Spoct Nieuwe maatregelen in de zuivel- en vleeschpositie. Van zeer ingrijpenden aard. OTERLEEK. BROEK OP LANGENDIJK. ZIJPE. SCHAGEPBRUG. NOORDSCHARWOUDE. Land- en Tuinbouw Persgesprek met min. Steenberghe. Langs de N.h.V.B.-velden. In de eerste klasse A In de eerste klasse D In de tweede klasse D 5 1 0 30-9 11 3 2 1 22—15 S 3 1 2 18—23 7 3 0 3 21—16 6 2 2 2 18—25 6 1 3 2 16—18 5 1 2 3 13—15 4 0 1 5 11—28 1 In de derde klasse D 5 3 1 1 21—15 7 5 3 1 1 17-15 7 5 3 0 2 11—7 6 5 1 3 1 11—11 5 5 2 1 2 14—16 5 2 2 0 O 7—1 4 5 2 0 3 13—10 4 5 2 0 3 19—14 4 6 2 O 4 10—15 4 5 0 2 3 8—27 2 De vierde klasse E EEN ONVOLLEDIG KORFBAL PROGRAMMA. 2 KENNEMER RIJSOCIETEIT. DERDE AMSTERDAMSCHE ZESDAAGSCHE. HENGELEN TE HEERHUGOWAARD. GELOOFSBRIEVEN VERGETEN. De onlangs tot lid der Prov. Staten van Zeeland benoemde heer H v. d. Veen te Goes (s.d.a.p.) hec-t verzuimd zijn geloofsbrieven binnen den wettelijken termijn in te zenden. Zijn benoeming is daardoor vervallen. Op volger op de lijst der s.d.a.p. is nu de heer B. Burkunk te Hansweert. ÏPxouinciaai Tlieuws te Hazepolder, die inmiddels door den voor zitter van het hoofdstembureau benoemd is verklaard. Maandagavond hield de afd. van „Volksonderwijs" een ledenvergadering in café de Vries, welke slecht was bezocht. De voorzitter, de heer Spaan, was door ongesteldheid verhinderd, waarom deze functie door den heer Jb. Slooten werd waar- genomen. Deze opende met een kort woord van welkom. Verschillende stukken gingen onder de hamer door. Een aanbieding inzake een voor drachtavond werd aangehouden. Door den afgevaardigde der algemeene vergadering werd een uitgebreid verslag uit gebracht. De aftredende bestuursleden, de heer Jb. Slooten en mevr. WitteveenTerpstra, wer den herkozen. Besloten werd een propaganda-avond te houden op 7 November met als spreker Klaas de Vries. De aanwezigen werden opgewekt hiervoor propaganda te maken, teneinde het bezoek zoo groot mogelijk te deen zijn. De beschrijvingsbrief werd behandeld, doch met het oog op den toestand der kas, werd besloten dit jaar geen afgevaardigde te zenden. De rondvraag leverde geen bizondere stof tot bespreking, waarna sluiting volgde. Te Broek op Langendijk is een commis sie gevormd met het doel beide zangvereeni- gingen een vaandel aan te bieden in verband met de onderscheidingen, welke op verschil lende concoursen zijn behaald en daaren boven de muziekvereeniging A d.v.e.n.d.o in staat te stellen enkele instrumenten aan te schaffen. Ter bereiking van dit doel zal in de 2e helft van Februari een bazar gehouden wor den. De heer W. Eriks heeft zijn benoeming tot lid van den raad dezer gemeente niet aangenomen. Opvolger is de heer K- Jansma De weg door den Westfrieschen dijk bij den voorrnaligen overweg van de trambaan Alkmaar—Schagen is thans gereed. Inplaats van de oude gevaarlijke S-bocht is nu een mooie, breede, eenigszins hellende weg ontstaan, die een flauwe bocht vormt. Onge twijfeld is hiermede een belangrijke verkeers- verbetering tot stand gekomen. Vergadering IJsclub „Nul en Vermaak". Bovengenoemde vereeniging vergaderde Maandagavond in „Concordia". De vergade ring was slechts matig bezocht. Voorzitter was de heer J- Heidsma. Als eenige punt op de agenda kwam voor de verplichte verzekering tegen ongevallen op het ijs. Dit voorstel komt o.m. aan de orde op de Zondag a.s. te houden vergade ring van den IJsbondi Hollands Noorder kwartier. Door verschillende leden werd hier over het woord gevoerd en men voelde er wel