aan het tiii in ah, S.D.A.P. Enkele jaren was Ïp fnn?H var voorzitter der afdeeling, wei na na zijn verkiezing tot raads lida 4Sktobcr 1928 werd hij in de vacature J. A. Tomassen tot raadslid geko zen, waarna men hem al spoedig tot voor zitter van de soc.-dem. raadsfractiekoos. 55-JARIG HUWELIJKSFEEST. Een eerepoort voor de wonirtg van het echtpaar G Hovestad, J. J. Hovestad—van Ingen aan de Polderstraat legt er getuigenis ,va,n,J dat oe geheele buurt mede leeft met het feit, dat dit echtpaar heden den dag* her- denkt waarop het voor 55 jaar in den echt werd verbonden. De man is 84 jaar, de vrouw is 72 jaar en beiden mogen zich nog in een uitstekende gezondheid verheugen, zoodat het begrijpe lijk is, dat ze gisteravond in de versierde woning met de buren en heden met de fami lieleden, te midden van vele bloemen,» dit feest vieren. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST. Het echtpaar L. Martin, C. S. Martin— Corperaal, Ropjeskuil, alhier, herdenkt heden den dag, waarop het voor 50 jaar in het huwelijksbootje stapte. 50 jaar hebben zij hetzelfde huisje bewoond, zoodat zij tót de oudste buurtbewoners kunnen worden ge rekend. De buren hebben dian ook door hef schenken van een prachtige lamp blijk ge geven van hun instemming met dit feest. De heer Martin, die metaalbewerker van zijn be roep is, is vele jaren werkzaam geweest op de Alkmaarsche Ijzer- en Metaalgieterij. In zijn tijd was een fiets eer. onbereikbare luxe voor een arbeider, zoodat hij tal van jaren in een uur schafttijd van de fabriek naar zijn woning liep om in dien tijd ook nog zijn middagmaal te gebruiken. Dat hij daardoor één van Alkmaar's snelloopers werd, lag voor de hand. De laatste jaren (de man is 73, doch behoort nog tot de personen, die over een krachtig gestel beschikken) helpt hij nog vaak een van zijn zoons ue in Bergen een smederij exploiteert De echtgenoote is helaas zeer doof, doch overigens eveneens zeer gezond. Vol trotsch toonde zij ons een prachtige bloe menmand, die zij van haar kinderen mocht ontvangen. Over de vele bloemen en schrif telijke gèlukwenschen die ze mocht ont vangen, was ze eveneens verrukt. Donderdag ais. houdt hef gouden' paar van 3—4K uur receptie in de lunchroom van ha'sjr zoon aan de Doorbraak, r DE KWESTIE IN GROOTSCHERMER. Cassatie-beroep tegen de wet- houdster verworpen. De Hooge Raad beeft heden middag. arrest gewezep. in de -rzaak: van mej. F. S.," wethouc?- ster der gemeente Zuid- en Noordschermer ten aanzien van wie de rechtbank te Alkmaar valschheid in geschrifte bewe zen heeft verklaard door het valsGhelijl# opmaken van een bevelschrift in verband met de uitbetaling der werkverschaf- fingsgelden. De rechtbank veroordeelde de wethoudster tot een geldboete welk vonnis door het gerechts hof te Amsterdam werd beves tigd. De Ho.oge Raad heeft heden het tegen dit arrest ingestelde cassatie-beroep verworpen. PROPAGANDA-AVOND H. B. S. VEREEN. V. O. K. Z. O. S. Zaterdag heeft de propaganda-avond van de H. B. S. Vereen. V. O. K. Z. O. S. plaats gevonden. Om kwart voor acht (na het verstrij ken van het Alkmaarsche kwartiertje) opende de heer Erdtsieck, voorzitter van bovengenoemde vereenigihg, den avond, nadat hij den wensch had uitgesproken dat velen der talrijke aanwezigen lid of donateur zouden worden, indien ze cUt nog niet waren. Ook bedankte hij jde leeraren die tot het welslagen van cfezèn avond medegewerkt hadden. Voorts maakte hij nog