and? en 'JmimAouw Jtadiapcoqcamma /3uit uw ledig Jltaggi- flesclye opnieuw met Vlttiggi5Jlrottltt vullen S)at is vnordeelinerf 'Jmiiletou De heks van Winslea ZAL DE MAATREGEL VAN MINISTER STEENBERGHE UITKOMST GEVEN? Zullen de vleeschprijzen be langrijk worden verlaagd? HUIZEN, 1875 M. (NCRV-uitz) 8.Schriftlezing en meditatie. 8.15—9.30 Gr.pl. 10.30 Morgen dienst olv. ds. J. Snoey. 11.— Kwintetconcert olv. P. v. d. Hurk. 12.15 Gr.pl. 12.30 Verv. concert. 1 30 Gr.pl. 1.45 Zang door mevr. A. de Zeeuw—Slierendrecht, so praan. Aan den vleugel: R. van Hessen. 2.30 Postzegelpr. 3—3.45 Orgelconcert G. Snijders. 4. Viool-recital, R. Ie Rütte. Aan den vleugel; Henk Endt. 5.Kinder uur. 6.Landbouwhalfuur. 6.30 Afgestaan. 7.Ned. Chr. Pers bureau. 7.15 Gr.pl. 7.30 A. Huls bergen: Wat is verf. 8— Gr.pl. 8.15 „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn, mmv. solisten, koor en orkest olv. Hub. Cuypers. In de pauze om 9.10 Ouderuurtje. 10.30 Vaz Dias. 10.40—11.30 Gr.pl. DROITWICH, 1500 M. 1035— 10.50 Morgenwijding. 11.05 Le zing. 11.20 Gr.pl. 11.50 Voor de scholen. 12.05 Orgelspel Q. Mac- Lean. 12.50 Ch. Manning's orkest. 1.50 Gr.pl. 2.25 Voor de scholen. 2.50 Lezing. 3.15 Piano-recital C. Dixon. 3.35 Sted. orkest Bourne- mouth olv. Austin mmv. E. Ho- wardJones, piano. 5.05 Het McArthur kwintet. 5.35 BBC-dans- orkest olv. H. Hall. 6.20 Ber. 6.50 PARUS (RADIO-PARIS), 1648 M DEUTSCHLANDSENDER, 1571 M. 7.30 „Unsere Saar den weg frei zur Verstandigung". 7.55 Stunde der jungen Nation: Auf- bruch der Jugend. 8.20 Militair concert olv. W. Thiele. 9.20 Ber. 9.50 Lezing. 10.05 Weerber. 10.20 —11.20 Concert uit Frankfort. GEMEENTELIJKE RADIO- DISTRIBUTIE. De vijand komt! Men schrijft ons van deskundige zijde: De Minister van Economische Zaken heeft terzake de steunverleening aan de veehouderij een belangrijke, maar naar Zijne Excellentie zelf getuigt, ook zeer moeilijke beslissing genomen. De Minister is na zoo uitvoerig moge lijke voorlichting tot de conclusie ge komen, dat het zóó moest en niet anders De Minister spreekt van een nieuw plan. Inderdaad is ten aanzien van de steun aan de veehouderij het roer ge wend. We gaan niet door met Engeland vol te proppen met boter van ongeveer 30 cent per K.G., waarop een gu'den steun uit het Landbouwcrisisfonds moet komen, tot het oogenblik, dat Engeland onze dumping moede, den import van boter contingenteert. De Minister gaat de productie beperken, door den steun aan de melk te beperken. Want uit ze'f- behoud zal de boer minder melk op zijn bedrijf produceeren, als hij straks voor 90 var de melk 6teun krijgt en de rest wel aan zijn vee moet opvoeren. Gedeeltelijke melksteun kan en zal brengen een beteren melksteun, dus nu een loonenden prijs voor de ge steunde melk. Een richtprijs van mis schien 6 cent zal kunnen worden bereikt door het mindere verlies op den boter- export. Terecht zegt de Minister, dat hij de zuivelpositie beter in de hand krijirt Onverbrekelijk acht de Minister aan zijn plan verbonden meerdere teeltbe perking en afslachting van 150.000 kalf- dragende pirken en "aarzen. Wij stellen de vraag: is dat zoo? Dien den deze door dei. Minister zeif als dras tisch aangemerkte maatregelen te wor den genomen, nu de Minister in zijn nieuw plan van een ander standpunt is uitgegaan, n.1. de verantwoordelijkheid over diens bedrijfsvoering weer te bren gen bij den boer zelf. De boer kan straks minder melk voor loonenden prijs afle veren en hoe hij het