voor om zich te verzekeren, doch gezien de weinige belangstelling van de leden voor deze vergadering en ook het weinige nut dat er van den Ijsbond voor de vereeniging uit gaat gingen er stemmen op om als lid van den bond te bedanken, daar de leden toch het meeste gebaat zijn met de ijsbaan op het Waardje. De vergadering sprak zich tenslotte met groote meerderheid uit voor afscheiding van den bond. Dit voorstel zal op de a.s. algemeene ledenvergadering behandeld wor den. De verzekeringskwestie komt hierdoor ook te vervallen wat de vereeniging betreft. Besloten werd de algemeene vergadering te houden op 15 November a.s., terwijl als afgevaardigden naar de bondsvergadering werden aangewezen de heeren P. Blokker en Jn. Langendijk. Ter sprake werd nog gebracht het mate riaal der vereeniging, dat was opgeborgen in den toren van de Ned. herv. kerk en nu ver brand is. Op de volgende vergadering komt dit nog aan de orde. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. HEEMSKERK (October). Geboren: W. I. AardenburgBak ker, dochter. Overleden: M. WelborenAdmi raal, 67 jaar. De minister van economische zaken heeft een beslissing genomen inzake de maatrege len, welke ten behoeve van onze zuivel- en vleeschpositie genomen zullen moeten wor den. De exportvooruitzichten van Neder- landsch zuivel zijn door de maatregelen van verschillende landen om ons heen van dien aard geworden, dat het nemen van in grijpende maatregelen noodzakelijk is. Ter wijl onze veestapel in het algemeen naar schatting niet grooter mag zijn dan ongeveer 1.250.000 st. melkvee, zou zonder maatrege len naar normale berekening op 1 Juli 1935 1.670.000 stuks melkvee aanwezig zijn, een aantal waarvan de melk nooit verbruikt zou kunnen worden. De minister heeft tot een drietal middelen besloten: In de eerste plaats tot het in de toekomst steunen van slechts een gedeelte van de melk, waarmede echter gepaard zal moeten gaan in de tweede plaats een verdere teeltbeper king en in de derde plaats afslachting. Slechts door toepassing van deze drie maat regelen meent de minister een voldoende verbetering der positie te kunnen bereiken Verwacht mag worden, dat door den gedeel telijken melksteun bij den boer een sterke drang zal ontstaan om zijn productie in te krimpen. Dit zal o.m. leiden tot een ruimer aanbod van vee. Alleen jong vee zal door de regeering worden overgenomen, terwijl daarbij mede, meer in het bijzonder aan vee zal worden gedacht, dat lijdende is aan tuberculose. De regeering verwacht, dat op deze wijze 150.000 stuks melkvee opge ruimd zullen kunnen worden, terwijl voorts voor 1935 opnieuw 50.000 stuks kalveren minder zullen worden toegewezen. Overwogen wordt voorts ook nog de ver plichting op te leggen aan hen, die niet in leveren tot het inleveren van één of meer kalveren met schetskaart 1934 of inhouding van een of meer schetskaarten 1935 in plaats van het aanbieden van jong vee Het goede vleesch zal opnieuw worden ingeblikt. Ge tracht zal worden in het blikvieesch eenige variatie te brengen en zoo mogelijk ook ge hakt beschikbaar te stellen. Daarnaast heeft de minister het belangrijke besluit genomen de heffing op het rundvleesch met ingang van 1 November a s. van 20 op 10 te verlagen, waardoor aan een herhaaldelijk vooral ook van slagerszijde kenbaar gemaakt verlangen wordt tegemoetgekomen. Hierdoor zou de heffing langer moeten duren en wel inplaats van ongeveer 1 jaar nog twee jaar. Evenwel kunnen door een verlaging van den accijns de vleeschprijzen dalen en het verbruik toenemen. In een persgesprek, dat de minister van economische zaken naar aanleiding van de nieuwe regeeringsmaatregelen -betreffende den gedeeltelijken melksteun, verdere teelt beperking, afslachting en de vermindering der heffing op rundvleesch toestond, heeft de minister nog meegedeeld, dat omtrent het percentage waarmede de melksteun vermin derd zal worden, nog niet ten volle zekerheid bestaat. De minister verwacht evenwel, dat dit percentage voorloopig tenminste 10 zal zijn. Wanneer de boeren de aankondiging, dat wellicht 10 van de melk niet meer ge steund zal worden, rustig naast zich neer leggen, dan zal het gevolg zijn, dat minder vee aan de regeering wordt aangeboden. Natuurlijk kunnen de boeren evenzeer het bijvoeren met krachtvoer beperken. Dit staat hun volkomen vrij en heeft allerlei voordee- len. Maar de boeren, die noch het een noch het ander doen, zullen het uitsluitend aan zich zelf te wijten hebben, wanneer zij het volgend jaar als de verminderde melksteun ingaat, niet meer zonder groot verlies van hun vee kunnen afkomen. De minister ver zocht dringend hierop grooten nadruk te leggen. Men zal later niet kunnen zeggen, dat de boeren niet gewaarschuwd zijn en het spreekt vanzelf, dat de regeering dan onder geen voorwaarde meer bereid zal zijn iets voor hen te doen. Laten de boeren toch voor alles begrijpen, dat de maatregelen in de eerste plaats in het belang van hunzelf ge nomen worden en dat het minste wat zij kunnen doen toch wel de meest volledige medewerking moet zijn. Daarop heeft de regeering toch wel recht. Over de distributie van het ingeblikte vleesch zeide de minister, dat hij een ruimere beschikbaarstelling zou bevorderen. Hij dacht hierbij o.m. aan de groote gezinnen. Wat de kosten van het nieu we plan betreft, meende mr. Steenberghe, dat deze ten hoogste 4.000.000 zullen bedra gen. Echter zullen bij niet doorvoering deze kosten om de vleeschmarkt te redden en de melk te steunen veel hooger zijn. Een globale berekening toont aan, dat bij niet doorvoe ring van s ministers plan de consument van boter, kaas enz enz. in 2 jaar bijna 13.000.000 aan heffing zal moeten op brengen en daarna nog drie jaar in totaal 11.000.000. Intusschen wees de minister er nog op, dat de boeren door minder kracht voer te gebruiken evenzeer hun melkproductie kunnen verminderen als door vermindering van hun veestapel, terwijl voor verschillende belanghebbenden wellicht een combinatie van beide methoden aangewezen is. Op deze wijze Iaat de minister dus aan de boeren zelf de keuze betreffende de wijze van de melkpro ductiebeperking. VEREENIGING VAN BROEDERIJEN EN PLUIMVEEFOKBEDRIJVEN IN NEDERLAND. Een dezer dagen hield bovengenoemde Ver eeniging te Amersfoort een druk bezochN ledenvergadering, welke grootendeels was gewijd aan de door de Regeering getroffen crisis-maatregelen ten opzichte van het Pluimvee, belichaamd in de „Teeltregeling". Des te meer werd aan deze Teeltregeling de aandacht geschonken, omdat deze per 31 December aanstaan afloopt en een ver nieuwing daarvan zich reeds in een verge vorderd stadium van voorbereiding bevindt Unaniem was men van meening, dat door dezeTeeltregeling het door de regeering ge stelde doel, namelijk verbetering van den Pluimveestapel niet wordt bereikt, De voorwaarden waaronder de fokkerijen en de vermeerderingsbedrijven worden er kend, doch vooral ook de onmogelijkheid ook maar eenige bevredigende controle op de voor die erkenningen