gewag van de prijsvraag, welke dien avond zou worden gejioudijn alsook van de fraaie prijzen aan boven genoemde prijsvraag verbonden. Na dit; openingswoord was de beurt aan de dames Kramer en Nordeihann, die op zeer verdienstelijke wijze Pran- sche en Duitsche liederen ten beste ga ven, daarbij uitstekerid op de viool begeleid door den heer F. de Wilde. Een uitbundig applaus was het bewijs hoezeer hun prestaties op prijs werden gesteld. Beiden dames werden bloemen aangeboden. Vervolgens kwam de clou van den avond: de prijsvraag. Het waren chara des, boeken en de schrijvers daarvan werden op verdienstelijke wijze uitge beeld. Vooral Koelie van Isekely-Lulofs was een succes Het volgende nummer was een too- neelstuk: „De Nachtegaal van Berg ambacht". Neemt men in aanmerking dat dit stuk door 2e en 3e klasscrs werd ge speeld, dan kan hier werkelijk van een zeer verdienstelijke vertolking worden gesproken. De regie berustte als van ouds bij den heer Goetsch, leeraar aan de Alkmaarsche H. B. S„ wiens deskun dige leiding veel bijgedragen heeft tot het welslagen. Aan het eind van het stuk werd den leeraar namer'1 alle me despelenden een aardig geschenk aan geboden, als blijk van erkentelijkheid voor de door hem getrooste opofferingen. Het laatste nummer van den avond was jazzmuziek, op verdienstelijke wijze 8eho°re gebracht door het Inter- schojar Quartet, 0. 1. van den heer W. P. ,^|df mat zang door den heer H. Holsmuller. Er kon hier inderdaad van een succes worden gesproken. Verschil- mi1n,^nrrnerS' a' Nagasati> oogstten minutenlang applaus.' Hierna sloot de voorzitter den avond, waarna een geanimeerd bal volgde (muziek verzorgd door de Merry Ma kers), dat besloten werd met het gemeenschappelijk zingen van het Wil- nelmus. K' Z S- kan °P een in alle opzichten geslaagden avond terugzien. MEISJE AANGEREDEN. Hedenmiddag om 12.25 uur wilde het 9- jarige meisje M. A. H. Tammer in de Emma- straat van het trottoir op de straat stappen, Jijden wielrijder S. H. K. kwam aan- Het meisje dat wat onoplettend wilde over steken, kwam te vallen en brak haar linker scheenbeen. Na door een arts behandeld te zijn werd het meisje ter verdere verpleging in het Centraal Ziekenhuis opgenomen. TENTOONSTELLING „KUNST ZIJ'ONS DOEL" VERLENGD. Mede gek* °p de goede belangstelling, heeft het bestuur voor Kunst" li\ ons Doel'* gemeend het houden van haar tentoonstelling van schilderijen, aquarellen en teekeningen te verlengen tot en met Zondag 4 November a.s. Men neme hier dus nota van. WELKOM VREEMDELING. Zaterdagmorgen heeft de politie twee personen aangehouden, die in het Alge- pieen Politieblad stonden gesignaleerd tot het ondergaan van enkele dagen hechtenis. Zij zijn naar het Huis van Bewaring overgebracht. GROENTEN OVER DE STRAAT. Zaterdagmiddag te omstreeks 12 uur vond op den Schermerweg een aanrij ding plaats tusschen een stilstaanden handwagen en een vrachtauto. De vrachtauto kwam uit de richting van de stad en reed in de richting Omval. De handwagen, die aan de Noordzijde van den weg stond, .was beladen met groen ten en fruit. Bij het passeeren raakte de auto een kist, welke op de kar stond, waardoor- verschillende kisten met fruit en groenten over de straat rolden. De schade ^hierdoor aangebracht zal on derling worden geregeld. EEN BACCHUS-KLANT. Door de politie is Zaterdagmiddag een persoon aan het bureau ter ontnuchte ring in bewaring gesteld, die zich onder zoodanigen