Agenda KIJKEN is KOPEN en CLOECK binnenland JlechLviaJken T128wl Je '~nr - JCeck School £and= en 'Juin Bouw Silmnieums 'lüeec&eticfit Pzovmciaal 7lieuws £aatste betichten. had wellicht niet leeg behoeven te zijn WERKLOOZEN INTELLECTUEELEN. Wat kan er voor hen gedaan worden? GOUDEN HELM GESTOLEN. Motorrenner van Dijk kreeg ongenood avondbezoek. HET WERK BH DE NED. SCHEEPSBOUW-MIJ. Half April de laatste order. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. GOEDKOOPSTE flÊ TELEFUNKEN JL\ DE AANKOMST VAN DE UIVER TE MELBOURNE. Weeroverzicht. Stedelijk Museum ingang Breedstraat, eiken werkdag van 9 tot 12 en van half 2 tot half 4 geopend; Zater dags van 9 tot 1 uur; Zondags gesloten. Bioscopen. Cinema Americain, half 8, hoofdnummer De Cabaretprinses (operette); hoofdrollen Martha Eggerth, Paul Kemp, Hans Söhn ker. Ida Wüst. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. A. B. T., half 8, eerste hoofdnummer De vier straatzangers (real.)tweede hoofd nummer Das Lied vom Leben (tendenzfilm). Toegang boven 18 jaar. Bioscoop Harmonie, 7.30 uur, van Zon dag tot en met Donderdag, hoofdnummer Drie dagen bij de levenden (sens); hoofd rollen Fredric March, Evelijn Venable, Kent Taylor en Guy Standing. Leeftijd boven 14 jaar. Extra: Aankomst van de Uiver te Mel- bourne. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Victoria-theater, half 8, hoofdnummer Malle gevallen (hum., naar het Holl. boek van Hans Martin)hoofdrollen Joh. Kaart, Roland Varno. Enny Meunier, Anny van Duijn. (Geprolongeerd). Toegang voor el- ken leeftijd. Woensdagmiddag, half 3, matinee. Dinsdag 6 November. 8 uur, Kapelkerk, Zendingsavond; spreker oud-zendeling Legêne. 8.15 uur, handelsschool, lichtbeelden avond over vogelleven door Jan P. Strijbos, voor de Volksuniversiteit. 8.15 uur, 't Gulden Vlies, abonnementsvoor stelling „Sheppey" door het Vereenigd Rot- terdamsch-Hofstadtooneel. Woensdag 7 November. 3.30 en 7.30 uur, 't Gulden Vlies, demon stratie kunstglasblazen Max Becker. 8 uur, dancing Harmonie, verg. Chr. Besturenbond; twee sprekers. 8 uur, De Rustende Jager te Heiloo, uit voering door 't Ontluikende Roosje. Donderdag 8 November. 8 uur, 't Gulden Vlies, opvoering revue operette Marie Louise. Geef Uw kinderen, die dagelijks in weer en wind naar school gaan. s morgens een pastille Panflavin. de besfe be scherming legen besmetting 1 Onlangs is melding gemaakt van de op richting van het „nationaal comité voor ar beid aan werklooze inteliectueelen". Maan dag heeft te Den Haag een conferentie plaats gehad van het dagelijksch bestuur van het nationaal comité met vertegenwoordigers der pers in het eere-comité. In deze conferentie is van gedachten ge wisseld over verschillende manieren, waarop de arbeidsverschaffing aan inteliectueelen zou kunnen worden bevorderd. Nadere mededee- lingen daaromtrent zullen binnenkort ge schieden. De vertegenwoordigers der pers hebben hun steun in beginsel van ganscher harte toegezegd. Besloten is in den loop der maand November een grootere conferentie te Den Haag beleggen. Verscheidene organisaties van inteliectueelen zullen worden uitgenoo- digd zich daarop te doen vertegenwoordiger- Het comité wil ernstige pogingen doen om werklooze inteliectueelen aan arbeid te helpen. JEUGDIGE BOEVEN TE OS AANGEHOUDEN. Verdacht ongeveer 40 inbraken te hebben gepleegd. Nadat het de laatste maanden te Oss rus tig was geweest en het dievengilde blijkbaar ontzag begon te koesteren voor de sterke po litiemacht, die er den wind onder houdt, werd sedert eenige weken bijna dagelijks aangifte gedaan van een of meer kleine dief stallen met braak. Nu eens was het een win kelier, die tot de ontdekking kwam dat uit zijn