en de handhaving daarvan benoodigde gegevens uit te oefenen, zijn daar de reden van, waarvoor treffende staaltjes werden aangevoerd. Ook had een der aanwezigen een drietal door de „Cen trale voor pluimvee en eieren" goedgekeurde Fokhanen meegebracht, welke dus het regee- ringsmerk droegen en bestemd waren om tot een verbetering van onzen pluimveestapel bij te dragen, doch de algemeene lachlust op wekten door het tekort aan alle eischen welke aan een normalen fokhaan als mini mum gesteld dienen te worden. Uit mede- deelingen van verschillende leden bleek, dat het lang geen uitzonderingsgevallen waren Met groote verontwaardiging nam men kennis van de reeds door den Directeur van genoemde Centrale naar voren gebrachte mogelijkheden, welke de nieuwe Teeltrege ling inzake de herkomst van de in de broed machines in te leggen broedeieren in zich zou kunen sluiten. Al deze mogelijkheden kwamen namelijk hierop neer, dat zelfs zij, die over het allerbeste materiaal beschikken, benevens alle pluimveehouders, die uitslui tend voor eigen bedrijf broeden of laten broeden, op directe of indirecte wijze ge dwongen zouden worden een deel van de in te leggen broedeieren te betrekken van de fokkerijen en vermeerderingsbedrijven, waar aan men voor een zeer groot gedeelte slechts zeer geringe waarde toekende. Besloten werd om na de publicatie der nieuwe Teeltregeling na te gaan, of inder daad dede grove onbillijkheid reglementair zou zijn vastgelegd en zoo ja, dan binnen een week in een extra vergadering bijeen te ko men, voor het vaststellen van maatregelen, welke aan dien voor onze pluimveehouderij ongewenschten toestand zoo spoedig moge lijk een einde zouden kunnen maken, waar bij geen enkel geoorloofd middel achterwege gelaten zou mogen worden. Echter werd te gelijk de hoop uitgesproken, dat het Bestuur der Centrale met de nuchtere werkelijkheid rekening zou houden en de door den Direc teur der Centrale geopperde plannen niet tot verwezenlijking zouden komen, terwijl de eindbeslissing bovendien ook nog i nhanden van de regeering ligt. Voetbal. Ook nu weer waren de leidende ploe gen op hun qui vive en alleen de leiders in de derde klasse-afdeeling lieten zich in eigen huis verrassen en kregen nog wel hun eerste- en 5—0 nederlaag te slikken. Dat het bezoekende Alkmaar- sche Boys IV tot een dergelijk resultaat in staat was, hadden we toch niet ge dacht. De nieuwe teleurstelling in het Noor den is weer de nieuwe nederlaag van Wieringerwaard enook thans in eigen omgeving, wat de bezoekers wel niet tot vreugde gestemd zal hebben. Inmiddels zorgde Succes II voor dit re sultaat en... beginnen de Polderschen wat op de ranglijst af te zakken. Het treffen tusschen de Heldersche Boys en M. L. D. kon niet tot een einde worden gebracht, in verband met een beenbreuk van een der Boys-spelers. De wedstrijd werd dadelijk na dit jammer lijk ongeval gestaakt. genoot Bergen I rust, evenals K. V. V. II. Nu konden de Krommenieërs geduldig toezien, hoe Z. F. C. IV hut er tegen de Ziivermeeuwen-reserves zou af brengen. De rood-witte Zaandammers pasten echter op hun tellen en zonden de Meeuwtjes met een 40 nederlaag naar huis, waardoor deze Zaandammers te vens de leiding hebben genomen. O. S. V. IV zag haar kans eenigszins verkleinen, daar de Oostzaners in Cas- tricum een punt moesten laten, 11. Zou C. S. V. zich eindelijk eens gaan herstellen? K.F.C. IV behield eveneens haa»' kleine kans, door W. F C. IV in eigen huis met 23 te slaan, terwijl