dan zelf op zijn be drijf wil vinden, moet hij zelf weten. Een gezond standpunt, maar dan moat o i. den boer vereer ook bedrijfsvrijheid worden geiajen in teeltbeperking n hem een zoo ruim mogelijk debiet voor ziin nroducten worden geboden. De mid delen zijn er: het verbouwen van voe- dergranen loonend maken, wat het scheuien van weiland in de hand werkt. Verhooging van invoerrechten op gra nen brengt dit en bevordert een ratio- neele bodemcultuur. Ten tweede, de consumptie van 45 millioen K G. mar garine zal moeten worden beperkt om deels plaats te maken voor het betere product van eigen bodem, de natuur boter. Ten derde, de slachtveemarkt. dient zoo'n ruim mogelijk afzetgebied voor vee aan te bieden, waartoe de vleeschcon- sumptie, welke hier te lande minder is dan in onze buurstaten, weer zal moeten worden opgevoerd. In Denemarken, En geland en Frankrijk was het rund- vleeschverbruik resp. 26, 28.7 en 27 KG. per hoofd der bevolking per jaar; wij kwamen toen, in 1930, niet hooger dan 17.6 K.G., zonder dat wij in andere soor ten vleesch compensatie hadden. In 1931 daalde ons rundvleeschverbruik tot 15.8 K G-, steeg in 1932 weer tot 17.6 K G. en is volgens onze berekening aan de hand der slachtingen in 1933 geweest 19.3 K G. De daling van de cijfers der rundveeslachtingen en van den invoer van rundvleesch wijzen aan, dat voor 1934 het gemiddeld cijfer van het rund vleeschverbruik zal zijn gedaald tot 14.9 KG. Het rundvleeschverbruik is dus 4.4 K.G. per hoofd der bevolking minder dan in 1933, zoodat het totale verbruik van rund- en varkensvleesch samen in 1933 maar 33.2 K G. was tegen over 40 K G in 1933 en 45.7 K G. in 1939. Het vleeschgebruik per hoofd der bevolking is dus belangrijkteruggeloopen en kenmerkend is hier de invloed van de crisisheffingen op rund- en varkens vleesch. Verruiming van het debiet van na tuurboter en van slachtvee had de af slachting van 150 000 dragende jonge runderen kunnen voorkomen. Een her stel van het rundvleeachgebruik met 4 K G. per hoofd der bevolking (in 1922 zijn we op 20.8 K.G. geweest), zou een meerdere opruiming van slachtvee geven van 128 000 6tuks, waarmee dan ook in direct de melkveestepel zou worden ontlast, niet minder dan nu met afslach ting van 150.000 pinken. Nu heeft de Minister de crisisheffing op rundvleesch van 20 tot 10 ver laagd, iets waarop van de zijde der beide S'agersbonden en den Grossiersbond voor den Vleeschhandel bij voortdurin- was aangedrongen. De Minister zeg' door dezen maatregel de kosten van he levensonderhoud te verfcgen en hij vei wacht een toenemend gebruik vai vleesch. Minister Steenberghe wekt ten aan zien van de prijsverlaging voorzeker een te groote verwachting. De 20 heffing drukte de, door accijns, omzetbelasting en abattoir en keurrechten belaste vleeschprijzen, zwaar, nl. 10 15 cent per K.G. Aschaffing van de 20 crisis- heffing zou een zeer merkbare verrui ming brengen en de afschaffing zou in Dec. '34 mogelijk zijn geweest, wijl dan de 14.4 millioen gulden verlies op de vo rige afslachting geleden, zou zijn aanbe taald uit de 20 crisisheffing op vleesch en invoerrecht op buitenlandsch vleesch. Bij die afschaffing der 20 waren de vleeschprijzen met 10 a 15 cent per K.G. ontlast en was als reflex zeker een be duidende toenam© in het vleeschver- bruik gekomen. Door nu maar 10 te verlagen en de heffing een jaar langer te laten loopen, is voor de slagers de moeilijkheid feite lijk verschoven, want er zal nu