zaak een aantal sigaren en cigaretten was gestolen; dan weer was een drankwin kel door ongewenschte bezoekers bezocht, en ook op snoepwaren hadden de heeren het voorzien- Ook werd eenige malen in particu liere huizen ingebroken, waarbij de dieven een voorkeur voor den kelder aan den dag legden en daaruit levensmiddelen of drank ontvreemdden. Uit het onderzoek bleek, aldus het Hbld., dat steeds dezelfde methode werd gevolgd. Gewoonlijk werd een ruit uitgesneden en werd uit de etalage genomen wat men berei ken kon, dan wel men sneed een ruit uit, waarna men de woning binnendrong. Daar er dagen waren, dat verscheidene aangiften van diefstallen werden gedaan, die ongeveer op hetzelfde tijdstip moesten zijn gepleegd, rees het vermoeden, dat een geor ganiseerde bende aan het werk was. Dezer dagen kreeg de politie aanwijzin gen tegen een aantal jongemannen, van 16 tot 18 jaar. Hun gangen werden nauwkeurig nagegaan, en al zwaarder werden de aan wijzingen omtrent hun schuld. Maandagnamiddag meende de politie over genoeg bewijsmateriaal te kunnen beschikken om tot hun arrestatie over te gaan. Bijna ge lijktijdig werden de verdachten gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht, waar zij aan een langdurig verhoor werden on derworpen. Ofschoon zij aanvankelijk ont kenden, moesten zij ten slotte voor de over stelpende bewijzen zwichten en legden een volledige bekentenis af, waarbij zij ook de namen van een aantal medeplichtigen noem den. Ook deze jongemannen werden gear resteerd en kwamen na verhoor eveneens tot een bekentenis. In totaal bevinden zich nu twaalf verdach ten in arrest. Het is echter zeer waarschijn lijk, dat nog meer arrestaties zullen volgen. Het onderzoek is thans reeds zoo ver ge vorderd, dat ongeveer 40 inbraken en dief stallen aan het licht gebracht zijn. De arrestanten zullen ter beschikking van de justitie te 's-Hertogenbosch worden ge steld. Na de beide „onderaardsche inbraken" in de Kinkerstraat te Amsterdam, waarbij het in het tweede geval geiukte de drie daders te arresteeren, valt thans een soortgelijk brutaal stukje van de Da Costakade te vermelden. Toen daar Zondagavond om 10 u. 15 de bovenbewoners van perceel no. 127 thuis kwamen, troffen zij achter de huisdeur twee mannen aan, die het snel op een loopen zet ten. De bewoners waarschuwden een waker van den Gecontr. Part. Amst. Nachtveilig heidsdienst, die ontdekte, dat in het trappor taal de vloerkleedjes vóór de trap verdwenen waren; deze kleedjes werden onder het trap- luik bij den gasmeter teruggevonden. De politie werd gewaarschuwd en deze kwam, toen de bewoners van het beneden huis omstreeks middernacht thuis waren ge komen, tot de ontdekking, dat de dieven weer volgens het nieuwste Amsterdamsche systeem gewerkt hadden; via het luik en de onderaardsche kelderruimten was men onder den vloer van de keuken gekomen, had daar gaten geboord en planken weggebroken en zoodoende kwamen de inbrekers in het bene denhuis, bewoond door den bekenden motor renner Van Dijk. Zijn gouden valhelm, als hoofdprijs gewonnen in Tsjecho-Slowakije. bezet met vijftien diamantjes, bleek gestolen te zijn, alsmede een geldkistje met spaarbank boekje en polissen en enkele sieraden. En langs denzelfden weg verlieten de in brekers weer de woning, slechts even ge stoord door de thuiskomst der bovenbewo ners,die siechts een uiterst vaag signalement van de mannen konden opgeven. In verband met de vele inbraken van den laatsten tijd, is thans de nachtelijke surveil lance der po'itie aanmerkelijk versterkt. Aan beveling zou na deze laatste ervaring verdienen, ook reeds in de avonduren de po litiemacht op straat te vergrooten DIEFSTAL EN FLESSCHENTREKKERIJ EN GROS. Daders ter beschikking van de justitie. De politie van het bureau Raampoort te Amsterdam is gereedgekomen met de inven tarisatie van de daar aanwezige partijen koopmansgoeedren, die van diefstal en fles- schentrekkerij afkomstig zijn en in verband waarmee Zaterdagmiddag de dief de woning aan de Bloemgracht en de heelér en fles- schentrekker in de Bloemstraat zijn gear resteerd. Nagenoeg alle eigenaars hebben het hun toebehoorende goed herkend. Het gearresteerde tweetal, waarvan de heeler een berucht recidivist is, zal tér be schikking van de justitie worden gesteld. Wat het afloopen van het werk betreft bij de Nederlandsche Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam welke onderneming, als er geen nieuwe orderes komen, haar poorten sluiten zal, is de situatie aldus, dat het in aanbouw zijnde motorschip „Jagers fontein", een zusterschip van de ^Bloemfon tein", aan het einde van dit jaar gereed zal zijn voor den proefvaart. In aanbouw zijn verder nog drie tank schepen voor de Anglo Saxon Petroleum Company; twee kleine schepen van gelijke afmetingen, welke respectievelijk einde Ja nuari en begin Maart gereed zullen komen en één groote van 12.000 ton, welke half April voltooid zal zijn. BIJ EEN AUTO-BOTSING GEDOOD. Te Barendrecht is gisterennacht de auto van den heer M. uit Klaaswaal in botsing gekomen met de uit de tegenovergestelde richting komende auto van den heer B. uit Hilversum. De schok was zoo hevig, dat de heer B. vrijwel op slag werd gedood. Van de andere auto werd de bestuurder M. ernstig gewond. Hij is naar het ziekenhuis te Rot terdam overgebracht, 's Mans toestand was gisteren zeer ernstig. AANRANDING ZESJARIG MEISJE. Vragen aan den minister. De heer van der Heide heett aan den mi nister van justitie de volgende vragen ge steld: 1. Is het juist, dat in Udenhout (N.Br.) een zesjarig meisje zou zijn aangerand door een jongen man, die zou hebben verklaard, dat hij van plan zou zijn geweest het kind te dooden? 2. Is het waar, dat de verantwoordelijke autoriteit geen termen heeft gevonden dezen aanrander in verzekerde bewaring te stel len, omdat hij niet geheel normaal zou zijn? 3. Zoo het antwoord op bovenstaande vra gen bevestigend mocht zijn, acht de minister dan de handelwijze van de bevoegde autori teit verantwoord, ook zoo de bewuste jonge man wel normaal mocht zijn, en wil de mi nister daarvan doen blijken? WORDT HET PALEIS RAADHUIS? Naar de „Tel." verneemt, nadert de Pa leis-Raadhuiskwestie haar laatste stadium. De eindconclusie van het rapport, dat wel dra aan B. en W. zal worden aangeboden, is, dat het oude raadhuis inderdaad voor een kern van het gemeentebestuur geschikt zou zijn. DE PLANNEN INZAKE DEN ZENDERBOUW. Oprichting van een naamlooze vennootschap. In aansluiting met de mededeeling in de memorie van antwoord betreffende de P.T.T.-begrooting, dat de commissie in zake den zenderbouw thans haar werkzaamheden heeft geëindigd en een rapport heeft ingediend, verneemt het Volk, dat het in de bedoeling van den minister van binnenlandsche zaken ligt binnen korten tijd een vergadering met de besturen van de vier omroepvereni gingen, de N.C.R.V., de V.A.R.A-, de A.V.R.O. en de K..R.O. bijeen te roepen, ten einde met hen van gedachten te wisselen over dit rapport en daarna een beslissing te nemen, door een wetsont werp inzake den zenderbouw bij de volksvertegenwoordiging in te dienen. Gezien den inhoud van het rapport, verneemt het blad, dat waarschijnlijk is. dat dit wetsontwerp zal inhouden de op richting van een naamlooze vennoot schap, die de basis zal vormen voor een gemengd omroepbedrijf, waarbij de meerderheid van de aandeelen in handen zal zijn van de regeering. Elk