invloed van het gebruik van alcoholhoudenden drank bevond, dat hij niet in staat kon worden geacht zijn rijwiel naar behooren te besturen. c VERKEERSFOUT. Op den hoek RidderstraatOude gracht vond Zaterdagmiddag een aan rijding plaats tusschen een driewielig motorrijtuig en een auto. De oorzaak hiervan 'was, dat de bestuurder van de auto aan het van rechts komend ver keer geen voorrang had verleend. Tevens was de auto niet voorzien van ten minste twee onafhankelijk van elkaar krachtig werkende remmen. Aan het driewielig motorrijtuig werd ernsti ge schade toegebracht. Door de ü«plitie werd proces-verbaal opgemaakt. WEER EEN ONBEWAAKTE.... De directie van de Ned. Spoorwegen deélt ons mede, dat met ingang van Maandag 5 Nov. a.s. de overweg Westfriesche dijk bij wachtpost 17 op het traject Den Helder Amsterdam niet meer zal worden bewaakt. WIELRIJDER RIJDT TEGEN ONVERLICHT HEK OP. Zaterdagavond omstreeks hall acht is de 23-jarige G. P. Hoolwerf uit Amsterdam, ioen hij zich per rijwiel tusschen Heiloo en Limmen bevond, voor de autobus-garage van de N.V. v. Geelen tegen een aldaar staand hek opgereden. Met een hersenschudding werd hij door de ziekenauto van de Kenne- mer Autogarage naar het St. Elisabethzie- kenhuis alhier vervoerd. We wijzen in dit verband op de dringende noodzakelijkheid om bedoeld hek 's avonds te verlichten. Door de Kamer van Koophandel en Fa brieken voor Hollands Noorderkwartier werd het volgende adres aan den minister van economische zaken verzonden: k"ai?ler van Koophandel en Fabrieken voor Hollands Noorderkwartier Jieeft de eer uwe Excellente te berichten, dat zij tot haar leedwezen uit een mededeeling in de dagbla den heeft gezien, dat de uitvoer v: nonze groenten naar Frankrijk voor het tijdvak van 15 Oct. 1934—15 Maart 1935 ten zeerste is beperkt, waardoor de verzending uit haar district vrijwel onmogelijk zal zijn gewor den. De artikelen „roode" en „savoyekool", als mede „keukenwortelen" en „keukenbieten", wélke onder het contingent „andere groen ten" ad 700.000 K.G. vallen, worden nu im mers belast met een invoerrecht van frs. 15 én frs. 50 voor de „taxe sur les licenses" per 100 KG., hetgeen vrijwel gelijk staat met een invoerverbod, daar deze groenten, nh een heffing van ongeveer 650 per wagon van 10 tons, onmogelijk in Frankrijk ver kocht zullen kunnen worden. Weliswaar zijn de invoerrechten en de „taxe sur les licenses" op „witte kool" (choux a choucroute) aanmerkelijk minder dan die op de bovengenoemde groenten worden geheven, n.1. resp. 7 frs. en 5 frs. per 100 K.G., maar helaas wordt de export van dit artikel naar Frankrjjk geheel afgesneden, wijl daarvoor in hef geheel geen invoerkwan- tum is toegestaan. In verband met de z?er benarde omstan digheden, waarin de groententéélt en groen- tenhandel in haar district reeds verkeeren, zou de Kamer het ten zeerste toejuichen, in dien uwe Excellentie die stappen zou willen nemen, die ertoe kunnen, leiden, dat de export van Nederlandsche groenten naar Frankrijk aanmerkelijk verruimd zal kunnen worden en onder meer de vrije invoer van de witte kool (choux a choucroute) weder mogelijk zal worden. VERBODEN ARBEID VOOR PERSONEN BENEDEN 18 JAAR Op grond- en graafwerken. De hoofdinspecteur van den arbeid, hoofd van het 6e district der Arbeidsinspectie schrijft ons: Herhaaldelijk komt het nog voor, dat jon gens, die arbeid verrichten, bestaande in het bedienen van wissels en het aan- of afkoppe