opnieuw* 14 a 15 millioen verlies op afslachting zijn aan te zuiveren. De Minister spreekt wel van 4 millioen kosten, maar de 10 millioen die nog resteerden zijn geen liquide middelen, doch slechts voor schot. Er moet 14K 15 millioen, als het blikvleesch goedkooper wordt, en dit is de bedoeling, zelfs 15K millioen verlies op de toekomstige afslachting worden ingehaald, en dat kan bij 10 heffing op rundvleesch bij de huidige slachtin gen pas in 27 28 maanden. De 10 crisisheffing zal dan tot ongeveer Maart 1937 duren. Is het wonder dat de slagers spreken van een vergulde pil die hen te slikken is gegeven? De slager wil gaarne terug tot zijn de biet van 1933, toen toch ook de koop kracht van het publiek reeds veel min der was, maar het goedkoope voedsel vleesch toch in trek bleef, zij het dan dat het totaal verbruik 5 K G per hoofd der bevolking minder was dan 1932. De slager heeft er alles op gezet om onder den druk der 20 crisisheffing toch debiet te houden en zijn winst goed deels aan de crisisheffing geofferd Nu 's "W 1 Nov. de heffing teruggebracht tot 10 dit beteeken t op 't vleesch 5 ct. per K.G. of 2H cent per pond. De mees te slagers werkten reeds, lang <me.t> ver lies. Geen wonder dus, dat de consument van vermindering der heffing maar een geringe daling der vleeschprijzen kan verwachten en hoogstens 2K per pond. De verarmde slagersstand kan niet lan ger bijpassen. Afgewacht moet worden of de inleve ring van vee aan de Veehouderijcentrale weer een stijging op de slachtveemarkt zal veroorzaken. Is dit wel het geval het aanbod op de slachtveemarkt is niet bijzonder groot dan is het noodwen dig gevolg een stijging ook van vleesch prijzen en blijft de door den Minister verwachte toename van vleeschgebruik uit, terwijl juist alleen een ruimer je- bruik een voldoende afvloeiing van den veestapel via de slachtveemarkt waar borgt. O. i. blijft de Minister met de afslach ting dan ook in den vicieuzen cirkel. Zijn nieuwe maatregel hinkt op twee gedachten. Het door den Minister ge noemde noodzakelijk sequeel, verdere teeltbeperking en afslachting, perfectio neert niet ret nieuwe stelsel, den be perkten melksteun, maar doet eerder de gunstige werking schade. De ervaring met de eerste afslachting heeft toch lessen gegeven. En tenslotte waarom nog een voorraad blikvieesch aangemaakt voor drie jaar, nu de be hoefte aan het artikel zoo weinig spreekt en de vleesrhwarenfabrikgntem.ze.If hui verig zijn 3 jaar voor"hun jiroduct in te staan? INLEVERING VAN BLOEMBOLLEN. De Directeur der Nederlandsche Sierteelt- centrale verzoekt ons opname van het vol gende Gezien het bepaalde in het Bloembollen- meeringsplan Teeltbeschikking 1934, Art. slot, wordt aan belanghebbenden in Noord- .'olland, benoorden het Noordzeekanaal :edegedeeld, dat op 14 en 15 November a.s. oor de laatste maal gelegenheid wordt gege ven om bloembollen ter vernietiging in te leveren a. voor hen, die in 1933 niet geheel aan de inleveringsvoorschriften hebben voldaan; b. voor hen, die in het plant jaar 1933/34 teveel beplant hadden. De inleveringsdepots, die geopend zijn van 8—12 vm. en van 1—5 nm., zijn geves tigd te; Berkhout: terrein tusschen Berkhout en Bobeldijk; Broek op Langendijk; terrein bij Corn Timmerman; Heemskerk; slot Assemburg; Den Helder, langs het Noordholl. Kanaal; Hoogkarspel: achter het station Hoog- karspel. Die aangeslotenen, die nog op afdoening van hun ingediende klacht wachten, zullen vóór bovengenoemde inleveringsdata een uit- noodiging ontvangen om namens de Neder landsche Sierteeltcentrale door een commis sie te worden gehoord. Voor de goede orde wordt nog op het vol gende speciaal de aandacht gevestigd: 1. bloembollen, aangevoerd wegens in 1933 te weinig ingeleverd en wegens in 1933/34 teveel geplant moeten op afzonderlijke aan voernota s worden vermeld. 