Zaandijk II na veel moeite het bezoekende puntlooze Q. S. C. III, met 21 sloeg en dus ook weer een plaatsje steeg. De stand Is nu: Z. F. C. IV 5 5 0 0 20— 5 10 K V. V. II 5 4 10 11—39 K. F. C. IV 5 3 11 12—16 7 O. S. V. IV 5 2 2 1 10— 9 6 Zilverm. II 6 3 0 3 16—16 6 Zaandijk II 5 2 1 2 8- 6 5 Bergen I 3 1118—53 W. F. C IV 5 1 1 3 15—19 3 C. S. V. I 4 0 1 3 2— 9 1 Q. S. C. III 6 0 0 6 5—20 0 werden in het zeer belangrijke treffen H. R. C. III—Petten I de punten netjes gedeeld, wat de spanning in deze afdee ling deed toenemen, daar Schoorl er zorg voor droeg ban het bezoekende Helder III met goede cijfers (30) te winnen. De „duinbewoners" verwissel den met Watervogels van plaats, daar deze Heldersche in Julianadorp tegen J. V. C. een veer moest laten, 11. De Julianadorpers schijnen een zeer groote voorliefde te bezitten voor gelijke spelen, daar dit inmiddels de vijfde is. Wieringerwaard deed, wat we eigenlijk niet verwacht hadden, n.1verliezen in eigen huis met 0—1 van Succes II. Het is dan wel op het kantje af, doch de punten, die van veel belang waren, zijn verloren gegaan. De stand is hier nu: Petten 6 3 3 0 15— 8 9 H. R. C. III 6 3 3 0 14- 9 9 Schoorl 6 4 0 2 15— 8 8 Watervogels 6 3 1 2 9— 6 7 Succes II 6 2 2 2 12—14 6 Wieringerm. 6 2 13 10—11 5 J. V. C. 6 0 5 1 12—14 5 Held.-Boys 5 1 2 2 7— 9 4 Helder III 5 113 12—15 3 M. L. D. 4 0 0 4 5—17 0 behaalden de leiders Alkmaarsche Boys II op het bezoekende Koedijk 1, dat ook nog niet geheel kansloos was, een verrassend groote zege. De rust bracht de gastheeren eennuttigen 2—0 voorsprong, doch toen de Boys-reserves na rust in een periode va» open spel vervielen, had de pittige Koedij- ker-defensie, met goed spelenden doelver- dediger aan het hoofd, handen, of beter ge zegd moeten te kort, om het voortdurende ge vaar te kunnen bezweren. Na verloop van eenigen tijd was de stand reeds 80 en hoe de Koedijkers ook zwoegden, het zeker dik verdiende tegenpunt bleef uit en de eer kon niet gered worden. In het belangrijke treffen, AIcmaria IV— Alkmaar II werden de punten netjes ge- deel (1—1), hetgeen voor de groen-witten een meerdere achterstand van een punt be- teekende. A.S.V. I voldeed aan onze verwachtingen en klopte na veel moeite het bezoekende Eg- mondsche Boys met 21. De Sporters be ginnen er geducht in te komen. Ook Alkmaarsche Boys II won op het nip pertje af, door D.T.S. II in eigen omgeving met 45 te slaan. De stand is hier nu: A.S.V. I Koedijk I D.T.S. II wisten Alkmaarsche Boys IV, het ongesla gen Bergen II in eigen huis met een hand vol (O5) doelpunten te slaan. De Berge- naren konden er geen enkel doelpunt tegen over stellen en moesten de leiding aan C. S. V. II overgeven, daar de Castricummers het bezoekende Vrone II met 62 klopte. Alkmaar III had zich van de jongste ne derlaag hersteld en bracht het bezoekende AIcmaria V een 4—2 nederlaag toe. Ursem I liet zich in eigen huis door Eg- mondsche Boys II met 12 slaan en Aker sloot I deed het niet veel beter in eigen huis en moest met een O3 uitslag beide punten aan Schoorl II laten. De stand is hier nu! C S. V. II Bergen II Schoorl II Egm. Boys II Alkmaar III Alkm. Boys I1 Ursem I AIcmaria V Akersloot Vrone II bracht een 1—4 nederlaag van Alkmaar sche Boys V in eigen omgeving tegen Koedijk II, dat nu stevig de leiding heeft. Egmondsche Boys III won van het bezoe kende Akersloot met 5—0, terwijl Ursem II hetzelfde deed, door Oterleek I met 62 te slaan Alkmaarsche Boys VI klopte Koedijk III in eigen huis