len van voertuigen, welke langs rails ver voerd worden, een ongeval overkomt. E>eze ongevallen kunnen van zeer ernstigen aard zijn, als gevolg waarvan in het Arbeidsbe sluit 1933 een verbod tot het verrichten van bovengenoemden arbeid door jeugdige per sonen is opgenomen. Dit verbod, dat blijkbaar nog niet alge meen bij belanghebbenden (o.a. aannemers en uitvoerders van grond- of graafwerken) bekend is, laat dus niet meer toe, dat jon gens beneden 18 jaar dergelijken arbeid ver richten. Teneinde onaangenaamheden te voorko men, acht ik het van belang de aandacht eens op dit wettelijk voorschrift te vestigen, aangezien bij het constateeren van een over treding het opmaken van een proces-verbaal niet zal kunnen uitblijven. AANBESTEDING RIOLEERÏNG ENZ. Hedenmiddag werd ten stadhuize aanbesteed het ophoogen, .rioleeren en bestraten van een terrein, liggende in het verlengde van do UitenboscHstraat, met aanverwante werken. Ingeschreven was als volgt: A. J. Klompmaker .Co. te Alkmaar, 3939 en 3900 Zaansche Coöp. Bouwersboni te Wormerveer 3(H)0;en 3500. J. van de Kuyt te Alkmaar 3568.20 en 3497.20. P. Broeke te Schagen 3500 en 3200. G. Versteeg te Groningen 3100 en 2970. J Zwart en A. Rus te Alkmaar 3077 en 3074. Gebr. Min te Bergen 3050 en 3030. J J. de Qroot te Alkmaar 3000 en 2900. W Castricum te Bakkum 3000. J. de Moei te Heiloo 2788 en 2688. J. Kroonenburg te Heiloo 2760 ij 2730. -■ J. B. A. Hermes te Alkmaar 2492 en 2192. Gebr. Holman fe'Alkmaar 2475 en 2450. ..?.UU» RAADSVERGADERING. De gemeenteraad van Alkmaar vergadert op Woensdag 31 October a.s., 's avond 8 uur. De punten van behandeling zijn: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek van den geloofsbrief van mevr. A. Jorritsma—Sjoerts, benoemd ver klaard als lid van den raad. 3. Voorstel tot intrekking der verordening op het benoemen en ontslaan van sommige gemeente-ambtenaren en bedienden (bijlage Nr. 143). BENOEMING EN ONTSLAG GEMEENTE-AMBTENAREN. In bijlage Nr. 143 schrijven B. en W.: Een in de vorige raadsvergadering ver leend eervol ontslag aan den assistent- marktontvanger J. de Jong, heeft weer eens de aandacht gevestigd op de verordening op het benoemen en ontslaan van sommige ge meente-ambtenaren eri -bedienden, wélke verordening dateert van 15 Mei 1912 en sedert dien eenige malen is gewijzigd. Deze verordening maakt naar onze mee ning een ongemotiveerd verschil tusschen het marktpersoneel in het algemeen, dat door ons college volgens genoemde verordening wordt benoemd en ontslagen en het markt personeel, dat belast is met de ontvangst van het marktgeld. De benoeming en het ontslag van de laatstgenoemde categorie berust bij uwe ver gadering, niettegenstaande de functies van president'-waagmeester en waagmeester, waarvan de benoeming tot onze competentie behoort, toch zeker even belangrijk zijn als de functies van marktontvanger en assistent- marktorttvanger. Het staat trouwens vast, dat de verorde ning op het benoemen en ontslaan van som mige gemeente-ambtenaren en bedienden fei telijk onvereenigbaar is met de nieuwere ver ordeningen, die eveneens de benoeming en het ontslag van ambtenaren regelen. Zoo bepaalt de verordening 00 het beheer der gemeentebedrijven- te Alkmaar (gemeen teblad 1382), dat de directeuren der verschil lende bedrijven door den raad worden be noemd en ontslagen en de overige ambtena ren door Burgemeester en Wethouders. Het ambtenarenreglement (gemeenteblad nr. 1223) aanvaardt hetzelfde stelsel; met uit zondering van de hoofden van takken van dienst worden de ambtenaren als regel door Burgemeester en Wethouders benoemd. Is dus de verordening op het benoemen en ontslaan van sommige gemeente-ambtenaren en bedienden (gemeenteblad nr. 371), gelijk deze sedert is gewijzigd (gemeenteblad nrs. 419. 