2. Op elke aanvoernota moet het nummer worden aangegeven, waaronder de kweeker was aangesloten bij de Nederlandsche Bloembollenkweekers-Centrale. 3. Op elke aanvoernota vooral duidelijk vermelden of de bloembollen worden aange voerd wegens: a. te weinig ingeleverd in 1933; b. te veel geplant in 1933/34. Wat kwaliteit enz. betreït, wordt naar voorgaande circulaires verwezen. SANEERING BOLLENCULTUUR. Geen afschaffing van minimum prijzen? Gistermiddag is de 174e buitengewone algemeene vergadering van de Algem Ver. voor Bloemencultuur door den voorzitter, den heer E. Krelage, geopend met een rede. Spr. acht het wenschelijk dat deze verga dering zich uitspreekt over de verdere maat regelen voor het plant jaar 1934—1935 In het door de regeering toegepaste stelsel worden de maatregelen geheel en uitsluitend door het bloembollenbedrijl zelf bekostigd; dit sluit in, dat de bloehjballenkweekers niet in een van de régëering afhankelijke positie behooren te komen, waaraan daaruit voort- vloei énde voorwaarden zóqden worden ver bonden. In het begin van hef aar was er een vr' algemeene neiging in vakkringen om aan i sturen op het vrijlaten vari den onderlinge en buitenlaridschen handel, met behoud va< het toezicht op de teelt ter voorkoming van nieuwe overproductie. Nu het tweede handelsseizoen achter ons ligt, is er een kentering gekomen in deze op vatting. Zonder voor zeker te willen voor spellen wat de uitslag zal zijn van de be raadslagingen, acht spr. toch de waarschijn lijkheid groot, dat er geen meerderheid zal zijn voor het afschaffen der minimumprij zen, ondanks de bezwaren die daaraan ver bonden zijn, of wel dat men ze zal willen zien vervangen door garantieprijzen. Dat men zoo moeilijk van dit stelsel af stand meent te kunne" doen, is te verklaren uit het betrekkelijk gunstig verloop van den buitenlandschen handel en bewijst dat het beginsel van het door de gezamenlijke orga nisaties in December 1932 ingediende sa- neeringsplan uist gezien was. Zoowel in 1933 als in 1934 heeft het in groote lijnen gunstig gewerkt, wat eigenlijk Woensdag 7 November. HILVERSUM, 301 M. (VARA- uitz.) 8.— Gr.pl. 9.30 P. J. Kers: Onze keuken. 10.Morgenwij ding. 10.15 Voor Arb. in de Conti- nubedr.: Johan Jong, orgel, Trio. VARA-tooneel olv. W. v. Cappel- len, B. Blez, hobo en R. Schoute, piano. 12.— Gr.pl. 12.45 J. Huy, saxofoon en J. Vogel, piano. 1. Gr.pl. 1.30—1.45 G. Smit, viola en J Vogel, piano. 2.— H. Wiggelaar, viool en R. Schoute, piano. 2.15 Kniples. 3.Voor de kinderen. 5.30 VAR A-orkest olv. H. de Groot. 6.30 R.V.U. Dr. Th. v. Schelven: Moeilijkheden met kinderen. 7. Sportuitz. 7.20 Piano-recital Th. Schwartz. 7.40 Dr. G. Horreus de Haas: P. J. Troe:stra. 8.Herh. SOS-ber. 8.03 Gr.pl. 8.15 Willy Derby in zijn repertoire. 8.45 Cello recital T. de Machula. Aan den vleugel: L. Contran. 9.15 „Ontwik keling", spel van F. van Duin, m. m. v. het VARA-tooneel olv. W. v. Cappellen. 9.35 Orgelspel J. Jong. 10.Vaz Dias en VARA-Varia. 10.15 2de deel van Rido's revue „Gaat dat zien". 11.15—12 Gramofoonmuziek. en 7 05 Lezingen. 7 25 Liederen bij de luit. 7.50 Irioconcert. 