met 34. De stand is hier nu: Koedijk II 5 5 0 0 254 10 Egm. Boys III 4 2 1 1 177 5 Ursem II 6 2 1 3 1533 5 Alkm. Boys V 3 2 0 1 256 4 Alkm. Boys VI 3 2 0 1 88 4 A. S. V. II 3 111 9-4 3 Oudorp I 110 0 10—2 2 Akersloot II 3 0 1 2 2—19 1 Oterleek I 2 0 0 2 418 0 Koedijk III 3 0 0 3 5—18 0 Korfbal. De korfballers hebben Zondag meer last van het weer gehad dan de voet ballers, die echter over veel betere vel den beschikken, dank zij de steeds strenger doorgevoerde drainage. Regen was oorzaak, dat eenige wed strijden niet doorgingen. Regen was ook de oorzaak, dat verschillende wedstrij den geen al te zuiver verloop hadden en dat de uitslagen afweken van de ver wachtingen. In Noordholland ontving Sportief op haar terrein D.T.V., dat uitstekend par tij gaf, maar toch iets zwakker was. Het duurde lang, voordat de D.T.V.-defensie zich liet verschalken, maar toch ging de rust in met 20 voor Sportief. De tweede helft verstreek puntloos, zoodat Sportief met 20 won en de tweede plaats bezet. D.V.D. deed uitstekend werk door het veel sterker geachte Blauw Wit te klop pen. Wel was Blauw Wit aanvankelijk sterker en nam de leiding, maar even later was het weer gelijk. De vak wisse ling bracht een sterker D.V.D., dat spoe dig rr.et 3—1 leidde. Ook daarna vlotte het bij D.V.D. beter; 't werd 4—1, 4—2 en eindelijk 52. En D.V.D. is wat verder van de onderste plaats afgekomen. Koog Zaandijk, dat nationaal kam pioen is, blijkt toch niet zoo sterk te zijn als het vorige seizoen. Tegen Swift, dat bij haar op bezoek was, moest ze met een gelijk spel genoegen nemen. Er was veel spanning, getuige de doelpun- tenfabricage: 1-0, 1—1, 2-1, 2-2, rust, 2, 33, 4—3, 4—4. Daarna bleef K.Z. iets sterker, doch een winnend doel- puntje bleef uit. De stand is hier: Westerkw. 6 5 0 1 10 35—20 Sportief 7 5 0 2 10 25—23 Olympia 6 3 1 2 7 23—20 Blauw Wit 7 3 1 3 7 29—27 Swift 6 1 3 2 5 20-21 Koog Zaand. 6 2 1 3 5 19—20 D V D. 6 2 1 3 5 23—31 DT.V. 6 0 15 1 15—27 In Zuidholland werd slechts één wed strijd gespeeld, n.1. D K.C.—Ons Eiber nest. Direct was de thuisclub sterker en kon de leiding nemen, die zij in de eer ste helft tot 3 0 vergrootte In de twee de helft verkeerden beide doelen beur telings in gevaar. In die periode was Ons Eibernest het gelukkigst en scoorde twee keer. Verder kwam ze niet en D. K. C. won dus met 32. De stand is hier: H. S. C. 6 5 Deetos 5 4 Het Zuiden 6 4 D. K. C. 6 2 H. K. V. 4 1 Rozenburg 6 2 Ons Eibernest 7 1 Fluks 6 0 1 1 0 1 1 O 2 2 O 0 3 2 4 4 1 11 22-12 9 23-10 8 20-11 5 13-17 3 8—10 4 17—23 i 15-26 - - 2 17-26 In Gelderland vonden twee wedstrij den doorgang, n.1. RapiditasOnder Ons en Wilskracht—'t Overschotje. Onder Ons, dat op de tweede plaats staat, moest zich direct verdedigen, doch kon niet verhinderen, dat Rapiditas de leiding nam. Toch kon ze voor de rust nog gelijk maken. Na de hervatting be« gon de thuisclub zwak en Onder Ong werd sterker en bracht den stand op 1—3. Toen het tweede tegenpuntje kwam, kreeg Rapiditas weer nieuwen moed en maakte zoo waar gelijk! Onder groote spanning verstreek het ros toe rende gedeelte. Wilskracht had bezoek van t Over* schotje en hoewel de bezoekers in dep aanvang in de meerderheid waren, kwam het eerste doelpunt juist aan den anderen kant. Met l—O ging de ru6t irt, Na de hervatting werd het al gauw ge* lijk, daarna miste Overschotje een straf* worp en onmiddellijk daarop nam Wilskracht weer de leiding. Meteen was dat het einde van de doelpuntenfabri- cage, want hoe er ook