655, 806. 897, 900, 938, 947, 1026 cn 1139) in strijd met de zooevengenoemde ver ordeningen van lateren datum, daarnaast bevat zij enkele anachronismen, die afge dacht van het bovenstaande een wijziging der verordening gewenscht zouden hebben gemaakt. Zoo houdt zij nog bepalingen in omtrent het benoemen en het ontslaan van den „stadsschoorsteenveger", den „keur meester van den visch op de markten", den „doodgraversknecht", den „tolgaarder op den Hoeverschelpweg", den „adjunct-arm bezoeker bij het Burgerlijk Armbestuur", welke functies sinds korter of langer tijd niet meer bestaan. Om al deze redenen verdient het onzes in ziens aanbeveling, dat de verordening, die feitelijk als vervallen kan worden beschouwd, ock formeel wordt ingetrokken. Wij stellen U daarom voor de verordening in te trekken. WERELDSPAARDAG 31 OCTOBER WOENSDAG. De directie der Nutsspaarbank deelt mede, dat de Spaarbank op den Wereldspaardag (Woensdag a.s.) onafgebroken geopend zal zijn van acht uur voorm. tot acht uur na middag. Indien daaraan behoefte blijkt te bestaan, zal evenals in vorige jaren het publiek aan drie of vier loketten gelijktijdig doch evengoed afzonderlijk geholpen worden. Niemand late zich dus weerhouden door de vrees lang te moeten wachten. Het Spaarbankbestuur besloot voorts, ten behoeve van de te Alkmaar op den Wereld spaardag geboren kinderen een spaarbank boekje met eersten inleg van tien gulden be schikbaar te stellen. Deze eerste inleg dient op het spaarbankboekje te blijven staan tot de jonge wereldburger den leeftijd van 21 jaar heeft bereikt. In vorige jaren is ondubbelzinnig de be langstelling voor den Wereldspaardag ge bleken. Mogen Woensdag a.s. wederom velen een bezoek aan de Spaarbank brengen en door een inleg (van hoe geringe grootte ook) of door het openen van een spaarbank rekening blijk geven ook in den huidigen depressietijd in te stemmen met de uitslui tende doelstelling der spaarbank: het sparen te bevorderen. „DE MOL'LEBOONEN." Opvoeren bliespul „As de Hoan N kraait" (Stevelkemedie). Men schrijft ons: Veur dizze feestoavend van de Grön- neger Verainen de eerste in dit win- terhaalfjoar was Zoaterdag groote belangstellen. De zoal van 't Gulden Vlies was goud vol en d'r wazzen ver schalden luu, dei je aanders moar 'n enkele keer zain. De leden wazzen weer van d'haile omgeven komen: Broek op Langediek, Heiloo, Schoorl, Koedijk, Bergen, alderdeegs wazzen d'r gounend uut Medemblik en Winkel, wel 'n bewies dat overaal Grönnegers zitten. 'tProgrammoa trok slim aan: tooneel- oavend van ,,'t Gebelskop", nou, din wai- ten wie wel al boe loat dat 't is, din hebben we ieder bod 'n mooie oavend. Ik ken nou vort doalek wel al zeggen, dat 't gain teleurstellen worden is, nee, niks d'r van, 't was juust 'n bizunder mooie uutvoeren. D'r wazzen nogal wat tegen sloagen west, benoamd omdat ze de leste poar weken nog neie speulers hebban mozzen veur drei rollen, en din was d'r nogal es aine wegbleven van de repetitie wegens zaikte en om aal dei reden was wel 'n beetje vreeze opkomen of de uutvoeren wel worden zol zooas we van 't