8.2 Salomé" van R. Strauss mmv so- 'l'is'en en orkest olv. A. Coates. 9.50 Ber 10.20 Causerie. 10.35 Piano duetten door Ethel Bartlett en Rae Robertson. 11-15 Voordr. 1120— 12.20 Dansmuziek door Jack Jack- son en zijn Band. 7 20 en 8.20 Gr.pl. 12.& Goldy- orkest 8.20 Fra Diavolo, opera van Auber. 10.50 Ber. KALUNDBORG. 1261 M. 1120 _1 20 Concert olv. H. Andersen. 2 20 Grpl. 2.50—4.50 Omroep orkest olv. Reesen. 7.20 Kamermu ziek door strijkkwartet. 8.20—1.20 Dansmuziek. In de pauze: Film- reportage. KEULEN, 456 M. 5.20 Or.pl. 035 en 11 20 Gr.pl 12.20 Om- roepkwintet. 1.20 Concert 3.20 Concert uit Hamburg olv Maasz. 4.40 Zang. 6.20 Vroolijk orogr. 7 55 Zie Deutschl.s. 8.20 Opera- concert mmv. het Omroeporkest olv. Kühn. 9.40-11.20 Concert. ROME, 421 M. 8.05 „Madame Butterfly", opera van Puccini. BRUSSEL, 322 en 484 M- 322 M 12 20 Gr.pl. 1.30-2.20 M. Alexys orkest. 5.20 Gr.pl. 6.35 Koorcon- eert 7.35 Gr.pl. 8.20 Symphonie- concert 10.30—11-20 Dansmuziek. 484 M 12 20 Max Alexys' orkest. 1.30—2.20 Gr.pl. 5.20 Dansmu ziek. 6.35 en 8.20 Gr.pl. 8.35 Con cert mmv solisten, koor en orkest o. I. v. F. André. 10.30—11.20 Dans muziek. Lijn 1: Hilversum. Lijn 2: Huizen. Lijn 3: Lond. Reg. 10.35 II.05, Midi. Reg. 11.05—17.35, Droitwich 17.3520.20, Lond. Reg. 20.20-24.—. Lijn 4: Keulen 10.30—15.20, Hamburg 15.20—16.20, Keulen 16.20—17.20, Brussel 17.20— 20.20, Parijs 20.20—24.—. een wonder is, als men de onvoldoende wijze 'n aanmerking neemt, waarop het werd uit gevoerd. Onder minister Verschuur werd en theoretisch verdedigbare, maar prak- sch onuitvoerbare regeling vastgesteld, ter- ijl de uitvoering door den minister voor en belangrijk deel was toevertrouwd aar. en bestuur, waarvan nu wel achteraf voor eder duidelijk is geworden, dat het, afgezien van de persoonlijke verdiensten van ver scheidene leden, in d i e samenstelling niet ten volle voor zijn taak berekend was. Ook van den tegenwoordigen minister van economische zaken weten wij, zei spr., dat hij een open oog heeft voor hetgeen ons be drijfsleven wenscht. Maar helaas, ook nu weer dreigen teleurstellingen bij de uitvoe ring. Spr. hoopt, dat zijn beroep op de ver tegenwoordigers van het bloembollenbedrijf in de Sierteeltcentrale niet tevergeefs zal zijn geweest en dat zij al hun invloed zullen gebruiken om de saneeringsmaatregelen in 1934—1935 te doen verloopen op een wijze, die aan hun vakgenooten zooveel mogelijk voldoening geeft. De hoop die velen met spr. koesterden, dat in 1935 de saneeringsmaatregelen achter wege gelaten zouden kunnen worden, is niet verwezenlijkt. Vrij algemeen is men over- van May Wyuue. 32) „Generaal Rainsborough met zijn paar den- en voetvolk is op weg naar Ponte- fract" ging Marjorie voort. „En dan begin nen alle verschrikkingen van den oorlog op nieuw". „De oorlog is ook nooit uit geweest en zal ook niet uit zijn, zoolang de Koning niet op den troon hersteld en Cromwell niet ont hoofd is! Was ik maar een man, dan zou ik wel weten wat mij te doen stond!" Marjorie wierp eens van terzijde een blik op haar en ondanks haar afkeuring van Barbara's gedrag kon zij toch een glimlach niet bedwingen en zei: „Nu, Jack of Lanthorne is anders een echte ridder!" Barbara lachte: ,,'t Zou wat!... Kon ik maar de helft ondernemen van de dingen, die „Wandelen de Tam" gedaan krijgt! Nu, goed! Steek jij maar pruilende die mooie lipjes vooruit en zeg dan maar, dat je nooit meer iets van mij weten wilt!" „Praat toch niet