van de vier omroep-organisaties zal van de minderheid der aandeelen een vierde toegewezen krijgen. Het maatschappelijk kapitaal zal ver moedelijk worden vastgesteld op 1000.000. De raad van beheer zal het oppertoe zicht over dit bedrijf hebben, waarbij zoo mogelijk in één gebouwencomplex de apparatuur voor uitzendingen op de korte en lange golf zal worden onderge bracht. Het zenderbedrijf zal als monopolie toegewezen krijgen de geheele verzor ging van de technische voorzieningen, noodig voor den geheelen Nederland- schen omroep. Zoowel de desbetreffende minister als de Kroon zal op de gestes van de even tueel op te richten naamlooze vennoot schap een zekere controle uitoefenen. DE OOIEVAAR DIE BESLAG LEGT. Men schrijft uit Amsterdam aan de N. R. Crt.: Toen een dezer dagen een voorstelling van „De Man die Beslag legt", welke het gezelschap van Cees Laseur in het Centraal Theater zou geven, juist zou aanvangen, bleef het gordijn nog enkele oogenblikken gesloten, zonder dat hejp ubliek kon ver moeden wat er aan de hand was. Om pre cies één minuut over acht had immers de telefoon gerinkeld en een ontroerde stem had Cees Laseur tvan in kennis gesteld, dat hij vader was geworden van een meisje en dat zijn vrouw, Mary Dresselhuys, het goed maakte en hem, zooals altijd, succes wenschte voor dien avond. Wellicht hoorden de toeschouwers iets van de Attila-vreugde, die Laseur op dat oogen- blik beving, wellicht hoorden zij zijn jon gensachtige stem, waarmee hij zijn gezel schap op het tooneel in kennis stelde van het gelukkige feit en zei, dat het een mooi meise was en dat hij haar daarom een naam zou geven naar de mooiste vogel, die hij kende en haar „Merel Christine" zou noemen. Zijn rol verbood hem om, toen het doek openging, naar voren te komen en het publiek toe te roepen: „Menschen, ik ben vader geworden. En Mary Dresselhuys maakt het goed". Integendeel, hij speelde zijn rol evenals altijd. Maar toen de pauze gekomen was, zette hij zich geschminkt en al in een taxi en reed naar zijn flat in Plan Zuid. Een kwar tier later was hij terug, zag lachende door het kijkgaatje, dat de menschen nog bij hun kleintjekoffie zaten, en speelde daarna zijn rol verder alsof er niets gebeurd was. Maar in dien tusschentijd had een gelukkige vader zijn dochter gezien en de hand gedrukt van zijn vrouw en partner in dat tooneelstuk, dat hij nimmer gedacht had, nog eens onder zulke emotioneele omstandigheden te zullen spelen. En dit is één van de dingen, die achter de schermen van het tooneel voorvallen en waar het publiek niets van mag weten, ten zij achteraf. Meervoudige strafkamer. Strafzittining van Dinsdag 6 Nov. Uitspraken vorige zitting. Cornelis Sm., vrachtrijder, Helder. Besturen van een motorrijtuig, terwijl hem de bevoegdheid bij rechterlijk von nis was ontzegd, 25 boete o' 10 dagen hechtenis. Jitze T., los arbeider te Zijpe (Schager- brug), vatschheid in geschrifte op een stempelkaart, 14 dagen gevangenisstraf. Petr. Jac. van S., aannemer, ged. Rot terdam, oplichting, 1 week gevange nisstraf. Corn. E., zoider ber., Alkmaar. Hoo- ger beroep vonnis Kantongerecht, ter zake openbare dronkenschap. Vonnis bevestigd. Willem Kr., visscher Egmond a Zee Hooger beroep vonnis jachtwetovertre ding, 5 dagen hechtenis, teruggave van de schop. Willem K., als voren, 5 dagen hecht. Corn Sm., vrachtrijder Helder, Bedr Bankbreuk, vrijgesproken. Zraaqi 'nl'chfmqen b'Jdj? Tblerunken Service Stations Aris B., koopman, Arnhem, diefstal van 4 electriciteitsdraden, geen uit spraak. J. W. M., schilder, Helder, zedenmis drijf, eisch 1 jaar gev., uitspraak 6 maan den gevangenisstraf. Alph. Jos. M., aannemer, Alkmaar, verduistering, 4 maanden