gezwoegd word, de stand was en bleef 21. De stand is hier: E. K. C. A. 3 3 0 0 6 0—9 Onder Ons 4 2 2 0 6 8— 5 Z. K. C. 5 2 2 1 6 12— g Overschotje 6 3 1 2 7 13 Vada 6 2 2 2 6 9—8 Rapiditas 6 2 1 3 5 15—20 Wilskracht 6 2 0 4 4 1116 Hellas 4 0 0 4 0 3—13 In Overijsel werd met twee wedstrij den begonnen, maar beide moesten door den regen gestaakt worden, 't Waren D. O. S.Wit Blauw, die met 21 ge staakt werd, en Rigterbleek—Zwart Wit, die een eind kreeg, toen het 1—0 stond. In het Noorden wordt Wordt Kwiek kampioen. Zonder moeite kon W. K, thuis met 40 van Rood Wit winnen* Nic—Vitesse ging ook al niet door. De stand is hier: Wordt Kwiek 4 4 0 0 8 24— 3 W. W. M. D. 5 4 0 1 8 26—12 Dio 4 1 1 2 3 9-22 Nic 3 0 2 1 2 7—13 Vitesse 3 1 0 2 2 5-10 Rood Wit 5 0 14 1 8—19 Paarden. Deze vereeniging hield Zaterdag voor haar leden weer een prettig sportevenement.' een flag to flag in de Zuidelijke Castricuffi- mer duinen. Zooals de naam reeds aaiïgeeft, was het een wedstrijd over een parcours, waar op de markantste punten vlaggen staan en waar de controleposten opgesteld zijn Deze vlaggen moeten bereikt worden. Hoe, wordt aan den ruiter overgelaten. Ondanks het minder gunstige weer (op de heenrit naar den start bij Johannahof moest nog een fiksche regenbui „genomen" worden) was de stemming uitstekend, vooral toen bleek dat de technische commissie een prach tig parcours van ruim 6 K.M. had uitge zocht. Over het algemeen werd het traject vlot gereden^ en zij die goed bekend zijn in dit terrein, hadden natuurlijk een groot voor deel. De nieuwste aanwinst der manege, de 6 jarige volbloed Hannoveraan Norman, uit stekend gereden, toonde zijn groote snelheid een uithoudingsvermogen door het parcours in 8 minuten 30 seconden af te leggen. Als tweede werd Snaps getimed, in 11 mi nuten en als zeer goede derde kwam Rosa door de finish, die daarbij aantoonde dat zij, mits goed gereden, zich nog met de besten kan meten. Zij deed er een halve minuut langer over dan Snaps. De overigen hadden allen een tijd van om en bi. de twaalf minu ten, behalve een ruiter, die een jagersvlag voor een parcoursvlag had aangezien en een beetje in de zeeduinen was gaan wandelen. In het gezellige Johannahof reikte de voorzitter, de heer Riem, de prijslinten uit, waarna de geslaagde middag weer tot het verleden behoorde. Wielrennen. Programma openingsavond. Gelijk bekend, wordt op den openings avond van den derden Amsterdamschen Zesdaagsche een programma verreden, waaraan het winterkampioenschap van de R. A. I.-baan voor amateurs en onaf- hankelijken verbonden is. Het kampi oenschap wordt verreden in drie wed strijden, n.1. een sprintrace over vier ronden, een tijdrace over 500 M. met vliegenden start en een achtervolgings wedstrijd over maximum 2000 meter. Winnaars van elk dezer wedstrijden krijgen den titel van winterkampioen R. A. I.-baan 1934, terwijl degene die het grootste aantal punten in de drie wed strijden behaalt algeheel winterkampi oen der R. A. I.-baan is. Deelnemers zijn de amateurs Arie van Vliet, Bernard Leene, Kramer, Ooms, Homma en de onafhankelijken Gielliet, Vreeswijk, B. van Dijk, Brongers, Beu kers, Pootjes en Courtens. Hengelen. Bij den derden door D.V.S. te Heerhugo- waard georganiseerden hengelwedstrijd, waaraan Zondag door 28 leden werd deelge nomen, werden de prijzen gewonnen door de heeren C. Swinkels, W Beers en J. Stunt- De wedstrijd vond plaats aan den Broek- horndijk.

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 10