zoo dwaas, Barbara! Ik vind werkelijk, dat je heel dapper bent!" „Maar wil je wel gelcoven, dat jij nog tienmaal moediger bent?" „Ik? Neen ik ben in het geheel niet moedig: nu wij die verschrikkelijke vennen en de bosschen van Fryston al lang achter den rug hebben, klopt mijn hart nog aller- onstuimigst! Daar zie je dus uit Bab, dat ik eer laf ben". „Laf nooit, Majorie! Dat is dan wel an ders gebleken: in het holst van den nacht ben je de eenzame en slecht bekend staande vennen overgetrokken, met een geleide, dat dien naam niet dragen mag, omdat je ver loofde in gevaar verkeert en de zaak, waar voor je voelt, bedreigd wordt. Is dat niet een daad, die oneindig prijzenswaardiger is, dan die roekelooze ritten van een grillig vrouwspersoon, die zich in manskieeren steekt, alleen omdat het leven in rokken haar te eng is? Nu, ik ben geen heldin uit een romance zelfs al werd mijn gemoed ook geprikkeld door de verhalen van ridder lijke daden enkel een dwaashoofd, die 't haken naar verboden genot ééns nog zal lei den op de gevaarlijke wegen, waar moeder Meg soms van spreekt. Hallo, de dood ach terhaalt ons toch allemaal! „Schep vreugde in het leven!" zingt Jack of Lanthorne, als hij met lossen teugel en vurig paard over de vlakte rijdt, de koele avondwind hem over het gelaat strijkt en het jeugdige bloed hem in de aderen bruist. En toch moest mistress Barbara tevreden zijn met haar borduurraam en haar luit, waarbij zij dan zingen moest: „De liefde is schoon, de liefde is zoet, De liefde, in trouwe, is 't hoogste goed!" „En is dit dan niet zoo, Barbara? Dit zal jij ook erkennen als je de vreugde er van ondervindt!" „Meen je dat?; En heb ik dan niet lief? Maar, ofschoon ik Dick's kussen voel bran den, blijft dat verlangen naar avonturen mij in het bloed! Ik wil een paar ridderlijke, grootsche daden volbrengen, al gaan die dan ook met levensgevaar gepaard. Er schuilt een mannelijke geest in mij, zegt moeder Meg, en zij heeft er mij al tegen ge waarschuwd. Maar ik ben bereid de gevol gen te dragen van mijn roekeloosheid en dus ben ik nog Jack of Lanthorne op zo mer- en op enkele winteravonden ook Ze stonden nu aan het begin van de laan, die naar beneden naar het dorp voerde. Bar bara hield haar merrie in en wees naar de plek, waar in het halfduister toch de groep boomen viel waar te nemen, die om het huisje van doctor Stapleton stond. „Kan je nu zoover alleen rijden, prul?" vroeg zij. „Want ik moet onverwijld terug- keeren naar je bediende en zijn gevangene. Mij dunkt, dat het maar het beste zal zijn dat James Birley een paar dagen achter slot blijft en Jack of Lanthorne weet zoo wel een gevangenis als een gevangenbe waarder, daar hem enkele geheimen wer den nagelaten door een trouwen vriend". „En ga je nu dien heelen weg weer te rug? Door de bosschen van Fryston ook?" Vol ontzetting dacht Marjorie nu weer aan die vreeselijke geestverschijningen: half schaap, half hond, die ineens uit de don kerste hoeken van de bosschen konden op- dagen, om degenen, aan wie zij zich ver toonden, te waarschuwen voor een naderen den dood! Maar Barbara zei, dat ze niet met vrees, maar met genoegen den tocht ondernam', want Peggie ook snakte naar een galop en dat Job Parker zeker niet minder verlang de naar zijn bed. Dus met een kushand tot Marjorie, wend de zij den kop van haar paard en verdween uit het gezicht bij een kromming van den weg. „Ja, en dat is nu Barbara Carcroft" peinsde Marjorie, haar rit naar huis