gev. Frits C. Z. B., Helder, Hooger beroep vonnis art. 22 motor- en rijwielwet. Von nis bevestigd. Dirk de W., Alkmaar, ged., zedenmis drijf, (eisch 2 jaar). Verwezen naar de instructie. MOEDER VERMOORDDE HAAR KIND. 5 jaar gevonnist. Een 23-jarige gehuwde vrouw uit Haarlem had in November j.1. haar 2-jarig kind zoo danig mishandeld, dat de kleine weldra over leed. De rechtbank te Haarlem veroordeelde haar wegens doodslag op haar eigen kind tot 6 jaar gevangenisstraf. Het hof veroordeelde haar in hooger beroep wegens doodslag tot 5 jaar gevangenisstraf. De proc.-gen. had be vestiging van het vonnis gerequireerd. DRIE JAAR WEGENS INBRAAK. In hooger beroep veroordeelde het Bos sche gerechtshof gisteren den koopman I. P. de K. uit Eindhoven tot drie jaren gevange nisstraf wegens inbraak in den nacht van 22 op 23 December j.1. in het kantoor van de N.V. Houthandel de Rietvink te Eindho ven, waar hij met twee andere inbrekers een bedrag van 1800 had gestolen. De Bossche rechtbank had htm tot vier jaar ge vangenisstraf veroordeeld. MISHANDELING TE OSS. Het gerechtshof te 's Hertogenbosch be vestigde het vonnis der Bossche rechtbank, waarbij de arbeider P. G. van O. te Oss tot vier jaar gevangenisstraf was veroordeeld. Hem was ten laste gelegd, dat hij in den nacht van 18 op 19 Juni 1.1. te Oss P. van Buul met een mes levensgevaarlijk had ver wond. KERKVERKIEZING. Zondagmorgen had te Wieringerwaard na de godsdienstoefening in de consistorie kamer een verkiezing plaats voor arie leden van het kiescollege. De aftredende heeren A. C. Woestenburg en P. van der Lippe werden h.rkozen, terwijl in de plaats van mej. Meel dijk, die vertrokken is, de heer J. Vel werd gekozen. NEDERLANDSCHE SIERTEELT CENTRALE. Verschillende commissies ingesteld. De Minister van Economische Zaken heeft in de Nederlandsche Sierteeltcentrale, ge vestigd te 's-Gravenhage, de navolgende commissies ingesteld: A. Commissie voor de bloembollenkweekerij, B. Commissie voor de Bloembollenexport, C. Commissie voor de Boomkweekerij, D. Commissie voor de Bloemisterij. In de commissie voor de bloembollenkwee kerij is o.a. benoemd tot lid de heer D. Jon ker Jbzn., te Andijk. De aankomst van de „Uiver" te Melbourne is thans in de bioscoop de „Harmonie" te zien in het filmjournaal van Paramount. De film, waarop ook de aankomst van Scott en Black is vastgelegd, is uit Australië op hun retourvlucht meegebracht door Jones en Waller, die we in een voorafgaand deel van het journaal op het Engelsche vliegveld Lympne zien arriveeren. Frisch en monter stappen zij uit hun toestel, geestdriftig toe gejuicht door het publiek, met de film trommels onder den arm. Het filmpje hoewel kort, geeft een goed beeld van het slot der zoo merkwaardige race. De enthou siaste ontvangst van de Engelsche piloten door een duizendkoppige menigte, den hevi- gen regen met parapluies trotseerend De markante figuur van Sir Macpherson Ro- bertson, die den winnaars hartelijk geluk- wenscht. Dan de Uiver. Het toestel is al op f/ond, taxiet. Men onderscheidt de let- ters K L.M. op den neus. Het bioscooppubliek applaudisseert Vervolgens: Parmentier en Moll, glimlachend opgewekt, in hun keurige uniiorm, omstuwd door het geestdriftige pu- bliek, en Mac Robertson, die op hen toestapt en hun-de handen drukt. Tenslotte spreken Parmentier en Moll een paar korte woorden voor den microfoon, we hooren, dat de reis „wonderful" is geweest Dit is het slot van deze eerste film uit Melbourne, welke ons even een glimpje heeft doen opvangen van het grootsche moment het bereiken van het eindpunt van de lucht- race Londen—Melbourne. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 6 November. Medegedeeld door het Kón. Nederl. Met. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 764,1 m.M. te West Manör. t Laagste barometerstand 741,4 m.M. te Groningen. Verwachting, geldig tot den avond van 7 November: Matige tijdelijke afnemende noordelijke tot westelijke, later veranderlijke wind; tijde lijk opklarend; later waarschijnlijk weer regen; weinig verandering in temperatuur. De hooge druk in het noordwesten nam verder af, zoodat thans via Groenland een depressie uit het noordwesten kon doordrin gen. In noord-Scandinavië blijft de barome ter stijgenuit het zuiden volgen de depres sies elkancier snel op en de laatste werd diep en drong tot het noorden van ons land door. Buitengewoon zware regen viel in Frankrijk, België en ons land en op het oogenblik regent het weer in geheel west- Frankrijk en in zuid-Scandinavië, terwijl in noord-Scandinavië de vorst toenam. Duitschland heeft zeer zacht weer met alleen in het westen eenige regen. Op de Britsche éilanden is het guur bij matige tot krach tige noordelijke winden. Door de snelle drukwisselingen zijn de vooruitzichten on zeker, maar na korte opklaring schijnt nieuwe regen te verwachten. STORM WAARSCHUWINGSDIENST. Geseind te de Bilt hedenmorgen om 7,45 uur van Delfzijl tot Hoek van Holland: Weest op Uw hoede! TEXEL. Bootdienst gestoord door laag water. Door den zeer lagen stand van het zee water nabij de haven te Oudeschild heeft de Texelsche boot Zondag den dienst van 11 uur van Texel niet kunnen volbrengen. Eerst omstreeks 2 uur later toen het water weer gestegen was, heeft men dezen dienst kunnen verrichten. De lage stand van het water was een ge volg van den sterken Oostenwind. Na 't afsluiten van de Zuiderzee is bij dezen wind het water bij de haven steeds zeer laag. HET WERK DER NOORD- EN ZUIDHOLLANDSCHE REDDING- MAATSCHAPPIJ. De Noord- en Zuid-Hollandsche Red ding-Maatschappij, met wier middelen sedert hare oprichting 5655 schipbreuke lingen werden gered bestaat 11 Novem ber as. 110 jaar. Zij zendt ons haar orgaan „de Red dingboot" en een kalender, die zij in zee stuurt om grootere bekendheid te geven aan haar werk. De daadwerkelijke belangstelling van het Nederlandsche volk voor het on misbare en mooie reddingswerk langs onze kust moet nog aanzienlijk toene men wil de Maatschappij in staat zijn de financieele branding te trotseeren en op dezelfde wijze te blijven doorgaan haar materieel te vervolmaken en oud-red ders, die in behoeftige omstandigheden verkeeren te helpen. Haar postgironummer is 26363, haar gem. gironummer 289 Amsterdam. HOORN. De politie heeft uit den vijver in het Wilhelmina-park het lijk opgehaald van den 43-jarigen G. P., spoorwegarbeider alhier. (Ongecorrigeerd.) KLACHT BIJ DE RACE. Gemeld wórdt, dat de Stoddard, die in de handicap-race slechts een kwartier achter Melrose werden geclassificeerd, een klacht hebben ingediend, dat sommige van de tijden ingeschreven in hun logboek onjuist zijn. H. M. DE KONINGIN ALS BESCHERMVROUWE. Van de padvinders en het conservatorium. Naar wij vernemen, heeft de koningin het beschermvrouwschap aanvaard van de ver- eeniging De Nederlandsche padvinders, van welke vereeniging wijlen prins Hendrik ge durende langen tijd beschermheer is geweest. De koningin heeft voorts het bescherm- schap aanvaard van het Amsterdamsche con servatorium, daarbij in de plaats tredende van wijlen de koningin-moeder, onder wier hooge bescherming het Amsterdamsche con servatorium sinds 1891 heeft gestaan. KINDJE VFRDftONKEK Hedenmorgen is te Hekendorp (Z H het 20 maanden oude dochtertje van de familie Kruit door onbekende oorzaak in het water gevallen en verdronkea

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 2