Gebelskop gewoon wazzen. Moar wie hebben ons veur niks bezorgd moakt. Aigenlieks harren wie dat ook wel wai- ten kend, want hebben de luu van de tooneelclub al nait voaker zain loaten dat ze waiten van aanpakken en dat ze de kop d'r aaltied veur hollen? Nou, dat hebben ze dizze raize ook doan van- zuls, allicht ook 'n beetje mit onder in vloud van de regisseur, meneer J. H. Snel, dei 'n poar week leden de laiden op zök nomen het en zoo kon 't din gebeuren, dat wie weer 'n uutvoeren had hebben, dei klonk as 'n klok. Man, wat is d'r lacht om de maalle gevaallen dei in 't stök veurkomen. De speulders heb hen dei slim mooi uutkomen loaten, zunder dat 't 'r aal te dik oplegd wuir. De verschillende typen in 't stök wazzen echt Grönnensch en de speulders heb ben ze vol hollen tot 't leste tou. Gain wonder dat noa elk bedrief en veuraal noa 't leste de zoal doaverde van 't ap plaus en dat de veurzitter meneer Bark man eerlieks uut noam van aal le luu bedanken kon. Onder gezellig dansen (meziek van 't orkest Melchert Schuur man) binnen de luu nog tot twei uur bienander bleven. In de pauze vertelde de veurzitter nog, dat op de Nei-joarsvezide (5 Jannewoa- rie) 'n verlötten hollen worden zei, om es weer 'n schoone lai te kriegen en woarveur din van de leden verwacht wordt dat ze priezen beschikboar stellen willen. Ain goud veurbeeld was al geven deur meneer F. Berg, dei 'n schilderij ofstoan het. Verschillende luu hebben Zoaterdag dit veurbeeld volgd en ook al 'n pries;- touzegd. 'nTillegram kwam nog binnen van ons lid Frutemoa, dei 'n dag ff wat leden noar Roermond verhuusd is. Hai betuugde mitleven en wenschte staarkte. Rest ons nog om te zeggen, dat de decors van 't tooneelstök schilderd waz zen deur de leden Berg en Bebingh. oei doar 'n hai! daankboar moar stoer kar wai mit had hebben. DF COLLECTE VOOR DE UIVER BEMANNING. Mijnheer .de Redacteur! Tot mijn verwondering las ik Zaterdag in Uw blad dat de brandweer besloten heeft om een klein gedeelte van de geïnde gelden te bestemmen voor de bemanning van de Uiver en het grootste gedeelte te storten in het Na tionale Luchtvaartfonds. Volgens mijn meening is dit in strijd met de bedoeling van vele gevers, die niet cf min der gegeven zouden hebben, wanneer dit van te voren be! end was geweest Met dank voor de opname. EEN DER GLVERS. PAARDENMARKT. De waarnemend Directeur van het Markt wezen te ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat' ter gelegenheid van de Paarden markt op WOENSDAG 31 OCTOBER ^.s. de aan te voeren dieren alleen naar de markt mogen worden gebracht over de ERIESCHE- BRUG en de KORTE NIEUWESLOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boorobrug bij het Zeglis naar de markt gebracht, moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bier kade, over de Sdiermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Frieschebrug. Aile dieren, die niet over de Frieschebrug de stad binnenkomen, moeten zoodanig wor den vervoerd, dat zij over de Korte Nieuwe- sloot van de Handelskade af ter markt komen; de overige toegangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Friesche brug zullen de aan te voeren dieren deskun dig worden onderzocht, en zal het verschul digde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt, die des namiddags 4 uur eindigt, terwijl na 's morgens 10 uur geen paarden meer ter markt worden toegelaten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de