voort zettend. „Noch vader, noch Hugh zouden het kunnen gelooven. Maar de geschiedenis mag, helaas, ook niet verteld worden, daar ze een geheim isMisschien dat Barba ra mij toch wel verlof geeft om het enkel aan die twee te vertellen, dacht ze verder terwijl ze zich uit het zadel liet glijden en bukte, om het hek open te doen. HOOFDSTUK XVIII. „Dus die arme Langdale ligt gevangen in Nottingham en onze hoop is verijdeld, door de vernietiging van het Schotsche leger?" Barbara knikte en brak tegelijkertijd den stengel af van een roode roos. „Zoo heeft Marjorie mij althans verteld", antwoordde zij met verbluffende kalmte en reikte Dick Morrice een mandje met geuren de bloemen. „Ik wilde nog even dien gelen knop daar tegen den muur plukken", tuigd, dat men de controle op teelt en han del nog niet kan ontberen. Ondanks dezen abnormalen toestand, heeft het bloembollenbedrijf zich met volle kracht toegelegd op deelneming aan de Flora, de groote bloemententoonstelling van 1935. Men heeft zich kunnen overtuigen van den stand der werkzaamheden en kun nen zien, hoe voortreffelijk de algemeen secretaris, de heer Voors, zijn taak als ont werper en uitvoerde van het beplantings plan vervult. Laat ons allen trachten het vertrouwen niet te beschamen, ook in dien zin, dat de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur zich, zoowel met betrekking tot de tentoonstel ling als in zake de behartiging der overige algemeene vakbelangen, steeds haar eervol verleden waardig moge betoonen. Na de goedkeuring der notulen was punt 4 der agenda aan de orde. Het hoofdbestuur stelt voor, dat de alge meene vergadering het hoofdbestuur mach tigt om de wenschen der algemeene vergade ring met betrekking tot de saneeringsmaat regelen voor 1934/35 ter kennis van den mi nister van Economische Zaken te brengen overeenkomstig de beantwoording door de algemeene vergadering van de volgende vra gen: 1. Moeten de maatregelen tot beperking van de teelt gehandhaafd blijven? 2. Moeten de minimumprijzen gehand haafd blijven? 3. Moeten bij ontkennende beantwoording van vraag 2 de binnenlandsche minimum- Morrice keek met verbazing naar het slanke figuurtje in haar blauw met witte japon en het kapje met kant en linten op de zwarte krullen, terwijl zij het blanke hand je uitstak naar den knop, die eigenlijk bo ven haar bereik hing. Marjorie Stapleton kon niet méér in haar bloemen zijn verdiept. En dit, terwijl de groote gebeurtenissen zoo droevig bekend werden in en om Por.tefract. Een dergelijke houding had hij niet ver wacht van Barbara, wier belangstelling in militaire zaken juist altijd zijn bewonde ring had gewekt. „Het mandje is vo!'", ging Barbara kalm voort. „Laten wij wat op de treden van het terras gaan zitten. Ik houd van de zon!" En zij lachte zoo licht en luchtig, of de hee- le wereld zonneschijn en rozen was. Morrice volgde wat somber. Nooit was hij in een minder luchthartige stemming ge weest. De tijding, die droefheid had ge bracht in het garnizoen van kasteel Ponte- fract, had hem ook beroofd van zijn opti misme. „Mistress Stapleton heeft gistereen een moedige daad volbracht," zei hij, toen hij zich, in antwoord op Barbara's uitnoodi- gend gebaar, had neergezet op de lange steenen balustrade boven aan ae reeks trap pen, die naar het terras voerden. Barbara nam een roode roos uit haar mandje en hechtte die met veel zorg tus- srhen de kant van haar japon. (Wordt vervolgd.)

Alkmaarsche Courant | 1934 | | pagina 6