Dijk, de Marktstraat, het Waagplein en de Ged. Nieuwesloot. Voor het plaatsen der veulens een gedeelte van het Waagplein. De wnd. Directeur voortioemd, J. KOOPAL. GEBOREN: Anna Margaretha Maria, d. van Jacobus Langedijk en Petronella de Wit. Gerarda Cornelia, d. van Arie Bijwaard en Christina Bout. Antonius Johannes, z. van Anto nius Smit en Johanna Strang. Jacob Aris, z. van Aris van Stipriaan en Engeltje Koelmeij. Hendrik, z. v. Hendrik Elings en Magdalena Prangl. Johannes Corne- lis, z. van Frahciscus van Saaze en Cecilia Buis. OVERLEDEN: Petronella Maria van den Wijngaard wed. Jan Peereboom 79 jaar. Eva Jo hanna Henderika Catharina Zweeres ge huwd met Pieter Verhagen 63 jaar. DE VEEMARKT. ALKMAAR, 29 Oct. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 94 Vette koeien 110— 240; 22 Graskalveren 1426; 7 Vette kalveren 3075, per K.G. 5070 cent; 36 Nuchtere kalveren (slacht) 4 12; 438 Vette varkens per K.G. 2731 cent: Handel matig* AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 29 Oct. 1934. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 454 Vette koeien, le kw. 5660 cent, 2e kw. 4755 cent, 3e kw. 38 —46 cent per K.G. slachtgewicht109 Melk- en kalfkoeien 160—195; 131 Vette kalveren, le kw. 4448 cent, 2e kw. 2832 cent per K.G. levend gewicht; 80 Nuchtere kalveren 36; 557 Schapen en lammeren, schapen 1518 en lam meren 712; 608 Varkens, vleeschvar- kens wegende 90110 K.G. 3637 een', zware varkens 3536 cent en vette varkens 3334 cent per K.G. slachtgewicht; 20 Paarden'/ 60—1,00. Er waren 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken ter vee markt aangevoerd. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 29 Oct. 1934. Op de heden gehouden aardappelenmarkt werd be taald voor: Drentsche eigenheimers 2.8o 3.50, Duinzand 4.504.90, Frie- sche borgers 3.503.70; IJzolder Beve landers 2.803, Zeeuwsche Bevelan ders 3—3.20, Zeeuwsche blauwen 3.403.70, Zeeuwsche blauwen 3.40 3.70; Zeeuwsche bonten 3.40 3.70; Zeeuwsche eigenheimers 3.40 3.60 en Zeeuwsche Poters 2.803 per H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Oct. '34. Aanvoer en prijzen waren heden als volgt: 250 K.G. Aardappelen: Blauwe eigenhei mers 1.60; 2100 K.G. Roode kool 1 2.40; 6000 K.G. Gele kool 1—/ 1.70; 8100 K.G. Vroege witte kool 0.90 1.30; 13000 K.G. Deensche witte kool 1 1.30; 15000 K.G. Uien: gele uien 2— 2.30, gele nep 1.60, grove uien 2 40 2 90, gele drielingen 1.101.20; 2600 K.G. Bieten 0.40—1.70; 4000 K.G Peen 0.601, a'les per 100 K.G. en 2100 stuks Bloemkool: reuze 3 50 6.70, lichte 1.50—2.80 en lecerf 4— 7.60,per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 27 Oct. '34. Roode kool le s. 1.10—2.60, kale ƒ1—/ l.ïö; Witte kool les. 0.70L20; Deensche witte kool 1 1.20, Nep 1.10, Drielin gen 1, Uien 2.20, Grove uien 2.50— 2.60. Aanvoer: 20400 K.G. Roode kool; 16800 K.G. Witte kool; 75 K.G. Nep; 700 K.G Uien; 7600 K.G. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 27 Oct. 1934 1050 K G. Aardappelen: Bevelanders 2.30, Friso 2.20, BI. Eigenheimers 2.70; 13000 K.G. Uien; uien ƒ1.70— 2.30, drielingen 0 601, grove 2.60 2 70, gelen ep 1.20; 130 K.G. Sper cieboonen 10.60—13.10; 700 K.G Kroten 1.50; 15500 K.G. Roode kee 1.50—2.30; 73000 K.G. Witte kee 0.60—1.20; 4100 K.G. Gele kool 1." 1.50; 2400 K.G. Deensche witte kc 1.10—1.20, rlles per 100 K G. en 2. stuks Bloemkool 4.10 per 100 stuks.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 3